Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν όντως οι X-Men βοηθήσουν στην αύξηση των πωλήσεων της συλλογής (θα κυκλοφορήσουν 8 τόμοι των μεταλλαγμένων), τότε αναπόφευκτα θα έχουμε νέα επέκταση το καλοκαίρι. :mafia:

 

Υ. Γ. 1 Επειδή η συλλογή των κλασικών υπερηρωων περιέχει retro ιστορίες, δεν σημαίνει ότι όλοι οι συμμετέχοντες στο forum έχουν άσπρες τρίχες στην κεφαλή. :lol:

Υ. Γ 2 Προσωπικά χαίρομαι που τα νέα παιδιά, όπως ο φίλος Θοδωρής Καραπάνος, ασχολούνται με τη συγκεκριμένη συλλογή, και τον προτρέπω να φέρει και άλλα παιδιά της ηλικίας του στο forum. Χρειαζόμαστε τη νέα γενιά αναγνωστών, ώστε να διατηρηθεί το εκδοτικό ενδιαφέρον των εταιρειών για τα κόμικς στη χώρα μας. Μόνο έτσι θα συνεχίσουμε να απολαμβανουμε όλα αυτά που μας προσφέρει η ένατη τέχνη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

20 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Κάποια στιγμή θέλω να την δω αυτή την σειρά στο Disney+! Αν και δεν ζούσα ούτε κι εγώ, όταν βγήκε στην Ελλάδα...

 

X-Men: The Animated Series 1992 - Watch Cartoons and Anime Online in HD for Free (wcofun.net)

 

Γιατι να περιμενεις την καποια στιγμη ? Οριστε !

 

 :cheers2:

 

Δυστυχως μονο τις 2 πρωτες σεζον εχω δει (ξαναδει πιο σωστα,πριν 6 χρονια), μετα το παρατησα. Ωραιο ηταν,στο συνιστώ,αλλά παρατηρησα οτι πλεον δεν αντεχω να βλεπω cartoons.Τα βαριεμαι ευκολα.Πανε τα 5ωρα πρωινά των ΣΚ κολλημενος μπροστα στην TV μεχρι το μεσημεριανο φαγητο :D

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

3 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

X-Men: The Animated Series 1992 - Watch Cartoons and Anime Online in HD for Free (wcofun.net)

 

Γιατι να περιμενεις την καποια στιγμη ? Οριστε !

 

 :cheers2:

 

Δυστυχως μονο τις 2 πρωτες σεζον εχω δει (ξαναδει πιο σωστα,πριν 6 χρονια), μετα το παρατησα. Ωραιο ηταν,στο συνιστώ,αλλά παρατηρησα οτι πλεον δεν αντεχω να βλεπω cartoons.Τα βαριεμαι ευκολα.Πανε τα 5ωρα πρωινά των ΣΚ κολλημενος μπροστα στην TV μεχρι το μεσημεριανο φαγητο :D

Έχω Disney+... Απλά το κάποια στιγμή πήγαινε στο λόγω χρόνου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χαιρετώ την παρέα κι εγώ! Την σειρά αυτή την ανακάλυψα το καλοκαίρι τυχαία σε ένα βιβλιοπωλείο και συγκεκριμένα ήταν ο τόμος 43. Τον αγόρασα δειγματοληπτικά και ο ενθουσιασμός μου χτύπησε κόκκινο! Δεν το περίμενα τόσο καλή έκδοση από όλες τις απόψεις. Και έτσι ξεκίνησα να παραγγέλνω όλους τους προηγούμενους τόμους συγκεκριμένων υπερηρώων(είναι τόσοι πολλοί που προτίμησα να επιλέξω). 

Άφησα έξω Hulk, Thor, Fantastic Four και Daredevil(ελπίζω να μη το μετανιώσω). Τους υπόλοιπους τους έχω όλους. 

Πραγματικά έχοντας διαβάσει αμέτρητα κόμιξ της Μάρβελ, όντας 39 ετών σε 1 μήνα, αυτή είναι ίσως η ανώτερη συλλογή. Η απλότητα είναι πάντα ένα έξτρα πλεόνεκτημα στην ποιότητα. Ένας φίλος παραπάνω σύγκρινε πολύ εύστοχα της σειρά της Επίσημης Συλλογής με αυτή και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. 

