Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα από τις εκδόσεις "Anubis" (2023)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

17 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

@ hudson αυτό το End of Spider Verse είναι αυτό που θα δούμε στην συλλογή της Hachette ;

Όχι.

Αυτό που θα δούμε στη συλλογή της "Hachette" (τόμος 119) το έχει ήδη κυκλοφορήσει η "Anubis" τον Οκτώβριο του 2019 και μάλιστα το επανέκδωσε τον Οκτώβριο του 2022. Στη συλλογή θα το δούμε για τρίτη φορά.

Το End of Spider-Verse είναι πρόσφατη ιστορία που νομίζω ολοκληρώθηκε κανά δυο μήνες πριν, αν δεν κάνω λάθος.

Όποιος Marvelάκιας γνωρίζει κάτι παραπάνω για αυτήν ας μας δώσει τα φώτα του.

  • Like 8
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Στη Comicdom ρώτησα την κοπέλα και τον πωλητή αν θα κυκλοφορήσει ο τρίτος και τελευταίος τόμος All-Star Batman για να ολοκληρωθεί η σειρά και δυστυχώς μου είπαν ότι δεν είναι πια στους προγραμματισμούς εδώ και πολλούς μήνες. Δηλαδή αφήνει τις μισές ιστορίες όπως το Sandamn vol.3. Συνηθισμένο φαινόμενο στη Ελλάδα. Ο συγκεκριμένος εκδοτικός οίκος δεν συνεχίζει τα story arc διάφορων τίτλων αλλά δεν έχει πρόβλημα να επανεκδώσει τα παλιά 15-20 χρόνων. :(


 
  • Like 4
  • Λύπη 6
  • Αστείο 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1 ώρα πριν, PowerRangers8 είπε:

Στη Comicdom ρώτησα την κοπέλα και τον πωλητή αν θα κυκλοφορήσει ο τρίτος και τελευταίος τόμος All-Star Batman για να ολοκληρωθεί η σειρά και δυστυχώς μου είπαν ότι δεν είναι πια στους προγραμματισμούς εδώ και πολλούς μήνες. Δηλαδή αφήνει τις μισές ιστορίες όπως το Sandamn vol.3. Συνηθισμένο φαινόμενο στη Ελλάδα. Ο συγκεκριμένος εκδοτικός οίκος δεν συνεχίζει τα story arc διάφορων τίτλων αλλά δεν έχει πρόβλημα να επανεκδώσει τα παλιά 15-20 χρόνων. :(


 

Κρίμα γιατί πίστευα ότι θα έβγαζαν το τρίτο και τελευταίο μέρος από το All Star Batman (κάπου αν θυμάμαι καλά είχε αναφέρει και ο @ Ilias ότι είχε ξεκινήσει τη μετάφραση).

 

Η "Anubis" προσωπικά είναι από της αγαπημένες μου εκδοτικές, η ποιότητα των εκδόσεων της δεν παίζεται, τόσο σε θέμα μετάφρασης και επιμέλειας, όσο και σε εκτύπωσης κτλ. Αλλά αυτό το ότι βγάζει μόνο ένα ή δύο τόμους από κάποιες σειρές και μετά τις παρατάει, είναι απαράδεκτο. Πίστευα ότι τα τελευταία χρόνια αυτό άρχισε να το διορθώνει (βλ. BRZRKR, θα βγάλει και το τρίτο, βλ. Dune Ο Οίκος των Ατρειδων, το ολοκλήρωσε). Από ότι φαίνεται όμως οι κακές συνήθειες δεν κόβονται.

Κρίμα...

 

Πάντως DC κόμικ από την εκδοτική έχουμε να δούμε ενάμιση χρόνο και το τελευταίο ήταν το All Star Batman vol.2.

Μου είπαν πάντως ότι μέσα στην χρονιά έχουν προγραμματίσει κάποιες DC εκδόσεις.

Αν και κρατάω μικρό καλάθι, γιατί και πέρσι τα ίδια λέγανε και δεν βγάλανε τίποτα.

Για να δούμε...

  • Like 11
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1876 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, hudson είπε:

Κρίμα γιατί πίστευα ότι θα έβγαζαν το τρίτο και τελευταίο μέρος από το All Star Batman (κάπου αν θυμάμαι καλά είχε αναφέρει και ο @ Ilias ότι είχε ξεκινήσει τη μετάφραση).

