Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Παραδόθηκε στον ταχυδιανομέα η παραγγελία! Άρα στείλανε τους τόμους των κλασικών υπερηρώων!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2048 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν από 20 λεπτά, έλαβα email από τη Radnet για τη συνδρομή. Έρχεται το πακέτο. :dance: 

Άραγε πόσους τόμους θα παραλάβουμε;

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  786 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τώρα που γλυτώσαμε το κάζο με τον Χάλκ, θα ήθελα τις συμβουλές σας σχετικά με έναν προβληματισμό μου. Έχω μείνει πολύ πίσω στην ανάγνωση των τόμων της σειράς. Πώς καταφέρνετε να έχετε διαβάσει τα πάντα μέχρι σήμερα, ιδίως όσοι ακολουθείτε και την σκληρόδετη έκδοση της Hachette, καθώς και διάφορα άλλα, όπως πχ. ΛΛ, αστεριξ κτλ. Έχετε κάποιο πρόγραμμα? Γιατί έχω παρατηρήσει από σχόλιά σας, ότι πολλοί έχετε οικογένειες με μικρά παιδιά, τα οποία απαιτούν μεγάλο κομμάτι του χρόνου σας μέσα στην ημέρα. Συνήθως, τις μέρες που θα ασχοληθώ με την συλλογή, δεν θα διαβάσω πάνω από 1 ώρα, το οποίο μεταφράζεται σε 2 ιστορίες από τον κάθε τόμο. Σε κάποιο σημείο νομίζω ότι είχα μπουχτίσει λίγο, και έκανα ένα διάλειμμα αγοράζοντας κάποια τεύχη από τις εκδόσεις μαμούθ, όπως έχω πει στα αντίστοιχα τοπικ. Από εκείνο το σημείο, η όρεξη για τα υπερηρωικα επέστρεψε. Κοιτάζω όμως τα αδιάβαστα στην βιβλιοθήκη και με πιάνει απελπισία. Έχω καταλάβει ότι αν αρχίσω πάλι να διαβάζω μόνο κλασικους υπερηρωες και τίποτα άλλο, κάπου θα αρχίσω να βαριέμαι. Μου αρέσει πολύ η συλλογή και δεν θέλω να χάσω τεύχος, αλλά κάποιες φορές νιώθω ότι με κουράζει. Δώστε τα φώτα σας! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  585
  • Reputation:   4200
  • Achievement Points:  628
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

2 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Τώρα που γλυτώσαμε το κάζο με τον Χάλκ, θα ήθελα τις συμβουλές σας σχετικά με έναν προβληματισμό μου. Έχω μείνει πολύ πίσω στην ανάγνωση των τόμων της σειράς. Πώς καταφέρνετε να έχετε διαβάσει τα πάντα μέχρι σήμερα, ιδίως όσοι ακολουθείτε και την σκληρόδετη έκδοση της Hachette, καθώς και διάφορα άλλα, όπως πχ. ΛΛ, αστεριξ κτλ. Έχετε κάποιο πρόγραμμα? Γιατί έχω παρατηρήσει από σχόλιά σας, ότι πολλοί έχετε οικογένειες με μικρά παιδιά, τα οποία απαιτούν μεγάλο κομμάτι του χρόνου σας μέσα στην ημέρα. Συνήθως, τις μέρες που θα ασχοληθώ με την συλλογή, δεν θα διαβάσω πάνω από 1 ώρα, το οποίο μεταφράζεται σε 2 ιστορίες από τον κάθε τόμο. Σε κάποιο σημείο νομίζω ότι είχα μπουχτίσει λίγο, και έκανα ένα διάλειμμα αγοράζοντας κάποια τεύχη από τις εκδόσεις μαμούθ, όπως έχω πει στα αντίστοιχα τοπικ. Από εκείνο το σημείο, η όρεξη για τα υπερηρωικα επέστρεψε. Κοιτάζω όμως τα αδιάβαστα στην βιβλιοθήκη και με πιάνει απελπισία. Έχω καταλάβει ότι αν αρχίσω πάλι να διαβάζω μόνο κλασικους υπερηρωες και τίποτα άλλο, κάπου θα αρχίσω να βαριέμαι. Μου αρέσει πολύ η συλλογή και δεν θέλω να χάσω τεύχος, αλλά κάποιες φορές νιώθω ότι με κουράζει. Δώστε τα φώτα σας! :lol:

Θα σου πω τι ισχύει για μένα με 8 μηνών παιδί: Έχω χρόνο μόνο το βράδυ λίγο πριν πέσω για ύπνο (τις καθημερινές, τα Σαββατοκύριακα λίγο περισσότερο) και δίνω προτεραιότητες. Αυτή τη στιγμή διαβάζω χρονολογικά τον Μπαρκς οπότε καταλαβαίνεις διαβάζοντας μία (ή και μισή:lol:) ιστορία πολλές φορές ε, θα μου πάρει κάποιο χρόνο. Όμως παίρνω τα ΛΛ και τους Σκάρπα γιατί σίγουρα κάποια στιγμή θα θελήσω να πιάσω και αυτό το κομμάτι. Αστερίξ τα έχω διαβάσει όλα. Υπερηρωικά δεν έχω πάρει ακόμα, υπάρχει και ζήτημα αποθήκευσης στο σπίτι μου. Αλλά δεν υπάρχει κανόνας ούτε κάποιος θα σε κάνει ντα που δε κατάφερες να διαβάσεις πχ 400 σελίδες σε μια βδομάδα. Χόμπυ μας είναι και δίνουμε όσο χρόνο θέλουμε. Αργότερα ευελπιστώ πως όπως και ο @ Manitou , θα διαβάζουμε μαζί με το μικρό οπότε θα κερδίσω από εκεί:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  760
  • Reputation:   7190
  • Achievement Points:  774
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2953 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Πριν από 20 λεπτά, έλαβα email από τη Radnet για τη συνδρομή. Έρχεται το πακέτο. :dance: 

Άραγε πόσους τόμους θα παραλάβουμε;

 

 

wow έναν μήπως ;

 

χαχαχαχ αντε μαξ 2

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2048 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Όντως και σε μένα έχουν συσσωρευτεί αδιάβαστα κόμικς αλλά δεν αγχώνομαι καθόλου. Κάποια στιγμή θα βρεθεί λίγο περισσότερος χρόνος. :holidays4:

Αυτά που συστηματικά προσπαθώ να διαβάζω είναι των κλασικών υπερηρώων εκτός από Captain America και X-Men. Ο πρώτος, λόγω του λάθους στον 37ο τόμο έμεινε στο ράφι, ενώ οι δεύτεροι λόγω περιορισμένου χρόνου. Επίσης οι X-Men κάποια στιγμή σταματάνε να δημοσιεύονται στη συλλογή και η σύνθεση της ομάδας αλλάζει σε μεγάλο ποσοστό. Επομένως μπορούν να διαβαστούν και ανεξάρτητα από τους άλλους υπερήρωες. 

Όσον αφορά κάποια περιορισμένα τεύχη που συλλέγω από graphic novels της Marvel, θα μείνουν αρκετό καιρό αδιάβαστα από επιλογή και εξηγούμαι. 

Όσο συνεχίζεται η συλλογή της Radnet, για τους κλασικούς ήρωες αποφεύγω να διαβάζω μεταγενέστερες ιστορίες τους. (π.χ ο 89ος τόμος του  Daredevil). Αντίθετα για ήρωες που δεν συμπεριλαμβάνονται στη συλλογή της (π.χ Captain Marvel) δεν υπάρχει λόγος να μη διαβαστεί. Οι ομάδες (βλ. Avengers) διαβάζονται αυτόνομα αφού η σύνθεση τους μεταβάλλεται με την πάροδο των χρόνων, όπως και σειρών από παράλληλα σύμπαντα (βλ. Ultimate Spider-Man). Για λοιπά κόμικς δεν έχω άποψη, γιατί δεν συλλέγω προς το παρόν κάτι άλλο εκτός από υπερηρωικα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35244
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2050 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Τώρα που γλυτώσαμε το κάζο με τον Χάλκ, θα ήθελα τις συμβουλές σας σχετικά με έναν προβληματισμό μου. Έχω μείνει πολύ πίσω στην ανάγνωση των τόμων της σειράς. Πώς καταφέρνετε να έχετε διαβάσει τα πάντα μέχρι σήμερα, ιδίως όσοι ακολουθείτε και την σκληρόδετη έκδοση της Hachette, καθώς και διάφορα άλλα, όπως πχ. ΛΛ, αστεριξ κτλ. Έχετε κάποιο πρόγραμμα? 