Αναμένουμε τη συνέχεια και πιστεύω θα επεκταθεί ως τους 120. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

@ ajuli  Καλως ορισες και καλη αρχη στη συλλογη!

 

Για μενα ,το εχω χιλιοσχολιασει κιολας, η κορονιδα της σειρας μεχρι στιγμης ειναι οι Fantastic Four. Hands down που λεμε. Εχει σνομπαριστει απο πολλους αλλά μολις διαβαζουνε τι εστι κανουν στροφη 180 μοιρες! Stan Lee - Jack Kirby στα καλυτερα τους. Δεν το λεω μονο εγω, νομιζω εχει ψηφιστει κιολας, οτι το run #1-102 ειναι η κορυφαια συνδημιουργια τους.

 

Ο DD πραγματευεται πιο πολυ με αστυνομικα σεναρια παρα ξυλικι με υπερηρωες, εχει τη δικια του ομορφια. Αν εξαιρεσουμε τον 1ο εισαγωγικο τομο (με υπεροχο ομως σχεδιο) οσο παει και εξελισσεται.

 

Ο Hulk απο την άλλη ειναι υποτιμημενος ηρωας αλλά τίμιος. Ναι οκ δεν χανεις κατι σουπερ ουαου αμα δεν τον διαβασεις, ειναι ομως ευχαριστες ιστοριες. Ο 1ος τομος με τα αρχικα 6 τευχη πριν μετακομισει στο tales to astonish αξιζει να τον εχεις, τουλαχιστον για ιστορικους λογους.

 

Οσο για τον Thor ξεκιναει μετρια,πεφτει, και σιγα σιγα στους τελευταιους τομους εχουμε εκτοξευση! Ας μιλησει καλυτερα ο @ constantinople που του εχει ας πουμε μια αλφα αμυδρη συμπαθεια.

 

 

Αν σου αρεσουν και εχεις την οικονομικη ανεση ,σου προτεινω να κανεις μια συνδρομουλα αγοραζοντας παραλληλα και τα παλια. Αν δεν μπορεις ολα ,οι FF τουλαχιστον ειναι must have.

 

PS: Και εγω πιστευω πως τους 120 τους εχουμε στο τσεπακι.Ειδικα οσο προστιθεται και νεο κοινο ακομα καλυτερα. :)

 

 

:havefun:

 

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν εξαιρέσουμε το σίριαλ της άσπρης ράχης, ο τελευταίος τόμος Spider-Man ήταν κι αυτός πάρα πολύ καλός. Ειδικά όταν ξεκινάς να διαβάζεις τα τεύχη που έχει σχεδιάσει ο John Romita Sr. καταλαβαίνεις ότι πας σε ένα άλλο επίπεδο ποιότητας. Κάθεσαι και χαζεύεις για λίγο παραπάνω το σχέδιο και η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή από τον Steve Ditko

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

10 ώρες πριν, ajuli είπε:

Άφησα έξω Hulk, Thor, Fantastic Four και Daredevil(ελπίζω να μη το μετανιώσω).

Θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο ManaLeak13 για τους F4. Ήμουν από αυτούς που δεν είχαν καλή άποψη για τους ήρωες με τα μπλε από την εποχή της Μαμούθ. Όμως άλλαξα άποψη και μάλιστα τους κατατάσσω μέχρι τώρα στην κορυφή των κλασικών υπερηρωων. Επομένως σου προτείνω να αγοράσεις τους δύο τελευταίους τόμους (#38, #44), που κατά τη γνώμη μου είναι εξαιρετικοί τόσο σε σενάριο (Stan Lee) όσο και σε σχέδιο (Jack Kirby), και αν δεν σου αρέσουν, σημαίνει ότι δεν είναι για σένα οι συγκεκριμένη σειρά. 

