Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  731
  • Reputation:   6922
  • Achievement Points:  745
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τίποτα ακόμα με τους τόμους μου

 

Έχω πάθει σύνδρομο στέρησης

 

Χθες ξαναδιάβαζα Ζαγκορ, το περίφημο March of Desperation να ξελαμπικάρω ....

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33863
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 ώρα πριν, Macchia nera είπε:

Ραντεβού το απόγευμα στο ουφάδικο να λιώσουμε.:beer:

Το έχω τελειώσει στα ηλεκτρονικά με τρία πενηνταρικα (δραχμές). Το ένα πάει χαμένο για να πάρεις τον μπλε. Το δεύτερο για να βγάλεις την πίστα 98. Εννοείται με power up και original game και ομπρέλα στην πίστα 50. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55368
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Για εξήγησε μας γιατί πρέπει να πάρεις τον μπλε και γιατί θέλει κι άλλο πενηντάρικο η πίστα 98? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33863
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Για εξήγησε μας γιατί πρέπει να πάρεις τον μπλε και γιατί θέλει κι άλλο πενηντάρικο η πίστα 98? 

Γιατί ο μπλε έπαιρνε ζωές με τα γράμματα. Τα extend. Η 98 (μπορεί και 97 ή 99 δεν θυμάμαι καλά) σε έβγαζε σε ένα κωλοσημειο που αν θυμάμαι καλά χρειαζοσουνα και τον πράσινο για να την βγάλεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  416
  • Reputation:   4437
  • Achievement Points:  460
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τι είναι αυτό το παιχνίδι και πότε το παίζατε γιατί χάθηκα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  523
  • Reputation:   5471
  • Achievement Points:  526
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

3 τόμοι παραλαβή, χωρίς bubbles και ω τι έκπληξη, έφτασαν χτυπημένοι. Βέβαια άλλοι είναι οι χτυπημένοι που δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται, αλλά όπως βλέπουμε αυτή είναι η Ελλάδα. 

Λάθος άτομα σε λάθος θέσεις, όλοι με γνωριμίες για δουλειά... Τουλάχιστον αυτό το λάθος δεν στοιχίζει κάτι σημαντικό... 

 

Ειλικρινά στέρεψα από αντοχή για αυτήν την εταιρία. Είναι σαν να σου λένε μόνοι τους "φυγε". Και για να προλάβω κάποιον που ίσως ρίξει το φταίξιμο στην ACS υπάρχουν χτυπήματα και στον μεσαίο τόμο και σε σημεια καλυμμένα από άλλον τόμο. Αρα δεν ελενχθηκαν εξαρχής όπως έχω χιλιοζητησει...

Καλό είναι να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με τη Radnet για να σου αλλάξουν τους τόμους. Επίσης αν μπεις στο e-shop τους και επιλέξεις ιστορικό παραγγελιών στο λογαριασμό που έφτιαξες, μπορείς στη συγκεκριμένη συνδρομή των 20 τόμων να τους γράψεις μήνυμα. Εγώ τους είχα γράψει όταν έκανα τη συνδρομή το κάτωθι :

"Αν υπάρχει δυνατότητα τα τεύχη να συσκευαζονται με αεροπλαστ (bubbles)". 

Τελικά σε σχέση με τις δύο προηγούμενες συνδρομές που δεν τους ενημέρωσα, αυτή τη φορά μου τα στέλνουν με bubbles. Βέβαια δεν αποφεύγονται πάντα τα χτυπήματα αλλά τουλάχιστον έρχονται σε καλή ως άριστη κατάσταση. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33863
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

46 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Τι είναι αυτό το παιχνίδι και πότε το παίζατε γιατί χάθηκα :lol:

1990-1992!!!!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  416
  • Reputation:   4437
  • Achievement Points:  460
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μόλις τώρα, Manitou είπε:

1990-1992!!!!

