Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ


albertus magnus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  39203
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   39
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  613 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

On 10/23/2022 at 9:49 PM, Manitou said:

Εντωμεταξυ η Σίτυ (του....Μανκαστορ) είναι κάπου μεταξύ της Δ και της Γ εθνικής ενώ η.... Γιουνάιτεντ στην Α κατηγορία. Ήθελα να ήξερα ο Καντονά το έγραψε???? :lol:

 

Για δες που έπαιζε η ...αληθινή City πριν το 2002 (με εξαιρεση μια 4ετία)

31215188.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 101
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μήπως μπερδεύτηκες με την μετονομασία της Division 1 σε Premier League;

Η Μαν. Σίτυ έχει μόνο μία σαιζόν στη Γ' κατηγορία, και αυτή πολλά χρόνια μετά το κόμικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33884
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και πάλι όμως κατοικοεδρευε στην Β κατηγορία. Και το 1998 ήταν και στην τρίτη εεε..Δεν το περίμενα ότι ήταν τόσο αδύναμη. Πολύ ενδιαφέρον. Πάντως τόσο χάλια όσο στο κόμικ δεν ήταν. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Εκανα την σουμα και στα ετη 1892-2002 η Σιτυ επαιξε στην Α κατηγορια 77 χρονιες και στη Β 31. Οποτε στην Α κατοικοεδρευε κυριως.  Η Γιουναιτεντ σιγουρα διαχρονικα ηταν πιο μεγαλο μεγεθος καθως μεταπολεμικα εχει μια μονο χρονια στην Β. Παντως την περιοδο εκεινη που εξελισεται το κομικ δηλ 1978-1981 η Σιτυ ηταν σταθερα στην Α κατηγορια πανω απο 10 χρονια και ειχε τερματισει και 2η μαλιστα το76-77 και 4η το 77-78.  Οποτε σιγουρα καμμια σχεση δεν ειχε με ομαδα Δ ή Γ κατηγοριας.

 

Παντως αυτο που ηταν ωραιο στην Αγγλια ειδικα παλιοτερες πιο ρομαντικες εποχες ειναι η ποικιλια στις δυνατες ομαδες. Την περιοδο απο το 1959 εως το 1976 καμμια ομαδα δεν πηρε  δυο σερι πρωταθληματα και ειχαμε 11 διαφορετικους πρωταθλητες. 11 διαφορετικους σε 17 σεζον. Ποικιλια και ανταγωνισμος και ρομαντικες ιστοριες οπου ομαδες χαμηλοτερων κατηγοριων οχι μονο ανεβαιναν  αλλα κατακτουσαν και την μεγαλη κατηγορια κιολας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

On 27/10/2022 στο 4:04 ΜΜ, albertus magnus είπε:

Εκανα την σουμα και στα ετη 1892-2002 η Σιτυ επαιξε στην Α κατηγορια 77 χρονιες και στη Β 31.

1892-2002, είναι 110 χρόνια 77+31= 108. Οπότε, δύο χρονιές λείπουν. Ποιες είναι αυτές;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

4 min ago , Θοδωρής Καραπάνος said:

1892-2002, είναι 110 χρόνια 77+31= 108. Οπότε, δύο χρονιές λείπουν. Ποιες είναι αυτές

 

Ε η μια ειναι στην Γ εθνικη που επιαξε και η αλλη να ειναι που εχασα καπου το μετρημα πιθανως. Δεν αλλαζει παντως το γενικο συμπερασμα οτι ηταν ομαδα κυριως Α κατηγοριας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9670
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

1 hour ago, Θοδωρής Καραπάνος said:

1892-2002, είναι 110 χρόνια 77+31= 108. Οπότε, δύο χρονιές λείπουν. Ποιες είναι αυτές;:thinking:

Ήταν 32 χρόνια στην Β' κατηγορία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Βασικα ειχα κανει λαθος στην προσθεση γιατι την εκανα απο την φωτογραφια του φιλου απο πανω και δεν παρατηρησα τα χροονια των δυο παγκοσμιων πολεμων που δεν ειχε πρωταθλημα.  26 σεζον εχει περασει στην Β κατηγορια. Λεπτομερειες τωρα συζηταμε γιατι το βασικο μου συμπερασμα παραμενει οτι ηταν ομαδα Α κατηγοριας κυριως.

