Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Α, αρχίζω να το σκέφτομαι κι εγώ. Η ACS έχει διάφορα σημεία παραλαβής Smart Points και υπάρχει smart Point στην περιοχή μου, και μάλιστα σχετικά κοντά σε ενα απο τα περιπτερα που αγοράζω την σειρά. Ίσως κάνω συνδρομή και δηλώνω κάθε φορά παραλαβή από το smart Point, για να εχω και την ψευδαίσθηση ότι συνεχίζω να αγοράζω τη σειρά από περίπτερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

10 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Tσιμπησα και εγω συνδρομουλα γιατι το κερδος των 40 ευρω ειναι πια σεβαστο.Άλλο 8 αλλο 6...Δεν συμφερει απο το περιπτερο πια παροτι μαρεσε η βολτουλα καθε Παρασκευη. :)

 

Μπορει καποιος που ειναι ηδη συνδρομητης να μου πει με ποια κουριερ τα στελνουν και ανα ποσους τομους τη φορα ? Εχω την εντυπωση ανα 3 αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.

 

Το λεω γιατι σιγουρα θα λειπω εκτος για διακοπες καποιο διαστημα, να ξερω πως να συννενοηθω με την κουριερ οταν δεν θα με βρουν στο σπιτι.

Ελπιζω να μην πετανε χυμα το δεμα στην πορτα της πολυκατοικιας και σου στελνουν ενα σμς οτι παραδωθηκαν... Προτιμω να περπατησω ή να οδηγησω μεχρι τα κεντρικα να τα παραλαβω με ασφαλεια.

Από την acs τα στέλνουν... Εγώ κάνω συνδρομή και παλιότερων τόμων, γιατί τότε που κυκλοφόρησαν δεν είχα τα χρήματα... Πάντως τους καινούριους τόμους τους στέλνουν ανά 1-2 τόμους...

Πάντως κάποιες φορές τους πετάνε κι έτσι στην πόρτα σου και έρχονται λίγο στραπατσαρισμένοι... Όπου έστειλα στην Radnet μήνυμα για αλλαγή και πάλι ο ίδιος τόμος τα ίδια χάλια...

Το μόνο που ελπίζω είναι να βγει και 2η έκδοση για να βγουν πάλι στα περίπτερα οι παλιοί τόμοι για να "αντικαταστήσω" τους ελαττωματικούς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 3/6/2022 στο 3:33 ΠΜ, theforce είπε:

Λόγω παραθέσεων που είχα προσθέσει, για να δείξω τι φοβόμουν εδώ και μηνες, το σχόλιό μου για την αύξηση πέρασε στην "Κουβεντούλα".

Μια και η κουβέντα όμως γίνεται εδώ, ξαναγραφω το σχόλιο χωρις τις παραθέσεις.

 

Ήταν αναπόφευκτο... Το φοβόμουν από τον Μάρτιο. Ήλπιζα ότι λόγω συνδρομών ίσως να τη γλυτώναμε μέχρι την 60άδα, όμως τα πράγματα έχουν ξεφύγει εντελώς. Και μάλλον θα χειροτερέψουν κι άλλο. Οπότε, ήρθε το αναμενόμενο, "αύξηση τιμής (πλην συνδρομητών)"

Οι Πορτογάλοι που ξεκινησαν τη σειρά μέσα στην κρίση, κάτι ήξεραν και το ξεκίνησαν στα 9 ευρώ.

Σχετικά με τους φόβους μου, φαίνεται πως τελικά επιλέχθηκε η λύση της αύξησης τιμής μόνο και όχι με συνδυασμό περαιτέρω μείωσης ποιότητας. Θα το δούμε στην πορεία.

Πάντως, κι εγω τελικά πήρα την αύξηση πιο ελαφριά από ότι τον Μάρτιο που το περίμενα...

Συνδρομή δεν θα κάνω γιατί πάντα δίνω κάτι στο κούριερ, ό,τι κι αν φέρνει, οπότε δεν θα ειχα τελικά σημαντικό οικονομικό όφελος.


Θα συνεχίσω στα 8 ευρώ λοιπόν, και από το περίπτερο. Όμως νομίζω ότι θα αρχίσω να γίνομαι πιο απαιτητικός. Αν δεν μένω ικανοποιημένος από αυτό που αγοράζω, θα αρχίσω να κόβω τίτλους που δεν με ενθουσιάζουν.

Ειδικά αν συνεχιστούν και τα παρατράγουδα στο χρώμα, θα αρχίσουν οι περικοπές. Πρώτος θα φύγει ο Ντεαρντεβιλ. Θα μείνω μάλλον πιστός σε Σπάιντερμαν και ΦΦ (παρόλο που στον Σπάιντερμαν υπάρχει πρόβλημα χρώματος τελευταία), ενώ στα υπόλοιπα θα υπάρξουν επιλεκτικές αγορές. Έτσι το σκέφτομαι, ΑΝ δω κατι πολύ αρνητικό που να επιμένει.

