Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα από τις εκδόσεις "ΜΑΜΟΥΘΚΟΜΙΞ" (2023)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32937
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εμένα ως αναγνώστη μ'ενδιαφέρει να διαβάζω τα αγαπημένα μου BD σε εύλογο χρονικό διάστημα απ'την κυκλοφορία τους στο εξωτερικό και όχι 10 χρόνια μετά.

Και δεν θέλω να διαβάζω το 2ο μέρος μιας ιστορίας 1-2 χρόνια μετά το 1ο (ή και 3, βλ. Μπλούμπερυ). Ούτε να περιμένω πόσα χρόνια για μια επανέκδοση που είναι γεμάτη τυπογραφικά λάθη.

Ούτε θέλω να με κοροϊδεύουν όσον αφορά το χρονοδιάγραμμα μιας έκδοσης. Είπες θα βγάλεις φέτος το τάδε τεύχος, βγάλτο. Και όχι να βγαίνει μήνες ή και χρόνια μετά απ'αυτό που μας είπες.

 

Τώρα αν κάποιοι είστε ικανοποιημένοι που η εταιρεία από εκεί που σχεδόν είχε σταματήσει, τώρα απλά σέρνεται και ελπίζετε σε 10 χρόνια να αποκτήσει μια άλφα κινητικότητα (που ως τότε ούτε ξέρουμε αν θα διαβάζουμε κόμικς), οk, δικαίωμα σας :)

 

Απ'τη στιγμή που έχουμε το παράδειγμα του Μικρού Ήρωα, μια εταιρεία με πλάνο και όρεξη, τα "ζούμε σε δύσκολες εποχές" (που όντως ζούμε) τα βλέπω ως δικαιολογίες.

 

:beer:

 

Επεξεργασία από Laz33
  • Like 8
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 490
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εφοσον μιλαμε για εκδοτικη που εχει σαν κανονα να κανει επανεκδοσεις , ο κοσμος θα ζηταει επανεκδοσεις απο οσα του λειπουν. Που μπερδευεστε και μας βγαζετε απαιτητικους δεν καταλαβαινω.

Αμα η γραμμη της εταιριας ηταν "οτι εκδωθηκε αυτο ηταν.τελος.φινιτο λα μιουσικα", θα το βουλωναμε ολοι μας και θα χρυσοπληρωναμε τους εμπορους να μας τα βρουνε μεταχειρισμενα.

Ζητησε ποτέ κανενας απο τον Τερζοπουλο να επανεκδοσει τα τευχη  Μικυ Μαους του 1966 ? Οχι ! Ας μην εταζαν λοιπον επανεκδοσεις ,ωστε να μην τους ζαλιζει ο κοσμος.

 

Που ειναι το κακο να μπει καποιος αλλος στην Μαμουθ δεν το καταλαβαινω πραγματικά.Επειδη ο συντονιστης ειναι φιλαρακι σας ή γνωστος σας και δεν σας αρεσει σαν ιδεα; Εμενα που μου ειναι αγνωστος ,σαν καταναλωτης εχω τις απαιτησεις μου και το θεωρω ενα πιθανο σεναριο για κατι καλυτερο/διαφορετικο. Και στον ΠΑΟ που ο κοσμος δεν ηθελε άλλο τον Τζιγκερ, δεν τα σουταρε όλα στον Πατερα και στον Βγενοπουλο? Ασχετα που 3 χρονια μετα τα διελυσαν ολα. 

Ναι συμφωνω η μπιζνα ειναι μπιζνα ,κοιτας μονο την τσεπη σου και τιποτα άλλο, αλλά στην τελική το κοινο ειναι ο τελικος κριτης που σε κραταει ζωντανο.... 

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64367
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Πρώτα απ' όλα να ξεκαθαρίσω κάτι : δεν είμαι κολλητός με κανέναν ούτε έχω συμφέρον από κανένα εκδότη ή δημιουργό. Είμαι αναγνώστης όπως είσαστε και εσείς, άσχετα αν η Λέσχη αποφάσισε να κάνει μια έκδοση. Προσωπικές συμπάθειες μπορεί να έχω - σαν άνθρωπος - αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την κουβέντα μας. Η Λέσχη έγινε για να βοηθάει τους πάντες άσχετα από προσωπικές προτιμήσεις. Αυτά που έγραψα θα τα έγραφα για οποιονδήποτε εκδότη, γνωστό ή μη.

