Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  94
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  41
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  48
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Λυπάμαι, αυτό δεν το ξέρω. Όταν κ εφόσον εχω ενημέρωση για το deal, μπορώ να ρωτήσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  269
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ευχαριστώ! :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10070
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Κυκλοφορεί στο Ηράκλειο ο τόμος 30

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26436
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες για την κυκλοφορία της σειράς, τα 3000 αντίτυπα δεν είναι καθόλου άσχημα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  209
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  236
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ. ουτε σειρα δεν θα αλλαξουν ουτε κόμμα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1702 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Η προαναφερθείσα επέκταση 20 τόμων αναφέρεται στην επιβεβαίωση της κυκλοφορίας των τόμων 41 έως 60 ή στην κυκλοφορία των τόμων 61-80?  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  269
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Οι τόμοι 1-60 ήταν επιβεβαιωμένοι από την αρχή, άρα μιλάμε για τους τόμους 61-80. 

 

Απ'ότι έχουν πει στο παρελθόν, η απόφαση πρέπει να έχει παρθεί μέχρι την κυκλοφορία του τόμου 40, οπότε τότε ελπίζω να μάθουμε περισσότερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, Metatron89 είπε:

Η προαναφερθείσα επέκταση 20 τόμων αναφέρεται στην επιβεβαίωση της κυκλοφορίας των τόμων 41 έως 60 ή στην κυκλοφορία των τόμων 61-80?  

 

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Οι τόμοι 1-60 ήταν επιβεβαιωμένοι από την αρχή, άρα μιλάμε για τους τόμους 61-80. 

 

Απ'ότι έχουν πει στο παρελθόν, η απόφαση πρέπει να έχει παρθεί μέχρι την κυκλοφορία του τόμου 40, οπότε τότε ελπίζω να μάθουμε περισσότερα.

Έτσι μας είχαν ενημερώσει και με την άλλη συλλογή με τα graphic novels της Marvel... Μας έλεγαν ότι μέχρι το 80 θα γίνει επέκταση... Και μετά σε κάποιον του ξέφυγε ότι θα γίνει επέκταση μέχρι τον τόμο 120. Όμως όταν ρωτούσαμε εκείνον που είχε αναφέρει ότι θα γίνει επέκταση μέχρι τον 80ό τόμο, ούτε μιλιά, ούτε ακρόαση...

Και μόνο από αυτό εγώ το θεωρώ δεδομένο την επέκταση μέχρι τον τόμο 120...

Μεγάλο κρίμα για την συλλογή με τα graphic novels της Marvel, γιατί βλέπω ότι αρκετοί την σταματάνε την συλλογή κυρίως οικονομικών...:sad1:

Ακόμη η συλλογή "Κλασικοί Υπερήρωες" έχει περισσότερα πλεονεκτήματα κι αυτός πιστεύω θα είναι ένας λόγος που θα δούμε αρκετές επεκτάσεις...

Θετικά της συλλογής "Κλασικοί Υπερήρωες":

*Οι τόμοι είναι αρκετά λεπτοί και δεν πιάνουν τόσο χώρο όσο η άλλη συλλογή

*Είναι αρκετά πιο φθηνά (αν επιλέξουν και την συνδρομή ή με την αγορά πολλών τευχών να έχουν έκπτωση). Παρότι το μήνα βγαίνει λίγο παραπάνω σε χρήματα από την άλλη συλλογή που έχουμε 2-3 τόμους το μήνα και σε αυτή 4-5 τόμους...

*Είναι κατά πολύ συλλεκτικότεροι από τα graphic novels της Marvel, γιατί πολλά τεύχη δεν έχουν κυκλοφορήσει καθόλου στα Ελληνικά και με αυτή την σειρά...

