Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσους τόμους από την 2η 60άδα της Επίσημης Συλλογής έχετε αγοράσει;


Bilis

Πόσους τόμους από την 2η 60άδα της Επίσημης Συλλογής έχετε αγοράσει;  

43 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Σήμερα κυκλοφόρησε ο 75ος τόμος, ολοκληρώνοντας έτσι το 1/4 της 60τομης επέκτασης. Ωραία αφορμή λοιπόν για μια δημοσκόπηση ώστε να δούμε αν η συλλογή συνεχίζει δυναμικά. 

Εγώ, σαν πιστός αναγνώστης, τους έχω πάρει και τους 15. Δεν τους έχω διαβάσει όλους ακόμη αλλά πιστεύω πως είναι καλές επιλογές με ποιοτικές και αξιοσημείωτες ιστορίες. Αυτές που έρχονται στο μέλλον δεν μου είναι τόσο γνωστές οπότε μπορεί να αρχίσω να αγοράζω επιλεκτικά αλλά μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος.

Για να είμαι ξεκάθαρος, η δημοσκόπηση αναφέρεται στους τόμους 61-75.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94415
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είμαι υπερήφανος ιδιοκτήτης και των 15 τόμων της δεύτερης 60άδας! :nek:  :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τους έχω αγοράσει όλους και δε σκοπεύω πλέον να αφήσω κενά στη συλλογή προσωπικά. Πιστεύω ότι τουλάχιστον μέχρι τους 120 θα τους πάρω όλους τους τόμους 100%.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Έβαλα μηδέν αλλά και στους προηγούμενους 60 στο μηδέν είμαι. :lol:

 

Οπότε δεν ξέρω άμα θεωρείται έγκυρη η ψήφος για κάποιον που δεν ακολουθεί καθόλου τη σειρά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Όλους! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Όλους τους έχω. Ενώ στην αρχή της 1ης 60άδας δεν προλάβαινα να τελειώσω έναν τόμο σε 2 εβδομάδες, τώρα πλέον προλαβαίνω να τους διαβάζω μέσα στην πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας τους και μαζί 2-3 τόμους από την συλλογή με τους κλασικούς υπερήρωες, αφού είμαι λίγο πίσω λόγω συνδρομών (μέχρι να μαζευτούν τα χρήματα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Κανέναν :oops:

Είχα πάρει 19 στην πρώτη 60αδα (τους 8 βέβαια τους πούλησα στη συνέχεια), αλλά έχασα πλέον το ενδιαφέρον μου για τη συλλογή.

Λίγο οι όχι τόσο πετυχημένες επιλογές ιστοριών, λίγο η συλλογή της radnet με τις κλασικές ιστορίες που είναι πιο κοντά στα γούστα μου, λίγο τα πολλά έξοδα που έχω τελευταία, με οδήγησαν στο να σταματήσω τη συλλογή της Hachette.

Μόνο το Death of the Stacys θα πάρω αργότερα, ίσως και το Ultimate Death of Spider-Man :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δύο. Αρχικά, όταν είδα τον κατάλογο, νόμιζα ότι θα αγόραζα πολύ περισσότερους. Τελικά, απλά θα περιμένω να βγουν οι δύο τόμοι του Κάπταιν Μάρβελ, και μετά το ξαναβλέπω...

Οι δυο τόμοι που αγόρασα ήταν ο Captain America-Μυστική Αυτοκρατορία και ο Wolverine-Weapon X. Στο Κάπταιν Αμέρικα, ενώ ήταν από τις αγαπημένες μου ιστορίες (μιλάμε για την υπέρτατη θεωρία συνωμοσίας), για διάφορους λόγους ο τόμος δεν κατάφερε να με ενθουσιάσει. Επηρεάστηκα ίσως από αυτό και ακύρωσα τις περισσότερες αγορές που είχα στα υπόψιν... Ακόμη και τον Wolverine, με το ζορι τον πήρα. Φαίνεται ότι, μάλλον αυτή η συλλογή δεν μου πολυπάει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  707 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ό-λ-ο-υ-ς !!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  622
  • Reputation:   4647
  • Achievement Points:  644
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Μόνον 1 τεύχος πήρα το #62, Captain America, Μυστική αυτοκρατορία.

Το σχέδιο, το πρώτο που κοιτάζω, μ αρέσει να είναι απλό και ρεαλιστικό στα υπερηρωϊκά κόμικς, σαν των ιστοριών που διάβαζα το 1970 - 80, ρετρό θα λέγαμε σήμερα. 

Και σ αυτό το τεύχος ή σχεδίαση είναι κορυφαία σ αυτό το είδος!

Κι έχει και πολλά υποσχόμενο σενάριο οπότε άμεσα το πήρα. 