Εδώ όλοι λένε την γνώμη τους, σαν τρίτα πρόσωπα, για να γίνει συζήτηση και όλοι να γίνουμε λίγο σοφότεροι.

Δεν κατακρίνω κανέναν, ο καθένας έχει το δικαίωμα της γνώμης του και αφού δίνει τα λεφτά του, έχει κάθε δικαίωμα να ζητάει και να κρίνει μια δουλειά.

Ο λόγος ύπαρξης του GC είναι να συζητάμε, δεν το παίζουμε ειδήμονες ή παντογνώστες. Κάλλιστα αυτά που αναφέρω μπορεί να είναι εντελώς άτοπα ή παράλογα.

Προσπάθησα να δώσω τη γνώμη μου και τα λιγοστά που ξέρω από την ενασχόλησή μου τόσα χρόνια με εκδοτικές, εκδόσεις και αναγνώστες.

 

Είστε πολύ νεότεροι από εμένα γι' αυτό και παίρνω το θάρρος να συμβουλέψω. Όχι από έπαρση ή γιατί είμαι καλύτερος, απλά από ενδιαφέρον και με το σκεπτικό ότι ΙΣΩΣ κάτι από αυτά σας βοηθήσει να έχετε ορθότερη σκέψη.

Τίποτα δεν είναι ασπρο-μαύρο και το βασικό είναι να έχετε υπομονή και καλή διάθεση. Είδα αφορισμούς -κάτι που δεν μου αρέσει -γι' αυτό και μίλησα. Και φυσικά δεν έκανα προσωπική επίθεση σε κανέναν, κάθε γνώμη είναι απολύτως σεβαστή.

 

:cheers3:

  • Like 17
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5843
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  317
  • Reputation:   1210
  • Achievement Points:  317
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5802 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

σημερα στο facebook  αναφερθηκε η καινουργια ταινια  του αστεριξ με θεμα την κινα  οποτε λογικα το ενθετο θα  πρεπει να ειναι απο την συγκεκριμενη ταινια

 

ο δρομος του μεταξιου?  ο δρομος προς την κινα ?    καπως ετσι λεγοταν ο τιτλος

 

το ολοκαινουργιο τευχος του λουκυ λουκ εχει βγει στα ψιλικατζιδικα εδω και 2 η 3 μερες 

Επεξεργασία από pepinos
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Λοιπόν, μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο. Η αλήθεια είναι ότι μου τα είπε αρκετά αόριστα και με ανησυχεί αυτό:

  1. Αρχικά, τον ρώτησα για Αστερίξ. Μου επιβεβαίωσε την έκδοση της σειράς Ιντεφίξ. Μου είπε ότι θα βγαίνουν δύο κάθε χρόνο, άρα υποθέτω ότι θα κυκλοφορούν σε εξαμηνιαία βάση(;)
  2. Μέσα στη συζήτηση, μου ανέφερε και την κυκλοφορία του χρωστούμενου Λούκυ Κιντ- πράγμα πολύ ενθαρρυντικό!
  3. Τον ρώτησα ποια θα είναι η επόμενη επανέκδοση Τεντεν και μου απάντησε ότι θα είναι η "Υπόθεση Τουρνεσόλ".
  4. Όσον αφορά τον Ιζνογκούντ, με πληροφόρησε( όπως είχε πει και τον Οκτώβριο), ότι σκοπεύουν να βγάλουν πρώτα τα ακυκλοφόρητα κι έπειτα να προχωρήσουν σε επανεκδόσεις.
  5. Για Μπλεϊκ και Μόρτιμερ, μου είπε ότι θα συνεχίσει 100% η σειρά, αλλά δεν μου αποκάλυψε ποιο θα είναι το επόμενο άλμπουμ.
  6. Τέλος, για Μπλουμερυ και Viva Αναρχία, με διαβεβαίωσε ότι θα συνεχίσουν!

:beer:

  • Like 18
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2221
  • Reputation:   22060
  • Achievement Points:  2260
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πολύ ωραία.

Για να δούμε...

 

14 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Αρχικά, τον ρώτησα για Αστερίξ. Μου επιβεβαίωσε την έκδοση της σειράς Ιντεφίξ. Μου είπε ότι θα βγαίνουν δύο κάθε χρόνο, άρα υποθέτω ότι θα κυκλοφορούν σε εξαμηνιαία βάση(;)

Η σειρά είναι αυτή;;;:thinking:

 

11 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Τον ρώτησα ποια θα είναι η επόμενη επανέκδοση Τεντεν και μου απάντησε ότι θα είναι η "Υπόθεση Τουρνεσόλ".