Αρνητικά της συλλογής "Κλασικοί Υπερήρωες":

*Κάποιες φορές υπάρχει κακή επιμέλεια, μετάφραση και διάφορα σχετικά...πχ γραμματοσειρά, χρώματα και άλλα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  269
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πάντως εγώ έχω αποφασίσει να γραφτώ συνδρομητής και περιμένω να δω τι θα γίνει με την ανανέωση για να προχωρήσω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

31 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Πάντως εγώ έχω αποφασίσει να γραφτώ συνδρομητής και περιμένω να δω τι θα γίνει με την ανανέωση για να προχωρήσω...

Είχα γραφτεί συνδρομητής για τους τόμους 5-24 και μόλις ήρθε ο τελευταίος τόμος της συνδρομής είχε και ένα χαρτί που έλεγε πώς να κάνεις ανανέωση... Ή μέσω eshop ή τηλεφωνικά...

Τώρα τους επόμενους τόμους θα τους πάρω όταν θα έχω τα χρήματα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

36 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Πάντως εγώ έχω αποφασίσει να γραφτώ συνδρομητής και περιμένω να δω τι θα γίνει με την ανανέωση για να προχωρήσω...

Και ένας από τους 20 τόμους μου ήρθε με ταλαιπωρημένη ράχη. Τους στέλνω μήνυμα για αντικατάσταση.Μου απαντάνε θετικά. Μου έρχεται και αυτός το ίδιο πρόβλημα... Μετά τους Ξαναστέλνω αν γίνεται κάτι, αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η επισημη συλλογη -περα απο το μοντερνο σχεδιο που δεν με τραβαει- περιεχει σημαντικα runs πολλων ηρωων διασκορπισμενα απο όλες τις δεκαετιες. Πρεπει να σαι τρελος γνωστης και πολυ διαβασμενος για να ακολουθεις τι γινεται. Γιαυτο και δεν κεντρισε ποτε το ενδιαφερον μου.

 

Οι κλασσικοι υπερηρωες τους προτιμησα γιατι ξεκιναν ολα απο την αρχη και προχωραμε. Οσο παει. Τελειωνει η μια ιστορια συνδεεται με την επομενη καθως και οι ηρωες μεταξυ τους αναμεσα στους τομους. Οποτε δεν χανεσαι στο τι γινεται (αμα τα αγοραζεις ολα).

 

 

Όσο για συνδρομη δεν τους εμπιστευομαι καθολου ,βαριεμαι να παρακαλαω καθε τοσο αλλαξτε μου τον ελλατωματικο τομο και να με βγαζουν τρελο. Το μονο θετικο ειναι οτι με την συνδρομη διαβαζεις νωριτερα απο τους υπολοιπους.Τα 20ευρω που γλυτωνεις σε βαθος 5μηνων συμφερει αλλά δεν ειναι ποιος ξερει τι. Περιπτερο να διαλεγω ωστε να χω την ηρεμια μου, αν σταματησουν να φερνουν τοτε ειναι μονοδρομος.

 

Εδω βρισκω καποια εξωφυλλα στο περιπτερο "μαχαιρωμενα" οπως τα ανοιγουν βιαστικά στη διανομη. Την πατησα ηδη μια φορα στον #10 (που να το φανταζομουν...).Το καταλαβα το βραδυ που το διαβασα.

 

Η ζημια ξεκιναει απο τον ώμο μεχρι την παλαμη του Ironman. Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο,αλλά αμα εισαι ψείρας σε ενοχλει. Ειδικα στην αφή.

 