 

Και για να επανελθουμε στο θεμα μας σε λιγες ωρες θα εχουμε το τριτο τευχος στα χερια μας και αυτο ειναι το μονο που εχει σημασια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #03 ανέβηκε στην βάση μας. :) 

 

TERMATOFYLAKASGIATROS_0003.jpg  TERMATOFYLAKASGIATROS_0003z.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Φοβερό τρίτο τεύχος με τη μεγάλη μεταγραφή του αμυντικού Ντέηβ Σάβατζ που σακατεύει κόσμο και του Ράιαν Ταφ ως βοηθού προπονητή. Το διάβασα μονοκοπανιά!
Μόνο θλιβερό σημείο του τεύχους, το αφιέρωμα στην ΡΑΝΙΝΙ. Όχι ότι ήταν άσχημο. Το αντίθετο, μάλιστα. Μου θύμισε όμως πόσο όμορφα ήταν τα άλμπουμ της ΡΑΝΙΝΙ και πώς έχουν καταντήσει, με το φετινό αίσχος του Κατάρ 2022... Πολύ κρίμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Όσο ενθουσιασμένος ήμουν στην αρχή... Προσπαθώ να τελειώσω τον πρώτο τόμο αλλά δε μου βγαίνει. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ποδοσφαιρόφιλος κι έτσι δε πολυκαταλαβαίνω... Τέλος πάντων, πήρα και το δεύτερο τεύχος, το σημερινό δε το τίμησα. Κάποια στιγμή θα βγει στη σελίδα της εκδοτικής και θα το πάρω από εκεί... Αλλά, σίγουρα δε με ενθουσιάζει τόσο, όσο πίστευα προτού το πιάσω στα χέρια μου.:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

8 hours ago, Θοδωρής Καραπάνος said:

Όσο ενθουσιασμένος ήμουν στην αρχή... Προσπαθώ να τελειώσω τον πρώτο τόμο αλλά δε μου βγαίνει. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ποδοσφαιρόφιλος κι έτσι δε πολυκαταλαβαίνω... Τέλος πάντων, πήρα και το δεύτερο τεύχος, το σημερινό δε το τίμησα. Κάποια στιγμή θα βγει στη σελίδα της εκδοτικής και θα το πάρω από εκεί... Αλλά, σίγουρα δε με ενθουσιάζει τόσο, όσο πίστευα προτού το πιάσω στα χέρια μου.:(

Είναι ένα κόμικ που σίγουρα φαίνεται η ηλικία του και αν κάποιος δεν έχει διαβάσει παρόμοια ή και μεγαλώσει με παρόμοια, δύσκολα θα το αγαπήσει. Είναι και το format των τρισέλιδων ιστοριών που πιθανώς κάνει την συνεχόμενη ανάγνωση λιγότερο απολαυστική. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Ο παππούς μου, μού επιφύλασσε μία ευχάριστη έκπληξη!  Αγόρασε το τρίτο τεύχος! Βλέπω μια βελτίωση. Πολύ καλό αυτό! Ορίστε και οι διαφημιστικές καταχωρήσεις από τα εξώφυλλα της εφημερίδας. Δυστυχώς, δε μπορώ να κάνω ό,τι έκανα εδώ και να επισυνάψω ολοσέλιδες διαφημίσεις. Οπότε ας αρκεστούμε σε αυτό. Εννοείται η βοήθεια κάποιου φίλου, ευπρόσδεκτη! Τα πρώτα δύο κατάφερα και τα σκάναρα με Cam scanner( οπότε έχουν καλύτερη ανάλυση)!

CamScanner 10-23-2022 01.29.pdf

viber_image_2022-10-31_00-27-43-819.thumb.jpg.530b3f84566d96b3a470f1720362928e.jpg

 

 

CamScanner 10-23-2022 01.29.pdf

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6205
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τέταρτο τέυχος δεν είχαν τα Νέα!;!

Πήρα την εφημερίδα κσι εόχε το βιβλιαράκι μικρές ιστορίες από το μουντιάλ!😡

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

20 λεπτά πριν, guskoin είπε:

Τέταρτο τέυχος δεν είχαν τα Νέα!;!

