Μετάβαση στο περιεχόμενο

Transformers (2007)


r0bas

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πήγα σήμερα και την είδα και ένα θα σας πω: μετά από τόσες ώρες δε λέει να φύγει το χαμόγελο από το πρόσωπό μου, ναι, ξέρετε, το χαμόγελο που είχες όταν ήσουν πιτσιρίκι και έβλεπες κάτι που σε έκανε να μείνεις και να νιώθεις δέος για καμία ώρα και βάλε.....? Εγώ πάντως έτσι ένιωσα και αυτό την κάνει μία από τις αγαπημένες μου ever ταινίες....... :blush:

 

Μιλάνε κάποιοι για ανύπαρκτη υπόθεση, τρελές αμερικανιές, πάτε να δείτε καλύτερα το "Ο Φίλος Μου" ένα ακόμα εξαιρετικό γαλλικό (!) φιλμ, δεν ήταν αυτό το πράμα εκείνα τα Transformers που βλέπαμε μικροί με τα τσούκου-τσούκου αμαξάκια σε ζωηρά χρώματα που κάναν βζιν-βζιν, ήταν μονάχα για 12χρονα πιτσιρίκια και άλλα βαριά έως υποτιμητικά.....

 

Με τους κριτικούς δε θα ασχοληθώ καθόλου, μιας και ανέκαθεν είμαι αντιδιαμετρικά αντίθετως με τις "απόψεις" τους αφού στο 99,9% των περιπτώσεων που τους εμπιστεύθηκα κατέληξα να παρακολουθώ τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ μου......

 

Για τα υπόλοιπα σχόλια, η ταινία ήταν το καλύτερο "επεισόδιο" Transformers που έχει ποτέ γυριστεί, με βαρβάτη υπόθεση (μη μου πει κανείς καλύτερη την ανύπαρκτη υπόθεση της G1, όπου απλά πέφτουν στη Γη και ψάχνουν για Ένεργκον, εκεί απλά σε αποζημιώνουν οι πάμπολλοι πανέμορφοι, πολύχρωμοι & καλοδουλεμένοι χαρακτήρες & τα αφασία στην πλειοψηφία τους επεισόδια με αρκετές βαρβάτες μάχες, τα οποία μας έκαναν να τα αγαπήσουμε. Δεν ήταν ούτε απλά ρομπότ ούτε απλά οχήματα, αλλά μια βαρβάτη & άκρως επιτυχημένη μείξη, το οποίο ακριβώς "έπιασε" ο Bay και μετέφερε ακριβώς αυτό το καίριο/βασικό συστατικό συναίσθημα στη μεγάλη οθόνη, εν αντιθέσει με τις αναρίθμητες άκυρες δημιουργίες εκ Ιαπωνίας, εξού και η μπηχτή στην ταινία), απλά φοβερά εφέ και γραφικά, δημιουργώντας τα TF όπως θα ήταν στην πραγματικότητα εάν υπήρχαν & ερχόντουσαν στη Γη, αρκετές φάσεις χαβαλέ (βασικό συστατικό και δεν το παράκανε όπως σε αυτό το χάλι που λέγεται F4 II) και το πιο βασικό: ήταν πέρα για πέρα Transformers, σε όποιον δεν άρεσε καθόλου, δεν πρέπει να του άρεσαν ποτέ πραγματικά, εξού και δε συνέχισε με τα έφηβα Beast Wars & τα πιο ενήλικα Beast Machines για να μπει τελικά στο πλέον ενήλικο πνεύμα της live-action movie - τα TF μεγάλωσαν μαζί μας, κάποιοι όμως όχι μαζί τους - οπότε και τα Transformers και τα έχει ακόμα ως ένα από όλα τα cartoon που παρακολουθούσε μικρός ή είναι εντελώς άσχετος επί του θέματος....(Athens Voice)

 

 

Θα περιμένω με ανυπομονησία να βγει κάποια βαρβάτη special edition για να την αγοράσω......Θα είναι και η μόνη ταινία που θα έχω γνήσια εκτός από την τριλογία του Indy :)

 

Ευχαριστώ για όσους καθήσαν και διαβάσαν αυτήν την ειλικρινή κατάθεση ψυχής ενός αδιόρθωτου Transformerakia...... :thanks:

 

Ορέστης over & roll out........ :beer:

 

000565529572cm4.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2059
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  63
  • Reputation:   94
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6203 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Συμφωνώ απόλυτα με τον DJO!!!Ηταν απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δει και η ώρα δεν κατάλαβα πως πέρασε τόσο γρήγορα!! :clap2::clap2: :clap: :clap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ωχ!! Ελπίζω :pray: να μην ετοιμάζεται τίποτα εναντίον μου που είπα κακά λόγια για το σενάριο :D (βλέπω τον DJO πολύ επιθέτικο :devil: )