 

 

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   864
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ψώνισα μόνο 3, μιας και με το χρόνο έγινα δυό φορές πιο επιλεκτικός και καχύποπτος  στις "μοντέρνες" φόλες. Θα μπορούσα να πάρω άλλους 5, αν δεν τους είχα ήδη στις πρωτότυπες εκδόσεις τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  347
  • Reputation:   2944
  • Achievement Points:  352
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1626 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ έχω πάρει 15/15 αν και αυτόν τον καιρό είμαι λίγο πίσω στην ανάγνωση και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τους τελευταίους πέντε τόμους της 15άδας. :) Θέλω να προσπαθήσω να ολοκληρώσω και την δεύτερη 60άδα και γράφω να προσπαθήσω γιατί στους υπόλοιπους τόμους της συλλογής έχω πιο πολλά ερωτηματικά (για το αν θα μου αρέσει η τάδε ιστορία) από ότι θαυμαστικά (με την έννοια του ότι έχω ακούσει και διαβάσει θετικά σχόλια για την τάδε ιστορία και το hype μου είναι ανεβασμένο).

 

Η αλήθεια είναι ότι αντικειμενικά (όσο μπορεί αυτό να θεωρηθεί αν και πιστεύω ότι είναι ξεκάθαρα υποκειμενικό στον καθένα για το αν του αρέσει ή όχι μία ιστορία) η πρώτη 60άδα είναι (ίσως πολύ) καλύτερη από την δεύτερη. Και αυτό είναι λογικό βέβαια αφού η πρώτη 60άδα πέρα από τους τόμους "διαμαντάκια" της original πρώτης 60άδας του εξωτερικού έχει και κάποιους "χρυσαφένιους" τόμους της original δεύτερης 60άδας του εξωτερικού. Η δική μας πρώτη 60άδα πιστεύω ότι έχει τις τέλειες αναλογίες για να περάσει στα bootcamp:tik: Δυνατές ιστορίες των '00s (Η Επιστροφή & Μέχρι να Σβήσουν τα Άστρα (1ος & 48ος τόμος), Στρατιώτης του Χειμώνα (11ος τόμος), Ασύλληπτη Παγίδα (12ος τόμος)), κλασικές ιστορίες των '60s/'80s (Η Γέννηση του Βένομ (10ος τόμος), Γούλβεριν (13ος τόμος), Δεύτερη Γέννηση (52ος τόμος), Ο Ερχομός του Γκαλάκτους (58ος τόμος)), συμβάντα που συντάραξαν το τότε κομιξικό σύμπαν της Μάρβελ (Διάλυση (27ος τόμος), Μυστικοί Πόλεμοι (30ός & 36ος τόμος), Οίκος του Μ (41ος τόμος)), κάποιες τραγικές "νουβέλες" ηρώων (Πλανήτης Χαλκ (17ος & 21ος τόμος), Fallen Son (35ος τόμος), Απώλεια (39ος τόμος), Η Αρχή (42ος τόμος)), ιστορίες λίγο πιο εναλλακτικές (Ντέντπουλ (5ος τόμος), Πάνισερ (28ος & 33ος τόμος), Τζέσικα Τζόουνς (51ος τόμος)), καθώς και φυσικά και έναν τόμο εγκυκλοπαίδεια (Μάρβελ Origins (49ος τόμος)).

 

Μέχρι τώρα όσες ιστορίες της δεύτερης 60άδας διάβασα μου άρεσαν αρκετά. Δεν ξετρελάθηκα με όλες, αλλά σε γενικές γραμμές δεν μπορώ να πω ότι είμαι δυσαρεστημένος από την δεύτερη 60άδα μέχρι στιγμής. Το μόνο μου παραπονάκι όσον αφορά την δεύτερη 60άδα είναι που δεν περιλαμβάνει τους τόμους Warlock (83ος & 86ος της original), Πόλεμος των Κρι-Σκραλ (107ος της original) και Μάρβελ What If? (119ος της original). Όσον αφορά για τα κάποια ερωτηματικά (που ανέφερα παραπάνω) που έχω σε μελλοντικούς τόμους φυσικά και θα τους δώσω την ευκαιρία να με κερδίσουν διαβάζοντάς τους, αλλά ακόμα και πολύ προβληματισμένος να είμαι με κάποιον εννοείται πως θα ψάξω να διαβάσω τα σχόλια και τις απόψεις σας στο κυρίως τόπικ για να αποφασίσω (:please: @ nikolas12 μην σταματήσεις τα πολύ χρήσιμα preview σου).

 

Επομένως, συνεχίζουμε δυναμικά! :up:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

έχω πάρει και τους 60 πρώτους, δεν έχω διαβάσει κανέναν τους και δεν έχω πάρει κανέναν από το 61 και μετά :)

 

ίσως το πιο ακριβό διακοσμητικό που έχω σπίτι? 590κάτι ευρώ? :lol: 

 

:cheers5: 

 

 

edit το γράφω και θέλω να αυτοκτονήσω :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ πήρα μόνο έναν. Οι πρώτοι 60 είχαν αρκετές ιστορίες για εμάς τους rookies. Μετά τους 60 τόμους είχαν σειρά πιο εξεζητημενοι τόμοι οπότε βγήκαμε από το παιχνίδι. Πάντως εξαιρετική συλλογή και έκδοση όπως και να έχει 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.