 

Θα σου πρότεινα αν διαθέτεις το ποσό, να προχωρήσεις σε συνδρομή και να μη κάνεις περικοπές σε τίτλους. Στα 20 τεύχη θα πληρώσεις τα 15, με την τιμή της συνδρομής στα 118€. Όσον αφορά τον daredevil μπορεί οι ιστορίες του να μη σε ενθουσιάζουν μέχρι τώρα, αλλά το σχέδιο θα συνεχίσει να είναι εξαιρετικό αφού για λίγα τεύχη αναλαμβάνει ο John Romita, και από το 20ο αμερικάνικο τεύχος αναλαμβάνει ο Gene Colan. Επίσης οι μελλοντικές ιστορίες του daredevil από τον 4ο τόμο του υπερήρωα και μετά, είναι αδημοσίευτες στη χώρα μας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όποιοι κάνουν υπομονή μέχρι τη Black Friday με τη συνδρομή θα έχουν 10€ φθηνότερα λόγω του κουπονιού που στέλνουν. Εγώ δε μπορώ να περιμένω για να μου 'ρθουν μαζεμένοι προηγούμενοι τόμοι (όχι επειδή δεν έχω αδιάβαστα και βιάζομαι, απλώς επειδή λογικά θα μου 'ρθουν μαζεμένοι και θα χρειαστεί να κάνω νέα συνδρομή στο καπάκι. :lol:), απλώς το υπενθυμίζω σε περίπτωση που βολεύει κάποιον ή που η συνδρομή του τελειώνει κάποιους μήνες μετά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

8 min ago , Mandrake said:

Όποιοι κάνουν υπομονή μέχρι τη Black Friday με τη συνδρομή θα έχουν 10€ φθηνότερα λόγω του κουπονιού που στέλνουν. Εγώ δε μπορώ να περιμένω για να μου 'ρθουν μαζεμένοι προηγούμενοι τόμοι (όχι επειδή δεν έχω αδιάβαστα και βιάζομαι, απλώς επειδή λογικά θα μου 'ρθουν μαζεμένοι και θα χρειαστεί να κάνω νέα συνδρομή στο καπάκι. :lol:), απλώς το υπενθυμίζω σε περίπτωση που βολεύει κάποιον ή που η συνδρομή του τελειώνει κάποιους μήνες μετά.

 

Αν όμως εν τω μεταξύ γίνει αύξηση της συνδρομής από 118 σε 138, τι να σου κάνει το κουπόνι των €10?

 

Όποιος έχει πρόθεση, καλύτερα να το κάνει τώρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Αν όμως εν τω μεταξύ γίνει αύξηση της συνδρομής από 118 σε 138, τι να σου κάνει το κουπόνι των €10?

 

Όποιος έχει πρόθεση, καλύτερα να το κάνει τώρα!

 

Α, λες ότι μπορεί η τιμή αυτή να αλλάξει; Επειδή παραπάνω γράφτηκε απ' τον Σταύρο (ίσως και άλλοι να είπαν κάτι παρόμοιο, δεν πρόσεξα καλά) ότι είναι λογικό στη συνδρομή να έχουν αυτή την τιμή, οπότε πάνω σε αυτό στηρίχτηκα. Έχει μια λογική επιπλέον μιας και στη συνδρομή σου επιτρέπουν να πάρεις και παλαιότερους τόμους και ήδη στραβώνει κόσμος που έγινε ανατίμιση του στοκ οπότε σου λέει με αυτόν τον τρόπο κατευνάζουν τα πνεύματα. Τέλος πάντων, δε μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά αν σκοπεύουν να το κάνουν... Απλώς να θυμάστε ότι λογικά εκείνη την ημέρα θα "παίξει" ξανά ένα τέτοιο κουπόνι έτσι κι αλλιώς.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πιστεύω ότι μόλις κυκλοφορήσει ο πρώτος τόμος των 7.99 στα περίπτερα, θα αλλάξει και η τιμή της συνδρομής. Θα δούμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Πάντως κάποιες φορές τους πετάνε κι έτσι στην πόρτα σου και έρχονται λίγο στραπατσαρισμένοι

 

Mηπως ηταν ενα μεμονομενο γεγονος ; Μηπως ηταν ηδη χτυπημενος οταν τα στειλαν ,καποιος που ξεμεινε απο τις επιστροφες; :thinking:

Γιατι οσοι αλλοι εδω μεσα ειναι συνδρομητες δεν εχουν ανεφερει παρομοιο συμβαν. Ολοι διαβαζω οτι τους παραλαμβανουν σε τελεια κατασταση.

Παντως στις αρχες, το ειχα ξανασχολιασει κιολας, μεχρι τον τομο 18-20 εβλεπα πολλους στραπατσαρισμενους στα περιπτερα. Ισως να εβαλαν χερι στις εταιριες διανομης,ποιος ξερει. Ισως και οι ιδιοι καταλαβαν οτι τα αγοραζουν συλλεκτες και οχι γυμνασιοπαιδα.

Για την αλλαγη που λες, στο email που τους εστειλα Παρασκευη μεσημερι για να μου αλλαξουν τον #35, καμια απολυτως απαντηση.Ουτε καν μια τυπικη αρνηση, ενα "Σορι μπρο shit happens"...Το λες και απαραδεκτο. Άλλα ξερουν που παταν. Στη λοξα μας ,καταλαβες; Αμα ηταν κανας αλλος θα τους ελεγε ενα ωραιοτατο Αντε Γεια και κοψιμο η συλλογη.

 

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Το μόνο που ελπίζω είναι να βγει και 2η έκδοση για να βγουν πάλι στα περίπτερα οι παλιοί τόμοι για να "αντικαταστήσω" τους ελαττωματικούς...

 

Το θεωρω αδυνατο να ξανατυπωσουν απο την αρχη ενω εχουν ποιος ξερει ποσο στοκ στις αποθηκες. Επισης απιθανο να ξαναστειλουν παλιους τομους στα περιπτερα. Αν σταθεις τυχερος και βρεις καπου καποτε καποιον ξεχασμενο που δεν τον εχουν επιστρεψει...

