Μετάβαση στο περιεχόμενο

D'Artacán y los Tres Mosqueperros / Dogtanian and the Three Muskehounds [ ΝΤΟΓΚΤΑΝΙΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ (Ο) ] (2021)


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ισπανικό remake σε ταινία της ομώνυμης καραλατρεμένης σειράς του 81-82.

 

image.jpeg

 

Σκηνοθεσία  Toni García (δεν τον ξέρω)

Σενάριο Doug Langdale (δεν τον ξέρω)

Υπόθεση η γνωστή και την ξέρω και την καραγουστάρω και πεινάω και βαριέμαι και διψώ και κατουριέμαι! :D :D :D οκ. άσχετα τα 4 τελευταία ρήματα :D

 

πέρα από την πλάκα, ο σεναριογράφος έχει 30+ χρόνια στον χώρο (ξεκινώντας με σενάριο σε 10+ επεισόδια Darkwing Duck) και ωραίο μαλλί.
image.jpeg


Δεν ξέρω πως θα χωρέσουν υλικό 26*24=624 λεπτών σε 84 λεπτά. Μάλλον δεν θα το χωρέσουν :lol: Δεν είναι ενθαρρυντική η βαθμολογία στο imdb. 5,2 με 350 ψήφους ενώ η σειρά έχει 7,3 με 2590. 

Anyhow. ο τρέηλερος μεταγγλωτισμένος :) 3D animation.

 

 

imdb
rotten (5,7 με μόνο 7 κριτικές)


:cheers5: 

ΥΓ όποιος 45-55 ετών περιμένει σοβαρή περίληψη της υπόθεσης, μπορεί να πάει να αυτοκτονήσει :) άμα δεν την είχες δει μικρός ή δεν την θυμάσαι, δεν δικαιούσαι να γεμίζεις την ατμόσφαιρα με μονοξείδιο του άνθρακα :D Για τους άλλους είναι μια διασκευή της Οδύσσειας του James Joyce με μουσική επηρρεασμένη από τζαζ, ρέγκε και μπαρόκ με μια επίγευση φθινοπωρινού τριαντάφυλλου σε μια ανθισμένη πέργκολα πάνω σε ένα βυζαντινό μοναστήρι :D (γκετ ρηαλ)

ΥΓ2 Σποιλερ. Το πεντασέγγονο (?!?) του Λουδοβίκου ΙΓ του κόβουν το κεφάλι. Αυτό όμως συμβαίνει σε sequel. Οπότε ίσως να μην είναι σπόιλερ :D 

edit ήρθε σήμερα (22/9) στους πάτριους σινεμάδες απ'ότι καταλαβαίνω :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.