Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  427
  • Reputation:   4241
  • Achievement Points:  593
  • Days Won:  2
  • With Us For:  822 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Μήπως είναι συγγενής της Μάγισσας Κλοκλό; :thinking:

Μάλλον του Δοκτορ Κλο, της νέμεσις του αστυνόμου Σαΐνη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Στην πρώτη μεταγλώτισση της ΕΡΤ κι αυτόν Δόκτωρ Κλάου τον λέγανε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14139
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1209 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  15

18 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Μήπως είναι συγγενής της Μάγισσας Κλοκλό; :thinking:

Witch Cloclo Halloween Witch Forest Witch Witch Statuette - Etsy

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7114
  • Reputation:   26979
  • Achievement Points:  7449
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 25/10/2022 στο 10:33 ΠΜ, ajuli είπε:

Αυτό το αίσθημα προσμονής να έρθει η Παρασκευή να πάρω στα χέρια μου τον επόμενο τόμο είναι κάτι που είχε "κοιμηθεί" για χρόνια. Και ειδικά με την συλλογή αυτή έβαλα στην άκρη τα υπόλοιπα κόμιξ που διάβαζα αραιά και πού.  Πλέον νιώθω τόσο γεμάτος και ικανοποιημένος με τις ιστορίες αλλά και με την εμφάνιση, που τα κατατάσσω στην κορυφή. 

 

Υ.Γ. Όσο έγραφα αυτές τις γραμμές χτύπησε το κουδούνι και ο courier μου παρέδωσε μόλις και τους 11 τόμους Fantastic Four που έχουν κυκλοφορήσει και δεν είχα! 🥳

 

 

Το αίσθημα προσμονής μάλλον πως ξανάπεσε για ύπνο... :PPP: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  967 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

46 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

 

Το αίσθημα προσμονής μάλλον πως ξανάπεσε για ύπνο... :PPP: 

Όχι ακόμα! Πλέον 3 ήρωρες υπάρχουν που δεν έχώ τους τόμους τους. Thor, Hulk και Daredevil. Ο επόμενος από τους εναπομείναντες είναι ο Χαλκ. Θα κοιμηθεί η προσμονή μου για 1 εβδομάδα μόνο! 

 

Πάντως έχοντας διαβάσει τον πρώτο τόμο των F4 (που δεν είχα ξαναδιαβάσει) μπορώ να πω ότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος. Πολύ σημαντικοί και ιστορικοί ήρωες και μεγάλο λάθος του Holywood που δεν τους έχει εντάξει στην σειρά πρόσφατων ταινιών όπως τους υπόλοιπους. 

 

Επίσης ήθελα να με πληροφορήσετε όσοι έχετε συνδρομή, αν την ξεκινήσω π.χ. σήμερα, θα λάβω τους επόμενους 2 τόμους πότε περίπου? Και νωρίτερα ή αργότερα από την κυκλοφορία στα περίπτερα?

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φίλε ajuli αν μένεις Αθήνα, θα παραλαμβάνεις το πακέτο 2-3 ημέρες νωρίτερα από την κυκλοφορία του πιο πρόσφατου τόμου, ενώ αν μένεις επαρχία πιθανόν την ίδια ημέρα κυκλοφορίας του. Υπήρχαν όμως περιπτώσεις που προσωπικά παρέλαβα είτε μια βδομάδα νωρίτερα, είτε 2-3 ημέρες αργότερα από την κυκλοφορία του τόμου στα περίπτερα. 

Η συνδρομή προτείνεται περισσότερο για οικονομικούς λόγους, αφού στα 20 τεύχη πληρώνεις τα 17 (κόστος συνδρομής 135, περιπτέρου 160€). 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  967 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Φίλε ajuli αν μένεις Αθήνα, θα παραλαμβάνεις το πακέτο 2-3 ημέρες νωρίτερα από την κυκλοφορία του πιο πρόσφατου τόμου, ενώ αν μένεις επαρχία πιθανόν την ίδια ημέρα κυκλοφορίας του. Υπήρχαν όμως περιπτώσεις που προσωπικά παρέλαβα είτε μια βδομάδα νωρίτερα, είτε 2-3 ημέρες αργότερα από την κυκλοφορία του τόμου στα περίπτερα. 