 

Έτσι εξηγείται. Ήμουν αγέννητος όταν βγήκε. Κι όταν ήμουν σε νηπιακή ηλικία για να ξεκινήσω να παίζω παιχνίδια, η Ελλάδα πήρε το ευρωπαϊκό. Με κέρδισε η μπάλα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αγαπημένο κι άκρως εθιστικό παιχνίδι! :) 

 

Ακόμα το έχω στο κινητό και το PC. :P 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Καλό είναι να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με τη Radnet για να σου αλλάξουν τους τόμους

Μια και δύό τους έχω αλλάξει νομίζεις; :lol:

 

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Εγώ τους είχα γράψει όταν έκανα τη συνδρομή το κάτωθι :

"Αν υπάρχει δυνατότητα τα τεύχη να συσκευαζονται με αεροπλαστ (bubbles)". 

3 συνδρομές που έχω κάνει το έχω γράψει και στις 3! 

 

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Βέβαια δεν αποφεύγονται πάντα τα χτυπήματα αλλά τουλάχιστον έρχονται σε καλή ως άριστη κατάσταση. 

Και εμένα δεν είναι κάτι τραγικό. 9/10 θα πουν πως κάνεις έτσι, σιγά τι έχει. Με ξέρετε, είμαι περίεργος σε αυτά. Εφόσον πληρώνουμε, περιμένουμε και ποιότητα. 

 

Ακόμα δεν ξέρω αν θα τους πάρω τηλ ή όχι. Είμαι πολύ νταουν τον τελευταίο καιρό, βαριέμαι να αναλωθώ με χαζομαρουλες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  523
  • Reputation:   5471
  • Achievement Points:  526
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έτσι είμαι και εγώ. Θέλω οι τόμοι να είναι αψεγάδιαστοι, γι' αυτό και δεν αγοράζω μεταχειρισμένα κόμικς. Επίσης αν θυμάσαι στο παρελθόν είχα "κράξει" τον Atticus Rhodes σε μια παρουσίαση ενός τόμου της συλλογής Graphic Novels της Marvel για την κακομεταχείριση. 

 

Υ. Γ.  Στο δικό μου πακέτο, ο τόμος του Iron-man είχε θεματακια. Ήταν λίγο κομμένος στο πάνω μέρος της ράχης (κολληθηκε με stick) και διπλωμένος στην κάτω δεξιά γωνία λόγω της συσκευασίας (η ζελατίνα ήταν πιο σφιχτή από ότι συνήθως).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  416
  • Reputation:   4437
  • Achievement Points:  460
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας. Έχω έρθει να μείνω στην κοπέλα μου αυτές τις μέρες, και είχα πάρει 2 τεύχη από κλασικούς υπερήρωες και έναν από την επίσημη συλλογή. Τον έναν τόμο της radnet τον ειχα αφήσει στο κομοδίνο δίπλα από το κρεβάτι. Οταν ξύπνησα, είχε γίνει κάπως κυματιστό, μάλλον από υγρασία. Έχετε καμία ιδέα αν μπορώ να το επαναφέρω? Δεν είναι κάτι τραγικό, απλά επειδή τα είχε όλα σε άριστη κατάσταση, κάπως με στενοχώρησε αυτό. Ενδεικτικά να δείτε πως είναι στο περίπου. 

IMG_20230308_164144.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55368
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Αποθήκευση σε ξηρό χώρο (π.χ. κοντά σε καλοριφέρ) και μ'αυτό το βαρύ βιβλίο που βλέπω πάνω του για κάνα μήνα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα ειχε τετοια επιρροη η υγρασια ; :thinking:

Ή ο χωρος ειναι τιγκα στην υγρασια (θα το δεις και αλλού πχ μυρωδια των ρουχων στα συρταρια) ή το χαρτί δεν ειναι μερος της "υψηλης ποιοτητας εκτυπωσης" που ισχυριζονται πως χρησιμοποιουνε.