IMG_20220429_150905.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Θα ήθελα να πω και εγώ την άποψη μου επί του θέματος, αλλά δεν είμαι αντικειμενικός, το παραδέχομαι. Κάθε φορά που παίρνω ένα τεύχος από την σειρά ενθουσιάζομαι και τα όποια λάθη επιμέλειας δεν είναι ικανά να με αποτρέψουν από το να συνεχίσω. Έχω παρατηρήσει κάτι όμως το οποίο δεν μου αρέσει καθόλου. Μιλάω για ομάδες στο φβ, στο youtube κτλ. Εδώ μέσα το επίπεδο είναι εξαιρετικό,σπάνια θα διαβάσω σχόλια χωρίς να έχουν αιτιολογία. Βλέπω λοιπόν μια διαμάχη μεταξύ της σειράς της radnet και της σκληρόδετης, σε μια προσπάθεια να βρεθεί ποια είναι η καλύτερη. Υπάρχει πολύς κόσμος που θα ήθελε να αγοράσει και τα 2, αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικών. Για μένα πάντως είναι 2 διαφορετικα πράγματα. Ναι μεν είναι και τα 2 marvel, αλλά δεν θεωρώ πως έχουν παρόμοιο υλικό. Η καθεμία έχει δική της προσέγγιση. Το να ψάχνουμε να βρούμε ψεγάδια, γίνεται και θα γίνεται και για τις 2 συλλογές. Το θέμα είναι πόσο τυχεροί είμαστε που έχουμε την πολυτέλεια να διαλέξουμε ανάμεσα σε 2 εξαιρετικές συλλογες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  94
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  41
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  48
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

3 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

 

Έτσι μας είχαν ενημερώσει και με την άλλη συλλογή με τα graphic novels της Marvel... Μας έλεγαν ότι μέχρι το 80 θα γίνει επέκταση... Και μετά σε κάποιον του ξέφυγε ότι θα γίνει επέκταση μέχρι τον τόμο 120. Όμως όταν ρωτούσαμε εκείνον που είχε αναφέρει ότι θα γίνει επέκταση μέχρι τον 80ό τόμο, ούτε μιλιά, ούτε ακρόαση...

Και μόνο από αυτό εγώ το θεωρώ δεδομένο την επέκταση μέχρι τον τόμο 120...

Μεγάλο κρίμα για την συλλογή με τα graphic novels της Marvel, γιατί βλέπω ότι αρκετοί την σταματάνε την συλλογή κυρίως οικονομικών...:sad1:

Ακόμη η συλλογή "Κλασικοί Υπερήρωες" έχει περισσότερα πλεονεκτήματα κι αυτός πιστεύω θα είναι ένας λόγος που θα δούμε αρκετές επεκτάσεις...

Θετικά της συλλογής "Κλασικοί Υπερήρωες":

*Οι τόμοι είναι αρκετά λεπτοί και δεν πιάνουν τόσο χώρο όσο η άλλη συλλογή

*Είναι αρκετά πιο φθηνά (αν επιλέξουν και την συνδρομή ή με την αγορά πολλών τευχών να έχουν έκπτωση). Παρότι το μήνα βγαίνει λίγο παραπάνω σε χρήματα από την άλλη συλλογή που έχουμε 2-3 τόμους το μήνα και σε αυτή 4-5 τόμους...

*Είναι κατά πολύ συλλεκτικότεροι από τα graphic novels της Marvel, γιατί πολλά τεύχη δεν έχουν κυκλοφορήσει καθόλου στα Ελληνικά και με αυτή την σειρά...

Αρνητικά της συλλογής "Κλασικοί Υπερήρωες":

*Κάποιες φορές υπάρχει κακή επιμέλεια, μετάφραση και διάφορα σχετικά...πχ γραμματοσειρά, χρώματα και άλλα...

Επειδή εγώ ανέφερα το ενδεχόμενο της ανανέωσης των 20 τομών, να σ πω ότι η σύγκριση που κάνεις παραπάνω με κάποιον άλλο, σε μια άλλη σειρά, με μια άλλη εταιρία, στερείται λογικής βάσης και δεν μου αρέσει. Κ καταλήγεις να αμφισβητείς τα γραφόμενα μου, καταλήγοντας σε συμπεράσματα βασιζόμενα στο τι νομίζεις κ όχι σε κάποια πληροφορία. 
Καταλαβαινω ότι ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται, αλλά δεν αντιλαμβάνομαι  από τα γραφόμενα σου προσπάθεια “μη“ προσβολής. 
Θα σε παρακαλούσα να αναδιατυπώσεις. Είχα μια πληροφορία κ τη μοιράστηκα. Μη μου το βγάλεις ξινό.
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