Η συνδρομή προτείνεται περισσότερο για οικονομικούς λόγους, αφού στα 20 τεύχη πληρώνεις τα 17 (κόστος συνδρομής 135, περιπτέρου 160€). 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε karolos79. Ναι, Αθήνα ζω. Άρα πιστεύω το κόστος αξίζει για συνδρομή πράγματι για κάποιον που συλλέγει όλους τους τόμους. 

Και αφού είναι συνεπής η παράδοση αξίζει ακόμα περισσότερο. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, ajuli είπε:

Πάντως έχοντας διαβάσει τον πρώτο τόμο των F4 (που δεν είχα ξαναδιαβάσει) μπορώ να πω ότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

 

Οι πρωτοι 3 τομοι ειναι απλα ομορφες ευχαριστες ιστοριες. Απο τον 4ο και μετα εχουμε την απογειωση. Καλα πιο μετα που μπαινουν δυνατα οι Dr.Doom,Sub-mariner,Frightful Four,Inhumans κλπ δε το συζητω, εκει αρχιζει ο ερωτας με τους συγκεκριμενους ηρωες :love2:

 

Eκανες πολυ καλα που τα αγορασες δε θα το μετανιωσεις.Η συνδρομη συμφερει εαν εχεις σκοπο να τα μαζεψεις ολα. Ουσιαστικά απο τους 20 σου κανουν "δωρο" τους 3(εγω το προλαβα με την παλια τιμη πηρα δωρακι τους 5 :D). Παραλαβη συνηθως πριν την κυκλοφορια στα περιπτερα,αν και καποιες φορες εχουν ερθει την επομενη Τριτη-Τεταρτη.Ερχονται ανα 2.Καποιες ελαχιστες φορες ανα 3. Τον προηγουμενο μηνα για παραδειγμα παραλαβαμε 4 αλλα με μια βδομαδα καθυστεριση απο τον πρωτο.

Δεν ειναι και ασχημα.Χρονο να εχεις να διαβαζεις :)

 

 

Εχω μια απορια. Προλαβε κανενας να κανει εστω και για εναν ηρωα επαναληψη τους τομους ; :thinking: Ειχα κανει τον Ιουνιο τους 6 τομους του Σπαιντι μια βδομαδα που ημουν εντελως χαλαρος. Κανεναν αλλον απο τοτε.Ουτε βλεπω να γινεται στο προσφατο μελλον...

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  967 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Οι πρωτοι 3 τομοι ειναι απλα ομορφες ευχαριστες ιστοριες. Απο τον 4ο και μετα εχουμε την απογειωση. Καλα πιο μετα που μπαινουν δυνατα οι Dr.Doom,Sub-mariner,Frightful Four,Inhumans κλπ δε το συζητω, εκει αρχιζει ο ερωτας με τους συγκεκριμενους ηρωες :love2:

 

Eκανες πολυ καλα που τα αγορασες δε θα το μετανιωσεις.

 

 

Ναι βέβαια εννοείται δεν θα το μετανιώσω! Ο λόγος που δεν τους είχα στη λίστα μου ήταν επειδή τους είχα χάσει όλους και τυγχάνει να είναι πολλοί. Είναι όμως must have. Όπως πιστεύω είναι και ο Hulk τον οποίο δεν έχω ούτε εκείνον. Έλεγα να τον αφήσω προς το παρόν εκτός. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, ajuli είπε:

Όπως πιστεύω είναι και ο Hulk τον οποίο δεν έχω ούτε εκείνον. Έλεγα να τον αφήσω προς το παρόν εκτός. 

 

O Thor και ο Daredevil εχουν κατα πολυ ανωτερες ιστοριες απο τον Hulk. Αποψη μου βεβαια. Ο καθενας με τις προτιμησεις του.

