Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δεν μου ήρθε τίποτις... Ούτε ένα μήνυμα... Από βδομάδα θα περιμένω τον τόμον με τους Εκδικητάς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

36 λεπτά πριν, theforce είπε:

Δεν μου ήρθε τίποτις... Ούτε ένα μήνυμα... Από βδομάδα θα περιμένω τον τόμον με τους Εκδικητάς.

Δεν τους κράζεις αρκετά όπως κάνω εγώ. Γιαυτό σε παραμελουνε. Ενώ εμένα με εχουν στα όπα οπα. Παραλαβές συναλλαγές στο τσακ μπαμ

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Δεν τους κράζεις αρκετά όπως κάνω εγώ. Γιαυτό σε παραμελουνε. Ενώ εμένα με εχουν στα όπα οπα. Παραλαβές συναλλαγές στο τσακ μπαμ

:lol:

Εντωμεταξύ στην radnet

Υπάλληλος : εεε κύριε διευθυντά.., ήθελα  να σας πω κάτι.. Μας ήρθε ένα μέιλ για καθυστέρηση συνδρομής στην σειρά κλασικοί υπερήρωες. 

Διευθυντής : αυτό ήταν βρε?:lol: Και γιατί δεν το λες τόση ώρα?

Υπάλληλος :εεε να κύριε διευθυντά , το μέιλ είναι από τον.... Λαρισαίο....

Διευθυντής : :NoNo:ΤΣΑΚΊΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΊΛΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΣΥΝΔΡΟΜΉ!!!! 

 

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Eντομεταξυ, ξεχασα να το σχολιασω πριν γιατι ποσταρισα βιαστικα επρεπε να φυγω για γυμναστηριο, μου φανηκαν οτι οι σελιδες λεπτιναν. Και ο τομος γενικα δεν ειναι σκληρος κανει μια συσπαση (σαν να πιανεις ενα κανονικο τευχος δηλαδη). 

Αλλαξανε το χαρτι , τι φάση ; Ή εμενα μου φανηκε λεπτοτερος ; :thinking:Παντως σαν αισθηση δεν μου αρεσε προτιμουσα (ή ετσι συνηθισα) οπως τα ειχαμε τοσο καιρο. 

Σε περιπτωση που αλλαξανε-φτηνηνανε το χαρτι δεν θα επρεπε να αλλαξουν και την τιμη προς τα κατω ; Λεω εγω τωρα...Αλλά στην Ελλαδα ειναι οτι μας συμφερει,εννοειται.

 

Απο αποψη ιστοριων θα επανελθω σε επομενο ποστ, μονο την 1η προλαβα και διαβασα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Και ξαφνικά, Σάββατο πρωί, ήρθε ο κουριερ . Από Turnaround, χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5174
  • Reputation:   55417
  • Achievement Points:  5345
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 min ago , theforce said:

Και ξαφνικά, Σάββατο πρωί, ήρθε ο κουριερ . Από Turnaround, χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση.

 

 

Γι'αυτό τη λένε έτσι: μόλις βλέπεις τον κούριερ you turn around έκπληκτος! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα. Να έβγαινα άρον άρον έξω και να μου έλεγε "Πρωταπριλιάααα", και μετά να ανέβαινε στο μηχανάκι και να έφευγε χωρίς να μου δώσει τίποτα. 

 

Ντριιν, ντρρριιιν... 

-Παρακαλώ; 

- Ο κύριος Theforce; Ειμαι Σάββατο πρωινιατικα έξω από το σπίτι σας για να σας παραδώσω τον τόμο με τους Εκδικητες. 

- Τι; Ναι, έρχομαι αμέσως.

(τρέξιμο, μπαμ, μπουμ, κράτς) 

(βγαίνω λαχανιασμενος, ξυρισμένος από το ένα μάγουλο, με μια παντόφλα κι ένα παπούτσι)

Καλημερα.