 

Μηπως κατα τη μεταφορα στο σακο σου ειχες κατι υγρο οπως καποιο μπουκαλι με νερο ή μια βρεγμενη πετσέτα ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  416
  • Reputation:   4437
  • Achievement Points:  460
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Αποθήκευση σε ξηρό χώρο (π.χ. κοντά σε καλοριφέρ) και μ'αυτό το βαρύ βιβλίο που βλέπω πάνω του για κάνα μήνα...

 Εντάξει, θα βάλω από πάνω κάτι συγγράμματα γκουμούτσες από την σχολή. :lol:

 

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

Μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα ειχε τετοια επιρροη η υγρασια ; :thinking:

Ή ο χωρος ειναι τιγκα στην υγρασια (θα το δεις και αλλού πχ μυρωδια των ρουχων στα συρταρια) ή το χαρτί δεν ειναι μερος της "υψηλης ποιοτητας εκτυπωσης" που ισχυριζονται πως χρησιμοποιουνε.

 

Μηπως κατα τη μεταφορα στο σακο σου ειχες κατι υγρο οπως καποιο μπουκαλι με νερο ή μια βρεγμενη πετσέτα ;

Έχει αρκετή υγρασία δυστυχώς, είναι κοντά σχετικά σε θάλασσα, και παρότι έχω ξαναέρθει αρκετές φορές, δεν το είχα προσέξει καθόλου. Σκέψου το πρωί το τζάμι δίπλα ήταν μούσκεμα. Στον σάκο ειχα αφρόλουτρα κολώνιες κτλ, σε σακούλα μέσα όλα. Τα τεύχη που πήρα τα είχα σε ξεχωριστή σακούλα και τα είχα τυλίξει με διαφανή μεμβράνη για να μην χτυπηθούν:lol: έβαλα κάμποσα βιβλία από πάνω και βλέπουμε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας. Έχω έρθει να μείνω στην κοπέλα μου αυτές τις μέρες, και είχα πάρει 2 τεύχη από κλασικούς υπερήρωες και έναν από την επίσημη συλλογή. Τον έναν τόμο της radnet τον ειχα αφήσει στο κομοδίνο δίπλα από το κρεβάτι. Οταν ξύπνησα, είχε γίνει κάπως κυματιστό, μάλλον από υγρασία. Έχετε καμία ιδέα αν μπορώ να το επαναφέρω? Δεν είναι κάτι τραγικό, απλά επειδή τα είχε όλα σε άριστη κατάσταση, κάπως με στενοχώρησε αυτό. Ενδεικτικά να δείτε πως είναι στο περίπου. 

 

Aν μπορείς βάλτο σε μια σακούλα μαζί με ρύζι για να απορροφήσει την υγρασία και όταν πας στο σπίτι σου, που οι συνθήκες θα είναι διαφορετικές βάλε το σύγγραμμα επάνω και άστο μερικές μέρες.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33863
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Aν μπορείς βάλτο σε μια σακούλα μαζί με ρύζι για να απορροφήσει την υγρασία και όταν πας στο σπίτι σου, που οι συνθήκες θα είναι διαφορετικές βάλε το σύγγραμμα επάνω και άστο μερικές μέρες.

 

Μετά το ρύζι το σωταρεις μαζί με κρεμμυδάκι και μανιτάρια το σιγοβραζεις σε ζωμό και κάνεις ένα σούπερ (ηρωικό) ρυζοτο!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  416
  • Reputation:   4437
  • Achievement Points:  460
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Μετά το ρύζι το σωταρεις μαζί με κρεμμυδάκι και μανιτάρια το σιγοβραζεις σε ζωμό και κάνεις ένα σούπερ (ηρωικό) ρυζοτο!!!!

