Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Επίσης πότε πρόλαβες φίλε ManaLeak13 να "βαρεθείς" τους συγκεκριμένους υπερήρωες με τόσους λίγους τόμους; :thinking:

 

Δεν ειναι οτι τους βαρεθηκα βαρεθηκα, απλά θα προτιμουσα να διαβαζω τους υπολοιπους σε μεγαλυτερη συχνοτητα. Πχ στον Daredevil, νιωθω οτι δεν εχουμε διαβασει ακομα τιποτα.Θα ηθελα να δω περισσοτερα απ τον ηρωα σε συντομοτερο χρονο.

 

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Προσωπικά δεν είχα γραφτεί συνδρομητής ΠΟΤΕ και σε καμιά σειρά. Σε αυτή εδώ γράφτηκα γιατί πρώτη φορά ένοιωσα ότι είχα κάτι μπροστά μου που άξιζε τη συνδρομή.

 

 

Το ιδιο κ εγω. Ναι ειναι σοβαρο το γεγονος που γλυτωνουμε οτι μπορουμε, αλλά αμα μεσω συνδρομης βοηθαμε περισσοτερο για επεκτασεις, ακομα καλυτερα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  534
  • Reputation:   3883
  • Achievement Points:  577
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2837 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

11 ώρες πριν, constantinople είπε:

Πάντως τώρα πάνε καλά οι πωλήσεις στην Ιταλία απ'ότι λένε στο site των Ιταλών fans

Ξέρεις ιταλικά φίλε @ constantinople ; Θα υπέθετε κάποιος ότι τους αντιπαθούσες μετά το σχίσμα:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  159
  • Reputation:   1708
  • Achievement Points:  164
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μιας κ μερικοί έχουν αμφιβολίες για τον Καπ ανεβάζω μερικές φωτος απο το τεύχος που θα κυκλοφορήσει. Οπως βλέπεται το πράγμα στρώνει επικίνδυνα κ θα ειναι must τίτλος σε λίγο

 

20230505_184543.thumb.jpg.ca3cf1f0a1037253858cc5b39640d5dd.jpg20230505_184607.thumb.jpg.b5dffae55b8ca6e8a15f607190967fb0.jpg20230505_184629.thumb.jpg.2e80e53cb0711441d138d767415074b5.jpg20230505_184646.thumb.jpg.fe0f6ddea9ba92cd19d2ca5bf42ed429.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σίγουρα θα γίνει must τίτλος, αφού θα "παρελάσουν" μέσα από τις σελίδες του τίτλου, όλα τα μεγαθήρια της Marvel όπως οι Jack Kirby, Gil Kane, Jim Steranko, John Romita, John και Sal Buscema, Gene Colan. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο που ο Captain America ήταν ο πιο δημοφιλής υπερήρωας των εκδόσεων Καμπάνα, μετά τον Spider-Man, με δικό του σε κυκλοφορία περιοδικό και μάλιστα σε δύο περιόδους (1976-1982, 1991-1992). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Παρελήφθησαν από το "περίπτερο" οι τόμοι μαζί με τον "αντικαταστάτη" του 74, όλοι τυλιγμένοι μαζί με αεροπλάστ. Είμαι πάρα, μα πάρα πολύ ικανοποιημένος από την εταιρεία!!!

Η ποιότητα των τόμων στην εκτύπωση εξαιρετική!!! Απίστευτη λεπτομέρεια στις γραμμές των σχεδίων, καμία σχέση με τα προβλήματα που παραμένουν στον Σπάιντερ-μαν και τους 4 Φανταστικούς, τα οποία όμως οφείλονται 100% στους Ιταλούς.

Ο τόμος του Κάπταιν Αμέρικα είχε ένα προβληματάκι. 8 φύλλα είναι κολλημένα στη μια γωνία, γιατί το χαρτί είχε τσακίσει προς τα μέσα κατά την κοπή, οπότε σε εκείνο το σημείο έμεινε άκοπο και προεξέχει. Θα το φτιάξω μόνος μου όμως, με ψαλίδι και ίσως και λίγο γυαλόχαρτο.

 

Στο περιεχόμενο, όμως, υπάρχει ένα θέμα με τον Μόντοκ. Πρέπει να μού έχει έρθει κάποια ελαττωματική έκδοση. 

modok.thumb.jpg.337f9f723ca728535fe5893c548b19a2.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Να δούμε τώρα ποιο τυχερό ανιψάκι θα πάρει τον τόμο που αντικατέστησες! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ένας τόμος δεν κάνει τη διαφορά. Θα τον κρατήσω εγώ προς το παρόν:mafia: και βλέπουμε...

