Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γκραν Γκινιόλ #1


ZappaF

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3186
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  1
  • Reputation:   2
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

gg01coverlowci2.jpg

 

Το Γκραν Γκινιόλ επιστρέφει συνεχίζοντας να απαντά στο ερώτημα τι είναι αισθητικά ακραίο με ένα απολαυστικό νέο τεύχος.

 

Στις σελίδες του κυκλοφορούν και προκαλούν οι σέξι, διαστροφικές και βίαιες «ηρωίδες» βαμπίρ, βγαλμένες από τα fummeti τρόμου των δεκαετιών του 70 και του 80 και φλερτάρουν επικίνδυνα με τον Κρίστοφερ Λη- Dracula, υπό τους στίχους των Ε.Α. Πόε, Ζ. Ριγκό, Τ. Μπωντλέρ, Σ. Κρο και Π. Βερλέν. Το σάουντρακ αυτής της περίεργης συνεύρεσης συνθέτουν ακραίες προσωπικότητες της μουσικής σκηνής. Ακόμα, ο Pete Tombs συγγραφέας και ιθύνων νους της Mondo Macabro εξομολογείται και μοιράζεται μαζί σας το πάθος του για τα καλύτερα δείγματα κινηματογραφικής παράνοιας της δεκαετίας του 70.

 

Και φυσικά και σε αυτό το τεύχος του Γκραν Γκινιόλ διαβάστε τα αγαπημένα σας Goon, Criminal Macabre και Δηλητηριώδες Νανούρισμα (5 νέες ιστορίες!). Ακόμα απολαύστε το Nitro, μια sci-fi splatter περιπέτεια των Stepan Kopriva και Jiri Girus, καθώς και τα Queer Strip του Γιώργου Ματάλα και Bleeding Hearts των Δερβενιώτη-Οθωναίου.

 

Αναζητήστε το νέο τεύχος του Γκραν Γκινιόλ, που κυκλοφορεί από τη Jemma Press, σε επιλεγμένα βιβλιοπωλεία και από μέσα Νοέμβρη στα περίπτερα όλης της Ελλάδας.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28469
  • Reputation:   190053
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ζάκουλα! fumetti! Goon! Jemma Press! :rainbow:

 

what more can I ask for?!?! :D

 

Ίσως παραπάνω Goon για να διαβάζω μια ολόκληρη ιστορία και να μην περιμένω 3 μήνες για τη συνέχεια (κρατιέμαι και δεν επιλέγω εναλλακτικούς τρόπους ανάγνωσης του Goon επειδή είναι Jemma και έχω έναν έρωτα τρελό! ;) )

 

:cheers:

 

ΥΓ και όποιος δεν ξέρει τι εστί Jemma Press (είπαμε... έχω έρωτα τρελό!!! :cool: )

Bone (αριστούργημα (IMHO) )

Η μεγάλη απάτη (και ο λόγος αυτού του έρωτα)

Ζωντανοί νεκροί

Dawn

Βίντεο νουάρ

Hellboy

Τεξ

Πριν και μετά το τέζα

 

και επίσης

Γκραν Γκινιόλ 0

Αίμα για το Μανιτού

 

αλλά και προοίμια για Dylan Dog και Luther Arkwright (αργούν?????? ειδικά ο Luther κάπου εδώ τριγύρω δε βγαίνει?....)

 

:cheers:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  94
  • Reputation:   691
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6093 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κι εγω ειμαι φανατικος υποστηρικτης της Jemma Press, γιατι το αξιζει!

 

Ειχα παρει το τευχος #0 και μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις. Χαιρομαι που ειχε αρκετη επιτυχια ωστε να συνεχιστει.

 

Υ.Γ: εκτος απο το "αιμα για το Μανιτου" που αναφερει ο φιλος germanicus, εχουν εκδοθει αλλα τρια βιβλια της σειρας Μανιτου απο τη Τζεμμα πρεςς και αναμενεται και το πεμπτο (και τελευταιο). Mαλιστα οταν εκδοθηκε το δευτερο βιβλιο ειχε ερθει στην Τζεμμα Καλλιθεας ο συγγραφεας του, Graham Μasterton για signing. Απιστευτος τυπάς!!! :clap2:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μπορεί να μήν έχω διαβάσει ακόμα όλο το τεύχος 0, αλλά σαφώς θα αγοράσω και τα επόμενα τεύχη, καθώς δηλώνω ώς ένας ακόμα ένθερμος οπαδός της jemma press, και πλέον ότιδηποτε βγαίνει από αυτόν τον εκδοτικό οίκο μπαίνει στην λίστα για τις αγορές μου! :D:)

:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26954
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπορεί να μήν έχω διαβάσει ακόμα όλο το τεύχος 0, αλλά σαφώς θα αγοράσω και τα επόμενα τεύχη, καθώς δηλώνω ώς ένας ακόμα ένθερμος οπαδός της jemma press, και πλέον ότιδηποτε βγαίνει από αυτόν τον εκδοτικό οίκο μπαίνει στην λίστα για τις αγορές μου! :D:)

:beer:

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο GreekComicFan! Η "Jemma Press" είναι κορυφαία στον χώρο και θα αγοράσω ΟΤΙ τεύχος βγάλει ποτέ! Άλλωστε πήρα το τεύχος #0 και είναι φοβερό! :beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Προσωπικά, από το περιοδικό, έχω λατρέψει τα "Δηλητηριώδη νανουρίσματα" (Arsenic Lullabies).

Γενικά, πολύ καλή δουλειά και ελπίζω να μην αργήσει πολύ και το τεύχος #2

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.