Μετάβαση στο περιεχόμενο

Που μπορώ να βρω τεύχη του Τερζόπουλου στην Αθήνα;


Rombax

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  560
  • Reputation:   4376
  • Achievement Points:  620
  • Days Won:  1
  • With Us For:  917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Η συλλογή μου δεν έχει πολλά τεύχη του Τερζόπουλου και αναρωτιόμουνα αν υπάρχουν στην Αθήνα μαγαζιά που πουλάνε ακόμη αυτά τα κόμικς.

 

Ξέρω ήδη κάποια μαγαζιά στο ίντερνετ που έχουν τέτοια τεύχη (όπως το mycomics.gr και το liolios books), αλλά θα ενδιαφερόμουν περισσότερο σε κανονικά βιβλιοπωλεία/μαγαζιά αφού δε μπορώ να κάνω ηλεκτρονικές αγορές.

 

Επίσης αναρωτιόμουν αν υπάρχει περίπτωση να τα βρω σε περίπτερα, επειδή στις περσινές διακοπές είχα βρει μερικά ΚΟΜΙΞ 1ης περιόδου σε ένα περίπτερο στη Σύρο, αλλά στην Αθήνα δεν έχω βρει τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

  • Like 5
  • Μπέρδεμα 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Γενικά, το mycomics.gr, είναι αξιόπιστο site. Ο liolios από την άλλη, μου είχε κάνει εντύπωση, ποσό ακριβά πουλάει κάποια τεύχη, τα οποία δεν είναι διόλου σπάνια. Τέλος πάντων, από καταστήματα, κοίτα οπωσδήποτε τον Καλοκαθη και το Comicon shop. Έχουν μεγάλη ποικιλία, κι όχι αποκλειστικά σε Disney. Είναι πολύ καλά καταστήματα και τα δύο. Από κει και πέρα, δες το eshop της Λέσχης, κι επίσης, επισκέψου  το Μοναστηράκι. Θα βρεις πάρα πολλά τεύχη. Στην επαρχία που ανέφερες, βρίσκονται πραγματικά διαμάντια. Κι εγώ ανά καιρούς έχω πετύχει πολύ καλά πράγματα. Από κει και ύστερα, υπάρχει το comicsomania, ο επωνομαζόμενος δάσκαλος, που μπορεί να πετύχεις τρομερές ευκαιρίες, μπορεί όμως και να σε " ληστέψει". Υπάρχουν και ιστοσελίδες, όπως το metabook και το vendora, αλλά είπες ότι δεν θες διαδικτυακά. Υπάρχουν αρκετά ακόμη κομικσαδικα, όπως το tilt, το relax comics, το star comics, το comicstrip, στα οποία αμφιβάλλω αν θα βρεις τίποτα. Κάτι τελευταίο. Στο Solaris και στην Jemma, υπάρχουν κάτι παλιά Disney( σκέψου, από το πρώτο κατάστημα είχα πάρει δεκαπέντε ΚΟΜΙΞ από 70- 100, ενώ από το δεύτερο κατάστημα, είχα αγοράσει κάτι παλιά Μίκυ( πριν τη μετονομασία του περιοδικού σε Μεγάλο Μίκυ). Αλλά, δεν έχει πολλά, οπότε επικεντρώσου κυρίως στις πρώτες προτάσεις. Ελπίζω να βοήθησα:beer5::) 

  • Like 5
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

O Kυριος Κωστας ειναι πραγματικα τελειος στην δουλεια του(ειναι μελςο και του greekcomics)...ειναι εμπσιτος και τα τευχης ειναι σε αριστη κατασταση...ψωνιζω χρονια απο αυτον...αν δεν θες τωρα λογω μεταφορικων κλπ μπορεις να πας στην Πλατεια Καπνικαρεας...εκει εχει κομικς με 1,2 ευρω

  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Πριν από 1 ώρα, Orignal357 είπε:

Η συλλογή μου δεν έχει πολλά τεύχη του Τερζόπουλου και αναρωτιόμουνα αν υπάρχουν στην Αθήνα μαγαζιά που πουλάνε ακόμη αυτά τα κόμικς.

