Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  787 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Αγόρασα χθες τον τόμο 71 των avengers, τον ξεφύλλισα λίγο και δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στην ποιότητα του χαρτιού. Άσχετο, αλλά είδα μια αγγελία στο Facebook. 150 € για τους πρώτους 56 τόμους, όλοι στην ζελατίνα τους. Όποιος παρακολουθεί το τόπικ και δεν έχει αγοράσει κάποιο τόμο μέχρι στιγμής , πιστεύω είναι μεγάλη ευκαιρία. 150 κοστίζει πλέον η συνδρομή 20 τόμων, για να καταλάβουμε στο περίπου πόσο φθηνά πωλούνται στην συγκεκριμένη αγγελία. 

Screenshot_20230406-044752.jpg

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  589
  • Reputation:   4226
  • Achievement Points:  632
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2864 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

52 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Αγόρασα χθες τον τόμο 71 των avengers, τον ξεφύλλισα λίγο και δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στην ποιότητα του χαρτιού. Άσχετο, αλλά είδα μια αγγελία στο Facebook. 150 € για τους πρώτους 56 τόμους, όλοι στην ζελατίνα τους. Όποιος παρακολουθεί το τόπικ και δεν έχει αγοράσει κάποιο τόμο μέχρι στιγμής , πιστεύω είναι μεγάλη ευκαιρία. 150 κοστίζει πλέον η συνδρομή 20 τόμων, για να καταλάβουμε στο περίπου πόσο φθηνά πωλούνται στην συγκεκριμένη αγγελία. 

Screenshot_20230406-044752.jpg

Είναι αλλά γι'αυτόν που θα ήθελε όλους τους ήρωες, αν μαζεύεις μόνο Spiderman και FF είναι σπατάλη:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, daredevil21 είπε:

Άσχετο, αλλά είδα μια αγγελία στο Facebook. 150 € για τους πρώτους 56 τόμους, όλοι στην ζελατίνα τους. Όποιος παρακολουθεί το τόπικ και δεν έχει αγοράσει κάποιο τόμο μέχρι στιγμής , πιστεύω είναι μεγάλη ευκαιρία. 150 κοστίζει πλέον η συνδρομή 20 τόμων, για να καταλάβουμε στο περίπου πόσο φθηνά πωλούνται στην συγκεκριμένη αγγελία. 

Τα ξεφτυλισε όχι αστεία... Παρατηρω έχει ένα σωρό σαβούρες στα ραφια του, τα καημένα τα Μαρβελ τον ενοχλούν και του πιάνουν τον χωρο; :(

Για να μην τα άνοιξε ποτέ να τα διαβάσει, δεν τον κόβω για πραγματικό κομιξακια αλλά για MCUακια που περίμενε να διαβάσει οτι βλέπει στην οθόνη :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μεγάλη ευκαιρία; Δεν νομίζω. Ελαττωματική συλλογή με κακέκτυπα δεν αγοράζω.  :P  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ακούσατε-ακούσατε! :aria:   Στέλνουν πάλι μόνο έναν τόμο! Το πρόβλημα είναι με την Ισπανία όπου άλλαξε το εργοστάσιο εκτύπωσης και δεν έχει ομαλοποιηθεί ακόμη η κατάσταση. Με δυσκολία θα προλαβαίνουν να βγουν οι τόμοι τις Παρασκευές του Απριλίου και υπάρχει περίπτωση να μην προλάβουν και κάποια Παρασκευή. Από τον Μάιο όμως ελπίζουν να ομαλοποιηθεί η κατάσταση και να αρχίσουν πάλι να στέλνουν τους τόμους δύο-δύο και ίσως αργότερα ανά τέσσερις.

 

Η απόφαση για ανανέωση της συνδρομής μετά το 90 θα παρθεί όταν βγει ο τόμος 80. Αυτή τη φορά πιστεύουν ότι με τον 90 θα ξανατυπωθεί και ο Κάπταιν Αμέρικα που μας χρωστάνε. Η συλλογή πάει αρκετά καλά σε πωλήσεις και συνδρομητές, πολύ καλύτερα απ'ότι πήγαινε στην αρχή της που δεν πήγαινε και τόσο καλά, που σημαίνει ότι πάει για ανανέωση.