Η μονη λυση ειναι να τον παραγγειλεις ή απο καμια αγγελια στο FB απο διαφορους που τα αγορασαν και τα βαρεθηκαν. Για δες εδω Marketplace - ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ της MARVEL | Facebook

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4730
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Μόλις ήρθε το πρώτο πακέτο της εσπευσμένης συνδρομής που έκανα με τον φόβο της αύξησης τιμής και σε αυτήν.

Η αποστολή δεν έχει κωδικό αναζήτησης του πακέτου, ώστε να ενημερώνεται κάποιος για το που βρίσκεται το δέμα του. Ούτε ειδοποίηση ήρθε στο κινητό ή στο viber ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. 

Επομενως είναι μια κλάση αποστολής χαμηλότερη από τα γενικά δεδομένα, πράγμα πολύ λογικό που εύκολα το διαχειριζόμαστε πιστεύω. 

Αν απουσιάζουμε θα αφήσουν ειδοποίηση και κανονίζουμε περαιτέρω.

Ξαναπερνανε ή πάμε εμείς σαν "βόλτα στο περίπτερο", που θαυμάσια σκέφτηκε ο φίλος @ theforce .

Πιστεύω επίσης ότι ήταν μεμονωμένο γεγονός το πέταγμα των τόμων στην πόρτα που συνέβη στον φίλο @ olyssesmoore  ,μιας και σ αυτήν την περίπτωση δεν έχουμε υπογράψει την παραλαβή του δέματος, οπότε...

 

Οι τόμοι ήρθαν σε άριστη κατάσταση.  Καλύτερη κι από αυτήν που έβρισκα εγώ ο ίδιος στα περίπτερα. 

Είχε μάλιστα και δώρο!

20220606_135320.jpg

 

Άρεσε πολύ στον μικρό και ήδη λέει θέλει και κάποια άλλα Τεύχη της minipedia!

Μπλέξαμε πάλι.....πάει το κέρδος από την συνδρομή!

:lol:

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Mηπως ηταν ενα μεμονομενο γεγονος ; Μηπως ηταν ηδη χτυπημενος οταν τα στειλαν ,καποιος που ξεμεινε απο τις επιστροφες; :thinking:

Εγώ σπουδάζω στην Πάτρα κι έχω βάλει ως διεύθυνση αποστολής την διεύθυνσή μου στο σπίτι μου στο Αίγιο, όπου πάντα υπάρχει κάποιος σπίτι.

Όταν η συλλογή βρισκόταν περίπου στον τόμο 20 ξεκινάω την συνδρομή για τους τόμους 5-24 γιατί τότε είχα μαζεμένα τα χρήματα (για να εξοικομήσω κάποια χρήματα λόγω έκπτωσης). Μου έρχονται μαζεμένοι οι πρώτοι 5-13(γιατί οι υπόλοιποι ήταν προσωρινά εξαντλημένοι). Αυτό το πακέτο ήταν όλοι πολλοί προσεγμένοι... Παρότι η συσκευασία της acs ήταν ανοιγμένη... λογικά από τον όγκο των τευχών. Μετά μου ήρθαν οι νέοι τόμοι που έβγαιναν σε κυκλοφορία όπου ήρθαν τέλεια, εκτός από έναν τόμο του Θωρ ,ο αδερφός μου τον βρήκε "πεταμένο" στην πόρτα χωρίς να κορνάρει εκείνη την εβδομάδα που έβρεχε κι όλας, όποιος θυμάται... Κι ευτυχώς άνοιξε την συσκευασία μήπως είχε βραχεί....Ωστόσο οι τόμοι 14-20(νομίζω) που μου ήρθαν τελευταίοι και μαζεμένοι εκτός ότι η συσκευασία της acs ήταν ανοιγμένη λόγω όγκου κάποιοι τόμοι ήταν μισοανοιγμένοι από το σελοφάν. Κι ένας τόμος των fantastic four(που είχε και τον Hulk σε ιστορία) στο πάνω μέρος της ράχης ήταν στραπατσαρισμένο. Κι αφού μου στέλνουν τον ίδιο τόμο για αντικατάσταση , στην συσκευασία της acs περιείχε μόνο αυτό τον τόμο και η συσκευασία ήταν γδαρμένη σε ένα σημείο με αποτέλεσμα να αλλοιωθεί πάλι ο τόμος στο ίδιο σημείο...

Και χτες έκανα την συνδρομή για τους τόμους 25-44, γιατί τώρα μαζέψα τα χρήματα...

Ελπίζω να έρθουν καλύτερα αυτή την φορά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

@ olyssesmoore  Οπότε οι τομοι που παρελαβες ηταν απο τις επιστροφες των περιπτερων,οσων εμειναν απουλητα δηλαδη. Εγω πιστευω πολλοι τομοι μενουν απουλητοι γιαυτο τον λογο,παει ο αλλος στο περιπτερο ,τον βλεπει χαλια και δεν τον αγοραζει. Το χω κανει ηδη 3 φορες αυτο στα πρωτα 35. Γιαυτο το ιδανικοτερο ειναι να παραγγελνεις τους τρεχοντες, γιατι αμα το αφηνεις στο τελος ,λογικο και επομενο ειναι να παραλαμβανεις οτι ξεμενει...