Για τις υπόλοιπους ήρωες, ο Thor για μένα είναι η ευχάριστη έκπληξη, φυσικά με το ίδιο δίδυμο Stan και Kirby. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

11 min ago , karolos79 said:

Ήμουν από αυτούς που δεν είχαν καλή άποψη για τους ήρωες με τα μπλε από την εποχή της Μαμούθ.

 

Το πρόβλημα με την Μαμούθ ήταν ότι κάθε λίγο πηδούσε μερικά τεύχη των FF, οπότε χάναμε τη συνέχεια των ιστοριών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ ManaLeak13  και @ karolos79  τους Fantastic Four τους αγαπώ! Είχα όλα τα τεύχη της σειράς από Modern Times. 

Ο μόνος λόγος που δεν τους ξεκινώ είναι επειδή μου φαίνονται πολλοί οι τόμοι τους οποίους έχω χάσει από την αρχή και είμαι άτομο που αν ξεκινήσει κάτι θα το τελειώσει και το κακό είναι ότι τα θέλω εδώ και τώρα! Δηλαδή όλα τα προηγούμενα θα τα πάρω μια και έξω και όχι σε δόσεις. 

Ωστόσο αν μου την βαρέσει μπορεί να το κάνω ξαφνικά! Προς το παρόν(με δυσκολία) τους έχω αφήσει απ'έξω για να μην εθιστώ. Κοντεύετε να με πείσετε ! 

Πάντως όπως είδα σε 90 τόμους οι 7 μόνο είναι με Hulk. Ένας λόγος για να αποκτήσω και εκείνον. 

 

Γενικά πάντως αν τελικά γίνει επέκταση στους 120 τόμους, πιστεύω θα είναι και η τελευταία γιατί δύσκολα μια εταιρεία εκδόσεων να αντέξει το βάρος της Marvel στην τωρινή εποχή. Αυτό το σκεφτόμουν επί Modern Times που ενώ είχε απήχηση και με όχι ακριβή έκδοση, σε κάθε υπερήρωα είχε λιγότερα από 15 τεύχη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Η Modern Times ήταν ό,τι πιο κοντά σε αυτό που ήθελα σε κυκλοφορία της Marvel. Όμως είχε και αυτή μια σχετική ανοργανωσιά στην κυκλοφορία των τίλων. Ξεκίνησε με άλλο σκεπτικό, μετά προχώρησε αλλιώς και τελικά σταμάτησε. Ήταν όμως και άλλες εποχές. Επίσης, αυτό που προσφέρει η Radnet δεν έχει ξαναγίνει στην Ελλάδα.

Πάντως, οι σειρές της Modern Times είναι οι μοναδικές που πραγματικά μετάνιωσα που είχα σταματήσει να τις αγοράζω. Και για τον Καμπανά  και για την Μαμούθ και για την Anubis της προηγούμενης δεκαετίας  λέω ότι "ωραία θα ήταν να είχα όλα τα τεύχη, αχ τι κρίμα αλλά δεν πειράζει". Με τη Modern Times λέω "γιατί ρε βλάκα σταμάτησες;"!

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

54 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Ο μόνος λόγος που δεν τους ξεκινώ είναι επειδή μου φαίνονται πολλοί οι τόμοι τους οποίους έχω χάσει από την αρχή και είμαι άτομο που αν ξεκινήσει κάτι θα το τελειώσει και το κακό είναι ότι τα θέλω εδώ και τώρα! Δηλαδή όλα τα προηγούμενα θα τα πάρω μια και έξω και όχι σε δόσεις. 

 

Eτσι ειμαι και εγω. Ή ολα ή κανενα. Σε αυτα που μαρεσουν φυσικα.

 

Για πιο φτηνα ψαχνε σε αγγελιες εχω δει τα δινουνε 5 βαρια 6 τον τομο. Και οτι μεινει που δεν το βρισκεις το παιρνεις απο την εκδοτικη.

Το θεωρω μεγαλη κοροιδια που το απουλητο στοκ τους μεχρι το Νο36 που πηρε την αυξηση ,το πουλανε 8 ενω εχει αναγραφομενη τιμη 7. Τελος παντων,αμα σου αρεσει κατι δεν κολας εκει.