 

Τους είπα ότι ελπίζω να πάει κι εδώ 350 τόμους όπως πήγε και στην Ιταλία και μου απάντησαν ότι το ίδιο ελπίζουν και αυτοί! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  64
  • Reputation:   437
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

12 min ago , constantinople said:

Ακούσατε-ακούσατε! :aria:   Στέλνουν πάλι μόνο έναν τόμο! Το πρόβλημα είναι με την Ισπανία όπου άλλαξε το εργοστάσιο εκτύπωσης και δεν έχει ομαλοποιηθεί ακόμη η κατάσταση. Με δυσκολία θα προλαβαίνουν να βγουν οι τόμοι τις Παρασκευές του Απριλίου και υπάρχει περίπτωση να μην προλάβουν και κάποια Παρασκευή. Από τον Μάιο όμως ελπίζουν να ομαλοποιηθεί η κατάσταση και να αρχίσουν πάλι να στέλνουν τους τόμους δύο-δύο και ίσως αργότερα ανά τέσσερις.

 

Η απόφαση για ανανέωση της συνδρομής μετά το 90 θα παρθεί όταν βγει ο τόμος 80. Αυτή τη φορά πιστεύουν ότι με τον 90 θα ξανατυπωθεί και ο Κάπταιν Αμέρικα που μας χρωστάνε. Η συλλογή πάει αρκετά καλά σε πωλήσεις και συνδρομητές, πολύ καλύτερα απ'ότι πήγαινε στην αρχή της που δεν πήγαινε και τόσο καλά, που σημαίνει ότι πάει για ανανέωση.

 

Τους είπα ότι ελπίζω να πάει κι εδώ 350 τόμους όπως πήγε και στην Ιταλία και μου απάντησαν ότι το ίδιο ελπίζουν και αυτοί! :dance:

Eπιβεβαιωνω τις πληροφοριες σου,η συλλογη θα ανανεωθει και μετα τους 90 τομους,με ενδεχομενη αυξηση τιμης στα 9,5 ευρω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Από που έχεις αυτή την πληροφόρηση, καλό μου παιδί; :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν ήμουν η Radnet και έπρεπε να καθυστερήσω την κυκλοφορία ενός τόμου, θα επέλεγα τον επόμενο τόμο των F4, για να κρατήσω τον Spider-Man στα ράφια των περιπτέρων για δύο βδομάδες. Άλλωστε και ο Spidey δεν θα είχε κάποιο πρόβλημα ως προς αυτό, αραχτός στον ιστό του και διαβάζοντας τα νέα των εφημερίδων. :lol:

 

Υ. Γ. Ελπίζω να μη συμβεί το παραπάνω υποθετικό σενάριο, για να μπούμε σε ένα ρυθμό τόσο στην ανάγνωση των τόμων, όσο και στην ανταλλαγή απόψεων σε αυτή την τοποθεσία. Άλλωστε μας περιμένει και η επέκταση της σειράς σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρείας. :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34718
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 ώρες πριν, beyonder45 είπε:

Eπιβεβαιωνω τις πληροφοριες σου,η συλλογη θα ανανεωθει και μετα τους 90 τομους,με ενδεχομενη αυξηση τιμης στα 9,5 ευρω

Τρέχω για τα σπόρια μου όσο προλαβαίνω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Περίμενε γιατί την επιβεβαίωση μπορεί να την είδε στον ύπνο του! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  391
  • Reputation:   3554
  • Achievement Points:  565
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5764 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

20 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Αν ο τόμος πάει στα 10 ευρώ, με την συνδρομή θα πάει στα 8.5 ευρώ. Το θέμα όμως είναι ότι πλέον θα απαιτούνται 170 ευρώ για ανανέωση συνδρομής, περίπου το 1/3 του βασικού μισθού. Ποιος μπορεί να διαθέσει ένα τέτοιο ποσό ελαφρά τη καρδία? 