 

Η λογικη τους παντως για να μη σου αλλαζουν τη ζημια που οι ιδιοι οφειλονται, ειναι απαραδεκτη... Επισης απαραδεκτοι ειναι να σπρωχνουν στοκ β' διαλογης με το σκεπτικο "ωχ μωρε μικιμαοδες ειναι πως κανεις ετσι" ή "σιγα μην τον νοιαζει τον αλλον". Φυσικα και μας νοιαζει. Εγω ξενερωσα ασχημα με τις διπλωμενες σελιδες εσυ ξενερωσες που σου στειλαν 2 φορες χτυπημενο το ιδιο, δεν παιζεις με αυτα. Δεν θελει και πολυ ο αλλος να νευριασει και να αρχιζεις να χανεις πελατες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Εγώ σπουδάζω στην Πάτρα κι έχω βάλει ως διεύθυνση αποστολής την διεύθυνσή μου στο σπίτι μου στο Αίγιο, όπου πάντα υπάρχει κάποιος σπίτι.

Όταν η συλλογή βρισκόταν περίπου στον τόμο 20 ξεκινάω την συνδρομή για τους τόμους 5-24 γιατί τότε είχα μαζεμένα τα χρήματα (για να εξοικομήσω κάποια χρήματα λόγω έκπτωσης). Μου έρχονται μαζεμένοι οι πρώτοι 5-13(γιατί οι υπόλοιποι ήταν προσωρινά εξαντλημένοι). Αυτό το πακέτο ήταν όλοι πολλοί προσεγμένοι... Παρότι η συσκευασία της acs ήταν ανοιγμένη... λογικά από τον όγκο των τευχών. Μετά μου ήρθαν οι νέοι τόμοι που έβγαιναν σε κυκλοφορία όπου ήρθαν τέλεια, εκτός από έναν τόμο του Θωρ ,ο αδερφός μου τον βρήκε "πεταμένο" στην πόρτα χωρίς να κορνάρει εκείνη την εβδομάδα που έβρεχε κι όλας, όποιος θυμάται... Κι ευτυχώς άνοιξε την συσκευασία μήπως είχε βραχεί....Ωστόσο οι τόμοι 14-20(νομίζω) που μου ήρθαν τελευταίοι και μαζεμένοι εκτός ότι η συσκευασία της acs ήταν ανοιγμένη λόγω όγκου κάποιοι τόμοι ήταν μισοανοιγμένοι από το σελοφάν. Κι ένας τόμος των fantastic four(που είχε και τον Hulk σε ιστορία) στο πάνω μέρος της ράχης ήταν στραπατσαρισμένο. Κι αφού μου στέλνουν τον ίδιο τόμο για αντικατάσταση , στην συσκευασία της acs περιείχε μόνο αυτό τον τόμο και η συσκευασία ήταν γδαρμένη σε ένα σημείο με αποτέλεσμα να αλλοιωθεί πάλι ο τόμος στο ίδιο σημείο...

Και χτες έκανα την συνδρομή για τους τόμους 25-44, γιατί τώρα μαζέψα τα χρήματα...

Ελπίζω να έρθουν καλύτερα αυτή την φορά...

Από όσα αναφέρεις καταλαβαίνω ότι το πρόβλημα το έχει η  acs και όχι η radnet. Μήπως να απευθυνθείς στα κεντρικά της acs ώστε να γνωρίζει η εταιρεία ότι το υπεύθυνο πρακτορείο της γειτονιάς σου δεν διανέμει το εμπόρευμα όπως αρμόζει στην εταιρεία. Στην περιοχή μου μετά από παράπονα καταναλωτών, η acs προχώρησε σε αφαίρεση της άδειας του πρακτορείου και την έδωσε σε άλλον ενδιαφερόμενο. Άποψη μου είναι ότι τέτοια φαινόμενα πρέπει να τα καταγγέλλουμε. 

 

Υ.Γ Εγώ παρέλαβα το Σάββατο και μήνυμα ότι η παραγγελία μου είναι προς παράδοση, και ενημερώθηκα τηλεφωνικά από την acs. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εμένα όλοι οι τόμοι μου ήρθαν στην ίδια ή και σε καλύτερη κατάσταση απ' το περίπτερο, ακόμη και εκείνη η μία περίπτωση που δε χτύπησαν κουδούνι, άφησαν αυτοκολλητάκι και μου ζητούσαν μετά να πάω εγώ από κει να το παραλάβω. Δεν πήγα φυσικά αλλά παρέλαβα μετά από τρεις ημέρες... Σε ότι αφορά την "ACS" γενικότερα έχω κακή άποψη και τα έχω ξαναπεί. Πριν από ένα μήνα πήγα σε ταχυδρομείο της πόλης μου και περιμένοντας στην ουρά απ' έξω (επιτρέπεται συγκεκριμένος αριθμός ατόμων να περιμένει μέσα λόγω της πανδημίας) πιάσαμε την κουβέντα με ένα νεαρό, ο οποίος "σκεφτόταν δυνατά": "Να πάω τώρα να κάνω τη δουλειά ή όχι;". Όταν τον ρώτησα τι νούμερο έχει και διαπίστωσα ότι ήταν 13 νούμερα μετά, μου λέει ότι ήθελε να πάει σε κατάστημα της "ACS" να πάρει κάτι ρούχα που είχε παραγγείλει σε ένα δέμα, διότι δεν τους εμπιστεύεται πλέον. Είχε πριν καιρό έρθει άλλο δέμα όπου είχε μάλιστα κάτι εύθραυστο μέσα, τσεκάρει αυτός που το περίμενε και του είπαν ότι παραδόθηκε, ενώ αυτός έλειπε απ' το σπίτι! Λέει που το παραδώσατε ρε παιδιά και δεν το βλέπω; Και το είχαν τελικά πετάξει στο μπαλκόνι του απ' την μπροστά μεριά, διότι ήξερε λέει ο υπάλληλος και το είχε ξανακάνει... Έσπασε το εύθραυστο που περίμενε ο άνθρωπος και άκρη δεν έχει βγάλει ακόμη... Ποιες υπογραφές; Όλοι αυτοί θέλουν καταγγελία επιτόπου στα κεντρικά, για να ξέρουν τι συμβαίνει. Εμένα αρνούνται να το φέρουν στον όροφο επάνω διότι αυτή την εντολή έχουν λέει και θέλουν να κατεβαίνω εγώ να το παίρνω από κάτω. Αυτό δε μπορεί να γίνεται κάθε φορά προφανώς, οπότε τους ανοίγω το βάζουν στο ασανσέρ και τέλος. Δεν ήρθε ποτέ κάποιο χτυπημένο. Smartphone δεν έχω, επομένως δεν έχω και "Viber", οπότε μου στέλνουν απλώς ένα μήνυμα με κωδικό ότι περιμένω (αόριστο το πότε) για να παραλάβω. Στη "Γενική Ταχυδρομική" παίρνουν τηλεφωνάκι για τσεκάρισμα και συνεννοούνται μαζί σου. Προφανώς και προτιμώ τη μέθοδο αυτή αλλά εφόσον με την "ACS" συνεργάζεται ο συγκεκριμένος εκδοτικός οίκος τι να κάνουμε... Τουλάχιστον δεν είχα απώλειες καθ' όλη τη διάρκεια της συνδρομής. Εάν τώρα κάποιος έχει μονοκατοικία με ένα τυπικό κουτί για γράμματα, αυλόπορτα, κήπο και ένα Πίτμπουλ που "γλυκοκοιτάζει" τους περαστικούς, προφανώς και δε θα επιδιώξει κάποιος να μαζέψει υπογραφές αλλά θα το στείλει ουρανοκατέβατο. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4730
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