Εντάξει για να μην είμαστε υπερβολικοί υπήρχε σενάριο απλά εμένα, με τις εμπειρίες και τις αναμνήσεις που έχω από τα transformers, δεν με κάλυψε. Κατά τα άλλα δεν πέρασα και άσχημα βλέποντας την ταινία ειδικά τα εφέ και ο ήχος σε καθήλωναν ;)

Είμαι πάντως πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει στην δεύτερη ταινία!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε? Εγω επιθετικος βρε? Εγω ειπα απλα τη γνωμη μου, οπως και εσυ και ο καθενας....ΕΙΜΑΙ ΑΘΩΟΟοοοοοοοοοοσσσσσςςςς!!Ειναι πλάνη! :collapse::lol:

 

υγ.Ειδατε που στους τιτλους τελους φευγει ο Starscream προς τα αστερια, ε? Αμα αυτο το βαλουμε μαζι με αυτο που ειπε ο Optimus οτι εστειλε μηνυμα στους υπολοιπους Autobots που βρισκονται διασπαρτοι στα αστερια + o Scorponok κυκλοφορει ακομα σε καποια ερημο ελευθερος, στη 2η θα γινει περισσοτερος χαμος! Αντε να βλεπω κανα Sixshot με τις εξι διαφορετικες μεταμορφωσεις του ή εστω κανα triple-changer και αμα ειμαστε τρελα τυχεροι, κανα combiner....... :D:pray::wow::)) :woots:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α, και μιας και μοναχα ενας το ανεφερε, αλλα κανενας δεν εβαλε φωτο, ας σας αφιερωσω μερικες βαρβατες wallpapers...... :D

 

φυσικά όταν έβλεπα τα παιδικά (ετών 5-6) κοίταζα τα bots και όχι τις πρωταγωνίστριες (πως περνάνε τα χρόνια) :lol:

 

Λαβετε το κατιτις.... :cool: : Megan Fox, ladies & (κυριως) gentlemen, she's more than meets the eye....!!! :D

post-556-1184414207_thumb.jpg post-556-1184414429_thumb.jpg post-556-1184414504_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

και αμα ειμαστε τρελα τυχεροι, κανα combiner....... :D:pray::wow::)) :woots:

 

Πόπο τι μου θύμησες τώρα, όταν έβλεπα combiners τρελενόμουν :).

Για τους fan των Combiners.

Μακάρι να είμαστε τυχερή στην δεύτερη ταινία να δούμε αλλά εγώ το βλέπω μάλλον για την τρίτη ;).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε, δεν ειναι μοναχα η δικια σου αγαπη, τα combiners ειναι απλα κορυφη και απο τα πιο αγαπημενα TF ολων, καθε φορα που συναντιοντουσαν ειδικα και αρχιζαν τις επικες μαχες!!! :D:dance:

post-556-1184415771_thumb.jpg

Να σου θυμισω/γνωρισω και τον Sixshot (τσεκαρησε το external link για τις μεταμορφωσεις του, η καριερα του ξεκινησε στο πρωτο επεισοδιο του 4ου κυκλου της G1), ενω οι triple-changers ηταν ο Astrotrain, o Sandstorm, ο Blitzwing, o Springer..... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Να σου θυμισω/γνωρισω και τον Sixshot (τσεκαρησε το external link για τις μεταμορφωσεις του, η καριερα του ξεκινησε στο πρωτο επεισοδιο του 4ου κυκλου της G1), ενω οι triple-changers ηταν ο Astrotrain, o Sandstorm, ο Blitzwing, o Springer..... ;)

 

Δυστυχώς αυτούς δεν τους πρόλαβα ή μάλλον πιο σωστά τους έχω προσπεράσει ή δεν τους θυμάμαι. Πάντως τα επειδόδια βρίσκονται στην συλλογή μου και κάποια στιγμή θα τα δω ;)

 

Edit: Τώρα που είδα τα links αυτός κάτι μου θυμίζει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ελα ρε, αποκλειεται να μη θυμασαι τον Astrotrain, το κτηνακι Decepticon που γινοταν ατμομηχανη & αστροπλοιο, κατσε να σου τον θυμησω :D :

http://www.flyingomelette.com/cartoons/tf/.../astrotrain.gif

 

Btw, Blitzwing, τρελη μορφη, αεροπλανο που προσγειωνετα και γινεται τανκς, τι να λεμε!!! Αυτο το "combo" το κανει στην ταινια του '86 ;)

 

Να και οι 3 Decepticons Triple-Changers:

triplechangers.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  302
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  18
  • Reputation:   18
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6361 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

τα combiners είναι γουστόζικα, αλλά μόνο ένας ήταν το απόλυτο must bot...