 

57 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Γενικά πάντως αν τελικά γίνει επέκταση στους 120 τόμους, πιστεύω θα είναι και η τελευταία γιατί δύσκολα μια εταιρεία εκδόσεων να αντέξει το βάρος της Marvel στην τωρινή εποχή. Αυτό το σκεφτόμουν επί Modern Times που ενώ είχε απήχηση και με όχι ακριβή έκδοση, σε κάθε υπερήρωα είχε λιγότερα από 15 τεύχη. 

 

Ποτέ μη λες ποτέ. Όλα ειναι πιθανα. Και τα 120 και τα 90 και τα 180. Ολα απο το κοινο εξαρτονται.Αμα οι πωλησεις ειναι σταθερες,ποσο μαλλον ανοδικες,χαζοι ειναι να πουνε σταματαμε? Οπως εχω δηλωσει εξαρχης, ο ιδιοκτητης θελει να αγορασει Lamborghini απο τη αυτη σειρα.:lol:

 

Δεν μπηκα στιγμη στο τριπακι συγκρισης Radnet-Μαμουθ. Αλλες εποχες, αλλο κοινο,αλλο περιεχομενο,αλλο προμοτιον λογω MCU,αλλη ποιοτητα χρωματων κλπ κλπ.


Προς το παρον η λογικη μου ειναι παμε βδομαδα με τη βδομαδα και απολαμβανουμε την κορυφωση της Silver Age.Τον Αυγουστο που θα φτασουμε με το καλο στον #90 , εκει θα μας νοιαξει το τι και το πως.:)

Αναμενω απο βδομαδα τους τελευταιους 3 τομους μου απο την συνδρομη για να κανω τις διαδικασιες για ανανεωση:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φίλε ajuli, αφού αγαπάς τους Fantastic Four, άλλο έναν λόγο έχεις να αποκτήσεις τα τεύχη τους, από τη συλλογή κλασικοί υπερήρωες. Η Modern Times αρχικά είχε δημοσιεύσει στη σειρά Α, ιστορίες που βασίζονταν στα κινούμενα σχέδια εκείνης της περιόδου. Στη συνέχεια, η Β σειρά ήταν η κανονική του Marvel Universe, αλλά πολύ μεταγενεστερη από τη silver age. Εδώ, στους κλασικούς υπερήρωες, έχουμε μια από τις καλύτερες περιόδους των Fantastic Four, με κορυφαίο σχεδιαστή τον Jack "King" Kirby. Μάλιστα στο τεύχος #44 δημοσιεύθηκε η "ιστορική" The Galactus Trilogy (αμερικανικα τεύχη #48-50), με την  πρώτη εμφάνιση των Silver Surfer και Galactus, που δεν πρέπει να λείπει από τη συλλογή κανενός λάτρη των κόμικς. 

Σίγουρα είναι μεγάλο το κόστος της συλλογής όλων των τόμων, αν δεν είχες ξεκινήσει πριν ένα χρόνο, γι' αυτό πρότεινα την αγορά των #38 και #44. Όπως και να έχει, σε καλωσοριζουμε στην παρέα μας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευχαριστώ όλους σας για το καλοσώρισμα και για τις πολύ ενδιαφέρουσες απαντήσεις σας! :)

 

Αυτό με την τιμή που αναγράφει 7€ αλλά πωλείται με την τιμή την τωρινή στα 8€ μου έκανε και μένα εντύπωση. Αυτό ακόμα και με τον τόμο 1 που κόστιζε 2€! 

 

@ karolos79  επειδή πάντα με τρώει να έχω ολοκληρωμένη συλλογή, μάλλον θα διαβάσετε σε λίγες μέρες να γράφω εδώ ότι έκανα την παραγγελία για τους 11 τόμους F4 . Ήμουν στο τσακ να το κάνω και σταματούσα. Έχοντας διαβάσει τα σχόλια εδώ είμαι στο 52-48% υπέρ να τους αποκτήσω. 

 

Βέβαια αν το κάνω με τους F4 θα είμαι μια ανάσα από το να θέλω να αποκτήσω όλη τη συλλογή μετά. 