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Βλέπω είσαι κτητικός! :) 

 

Παρέλαβα κι εγώ τους δυο τόμους και το καταφχαριστήθηκα. Έτσι εντάξει, μπορεί να παίρνουμε τον ένα τόμο μετά την κυκλοφορία του στα περίπτερα αλλά τουλάχιστον παίρνουμε τον άλλον πριν. Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να λαμβάναμε και τους 2 τόμους πριν κυκλοφορήσουν στα περίπτερα, αλλά οκ.

 

Περιτό να πω ότι ο τόμος του Κάπταιν Αμέρικα τα σπάει. :wow: Μια μικρή γεύση μπορείτε να πάρετε και από την παρουσίαση που είχα κάνει εδώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6949
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Στον Καπ γυρίζει ο Κιρμπι και αρχίζει ο χαμός !!!

 

Μπαίνει στο σωστό δρόμο η σειρά !!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

10 ώρες πριν, constantinople είπε:

Να δούμε τώρα ποιο τυχερό ανιψάκι θα πάρει τον τόμο που αντικατέστησες! :) 

 

10 ώρες πριν, theforce είπε:

Ένας τόμος δεν κάνει τη διαφορά. Θα τον κρατήσω εγώ προς το παρόν:mafia: και βλέπουμε...

 

Όταν κάνετε αντικατάσταση, δεν επιστρέφετε τον ελλατωματικό τόμο στην επόμενη παραλαβή ; :thinking:

 

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Περιτό να πω ότι ο τόμος του Κάπταιν Αμέρικα τα σπάει. :wow: Μια μικρή γεύση μπορείτε να πάρετε και από την παρουσίαση που είχα κάνει εδώ...

Για να δούμε, σήμερα θα διαβάσω το υπόλοιπο. Πρόλαβα στο ΣΚ διάβασα τη συνέχεια με τον Red Skull. Τα πρώτα 3 τεύχη δηλαδή.

Και εννοείται διάβασα τους ΧΜΕΝ μονομιάς! 

 

Καλό Ιούνιο τα επόμενα τώρα. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

51 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Όταν κάνετε αντικατάσταση, δεν επιστρέφετε τον ελλατωματικό τόμο στην επόμενη παραλαβή ; :thinking:

Ρώτησα πώς μπορεί να γίνει η αντικατάσταση/ επιστροφή και μού είπαν να πετάξω τον κατεστραμμένο τόμο.

 

Να συμπληρώσω με την ευκαιρία πως άλλος ένας λόγος που δεν δίνω τον τόμο σε ανηψάκι είναι για να μη γίνω ρεζίλι και ακούσω κανένα "άσε ρε θείο, τα σκισμένα μου χαρίζεις; Ού να μου χαθείς"

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 ώρες πριν, theforce είπε:

Ρώτησα πώς μπορεί να γίνει η αντικατάσταση/ επιστροφή και μού είπαν να πετάξω τον κατεστραμμένο τόμο.

 

Να συμπληρώσω με την ευκαιρία πως άλλος ένας λόγος που δεν δίνω τον τόμο σε ανηψάκι είναι για να μη γίνω ρεζίλι και ακούσω κανένα "άσε ρε θείο, τα σκισμένα μου χαρίζεις; Ού να μου χαθείς"

Ποια σκισμένα? Δεν .μιλάμε να δώσεις τον τόμο με την διπλή ιστορία? Δηλαδή τσαμπα έναν τόμο με πόσες ιστορίες μέσα? Και θα γκρινιάζουν γιατί θα προσέξουν την διπλή ιστορία? Μα ποιος είναι το ανηψακι σου? Ο @ ManaLeak13 :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

Ποια σκισμένα? Δεν .μιλάμε να δώσεις τον τόμο με την διπλή ιστορία? Δηλαδή τσαμπα έναν τόμο με πόσες ιστορίες μέσα? Και θα γκρινιάζουν γιατί θα προσέξουν την διπλή ιστορία? Μα ποιος είναι το ανηψακι σου? Ο @ ManaLeak13 :lol:

Τον τόμο με τη διπλή ιστορία δεν τον έχω ούτε μονό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 5/7/2023 at 4:07 PM, constantinople said:

Επί τη ευκαιρία ενημέρωσα με τις τελευταίες Ιταλικές κυκλοφορίες και όλα τα εξώφυλλα και περιεχόμενα των μελλοντικών τόμων Σπάιντερμαν που έχω βάλει εδώ, των τόμων που έχω βάλει εδώ, των τόμων Θωρ που έχω βάλει εδώ και των τόμων Χουλκ που έχω βάλει εδώ!