Πήρα την εφημερίδα κσι εόχε το βιβλιαράκι μικρές ιστορίες από το μουντιάλ!😡

Δες την ενημέρωση του @ Manitou στο θέμα με τις Νέες κυκλοφορίες:

Αλλά κι αυτό:

366950389_Screenshot2022-11-05at16-35-30(5)-MikrosIrosPublicationsFacebook.thumb.png.8bfdab35b49f342e68cb8df1419d4782.png

(Το οποίο επίσης είχε ανακοινώσει ο @ Manitou , απλά δεν είχε βάλει κάποιο screenshot, ή σύνδεσμο από το facebook)

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6205
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δυστυχώς πήρα την εφημερίδα πιστεύοντας ότι θα έχει το τέταρτο τεύχος.Λογικά επειδή έδινε μαζί το DownTown   το προσπέρασε για μια εβδομάδα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@ guskoin    την ψιλοπατησες αδελφε για αυτο θελει επιβεβαιωση καθε σουκου. Εγω καθε Παρασκευη κοιταζω τις προσφορες ακομα και αν ειναι καποια σειρα συνεχομενη γιατι αλλαγες μπορει να υπαρξουν.  (και επισης 1-2 φορες που δεν ειχα κοιταξει την ειχα πατησει και εγω αγοραζοντας κατι χωρις να εχει προσφορα που με ενδιεφερε).

 

Παντως αν σου αρεσει ο τερματοφυλακας γιατρος οι εκδοσεις εχουν βγαλει και μια ανακοινωση (αν δεν την εχεις δει στο αλλο θεμα που  την ξαναβαλαμε) για το μελλον του αρκετα ελπιδοφορα δηλ οτι η σειρα θα ολοκληρωθει. Ελπιζω τις επομενες μερες να μας ενημερωσουν περισσοτερο.

 

"Τα πρώτα δύο τεύχη της σειράς του Τερματοφύλακα Γιατρού σας περιμένουν για αγορά στην ιστοσελίδα μας.

Επίσης, θα θέλαμε να αναφέρουμε πως η σειρά θα ολοκληρωθεί. Θα μοιραστούμε περισσότερες λεπτομέρειες μετά την κυκλοφορία του τέταρτου τεύχους. Σας ευχαριστούμε όλους για τη θερμή υποστήριξη!"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Από την εκδοτική έχω δει αρκετές φορές την τακτική να κυκλοφορούν τα πρώτα 4 τεύχη μιας νέας σειράς με εφημερίδα και στη συνέχεια να κυκλοφορούν ανεξάρτητα.

Δυστυχώς στη σελίδα του ο Μικρός Ήρως τα πουλάει με αρχική τιμή 4,90. Ως τιμή, τη βρίσκω- για άλλη μια φορά- υπερβολική. Ακόμη και με την ηλεκτρονική έκπτωση είναι ακριβή. Τα 4 ευρώ είναι οριακά ανεκτά για αυτή την έκδοση. Έτσι όπως είναι τα πράγματα, ελπίζω τα υπόλοιπα τεύχη να κυκλοφορήσουν με εφημερίδα, αλλιώς να μην ισχύσει το 4,90 σε τυχόν κυκλοφορία του ως ανεξάρτητου τεύχους στα περίπτερα και να τηρηθεί το 4άρι.
Με 4,90 δεν ξέρω αν θα ολοκληρώσω τη σειρά. Ξέρω όμως ότι σίγουρα δεν πρόκειται να ξαναξεκινήσω τυχόν άλλη σειρά.

 

Τέλος πάντων, προς το παρόν δε θα σκεφτώ τίποτα για το μέλλον. Απλά θα περιμένω την επόμενη εβδομάδα για το 4ο τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

1 hour ago, theforce said:

Από την εκδοτική έχω δει αρκετές φορές την τακτική να κυκλοφορούν τα πρώτα 4 τεύχη μιας νέας σειράς με εφημερίδα και στη συνέχεια να κυκλοφορούν ανεξάρτητα.

 

 

Σε ποια κομικ θυμασαι οτι το εκανε αυτο? (σοβαρα ρωταω γιατι μαλλον θα ειναι καποιο που δεν το πηρα)  Παντως στον Ερικ Καστελ (17 τευχη) και στον Κορτο Μαλτεζε (του Πρατ  28 τευχακια συν 2 ηλιος μεσονυχτιου  δηλ συνολο 30) τα εβγαλε ΟΛΑ με εφημεριδα. Ετσι για να λεμε τα στραβα αλλα και να λεμε τα καλα.