 

Θα ήθελα όσοι μπορείτε να μου πείτε ποιοι τόμοι σας άρεσαν πολύ όπως είπε ο φίλος Karolos79 για τους 38 και 44.

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Φίλε @ ajuli , είμαι κάτοχος των τόμων:

1,2,5,6,9,12,16,21,24,34,37,39 και 51

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα τον τελευταίο με τους X-men( εάν δεν τον έχεις ήδη δηλαδή), τον #24 με τον Spiderman-man, τους 2,5, 9,12,16 με τους Τέσσερις φανταστικούς( που όπως είπαν και οι προαναλύσαντες είναι εξαιρετικοί), και ίσως να σε ενδιέφερε ο τόμος #39 με τον Iron Man. Όπως βλέπεις δεν είμαι κι ο μεγαλύτερος λάτρης της Marvel, αλλά ελ΄πίζω να σε βοήθησα με αυτές τις(λίγες μου) προτάσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

25 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Ευχαριστώ όλους σας για το καλοσώρισμα και για τις πολύ ενδιαφέρουσες απαντήσεις σας! :)

 

Αυτό με την τιμή που αναγράφει 7€ αλλά πωλείται με την τιμή την τωρινή στα 8€ μου έκανε και μένα εντύπωση. Αυτό ακόμα και με τον τόμο 1 που κόστιζε 2€! 

 

@ karolos79  επειδή πάντα με τρώει να έχω ολοκληρωμένη συλλογή, μάλλον θα διαβάσετε σε λίγες μέρες να γράφω εδώ ότι έκανα την παραγγελία για τους 11 τόμους F4 . Ήμουν στο τσακ να το κάνω και σταματούσα. Έχοντας διαβάσει τα σχόλια εδώ είμαι στο 51-48% υπέρ να τους αποκτήσω. 

 

Βέβαια αν το κάνω με τους F4 θα είμαι μια ανάσα από το να θέλω να αποκτήσω όλη τη συλλογή μετά. 

 

Θα ήθελα όσοι μπορείτε να μου πείτε ποιοι τόμοι σας άρεσαν πολύ όπως είπε ο φίλος Karolos79 για τους 38 και 44.

 

Αν μπορείς να αγοράσεις παλιούς τόμους ανα τίτλο, ξεκίνα με τους 4 Φανταστικούς που είναι οι περισσότεροι (και οι καλύτεροι), γιατί μετά ίσως σου φανεί βουνό. Μετά, σε δεύτερο χρόνο, θα δεις αν αξίζει για 2-3 τίτλους να μείνει ανολοκλήρωτη η συλλογή, οπότε το ξανασκέφτεσαι. Αλλά οι 4 Φανταστικοί είναι σχεδόν... υποχρεωτική αγορά :lol:.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πάντως τα σχόλια των Ιταλών και τα θέματα που τους απασχολούν τώρα που πλησιάζουν στους 300 τόμους (οι συνδρομητές εκεί έχουν πάρει μέχρι και τον τόμο 294) δεν απέχουν πολύ από αυτά που συζητάμε κι εμείς εδώ. Ιδίως μετά τον ενθουσιασμό της προσθήκης τόμων Spectacular Spiderman στην νέα επέκταση 301-350.

 

Ιδού για παράδειγμα ένα πρόσφατο σχόλιο, που μετέφρασα στα Ελληνικά:

 

Ανυπομονώ η σειρά να προχωρήσει στους επόμενους 50 ή καλύτερα στους επόμενους 100 τόμους.

Κάναμε μεγάλη προσπάθεια ενάντια στη μετριότητα του Ironman για 6 χρόνια και τώρα που έρχεται η εποχή Michelinie/Romita junior/Layton θα ανταμειφτούμε! 