  

On 5/11/2023 at 10:16 PM, constantinople said:

Συνεχίζουμε: Ενημερώθηκαν τα εξώφυλλα και περιεχόμενα των μελλοντικών τόμων Άιρον Μαν που έχω βάλει εδώ, των τόμων των Εκδικητών που έχω βάλει εδώ, των τόμων του Ατρόμητου που έχω βάλει εδώ και των τόμων Κάπταιν Αμέρικα που έχω βάλει εδώ!

 

Και ξανασυνεχίζουμε: Ενημερώθηκαν τα εξώφυλλα και περιεχόμενα των μελλοντικών τόμων Χ-ΜΕΝ που έχω βάλει εδώ, των τόμων των Υπερασπιστών που έχω βάλει εδώ και των τόμων του Δρ Στρέιντζ που έχω βάλει εδώ:)

 

Και εδώ έχωσα τα εξώφυλλα και περιεχόμενα των 2 πρώτων τόμων Spectacular Spider-Man που πρόλαβαν να κυκλοφορήσουν στην Ιταλία! :xm:

 

Γενικά με αυτό το :update: προστέθηκαν σε κάθε ήρωα ως και δέκα νέα εξώφυλλα, ενώ σε μερικούς (Χουλκ, Άιρον Μαν, Κάπταιν, Χ-ΜΕΝ) προστέθηκαν και σχεδόν όλες οι σελίδες των περιεχομένων τους που δεν είχα βρει παλαιότερα. :mafia:

 

Σιγά-σιγά θα μπουν και τα εξώφυλλα των υπόλοιπων 30 Ιταλικών τόμων (μόλις κυκλοφορήσουν στην Ιταλία) ώστε να έχουμε ολοκληρωμένους και τους 350 τόμους της Ιταλικής σειράς! :cheers4:

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Μόλις έσκασε αυτή η βόμβα:

 

radshop2.thumb.png.48580fc0509d03a8044ea7d29bc752ae.png

 

Τόμοι 21 ως 40 με €2.50 ο τόμος!:nuts:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  622
  • Reputation:   4647
  • Achievement Points:  644
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Άντε γειά radnet!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όντως το πρώτο πράγμα που περνάει απ'το μυαλό είναι ότι ξεπουλάνε όσο-όσο γιατί έχουν σκοπό να κλείσουν. :(

 

Εγώ όμως από τη φύση μου αισιόδοξος, θέλω να πιστεύω ότι απλά πούλησε καλά η πρώτη προσφορά (1-20) και σκέφτηκαν ότι έτσι θα ξεστοκάρουν. :pray:

 

Από την άλλη, όσο δεν ανακοινώνουν την επόμενη επέκταση και δε δίνουν δυνατότητα ανανέωσης της συνδρομής για 20 τόμους, οι ελπίδες μου καταρρακώνονται (αυτή τη στιγμή είμαστε στον τόμο 76, δηλαδή μένουν μόνο 14 τόμοι και αντί να σου δίνουν το δικαίωμα να ανανεώσεις 20 τόμους 77-96, σου λένε πάρε μόνο τους 77-90 :( ). Όσο παραμένουν έτσι τα πράγματα δε βλέπω να γράφονται νέοι συνδρομητές. :down:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Άραγε, τον τόμο 37 του Καπ πώς θα τον έχει στην προσφορά; Κανονικό ή ελαττωματικό; (τι ρωτάω κι εγώ τώρα αχαχαχα).