On 2/6/2022 στο 6:23 ΜΜ, Laz33 είπε:

Πάλι καλά θα προλάβω να πάρω το Spider-Man στην παλιά τιμή :)

Η αλλαγή βλέπω θα γίνει απ΄τον τόμο 37 με τον Captain America

Φίλε @ Laz33 , έτσι νομιζα και γω βλέποντας την φωτογραφία που είχε δημοσιεύσει προς ενημέρωσή μας ο sap92.

Το μεσημέρι σήμερα παρέλαβα τους τόμους 35 - 36 και 37 και τους έλεγξα. Ήταν άψογοι.

Μεταξύ άλλων, θαύμασα και το εξώφυλλο του spider- man 36, ειδα και το οπισθόφυλλό του τευχους αυτού με τον captain America και πάνω στην ζελατίνα του, το στρογγυλό κοκκινο αυτοκόλλητο που έλεγε: "τιμή 7,99" και το χαρτάκι που μας ενημέρωνε για την αύξηση κι άφησα τα τεύχη με μεγάλη ικανοποίηση στην άδεια μεριά που τα περίμενε.

Δεν συνειδητοποίησα καθόλου τι σήμαινε αυτό που μόλις είχα δεί κι έτρεξα να βουτήξω στην παλαβομάρα που έχουν κάποιες μέρες της καθημερινότητας.

Τωρα το βράδυ, στην ησυχία πια της νύχτας, διαβάζοντας καποιο αγαπημένο κόμικ, μόλις πριν λίγο "έφαγα" ξαφνικό φλας και συνειδητοποίησα τι είχα δει.

Η τιμή 7,99 είναι η τιμή του τεύχους 36 πού κρατούσα στα χέρια  μου και απλώς ήταν κολλημένη στο οπισθόφυλλο του τεύχους, το οποίο ανάγγειλε το επόμενο τεύχος 37 με τον captain America. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, chrisbouk είπε:

Φίλε @ Laz33 , έτσι νομιζα και γω βλέποντας την φωτογραφία που είχε δημοσιεύσει προς ενημέρωσή μας ο sap92.

Το μεσημέρι σήμερα παρέλαβα τους τόμους 35 - 36 και 37 και τους έλεγξα. Ήταν άψογοι.

Μεταξύ άλλων, θαύμασα και το εξώφυλλο του spider- man 36, ειδα και το οπισθόφυλλό του τευχους αυτού με τον captain America και πάνω στην ζελατίνα του, το στρογγυλό κοκκινο αυτοκόλλητο που έλεγε: "τιμή 7,99" και το χαρτάκι που μας ενημέρωνε για την αύξηση κι άφησα τα τεύχη με μεγάλη ικανοποίηση στην άδεια μεριά που τα περίμενε.

Δεν συνειδητοποίησα καθόλου τι σήμαινε αυτό που μόλις είχα δεί κι έτρεξα να βουτήξω στην παλαβομάρα που έχουν κάποιες μέρες της καθημερινότητας.

Τωρα το βράδυ, στην ησυχία πια της νύχτας, διαβάζοντας καποιο αγαπημένο κόμικ, μόλις πριν λίγο "έφαγα" ξαφνικό φλας και συνειδητοποίησα τι είχα δει.

Η τιμή 7,99 είναι η τιμή του τεύχους 36 πού κρατούσα στα χέρια  μου και απλώς ήταν κολλημένη στο οπισθόφυλλο του τεύχους, το οποίο ανάγγειλε το επόμενο τεύχος 37 με τον captain America. 