 

Ξέρω ήδη κάποια μαγαζιά στο ίντερνετ που έχουν τέτοια τεύχη (όπως το mycomics.gr και το liolios books), αλλά θα ενδιαφερόμουν περισσότερο σε κανονικά βιβλιοπωλεία/μαγαζιά αφού δε μπορώ να κάνω ηλεκτρονικές αγορές.

 

Επίσης αναρωτιόμουν αν υπάρχει περίπτωση να τα βρω σε περίπτερα, επειδή στις περσινές διακοπές είχα βρει μερικά ΚΟΜΙΞ 1ης περιόδου σε ένα περίπτερο στη Σύρο, αλλά στην Αθήνα δεν έχω βρει τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ξερω κανα δυο μαγαζια στην Ερμου-Μοναστηρακι...ο τυπος απο εδω(στο βιντεο-Νικςο Κορρες )ειναι και συλλεκτης κομικς ..μαζευει καποια,και στο βιντεο εδω εχει κανει οδηπωριο που δειχνει κατι τετοια μαγαζια...

 

  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Πριν από 1 ώρα, Orignal357 είπε:

Η συλλογή μου δεν έχει πολλά τεύχη του Τερζόπουλου και αναρωτιόμουνα αν υπάρχουν στην Αθήνα μαγαζιά που πουλάνε ακόμη αυτά τα κόμικς.

 

Ξέρω ήδη κάποια μαγαζιά στο ίντερνετ που έχουν τέτοια τεύχη (όπως το mycomics.gr και το liolios books), αλλά θα ενδιαφερόμουν περισσότερο σε κανονικά βιβλιοπωλεία/μαγαζιά αφού δε μπορώ να κάνω ηλεκτρονικές αγορές.

 

Επίσης αναρωτιόμουν αν υπάρχει περίπτωση να τα βρω σε περίπτερα, επειδή στις περσινές διακοπές είχα βρει μερικά ΚΟΜΙΞ 1ης περιόδου σε ένα περίπτερο στη Σύρο, αλλά στην Αθήνα δεν έχω βρει τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Σε περιπτερα μπορεις να βρεις μονο σε τουριστηκα μαγαζια,πχ σε νησια,παραθαλασσια μερη κλπ...τι παιζει εκει,πρακτορεια τυπου τους στελνουν οτι εχουν για να φυγει ,με αυξηση τιμης απο την κανονικη και το πουλανε,ταχαμ συλλεκτικο

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Facebook Marketplace με κλειστα ματια. Βαλε φιλτρα αν θες για την περιοχη σου. Εσυ που εισαι Αθηνα κιολας πανευκολο,συναντηση απο κοντα βλεπεις κρινεις και παιρνεις. Εμεις απο επαρχια φαγαμε (και ακομα τρωμε) στη μαπα τα μεταφορικα σε καθε αγορα....:crying: Ασε που παντα θα παιζει το σεναριο της εξαπατησης ή της εσκεμενης λαθος πληροφορησης απ την πλευρα του πωλητη.

 

Ατυχησες παντως,μεχρι προσφατα ειχα δεκαδες κομιξ τερζοπουλου απο δοσοληψιες.Τα τελευταια ειδικα μου εκαναν μηνες να φυγουν, τα εδιωξα κοψοχρονια. Καποια σε μετριες και κατω καταστασεις δωθηκαν τσαμπέ.

 

Να ξερεις ειναι πολυ ακριβο σπορ. Ειδικα εσυ που λες εισαι στο μηδεν....Εγω φαντασου ξεκινησα το κυνηγι με 36 κενα κατω απο το 100 ,ενω μου ελειπαν τα τελευταια 40 (γιατι τα χα παρατησει στο 259). Μου φυγε σιγουρα πανω απο χιλιαρικο (χωρις να υπολογιζουμε τα μεταφορικα). Στο λεω για να ξερεις που πας να μπλεξεις...Αναλογως την οικονομικη ανεση σου βεβαια πανε αυτα.

