Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανολοκλήρωτες σειρές κόμιξ στα ελληνικά


Lelis

Ξένα μεταφρασμένα κομιξ   

31 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  217
  • Reputation:   2058
  • Achievement Points:  267
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχουμε δει διάφορες ξένες σειρές κόμιξ στα ελληνικά, που δεν ολοκληρώθηκαν ποτέ και είτε βγήκε ο πρώτος τόμος ή κυκλοφόρησαν λίγα τεύχη.

Ποια απο τα παρακάτω θα θέλατε να δείτε ολοκληρωμένο στα ελληνικά. Δεν έχω βάλει σειρές που ακόμα δεν έχουμε ενημέρωση και θεωριτικά είναι ακόμα ongoing (π.χ. Sandman) ή αργούν πολλοί να βγάλουν νέο τεύχος (π.χ. Judge Dread).

 

Υ.Γ. Δεν βρήκα αντίστοιχο poll, οπότε αν υπάρχει ενημερώστε .

Επεξεργασία από Lelis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αν και θα προτιμούσα να υπήρχαν πολλαπλές επιλογές στην δημοσκόμισή σου, ψήφισα το "The Walking Dead". Πρόκειται για μία αξιόλογη σειρά, που άνοιξε τον δρόμο για την σύγχρονη εποχή του "Zombie Franchise". Και μιας και στα κόμικς έχει ολοκληρωθεί, τι καλύτερο από το να την δούμε και στα μέρη μας ολοκληρωμένη. :) 

 

Άλλη σειρά που θα ήθελα να δω είναι το "Y: The Last Man". Την έχω διαβάσει στην Αμερικάνικη έκδοση και μου άρεσε πολύ. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9669
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

1 hour ago, Indian said:

Αν και θα προτιμούσα να υπήρχαν πολλαπλές επιλογές στην δημοσκόμισή σου, ψήφισα το "The Walking Dead". Πρόκειται για μία αξιόλογη σειρά, που άνοιξε τον δρόμο για την σύγχρονη εποχή του "Zombie Franchise". Και μιας και στα κόμικς έχει ολοκληρωθεί, τι καλύτερο από το να την δούμε και στα μέρη μας ολοκληρωμένη. :) 

Παρεμπιπτόντως, το The Walking Dead μετά την ολοκλήρωση του με το τεύχος 193 το 2019, ξεκίνησε να ξαναβγαίνει από το 2020 αυτή τη φορά έγχρωμο και με καινούργια εξώφυλλα ως «The Walking Dead Deluxe». Μέχρι τώρα έχουν βγει τα πρώτα 51 τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Έβαλα fables! Πολύ πυκνό κείμενο, αρκετά ακριβές οι ξένες εκδόσεις! Αν και η αλήθεια είναι, ότι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο saga. Να κάνω και μία( δύο είναι βασικά) παρατηρήσεις, στην όμορφη ψηφοφορία σου φίλε @ Lelis ; Πρώτον, θα ήταν καλό να διορθωθεί το Lock and key, σε "Locke and key"! Δεύτερον, αφού θα επεξεργαστείς, την ψηφοφορία, δεν κάνεις και τον κόπο, να βάλεις να εμφανίζονται δημόσια τα ονόματα των ψηφοφόρων; Αυτό φυσικά έγκειται στην γνώμη του εκάστοτε δημιουργού ψηφοφορίας( τη δική σου εν προκειμένω), αλλά νομίζω έχει περισσότερη πλάκα να βλέπεις τι ψήφισε ο άλλος:beer:

Επεξεργασία από Θοδωρής Καραπάνος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  217
  • Reputation:   2058
  • Achievement Points:  267
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

39 min ago , Θοδωρής Καραπάνος said:

Πρώτον, θα ήταν καλό να διορθωθεί το Lock and key, σε "Locke and key"! Δεύτερον, αφού θα επεξεργαστείς, την ψηφοφορία, δεν κάνεις και τον κόπο, να βάλεις να εμφανίζονται δημόσια τα ονόματα των ψηφοφόρων; 