 

Η "Anubis" προσωπικά είναι από της αγαπημένες μου εκδοτικές, η ποιότητα των εκδόσεων της δεν παίζεται, τόσο σε θέμα μετάφρασης και επιμέλειας, όσο και σε εκτύπωσης κτλ. Αλλά αυτό το ότι βγάζει μόνο ένα ή δύο τόμους από κάποιες σειρές και μετά τις παρατάει, είναι απαράδεκτο. Πίστευα ότι τα τελευταία χρόνια αυτό άρχισε να το διορθώνει (βλ. BRZRKR, θα βγάλει και το τρίτο, βλ. Dune Ο Οίκος των Ατρειδων, το ολοκλήρωσε). Από ότι φαίνεται όμως οι κακές συνήθειες δεν κόβονται.

Κρίμα...

 

Πάντως DC κόμικ από την εκδοτική έχουμε να δούμε ενάμιση χρόνο και το τελευταίο ήταν το All Star Batman vol.2.

Μου είπαν πάντως ότι μέσα στην χρονιά έχουν προγραμματίσει κάποιες DC εκδόσεις.

Αν και κρατάω μικρό καλάθι, γιατί και πέρσι τα ίδια λέγανε και δεν βγάλανε τίποτα.

Για να δούμε...

Το All-Star 3 εγώ ακόμα ελπίζω πως θα το δούμε, πάντως. Δεν έχω κάποια ενημέρωση, οπότε δεν μπορώ να αντικρούσω την κοπέλα. Εγώ το έχω μεταφράσει πάντως

  • Like 9
  • Ευχαριστώ 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πριν από 1 ώρα, hudson είπε:

Κρίμα γιατί πίστευα ότι θα έβγαζαν το τρίτο και τελευταίο μέρος από το All Star Batman (κάπου αν θυμάμαι καλά είχε αναφέρει και ο @ Ilias ότι είχε ξεκινήσει τη μετάφραση).

 

Η "Anubis" προσωπικά είναι από της αγαπημένες μου εκδοτικές, η ποιότητα των εκδόσεων της δεν παίζεται, τόσο σε θέμα μετάφρασης και επιμέλειας, όσο και σε εκτύπωσης κτλ. Αλλά αυτό το ότι βγάζει μόνο ένα ή δύο τόμους από κάποιες σειρές και μετά τις παρατάει, είναι απαράδεκτο. Πίστευα ότι τα τελευταία χρόνια αυτό άρχισε να το διορθώνει (βλ. BRZRKR, θα βγάλει και το τρίτο, βλ. Dune Ο Οίκος των Ατρειδων, το ολοκλήρωσε). Από ότι φαίνεται όμως οι κακές συνήθειες δεν κόβονται.

Κρίμα...

 

Πάντως DC κόμικ από την εκδοτική έχουμε να δούμε ενάμιση χρόνο και το τελευταίο ήταν το All Star Batman vol.2.

Μου είπαν πάντως ότι μέσα στην χρονιά έχουν προγραμματίσει κάποιες DC εκδόσεις.

Αν και κρατάω μικρό καλάθι, γιατί και πέρσι τα ίδια λέγανε και δεν βγάλανε τίποτα.

Για να δούμε...

 

Κι εγώ νόμισα πως θα άλλαζε καινούργια σελίδα η Anubis λόγω του Dune και του BRZRKR αλλά τίποτα. Σαν είναι το χάρτινο Netflix.

Σωστός είσαι. δεν είχα συνειδητοποιήσει τίποτα για τη DC. Μονό πέρσι βγήκε η νέα εκδοσή Εγκυκλοπαίδεια DC αλλά και πάλι δεν είναι κόμικ. Θα ήθελα πολύ το Batman - Catwoman (2021) ή το Aquaman - Green Arrow  (2021) ή το DC Vs Vampires (2022) , είναι οι αυτοτελές story arcs αλλά όλα εξαρτώνται από τη Anubis.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

7 λεπτά πριν, Ilias είπε:

Το All-Star 3 εγώ ακόμα ελπίζω πως θα το δούμε, πάντως. Δεν έχω κάποια ενημέρωση, οπότε δεν μπορώ να αντικρούσω την κοπέλα. Εγώ το έχω μεταφράσει πάντως

 Α ωραία. Κάνεις δε πυροβολεί τους αγγελιαφόρους (τη κοπέλα και τον πωλητή). Ελπίζω πολύ να το δούμε πάρα πολύ που είμαι τρελός φαν του Μπατμαν.