Εννοεί μετά το Μυστικό του Μονόκερου, να υποθέσω ε!!

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

@ hudson , όχι πρόκειται για μια ongoing σειρά στη Γαλλία. Μέχρι στιγμής, έχουν κυκλοφορήσει τρία άλμπουμ, με το τελευταίο να κυκλοφορεί τον Οκτώβριο.

2 λεπτά πριν, hudson είπε:

Εννοεί μετά το Μυστικό του Μονόκερου, να υποθέσω ε!

Γιατί, αφού είναι αυτοτελής ιστορία!:)

  • Like 8
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2221
  • Reputation:   22060
  • Achievement Points:  2260
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1 λεπτό πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Γιατί, αφού είναι αυτοτελής ιστορία!:)

Ναι, απλώς το λέω γιατί σε mail πριν μερικές μέρες μου είχαν πει ότι θα βγει το Μυστικό του Μονόκερου.

Τώρα το αλλάξανε ή ... δεν ξέρω, για αυτό ρωτάω.

4 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

όχι πρόκειται για μια ongoing σειρά στη Γαλλία. Μέχρι στιγμής, έχουν κυκλοφορήσει τρία άλμπουμ, με το τελευταίο να κυκλοφορεί τον Οκτώβριο.

ωραία δεν το ήξερα αυτό, γιατί η άλλη σειρά μου φάνηκε κάπως...

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32937
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πολλές αοριστολογίες βλέπω να σου είπαν Θοδωρή.

Απ'τις απαντήσεις που σου έδωσαν δεν βλέπω να κυκλοφορεί κάτι στα κοντά, εκτός ίσως από κάποια επανέκδοση ΤενΤεν...

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Τεντεν, Αστερίξ( αν κι εκτός σειράς) κι ελπίζω ότι το Λούκυ Κιντ θα κυκλοφορήσει τώρα κοντά. Μια χαρά! Έχουμε μεγάλο κενό για επανεκδόσεις διάφορων Αστερίξ( να σας πω την αμαρτία μου; Δεν έχω αγοράσει τις τελευταίες που επανεκδίδουν τα πιο πρόσφατα άλμπουμ! Μόνο τους "Ολυμπιακούς αγώνες" πήρα. Χάθηκε να εκδώσουν τους Βρετανούς που το ψάχνω πολύ καιρό;) ή Λούκυ Λουκ( εδώ έχουμε πολύ, πολύ υλικό)!:beer:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  629
  • Reputation:   3254
  • Achievement Points:  652
  • Days Won:  1
  • With Us For:  913 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 min ago , Θοδωρής Καραπάνος said:

Χάθηκε να εκδώσουν τους Βρετανούς που το ψάχνω πολύ καιρό;) ή Λούκυ Λουκ( εδώ έχουμε πολύ, πολύ υλικό)!:beer:

 

Πάντως "Ο Αστερίξ στους Βρετανούς" σκληρόδετο, δεν είναι τόσο δύσκολο να το βρεις. Βέβαια αν θες με απλό εξώφυλλο, τότε ναι είναι θέμα.

Επεξεργασία από StefanosPap
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32937
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Οι Βρετανοί υπάρχουν στη σκληρόδετη έκδοση.

Δεν βρίσκω λόγο να τους επανεκδόσουν.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Προσωπικά, θα τους ήθελα σε μαλακόδετη έκδοση, καθώς τις προτιμάω! Κατά τα λοιπά, γενικά τα Αστερίξ( πέρα από τα γενέθλια και την επιστροφή), δεν έχουμε θέμα, εν αντιθέσει με τα Λούκυ Λουκ που γίνεται ο κακός χαμός!:beer:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

H σειρά ονομάζεται Idéfix et les Irréductibles, O Ιντεφίξ και οι Αλύγιστοι (ακατάβλητοι, αγέρωχοι, κάτι τέτοιο τέλος πάντων) δηλαδή. 

https://www.bedetheque.com/serie-75425-BD-Idefix-et-les-Irreductibles.html

 

Πρόκειται για μία νέα σειρά, κάθε άλμπουμ αποτελείται από 3 20σέλιδες ιστορίες και διαδραματίζεται στη Λουτεσία την εποχή πριν βρει τους άλλους ήρωες στον Γύρο της Γαλατίας.