Mπα, δυστυχώς η μάνα μου μόνο κοτόσουπα το φτιάχνει. :Suspicious:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

8 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας. Έχω έρθει να μείνω στην κοπέλα μου αυτές τις μέρες, και είχα πάρει 2 τεύχη από κλασικούς υπερήρωες και έναν από την επίσημη συλλογή. Τον έναν τόμο της radnet τον ειχα αφήσει στο κομοδίνο δίπλα από το κρεβάτι. Οταν ξύπνησα, είχε γίνει κάπως κυματιστό, μάλλον από υγρασία. Έχετε καμία ιδέα αν μπορώ να το επαναφέρω? Δεν είναι κάτι τραγικό, απλά επειδή τα είχε όλα σε άριστη κατάσταση, κάπως με στενοχώρησε αυτό. Ενδεικτικά να δείτε πως είναι στο περίπου. 

IMG_20230308_164144.jpg

 

Και τίποτα να μην κάνεις, ο τόμος θα επανέλθει όταν πέσει η υγρασία.

Δεν θα γίνει ολόισιος σαν καινούριος αλλά ούτε θα'χει αυτό το χάλι.

 

Πάντως πρέπει να είχες πολύ υγρασία εκεί μέσα (λογικά πάνω από 70%) για να μου λες ότι και τα τζάμια το πρωί ήταν βρεγμένα.

Το να βάλεις ένα βαρύ βιβλίο πάνω δεν το θεωρώ πολύ σωστή λύση γιατί ενδέχεται να σου κάνει ζημιά στη ράχη.

 

Εγώ πάντως έχω πάρει υγρόμετρο και όταν η υγρασία στο δωμάτιο που έχω τα κόμικς πάει πάνω από 60% ανάβω αφυγραντήρα :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

@ daredevil21  σπαστικό ίσως όντως, έτσι έχουν γίνει και κάποια Σκάρπα μου (άλλη καλή ποιότητα χαρτιού εκεί :lol:)

 

Με τέτοιο καιρό πάντως και αν το σπίτι δεν έχει καλοριφέρ (αλλά air condition ή άλλους τρόπους για θέρμανση), η υγρασία είναι ζήτημα υπαρκτό. Εν τούτοις, και με κάθε σεβασμό στο ψυχαναγκασμό κάποιου (ποιος είμαι εγώ να κρίνω άλλωστε:lol::lol:), θα συμφωνήσω με την περιπαιχτική διάθεση του φίλου @ Manitou , που υποπτεύομαι πως κρύβει μια άποψη τύπου 'Μη στενοχωριέσαι πολύ, αφθαρτο κόμικ είναι το αδιάβαστο κόμικ':)

 

 

7 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Εγώ πάντως έχω πάρει υγρόμετρο και όταν η υγρασία στο δωμάτιο που έχω τα κόμικς πάει πάνω από 60% ανάβω αφυγραντήρα :)

Μόνο εγώ φαντάστηκα το @ Laz33  (που η μόνη εικόνα που έχω γι'αυτόν είναι ο Λούκυ Λουκ) σε εργαστήριο με δοκιμαστικούς σωλήνες και αποστακτήρες να ψάχνει να βρει τις ιδανικές συνθήκες για την αποθήκευση των κόμικ του; :PΜια απορία: Κι αν δεν είσαι σπίτι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Μια απορία: Κι αν δεν είσαι σπίτι;

 

Εχει εφαρμογή στο κινητο που βαραει σειρηνες μολις ξεπεραστουν τα όρια :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  731
  • Reputation:   6922
  • Achievement Points:  745
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μου ήρθαν και εμένα, όλα άψογα είμαι πια έτοιμος για το ΣΚ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Τη Δευτέρα πέρασα επιτέλους από το "περίπτερο" Smartpoint". Όλα άψογα, αν και το... ράφι του περιπτέρου θέλει ξεσκόνισμα.