 

Για την ανανέωση, παραμένω ακόμα αισιόδοξος και θα περιμένω μέχρι τον τόμο 82 για να ανησυχήσω (άντε μέχρι τον 83).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σύμφωνα με την κοινή λογική πάμε για ξεστοκαρισμα και κλείσιμο. Γιατί με αυτή την κίνηση ναι μεν ξεστοκαρεις αλλά ταυτόχρονα απογοητεύσεις τους συνδρομητές σου γιατί τους κάνεις και αισθάνονται ηλίθιοι που σε στήριξαν και σου έδωσαν τρεις φορές πάνω τα χρήματα που εσύ ξεπουλας τους τόμους. Όμως από την άλλη επειδή η κοινή λογική δεν παντρεύεται πολύ με την Radnet ίσως είναι άλλη μια προσπάθεια να μαζέψει καινούργιο κοινό και να ξεστοκαρει τόμους. Όπως και να έχει είναι ευκαιρία για όλους που θέλουν να πάρουν τους τόμους και τελικά να πάρουν 40 τόμους με 100 ευρώ ενώ όλοι οι άλλοι τους πήραν με τα τριπλάσια  χρήματα. Εγώ πάντως που έχω μόνο 8 τόμους από αυτή την 20αδα δεν θα χτυπήσω την προσφορά αυτή καθαρά από αντίδραση. Αλλωστε σε λίγο καιρό θα βουλιάξει το fb με τύπους που θα πουλάνε τόμους στα 4 ευρώ τον ένα ώστε να βγάλουν και κέρδος και γράφοντας "τρελή προσφορά αθικτο τόμοι στη μισή τιμή".

  • Like 13
  • Λύπη 1
  • Respect 1
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ομολογώ ότι διαβάζοντας την ανακοίνωση και για την δεύτερη 20αδα στα καπάκια με 2.5€/τόμο ένιωσα και πολύ κορόιδο σαν καταναλωτής για όλο το κεφάλαιο που δαπάνησα μέχρι στιγμής σε αυτή την συλλογή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6949
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Συμφωνώ με όλους τους παραπάνω.

 

Οι ενδείξεις δεν είναι καλές. 15θηνμερη κυκλοφορία ξεστοκάρισμα φουλ.

 

Η μόνη καλή εκδοχή είναι πωσ η σειρά έχει βρει το κοινό της και είναι περίπου 1000-1500 τόμοι κατά μέσο όρο και τα πρώτα 50 είχαν πάνω από 5000 ανά τόμο οπότε έχουν γεμίσει

 

οι αποθήκες με τα τεύχη 1-50 και θα τα ξεστοκάρουν τώρα για να επιβιώσει η σειρά και μπας και ψηθεί κανένας νέος αναγνώστης .... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ισως τα πράγματα να μην είναι τόσο τραγικά όσο λέτε. Μπορεί να θελουν να ξεστοκάρουν την αποθήκη τους είτε για να φερουν καινούρια προϊόντα/συλλογές είτε απλά για να ελευθερώσουν χώρο. 

 

Υποθέτω οτι στα πρώτα το τιράζ ηταν πολύ μεγάλο (το βλέπαμε κιόλας στα περίπτερα που φέρνανε απ το καθένα 6-8+ τόμους) και σιγά σιγά το μειώνανε με βάση τις πωλήσεις. Το είχα δηλώσει εξαρχής (άσχετα που μετά εκανα κολοτούμπα και τα αγοράζω όλα :lol:) ότι 7 ευρω κάθε Παρασκευή είναι παρα πολλά για την Ελληνική αγορά. Που οι περισσότεροι κομικσόφιλοι τα μόνα που συλλεγουν (και αν) ειναι το Μικι Μαους και το ΚΟΜΙΞ της Καθημερινής (που βγάινει συνολο 10κατι το μήνα!).

Μπήκαν αδιαβαστοι ή με αγνοια στην αγορά και γιαυτο ενδεχομένως να την πάτησαν,βγαζοντας τιράζ εξωπραγματικό που τους εμεινε και εχει δημιουργήσει στοιβες ατελείωτες !

 

 

Συμφωνώ στο οτι ξεφτυλίζουν το προίον, γιατί ειναι σαν να μας προσβάλλουν,τουλάχιστον εμας που ειμαστε συνδρομητες/αγοραζουμε απο περιπτερο since day 1.Αλλά δεν βαριέσαι... Λες και τα μαζευουμε για να τα πουλήσουμε.

Το γελοίο της υποθεσης ειναι οτι ακόμα πουλάνε στο σαιτ τον καθε τομο στα 8.99 ενω ειχε αρχική 6.99/7.99.