@ daredevil21  σε καμιά περίπτωση δεν κατηγορώ καμιά από αυτές τις δύο συλλογές. Εγώ τις συλλέγω και τις δύο. Κι απλά παραθέτω πιθανούς λόγους που σταμάτησαν την μια συλλογή για να επιλέξουν την άλλη. Πάντως και οι δύο συλλογές είναι για μένα best of the best για τον δικό της λόγο. Και θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσω να αγοράζω και τις δύο συλλογές!

@ platsak  σε καμία περίπτωση δεν κατηγορώ κανέναν. Τώρα αν ο καθένας ψηριάζει την κάθε λέξη και βγάζει από την μύγα ξύγκι χάνει την ουσία... Απλά συγκρίνω παρόμοια περιστατικά και άλλα τόσα που έχω διαβάσει εδώ και θέλω να καταλήξω κάπου. Τώρα αν η γνώμη μου δεν έχει λογική βάση δεν με νοιάζει, γιατί απλά λέω την γνώμη μου...και δεν έχει στόχο να πείσει κάποιον...

Τέσπα πιστεύω σήμερα το βράδυ να κοιμηθούμε καλά κι όλα αυτά να είναι ένα απλό κακό όνειρο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  94
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  41
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  48
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

5 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

 

@ platsak  σε καμία περίπτωση δεν κατηγορώ κανέναν. Τώρα αν ο καθένας ψηριάζει την κάθε λέξη και βγάζει από την μύγα ξύγκι χάνει την ουσία... Απλά συγκρίνω παρόμοια περιστατικά και άλλα τόσα που έχω διαβάσει εδώ και θέλω να καταλήξω κάπου. Τώρα αν η γνώμη μου δεν έχει λογική βάση δεν με νοιάζει, γιατί απλά λέω την γνώμη μου...και δεν έχει στόχο να πείσει κάποιον...

Τέσπα πιστεύω σήμερα το βράδυ να κοιμηθούμε καλά κι όλα αυτά να είναι ένα απλό κακό όνειρο...

Δεν καλύφθηκα.  Για εμένα τελειώνει εδώ.  Πάμε παρακάτω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

@ daredevil21  σε καμιά περίπτωση δεν κατηγορώ καμιά από αυτές τις δύο συλλογές. Εγώ τις συλλέγω και τις δύο. Κι απλά παραθέτω πιθανούς λόγους που σταμάτησαν την μια συλλογή για να επιλέξουν την άλλη. Πάντως και οι δύο συλλογές είναι για μένα best of the best για τον δικό της λόγο. Και θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσω να αγοράζω και τις δύο συλλογές!

@ platsak  σε καμία περίπτωση δεν κατηγορώ κανέναν. Τώρα αν ο καθένας ψηριάζει την κάθε λέξη και βγάζει από την μύγα ξύγκι χάνει την ουσία... Απλά συγκρίνω παρόμοια περιστατικά και άλλα τόσα που έχω διαβάσει εδώ και θέλω να καταλήξω κάπου. Τώρα αν η γνώμη μου δεν έχει λογική βάση δεν με νοιάζει, γιατί απλά λέω την γνώμη μου...και δεν έχει στόχο να πείσει κάποιον...

Τέσπα πιστεύω σήμερα το βράδυ να κοιμηθούμε καλά κι όλα αυτά να είναι ένα απλό κακό όνειρο...