Το πενταμηνο; Αν τα παραλαμβάνω πριν κυκλοφορήσουν στα περίπτερα εγώ είμαι ένας από αυτούς 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Παντως συμφωνα με το σαιτ (οτι και αν αυτο συνεπαγεται για την αξιοπιστια του) θα εχουμε τομο στα περιπτερα και την επομενη εβδομαδα

 

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Με έχει κάπως απογοητεύσει αυτό το σπάσιμο του ρυθμού από τη Radnet. Αν και δεν θα είχα πολύ χρόνο να διαβάσω, το ότι πήρα το Avengers σχεδόν μία εβδομάδα αφού κυκλοφόρησε, το ότι τώρα δεν ξέρω πότε θα παραλάβω ξανά τόμους και πόσους και γενικά αυτή η εξυπηρέτηση με έχει κάπως ξενερώσει. Ελπίζω να ξαναμπεί σε σταθερό ρυθμό στις αποστολές και να μην έχουμε άλλο θέμα μέχρι τον 90ο τόμο. Από εκεί και μετά θέλω να γράψω κάποιες σκέψεις με το αν θα τη συνεχίσω ή όχι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Διαβάζοντας σχόλια για την όλη κατάσταση που επικρατεί στην κυκλοφορία των τόμων της συλλογής κλασικοί υπερήρωες, καταλαβαίνω ότι οι περισσότεροι συνδρομητές έχουν "ξενερώσει" ως ένα βαθμό και είναι λογικό. Το ίδιο πιστεύω ισχύει, ίσως και σε μεγαλύτερο βαθμό, για τους αγοραστές των περιπτέρων, που αρκετοί από αυτούς πιθανόν να μην γνώριζαν για τις αλλαγές των ημερομηνιών κυκλοφορίας και για αρκετές βδομάδες να έφευγαν με άδεια χέρια. Το αναφέρω γιατί εκτιμώ ότι η πληροφόρηση των περιπτεραδων στην επικράτεια θα ήταν όπως της δικής μου πόλης, όπου δεν γνώριζαν κάτι για τις καθυστερήσεις και τους ενημέρωσα εγώ όταν πήγα να αγοράσω την άλλη συλλογή ή κάποια φιγούρα του MCU. Ελπίζω να μην χάθηκαν πολύτιμοι πελάτες από αυτή τη δυσλειτουργία του εργοστασίου παραγωγής στην Ισπανία και να συζητάμε σε δύο μήνες από τώρα για την επόμενη μικρή ή μεγάλη επέκταση της συλλογής.

 

Υ. Γ Αυτοί που αγοράζουν από περίπτερο ας αναφέρουν τη δικιά τους εμπειρία, μήπως τελικά στα μεγάλα αστικά κέντρα υπήρχε καλύτερη πληροφόρηση για τη συλλογή. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  761
  • Reputation:   7207
  • Achievement Points:  775
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Δεν υπάρχει πληροφόρηση.

 

Νομίζουν πως σταμάτησε η συλλογή.

 

Πέτυχα εγώ έναν κύριο που ενθουσιάστηκε βλέποντας το νέο  Avengers το Σάββατο.

 

Πάντα οι περιπτεράδες ήταν άσχετοι και αδιάφοροι για την πραμάτεια τους και είναι ένας ακόμα λόγος που αρχές 2000 έκλεισε σχεδον η αγορά των κόμικς.

 

Την έσωσαν ως γνωστο τα εξειδικευμένα καταστήματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  629
  • Reputation:   3254
  • Achievement Points:  652
  • Days Won:  1
  • With Us For:  913 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στην Αθήνα πάντως, στην δική μου περιοχή τουλάχιστον, συνεχίζω να βρίσκω σχετικά εύκολα τον τόμο κάθε βδομάδας. Καμιά φορά και της προηγούμενης. 