 

Πάντως προς το παρόν παραμένω αισιόδοξος και αναμένω την επέκταση. :up: 

 

Αν ειναι να κόψουν τη σειρα, ίσως δοκιμάσουν πρωτα μια επιλεκτική κυκλοφορια. Το θεωρώ αδιανόητο ο Σπαιντερμαν να μην πουλάει!

Εκτός και αν η εταιρια κλείσει εντελώς, οπότε δεν μπορουμε να κανουμε κάτι εμεις για αυτο.

Αυτο με τα εργοστάσια και προβληματα με καθυστερίσεις θεωρώ ειναι μπαρούφες και μας κοροιδεύουν κατάμουτρα.Άλλος ειναι ο λόγος που εγινε 15νθημερη η κυκλοφορία.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτό έπρεπε να γίνει αφού σταματήσει η σειρά (στον 90, 120, 300, όπου τέλος πάντων).

Τώρα, στην περίπτωση που γίνει επέκταση, γιατί σαν συνδρομητής να κάνω νέα συνδρομή με 8 ευρώ τον τόμο ξέρω εγώ!! Θα περιμένω κάποια στιγμή στο μέλλον να τους πάρω με 2,5 ευρώ. Άρα θα με χάσει από συνδρομητή και έτσι θα χάσει και λεφτά.

Τελείως λάθος κίνηση.

Αν σταματούσε στην πρώτη 20αδα, θα έλεγα ότι το έκανε για προωθητικούς λόγους, ενώ τώρα φτάνουμε σχεδόν στους μισούς τόμους οπότε...

Αν γίνει πάντως επέκταση θα το σκεφτώ πολύ να συνεχίσω την συνδρομή.

Είμαι υπέρ να στηρίζουμε τέτοιες προσπάθειες, αλλά θα πρέπει να κοιτάξουμε και την τσέπη μας.

Θα δείξει...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  207
  • Reputation:   1191
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

43 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Ισως τα πράγματα να μην είναι τόσο τραγικά όσο λέτε. Μπορεί απλά να θελουν να ξεστοκάρουν την αποθήκη τους είτε για να φερουν καινούρια προϊόντα/συλλογές είτε για να ελευθερώσουν χώρο. 

 

Υποθέτω οτι στα πρώτα το τιράζ ηταν πολύ μεγάλο (το βλέπαμε κιόλας στα περίπτερα που φέρνανε απ το καθένα 6-8+ τόμους) και σιγά σιγά το μειώνανε με βάση τις πωλήσεις. Το είχα δηλώσει εξαρχής (άσχετα που μετά εκανα κολοτούμπα και τα αγοράζω όλα :lol:) ότι 7 ευρω κάθε Παρασκευή είναι παρα πολλά για την Ελληνική αγορά. Που οι περισσότεροι κομικσόφιλοι τα μόνα που συλλεγουν (και αν) ειναι το Μικι Μαους και το ΚΟΜΙΞ της Καθημερινής (που βγάινει συνολο 10κατι το μήνα!).

Μπήκαν αδιαβαστοι ή με αγνοια στην αγορά και γιαυτο ενδεχομένως να την πάτησαν,βγαζοντας τιράζ εξωπραγματικό που τους εμεινε και εχει δημιουργήσει στοιβες ατελείωτες !

 

 

Συμφωνώ στο οτι ξεφτυλίζουν το προίον, γιατί ειναι σαν να μας προσβάλλουν,τουλάχιστον εμας που ειμαστε συνδρομητες/αγοραζουμε απο περιπτερο since day 1.Αλλά δεν βαριέσαι... Λες και τα μαζευουμε για να τα πουλήσουμε.

Το γελοίο της υποθεσης ειναι οτι ακόμα πουλάνε στο σαιτ τον καθε τομο στα 8.99 ενω ειχε αρχική 6.99/7.99.

 

Πάντως προς το παρόν παραμένω αισιόδοξος και αναμένω την επέκταση. :up: 

 

Αν ειναι να κόψουν τη σειρα, ίσως δοκιμάσουν πρωτα μια επιλεκτική κυκλοφορια. Το θεωρώ αδιανόητο ο Σπαιντερμαν να μην πουλάει!

Εκτός και αν η εταιρια κλείσει εντελώς, οπότε δεν μπορουμε να κανουμε κάτι εμεις για αυτο.

Αυτο με τα εργοστάσια και προβληματα με καθυστερίσεις θεωρώ ειναι μπαρούφες και μας κοροιδεύουν κατάμουτρα.Άλλος ειναι ο λόγος που εγινε 15νθημερη η κυκλοφορία.