Οι συλλογές αυτές θα προχωρήσουν σίγουρα σε νέες επεκτάσεις. Δεν μπορώ να διανοηθώ κάτι άλλο. Δεν γίνεται να έχει φτάσει η συλλογή με τις πέτρες στα 120 τεύχη,να μετράει 2 επανεκδόσεις και να μην πουλάνε αυτά τα υπέροχα τεύχη. Προσωπικά δεν το δέχομαι. Αν σταματήσει τι να κάνουμε, όπως είχε πει και ο φίλος @ ManaLeak13 η ζωή συνεχίζεται με ή χωρίς marvel. Όλο και κάτι άλλο θα βρούμε να συζητήσουμε εδώ μέσα. Υπάρχει και ένα ρητό δεν το θυμάμαι ακριβώς, αλλά νομίζω λέει "μην στενοχωριεσαι που τελείωσε, να χαίρεσαι που το έζησες". ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

@ daredevil21 φοβάμαι για την συλλογή με τα graphic novels ότι δεν θα δούμε άλλη επέκταση, γιατί βλέπω μειώσεις στα αντίτυπα που βλέπω στα περίπτερα... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 λεπτό πριν, olyssesmoore είπε:

@ daredevil21 φοβάμαι για την συλλογή με τα graphic novels ότι δεν θα δούμε άλλη επέκταση, γιατί βλέπω μειώσεις στα αντίτυπα που βλέπω στα περίπτερα... 

Μιλάμε για 2 χρόνια μετά, είναι δύσκολες οι υποθέσεις για τέτοιο χρονικό διάστημα. Σίγουρα η μείωση που βλέπεις στα αντίτυπα είναι ένα δείγμα, ωστόσο είναι πάρα πολύ μικρό σε σχέση με την πραγματικότητα. Γενικά έχουμε την τάση, και εγώ το κάνω, όταν βλέπουμε την συλλογή να εξαντλείται στο περίπτερό μας να λέμε "α πάνε τρένο τα κόμικς" ενώ πιο δίπλα μπορεί να μην τα πλησιάζει άνθρωπος. Σε μια εποχή που δουλεύουμε για το ρεύμα και την βενζίνη, το ότι μας περισσεύουν 20 - 30 ευρώ για να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας είναι ευλογία. Ελπίζω να μην χειροτερεψουν άλλο τα πράγματα, τραγικά είναι ήδη βέβαια, και να μπορούμε να ακολουθούμε και όπου φτάσουν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η πιθανή επέκταση της σειράς κατά 20 τόμους δεν με ικανοποιεί 😛. Θα ήθελα τουλάχιστον μία κατοστάρα 😁. Πέραν της πλάκας, είναι λογικό να υπάρχει αυτοσυγκράτηση από τη radnet και να μη προχώρα στην επέκταση της συλλογή κατά 60 τόμους, λόγω της παγκόσμιας οικονομικής αστάθειας (αυτοί οι "κόκκινοι" μας έκαναν... 🤬). Εύχομαι 🙏 ότι όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχουμε νεότερα, γιατί μας άνοιξε η "όρεξη" και θέλω να προχωρήσουμε στα 70s.

 

Υ.Γ Υπάρχουν μελλοντικοί τόμοι της άλλης συλλογής, όπου θα δημοσιευτούν τεύχη του Spider-Man και Iron-man, τα οποία είναι κοντά χρονολογικά με της radnet, σε περίπτωση επέκτασης. Τι βλέπετε να γίνεται; Θα αλλάξει η Hachette την ημερομηνία έκδοσης τους; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

33 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Η πιθανή επέκταση της σειράς κατά 20 τόμους δεν με ικανοποιεί 😛. Θα ήθελα τουλάχιστον μία κατοστάρα 😁. Πέραν της πλάκας, είναι λογικό να υπάρχει αυτοσυγκράτηση από τη radnet και να μη προχώρα στην επέκταση της συλλογή κατά 60 τόμους, λόγω της παγκόσμιας οικονομικής αστάθειας (αυτοί οι "κόκκινοι" μας έκαναν... 🤬). Εύχομαι 🙏 ότι όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχουμε νεότερα, γιατί μας άνοιξε η "όρεξη" και θέλω να προχωρήσουμε στα 70s.