 

Η διαδικασια για να τα μαζεψω ολα μου πηρε 9 μηνες (+ αλλους 3 μεχρι να βρω το τελευταιο για να κλεισω) ! Με σχεδον καθημερινο ψαξιμο αγγελιων και αμεση αγορα (εφοσον η κατασταση ηταν αυτη που ηθελα). Αν ασχολεισαι αραια και που ή συναντας σπανιο τευχος και λες "αστο ειναι ακριβο" ,υπολογισε χρειαζεται 2-5 χρονια για να τα μαζεψεις.Ισως και παραπανω... Και παλι στα ακριβα τευχη οπως το 1 ή το 55 θα τα δωσεις καποια στιγμη, δεν γλυτωνεις το ξυλωμα. Οπως για τα υπολοιπα 20κατι δυσκολα-ακριβα νουμερα. 

 

Συμβουλη (αν θες την κρατας) μαζεψε 1.5- 2 χιλιαρικα και παρτα ολα μαζι ενιαια συλλογη. Τευχος τευχος αν το πας θα σου βγει σιγουρακι 2,5 με 3.

 

:havefun:

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  622
  • Reputation:   4647
  • Achievement Points:  644
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Δες κι εδώ για το House of vintage  .

Μπορεί να είναι διαδικτυακό κατάστημα αλλα εφόσον εισαι στη Αθήνα θα μιλήσετε και θα κανονίσετε ραντεβού και εκεί θα δεις τα τεύχη και μπορείς να πληρώσεις τότε εφόσον σε βολεύει έτσι. 

Ο Παύλος είναι πολύ συνεννοήσιμος και έντιμος, δες το link που σου έστειλα. 

Μπορείς και να του πεις τι θέλεις και να στο ψάξει εάν δεν το έχει.

 

:cheers3:

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

1)Πλατεια καπνιακρες στο περιπτερο,θα ρωτησεις γιατι τα εχει μεσα με 1ε το 1

2)mycomicsgr ,φθηνα και πανω απο ολα σιγουρο αποτελεσμα,ειναι μελος του forum,και ολα τα τευχη ειναι σε αριστη κατασταση

3)comicsmania,τεραστια ποικιλια αλλα υψηλη τιμη

4)ΚΑΛΟΚΑΘΗ ΕΚΔΟΣΕΙς ΑΕ ....εχει τεραστια ποιοτητα,φθηνες τιμες αλλα απαοσια συμπεροφορα βαση τα σχολια στην μεταφορα κλπ(δεν εχουν μονο οτι εχει το σαιτ)

5)ΛΕΦΙΚ.....ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!

6)ΘΑΔΑΙΟΣ ΤΡΙΠ ..τελειο μαγαζι με μεγαλη ποικιλια

7)κομικς  μπαμπης,μετρια ποικιλια αλλα εχει καλες τιμες και σποανια ,σπανια τευχη

8)βιβλιοκοσμος

9)house of vintage...τεραστια ποικιλια,με καλες τιμες

10)παλαιο βιβλιπωλειο ο αριστιδης

  • Like 5
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

18 λεπτά πριν, Disney comics club gr είπε:

2)mycomicsgr ,φθηνα και πανω απο ολα σιγουρο αποτελεσμα,ειναι μελος του forum,και ολα τα τευχη ειναι σε αριστη κατασταση

 

Σιγουρο αποτελεσμα ; :thinking: Δε θα το λεγα... 4 ευρω πεταμενα... Εγω θα ντρεπομουνα να το πουλησω αυτο το σιχαμα.

 

 

 

IMG_20220910_170619.jpg

IMG_20220910_170623.jpg

IMG_20220910_170631.jpg

IMG_20220910_170642.jpg

IMG_20220910_170647.jpg

  • Like 4
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

26 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Σιγουρο αποτελεσμα ; :thinking: Δε θα το λεγα... 4 ευρω πεταμενα... Εγω θα ντρεπομουνα να το πουλησω αυτο το σιχαμα.