-Καλημερα. Πρωταπριλιάαααα! Προσφορά της Radnet χαχαχαχα. (ανεβαίνει στο μηχανάκι και απομακρύνεται με γέλιο Τζόκερ χωρίς να παραδώσει τίποτα) 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5174
  • Reputation:   55417
  • Achievement Points:  5345
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ε, και τώρα με τον ένα τόμο μόνο που σου έδωσε, για μισο-πρωταπριλιά μου φαίνεται! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Και το ότι έφεραν έστω και έναν τόμο, σαν ψέματα μου φαίνεται. 

 

(να το ξεκαθαρίσω πάντως, στα αλήθεια μού ήρθε ο τόμος Σάββατο πρωι, άσχετα αν δεν το πιστεύω καλά καλά κι εγώ) 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5390
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τι μας έμαθε η Radnet!

Μέρος 2

 

Ο Dr Strange είναι διεστραμμένος.

 

20pg6.thumb.jpg.38f2969b0f8324a3f4f57b47536e4b35.jpg

από τη σελίδα 6 τόμου 20

 

BONUS: Σύμφωνα με το παραπάνω κείμενο, ο Dr Strange βρίσκεται στο χειρουργικό τραπέζι του Ντόκτορ Στρέιντζ. Συνεπώς ο Ντόκτορ Στρέιντζ χειρουργεί τον δόκτορα Ντον Μπλέικ. Δε θα το έλεγα...

 

 

 

image.pngimage.png.72c292425c7e7fb327a510ccea9be5d4.png

Επεξεργασία από Captain Cooper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  534
  • Reputation:   3881
  • Achievement Points:  577
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2837 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

22 ώρες πριν, constantinople είπε:

Γι'αυτό τη λένε έτσι: μόλις βλέπεις τον κούριερ you turn around έκπληκτος! :) 

Όλοι μαζί

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  217
  • Reputation:   2067
  • Achievement Points:  267
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έλαβα σήμερα τον τόμο 71...

Όσο πάει και χειρότερα από την Radnet ...

Δεν ξέρω αν ήταν και σε σας , αλλά στον δικό μου τόμο οι περισσότερες πάνω σελίδες ήταν κολλημένες και δεν ήταν στην ευθεία  η εκτύπωση στην ράχη.

Επίσης πράγματι το χαρτί τόσο το εσωτερικό όσο και το εξωτερικό έχει λεπτίνει. Θα το δω με σιγουριά όταν γυρίσω σπίτι και δω τα άλλα.

Γενικά τι να πω απογοήτευση ... από άποψη συλλογής μακράν η καλύτερη και πιο συλλεκτική σειρά, η Radnet φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν το έχει ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17597
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, Lelis είπε:

Έλαβα σήμερα τον τόμο 71...

Όσο πάει και χειρότερα από την Radnet ...

Δεν ξέρω αν ήταν και σε σας , αλλά στον δικό μου τόμο οι περισσότερες πάνω σελίδες ήταν κολλημένες και δεν ήταν στην ευθεία  η εκτύπωση στην ράχη.

Επίσης πράγματι το χαρτί τόσο το εσωτερικό όσο και το εξωτερικό έχει λεπτίνει. Θα το δω με σιγουριά όταν γυρίσω σπίτι και δω τα άλλα.

Γενικά τι να πω απογοήτευση ... από άποψη συλλογής μακράν η καλύτερη και πιο συλλεκτική σειρά, η Radnet φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν το έχει ...

Ισως επεσες σε λανθασμενο αντιτυπο..Εμενα μια χαρα μου φανηκε και το πηρα και απο το περιπτερο.Δεν λεω οτι δεν φταιει η Radnet που δεν σας 

προσεχει ειδικα εσας που εισαστε συνδρομητες.Να παρεις αμεσα τηλεφωνο και να τους τα ψαλλεις για αλλαγη αντιτυπου,μηπως φοβηθουν και σε χασουν

απο συνδρομητη τους.Ξερω ακραιο σεναριο,αλλα ο φοβος φυλαει τα ερμα..  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5174
  • Reputation:   55417
  • Achievement Points:  5345
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Κι εγώ το έλαβα σήμερα σε άψογη κατάσταση. Άκουσα βήματα και I turn around και τι να δω! Ήταν ο ντελιβεράς της Turnaround! :)

 

ΥΓ. Να τους στείλεις φώτο με τον προβληματικό τόμο και μετά να τους τηλεφωνήσεις να το δουν και να ζητήσεις να σου στείλουν ξανά έναν σωστό τόμο μαζί με την επόμενη σου παραλαβή.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, albert είπε:

.Να παρεις αμεσα τηλεφωνο και να τους τα ψαλλεις για αλλαγη αντιτυπου,μηπως φοβηθουν και σε χασουν

απο συνδρομητη τους.Ξερω ακραιο σεναριο,αλλα ο φοβος φυλαει τα ερμα..  