 

Απο τον καινουριο Thor μονο το 1ο τευχος προλαβα για να κρινω αλλά συνεχιζει δυνατα οπως ακριβως το περιμενα. Το κακο ειναι οτι περναει πολυς καιρος απο τον ενα τομο στον αλλο και ξεχναω τι διαβαζα στο προηγουμενο τευχος. Στα Tales of Asgard ειναι που εχω χασει καθε επαφη. Κατι για ενα Ragnarok να ερχεται θυμαμαι, που ξεκινησαν ταξιδι για να το σταματησουν. Απο εκει και περα ενα κενο :lol:.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Την ερχόμενη Παρασκευή θα βγουν από τη Hachette όλα τα Tales of Asgard μαζεμένα σε έναν τόμο με σύγχρονα χρώματα! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  901
  • Reputation:   8682
  • Achievement Points:  999
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Εχω μια απορια. Προλαβε κανενας να κανει εστω και για εναν ηρωα επαναληψη τους τομους ; :thinking: Ειχα κανει τον Ιουνιο τους 6 τομους του Σπαιντι μια βδομαδα που ημουν εντελως χαλαρος. Κανεναν αλλον απο τοτε.Ουτε βλεπω να γινεται στο προσφατο μελλον...

 

 

Έχω ξεκινήσει αλλά με πολύ αργό ρυθμό την επανάληψη σε Σπάιντερμαν και 4 Φανταστικούς, ως μέρος ενός προσωπικού project, όντας στο πρώτο τεύχος και στους 2 τίτλους (όχι πρώτο τόμο, αλλά πρώτο τεύχος). Σκοπεύω όμως, να ασχοληθώ πιο εντατικά, σχετικά σύντομα, ελπίζω μέσα στον Νοέμβριο. Τα διαβάζω πιο προσεκτικά και αναλυτικά, παράλληλα με τα αμερικάνικα τεύχη.

 

Στο αμερικάνικο Amazing Spider-Man #1, ο ήρωας αναφέρεται δυο φορές ως Πήτερ... Πάλμερ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  901
  • Reputation:   8682
  • Achievement Points:  999
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Η λίστα μου αυτή την περίοδο με βάση αυτά που διαβάζω το τελευταίο δίμηνο(όχι διαχρονικά):
1) Φαντάστικ Φορ

2) Σπάιντερ-Μαν (αλλά με τη μεταγραφή Ρομίτα πλησίασε επικίνδυνα στην πρώτη θέση).

3) Θωρ

4) Εκδικητές (με διαφορά από την 5η θέση)

5) Χ-Μεν.

6) Άιρον μαν - Ντεαρντέβιλ

8) Κάπταιν Αμέρικα

9) ΧΟΥΛ... Χάλκ (υπομονή, θα φτιάξουν τα πράγματα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 10/25/2022 at 10:19 PM, constantinople said:

1. Spiderman

2. Thor

3. Daredevil
4. Captain America

5. Hulk

6. Iron Man

 

Ξεχωριστή στήλη για τις ομάδες υπερηρώων...

 

1. X Men

2. Avengers

3. Fantastic Four

 

Λέω να φτιάξω παρουσιάσεις των τόμων με τη σειρά προτίμησης που έχω ανωτέρω, οπότε θα πιάσω τον Θωρ τώρα. Βέβαια οι δικές του δεν θα είναι τόσο αναλυτικές όσο οι συγκριτικές παρουσιάσεις των 10 τόμων του Σπάιντερμαν που έβαλα χθες εδώ, αφού δεν έχουν εκδοθεί και πολλές ιστορίες του στην Ελλάδα, αλλά τουλάχιστον τους πρόσφατους τόμους 8 & 9 (45 & 54) που περιέχουν τα τεύχη 125-134 που δημοσίευσε ο Καμπανάς θα δείξω την ίδια προσοχή... αν όχι περισσότερη! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  629
  • Reputation:   3254
  • Achievement Points:  652
  • Days Won:  1
  • With Us For:  911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

12 hours ago, theforce said:

Στο αμερικάνικο Amazing Spider-Man #1, ο ήρωας αναφέρεται δυο φορές ως Πήτερ... Πάλμερ!