 

Αυτό πάντως που παρατήρησα σήμερα με το καινούργιο Spider-Man είναι ότι κάτι έχει αλλάξει με το χαρτί πρώτον. Δηλαδή το καταλαβαίνεις μόνο και μόνο από την αφή. Και δεύτερον κάτι πήγε στραβά πριν έρθει στο περίπτερο. Συγκεκριμένα σελίδες δεν είχαν κοπεί οπότε έπρεπε να κάνω χειροτεχνίες και είχε κολλήσει λίγο στραβά ο τόμος. Όχι σε σημείο να δημιουργεί θέμα, αλλά που είναι αισθητό. Βέβαια μπορεί απλά εγώ να ήμουν άτυχος. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Να σας ξενερώσω λίγο; 

Πάλι δεν έχει νούμερο η ράχη! 

 

Και μας λέει μετά ο @ beyonder45  περί αυξήσης κλπ....

 

Επισης επιβεβαιώνω πλέον ότι το χαρτί έχει λεπτινει. Δεν είναι καθόλου ιδέα μου ούτε τυχαίο γεγονός όπως είπα στον προηγούμενο τόμο. 

 

Νταξι ο "υπεύθυνος επιμέλειας" είναι εντελώς για τον (Αχιλλέα) Μπέο! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  787 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Να σας ξενερώσω λίγο; 

Πάλι δεν έχει νούμερο η ράχη! 

 

Και μας λέει μετά ο @ beyonder45  περί αυξήσης κλπ....

 

Επισης επιβεβαιώνω πλέον ότι το χαρτί έχει λεπτινει. Δεν είναι καθόλου ιδέα μου ούτε τυχαίο γεγονός όπως είπα στον προηγούμενο τόμο. 

 

Νταξι ο "υπεύθυνος επιμέλειας" είναι εντελώς για τον (Αχιλλέα) Μπέο! 

 

Πώς βλέπει η Radnet την ράχη της συλλογής : 

 

IMG_20230407_134756.jpg

 

Πώς την βλέπουμε οι συνδρομητές :

 

IMG_20230407_134315.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Προωπικά δεν με ενοχλεί στη ράχη να γράφουν ό,τι θέλουν! 

 

Αλλά μπορεί και να το κάνουν επίτηδες για να γίνεται trigger ο φίλος Manaleak! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Tευχαρα ομως ετσι ; Θεωρω δεδομενο οτι οσοι ειμαστε εδω μεσα θα το αγορασουν. Εκατσα ενα 2ωρακι,το διαβασα μονορουφι.

 

Όσον αφορα τα λαθη,συντακτικα δεν παρατηρησα κατι,μονο ενα πληθυντικο που αντι για οι εβαλε η. Οκ το παραβλεπουμε,μαλλον λαθος βιασυνης παρα ασχετοσυνης.

Στα εξτρα του Annual ο Κρεϊβεν εγινε Κρακεν. Εκει ναι,εισαι για κραξιμο κ.Καφανταρη.Δεν εχεις κατσει να διαβασεις τιποτα απολυτως ως τωρα ε ; Πες το μη ντρεπεσαι (αν και θα πρεπε οταν εχεις μπροστα σου τετοιο υλικο και μαλιστα δωρεάν:lol:

Εν αντιθεση ο Rhino εγινε επιτελους Ράινο. Αντε ξυπνησατε:clap2: 

Επισης για 3-4 σερι τομους των FF διαβαζαμε τον Wizard ως Γουιζαρντ, τωρα (ως δια μαγειας) εγινε ο Μαγος. Δεν θυμομουνα και τη φατσα του μου πηρε κανα λεπτο να παρω χαμπαρι ποιος ειναι. Αυτο πρεπει καπως να το κοιταξουν,κατανταει γραφικο.

 

Την αριθμιση των σελιδων ποιοι τις αφαιρουν αραγε ; Οι δικοι μας ή οι Ιταλοι :thinking: Να ξερω ποιον να κραξω δηλαδη οχι τιποτα αλλο .:lol:Γενικοτερα δεν με ενοχλει τοσο, αλλα στο Annual κουραστικα ηθελα να σταματησω και δεν εβρισκα σε ποια σελιδα ειμαι...Αυτα ειναι ξεφτιλικια πραματα,περα απ την πλακα που κανουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Να προτείνουμε στη Radnet μαζί με τον 90ο τόμο, να βάλει δώρο και αυτοκόλλητα με νούμερα, ώστε να μείνουμε όλοι ευχαριστημένοι. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Δεν υπάρχει πληροφόρηση.