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

ΥΓ. Να τους στείλεις φώτο με τον προβληματικό τόμο και μετά να τους τηλεφωνήσεις να το δουν και να ζητήσεις να σου στείλουν ξανά έναν σωστό τόμο μαζί με την επόμενη σου παραλαβή.

 

Δε χρειαζονται απειλες. Τους λες ελαβα ελαττωματικο τομο και στον αλλαζουν στην επομενη αποστολη. Χωρις πολλά πολλά.Ουτε φωτογραφιες ουτε επεξηγήσεις Σε αυτο τους το δινω ειναι εξυπηρετικότατοι.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και το δικό μου αντίτυπο ως συνδρομητής ήρθε σε άψογη κατάσταση μέσα σε bubbles. Όσον αφορά την ποιότητα του χαρτιού, δεν παρατήρησα κάποια διαφορά με τους προηγούμενους τόμους. Οπωσδήποτε να ζητήσεις την αντικατάσταση του και είμαι σίγουρος ότι θα σε εξυπηρετήσουν. Τέλος, κατά τη γνώμη μου, η Radnet παρόλη τη μικρή της εμπειρία στον τομέα του περιοδικού τύπου (ιδρύθηκε το 2018), το τελευταίο διάστημα τα πηγαίνει αρκετά καλά, αν εξαιρέσεις τον τελευταίο μήνα με τις καθυστερήσεις στην κυκλοφορία και με το ατόπημα της μη αρίθμησης του 61ου τόμου. Εκτιμώ το γεγονός ότι έχουν επιβαρυνθεί με την αποστολή στους συνδρομητές, μεμονωμένων τόμων με την turnaround, ώστε να έχουμε τον εκάστοτε τόμο στα χέρια μας παράλληλα με την κυκλοφορία του στα περίπτερα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5174
  • Reputation:   55417
  • Achievement Points:  5345
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Και αν ανανεώσουν και πέρα από τον τόμο 90 θα τους δώσω άφεση αμαρτιών! :papas: :pray: :vampir:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  62
  • Reputation:   430
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4519 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θα δινατε 9,5 ευρω για καθε τομο αν ηταν προυποθεση για να ανανεωθει η σειρα στους 120 τομους?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

24 λεπτά πριν, beyonder45 είπε:

Θα δινατε 9,5 ευρω για καθε τομο αν ηταν προυποθεση για να ανανεωθει η σειρα στους 120 τομους?

Στα 10 ευρώ, θα μιλάμε για σχεδόν 50% αύξηση τιμής από την αρχή κυκλοφορίας της σειράς. Αν συμβεί, θεωρώ πως είναι και η τελευταία αύξηση που θα μπορώ να υποστηρίξω οικονομικά ,καθώς δεδομένης της εβδομαδιαίας περιοδικότητας το μηναίο κόστος θα είναι αρκετά μεγάλο. Για 11 ευρώ το τεύχος, δεν θα μπω στην διαδικασία να συζητήσω. Θα συνέχιζα την αγορά των spiderman και daredevil. Όλοι οι υπόλοιποι ήρωες θα ήταν μετέωροι. 

Επεξεργασία από daredevil21
  • Like 7
  • Λύπη 2
  • Ουδέτερο 1
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5174
  • Reputation:   55417
  • Achievement Points:  5345
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 hours ago, beyonder45 said:

Θα δινατε 9,5 ευρω για καθε τομο αν ηταν προυποθεση για να ανανεωθει η σειρα στους 120 τομους?