 

 

Άρα απ΄τον τόμο #36 ξεκινάει η ανατίμηση;

Κρίμα :(

Τέλος πάντων, θα δώσω 1€ παραπάνω, δεν χάθηκε ο κόσμος.

Πιστεύω όσοι παίρνουμε μεμονωμένους τόμους δεν έχουμε θέμα.

Προσωπικά μόνο τα Spider-Man παίρνω πλέον.

4 Spider-Man έχουν μείνει μέχρι το τέλος της 60άδας, άρα θα δώσω 4€ επιπλέον. Κλάιν :)

Όσοι πάντως τα παίρνετε όλα, πιστεύω αξίζει να κάνετε συνδρομή, τώρα που ακόμα δεν έχει αυξηθεί η τιμή της :)

 

Πάντως στο site της Radnet εξακολουθεί να γράφει ότι ο τόμος 36 θα κάνει 6.99€ :thinking:

radnet.thumb.PNG.348347d25acddb6f4aff95f471edef87.PNG

 

Μπορεί να ξέχασαν να το αλλάξουν.

Εδώ που τα λέμε βέβαια είναι καλό timing από άποψη marketing να γίνει ανατίμηση στο Spider-Man.

Σου λέει είναι ο τίτλος που πουλάει περισσότερο.

Ο άλλος δεν θα κολώσει στο 1€ αύξηση. Θα το αγοράσει.

Ενώ αν γινόταν η ανατίμηση σε κανένα Hulk ή Thor ή στο Captain America, πιθανό κάποιοι να ξενέρωναν και να μην το έπαιρναν.

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4730
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Νέα ανακάλυψη...θα μείνω άυπνος τελικά με όλα αυτά. 

Χθες είχα μια παλαβή μέρα με πολλά διαφορετικά θέματα να διεκπαιρεώσω. Τρέχοντας σχεδόν, κάπου το μεσημέρι γύρισα για λίγο στο σπίτι.

Βλέπω στην είσοδο της πολυκατοικίας ένα αυτοκίνητο της acs...είχα διαβάσει κι εδω ότι τα τεύχη στέλνονται μ' αυτήν, οπότε δεν έτρεξα...πέταξα μέχρι το διαμέρισμα και σαν σίφουνας ρώτησα: - ήρθε κάνα δέμα;

- Ναι, εκεί είναι!

Έσκισα γρήγορα τα παραστατικά του περιτυλίγματος και το περιτύλιγμα να δω τα τεύχη. 

 

Σήμερα το βράδυ λοιπόν που μαζευτηκα κι ηρέμησα λίγο τα θυμήθηκα κι είπα να τους ρίξω μια ματιά. 

Και είδα ότι ο ταχυμεταφορεας που τα έφερε είναι ο: PCT (PCTurnaround) courier services.

Τελείως άγνωστη σε μένα εταιρεία.

Στην σελίδα της (turnaround.gr) λέει ότι είναι ειδικευμένη σε εκδόσεις, περιοδικά, βιβλιοπωλεία, διανομή εντύπων, μαζικές αποστολές περιοδικών κλπ και τονίζει με κεφαλαία γράμματα: 

"οι αποστολές παραδίδονται ΟΛΕΣ με υπογραφή και ΟΧΙ απλή εναπόθεση σε γραμματοκιβώτιο!!!"

 

Νέα συνεργασία της radnet; Μαζί με την acs;  Σε όλη την Ελλάδα;

Θα δούμε και θα μάθουμε με την βοήθεια όλων εδώ. 

 

:sleep3:

 

 

 

 

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εδώ

https://www.gb-publishingservices.gr/index.php?route=product/category&path=123_166

προς το παρόν, όλα τα προηγούμενα τεύχη είναι με την παλιά τιμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 ώρες πριν, Laz33 είπε:

 

Άρα απ΄τον τόμο #36 ξεκινάει η ανατίμηση;

Κρίμα :(

Τέλος πάντων, θα δώσω 1€ παραπάνω, δεν χάθηκε ο κόσμος.

Πιστεύω όσοι παίρνουμε μεμονωμένους τόμους δεν έχουμε θέμα.

Προσωπικά μόνο τα Spider-Man παίρνω πλέον.

4 Spider-Man έχουν μείνει μέχρι το τέλος της 60άδας, άρα θα δώσω 4€ επιπλέον. Κλάιν :)

Όσοι πάντως τα παίρνετε όλα, πιστεύω αξίζει να κάνετε συνδρομή, τώρα που ακόμα δεν έχει αυξηθεί η τιμή της :)

 

Πάντως στο site της Radnet εξακολουθεί να γράφει ότι ο τόμος 36 θα κάνει 6.99€ :thinking:

radnet.thumb.PNG.348347d25acddb6f4aff95f471edef87.PNG

 

Μπορεί να ξέχασαν να το αλλάξουν.

Εδώ που τα λέμε βέβαια είναι καλό timing από άποψη marketing να γίνει ανατίμηση στο Spider-Man.

Σου λέει είναι ο τίτλος που πουλάει περισσότερο.

Ο άλλος δεν θα κολώσει στο 1€ αύξηση. Θα το αγοράσει.

Ενώ αν γινόταν η ανατίμηση σε κανένα Hulk ή Thor ή στο Captain America, πιθανό κάποιοι να ξενέρωναν και να μην το έπαιρναν.

