Μετάβαση στο περιεχόμενο

Deadpool & Wolverine (2024)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

deadpool-3.png

 

Απίστευτα νέα και τα μαθαίνουμε με τον πιο Deadpool τρόπο! Μια τυχαία Τρίτη επέλεξε ο Ryan Reynolds να βάλει φωτιά στα μπατζάκια μας με το ακόλουθο βίντεο:

 

 

Στο Deadpool update μας λέει ότι ουσιαστικά δεν έχει έμπνευση να κάνει Deadpool οπότε είχε μια ιδέα για να το κάνει να δουλέψει. Από πίσω περνάει ο Hugh Jackman (ή μπορεί και body double) και τον ρωτάει αν θέλει να ενσαρκώσει ξανά τον Wolverine και ο Jackman απαντάει καταφατικά. Το βίντεο τελειώνει με μια ημερομηνία που είναι η 6η Σεπτεμβρίου 2024 και ένα logo του Deadpool με νυχιά από Wolverine.

 

Ειλικρινά έχω σηκωθεί και πανηγυρίζω στο γραφείο μου, ουρλιάζω σαν μικρό παιδί. Επιτέλους μια actual ταινία Deadpool με Wolverine με τις δύο ηθοποιάρες που έχουν τρελή χημεία να έχουν κοινό χρόνο στην οθόνη και λογικά σε R rated ταινία καθώς η Disney είπε ότι το Deadpool 3 δε θα πάει σε πιο φιλικά μονοπάτια. Από μένα τεράστιο ΝΑΙ σε αυτήν την κίνηση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν και χαίρομαι για τα νέα, υπάρχει ένας μικρός κόμπος στο στομάχι...Disney είναι αυτή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   785
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

7 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

deadpool-3.png

 

Απίστευτα νέα και τα μαθαίνουμε με τον πιο Deadpool τρόπο! Μια τυχαία Τρίτη επέλεξε ο Ryan Reynolds να βάλει φωτιά στα μπατζάκια μας με το ακόλουθο βίντεο:

 

 

Στο Deadpool update μας λέει ότι ουσιαστικά δεν έχει έμπνευση να κάνει Deadpool οπότε είχε μια ιδέα για να το κάνει να δουλέψει. Από πίσω περνάει ο Hugh Jackman (ή μπορεί και body double) και τον ρωτάει αν θέλει να ενσαρκώσει ξανά τον Wolverine και ο Jackman απαντάει καταφατικά. Το βίντεο τελειώνει με μια ημερομηνία που είναι η 6η Σεπτεμβρίου 2024 και ένα logo του Deadpool με νυχιά από Wolverine.

 

Ειλικρινά έχω σηκωθεί και πανηγυρίζω στο γραφείο μου, ουρλιάζω σαν μικρό παιδί. Επιτέλους μια actual ταινία Deadpool με Wolverine με τις δύο ηθοποιάρες που έχουν τρελή χημεία να έχουν κοινό χρόνο στην οθόνη και λογικά σε R rated ταινία καθώς η Disney είπε ότι το Deadpool 3 δε θα πάει σε πιο φιλικά μονοπάτια. Από μένα τεράστιο ΝΑΙ σε αυτήν την κίνηση!

ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Yeah, sure!

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κάπου εδώ δεν είναι που πρέπει να αγχωθώ και να ουρλιάζω ααααα το κάνει Disney όμως;;;;; Βέβαια η Fox τα τελευταία χρόνια πριν εξαγοραστεί είχε ξεχάσει τι πάει να πει καλή Marvel ταινία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Ευχάριστα νέα! Δεν μπορώ να πω πως "ενθουσιάστηκα" αλλά αυτό πιθανόν να ευθύνεται στο ότι η Marvel σε αυτή τη φάση μπορεί να φέρει πίσω κυριολεκτικά οποιονδήποτε θελήσει ή μπορεί να έχει πέσει γενικά ο ενθουσιασμός μου για τις υπερηρωικές ταινίες.

Εννοείται πως θα πάω να την δω. Μου αρέσουν οι προηγούμενες ταινίες με τον χαρακτήρα και θέλω να δω πως θα τον προσεγγίσουν στο mcu. Πιστεύω κι εγώ πως η χημεία μεταξύ των ηθοποιών θα είναι φοβερή. Βέβαια, δεν νομίζω ο Jackman να μείνει ως ο Wolverine του mcu όμως η εμφάνιση του έστω και για μία ταινία ακόμα θα είναι ευχάριστη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

the whole scoop

 

 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

8 ώρες πριν, v hunter d είπε:

Αν και χαίρομαι για τα νέα, υπάρχει ένας μικρός κόμπος στο στομάχι...Disney είναι αυτή...