 

Νομίζουν πως σταμάτησε η συλλογή.

 

Πέτυχα εγώ έναν κύριο που ενθουσιάστηκε βλέποντας το νέο  Avengers το Σάββατο.

Πόσο χρονών τον "έκοψες" τον κύριο; Χάρηκε για τον εαυτό του ή για το παιδί του; :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  761
  • Reputation:   7207
  • Achievement Points:  775
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Υπάρχουν παιδιά που διαβάζουν κομικς του 60 φίλε Κάρολε;

 

Ήταν 55-60 και τον έκοψα απομεινάρι της σκληρής γενιάς όπως άλλωστε και εμείς.

 

χαχχαχααχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Εγω πάντως πρώτη φορά δε βρήκα αντίτυπο στο περίπτερο σήμερα το απόγευμα. (Πάντα έχει 2-3, ακόμα κ μετά το ΣΚ). Φυσικά δεν ήξερε ο περιπτεράς αν ήρθε, αν τελείωσε κλπ. Θα τσεκάρω αύριο κ σε πρακτορείο Άργος να δω αν θα το βρω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34718
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ που παίρνω μόνο από το περίπτερο επιλεγμένα τεύχη έχω να πω ότι για κάποιον σαν και εμάς εδώ μέσα η καθυστέρηση δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας για την αγορά, εφόσον είτε είναι συνδρομητής όπου πέρα από την ξενερα δεν αλλάζει κάτι άλλο, είτε βλέπει από το φόρουμ τι κυκλοφορεί και πότε. Όμως για κάποιον που δεν έχει πρόσβαση σε τέτοια πληροφορία, επειδή ακριβώς είναι στα μαύρα μεσάνυχτα και είχε συνηθίσει απλά να παίρνει τα τεύχη από το περίπτερο κάθε εβδομάδα, προφανώς μπορεί αυτή η αλλαγή κυκλοφορίας να τον οδηγήσει στο να σταματήσει να τα παίρνει. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56263
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

27 min ago , Manitou said:

Εγώ που παίρνω μόνο από το περίπτερο επιλεγμένα τεύχη έχω να πω ότι για κάποιον σαν και εμάς εδώ μέσα η καθυστέρηση δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας για την αγορά, εφόσον είτε είναι συνδρομητής όπου πέρα από την ξενερα δεν αλλάζει κάτι άλλο, είτε βλέπει από το φόρουμ τι κυκλοφορεί και πότε. Όμως για κάποιον που δεν έχει πρόσβαση σε τέτοια πληροφορία, επειδή ακριβώς είναι στα μαύρα μεσάνυχτα και είχε συνηθίσει απλά να παίρνει τα τεύχη από το περίπτερο κάθε εβδομάδα, προφανώς μπορεί αυτή η αλλαγή κυκλοφορίας να τον οδηγήσει στο να σταματήσει να τα παίρνει. 

 

Σήμερα η πληροφορία βρίσκεται. Ο συστηματικός αγοραστής ακόμη κι αν δεν κυκλοφορεί συστηματικά στο διαδίκτυο, με ένα απλό search στο google για τη συλλογή μπορεί να βρει την ιστοσελίδα της εκδοτικής ή ακόμη και το φόρουμ μας και να μάθει τον λόγο που δεν βγήκε ο τόμος. Και ακόμη και στην περίπτωση που είναι άσχετος με το ιντερνέτ, εάν ενδιαφέρεται για τη σειρά (και θα ενδιαφέρεται αν την αγοράζει κάθε εβδομάδα) θα κάνει ένα τηλέφωνο στη Radnet να ρωτήσει γιατί δε βγήκε ο τόμος.