 

Ναι είναι γνωστό typo το Palmer. Αντίστοιχο έχει γίνει και με τον Hulk που ο Stan Lee τον έχει πει Bob Banner

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  967 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όπως είδα στις λίστες σας οι περισσότεροι έχουν τον Hulk στις τελευταίες θέσεις. 

Αυτό οφείλεται στην χαμηλή ποιότητα ιστοριών ή στο ότι ο Hulk δεν ελκύει σαν χαρακτήρας όπως οι άλλοι?

 

Εγώ δεν έχω διαβάσει καθόλου Hulk από Radnet παρά μόνο έχω ξεφυλλίσει. Δεν μου γέμισε το μάτι όσο π.χ. ο Daredevil(ο οποίος με κέρδισε με το ξεφύλλισμα και τελικά θα τον παραγγείλω).

Έχω διαβάσει ολόκληρες ιστορίες Hulk της Modern Times παλιά αλλά πάλι δεν με κράτησε όσο οι υπόλοιποι. 

Άρα θωρητικά για μένα σαν χαρακτήρας, αν και πολύ σημαντικός, δεν τον βάζω στο ίδιο επίπεδο. Την εξέλιξή του βέβαια δεν την έχω διαβάσει που σίγουρα ανεβαίνει η ποιότητα και ίσως τον αδικώ αυτή τη στιγμή.

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14139
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1209 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Ορισμένες καλές ιστορίες του Hulk που θα απολαύσεις την ανάγνωσή τους, βρίσκονται εδώ.:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4735
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

:sun::coffee:

Πρωινό Κυριακής με καφεδάκι και την αγαπημένη μου περιήγηση πρώτα πρώτα εδώ!

Διαβάζω τα χτεσινά σχόλιά σας και θυμάμαι ότι μόλις τώρα στο #54 έληξε η συνδρομή μου. 

Και μπήκα στην σελίδα της vintagecomics  να δω τι τόμους θα έχει η πιθανη ανανέωση της συνδρομής μου.....

Λέει το τίποτα ακόμη! Αναγγέλλει την ανανέωση εδώ και καιρό και ακόμη λέει ότι οι τόμοι 61 - 90 θα ανακοινωθούν σιγά - σιγά! 

Πόσο σιγά - σιγά πιά!

Γουρούνι στο σακί θα παραγγείλουμε; 

Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν έκανα ακόμη την παραγγελία και περιμένω - όπως φαντάζομαι θα κάνουν, ίσως, αρκετοί πελάτες. 

 

Βεβαια, κάθε εμπόδιο για καλό λένε! Δεν πειράζει να περιμένω λίγο!

Πλησιάζει και η black Friday - πέρσι είχαν δώσει κουπόνι 10€, αν θυμάμαι καλά - οπότε ίσως μετριάσουμε την αύξηση της τιμής 

 

:lol:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

22 λεπτά πριν, chrisbouk είπε:

:sun::coffee:

Πρωινό Κυριακής με καφεδάκι και την αγαπημένη μου περιήγηση πρώτα πρώτα εδώ!

Διαβάζω τα χτεσινά σχόλιά σας και θυμάμαι ότι μόλις τώρα στο #54 έληξε η συνδρομή μου. 

Και μπήκα στην σελίδα της vintagecomics  να δω τι τόμους θα έχει η πιθανη ανανέωση της συνδρομής μου.....

Λέει το τίποτα ακόμη! Αναγγέλλει την ανανέωση εδώ και καιρό και ακόμη λέει ότι οι τόμοι 61 - 90 θα ανακοινωθούν σιγά - σιγά! 

Πόσο σιγά - σιγά πιά!

Γουρούνι στο σακί θα παραγγείλουμε; 

Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν έκανα ακόμη την παραγγελία και περιμένω - όπως φαντάζομαι θα κάνουν, ίσως, αρκετοί πελάτες. 

 

Βεβαια, κάθε εμπόδιο για καλό λένε! Δεν πειράζει να περιμένω λίγο!