 

Omega Supreme ladies & gents:

http://transformers.wikia.com/wiki/Omega_Supreme_%28G1%29

250px-MTMTEOmegaSupreme.jpg

 

χωρίς να θυμάμαι καλά, νομίζω ότι μέχρι και ο Megatron έχει τρέξει σε φυγή στην εμφάνιση του Omega Supreme σε μάχη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε, καλα, χαλαρα το πιο δυνατο bot ever!!!!! Οχι μοναχα ο Megatron, αλλα μεχρι και οι 6 Constructicons την ειχαν κανει γιατι δε μιλαμε για ενα απλο Transformer, αλλα για το μοναδικο ζωντανο Guardian των πολεων του Cybertron!!!!!!! :respect::D

 

Αλλα μη ξεχναμε και το μοναδικο Decepticon που ποτε του δε νικηθηκε και ητανε Combiner: Predaking.....!!! :cheers::div:

post-556-1184429686_thumb.jpg

Επεξεργασία από Sneaker
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Παραθετω συνεντευξη του Michael Bay στο Wizard σε περιπτωση (λεμε τωρα...) που δεν την εχεις ηδη ανακαλυψει.

wizard_magazine_190_shaw001_36_37.jpg

wizard_magazine_190_shaw001_38.jpgwizard_magazine_190_shaw001_39.jpgwizard_magazine_190_shaw001_40.jpg

(απο το σκαναρισμα του shaw001)

Εντομεταξυ την ταινια δεν την εχω δει ακομη (δεν βιαζομαι ειναι η αληθεια) αλλα αυτες οι εικονες με την Megan Fox ειναι :wow: :Ouf: :slourp: :ice: ( :watergames: να συνελθω!) :LeftRight:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωπ! Θενξ, δεν την ειχα παρει πρεφα!!! :best::D

 

Επιτελους να κι αλλος ενας που εκτιμαει τα...προσοντα της Megan....!!! :cheers::yahoo::cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  302
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  18
  • Reputation:   18
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6361 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ωπ! Θενξ, δεν την ειχα παρει πρεφα!!! :best::D

 

Επιτελους να κι αλλος ενας που εκτιμαει τα...προσοντα της Megan....!!! :cheers::yahoo::cheers:

 

ένας? νομίζω ότι όλος ο αντρικός πληθυσμός έχει πάθει την πλάκα του... για να μην πω και ο γυναικείος :D

η ταινία με λίγα λόγια τα είχε όλα (και με το παραπάνω για την περίπτωση της fox)

 

τώρα το ξάνθο geek με την υπερακοή και ο master-hacker δεν μου λένε τίποτα, αμερικανία όσο δεν πάει

αλλά έβαλαν αρκετό γέλιο στην υπόθεση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α, καλα, ο χοντρουλης ο μαστερ χακερ εκει που εκανε τον σκληρο στην ανακριση ηταν ολα τα λεφτα.......! :D

 

"Εφαγα ολο το πιατο με τα ντονατς για να μη φανω ενοχος! Οτι και να γινει, πρεπει να φανεις και εσυ σκληρη σαν κι εμενα, δε θα τους αποκαλυψουμε τιποτα!"

Μπαινει μεσα ο πρακτορας...

"Αυτη, αυτη το εκανε!!!!!!"

 

:HaHa: :lol::lol::lol::lol::lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ελα σιγα σιγα φτανει τα 1000 views το θεμα...

Εντομεταξυ, αντιγραφω απο το Shoutbox:

DJO (15/7/07 - 3:00 ) -- Χρονια πολλα στον Mandrake & στον Optimus Prime (sic! Παντα ηθελα να το πω αυτο ) Ε,εννοειται και στους υπολοιπους

Χρονια πολλα και απο μενα στον Mandrake.Να ηταν και πιο ενεργο μελος ο Optimus Prime , ε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Teλικα είχα δίκιο στο ποστ μου για την ταινία, είναι λίγο απ' όλα αλλα δεν είναι απο τις ταινίες που θα κλαις τα λεφτά σου ότι πήγαν άπατα στο Χόλλυγουντ.