  • Like 9
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  629
  • Reputation:   3254
  • Achievement Points:  652
  • Days Won:  1
  • With Us For:  913 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

18 min ago , Kurdy Malloy said:

H σειρά ονομάζεται Idéfix et les Irréductibles, O Ιντεφίξ και οι Αλύγιστοι (ακατάβλητοι, αγέρωχοι, κάτι τέτοιο τέλος πάντων) δηλαδή. 

https://www.bedetheque.com/serie-75425-BD-Idefix-et-les-Irreductibles.html

 

Πρόκειται για μία νέα σειρά, κάθε άλμπουμ αποτελείται από 3 20σέλιδες ιστορίες και διαδραματίζεται στη Λουτεσία την εποχή πριν βρει τους άλλους ήρωες στον Γύρο της Γαλατίας.

 

Περισσότερες σελίδες πάντως από ένα τυπικό Αστερίξ.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  787 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

16 λεπτά πριν, StefanosPap είπε:

 

Περισσότερες σελίδες πάντως από ένα τυπικό Αστερίξ.

Είναι πολύ μικρότερο σε μέγεθος από του αστεριξ. Ρίξε μια ματιά στην σελίδα 11 του αντίστοιχου τοπικ για το 2022 και θα καταλάβεις. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  629
  • Reputation:   3254
  • Achievement Points:  652
  • Days Won:  1
  • With Us For:  913 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

41 min ago , daredevil21 said:

Είναι πολύ μικρότερο σε μέγεθος από του αστεριξ. Ρίξε μια ματιά στην σελίδα 11 του αντίστοιχου τοπικ για το 2022 και θα καταλάβεις. 

 

Αν εννοείς τις διαστάσεις, ναι το έχω ξαναδεί. Ξέρω πως είναι. Εγώ είπα απλά για τον αριθμό των σελίδων. Ότι αυτό είναι περίπου 60 σελίδες, ενώ τα Αστερίξ συνήθως είναι λίγο πάνω από 40. Όχι πως παίζει καμιά σημασία. Κουβέντα να γίνεται. Αλλά έχω περιέργεια εφόσον είναι κάτι εκτός σειράς, αν θα βγει όπως στην Γαλλία ή αν θα βγει όπως τα Λουκυ Κιντ.

Επεξεργασία από StefanosPap
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

γενικά τα Αστερίξ( πέρα από τα γενέθλια και την επιστροφή), δεν έχουμε θέμα,

 

Mαλλον δεν εχεις δει που εχει φτασει η τιμη για τον Παπυρο του Καισαρα γιαυτο το λες :lol: Ή μαλλον το εχεις και δεν μπηκες στον κοπο να το ψαχνεις.

Πριν μια βδομαδα το ειδα πουληθηκε με εγγυημενη συναλλαγη Vendora στα 40 ευρω. Οπότε δεν το λες εχουμε θεμα, το λες εχουμε χοντροθέμα!

Σε λιγο χαμηλοτερες τιμες κινουνται και οι Πικτοι/Υπεριταλικος (35,37).Προς το παρον.

Στα υπολοιπα ειμαστε κομπλε,υπαρχουν υπεραφθονα διαθεσιμα στην αγορα.Προς το παρον.

 

3 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

εν αντιθέσει με τα Λούκυ Λουκ που γίνεται ο κακός χαμός!:beer:

Οτι βρισκεις φτηνα ,να το παιρνεις γιατι τα μισα και βαλε ειναι εξαντλημενα στα μαγαζια (και οχι μονο)

 

 

Απο αυτα που εγραψες για την συνομιλια, καλά τα νεα ακουγονται. Θα εχουμε σιγουρα ενα ισως δυο τευχη μεχρι το Πασχα.

Μια χαρα. Θα βαλω τη χελωνα μου να παει μια βολτα εδω κοντα ,μεχρι τη Σκωτια ,ωσπου να επιστρεψει θα εχουμε και τις νεες εκδοσεις του Ιζνογκουντ στα χερια μας. 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

5 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Mαλλον δεν εχεις δει που εχει φτασει η τιμη για τον Παπυρο του Καισαρα γιαυτο το λες :lol: Ή μαλλον το εχεις και δεν μπηκες στον κοπο να το ψαχνεις.