 

Αυτοί που τον παίρνουν κάθε εβδομάδα και τους αρέσει δεν νομίζω να σταματήσουν ποτέ να τον παίρνουν! (χμμ παράξενα ακούστηκε αυτό!) :damn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8688
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

@TheForce

"Αγαπητέ κύριε, 

Την προηγούμενη εβδομάδα, με μεγάλη χαρά αλλά και κόπο σας στείλαμε Σάββατο πρωί τον τόμο των Εκδικητων στο σπίτι σας για να τον έχετε στα χέρια σας εγκαίρως, κι εσείς γράφατε αστειάκια για πρωταπριλιά. Καθίστε τώρα να περιμένετε από βδομάδα τον τόμο του Σπαιντερμαν, που ήδη απολαμβάνουν αγοραστές του περιπτέρου και συνδρομητές. Και άλλη φορά να προσέχετε όταν αστειευεστε. 

Η ομαδα  εξυπηρέτησης (και τιμωρίας ανάγωγων) πελατών Radnet-Turnaround-ACS"

 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ενας ακομα που τον αναγκαζει (το πιο πιθανο) η γυναικα του να ξεφορτωθεί τη "σαβουρα" που εχει μαζεψει...

Για τις δικες τους σαβουρες πως γινεται να μην λενε ποτέ τίποτα ; :thinking:

 

Στο σχολιασμό "εχει βγει μεχρι το 90" , ο ανθρωπος βλεπει μπροστα. Σου λεει μεχρι να φτασει το 90 θα τα χω πουλησει. Αμ δε φιλαρακο...

Τα υπολογισες χωρις τις καθυστερισεις των Ισπανικών εργοστασίων :lol:

 

 

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  638
  • Reputation:   4760
  • Achievement Points:  660
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

On 7/4/2023 στο 2:59 ΜΜ, ProfPhillipMortimer είπε:

Υπάρχουν παιδιά που διαβάζουν κομικς του 60 φίλε Κάρολε;

 

Ήταν 55-60 και τον έκοψα απομεινάρι της σκληρής γενιάς όπως άλλωστε και εμείς.

 

χαχχαχααχαχα

Ναι φίλε Προφέσορ, υπάρχουν!

Εκπλήχθηκα και 'γώ που μαι απομεινάρι της σκληρής γενιάς του 70.

 

Πρώτα πρώτα πιο παλιά, πριν περιπου 1 1/2 νομιζω χρόνο, όταν πρωτοβγήκε αυτή η σειρά Κλασικοί Υπερήρωες με το κλασικό ρετρό σχέδιο, 

είδα παιδί το πολύ πρώτης γυμνασίου να τραβολογαει την μάνα του προς το περίπτερο, να την αφήνει πίσω του και να ορμάει και άξαφνα να γυρίζει και να της δείχνει το περιοδικό που τόσο ήθελε και εξασφάλισε πιά, με ένα τεράστιο Αραχνάνθρωπο να γεμίζει όλο το μεγάλο εξώφυλλο και να ξεχειλίζει.....

- Γκρρρρ, κοίτα ποιός μου πήρε ίσως το τελευταίο αντίτυπο του περιπτέρου που πήγαινα....., το πρωτάκι!

:lol:

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2222
  • Reputation:   22069
  • Achievement Points:  2261
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2351 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έχουν προστεθεί άλλα 7 εξώφυλλα (76-82) στο site της "Radnet" και έχουν διορθώσει και το 72 που αντί για τον Spider-Man είχαν ξανά το 66 με τον Deredevil.

 

76CAPTAINAMERICA.thumb.jpg.0232d3c8d5cea6130c4c5e19049e3181.jpg  77THOR.thumb.jpg.b15242cfd97dd0bf0607f464880d3603.jpg 78AVENGERS.thumb.jpg.f57f5b0ee764a0e1e68be7d14c476721.jpg

 

79SPIDER-MAN.thumb.jpg.1025dfc1d0111c14dc38530ec76ec3b8.jpg  80FANTASTICFOUR.thumb.jpg.0fc885b330bcb067fb800d7fef079b9d.jpg 81X-MEN.thumb.jpg.1a2c9816f8d6356dfe8de1bf1c64d2de.jpg

 

82HULK.thumb.jpg.e17ca09da5f6a5a0f21fa088cb9098e9.jpg

 

https://vintagecomics.gr/Volumes 46-90.htm

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.