 

Η τιμη αν παει 1 ευρω πανω (δηλ αν δεν δινεται με εφημεριδα) οντως θα ειναι καπως τσιμπημενη. Εγω προσωπικα σκεπτομενος οτι το βρισκουμε με την 10% εκπτωση με 4,41 αντι για 3,90 βρισκω την διαφορα μικρη.  δηλ αλλα 7 τευχακια (αν ειναι στα 11 το συνολο οπως υπολογισαμε) μιλαμε για εξτρα κοστος 3,57 ευρω. Εγω θα τα δωσω παντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Θυμάμαι σίγουρα τον Μπλεκ (την αμέσως προηγούμενη σειρά, όχι αυτην που κυκλοφορεί τώρα), γιατί τον είχα αγοράσει. Ειχε βγαλει τα πρώτα τευχη με εφημερίδα και μετα τη συνέχισε κανονικά.

Είχα όμως την εντυπωση οτι είχε βγαλει κι άλλες σειρές αλλά μάλλον τελικά τα μπέρδεψα, επειδή όπως βλέπω τώρα που το ψάχνω, τις κυκλοφόρησε με εφημερίδα και μετα τα ιδια ακριβώς τευχη τα κυκλοφόρησε ανεξάρτητα. Δεν προχώρησαν παρακάτω οι σειρές. Οπότε, το "αρκετές σειρές" ήταν μάλλον υπερβολικό.

Ειχα πετυχει τον Ταρζάν στα περίπτερα και νόμιζα ότι κι εκεί επρόκειτο για τη συνέχεια των τευχων που ειχαν κυκλοφορήσει λίγο καιρό πριν με εφημερίδα, όπως και με τον Ποπάυ. Τώρα είδα ότι επρόκειτο για τα ίδια τεύχη.
Λάθος εντύπωση!

 

Οπότε θα συνεχισω να ελπίζω για συνέχιση κυκλοφορίας με την εφημερίδα.
Για ηλεκτρονική αγορά, υπάρχουν και τα ταχυδρομικά έξοδα. Αν κυκλοφορήσουν όλα τα τεύχη μαζί, αυτά θα αφαιρεθούν λόγω συνολικού κόστους  αγοράς. Αν όχι όμως, το κόστος δε θα πάει ακριβότερα και από τα 5 ευρώ; Θα υπάρχει πάντοτε και η λύση με τα κομιξοπωλεία που εχουν κι αυτα την ίδια εκπτωση, αλλά δε με καλύπτει.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Οπως και να εχει υπομονη να δουμε την ενημερωση. Ισως μεχρι το σουκου που θα βγει και το 4ο τευχος να μας πουν ωστε να ξερουμε. Αλλιως μιλαμε στον αερα νομιζω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33884
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

 

7 ώρες πριν, theforce είπε:

Από την εκδοτική έχω δει αρκετές φορές την τακτική να κυκλοφορούν τα πρώτα 4 τεύχη μιας νέας σειράς με εφημερίδα και στη συνέχεια να κυκλοφορούν ανεξάρτητα.

Δυστυχώς στη σελίδα του ο Μικρός Ήρως τα πουλάει με αρχική τιμή 4,90. Ως τιμή, τη βρίσκω- για άλλη μια φορά- υπερβολική. Ακόμη και με την ηλεκτρονική έκπτωση είναι ακριβή. Τα 4 ευρώ είναι οριακά ανεκτά για αυτή την έκδοση. Έτσι όπως είναι τα πράγματα, ελπίζω τα υπόλοιπα τεύχη να κυκλοφορήσουν με εφημερίδα, αλλιώς να μην ισχύσει το 4,90 σε τυχόν κυκλοφορία του ως ανεξάρτητου τεύχους στα περίπτερα και να τηρηθεί το 4άρι.
Με 4,90 δεν ξέρω αν θα ολοκληρώσω τη σειρά. Ξέρω όμως ότι σίγουρα δεν πρόκειται να ξαναξεκινήσω τυχόν άλλη σειρά.

 

Τέλος πάντων, προς το παρόν δε θα σκεφτώ τίποτα για το μέλλον. Απλά θα περιμένω την επόμενη εβδομάδα για το 4ο τεύχος.