 

Υ.Γ Υπάρχουν μελλοντικοί τόμοι της άλλης συλλογής, όπου θα δημοσιευτούν τεύχη του Spider-Man και Iron-man, τα οποία είναι κοντά χρονολογικά με της radnet, σε περίπτωση επέκτασης. Τι βλέπετε να γίνεται; Θα αλλάξει η Hachette την ημερομηνία έκδοσης τους; 

Δεν το βλέπω πιθανό να υπάρξει αλλαγή, νομίζω μετά από 69 και 30 τόμους της κάθε συλλογής αντίστοιχα, το κοινό τους έχει διαμορφωθεί σε μεγάλο ποσοστό. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

3 ώρες πριν, karolos79 είπε:

είναι λογικό να υπάρχει αυτοσυγκράτηση από τη radnet και να μη προχώρα στην επέκταση της συλλογή κατά 60 τόμους, λόγω της παγκόσμιας οικονομικής αστάθειας (αυτοί οι "κόκκινοι" μας έκαναν... 🤬).

 

Δεν φταίνε οι "κόκκινοι" για την οικονομική αστάθεια.

Η ακρίβεια ξεκίνησε μήνες πριν τον πόλεμο.

Άλλοι μας έφεραν σ΄αυτήν την κατάσταση...

 

 

Κρίμα πάντως που οι συγκυρίες μ΄αναγκάζουν να μην πάρω κάποιους τόμους που ήμουν στο ντεμί να τους πάρω.

Πχ το 2ο Daredevil σε άλλες συνθήκες θα το τσιμπούσα.

Δυστυχώς για τους επόμενους μήνες με βλέπω μόνο Spider-Man να παίρνω απ΄τη συλλογή :(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Καλήμερα και καλή Πρωτομαγιά!

Μέτα από πολύ σκέψη τις τελευταίες εβδομάδες ανακοινώνω με μεγάλη λύπη πως θα σταματήσω να μαζεύω τη radnet λόγω της δύσκολης περιόδου στην οποία βρίσκομαι να την αντιμετωπίσω (την ασθένεια της μητέρας και την οικονομική κατάσταση) και θα επικεντρωθώ μόνο στη Hachette με την οποία μπορώ να ξοδέψω 20-30 ευρώ το μηνά αρκετά άνετα. Με στεναχωρεί πάρα πολύ που δεν θα μπορέσω να απολαύσω τους κλασσικούς υπέρηρωες αλλά υψηλή προτεραιότητα μου είναι η υγεία της μητέρας και για να επιβιώσουμε πρέπει να γίνουν κάποιες ''θυσίες''. Είμαι σίγουρος πως αν η Hachette θα ολοκληρωνόταν στα 60 τεύχη χωρίς τη επέκταση θα μάζευα από τη αρχή τη radnet χωρίς πρόβλημα.

Ελπίζω στο κοντινό μέλλον να βρω τα μεταχειρισμένα τεύχη σε καλή τιμή μόλις τελειώσουν όλα αυτά. Συνεχίστε να την στηρίξετε παρα τα πολλά λάθη και έτσι θα έχουμε επέκταση,φίλοι και φίλες.

Να είμαστε καλά και να έχουμε δυνατή υγεία!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Για οποιον φιλο τα θελει αλλά αργησε να ξεκινησει , ειναι πολυ καλη ευκαιρια !

 

Ή για καποιον που αγοραζε μονο Spiderman στην αρχη ,μετανοιωσε που εχασε τα υπολοιπα και δεν κανει το ανοιγμα να τα παραγγειλει απο την εταιρια

 

:)

 

Ναι, μας πουλαει παπατζιλικι στην περιγραφη οτι ταχα εβγαλε τις ζελατινες για να τα ελενξει.Κουραφεξαλα,ολα τα διαβασε αλλά νομιζει ημαστε κουτορνιθια.Οκ.

Παρολα αυτα απο 170 στα 140 (+κανα 10ρι μεταφορικα ; ) δεν ειναι ασχημα . 