η σειρα αγοραζεται απο ιταλια . αν βγαζουν καθε βδομαδα  μονο σπαιντερμαν σε μισο χρονο δεν θα ειχαν τι να βαλουν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

41 λεπτά πριν, SPAWN είπε:

η σειρα αγοραζεται απο ιταλια . αν βγαζουν καθε βδομαδα  μονο σπαιντερμαν σε μισο χρονο δεν θα ειχαν τι να βαλουν

Καλά σε αυτήν την περίπτωση προφανώς μεν δεν θα πας μόνο με Σπάιντερ-Μαν, θα δεις και ποια άλλα πουλάνε σχεδον ισάξια, αφετέρου δεν πας για εβδομαδιαία κυκλοφορία. 

 

Το ψιλοαποκλυω σαν σενάριο βέβαια, αλλά ποτέ δε ξέρεις. 

 

Συμφωνώ με τον @ hudson   έχει απόλυτο δίκιο. Το ξεστοκαρισμα, όλα μισή τιμη κλπ το κάνεις αφού σταματήσεις τη σειρά οχι ενώ είναι σε εξέλιξη.

Απ την άλλη κάνει και κάτι λογικό αυτη η εταιρεία ωστε να μας παραξενεύει αυτή η κίνηση; Υπάρχει σοβαρή εταιρία στον πλανήτη που να βγάζει τόμο με λευκή ράχη ενώ όλα είναι μαύρα, σε άλλες ράχες μαύρα σε άλλες άσπρα γράμματα, 3 ολόκληρους τομους χωρίς νούμερα και να κάνει σα να μην τρέχει τίποτα; :lol:

 

Γιαυτό λέω χαλαρώστε, έχουμε καιρό μπροστά για την ανακοίνωση της επέκτασης. Υπολογίζω κατά τον Αύγουστο. Νούμερο τομου δεν λέω, καθώς επικρατεί η αναβολή της αναβολής... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

5 hours ago, ProfPhillipMortimer said:

Η μόνη καλή εκδοχή είναι πωσ η σειρά έχει βρει το κοινό της και είναι περίπου 1000-1500 τόμοι κατά μέσο όρο και τα πρώτα 50 είχαν πάνω από 5000 ανά τόμο οπότε έχουν γεμίσει

 

οι αποθήκες με τα τεύχη 1-50 και θα τα ξεστοκάρουν τώρα για να επιβιώσει η σειρά και μπας και ψηθεί κανένας νέος αναγνώστης .... 

 

Όντως μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα. Προσωπικα θα δεχθώ οποιαδήποτε αισιόδοξη εξήγηση για τη συνέχιση της σειράς. :pray:

 

Κάτι άλλο που μπορεί να εκληφθεί επίσης ως αισιόδοξο είναι ότι με την ενεργοποίηση της προσφοράς των τόμων 21-40, η προσφορά για τους τόμους 1-20 έπαψε να ισχύει. Αυτό δείχνει ότι είναι όντως προσφορά και δεν είναι γενικό ξεπούλημα,

 

Και δεν μετανιώνω στιγμή για τα χρήματα που έδωσα για τη συγκεκριμένη συλλογή. Από τη στιγμή που οι Ιταλοί αγοράζουν μαζικά 2 τόμους ο καθένας για να τη διατηρήσουν σε κυκλοφορία, εμείς το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να αγοράζουμε τουλάχιστον το τομάκι μας κάθε εβδομάδα ανελλιπώς, διαφορερικά θα βρεθούμε προ της διακοπής της σειράς τώρα που μπαίνει στα ωραία και θα είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι.

 

Πάντως ένας μόνος τρόπος υπάρχει για να διαλύσει τους φόβους μας η εταιρία και να αρχίσει να βλέπει και νέους συνδρομητές: Να ανακοινώσει την επόμενη επέκταση το συντομότερο. :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

25 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Πάντως ένας μόνος τρόπος υπάρχει για να διαλύσει τους φόβους μας η εταιρία και να αρχίσει να βλέπει και νέους συνδρομητές: Να ανακοινώσει την επόμενη επέκταση το συντομότερο. :pray:

 

Oλονών μας οι συνδρομές λήγουν,αν δεν κανω λάθος, στον 90.