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20687
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4548 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

@ hudson  στο μόνο που διαφωνώ είναι στο θέμα της ποιότητας των τόμων. Μετά από τόσα ξεκολληματα που ζήσαμε στο παρελθόν, αδυνατώ να το ξεχάσω. Ωστόσο σίγουρα το έχουν διορθώσει τα τελευταία χρόνια.

 

Στο άκουσμα τώρα του νέου περί μη ολοκλήρωσης του all star batman, χαίρομαι μόνο στο ότι επιβεβαιώνω τον εαυτό μου που έχει πάψει να αγοράζει τις εκδόσεις της ανουμπις με το που αυτές κυκλοφορησουν. Το βλέπουν επιχειρηματικα και προφανώς αποφασίζουν το καλύτερο δυνατό γι αυτούς.. Φαντάζομαι ότι η εταιρία καταλαβαίνει πως όταν έχει χαθεί η εμπιστοσύνη προς το πρόσωπό της για ολοκλήρωση ακόμα και πολύ μικρών σειρών, θα υπάρχει και η αντίστοιχη έλλειψη στήριξης. Επομένως, χίλιες φορές μερικό καιρό μετά και στο - 30/40% της αρχικής τιμής. 

  • Like 9
  • Λύπη 3
  • Ουδέτερο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39690
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   50
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω παλιότερα graphic novels της Anubis από Marvel και DC, τα οποία δεν υπάρχουν στο site της εκδοτικής;

  • Like 4
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

31 λεπτά πριν, Doctor Doom_09 είπε:

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω παλιότερα graphic novels της Anubis από Marvel και DC, τα οποία δεν υπάρχουν στο site της εκδοτικής;

 

Δεν είχες πάει στο Comicdom Athens? Μπορείς να γράψεις ποια θέλεις συγκεκριμένα και ανέβασε τη αγγελία.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1876 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

19 ώρες πριν, christs είπε:

@ hudson  στο μόνο που διαφωνώ είναι στο θέμα της ποιότητας των τόμων. Μετά από τόσα ξεκολληματα που ζήσαμε στο παρελθόν, αδυνατώ να το ξεχάσω. Ωστόσο σίγουρα το έχουν διορθώσει τα τελευταία χρόνια.

 

Στο άκουσμα τώρα του νέου περί μη ολοκλήρωσης του all star batman, χαίρομαι μόνο στο ότι επιβεβαιώνω τον εαυτό μου που έχει πάψει να αγοράζει τις εκδόσεις της ανουμπις με το που αυτές κυκλοφορησουν. Το βλέπουν επιχειρηματικα και προφανώς αποφασίζουν το καλύτερο δυνατό γι αυτούς.. Φαντάζομαι ότι η εταιρία καταλαβαίνει πως όταν έχει χαθεί η εμπιστοσύνη προς το πρόσωπό της για ολοκλήρωση ακόμα και πολύ μικρών σειρών, θα υπάρχει και η αντίστοιχη έλλειψη στήριξης. Επομένως, χίλιες φορές μερικό καιρό μετά και στο - 30/40% της αρχικής τιμής. 

Δεν είμαι απόλυτα πεπεισμένος πως το καταλαβαίνουν αυτό περί εμπιστοσύνης που αναφέρεις...

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Στο site της εκδοτικής εμφανίστηκε το 

Marvel Action Spider-Man vol.3 Κακή Τύχη

vol.3.thumb.jpg.f3a3750af260c2f4250d3316ea3f469a.jpg

https://anubis.gr/product/marvel-action-spider-man-vol-3-kaki-tychi/

  • Like 10
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14137
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Καλησπέρα! Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με τις εκδόσεις Anubis. Ρώτησα για το sandman και το all- star batman. Μου είπαν ότι θεωρητικά και τα δύο θα συνεχίσουν, ωστόσο υπάρχει το ενδεχόμενο να μην κυκλοφορήσει νέο sandman μέσα στο 2023, εν αντιθέσει με το all star batman, το οποίο έχουν στόχο να ολοκληρώσουν πριν τη νέα χρονιά(2024).:cheers5:

  • Like 10
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  579
  • Reputation:   4149
  • Achievement Points:  622
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2858 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η αλήθεια είναι πως σε μένα η εντύπωση που δόθηκε όταν τους ρώτησα στο Comicdom για το sandman ήταν ούτε κρύο ούτε ζέστη. Σε καμία περίπτωση δε μου δημιουργήθηκε η αίσθηση πως θέλουν να το παρατήσουν πάντως. Επίσης, να περιμένουμε να ολοκληρωθεί τι ρε παιδιά; τα 100 περίπου τεύχη του;

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14137
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

10 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Επίσης, να περιμένουμε να ολοκληρωθεί τι ρε παιδιά; τα 100 περίπου τεύχη του;

Όχι, απλά περιμένουμε άλλα οκτώ τομάκια, καθώς σε κάθε tpb περιέχονται 10 τεύχη. Μέχρι στιγμής, έχουμε δει τα δύο πρώτα, οπότε, όπως προείπα, αναμένουμε άλλα οκτώ.:beer:

  • Like 10
  • Λύπη 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Άλλο ένα manga από την εκδοτική εμφανίστηκε στο site της

Witcher Ο Μοναχικός Πολεμιστής

witcher.thumb.jpg.5673bc30a8cca5d9ee875d39a6cfa31d.jpg

https://anubis.gr/product/witcher-ronin/

  • Like 10
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι έχει παιχτεί με ιστορίες από κατά βάση αμερικάνικα κόμικ σε μορφή μάνγκα που φέρνει η Anubis; Δεν ήξερα ότι υπάρχει τόσο κοινό εκτός αν απλά δοκιμάζουν να δουν.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2675
  • Achievement Points:  414
  • Days Won:  1
  • With Us For:  728 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επικροτώ τη στροφή στα manga -έστω και αργά- από όπου κι αν προέρχεται

  • Like 5
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόνο μην υιοθετήσει την παλιά της λογική η Anubis με τα manga, που άφηνε τις σειρές ανολοκλήρωτες.... :( 

 

 

:beer:

  • Like 8
  • Λύπη 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  126
  • Reputation:   884
  • Achievement Points:  127
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πόσο θλιβερά τα τερτίπια των ανολοκλήρωτων εκδόσεων για τον αναγνώστη, ποσο μάλλον τον συλλέκτη. Περιμένω φυσικά υπομονετικά 2 και βάλε χρονάκια στη γωνία τον τρίτο τόμο, πριν πάρω τους 1-2. Το ίδιο με Sandman, αν κι εκεί φαινόταν εξ' αρχής καμμένο χαρτί...λόγω μεγέθους. Το ίδιο εφαρμόζω και στις απέναντι εκδοτικές, αμερόληπτα πάντα έχουν-δεν έχουν δώσει δικαίωμα.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Για το λόγο που λέει ο @ Indian  καλύτερα να πάει σε αυτόνομους τίτλους manga η Anubis. Τέρμα στη μόδα να μένουν τίτλοι ανολοκλήρωτοι. Θυμάμαι που είχε βγει το Preacher και μου το πρότεινε τότε ένας πωλητής που είχαμε αναπτύξει επικοινωνία στα bazaar και δεν το πήρα γιατί πολύ απλά προτιμούσα να πάρω όλα τα books στα αγγλικά (που τα πήρα) παρά να διαβάσω ένα volume στα ελληνικά.

 

Η Anubis το έκανε αυτό με τα manga, το έκανε με υπερηρωικά, η Οξύ με το Saga (που μας είχαν πει στη ΛΕΦΙΚ ότι θα βγει 100% το δεύτερο και ίσως το τρίτο και το τέταρτο) και πάνω που έδειξε να αλλάζει λίγο το τροπάρι με Sandman/All Star Batman, μάλλον εκεί πάει πάλι η φάση.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Από το Facebook της εκδοτικής

 