Πριν μια βδομαδα το ειδα πουληθηκε με εγγυημενη συναλλαγη Vendora στα 40 ευρω. Οπότε δεν το λες εχουμε θεμα, το λες εχουμε χοντροθέμα!

Σε λιγο χαμηλοτερες τιμες κινουνται και οι Πικτοι/Υπεριταλικος (35,37).Προς το παρον.

Στα υπολοιπα ειμαστε κομπλε,υπαρχουν υπεραφθονα διαθεσιμα στην αγορα.Προς το παρον.

΄Ναι, η αλήθεια είναι ότι πριν δύο χρόνια που αγόρασα τη β' έκδοση, υπήρχε ακόμη σε αφθονία( ή εν πάσει περιπτώσει βρισκόταν σχετικά εύκολα)! Πωπω!

5 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Θα βαλω τη χελωνα μου να παει μια βολτα εδω κοντα ,μεχρι τη Σκωτια ,ωσπου να επιστρεψει θα εχουμε και τις νεες εκδοσεις του Ιζνογκουντ στα χερια μας. 

:lol:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Η υπομονή είναι μεγάλη αρετή και πολλοί από εσάς δεν την διαθέτουν..

  • Like 7
  • Respect 1
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1677 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί...

Αφού κάνουμε παραγγελία από το σάιτ των εκδόσεων Μαμούθ, γνωρίζει κανείς, πόσο χρόνο θα χρειαστεί για να στείλουν την παραγγελία; Γιατί κοντεύει να περάσει μια εβδομάδα και δεν έχει έρθει καμιά ειδοποίηση...

Ακόμη ξέρετε αν ισχύει ακόμα η έκπτωση που λένε; Με αγορά 5 κόμιξ έχεις επιπλέον έκπτωση 5% και με αγορά 10 κόμιξ έχεις επιπλέον έκπτωση 10%.

Ενώ έκανα παραγγελία για 10 κόμιξ η έκπτωση δεν έγινε στο τελικό ποσό και για αυτό επέλεξα πληρωμή με αντικαταβολή.

Και στα σχόλια τους έγραψα ότι αν δεν γίνει η έκπτωση που λένε να ακυρώσουν την παραγγελία...

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου απαντήσει;

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  585
  • Reputation:   4201
  • Achievement Points:  628
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

1 λεπτό πριν, olyssesmoore είπε:

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί...

Αφού κάνουμε παραγγελία από το σάιτ των εκδόσεων Μαμούθ, γνωρίζει κανείς, πόσο χρόνο θα χρειαστεί για να στείλουν την παραγγελία; Γιατί κοντεύει να περάσει μια εβδομάδα και δεν έχει έρθει καμιά ειδοποίηση...

Ακόμη ξέρετε αν ισχύει ακόμα η έκπτωση που λένε; Με αγορά 5 κόμιξ έχεις επιπλέον έκπτωση 5% και με αγορά 10 κόμιξ έχεις επιπλέον έκπτωση 10%.

Ενώ έκανα παραγγελία για 10 κόμιξ η έκπτωση δεν έγινε στο τελικό ποσό και για αυτό επέλεξα πληρωμή με αντικαταβολή.

Και στα σχόλια τους έγραψα ότι αν δεν γίνει η έκπτωση που λένε να ακυρώσουν την παραγγελία...

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου απαντήσει;

Ίσως σου ακύρωσαν την παραγγελία, όπως είπες

Ένα τηλέφωνο βοηθάει, εμένα σε άλλου τύπου πρόβλημα μου είχαν απαντήσει και το διευθετήσαμε

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  760
  • Reputation:   7201
  • Achievement Points:  774
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2953 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

χαχαχαα

 

Ακολούθησαν με ευλάβεια τις οδηγίες σου φίλε και ακύρωσαν την παραγγελία.

  • Like 7
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  787 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, olyssesmoore είπε:

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί...

Αφού κάνουμε παραγγελία από το σάιτ των εκδόσεων Μαμούθ, γνωρίζει κανείς, πόσο χρόνο θα χρειαστεί για να στείλουν την παραγγελία; Γιατί κοντεύει να περάσει μια εβδομάδα και δεν έχει έρθει καμιά ειδοποίηση...

Ακόμη ξέρετε αν ισχύει ακόμα η έκπτωση που λένε; Με αγορά 5 κόμιξ έχεις επιπλέον έκπτωση 5% και με αγορά 10 κόμιξ έχεις επιπλέον έκπτωση 10%.