 

Οπότε θεωρητικά (με την ελληνική πάντα λογική) μιλώντας, "υπάρχει χρόνος". :lol:

 

Εξάλλου,ως γνωστόν, εμεις του φόρουμ συνδρομή κανουμε κάθε φορά ακριβώς πριν την αυξηση της τιμής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το αφεντικό τρελάθηκε (βλέπε Radnet). Ξεπουλάμε, λέμε. :lol: 

Διαβάζω σχόλια για την κίνηση της εταιρείας να "χαρίσει" τη δεύτερη εικοσάδα στους αναγνώστες της και αντιλαμβάνομαι ότι επικρατεί εκνευρισμός και θυμός στους φίλους του forum. Ας χαλαρώσουμε λιγάκι και ας αναλογιστούμε ότι όλα είναι μπίζνες και δεν χρειάζεται να δημιουργούμε κλίμα μιζέριας και απαισιοδοξίας. 

Όπως είχα πει και την προηγούμενη φορά (βλ. προσφορά τόμων 1-20), προσωπικά δεν με πειράζει η εμπορική κίνηση της Radnet, διότι η συγκεκριμένη προσφορά έχει περιορισμένη διαθεσιμότητα και προσπαθεί να προσελκύσει νέους αναγνώστες ή αυτούς που αγοράζουν επιλεκτικά. Δεν μετάνιωσα που πλήρωσα 118€ τη συνδρομή πριν από 1 χρόνο γιατί απόλαυσα τους συγκεκριμένους τόμους εκείνη την περίοδο της κυκλοφορίας τους. Η λογική να περιμένω πότε, και αν θα βγάλει προσφορά η εταιρεία, για να εξοικονομήσω κάποιο ποσό, δεν είναι κατακριτέα, όμως δεν με βρίσκει και απόλυτα σύμφωνο. Είναι σαν να μην πηγαίνω να δω την αγαπημένη μου ταινία του MCU στον κινηματογράφο και να περιμένω να ανέβει σε 3-4 μήνες στο Disney Plus. :down: Με τα σημερινά δεδομένα πιστεύω ότι θα συνεχιστεί η συλλογή και δεν ανησυχώ ιδιαίτερα. Εκτός εάν..... :reap:

 

Υ. Γ. Όποιος κοπτεται για τα οικονομικά της Radnet και θέλει να βοηθήσει, μπορεί να παραγγείλει τους τόμους 21-40 με την παρακάτω τιμή 

Screenshot_2023-05-16-20-11-01-690_com.android.chrome.thumb.jpg.fcbf9fb6cd928faea1ffd333e9e08a65.jpg

 

:P

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

2 hours ago, karolos79 said:

Υ. Γ. Όποιος κοπτεται για τα οικονομικά της Radnet και θέλει να βοηθήσει, μπορεί να παραγγείλει τους τόμους 21-40 με την παρακάτω τιμή 

Screenshot_2023-05-16-20-11-01-690_com.android.chrome.thumb.jpg.fcbf9fb6cd928faea1ffd333e9e08a65.jpg

 

:P

 

Χα-χα! Για βαβάκες ψάχνεις; :P Εγώ μόλις έβαλα μια παραγγελία για τους τόμους 21-40 (παρόλο που τους έχω ήδη) για να τους ενισχύσω και τη στέλνω δώρο σε ένα φίλο!

 

radshop.thumb.png.ff602360aff13754e246fcf8a1ee9b3d.png

 

Ήταν τόσο καλή η προσφορά που δεν μπόρεσα να αντισταθώ! :xm:

 

EDIT: Και ΑΚΟΥΣΤΕ ΟΛΟΙ :aria: άμα πληρώσεις με πιστωτική σου δίνει δυνατότητα να βάλεις τα €50 σε 3 άτοκες δόσεις των €16.66 το μήνα!

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

8 hours ago, ManaLeak13 said:

Απ την άλλη κάνει και κάτι λογικό αυτη η εταιρεία ωστε να μας παραξενεύει αυτή η κίνηση; Υπάρχει σοβαρή εταιρία στον πλανήτη που να βγάζει τόμο με λευκή ράχη ενώ όλα είναι μαύρα, σε άλλες ράχες μαύρα σε άλλες άσπρα γράμματα, 3 ολόκληρους τομους χωρίς νούμερα και να κάνει σα να μην τρέχει τίποτα; :lol:

 

 

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.