Ωραίος ...διόρθωσα τον τίτλο και έβαλα και την επιλογή να είναι public οι voters. Εξ αρχής έτσι ήθελα να το κάνω αλλά δεν είχα δει το checkbox...:beer:

 

3 hours ago, Indian said:

Αν και θα προτιμούσα να υπήρχαν πολλαπλές επιλογές στην δημοσκόμισή σου

Δεν το έκανα multiple , γιατί παίζει να τα έβαζαν και όλα κάποιοι...είναι δύσκολο με μόνο ένα το ξέρω...:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

@ Lelis :thanks: Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο! Τα παιδιά που ψήφισαν:" Άλλη σειρά"( @ mikealex666 , @ Apostolos131 ) θα μπορούσαν να διευκρινίσουν ποια και γιατί την διάλεξαν; Όχι τίποτα άλλο, να πάρουμε και οι υπόλοιποι ιδέες!:flower5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  561
  • Reputation:   4377
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  1
  • With Us For:  917 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Ψήφισα άλλο γιατί δε ξέρω καμία από αυτές τις σειρές.

Βέβαια, δε ξέρω και πολλές άλλες σειρές που έχουν εκδοθεί στα Ελληνικά και δεν έχουν τελειώσει οπότε μπορεί η γνώμη μου να αλλάξει αν αποκτήσω ποτέ τα τεύχη κάποιας τέτοιας σειράς και μου αρέσει πολύ.

Μέχρι τότε όμως θα πω τις Νέες Περιπέτειες του Φάντομ Ντακ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Φίλε @ Rombax , αυτές οι εκδόσεις, έχουν κυκλοφορήσει από διάφορους εκδοτικούς, όπως η Anubis, η Οξύ, αλλά και η Sελινι. Θα σε συμβούλευα να πάρεις ή το Saga ή το Fables. Έχω διαβάσει και τον τόμο του Preacher από την Anubis, αλλά δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα η ιστορία... Αν θες βέβαια να δεις πώς συνεχίζουν οι ιστορίες, πρέπει να καταφύγεις στις ξένες εκδόσεις( αυτό κάνω εγώ- τώρα θα πάρω τα δύο πρώτα trades του Saga, τα οποία περιλαμβάνονται μεν στον τόμο της Οξύ, αλλά θέλω να ξεκινήσω από την αρχή την ανάγνωση στα αγγλικά δε). Θέλω πολύ να δω την άποψή σου πάνω σε αυτές τις ιστορίες! Γενικά, μ' αρέσουν πολύ οι κριτικές σου και συνήθως συμφωνούμε!

16 λεπτά πριν, Rombax είπε:

Μέχρι τότε όμως θα πω τις Νέες Περιπέτειες του Φάντομ Ντακ.

Πιο πιθανό είναι να συνεχίσει το Non- stop comics παρά η συγκεκριμένη σειρά δυστυχώς:(

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39108
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  54
  • Reputation:   113
  • Achievement Points:  55
  • Days Won:  1
  • With Us For:  638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

2 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

@ Lelis :thanks: Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο! Τα παιδιά που ψήφισαν:" Άλλη σειρά"( @ mikealex666 , @ Apostolos131 ) θα μπορούσαν να διευκρινίσουν ποια και γιατί την διάλεξαν; Όχι τίποτα άλλο, να πάρουμε και οι υπόλοιποι ιδέες!:flower5:

Εγώ ψήφισα κυρίως για σειρές όπως Θόργκαλ, Χανς, Στορμ, Megalex, Before the incal.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30341
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   115
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Και εγώ σειρές της Μαμουθ είχα στο μυαλό μου όπως Ελ Νίνιο, Ντικ Χέρισον, Θόργκαλ κλπ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εγώ μεταξύ Walking Dead και Locke & Key (καθώς τις υπόλοιπες πλην του Vampire τις έχω στα Αγγλικά) ψήφισα το Locke γιατί το Walking Dead τραβάει πολύ και από ένα σημείο και μετά κάνει κοιλιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.