 

Θα έδινα. Ο τόμος τώρα κάνει €9 οπότε για μισό ευρώ αύξηση δεν θα τα χαλάσουμε. :kabouris:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, beyonder45 είπε:

Θα δινατε 9,5 ευρω για καθε τομο αν ηταν προυποθεση για να ανανεωθει η σειρα στους 120 τομους?

 

Οχι, γιατι το εχουν παρακανει με τις αυξησεις. Δεν εχουμε δει πουθενά την παραμικρη υποτιθεμενη "διατηρηση της υψηλης ποιοτητας" που διαφημιζουν.Ισα ισα το αναποδο...

Επισης στην Ιταλια επρεπε να φτασουν στους 300 τομους για να γινει η αυξηση απο τα 8 στα 10 ευρω. 5 ολοκληρα χρονια κυκλοφοριας !

Εμεις εδω στους 35 με συνοπτικές καναμε τα 7 8 και επειτα παρα πολυ γρηγροα στον 61 (νομιζω) τα 8 9.(ο οποιος 61 ηρθε χωρις νουμερο στη ραχη!).Τωρα μου λες στον 91 πρεπει να αυξηθει κιαλλο για να συνεχισουμε...

 

Δεν ειναι θεμα τιμης ειναι θεμα αρχης. Αν αξιζε αυτο που επαιρνα θα τα εδινα ναι, δεν ειναι το μισο ευρω η διαφορα. 
Αλλα οταν κοιταω τη βιβλιοθηκη και βλεπω τομο με λευκη ραχη και 2 τομους χωρις νουμερο μου ερχονται στο μυαλο :pesta:

 

Θα τα εδινα ΜΟΝΟ στην περιπτωση που στην επομενη συνδρομη (με την αυξηση) μου δωσουν αρτιους τους τομους 25 52 και 61 που εχω πληρωσει και δεν εχω παρει αυτο που επρεπε να παρω. 

 

 

Τελος , ε οχι και 9.50 ευρω για να διαβαζουμε Hulk και ΙronMan....Αν μου επιτρεψουν να μην τα συμπεριλάβω στην συνδρομη μου, ευχαριστως συνεχιζω με αυξηση...

 

Ξανα τελος ,ποιος μου λεει εμενα οτι σε 5 μηνες τα 9.50 δεν θα γινουν 10.50 ή 11 ? Αυτο το παιχνιδακι θα παιζουμε καθε τρις και λιγο ? 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

21 ώρες πριν, beyonder45 είπε:

Θα δινατε 9,5 ευρω για καθε τομο αν ηταν προυποθεση για να ανανεωθει η σειρα στους 120 τομους?

Δεν ξέρω. Αν ήταν να έχουμε αύξηση κάθε 30 τόμους για να συνεχιστεί η συλλογή, αργά ή γρήγορα θα την σταματούσα. Στην επόμενη αύξηση, μικρή ή μεγάλη,θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21492
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

22 ώρες πριν, beyonder45 είπε:

Θα δινατε 9,5 ευρω για καθε τομο αν ηταν προυποθεση για να ανανεωθει η σειρα στους 120 τομους?

Αν ήταν DC, ναι θα έδινα, αλλά για Marvel :antekale::lol:.