Ενώ έκανα παραγγελία για 10 κόμιξ η έκπτωση δεν έγινε στο τελικό ποσό και για αυτό επέλεξα πληρωμή με αντικαταβολή.

Και στα σχόλια τους έγραψα ότι αν δεν γίνει η έκπτωση που λένε να ακυρώσουν την παραγγελία...

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου απαντήσει;

Λοιπόν έχω μια απάντηση. Όταν υπήρχε αυτή η προσφορά με 5 και 10% έκπτωση αντίστοιχα, τα τεύχη ήταν στις τιμές που θα τα έπαιρνες και στο περίπτερο. Ενώ τώρα, όλο το σάιτ είναι σε έκπτωση. Όποτε δεν χρειάζεται να υπάρχει το 5 και 10%,γιατί κάθε τεύχος έχει μειωμένη τιμή από μόνο του. 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1677 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πριν από 1 ώρα, daredevil21 είπε:

Λοιπόν έχω μια απάντηση. Όταν υπήρχε αυτή η προσφορά με 5 και 10% έκπτωση αντίστοιχα, τα τεύχη ήταν στις τιμές που θα τα έπαιρνες και στο περίπτερο. Ενώ τώρα, όλο το σάιτ είναι σε έκπτωση. Όποτε δεν χρειάζεται να υπάρχει το 5 και 10%,γιατί κάθε τεύχος έχει μειωμένη τιμή από μόνο του. 

Εγώ είχα δει κάποια περίοδο στο σάιτ ότι υπήρχε η έκπτωση που υπάρχει τώρα και επιπλέον έκπτωση... Και ανάλογα πόσα κόμιξ έπαιρνες τόση έκπτωση είχες και εφαρμοζόταν αμέσως στο τελικό ποσό...

 

 

2 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Ίσως σου ακύρωσαν την παραγγελία, όπως είπες

Ένα τηλέφωνο βοηθάει, εμένα σε άλλου τύπου πρόβλημα μου είχαν απαντήσει και το διευθετήσαμε

Έχουμε κανένα τηλέφωνο; Γιατί αυτό που έχουν στο σάιτ τους πήρα, αλλά βγήκε τηλεφωνητής και έπρεπε να αφήσω μήνυμα 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  585
  • Reputation:   4201
  • Achievement Points:  628
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Όχι γι'αυτό που είχα στο site μιλάω. Είχα όντως αφήσει μήνυμα με το τηλέφωνό μου και με είχαν καλέσει

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10074
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

56 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Λοιπόν έχω μια απάντηση. Όταν υπήρχε αυτή η προσφορά με 5 και 10% έκπτωση αντίστοιχα, τα τεύχη ήταν στις τιμές που θα τα έπαιρνες και στο περίπτερο. Ενώ τώρα, όλο το σάιτ είναι σε έκπτωση. Όποτε δεν χρειάζεται να υπάρχει το 5 και 10%,γιατί κάθε τεύχος έχει μειωμένη τιμή από μόνο του. 

Όταν όμως υπάρχει η ανακοίνωση στο σάιτ και κάποιος κάνει παραγγελία παραπάνω κόμιξ ακριβώς λόγω αυτής της έκπτωσης (που ντε φάκτο υπάρχει και στα μεγάλα βιβλιοπωλεία) μάλλον κάπου πάσχει το μάρκετίνγκ τους. 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Η εκτέλεση της παραγγελίας ακολουθεί ρυθμούς εκδόσης νέων τευχών της εκδοτικής..

  • Like 2
  • Respect 1
  • Αστείο 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πλάκα πλάκα πέρασαν σχεδόν 2 μήνες από την κυκλοφορία του τελευταίου τους τεύχους. 

Ούτε μια ανακοίνωση τι ακολουθεί ούτε τίποτα :(.

  • Like 2
  • Λύπη 3
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  304
  • Reputation:   2444
  • Achievement Points:  367
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1121 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

15 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Πλάκα πλάκα πέρασαν σχεδόν 2 μήνες από την κυκλοφορία του τελευταίου τους τεύχους. 

Ούτε μια ανακοίνωση τι ακολουθεί ούτε τίποτα :(.

Κλασική Μαμούθ:moutra2:

  • Like 2
  • Λύπη 1
  • Αστείο 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.