 

Νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό. Όλες οι προσπάθειες της εκδοτικής που ξεκινάνε με εφημερίδες ολοκληρώνονται εκεί. Δεν θυμάμαι κάπου να ισχύει το αντίθετο. Και αν έχει συμβεί θα είναι κάτι μεμονωμένο. Εδώ ολοκλήρωσε με εφημερίδα τον Ερικ Καστέλ και τον Κόρτο Μαλτέζε. Καμιά 40αριά τεύχη όλα μαζί. Όπως και να έχει είτε 4 είτε 4.90 για 6 τεύχη είναι ένα τεύχος ακόμα. Δεν είναι η καταστροφή του κόσμου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21487
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τη μόνη σειρά που έχει κυκλοφορήσει πρώτα με εφημερίδα και μετά αυτόνομα, είναι τα Χελωνονιντζάκια. 1-5 (sportime) και τα 6-7 αυτόνομα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

4 ώρες πριν, hudson είπε:

Τη μόνη σειρά που έχει κυκλοφορήσει πρώτα με εφημερίδα και μετά αυτόνομα, είναι τα Χελωνονιντζάκια. 1-5 (sportime) και τα 6-7 αυτόνομα.

 

Και τον Νέο Μπλεκ (οι χάρτινοι ήρωες που αγαπήσαμε, επιστρεφουν) (τα πρώτα 6 τεύχη με τον Ελεύθερο Τύπο της Κυριακής). Αυτό το ξέρω γιατί το είχα αγοράσει.

Διαβάζω επίσης κάτι παράξενα με πρόσφατη έκδοση της σειράς Μικρός Ήρως, αλλά δε βγάζω νόημα και δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε. Πάντως αναφέρεται στη Wikipedia ότι ξεκινησε με εφημερίδα, συνέχισε μόνο του, μετά ξανά με εφημερίδα και μετά ξανά μόνο του; Δε βγάζω άκρη.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21487
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

41 λεπτά πριν, theforce είπε:

Και τον Νέο Μπλεκ (οι χάρτινοι ήρωες που αγαπήσαμε, επιστρεφουν) (τα πρώτα 6 τεύχη με τον Ελεύθερο Τύπο της Κυριακής). Αυτό το ξέρω γιατί το είχα αγοράσει.

Ναι όντως, αυτό δεν το έγραψα γιατί ήταν η πρώτη απόπειρα της εκδοτικής (2014) να ξαναβγάλει κόμικ μετά από καιρό και επειδή είδε ότι πήγε καλά το συνέχισε αυτόνομα σε μηνιαία βάση και έφτασε μέχρι το Νο60.

Μετά από αυτό πήρε τα πάνω της και άρχισε να βγάζει αρκετό πράμα και φτάσαμε μέχρι σήμερα να μας έχει προσφέρει πολλές και καλές αξιόλογες εκδόσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αυτό το σαββατοκύριακο με τα νέα:

Τερματοφύλακας γιατρός  +  24 ώρες στην Αρχαία Κίνα!!!

 

Περισσότερα Εδώ

 

Υ.γ.  Ευτυχώς που το έκαναν έτσι για να πάρω και τον τερματοφύλακα γιατρό, γιατί δεν νομίζω να τον έπαιρνα... Οπότε μόνο λόγω αρχαίας Κίνας θα το πάρω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Δυνατες προσφορες και μας το χρωστουσαν αυτο με την αρχαια Κινα! :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Εξωφυλλα τευχος 4.   Και τωρα αναμονη για τις επισημες ανακοινωσεις της εκδοτικης το ποτε θα βγουν τα αλλα τευχη

TERMATOFYLAKASGIATROS_0004.jpg  TERMATOFYLAKASGIATROS_0004z.jpg

 

Μεταφέρθηκαν στην βάση.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33884
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και αφού το ξεκοκαλισαμε στα γρήγορα αναμονή τώρα για τη συνέχεια. Που αναμένεται (και είναι) πολύ πιο περιπετειώδης και ενδιαφέρουσα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Πάντως, παρόλο που το πρότεινε ο Σπάισερ, ο Λήπερ στην... Τσένσυ του Λονδίνου ΔΕΝ πρόκειται να πάει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.