Το τεράστιο Captain America του Kirby φτάνει στο τέλος του και περιμένουμε ιστορίες που δεν έχουν ξανατυπωθεί στα Ιταλικά και ό,τι είχε τυπωθεί από την Horn ήταν κακό με κηλίδες και άθλια χρώματα... πρέπει να τα ξαναδούμε.
Στον Strange έρχεται ο Brunner! Και δεν επιτρέπεται να τον χάσουμε.
Τα F4 και Avengers με τους Perez και Byrne είναι ή θα είναι τόσο καλά όσο ποτέ για να μην αναφέρουμε τους X men. Ανυπομονώ!
Υπάρχουν αυτή τη στιγμή μέτριες ιστορίες στον Daredevil αλλά πρώτη φορά τις βλέπουμε σε αξιοπρεπή έκδοση και περιμένουμε τον Miller.
Στο Thor έρχεται η υποτιμημένη περίοδος του ψεύτικου Thor και το Ragnarock και ήδη θαυμάζουμε τους εξαιρετικούς Buscema/DeZuniga/Simonson.
Και σύντομα θα έχουμε το Spectacular, με το απλό σχέδιο του Sal Buscema που θα γίνει της μόδας 10 χρόνια αργότερα, μαζί με ένα αξιοπρεπές Amazing με τον Andru και τον Wein.
Ακόμα και ο Hulk έχει βελτιωθεί από τότε που ξεφορτωθήκαμε τον Trimpe και έρχεται η καλύτερη ιστορία των 70s.
Έτσι, ας έρθουν οι τόμοι και με τη νέα τιμή των 7,99. Η συνέχεια είναι εγγυημένη! [σημείωση: στην Ιταλία η σειρά μοιράζεται μαζί με εφημερίδα]
Συγχαρητήρια στον Fabio Licari επίσης για το νέο και εξαιρετικό βιβλίο για τα 60 χρόνια του Spider-man.

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, theforce είπε:

 

Αν μπορείς να αγοράσεις παλιούς τόμους ανα τίτλο, ξεκίνα με τους 4 Φανταστικούς που είναι οι περισσότεροι (και οι καλύτεροι), γιατί μετά ίσως σου φανεί βουνό. Μετά, σε δεύτερο χρόνο, θα δεις αν αξίζει για 2-3 τίτλους να μείνει ανολοκλήρωτη η συλλογή, οπότε το ξανασκέφτεσαι. Αλλά οι 4 Φανταστικοί είναι σχεδόν... υποχρεωτική αγορά :lol:.

 

 

Έχω ήδη Spiderman, Avengers, Iron Man(αναμένω ήδη τους 5 πρώτους που έχασα), Captain America(αναμένω τον 2ο που θα επανεκτυπωθεί), και τον πρώτο τόμο X Men που κυκλοφόρησε στις 14/10. 

Αλλά...

με πείσατε όλοι σας εδώ(και ευχαριστώ πολύ γι'αυτό) να παραγγείλω και Fantastic Four! Παράγγειλα και τους 11 που έχουν κυκλοφορήσει(θα αδειάσει λίγο η τσέπη μου😭) και έτσι τώρα θα είμαι updated! 

Δεν υπήρξε κάποιος που να μου είπε κάτι αρνητικό για αυτούς! 🙃

 

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως κι εγώ που δεν παίρνω τους τόμους των F4, ούτε έχω κάποια τρελή συμπάθεια για τους χαρακτήρες (αντίθετα με τον Dr Doom), μόνο καλά λόγια μπορώ να πω για τις ιστορίες τους. Και όποιον τον ψήνουν, αξίζει να κάνουν το βήμα και να αγοράσουν τους τόμους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

55 min ago , ajuli said:

με πείσατε όλοι σας εδώ(και ευχαριστώ πολύ γι'αυτό) να παραγγείλω και Fantastic Four! Παράγγειλα και τους 11 που έχουν κυκλοφορήσει(θα αδειάσει λίγο η τσέπη μου😭) και έτσι τώρα θα είμαι updated! 