 

 

:beer:

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι. Με αφορμή την ταινία του doctor strange 2 πολλά δείχνουν ότι θα δούμε για πρώτη φορά τους Illuminati! Για αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν υπάρχει κάποιο κόμιξ στα ελληνικά που να τους περιέχει και σε ποιό κόμιξ εμφανίστηκαν για πρώτη φορά...

 

Υ.γ. Επειδή δεν ξέρω πού να ρωτήσω για αυτό ρώτησα εδώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

7 ώρες πριν, PowerRangers8 είπε:

Καλήμερα και καλή Πρωτομαγιά!

Μέτα από πολύ σκέψη τις τελευταίες εβδομάδες ανακοινώνω με μεγάλη λύπη πως θα σταματήσω να μαζεύω τη radnet λόγω της δύσκολης περιόδου στην οποία βρίσκομαι να την αντιμετωπίσω (την ασθένεια της μητέρας και την οικονομική κατάσταση) και θα επικεντρωθώ μόνο στη Hachette με την οποία μπορώ να ξοδέψω 20-30 ευρώ το μηνά αρκετά άνετα. Με στεναχωρεί πάρα πολύ που δεν θα μπορέσω να απολαύσω τους κλασσικούς υπέρηρωες αλλά υψηλή προτεραιότητα μου είναι η υγεία της μητέρας και για να επιβιώσουμε πρέπει να γίνουν κάποιες ''θυσίες''. Είμαι σίγουρος πως αν η Hachette θα ολοκληρωνόταν στα 60 τεύχη χωρίς τη επέκταση θα μάζευα από τη αρχή τη radnet χωρίς πρόβλημα.

Ελπίζω στο κοντινό μέλλον να βρω τα μεταχειρισμένα τεύχη σε καλή τιμή μόλις τελειώσουν όλα αυτά. Συνεχίστε να την στηρίξετε παρα τα πολλά λάθη και έτσι θα έχουμε επέκταση,φίλοι και φίλες.

Να είμαστε καλά και να έχουμε δυνατή υγεία!!

Εύχομαι περαστικά και δύναμη στην μητέρα σου, τις καλύτερες ευχές μου για ταχεία ανάρρωση. Μακάρι τα πράγματα για σένα στο άμεσο μέλλον να βελτιωθούν όσο περισσότερο γίνεται, για να μπορείς να πάρεις οσα κόμικ γουστάρεις αδερφέ. Υγεία για την οικογένεια σου, όλα τα άλλα ωχριούν και είναι ασήμαντα! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

10 ώρες πριν, PowerRangers8 είπε:

Καλήμερα και καλή Πρωτομαγιά!

Μέτα από πολύ σκέψη τις τελευταίες εβδομάδες ανακοινώνω με μεγάλη λύπη πως θα σταματήσω να μαζεύω τη radnet λόγω της δύσκολης περιόδου στην οποία βρίσκομαι να την αντιμετωπίσω (την ασθένεια της μητέρας και την οικονομική κατάσταση) και θα επικεντρωθώ μόνο στη Hachette με την οποία μπορώ να ξοδέψω 20-30 ευρώ το μηνά αρκετά άνετα. Με στεναχωρεί πάρα πολύ που δεν θα μπορέσω να απολαύσω τους κλασσικούς υπέρηρωες αλλά υψηλή προτεραιότητα μου είναι η υγεία της μητέρας και για να επιβιώσουμε πρέπει να γίνουν κάποιες ''θυσίες''. Είμαι σίγουρος πως αν η Hachette θα ολοκληρωνόταν στα 60 τεύχη χωρίς τη επέκταση θα μάζευα από τη αρχή τη radnet χωρίς πρόβλημα.

Ελπίζω στο κοντινό μέλλον να βρω τα μεταχειρισμένα τεύχη σε καλή τιμή μόλις τελειώσουν όλα αυτά. Συνεχίστε να την στηρίξετε παρα τα πολλά λάθη και έτσι θα έχουμε επέκταση,φίλοι και φίλες.