Πλησιάζει και η black Friday - πέρσι είχαν δώσει κουπόνι 10€, αν θυμάμαι καλά - οπότε ίσως μετριάσουμε την αύξηση της τιμής 

 

:lol:

 

 

 

 

Σου στειλανε καποιο εντυπο μαζι με τη συνδρομη? Οτι ξερεις κυριε πηρατε το τελευταιο σας τευχος αν θελετε να ανανεωσετε μπλα μπλα...

 

Αμα θελεις να βλεπεις τι ακολουθει ,μας εχει φτιαξει ο @ constantinople  απο την αρχη της σειρας. Εγω αυτα εχω σα μπουσουλα και χαζευω,σιγα μην περιμενα τους αργοσχολους εκει μεσα για να δω προκοπη.Που ακομα,1 χρονο μετα, στην καρτελα ΟΙ ΗΡΩΕΣ παρουσιαζουν τον Χαλκ ως Θωρ και δε μπηκαν ποτε στον κοπο να προσθεσουν τις υπολοιπες 4 σειρες ηρωων που πουλανε !!! 

 

Super Eroi Classic :: ComicsBox

SUPER EROI CLASSIC - Gazzetta Store

 

Ληγω στο #55 οπότε απο αυριο σιγα σιγα ειμαι για να στελνω τα λεφτουδακια μου...10% στα 135ευρω δεν ειναι ασχημα,αλλά ρισκαρεις να κατσεις ενα μηνα χωρις τευχη; Παροτι συνδρομητης δεν παρελαβα ποτε αυτο το εκπτωτικο κουπονι,δεν ξερω καν πως και ποιος το δικαιουται.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  901
  • Reputation:   8682
  • Achievement Points:  999
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

4 ώρες πριν, ajuli είπε:

Όπως είδα στις λίστες σας οι περισσότεροι έχουν τον Hulk στις τελευταίες θέσεις. 

Αυτό οφείλεται στην χαμηλή ποιότητα ιστοριών ή στο ότι ο Hulk δεν ελκύει σαν χαρακτήρας όπως οι άλλοι?

 

Εγώ δεν έχω διαβάσει καθόλου Hulk από Radnet παρά μόνο έχω ξεφυλλίσει. Δεν μου γέμισε το μάτι όσο π.χ. ο Daredevil(ο οποίος με κέρδισε με το ξεφύλλισμα και τελικά θα τον παραγγείλω).

Έχω διαβάσει ολόκληρες ιστορίες Hulk της Modern Times παλιά αλλά πάλι δεν με κράτησε όσο οι υπόλοιποι. 

Άρα θωρητικά για μένα σαν χαρακτήρας, αν και πολύ σημαντικός, δεν τον βάζω στο ίδιο επίπεδο. Την εξέλιξή του βέβαια δεν την έχω διαβάσει που σίγουρα ανεβαίνει η ποιότητα και ίσως τον αδικώ αυτή τη στιγμή.

Πιστεύω ότι ο Hulk ελκύει σαν χαρακτήρας, αλλά το πρόβλημα προς το παρόν είναι οι ιστορίες του.