 

Την έχουν ήδη αλλάξει την τιμή απλά το έχουν ξεχάσει εκεί

https://radshop.gr/69-marvel

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

2 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Την έχουν ήδη αλλάξει την τιμή απλά το έχουν ξεχάσει εκεί

https://radshop.gr/69-marvel

Ωραία, ανατίμηση παντού εκτός από την τιμή συνδρομής! (αν και με τα τελευταία σχόλια που διάβασα, μάλλον επιστρέφω στο αρχικό πλάνο, δηλαδή αγορά από περίπτερο αλλά όχι δεδομένος αγοραστής από εδώ και πέρα).

 

Γεια σου Στιβ Ντίκτο με τα ωραία σου!

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

23 ώρες πριν, chrisbouk είπε:

Μόλις ήρθε το πρώτο πακέτο της εσπευσμένης συνδρομής που έκανα με τον φόβο της αύξησης τιμής και σε αυτήν.

Η αποστολή δεν έχει κωδικό αναζήτησης του πακέτου, ώστε να ενημερώνεται κάποιος για το που βρίσκεται το δέμα του. Ούτε ειδοποίηση ήρθε στο κινητό ή στο viber ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. 

Επομενως είναι μια κλάση αποστολής χαμηλότερη από τα γενικά δεδομένα, πράγμα πολύ λογικό που εύκολα το διαχειριζόμαστε πιστεύω. 

Αν απουσιάζουμε θα αφήσουν ειδοποίηση και κανονίζουμε περαιτέρω.

Ξαναπερνανε ή πάμε εμείς σαν "βόλτα στο περίπτερο", που θαυμάσια σκέφτηκε ο φίλος @ theforce .

Πιστεύω επίσης ότι ήταν μεμονωμένο γεγονός το πέταγμα των τόμων στην πόρτα που συνέβη στον φίλο @ olyssesmoore  ,μιας και σ αυτήν την περίπτωση δεν έχουμε υπογράψει την παραλαβή του δέματος, οπότε...

 

Οι τόμοι ήρθαν σε άριστη κατάσταση.  Καλύτερη κι από αυτήν που έβρισκα εγώ ο ίδιος στα περίπτερα. 

Είχε μάλιστα και δώρο!

20220606_135320.jpg

 

Άρεσε πολύ στον μικρό και ήδη λέει θέλει και κάποια άλλα Τεύχη της minipedia!

Μπλέξαμε πάλι.....πάει το κέρδος από την συνδρομή!

:lol:

Καλά είσαι αν θέλει κάποια τεύχη της minipedia,  γιατί ο δικός μου ήδη έχει πάρει τα 17 πρώτα τεύχη και συνεχίζει!! Ευτυχώς με την συμπλήρωση των 20 τευχών, η radnet σου δίνει εκπτωτικό κουπόνι 20€. 😁

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πάντως στο σάιτ της Radnet στην αρχική σελίδα,η συλλογή με τους κλασικούς υπερήρωες έχει ως τιμή 9.95! Οπότε ήταν κι ένα στοιχείο που μας το μαρτυρούσε κάπως...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Καλά είσαι αν θέλει κάποια τεύχη της minipedia,  γιατί ο δικός μου ήδη έχει πάρει τα 17 πρώτα τεύχη και συνεχίζει!! Ευτυχώς με την συμπλήρωση των 20 τευχών, η radnet σου δίνει εκπτωτικό κουπόνι 20€. 😁

Και κλήρωση για ταξίδι στην Disneyland!;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Είχαμε προειδοποιήσει! Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν! Οι υπόλοιποι την Black Friday με το κουπόνι των €10 ευρώ! :lefta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Το εβλεπα εγω το ονειρο να ερχεται γιαυτο τα χτυπησα Κυριακη βραδυ. Αλλά το νοιωθα Δευτερα οχι Τριτη. 

Στα 135 ενδεχομενως να μην εκανα συνδρομη,παροτι και παλι συμφερει ! Οσοι δεν προλαβαν το παραθυρακι πραγματικα κριμα.

 

Ας ελπισουμε να μην εχουμε αυξηση στην αυξηση μετα απο καποιους μηνες.:pray:

Παντως ακομα δεν εχω παραλαβει κατι, για να δουμε θα βαλουν καποιο καρτελακι για τις αυξησεις στις συνδρομες ; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

29 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Το εβλεπα εγω το ονειρο να ερχεται γιαυτο τα χτυπησα Κυριακη βραδυ. Αλλά το νοιωθα Δευτερα οχι Τριτη. 

Στα 135 ενδεχομενως να μην εκανα συνδρομη,παροτι και παλι συμφερει ! Οσοι δεν προλαβαν το παραθυρακι πραγματικα κριμα.

 

Ας ελπισουμε να μην εχουμε αυξηση στην αυξηση μετα απο καποιους μηνες.:pray:

Παντως ακομα δεν εχω παραλαβει κατι, για να δουμε θα βαλουν καποιο καρτελακι για τις αυξησεις στις συνδρομες ; 

Εγω το μόνο που δεν θέλω να ακούω σαν σενάριο είναι να σε πάρουν αύριο τηλέφωνο να σου πουν" ναι γεια σας, ξέρετε η τιμή που είναι να πληρώσετε με αντικαταβολή δεν ισχύει πλέον και διαμορφώθηκε  στα 135". 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

38 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Εγω το μόνο που δεν θέλω να ακούω σαν σενάριο είναι να σε πάρουν αύριο τηλέφωνο να σου πουν" ναι γεια σας, ξέρετε η τιμή που είναι να πληρώσετε με αντικαταβολή δεν ισχύει πλέον και διαμορφώθηκε  στα 135". 

Εμένα μου έστειλαν χθες το πρωί επιβεβαίωτικο email και σε άλλο οτι η παραγγελία έχει φτάσει στον διανομέα της περιοχής μου. 