 

4 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

Κάπου εδώ δεν είναι που πρέπει να αγχωθώ και να ουρλιάζω ααααα το κάνει Disney όμως;;;;; Βέβαια η Fox τα τελευταία χρόνια πριν εξαγοραστεί είχε ξεχάσει τι πάει να πει καλή Marvel ταινία.

 

Δε θα πω ότι δεν ανησυχώ, αλλά αν ισχύει η διαβεβαίωση της Disney ότι η ταινία θα είναι R rated και αν τους αφήσουν να δουλέψουν, τότε δε βλέπω τι μπορεί να πάει στραβά. Η Disney όπως κάθε εταιρία λεφτά θέλει και Reynolds με Jackman μαζί σημαίνει πάρα πολύ μεγάλο box office. Εδώ η Fox που έβγαζε τρισχειρότερες ταινίες, τους άφησε να δουλέψουν και οι ταινίες είχαν καλλιτεχνική και εμπορική επιτυχία. Ας ελπίσουμε το ίδιο να γίνει εδώ.

 

Κατά τ' άλλα έχουν πιάσει το vibe 100% οι δυο τους, από τα announcements ξεκίνησαν οι τρολιές. Στην τελευταία φωτό φαίνεται και ο Shawn Levy που θα είναι ο σκηνοθέτης και έχει μια διαρκή συνεργασία με τον Reynolds ενώ επιστρέφουν σαν σεναριογράφοι οι Rhett Reese και Paul Wernick που ήταν κομβικοί στα πρώτα δύο. Θεωρώ ότι θα δούμε κι άλλες επιστροφές. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1770 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αρχικά έχω μία ικανοποίηση ότι Deadpool και Wolverine θα είναι στην ίδια ταινία[και ποιος ξέρει ακόμα ποιος άλλος.. πχ Spiderman? Punisher? Professor X? κτλ], το θέμα όμως είναι ότι η Disney έχει κάνει γιο γιο τις τελευταίες ταινίες, μετά το Endgame, ακόμα και το Spiderman No Way Home που εντάξει καλό ήταν, αλλά... κάπου κάτι χάσαμε νομίζω, αν και θέλω κάποια στιγμή να το ξαναδώ.

Τέσπα, αναμένουμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

yes-bob-esponja.gif

 

Ναι δικέ μου! Ναι! Τί λες τώρα! Τί λες τώρα! :dance::dance::dance: Απλά δεν το πιστεύω! Είναι σαν να μου ανακοινώνει κάποιος επίσημα ότι η συλλογή της Χασέτ θα περιλαμβάνει την ιστορία Χ-ΜΕΝ: Days of Future Past. :lol:

 

Βρε τον μπαγάσα τον Ρέινολντς, τελικά τον έπεισε τον Χιου να φορέσει για άλλη μία φορά τα νύχια από αδαμάντιο. Γενικά ο Χιου μετά το Logan σε οποιαδήποτε ερώτηση που του γινόταν για το αν θα επέστρεφε ποτέ στον ρόλο, αυτός απαντούσε πάντα αρνητικά. Πω, πω, παιδιά. Φανταστείτε τί "κρεβατομουρμούρα" θα δέχτηκε ο άνθρωπος από τον Ράιαν και τελικά δέχτηκε να συμμετάσχει. :lol:

 

Μαθαίνοντας τα υπέροχα νέα για πρώτη φορά από εδώ και από τον @ nikolas12 , στην αρχή ήμουν και εγώ επιφυλακτικός για το αν είναι όντως αυτός, παρότι στο βιντεάκι ο άνθρωπος έμοιαζε στον Χιου (και στην φωνή και στο σώμα). Μετά είδα το λογότυπο της ταινίας, καθώς και το ίδιο βιντεάκι στον λογαριασμό του Χιου και κάπως αναθάρρησα. Τώρα και με το βίντεο που παραθέτει παραπάνω ο @ germanicus  είμαστε πλέον 100% σίγουροι. :blob7:

 

Ελπίζω ο Ράιαν σε αυτήν την φάση να μην μοιάσει στο alter ego του και να μην μας τρολάρει και ο Χιου να συμμετέχει κανονικά στην ταινία. :pray: Να μην κάνει μία απλή δωδεκάλεπτη εμφάνιση, ούτε ένα απλό cameo, ούτε να τον δει ο Ντέντπουλ στον ύπνο του. Να συμμετέχει κανονικότατα. Περιττό να αναφέρω ότι αν τελικά ο Χιου δεν συμμετέχει στην ταινιά όπως αξίζει στον χαρακτήρα, θα κάνω ντου στο σπίτι του Ρέινολντς. :gun2: Λογικά εν καιρώ θα μάθουμε περισσότερα.

