Μετάβαση στο περιεχόμενο

DISNEYLAND HALLOWEEN 2022


Indian

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95028
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για να χαλαρώσουμε, αλλά και να ζηλέψουμε, ας δούμε τι έχει ετοιμάσει στους καλεσμένους της για το φετινό Halloween η Disneyland. :) 

 

 

 

Και η παρέλαση για το Halloween. :) 

 

 

 

:beer:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14140
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Halloween ε; Χμ...... η αλήθεια είναι, ότι σα γιορτή δε μου αρέσει καθόλου. Πάντα την έβρισκα... ακαλαίσθητη:antekale:Όταν γίνει κάτι αντίστοιχο με τα Χριστούγεννα( που είναι η αγαπημένη μου γιορτή), παρακαλώ φωνάξτε με!:blob7:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95028
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

16 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Όταν γίνει κάτι αντίστοιχο με τα Χριστούγεννα...

 

Ε, φαντάζομαι κάτι θα κάνουν... ;) 

 

 

:beer:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14140
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

6 ώρες πριν, Indian είπε:

 

Ε, φαντάζομαι κάτι θα κάνουν... ;) 

 

 

:beer:

Μα γι' αυτό ανυπομονώ κιόλας. Ελπίζω και σε κανένα πιο "σπέσιαλ" τεύχος από την Καθημερινή. Το 2019 είχαμε Casty- ιστοριάρα παρεμπιπτόντως- το 2020 είχαμε  Μυστική Οργάνωση- άλλη ιστοριάρα- και το 2021, ωχ, τι είχαμε το 2021; Α, ναι! Την εντελώς άνευρη ιστορία της Ziche( την αγαπώ, αλλά η αλήθεια να λέγεται). Εύχομαι πως φέτος, θα δούμε κάτι πραγματικά ποιοτικό! Πάντως, τώρα που πλησιάζουμε- επικίνδυνα- στα Χριστούγεννα, τώρα είναι που δε θέλω να φθάσουν... Κάτι το ότι μετά παύεις να έχεις αυτό το γλυκό, το υπέροχο συναίσθημα της προσμονής, κάτι που σκέφτεσαι ότι θα επιστρέψεις πάλι στην καθημερινή κι ανιαρή πραγματικότητα μετά το πέρας των γιορτών, ε, με κάνουν να απεχθάνομαι την περίοδο 25/12-6/1. Προσωπικά, λατρεύω την εποχή του χρόνου από τα τε΄λη Νοεμβρίου έως τα μέσα Δεκεμβρίο. Τότε, πραγματικά νοιώθω αυτό που λέει στο τραγούδι:" It's the most wonderful time of the year "!:beer:

  • Like 4
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   95028
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

10 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Προσωπικά, λατρεύω την εποχή του χρόνου από τα τε΄λη Νοεμβρίου έως τα μέσα Δεκεμβρίο. Τότε, πραγματικά νοιώθω αυτό που λέει στο τραγούδι:" It's the most wonderful time of the year "!

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.  :yes:

 

 

:beer:

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  596
  • Reputation:   4658
  • Achievement Points:  660
  • Days Won:  2
  • With Us For:  944 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

2 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

και το 2021, ωχ, τι είχαμε το 2021; Α, ναι! Την εντελώς άνευρη ιστορία της Ziche( την αγαπώ, αλλά η αλήθεια να λέγεται).

 

Μη ξεχνάς και εκείνο το τεύχος του Editor's Choice οι ιστορίες του οποίου για να πω την αλήθεια δεν ήταν οι καλύτερες που έχω δει, αλλά για μένα ήταν μια αρκετά καλή Χριστουγεννιάτικη έκδοση. Θα μου άρεσε αν υπήρχε κάτι παρόμοιο φέτος αν και θα προτιμούσα ένα editor's choice με σειρές που έχουμε δει στο ΜΜ όπως ο Φαντομίας (το ακούσαμε και αυτό...) 

 

Όσον αφορά την ιστορία της Ζίτσε, εμένα πάντως μου άρεσε απλώς και μόνο επειδή είχε μια σπάνια εμφάνιση του Φέργκους, της Ματίλντα και της Βολκάνας σε ιταλικό έργο. Κατά τα άλλα ήταν μια μέση παρωδία του μυθιστορήματος του Κάρολου Ντίκενς.

 

Spoiler

Επίσης η ιστορία αυτή μου έδωσε μια ιδέα για μια άλλη παρωδία του ίδιου έργου, που θα διαδραματίζεται στο canon του Ντόν Ρόσα, όπου οι επισκέψεις των φαντασμάτων είναι αυτό που κάνουν τον Σκρουτζ να καλέσει τα ανίψια του στο Βουνό της Αρκούδας και προσπαθήσει να ξανασυναντήσει την οικογένειά του, και όλη αυτή η ιστορία με το τεστ θάρρους ήταν κάτι που είπε για να ξεγελάσει τον εαυτό του αφού δε θέλει να πιστεύει ότι είναι τόσο συναισθηματικός.

 

Ίσως είναι λίγο γλυκανάλατο αλλά πιστεύω πως θα ήταν ένας ωραίος τρόπος να εξηγηθεί το γιατί αποφάσισε ο Σκρουτζ να το κάνει αυτό, κάνοντας και έναν φόρο τιμής στην ιστορία που ενέπνευσε τη δημιουργία του.

 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14140
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

13 λεπτά πριν, Rombax είπε:

Μη ξεχνάς και εκείνο το τεύχος του Editor's Choice οι ιστορίες του οποίου για να πω την αλήθεια δεν ήταν οι καλύτερες που έχω δει, αλλά για μένα ήταν μια αρκετά καλή Χριστουγεννιάτικη έκδοση. Θα μου άρεσε αν υπήρχε κάτι παρόμοιο φέτος αν και θα προτιμούσα ένα editor's choice με σειρές που έχουμε δει στο ΜΜ όπως ο Φαντομίας (το ακούσαμε και αυτό...) 

Ωχ, όντως ήταν κι αυτό! Για μια στιγμή το ξέχασα εντελώς:shit2: Κάποια στιγμή, ήθελα να γράψω μια κριτική. Θα γίνει κι αυτό.

14 λεπτά πριν, Rombax είπε:

Όσον αφορά την ιστορία της Ζίτσε, εμένα πάντως μου άρεσε απλώς και μόνο επειδή είχε μια σπάνια εμφάνιση του Φέργκους, της Ματίλντα και της Βολκάνας σε ιταλικό έργο. Κατά τα άλλα ήταν μια μέση παρωδία του μυθιστορήματος του Κάρολου Ντίκενς.

Ναι, αλλά προσωπικά μου φάνηκε άνευρη σε σχέση με το τι είχαμε δει τα προηγούμενα χρόνια! Χάθηκε δηλαδή να έβαζαν σε ανατύπωση το Παπιομυστήριο( βασικά, αυτό δε γίνεται, γιατί δε χωράει σε Μίκυ Μάους, αλλά θα μπορούσε να κυκλοφορήσει τομάκι- όπως συνέβη στην περίπτωση του Μεγάλου Σπλας). Τέλος πάντων, θα ήθελα μια πιο δυναμική ιστορία για να μας πουν οι Καθημερινές εκδόσεις:" Καλά Χριστούγεννα και καλή Πρωτοχρονιά"!

Επίσης, το σενάριο που προτείνεις, θα μου άρεσε πολύ να το έβλεπα- μη σου πω παραπάνω από το κανονικό( το οποίο μάλιστα αμυδρά θυμάμαι)!:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.