𝐓𝐇𝐄 𝐅𝐋𝐀𝐒𝐇 𝐆𝐈𝐕𝐄𝐀𝐖𝐀𝐘
Η πολυαναμενόμενη ταινία "The Flash" έρχεται στους κινηματογράφους κι εμείς, σε συνεργασία με την Tanweer Greece, σας δίνουμε τη δυνατότητα να την δείτε πρώτοι στην ειδική avant premiere που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 13 Ιουνίου στα Village Cinemas στο The Mall Athens, στις 19:15.
Για να λάβετε μέρος στην κλήρωση και να κερδίσετε μια από τις 15 διπλές προσκλήσεις για την avant premiere της ταινίας κάντε:
1. Like στις εκδόσεις μας και στην Tanweer
2. Tag τον/την φίλο/η σας που θα δείτε την ταινία στην κινηματογραφική οθόνη.
Οι νικητές θα ανακοινωθούν την Πέμπτη 8 Ιουνίου με σχόλιο στο ποστ του διαγωνισμού.
Καλή επιτυχία σε όλους/ες.
flash.thumb.jpg.7577a4238d5f496f7d25db598e258be5.jpg
  • Like 10
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 20/5/2023 στο 10:10 ΜΜ, Ilias είπε:

Το All-Star 3 εγώ ακόμα ελπίζω πως θα το δούμε, πάντως. Δεν έχω κάποια ενημέρωση, οπότε δεν μπορώ να αντικρούσω την κοπέλα. Εγώ το έχω μεταφράσει πάντως

 

Φίλε Ηλία, έχεις μεταφράσει ποτέ κάτι άλλο που τελικά να μην κυκλοφόρησε;

 

  

On 1/6/2023 στο 11:56 ΜΜ, v hunter d είπε:

Επικροτώ τη στροφή στα manga -έστω και αργά- από όπου κι αν προέρχεται

 

Εγώ πάλι όχι. Εάν ωστόσο επέστρεφε σε εκδόσεις τέτοιες, καλό θα ήταν να ολοκλήρωνει αυτά που είχε ξεκινήσει. Ξέρεις..η αξιοπιστία και η συνέπεια θα έπρεπε να είναι βασικό γνώρισμα κάθε εκδότη. Η ποιότητα έρχεται αμέσως μετά και η προσιτή τιμή του προϊόντως, μάλλον τελευταία. Δε θα είχε κανείς αντίρρηση να αγοράσει ένα προϊόν λίγο "τσιμπημένο" εφόσον υπάρχουν υψηλά ποιοτικά στάνταρ, αρκεί να είναι συνεπής. Αλλιώς σταδιακά διώχνει ολοένα και περισσότερη πελατεία και ίσως φτάσουν να τ' αναζητήσουν χρόνια μετά κάποιοι που θέλουν να έχουν ΚΑΙ τις ελληνικές εκδόσεις στη συλλογή τους, καθώς είχα πρωτίστως αποκτήσει τις πρωτότυπες, κάτι που ζημιώνει όμως την εταιρεία. Από επαγγελματίες δεκαετιών που εκδοτικά νομίζω πια πως έχουν πιάσει όλο το φάσμα της pop κουλτούρας (μόνο με pen-and-paper RPGs δεν έχουν καταπιαστεί ακόμα!), δε θα έπρεπε να περιμένει κανείς τέτοια τραγικά λάθη. Τα "λίγο απ' το ένα, λίγο απ' άλλο" είναι ο λόγος που κράζουμε από τότε που άνοιξε αυτή εδώ η κοινότητα τη "Modern Times".

 

  

On 22/5/2023 στο 2:31 ΜΜ, Doctor Doom_09 είπε:

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω παλιότερα graphic novels της Anubis από Marvel και DC, τα οποία δεν υπάρχουν στο site της εκδοτικής;

 

Είναι πολλά που σου λείπουν; Αν ναι, την πάτησες αδερφέ... Θα πάρει αρκετό καιρό να τα βρεις και αν. Πέρνα καλού κακού αυτά που αναζητάς στην αντίστοιχη ενότητα.