Στις πρώτες ιστορίες οι δημιουργοί δεν είχαν καταλήξει ούτε καν στο πώς και πότε μεταμορφώνεται ο Μπάνερ σε Hulk. Στην αρχή ήταν όταν έδυε ο ήλιος, μετά με τη βοήθεια ενός μηχανήματος, αργότερα όταν ανέβαιναν οι παλμοί του, αλλά επίσης μεταμορφωνόταν σε Μπάνερ όταν... ανέβαιναν οι παλμοί του κλπ! Και ο μεταβαλλόμενος δείκτης ευφυίας του ήταν και αυτός άλλο ανέκδοτο... Τώρα πια οι ιστορίες του έχουν φτάσει σε ένα σημείο που υπάρχουν κάποιες σταθερές. Έτσι, ο Ηulk μπαίνει και αυτός σιγά σιγά στην περίοδο όπου κάθε ήρωας (και ο τίτλος του) έχει τη δική του προσωπικότητα. Η ιστορική περίοδος του Hulk που τον ανέδειξε και του έδωσε δικό του τίτλο ξεκινά σε λίγα τεύχη. Είναι η περίοδος του... Χουλκ που μάθαμε από τον Καμπανά. 
Οι ιστορίες του στο προσεχές μέλλον θα γίνουν ωραίες (έως εντυπωσιακές, κάποιες από αυτές), αλλά βέβαια δε θα μπορεί να κοντράρει και πάλι τους κορυφαίους τίτλους. Δε νομίζω να ξεφύγει πάνω από τη μέση της βαθμολογίας, αλλά αυτό θα είναι επειδή οι άλλοι κορυφαίοι τίτλοι θα είναι απίστευτοι και όχι επειδή ο Hulk θα είναι κακός. Πάντως οι αμέσως επόμενοι τόμοι του Hulk προβλέπονται συναρπαστικοί. Ειδικά τους 5-13 τους περιμένω πώς και πώς. Μετά προβλέπεται να κάνει βουτιά σε ποιότητα, περιμένοντας τον Sal Buscema στα μέσα της δεκαετίας του 70 για να ξανασηκωθεί και μετά πάλι στη δεκαετία του 90 τον Peter David.
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4735
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

Σου στειλανε καποιο εντυπο μαζι με τη συνδρομη? Οτι ξερεις κυριε πηρατε το τελευταιο σας τευχος αν θελετε να ανανεωσετε μπλα μπλα...

 

Αμα θελεις να βλεπεις τι ακολουθει ,μας εχει φτιαξει ο @ constantinople  απο την αρχη της σειρας. Εγω αυτα εχω σα μπουσουλα και χαζευω

Ναι, μου έστειλαν με τους τελευταίους τόμους το κλασσικό:

 

20221030_132041.jpg

 

Ε ναι την ξέρω την λίστα του @ constantinople ! Κι απ' αυτήν μαθαίνω και γω.

Χωρίς αυτή την εξαιρετική λίστα...- αλλα κι ολη την σχετική δουλειά που μας προσφέρει ο constantinople - και μόνο με την εταιρεία θα 'ταν η κατάσταση "βραστά Χαράλαμπε" που λέμε!

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  785 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

3 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Ορισμένες καλές ιστορίες του Hulk που θα απολαύσεις την ανάγνωσή τους, βρίσκονται εδώ.:beer:

 

Μπυριτσα βλέπω φίλε Θοδωρή. Αν πιάσουμε και τις διαβάσουμε πίνοντας μπύρες, σίγουρα θα μας φανούν καλές οι ιστορίες :lol::confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14139
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1209 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  15

1 λεπτό πριν, daredevil21 είπε:

Μπυριτσα βλέπω φίλε Θοδωρή. Αν πιάσουμε και τις διαβάσουμε πίνοντας μπύρες, σίγουρα θα μας φανούν καλές οι ιστορίες :lol::confuse:

Γενικά, πάντα προσθέτω κι ένα εικονιδιάκι. Έτσι, το κείμενο γίνεται πιο φιλικό και πιο ζεστό. Όμως, μην ανησυχείς, δεν είναι κακές οι ιστορίες. Θα μου πεις, είναι κορυφαίες; Όχι, σίγουρα όχι, αλλά δε θα χρειαστεί να μεθύσεις πρώτα για να τις δεις με καλό μάτι!:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

50 λεπτά πριν, chrisbouk είπε:

Ναι, μου έστειλαν με τους τελευταίους τόμους το κλασσικό:

 

20221030_132041.jpg

 

Ε ναι την ξέρω την λίστα του @ constantinople ! Κι απ' αυτήν μαθαίνω και γω.

Χωρίς αυτή την εξαιρετική λίστα...- αλλα κι ολη την σχετική δουλειά που μας προσφέρει ο constantinople - και μόνο με την εταιρεία θα 'ταν η κατάσταση "βραστά Χαράλαμπε" που λέμε!

 

Επομενως δεν δικαιούμαστε κάτι εξτρα, ας πούμε σαν προνόμιο οτι έχουμε ήδη γίνει συνδρομητές. Ουσιαστικά σου βγάλανε μια φωτοτυπία με οτι ακριβώς γράφουν στο σαιτ τους.  

