Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βασιλιάς των κομιξ


nikos99

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Σήμερα με μεγάλη μου λύπη είδα ότι έχει γενέθλια ο βασιλιάς που έφυγε από κοντά μας για άλλες γειτονιές 

ακομη παρατήρησα ότι αναφέρεται σαν member αλλά 

θέλω να πιστευω ότι ο βασιλιάς με τον ένα τρόπο η τον άλλο ήταν ένα ειδικό μέλος της λέσχης και πιστευω ότι είχε κερδίσει επάξια τον τίτλο του honored αν όχι σαν τίτλο στη λέσχη σίγουρα στο μυαλό όλων μας . 
μακαρι να είχαμε και άλλους σαν αυτόν .

ας είναι καλύτερα εκεί που είναι τώρα . 

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34883
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πλησιάζουμε στον έναν χρόνο από τότε που χάσαμε τον Βασιλέα μας και μου λείπει πολύ από το φόρουμ το πάθος του, ο ενθουσιασμός του, το κέφι του, το να τρέχω να του φτιάξω πινακάκια γιατί ήταν πάντα πρώτος πρώτος στο περίπτερο για να σκανάρει και παρουσιάσει τις νέες εκδόσεις, τα εγκωμιαστικά σχόλια που έκανε για τις παρουσιάσεις που του άρεσαν. Ο μοναδικός λόγος που ακόμα και φίλοι που έχουν αποχωρήσει από το GC γύρισαν να πουν ένα Αντίο και ένα Συλλυπητήρια...

 

Παρατηρώντας το φόρουμ τον τελευταίο καιρό, βλέπω πολύ το πόσο γρήγορα μεγαλώνουμε σαν παρέα, πόσοι νέοι μπαίνουν στο παιχνίδι και πόσοι παλιοί επιστρέφουν ξανά για να συζητήσουν, να γελάσουν και να μιλήσουν για το αγαπημένο τους χόμπι. Όταν έγινα ενεργός στο φόρουμ, βρισκόμουν σε μια από τις δυσκολότερες φάσεις της ζωής μου και χρειαζόμουν παρέα. Κάμποσο καιρό αργότερα, όταν μπήκα στη ΔΟ, αλλά και εκτός αυτής, είχα συζητήσεις με δύο ανθρώπους, γιατί κάποιες φορές ένιωθα ότι θέλω να μεγαλώσουμε κι άλλο και να γίνουμε περισσότεροι. Εκείνη η συμβουλή που πήρα τότε και την κρατάω ακόμα, είναι ότι όσο ρίχνεις καρπούς, αργά ή γρήγορα θα φυτρώσει κάτι όμορφο. Και σίγουρα αυτό ισχύει και το Βασιλέα. Έριξε αναρίθμητους καρπούς με τη δουλειά του εδώ μέσα και είτε τον συναναστραφήκαμε είτε όχι, η παρακαταθήκη του σίγουρα θα μείνει μαζί μας. Μακάρι να είναι καλά όπου βρίσκεται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Εμένα μου λείπουν περισσότερο απ' όλα τα( χιουμοριστικά) κείμενα που έκανε στα τεύχη όταν σκάναρε τα εξώφυλλα στα Μίκυ Μάους. Δεν τον είχα γνωρίσει ποτέ από κοντά( όπως και τους περισσότερους από εδώ μέσα δυστυχώς:(), αλλά ήθελα πολύ. Είχε συνεισφέρει πολύ στο φόρουμ, αλλά κυρίως, ήταν πολύ ανοιχτός. Ενώ ήμουν ακόμη νέο μέλος, με στήριζε, μου έλεγε καλά λόγια, τα οποία με παρότρυναν να συνεχίσω. Αυτό έκανε. Σου έδινε θάρρος και σου έλεγε καλές κουβέντες, πράγματα που σε βοηθάνε, όταν είσαι καινούριος. Θα συμφωνήσω ότι έχει κερδίσει τη θέση του ως honored, στο μυαλό μας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εγώ απλά θα πω ότι μου/μας λείπει αυτή η ιδιαίτερη προσωπικότητα.:sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ένας ιδιαίτερος άνθρωπος, με πηγαίο χιούμορ κι αυτοσαρκασμό, ο οποίος άφησε ανεξίτηλο το σημάδι του στο Greek Comics. Με τις ευτράπελες παρουσιάσεις του σε έντυπα που ούτε που θα πήγαινε το μυαλό μας να τα αγοράσουμε, με το σκανάρισμα εξωφύλλων και με τις ευφάνταστες απαντήσεις κι ατάκες, μας έφτιαχνε την διάθεση κάθε φορά που "συναντιόμασταν" εντός του φόρουμ, αλλά κι εκτός αυτού, στις μαζώξεις που κάναμε στην Λέσχη.

 

Είχα την χαρά να τον γνωρίσω προσωπικά και να σταθεί η έμπνευση, μέσα από τις πάμπολλες συζητήσεις που κάναμε μαζί να ξεκινήσω κι εγώ με την σειρά μου να δημιουργώ παρουσιάσεις και ν' αναβαθμίζω την εδώ παρουσία μου.

 

Γι' ακόμα μία φορά, λοιπόν, να του πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, καλό του Παράδεισο και καλή αντάμωση. :) 

 

Να ενημερώσω ότι ο Βασιλέας μας πήρε τον τίτλο του Honored, η πρώτη φορά που απονέμεται αυτός ο τίτλος σε εκλιπόντα μέλος. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να πω με τη σειρά μου μονάχα ότι ακόμη δεν το 'χω συνηδειτοποιήσει καλά ότι μας άφησε... Έχω την αίσθηση πολλές φορές ότι θα πεταχτεί σε κάποιες συγκεκριμένες παρουσιάσεις και θα πει τη γνώμη του. Ότι μας έκανε μια φάρσα η οποία τραβάει καιρό. Δυστυχώς, τελικά, δεν εμφανίζεται... :(  Είμαι ωστόσο βέβαιος ότι το παρεάκι με το οποίο συναναστρέφεται πλέον, θα ρίχνει πολύ γέλιο. Γκέγκε; post-10466-13080133290935.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.