Δεν νομίζω να μας την φέρουν, θα το ήθελαν βέβαια αλλά επικοινωνιακα δεν τους συμφέρει. 

 

Screenshot_20220607_192426_com.microsoft.office.outlook.jpg

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, constantinople είπε:

Είχαμε προειδοποιήσει! Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν! Οι υπόλοιποι την Black Friday με το κουπόνι των €10 ευρώ! :lefta:

 

Μία μέρα πέρασε Δημήτρη που το έγραψα. Εγώ έτσι κι αλλιώς είπα πως θα το ξεκινούσα τον επόμενο μήνα λόγω οικονομικών. Εκτός κι αν είχες σκοπό να μου δανείσεις και ξέχασες να το αναφέρεις. :)  Σε ότι αφορά το κουπόνι, εμένα μου το έστειλαν στο e-mail επειδή είχα ήδη κάνει λογαριασμό στη σελίδα τους με ένα προσωπικό κωδικό τον οποίο θα περνούσα κατά τη διαδικασία της παραγγελίας. Την επόμενη μέρα αυτή η επιλογή είχε εξαφανιστεί απ' την πλατφόρμα. Επομένως μην περιμένει κάποιος εάν δεν κάνει εγγραφή ότι τη Black Friday θα έχει έκπτωση. Και ούτε είναι βέβαιο ότι θα το ξανακάνουν φέτος. Υποθέτω πως ναι. Όπως και να 'χει τώρα τελείωσε με το "παραθυράκι"... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, ManaLeak13 said:

Nταξει οι ανθρωποι ειναι ερασιτεχνες. Ποια κορυφαια ποιοτητα και ποιες μπαρουφες μας τσαμπουνανε. Αν ειναι σε ολα κανονικα δεν πρεπει να κυκλοφορησει! Να το ξανατυπωσουν και να το βγαλουν σωστα ! Δεν καταλαβα. Εμας πως μας ζητανε να πληρωσουμε τις αυξησεις που τους επιβληθηκαν.

 

Να ήταν και η μόνη φορά που γίνεται τόσο χοντρό λάθος. Έχω αναφέρει νομίζω στο παρελθόν για παλαιότερο τεύχος του Spider-Man που δύο σελίδες είναι τυπωμένες ανάποδα. Δηλαδή η μία είναι στην θέση της άλλης. Και τώρα ζητάνε 8 ευρώ. Ενώ στην άλλη εταιρεία δίνουμε για καλύτερη συνολικά επιμέλεια και σκληρόδετο τεύχος, 10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, StefanosPap είπε:

Να ήταν και η μόνη φορά που γίνεται τόσο χοντρό λάθος. Έχω αναφέρει νομίζω στο παρελθόν για παλαιότερο τεύχος του Spider-Man που δύο σελίδες είναι τυπωμένες ανάποδα. Δηλαδή η μία είναι στην θέση της άλλης. Και τώρα ζητάνε 8 ευρώ. Ενώ στην άλλη εταιρεία δίνουμε για καλύτερη συνολικά επιμέλεια και σκληρόδετο τεύχος, 10.

 

Σε εκεινο το περιστατικο ομως λες  "ας ειναι ,το διαβαζω αναποδα και συνεχιζω". Εδω παρελειψαν ολοκληρο τευχος! Αν ειναι γενικο το κακο, το αποκλυω να κανουν αλλαγες ή να μην το κυκλοφορησουν. Επιβαλλεται ομως να το προσθεσουν στον επομενο τομο του Καπτεν.

 

Δεν συγκρινονται οι 2 σειρες ,της Hachette ειναι κατα πολυ καλυτερη. Ελα ομως που ο κοσμος διψαει να διαβασει τα πρωτα τευχη και οχι διασπαρτα runs ηρωων. Εκει παταει η συλλογη της Radnet. Ειδαλλως νομιζεις θα τα αγοραζε κανενας ; Οι ανθρωποι εκει μεσα ειναι μυρωδιαδες απο κομικς. Δεν εχουν ιδεα που παν τα τεσσερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 min ago , ManaLeak13 said:

Δεν συγκρινονται οι 2 σειρες ,της Hachette ειναι κατα πολυ καλυτερη. Ελα ομως που ο κοσμος διψαει να διαβασει τα πρωτα τευχη και οχι διασπαρτα runs ηρωων. Εκει παταει η συλλογη της Radnet. Ειδαλλως νομιζεις θα τα αγοραζε κανενας ; Οι ανθρωποι εκει μεσα ειναι μυρωδιαδες απο κομικς. Δεν εχουν ιδεα που παν τα τεσσερα.

 

Ναι η σημαντικότερη διαφορά και αυτό που προσπαθεί να πουλήσει πιο πολύ η Radnet ότι σας φέρνουμε τους ήρωες από την αρχή και μάλιστα κάποια τεύχη που δεν έχουν κυκλοφορήσει ποτέ στην Ελλάδα. Αλλά μιλάμε για κοινή αγορά. Οπότε όταν όλα τριγύρω μας ανεβαίνουν, αν κάποιος βλέπει τέτοια πράγματα ενώ αυξάνεται η τιμή δεν ξέρω πως θα αντιδράσει. Άντε πες κιόλας όσοι μπαίνουμε σε fora μπορεί να το πάρουμε χαμπάρι και νωρίτερα ένα τέτοιο περιστατικό. Νομίζω είναι πιο βαρύ για κάποιον που έχει πληρώσει αλλά δεν το ξέρει από πριν τι θα αντικρίσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.