Αν όντως ισχύει το - 10% black Friday με εβαλες σε σκέψεις! 

 

Με κατάθεση μέσω πιστωτικής δεν νομίζω να έχουμε κάποιο πρόβλημα έτσι; Επειδή δίνουμε ονλαιν το CV της κάρτας και τα σχετικά. Όχι φυσικά από την εταιρία αλλά από τους χακερς δεδομένων που καραδοκούν. :thinking: Την προηγούμενη φορά είχα πληρώσει αντικαταβολή. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Με Πιστωτική το έκανα κι εγώ γιατί σου δίνουν 3 δόσεις και είναι πιο μαλακό το έξοδο στην κάρτα...

 

Παρεμπιπτόντως, μ'αρέσει που στο γράμμα ανανέωσης της συνδρομής σου μεταδίδουν... υποσυνείδητα ότι μαζί με τις άλλες ομορφιές θα έχεις και το προνόμιο να ψάχνεις για λάθη επιμέλειας, γράφοντας Ντίκτο αντί για Ντίτκο! :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3877
  • Reputation:   35225
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Με Πιστωτική το έκανα κι εγώ γιατί σου δίνουν 3 δόσεις και είναι πιο μαλακό το έξοδο στην κάρτα...

 

Παρεμπιπτόντως, μ'αρέσει που στο γράμμα ανανέωσης της συνδρομής σου μεταδίδουν... υποσυνείδητα ότι μαζί με τις άλλες ομορφιές θα έχεις και το προνόμιο να ψάχνεις για λάθη επιμέλειας, γράφοντας Ντίκτο αντί για Ντίτκο! :)

 

 

Που ακριβώς υπάρχει η επιλογή για 3 δόσεις με πιστωτική; Θέλω κι εγώ να το κάνω, αλλά δεν το βρήκα και είπα να το αφήσω για Δεκέμβρη που θα μπει διπλός μισθός, αλλά αν μπορώ να το κάνω νωρίτερα, θα με βόλευε αρκετά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όταν πας να πληρώσεις και να βάλεις τα στοιχεία της κάρτας έχει ένα κουτάκι που επιλέγεις τις δόσεις. Θα το δεις, πριν πατήσεις το τελικό κουμπί που κάνει την χρέωση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  427
  • Reputation:   4241
  • Achievement Points:  593
  • Days Won:  2
  • With Us For:  822 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Επομενως δεν δικαιούμαστε κάτι εξτρα, ας πούμε σαν προνόμιο οτι έχουμε ήδη γίνει συνδρομητές. Ουσιαστικά σου βγάλανε μια φωτοτυπία με οτι ακριβώς γράφουν στο σαιτ τους.  

Αν όντως ισχύει το - 10% black Friday με εβαλες σε σκέψεις! 

 

Με κατάθεση μέσω πιστωτικής δεν νομίζω να έχουμε κάποιο πρόβλημα έτσι; Επειδή δίνουμε ονλαιν το CV της κάρτας και τα σχετικά. Όχι φυσικά από την εταιρία αλλά από τους χακερς δεδομένων που καραδοκούν. :thinking: Την προηγούμενη φορά είχα πληρώσει αντικαταβολή. 

Μπορείς να φτιάξεις μια virtual prepaid κάρτα, αν σου δίνει την δυνατότητα μέσω ebanking και να την φορτίσεις με το ακριβές ποσό που θες να πληρώσεις. Έτσι δεν χρειάζεται να ανησυχείς για την κανονική σου κάρτα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Αλλά με την prepaid κάρτα δεν μπορείς να βάλεις δόσεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4735
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Φίλε @ ManaLeak13 , μικρή η διαφορά αλλά 10€ θυμάμαι να είχαν δώσει, όχι 10%.

Νομίζω το είχε αναφέρει ο φίλος @ olyssesmoore , οπότε εάν αληθεύει αυτό για πέρυσι ας μας πει, παρακαλώ!

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.