Πέρα από την πλάκα, σε αυτή τη φάση μπορεί και να το σκεφτόμουνα και να έκλεινα προς το ναι, αλλά μέχρι τον Αύγουστο ή Σεπτέμβριο που ίσως γίνει η επέκταση ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Ας έρθει εκείνη η ώρα και βλέπουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πιστεύω ότι δεν θα προχωρήσουν σε αύξηση, όμως η σύγκριση που γίνεται με τους Ιταλούς κατά τη γνώμη μου είναι άτοπη. Η Ιταλία ως γνωστό έχει εξαπλάσιο πληθυσμό από τη χώρα μας, ενώ η αγορά κόμικς από τους Ιταλούς είναι μέρος της κουλτούρας τους. Επομένως με το να συγκρίνουμε ανόμοιες αγορές, αδικούμε την προσπάθεια που γίνεται από τη μεριά της εταιρείας (βλ. Radnet), η οποία σε ένα αφιλόξενο επιχειρηματικό περιβάλλον (βλ. αυξημένη φορολογία) και με την παγκόσμια ανατίμηση των τιμών λόγω του πολέμου, δείχνει αντοχές :papas: και μας προσφέρει μια πολύ αξιόλογη συλλογή. Αν το τελευταίο χρόνο υπήρχε ένα σταθερό οικονομικό περιβάλλον, τότε η οποιαδήποτε ενέργεια αύξησης της τιμής, θα ήταν κατακριτέα. Τώρα όμως ας κάνουμε όλοι μας υπομονή για τις ανατιμήσεις, τις καθυστερήσεις αλλά και για κάποια λάθη που προέκυψαν, και ας στηρίξουμε την ελληνική αυτή εταιρεία, όσο επιτρέπουν στον καθένα μας οι οικονομικές του δυνατότητες. Προσωπικά, αν έχουμε επέκταση πέραν των 120 τόμων, θα έδινα μέχρι και 10€. (Μέτρο σύγκρισης έχω τις τιμές των υπερηρωικων εκδόσεων των Anubis, Οξύ, Μικρός Ήρως). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

με την παγκόσμια ανατίμηση των τιμών λόγω του πολέμου

Νομίζω πως σε αυτό το κομμάτι μιλάμε πλεον για παραμύθι χωρίς δράκο... Βρίσκουν αφορμή και τα κάνουν (πχ καύσιμα). 

 

7 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Πιστεύω ότι δεν θα προχωρήσουν σε αύξηση,

Για να ρωτάει μάλλον προς εκεί οδεύουμε. 

 

7 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

η σύγκριση που γίνεται με τους Ιταλούς κατά τη γνώμη μου είναι άτοπη. Η Ιταλία ως γνωστό έχει εξαπλάσιο πληθυσμό από τη χώρα μας, ενώ η αγορά κόμικς από τους Ιταλούς είναι μέρος της κουλτούρας τους.

Δεν γνωρίζουμε όμως τι ποσοστό εξ αυτων αγοραζει/διαβάζει κόμικς... Και η Ινδία είναι πάνω από 1 δις κόσμος, δε μου λέει κάτι αυτό. Βασικά αν όλοι μας παίρναμε 1.500-2.000 καθαρό μισθό δε θα καθόταν κανένας να αναλώνεται για ψιλιαδουρες... Γιαυτό οι Ιταλοί είπαν ναι σε οποιαδήποτε αύξηση χωρίς πολλά πολλά. 

 

Προσωπικά για να πειστώ ότι δεν πάνε καλά και είναι επιτακτική η αύξηση, θα ήθελα να δω νούμερα (δλδ καθαρό/μεικτο εβδομαδιαίο κέρδος) από συνδρομητές και από πωλήσεις στα περίπτερα. Από την αρχή έως τωρα. Επίσης δεν θεωρώ ότι οποιαδήποτε άλλη συλλογή της εταιριας πουλαει σε τέτοιο βαθμό όσο η SEC. Γιατί να μην καταργήσουν εντελώς μια άλλη συλλογή ώστε να διατηρήσουν τους οικονομικούς πόρους για τη Marvel; Λέω εγώ τώρα..Απ την απέξω βέβαια. 

 

Όπως προείπαν και οι @ theforce  @ daredevil21

, μια ακόμη αύξηση ίσως την αντέξουμε. Μετά αποκλύεται...Αλήθεια πόσο θα πάει η συνδρομή; Τώρα νομίζω δίνουμε 7.60 τον τομο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21492
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάντως η χρονολογική σειρά με κάποιους τόμους που βγαίνουν δεν ισχύει ακριβώς.

Παράδειγμα

το 5ο τεύχος των Avengers, που βρίσκεται στο 10ο τόμο της συλλογής, ξεκινάει μετά την μάχη του Hulk με το Πράγμα, που διαδραματίζεται στα τεύχη 25-26 των Fantastic Four, που βρίσκονται στον τόμο 16 της συλλογής.

Δλδ αν κάποιος τους διάβαζε με την σειρά έκδοσης, θα έψαχνε να βρει πότε έγινε αυτή η μάχη και θα περίμενε έξι βδομάδες να μάθει τι έγινε.