 

 

 

IMG_20220910_170619.jpg

IMG_20220910_170623.jpg

IMG_20220910_170631.jpg

IMG_20220910_170642.jpg

IMG_20220910_170647.jpg

Επεσες στην περιπτωση..λεω σιγουρο απο τελεσμα οτι τα στελνεις οντως,γρηγορα και σου στενει φωτος  κλπ..αν δεν σα αρεσει δεν το παιρνεις...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, Disney comics club gr είπε:

Επεσες στην περιπτωση..λεω σιγουρο απο τελεσμα οτι τα στελνεις οντως,γρηγορα και σου στενει φωτος  κλπ..αν δεν σα αρεσει δεν το παιρνεις...

 

Δεν αντιλεγω με αυτο. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν υπαρχει "καλό" ή "κακό" μαγαζι. Ειναι ολα το ιδιο. Ολοι αγοραζουν τσαμπα ντιλς και τα μεταπουλανε. Ή τα βρισκουν πεταμενα σε σκουπιδια,ανακυκλωση κλπ κλπ. Αναποφευκτο σε δεκαδες και εκατονταδες τευχη να μην μπορεις να τα ελενξεις (ή να μην προλαβαινεις ή να βαριεσαι ή ξερω εγω τι αλλο) και να τυχαινουν και τετοιες περιπτωσεις. Ο κυριος Κωστας ειναι με Κ κεφαλαιο, αλλα εγω δυστυχως εμεινα ανικανοποιητος,πως να το κανουμε. Αν θα ξαναγορασω,αγνωστο.

 

:havefun:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Εγω ρωταω αναλυτυικα 5-6 φορες σε ολους αν εχει το παραμικρο...για να με σιγουρος...αλλα ετυχες και εσυ..γιατι αναμεσα σε τοσα τευψχη μπορει να ετυχε αλλα απο κατι αλολους που λενε και ψεματα κλπ Κ κεφαλαιο

  • Like 2
  • Μπέρδεμα 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 λεπτά πριν, Disney comics club gr είπε:

Εγω ρωταω αναλυτυικα 5-6 φορες σε ολους αν εχει το παραμικρο...για να με σιγουρος...αλλα ετυχες και εσυ..γιατι αναμεσα σε τοσα τευψχη μπορει να ετυχε αλλα απο κατι αλολους που λενε και ψεματα κλπ Κ κεφαλαιο

 

Το συγκεκριμένο μαζί με άλλα 5 6 τα παρέλαβε φίλος μου από κοντά και πιάσανε κουβέντα χωρίς να τα δώσει σημασια(κακώς!). Και από τα υπόλοιπα όμως δεν έμεινα ικανοποιημένος. ΕΙχαν φθορές, στυλό στο εξώφυλλο κλπ. Μόνο 1 μπόρεσα να πω "ναι μάλιστα πλήρωσα όσο άξιζε". Στα υπόλοιπα όχι. 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Συγγνώμη, δε θέλω να γίνω σπαστικός, αλλά νομίζω, ότι έχουμε βγει εντελώς από το θέμα στα τελευταία ποστς.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Το συγκεκριμένο μαζί με άλλα 5 6 τα παρέλαβε φίλος μου από κοντά και πιάσανε κουβέντα χωρίς να τα δώσει σημασια(κακώς!). Και από τα υπόλοιπα όμως δεν έμεινα ικανοποιημένος. ΕΙχαν φθορές, στυλό στο εξώφυλλο κλπ. Μόνο 1 μπόρεσα να πω "ναι μάλιστα πλήρωσα όσο άξιζε". Στα υπόλοιπα όχι. 

Δεν ξερω..εγω εμεινα ευχαριστημενος,,,εδινε και διαφορα κομιςκ σαν δφωρο ,μασκες κλπ....τι να πω..ας επιστρεψουμε στο θεμα μας :lol:

  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@ Orignal357

 

Αφού είσαι στην Αθήνα πέρνα μία βόλτα από την ΛΕΦΙΚ. Θα βρεις πολλά τεύχη από τους τίτλους του Τερζόπουλου! ;) 

 

 

:beer:

  • Like 4
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.