Δεν υπήρξε κάποιος που να μου είπε κάτι αρνητικό για αυτούς! 🙃

 

 

Η επόμενη παραγγελία σου θα είναι το Θωρ! :hypno:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  159
  • Reputation:   1708
  • Achievement Points:  164
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

56 λεπτά πριν, ajuli είπε:

 

 

 

Δεν υπήρξε κάποιος που να μου είπε κάτι αρνητικό για αυτούς! 🙃

 

 Έχω κ τα τέσσερα omni που κυκλοφορούν με το run των Lee κ Kirby κ αγοράζω κ τη συλλογή της radnet. Επραξες τελεια που θα τους αγορασεις....θα σου ελεγα κ Θωρ αλλα κανε την αρχη με τους FFκ βλεπουμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  118
  • Reputation:   902
  • Achievement Points:  123
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

1 hour ago, ajuli said:

με πείσατε όλοι σας εδώ(και ευχαριστώ πολύ γι'αυτό) να παραγγείλω και Fantastic Four! Παράγγειλα και τους 11 που έχουν κυκλοφορήσει(θα αδειάσει λίγο η τσέπη μου😭) και έτσι τώρα θα είμαι updated! 

Δεν υπήρξε κάποιος που να μου είπε κάτι αρνητικό για αυτούς! 🙃

 

 

THE WORLD'S GREATEST COMIC MAGAZINE!

 

Fantastic Four (1961) #3

 

Fantastic Four (1961) #3

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν δυο ώρες έλαβα μήνυμα από radnet για παράδοση της παραγγελίας στον ταχυδιανομεα. Πέμπτη αναμένω με ανυπομονησία τα νέα τεύχη. (ειδικά τον τόμο των Fantastic Four). :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6936
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Οπότε περιμένουμε FF και Τhor ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Διαβάζοντας τον 52ο τόμο του Spider-Man, παρατήρησα ότι ο δαίμονας του τυπογραφείου ξαναχτύπησε. 

IMG_20221024_161147.thumb.jpg.39cbbbbea55a6ab655f660e12c99fa64.jpg

Θα παρακαλέσω την κυρία Radnet, να προσέχει τα κενά διαστήματα μεταξύ των λέξεων, γιατί διαβάζουν και μικρά παιδιά. :lol:

Υ. Γ Ο Stan Lee μετά τον Daredevil, συνεχίζει να τρολαρει τη DC για τον Superman. :PPP:

IMG_20221024_161330.thumb.jpg.7f46ee9b6cf078bb8d1214c64346c058.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Αυτά συμβαίνουν, όταν ο Σταν Λι και η Radnet, έχουν κέφια! Πάντως, παραπονιόμαστε για τον δαίμονα του τυπογραφείου, αλλά, πρέπει να το ομολογήσουμε. Η Radnet, μας έχει χαρίσει υπέροχες και ξεκαρδιστικές στιγμές!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καλά, στην Radnet, ο Δαίμων του τυπογραφείου δεν "χτυπάει" που και που. Έχει βασικό μισθό, bonus κι ένσημα! :D 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Σε μεγάλη φόρμα σήμερα @ Indian ε! Σου απαντάω με αυτό:

viber_image_2022-10-24_20-40-46-219.thumb.jpg.3f809cecfa2649e6f5449d7505481f91.jpg

Επεξεργασία από Θοδωρής Καραπάνος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Οπότε περιμένουμε FF και Τhor ?

 

Kατι μου λεει θα εχει και τους ΧΜΕΝ. Ληγουν αρκετες συνδρομες ταυτοχρονα, ισως δεν εχουν ανανεωσει ολοι (οπως και εγω) και σου λεει στειλτα ολα για να γλυτωσουμε μια αποστολη.

Θυμιζω στον τομο 36 εγινε αυξηση τιμης χωρις να αλλαξουν τον τιμοκαταλογο στις συνδρομες και πολλοι ειχαμε επωφεληθει απο αυτο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εντωμεταξύ το είχα παρατηρήσει αυτό το τυπογραφικό λάθος και είχα λιώσει στο γέλιο, αλλά δεν το πόσταρα. Μου θύμισε όμως πάρα πολύ αυτό το έπος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

@ nikolas12 , γιατί, αυτό πού το πας:

image.png.2114b48a8d2d32df1409a9204e0c37e8.png

Spoiler

Νομίζω είχε αναφερθεί πέρυσι, όμως δεν άντεξα να μην το βάλω:lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.