Περνά ευχάριστα η ώρα και να πώ την αλήθεια χρειάζεται και μια επανάληψη έτσι για να την εμπεδώσεις. Τώρα για καυτά κορμιά και καυτά αμάξια τι να πώ συνδυασμός που σκοτώνει. Θυμήθηκα και το Drive τώρα για να δούμε τι απέγινε και με εκείνο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

GCF, :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Βασικα του ευχηθηκα λογω ονοματος, δεν τον ξερω τον ανθρωπο καν :P

 

Turbo, απο οτι ακουσα τωρα θα προβληθουν τα 5 & 6 στην Αμερικη, γιαααα να δουμε, γιατι τελικα ηταν σειραρα!!! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

links στο Komics Live για το Official Transformers Collectors Club Magazine! check it out! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οεο! Τρεχω, θενκα!!!!!tompoulo.gif:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  364
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  35
  • Reputation:   38
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σαν δημιουργός αυτού του Thread ας πω κι εγώ λοιπόν την άποψή μου.

 

Σήμερα την είδα και έχω να πω μονάχα ένα πράμα.

 

 

Η ταινία...

 

 

ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!

 

 

Δε σχολιάζω τπτ άλλο....

Επεξεργασία από r0bas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:respect:

 

Δε χρειαζεται να σχολιασω τιποτα αλλο....... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2866
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  134
  • Reputation:   56
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πήγα χθες με τον μικρό και την είδα. Πολύ καλή δουλειά στε εφέ αλλά οι 2,5 ώρες για κάποιον που δεν του αρέσει ούτε το κόμικ ήταν πολύ. Επίσης ήταν όντως πολύ αμερικανιά σε ορισμένα σημεία. Πιο πολύ και απο Τζακ Μπάουερ. ¨ομως για κάποιον που παρακολουθεί τα κόμικ στην τηλεόραση αποκλείεται να μην του αρέσει. Ειδικά άμα πάει σε καλό σινεμά που νε έχει καλό ήχο και εικόνα θα γουστάρει τρελά. Περιτό να πω οτι ο μικρός μετά μου πήρε το κεφάλι με τον ¨οπτιμους Πράι και τους Μέγκατρον :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μετά από μερικές ημέρες απουσίας επέστρεψα, και αρκετά δυναμικά μάλιστα μια και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πάω να δω το Transformers.

 

Δυστυχώς - και το ξέρω ότι θα φάω βρίσιμο :P - διαφωνώ με τις απόψεις των περισσοτέρων εδώ πέρα. Κατά τη γνώμη μου η ταινία ήταν τραγική. Θα της έβαζα κάνα 4/10 και αυτό μόνο και μόνο γιατί τα ρομπότ και οι μεταμορφώσεις ήταν όντως αρκετά εντυπωσιακά. Αν βγάλεις αυτό όμως η ταινία ήταν αυτό που παίρνεις άμα συνδιάσεις το παιδικό "Transformers" με τις ταινίες "American Pie". Έλεος δηλαδή! Όλη την ώρα χαζά γελοία αστειάκια (αποκορύφωμα εκεί που μπαίνουν οι γονείς στο δωμάτιο του και αρχίζουν τα διάφορα σχόλια για "happy hour" και τέτοια) Όσο έβλεπα την ταινία αναρωτιόμουν τι κάθομαι και βλέπω δηλαδή... Δε λέω, να έχει αστειάκια η ταινία αλλά σε κάποια σημεία ήθελα να κόψω τις φλέβες μου. Ειδικά ο χοντρός "σούπερ χάκερ" στην ταινία ήταν μια βλακεία και μισή.

 

Να μην αναφερθώ στην αληθοφάνεια της ταινίας που ήταν θαμμένη στα 30 χιλιόμετρα βάθος (όπως πχ τα "ηχητικά" σήματα που άφηναν τα ρομπότ όταν χακάρανε τους υπολογιστές, για την αμερικανική κυβέρνηση που κάλεσε όποιον έβρισκε για να αναλύσει τα σήματα, για το πεντάγωνο από το οποίο η άλλη έβγαζε έγγραφα και memory sticks για την πλάκα της - the list goes on and on and on...) Οι αμερικανιές επίσης σε όλο τους το μεγαλείο αλλά αυτό αναφέρθηκε ήδη οπότε δε λέω άλλα... (Δε γινόταν να μη μπει η λέξη Freedom μέσα... Απορώ πως δεν ανέφεραν τη λέξη Democracy...)

 

Τα ρομπότ που κρύβονταν να μην τα δουν οι γονείς του άλλου ήταν άλλη μια τραγική σκηνή στην ταινία. (εδώ ο κόσμος χάνεται και μεις νιαζόμαστε να μην πατήσουμε το γκαζόν...)