 

Τώρα όσον αφορά για το pacing της αναμενόμενης ταινίας, πιστεύω και εγώ ότι ο Γούλβεριν του Τζάκμαν δεν θα είναι ο μοναδικός στο MCU (άσχετο αλλά θα ήθελα πολύ να έβλεπα την ηθοποιό που υποδύθηκε την Χ-23 στο βασικό MCU). Και γενικά ο χαρακτήρας του Ντέντπουλ είναι τέτοιος που θα μπορούσε η τρίτη ταινία να είναι εκτός του βασικού σύμπαντος του MCU. Εντωμεταξύ είναι λίγα και τα κόμιξ του ήρωα που έχω διαβάσει και δεν γνωρίζω αν ο χαρακτήρας συμμετείχε ποτέ σε βαριά crossover της Μάρβελ. Δεν ξέρω αν θα είχε κάτι να πει σε μία ταινία σαν το Avengers: The Kang Dynasty, ή το Avengers: Secret Wars. Σε ταινίες δηλαδή που ο χαρακτήρας θα είναι τριτο-τεταρταγωνιστής. Ο Ντέντπουλ πάνω από όλα είναι σατυρικός χαρακτήρας. Ο Πάνισερ για παράδειγμα πιστεύω ότι κάπως θα ταίριαζε καλύτερα σε αυτές τις ταινίες. Πολύ πλάτειασα όμως, αυτά ίσως πρέπει να τα συζητήσουμε κάποια άλλη στιγμή.

 

Το σημαντικότερο ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί όμως είναι το εξής. Πώς θα περάσει ο καιρός μέχρι τον Σεπτέμβρη του '24:crying:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

Update!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  680
  • Reputation:   5371
  • Achievement Points:  727
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Κυκλοφόρησε η φήμη ότι ο Μπεν Άφλεκ θα συμμετάσχει στην ταινία υποδυόμενος τον Daredevil/Matt Murdock.

 

Πηγή

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Νομίζω ότι πρέπει να ετοιμαζόμαστε για επική ταινιάρα

 

wolverine_deadpool_3.0.webp  F0tyWXwXgAIISsY-_1_.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1770 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 11/7/2023 στο 11:27 ΜΜ, nikolas12 είπε:

Νομίζω ότι πρέπει να ετοιμαζόμαστε για επική ταινιάρα

 

wolverine_deadpool_3.0.webp  F0tyWXwXgAIISsY-_1_.jpg

Θα είναι η πρώτη φορά που ο Γούλβεριν θα φοράει την κίτρινη μαύρη στολή σωστά? Αν θα είναι ταινιάρα ας περιμένουμε να την δούμε, μακάρι να είναι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Έγινε γνωστός ο τίτλος, ήρθε και το πρώτο teaser και είμαι σε φάση ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to Deadpool & Wolverine (2024)

  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   785
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

6 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

 

Έγινε γνωστός ο τίτλος, ήρθε και το πρώτο teaser και είμαι σε φάση ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

TΑ ΣΠΑΕΙ (αναμενομενο)!!!! Και επίσης το countdown trailer για το teaser που το είδα στο instagram κορυφαίο!!! "Get your special sock out nerds..."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2943
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμμερίζομαι και εγώ στο ακέραιο τον ενθουσιασμό του @ nikolas12  παραπάνω. :blob7: Αν μία ταινία δικαιούται να κάνει, κυριολεκτικά και μεταφορικά, μπάχαλο το timeline και το multiverse και να μας αφήσει πιο μπερδεμένους από ποτέ όσον αφορά την συνοχή με τις υπόλοιπες ταινίες (τόσο του MCU όσο και της 20th), τότε αυτή θα πρέπει σίγουρα να είναι αυτή εδώ η ταινία.

 

Με την Μάρβελ τα τελευταία χρόνια (κοινώς μετά το Infinity Saga era) να μπερδεύει τα βήματά της και να παραπατάει από εδώ και από εκεί, λες και χορεύει το τελευταίο μακρύ ατελείωτο ζεϊμπέκικο προς τιμή της ανοησίας που έκανε όταν αποφάσισε να επεκταθεί στο κομμάτι των σειρών, αλλά και (κυρίως) όταν επέλεξε να δώσει έμφαση περισσότερο στις after post credit scenes της από ότι στις ίδιες τις ταινίες της, το Deadpool & Wolverine φαίνεται να είναι η ταινία που θα την βγάλει από την μακρά χειμερία νάρκη της. Μένει μονάχα φυσικά να το δούμε. Ελπίζουμε όλοι μας για το καλύτερο. :pray:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.