Επεξεργασία από Mandrake
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1876 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

9 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Φίλε Ηλία, έχεις μεταφράσει ποτέ κάτι άλλο που τελικά να μην κυκλοφόρησε;

 

 

Κατά καιρούς, ναι. Σίγουρα άλλες δύο φορές 

  • Like 3
  • Λύπη 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2675
  • Achievement Points:  414
  • Days Won:  1
  • With Us For:  728 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

19 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Εάν ωστόσο επέστρεφε σε εκδόσεις τέτοιες, καλό θα ήταν να ολοκλήρωνει αυτά που είχε ξεκινήσει. Ξέρεις..η αξιοπιστία και η συνέπεια θα έπρεπε να είναι βασικό γνώρισμα κάθε εκδότη. Η ποιότητα έρχεται αμέσως μετά και η προσιτή τιμή του προϊόντως, μάλλον τελευταία.

Γι'αυτά τα προβλήματα-όπως και για όλα τα άλλα- νομίζω πως φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία και το τέλος της πανδημίας...

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

IMG_20230614_102602.thumb.jpg.b4df16672bd1c48dfa07c35946bcb9b3.jpg

Αυτόν τον μήνα κυκλοφόρησε άλλο ένα Lego περιοδικό, το Lego Minecraft. Είχε αναφερθεί σε ένα ερωτηματολόγιο στο περιοδικό Ninjago πριν από 2 χρόνια και δεν θυμάμαι αν είχαμε βρει καταχώρηση στην εθνική βιβλιοθήκη για αυτό. Την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι στο πατρικό μου θα ετοιμάσω αναλυτική παρουσίαση αλλά να ξέρετε πως πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα Lego περιοδικά και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

  • Like 4
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33594
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  224
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  224
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1987 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

https://isbn.nlg.gr/index.php?lvl=notice_display&id=436011

 

Νέα καταχώρηση στην Εθνική βιβλιοθήκη. Spider-verse: Το τέλος 

  • Like 8
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ας βάλουμε και το screenshot. :) 

 

Screenshot_1.jpg

 

 

:beer:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το καταχώρησαν πάλι;;:thinking:

 Αυτή τη φορά βλέπω με άλλο ISBN και λιγότερες σελίδες

 

Αυτή ήταν η πρώτη καταχώρηση πριν κανά μήνα

(ISBN:978-960-623-591-7). Spider-Verse: το τέλος / Dan Slott

Τίτλος: Spider-Verse: Το Τέλος

Παραλ. Τίτλος/Τίλος Πρωτοτ.: End of Spider-Verse

Τύπος Μέσου: έντυπο/ΒΙΒΛΙΟ

Συντελεστές: Dan Slott, Συγγραφέας ; Χρήστος Τσέλιος, Μεταφραστής ; Mark Bagley, Εικονογράφος ;

                       Χρήστος Τσέλιος, Επιμελητής

Εκδότης: Κορωπί [GR] Εκδόσεις Anubis / Compupress S.A.

Έτος έκδοσης: 2023

Σελιδοποίηση: 176

Μέγεθος: 17x26

ISBN: 978-960-623-591-7

Γλώσσες: Ελληνική (gre) Γλώσσα Πρωτοτύπου: Αγγλικά (eng)

Ημ. Παραχώρησης: 18/05/2023

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εμφανίστηκαν στο site γνωστού βιβλιοπωλείου τα

 

BRZRKR vol.3

brzrkr3.thumb.jpg.619695307e10cf628dd4c100f5d0882b.jpg

https://www.protoporia.gr/kindt-matt-brzrkr-3-aiwnios-maxhths-9789606233463.html

 

(Το Brzrkr vol.3 υποτίθεται ότι στο εξωτερικό θα κυκλοφορήσει τον Οκτώβριο του 2023.

Λέτε η "Anubis" να το φέρει στην χώρα μας νωρίτερα;;:thinking:

Πάντως αν ισχύει η τιμή που δείχνει το site... καίειειει)

 

και

 

DEADPOOL 2 Σαμουράι

deadpool2.thumb.jpg.d815e14a95a076c5db9a62cbe860f1ec.jpg

https://www.protoporia.gr/kasama-sanshiro-deadpool-2-samoyrai-9789606235894.html


 

  • Like 11
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2612
  • Reputation:   16027
  • Achievement Points:  2662
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Οι εκδοσεις anubis Θα εχουν κολαιρινες εκπτωσεις σε συγκεκριμενα προιοντα για ηλεκτρονικες παραγγελιες μεχρι 31/7.  Εχει μεσα και κομιξακια απο dc και marvel.

 

https://anubis.gr/product-category/prosfores/

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.