 

Τέλος, να αναφέρω και το κασετόφωνο-ρομποτάκι το οποίο συμπεριφερόταν λες και ήταν το σκιουράκι στο Ice Age. Εκεί μάλιστα που βγήκε από το αεροπλάνο και έκανε ότι σφύριζε αδιάφορο ξενέρωσα τη ζωή μου...

 

Χαλάστηκα πολύ. Και αυτό γιατί περίμενα να δω μια "σοβαρή" ταινία με τα ρομπότ και τις μάχες τους και όχι κάτι που απευθυνόταν σε 10χρονα. (και όταν λέω σοβαρή δεν εννοώ χωρίς χιούμορ - εννοώ μια σοϊκή ταινία) Λέτε όλοι ότι σας άρεσε και ότι η ταινία τα σπάει... Εμένα αυτό που έσπασε ήταν τα νεύρα μου :P ! Αντί να κάνουν μια ταινία που να γουστάρουν οι 25-30+ που το έβλεπαν όταν ήταν μικροί κάναν κάτι για να πουλήσουν όσο το δυνατόν περισσότερα κουκλακια στα 8χρονα...

 

Κρίμα...

 

(sorry DJO που διαφωνούμε. Θα ήθελα πολύ να συμφωνήσω μαζί σου και να γουστάρουμε πολύ με την ταινία αλλά... )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επειδη καταλαβα τι περιμενες, σεβαστο, αλλα πχ τα Beast Machines που ηταν για μεγαλυτερους χαντακωθηκαν εμπορικα, οποτε δε θα καναν με τιποτα κατι παρομοιο.... Οποτε η ταινια κινηθηκε στο "αθωο" (και καλα, εκει με την Sam's happy hour σιγα που ηταν αθωο :PP ) κλιμα που συνδυαζε χαβαλε με μαχες της G1..... :)

 

Btw, δες Beast Machines, trust me..... ;):beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

- Μαμα, μαμα...!

- Τι ειναι παιδακι μου;

- Τι δουλεια εχει ο DjO με τους Goo Goo Dolls ενω ειχε πει πως δεν του αρεσουν καθοοοολου;

- Α, βλεπεις κορουλα μου, οι Goo Goo Dolls μολις χτυπησαν μια πολυυυυυ ευαισθητη χορδη του DjO!

- Ααααα, γι'αυτο και βαζει το λινκ τοσο ομορφα σε ενα απο τα αγαπημενα του τοπικ;

- Γι'αυτο, αγαπη μου...!

 

 

Sam & Mikaela Theme (Official VideoClip) :beer::blush:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τωρα το προσεξα, αλλα φαινεται οταν τα ανεβαζει για διαφημιση η ιδια η δισκογραφικη δεν υπαρχει προβλημα. :thinking: χχχμμμ,ε ρε υποκρισια!

:beer:

Επεξεργασία από Sneaker
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υποκρισια??? Μπαααα, γιατι το λες αυτο, απλα πνευματικα δικαιωματα........ :P

 

Εξου και σχεδον ο,τι βιντεοκλιπ ειναι απο την Warner Bros Records ειναι ανεβασμενο.........τουλαχιστον αυτο ειναι καπως καλο, μεχρι να τα βρεις καπου για κατεβασμα.... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Γιατι, δεν δουλευει το vdownloader σε αυτα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Η γνώμη μου, αυτολεξεί όπως δημοσιεύτηκε σε άλλο, ξενόγλωσσο forum...

 

I am at a loss as to describe how I felt about this. This may contain spoilers.

 

 

The child in me was awe-struck by all the extremely good effects, the stompy robots looking sometimes cool, sometimes scary, sometimes sleek and sometimes "human" but looking kick-ass all the time and the very well made action sequences.

 

However, the adult in me puts it on par with "The Punisher" and "Aliens Vs Predator". Laughable story, shallow characters, too many of them -something than more often than not spoils a film-, ridiculous concepts. I won't even go into the whole hacking business, let alone how a SOUND can actually be a hacking method. Death, however? I understand why Optimus needed to "die" in the original. In this day and age they can't expect us to readily believe a robot can "die". Just bloody fix him. The film was infested by stupid things no one was supposed to notice on account of the stompy robots. But then someone fucked up and decided to make them supporting characters... Such a missed opportunity, that was.

 

Oh, and another thing. If the transformers learned our language from the internet, why weren't they going all like "wtf megatron", or "omg jazz got pwned", or "stfu prime"? There was a whole lot of stuff like that going on on the internet last time I checked...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.