Ούτε σε εμένα υπήρχε έξτρα προστασία, αλλά όλοι οι τόμοι ήταν σε άψογη κατάσταση.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  523
  • Reputation:   5471
  • Achievement Points:  526
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 8/3/2023 στο 4:50 ΜΜ, daredevil21 είπε:

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας. Έχω έρθει να μείνω στην κοπέλα μου αυτές τις μέρες, και είχα πάρει 2 τεύχη από κλασικούς υπερήρωες και έναν από την επίσημη συλλογή. Τον έναν τόμο της radnet τον ειχα αφήσει στο κομοδίνο δίπλα από το κρεβάτι. Οταν ξύπνησα, είχε γίνει κάπως κυματιστό, μάλλον από υγρασία. Έχετε καμία ιδέα αν μπορώ να το επαναφέρω? Δεν είναι κάτι τραγικό, απλά επειδή τα είχε όλα σε άριστη κατάσταση, κάπως με στενοχώρησε αυτό. Ενδεικτικά να δείτε πως είναι στο περίπου. 

IMG_20230308_164144.jpg

Όλα καλά αυτά που σου πρότειναν οι φίλοι του forum για ρύζια κλπ,  αλλά είναι ημίμετρα. Την επόμενη φορά που θα επισκεφτείς την κοπέλα σου, φρόντισε είτε να μην πάρεις μαζί σου τα αγαπημένα σου κόμικς, είτε να της αγοράσεις έναν αφυγραντήρα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :D

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Για πείτε εντυπώσεις, σας άρεσε ο τόμος των Χ-ΜΕΝ ; Τον βρήκα πολύ ευχάριστο σε αντίθεση με τον Iron-Man που μου πέρασε εντελώς αδιάφορος. Αν και είχε μπει δυνατά στα πρώτα τεύχη,έχει χάσει το ενδιαφέρον μου.Μακάρι να βελτιωθει στη συνέχεια γιατί δε μαρέσει να διαβαζω κατι απο αγγαρεία.

 

Δεν θα κάνω σπόιλ για την πλοκή για όσους δεν εχουν διαβάσει ακόμα τις ιστοριες.

Απο θέμα μετάφρασης φαινομενικά καλά τα πήγανε. Μονο στο όνομα του Ogre είδαμε την μετάφραση-έκτρωμα Όγκρι... Αφου ζούμε στο συμπαν του μεταφραστή όπου θεωρεί οτι μεταφραζει σωστά Σερέμπρο και Μαγκνέτο ,γιατι αυτό δεν το εκανε Όγκρε ; Ασχέτως που προφέρεται Όγκρ...

Ένα ακομα λάθος που βρηκα ήταν στην 5η ιστορία που ο Angel ειναι ο Έιντζελ στην συνεχεια ο Άγγελος κατόπιν ο Έιντζελ μετα ο Άγγελος ωσπου κατέληξε σε Έιντζελ....Μια απ τα ίδια.

Ο Μιμητής θα επρεπε με βαση τη γραμμή που ακολουθείται να ειναι ο Μίμικ.Τέλος παντων το παραβλεπω.

 

Δυνατός τόμος,ωραίες πυκνογραμμενες ιστορίες,ενδιαφέρουσα πλοκή. Οι φαν των Χ-ΜΕΝ δεν θα μείνουν με παράπονο.

Σε αναμονή με cliffhanger να δουμε τι ειναι και αυτος ο Factor Three που γίνεται αναφορα στα 3 τελευταία τευχη. :thinking:Ελπίζω να μάθουμε στον επόμενο της σειρας (#75) σε έναν μήνα.

 

 

Thor,σε αφησα επιτηδες τελευταιο,σου ρχομαι :mafia:

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μολις τελειωσα τον ομολογουμένως απολαυστικο τομο του Thor(#70), μου μπηκε η ιδεα μιας και ειχα χρονο να διαβάσω τις τελευταίες 5 σελιδες των Tales of Asgard ,που θα δουμε και το οριστικό τέλος τους στον επομενο τομο(τευχος 145). Δεν διαβασα την βασικη ιστορια, θελω να την απολαυσω σε μεγαλο χαρτι γιατι μας αφησε με την αγωνία o Stan.