Να είμαστε καλά και να έχουμε δυνατή υγεία!!

 

Λυπάμαι πολύ γι' αυτή σου την απόφαση, αλλά δεν μπορώ παρά να σε συγχαρώ για την γενναιότητα να βάλεις προτεραιότητα την μητέρα σου, από το αγαπημένο σου χόμπι. :respect: 

 

Μην το βάζεις κάτω. Πήρες την σωστή απόφαση. Εύχομαι να περάσουν τα προβλήματα και οι τόμοι δεν θα χαθούν. Μπορείς να τους βρεις από αγγελίες, στα παλαιοπωλεία και φυσικά υπάρχει και η ΛΕΦΙΚ, που όλο και κάτι θα φέρνει στο e-shop της. :) 

 

Εμείς να είμαστε καλά κι όλα τα άλλα γίνονται. ;) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  64
  • Reputation:   437
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4540 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

10 hours ago, PowerRangers8 said:

Καλήμερα και καλή Πρωτομαγιά!

Μέτα από πολύ σκέψη τις τελευταίες εβδομάδες ανακοινώνω με μεγάλη λύπη πως θα σταματήσω να μαζεύω τη radnet λόγω της δύσκολης περιόδου στην οποία βρίσκομαι να την αντιμετωπίσω (την ασθένεια της μητέρας και την οικονομική κατάσταση) και θα επικεντρωθώ μόνο στη Hachette με την οποία μπορώ να ξοδέψω 20-30 ευρώ το μηνά αρκετά άνετα. Με στεναχωρεί πάρα πολύ που δεν θα μπορέσω να απολαύσω τους κλασσικούς υπέρηρωες αλλά υψηλή προτεραιότητα μου είναι η υγεία της μητέρας και για να επιβιώσουμε πρέπει να γίνουν κάποιες ''θυσίες''. Είμαι σίγουρος πως αν η Hachette θα ολοκληρωνόταν στα 60 τεύχη χωρίς τη επέκταση θα μάζευα από τη αρχή τη radnet χωρίς πρόβλημα.

Ελπίζω στο κοντινό μέλλον να βρω τα μεταχειρισμένα τεύχη σε καλή τιμή μόλις τελειώσουν όλα αυτά. Συνεχίστε να την στηρίξετε παρα τα πολλά λάθη και έτσι θα έχουμε επέκταση,φίλοι και φίλες.

Να είμαστε καλά και να έχουμε δυνατή υγεία!!

Eπικοινωνησε μαζι μου.Θα σου δινω εγω τους τομους

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

@ Indian και @ beyonder45

Σας ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να περάσουν όλα αυτά για να ηρεμήσουμε και να σταθούμε στα ποδια μας. Κάποια μέρα θα τα βρω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  721
  • Reputation:   5668
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

19 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι. Με αφορμή την ταινία του doctor strange 2 πολλά δείχνουν ότι θα δούμε για πρώτη φορά τους Illuminati! Για αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν υπάρχει κάποιο κόμιξ στα ελληνικά που να τους περιέχει και σε ποιό κόμιξ εμφανίστηκαν για πρώτη φορά...

 

Υ.γ. Επειδή δεν ξέρω πού να ρωτήσω για αυτό ρώτησα εδώ...

 

Οι Illuminati εμφανίστηκαν για πρώτη φορά το 2005 στο τεὐχος 7 των Νew Avengers. Ωστόσο η ομάδα υποτίθεται ότι συστάθηκε αρκετά χρόνια νωρίτερα, και συγκεκριμένα λίγο μετά το τέλος του Kree-Skrull War.

 

Στα ελληνικά η πρώτη τους εμφάνιση ήταν το 2009 στο The Road to Civil War ενώ εμφανίστηκαν  και το 2020 στα δύο τεύχη The Avengers της Οξύ που κυκλοφόρησαν με το Έθνος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.