Υπάρχει μια απόσταση 6 τόμων.

Καταλαβαίνω ότι επειδή τα τεύχη των Avengers είναι διμηνιαία "τρέχουν" πιο γρήγορα και έτσι κάλυψαν μεγαλύτερη απόσταση, αλλά για αυτό πιστεύω ότι θα έπρεπε  να ξεκινούν λίγο αργότερα, μετά τον 14-15 τόμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Όπως προείπαν και οι @ theforce  @ daredevil21

, μια ακόμη αύξηση ίσως την αντέξουμε. Μετά αποκλύεται...Αλήθεια πόσο θα πάει η συνδρομή; 

Αν ο τόμος πάει στα 10 ευρώ, με την συνδρομή θα πάει στα 8.5 ευρώ. Το θέμα όμως είναι ότι πλέον θα απαιτούνται 170 ευρώ για ανανέωση συνδρομής, περίπου το 1/3 του βασικού μισθού. Ποιος μπορεί να διαθέσει ένα τέτοιο ποσό ελαφρά τη καρδία? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

15 ώρες πριν, hudson είπε:

Πάντως η χρονολογική σειρά με κάποιους τόμους που βγαίνουν δεν ισχύει ακριβώς.

Παράδειγμα

το 5ο τεύχος των Avengers, που βρίσκεται στο 10ο τόμο της συλλογής, ξεκινάει μετά την μάχη του Hulk με το Πράγμα, που διαδραματίζεται στα τεύχη 25-26 των Fantastic Four, που βρίσκονται στον τόμο 16 της συλλογής.

Δλδ αν κάποιος τους διάβαζε με την σειρά έκδοσης, θα έψαχνε να βρει πότε έγινε αυτή η μάχη και θα περίμενε έξι βδομάδες να μάθει τι έγινε.

Υπάρχει μια απόσταση 6 τόμων.

Καταλαβαίνω ότι επειδή τα τεύχη των Avengers είναι διμηνιαία "τρέχουν" πιο γρήγορα και έτσι κάλυψαν μεγαλύτερη απόσταση, αλλά για αυτό πιστεύω ότι θα έπρεπε  να ξεκινούν λίγο αργότερα, μετά τον 14-15 τόμο.

Όντως στην αρχή υπήρχε το πρόβλημα αυτό, που οφείλονταν στη διμηνιαία κυκλοφορία των Avengers, όπως πολύ σωστά αναφέρεις. Υπήρχε όμως ακόμη ένας λόγος. Η σειρά των F4 χρονολογικά ξεκίνησε περίπου 2 χρόνια πιο νωρίς (Νοέμβριος 1961) από αυτή των Avengers (Σεπτέμβριος 1963), με αποτέλεσμα το διάστημα αυτό, να μη είχε καλυφθεί στους 9 πρώτους τόμους της συλλογής, παρόλο που σε αυτούς, οι 4 τόμοι ήταν των F4 (2ος, 5ος, 7ος, 9ος). 

 

Υ. Γ. 1 Έτσι είναι, όταν διαφημίζεις ως εταιρεία ότι όλες οι αυθεντικές πρώτες εκδόσεις των κόμικ της Marvel θα εκδίδονται σε απόλυτα χρονολογική σειρά, σύμφωνα με τις ημερομηνίες πρώτης έκδοσης, το αναγνωστικό κοινό έχει απαιτήσεις. Ενώ στην άλλη έκδοση (ονόματα δεν λέμε :notalk:), δεν ασχολούνται με τέτοια μικροπραγματα, γιατί απλά δεν τους ενδιαφέρει. :lol:

Υ. Γ. 2 Πριν από λίγα λεπτά έλαβα email από τη Radnet για αποστολή πακέτου. Για να δούμε.... 

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5174
  • Reputation:   55417
  • Achievement Points:  5345
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Λες να'ναι ο τόμος Spiderman? :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Ναι κι εγώ στις 10.00 περίπου μου ήρθε μήνυμα από Radnet ότι το δέμα παραδόθηκε στον ταχυδιανομέα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.