Τελειωντας τα Tales (που μετα απο ενα σημειο εχω χασει το νοημα της δημιουργιας τους...) βλεπω "στο επομενο τευχος ξεκιναει το origin των Inhoumans". Σε πεντασέλιδα. Απο όσο παρατηρω, εμεις δεν θα τα διαβασουμε και θα έχουμε απο τον επομενο τόμο 6 τευχη Thor(16σελιδα) αντι για 5. Καλό αυτο βεβαια όσον αφορά την πρόοδο των ιστοριών.

 

Έχουν κυκλοφορησει άραγε ποτέ στα ελληνικά αυτές οι ιστορίες ; Μαζεμενες ή διασπαρτες. Οι Inhumans γιατί και πως κολλανε στις ιστορίες του Thor ; Μηπως τις έβαλαν για να γεμίζουν τις σελιδες στα τεύχη;

 

 

Επίσης Jack Kirby :respect:Tι σχεδιάρες εκανες παλι ρε ανθρωπε !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  731
  • Reputation:   6922
  • Achievement Points:  745
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Οι Inhumans μπήκανε στο Thor γιατί επειδή ήταν φουλ Stan and Jack θεωρούταν αδελφός τίτλος του  fantastic four που ήταν μέλος του cast οι inhumans.

 

Επειδή δεν υπήρχε χώρος στο ff λοιπόν είπαν να το βάλουν στον άλλο τίτλο που οι φαν του Stan & Jack διαβάζουν στο Θωρ.

 

Όντως σε αυτήν την περίοδο ο Kirby είναι στα καλύτερά του. Έχει απαλλαγεί από το πέρα δώθε σε όλους τους τίτλους και πλεόν συγκεντρωμένος στα ff και Thor κεντάει.

 

He is the KING !!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55368
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

5 hours ago, ManaLeak13 said:

Έχουν κυκλοφορησει άραγε ποτέ στα ελληνικά αυτές οι ιστορίες ; Μαζεμενες ή διασπαρτες. Οι Inhumans γιατί και πως κολλανε στις ιστορίες του Thor ; Μηπως τις έβαλαν για να γεμίζουν τις σελιδες στα τεύχη;

 

Αν θέλεις να δεις αυτές τις πεντασέλιδες ιστορίες στα Ελληνικά, ψήφισε και τον ακόλουθο τόμο της Hachette στην ψηφοφορία που κάνουμε εδώ...

 

Τόμος 109 - The Inhumans = Thor #146–152 & Amazing Adventures #1–10 :cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55368
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εν τω μεταξύ στη Βραζιλία που ξεκίνησε η συλλογή κάνα μήνα πριν από μας, ξέρετε που βρίσκονται τώρα λόγω της 15νθήμερης εκεί κυκλοφορίας;

 

brazil47.thumb.jpg.90a6b8bc6d0649738b7d1f442d78b475.jpg

Λαμπάδα πρέπει ν'ανάψουμε στη Radnet! :orchestra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

31 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Λαμπάδα πρέπει ν'ανάψουμε στη Radnet! :orchestra:

Πωπω, όντως η Radnet, παρά τους διάφορους ερασιτεχνισμούς της, στα χρονοδιαγράμματα είναι πολύ συνεπής και η εβδομαδιαία κυκλοφορία είναι μεγάλο προσόν της συλλογής μας ! Τουλάχιστον έτσιήταν, μέχρι που άρχισε κι εδώ η κυκλοφορία κάθε δύο εβδομάδες! Δεν ξέρω, με απογοήτευσε πολύ αυτή η κίνηση της Radnet! Κατ' αρχάς, έσπασε η παρέα του νήματος, της οποίας αν και δεν ήμουν μέλος, σίγουρα απολάμβανα να διαβάζω τα ποστ! Τώρα, κάτι @ ManaLeak13 , κάτι @ daredevil21 , κάτι @ theforce  κι άλλοι πολλοί των οποίων οι δημοσιεύσεις μου άρεσαν πάρα πολύ, γράφουν πλέον πιο αραιά! Τέλος πάντων, εύχομαι να επιστρέψει η συλλογή στους κανονικούς της ρυθμούς όσο το δυνατόν γρηγορότερα!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.