 

Και εγώ έχω πάρα πολλά για διάβασμα και ακολουθώ και τις δύο σειρές. Το νόημα είναι να βρεις ένα δικό σου τέμπο και πρόγραμμα. Π.χ εγώ διαβάζω το νέο τόμο Radnet κάθε Κυριακή. Βγαίνω πάντα Τετάρτη-Παρασκευή-Σάββατο βράδυ, άρα ξέρω ότι Δευτέρα-Τρίτη-Πέμπτη θα διαβάσω έναν με δύο παλιούς τόμους Radnet την εβδομάδα (ό,τι προλαβαίνει), ανά δύο εβδομάδες θα βάλω και μια από αυτές τις μέρες τη συλλογή της Hachette και τις μέρες που έχω λίγη όρεξη διαβάζω άλλα κόμικς μικρότερου μεγέθους. Επίσης συνήθως Τετάρτη βράδυ μετά την έξοδο προσπαθώ να γράφω το preview του επόμενου τόμου της Hachette. Βέβαια υπάρχουν πολλές φάσεις που λόγω κούρασης δε διαβάζω και τις τρεις μέρες. Όπως και να 'χει, η στοίβα των αδιάβαστων συνεχώς μεγαλώνει :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56245
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

33 min ago , nikolas12 said:

Όπως και να 'χει, η στοίβα των αδιάβαστων συνεχώς μεγαλώνει :lol:

Αλλά η στοίβα των αδιάβαστων ΘΩΡ μέσα στη στοίβα των αδιάβαστων συνεχώς μικραίνει! :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

SEC και στοιβες με αδιαβαστα,δεν συνδιαζονται !

Αμα μενετε πισω στο διαβασμα, πως θα συμμετεχετε μετα στο κράξιμο, ε?

Ε??

 

Στρωθειτε λοιπον ολοι σας στο :bookclub:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  585
  • Reputation:   4200
  • Achievement Points:  628
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

6 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

SEC και στοιβες με αδιαβαστα,δεν συνδιαζονται !

Αμα μενετε πισω στο διαβασμα, πως θα συμμετεχετε μετα στο κράξιμο, ε?

Ε??

 

Στρωθειτε λοιπον ολοι σας στο :bookclub:

Au contraire mon ami: Παιδί και στοίβες με αδιάβαστα είναι νύχι-κρέας:lol:

 

Θα είμαι ευχαριστημένος όταν η στοίβα με τα αδιάβαστα έχει μικρότερο ύψος από το γιο μου:P

 

Κατά τα λοιπά, μπαίνω στο γκρουπ σχεδόν αποκλειστικά περιμένοντας το (πάντα εποικοδομητικό) κράξιμό σου (τα ποπ κορν που λέγαμε παραπάνω)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

7 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Au contraire mon ami: Παιδί και στοίβες με αδιάβαστα είναι νύχι-κρέας:lol:

 

Θα είμαι ευχαριστημένος όταν η στοίβα με τα αδιάβαστα έχει μικρότερο ύψος από το γιο μου:P

 

Μωρε και εγω στοιβες με αδιαβαστα εχω,τι νομιζεις? Αγορασα συλλογη με ντισνευ πριν κανα 3μηνο ,εχω κοντα αδιαβαστα 250-300 μικυ μαους + οτι αλλο προεκυψε. Στοιβαγμα στα ντουλαπια και οοοοταν βρω το χρονο διαβαζω και απο κανενα. :)

Απλα τη SEC, που μου αρεσει περισσοτερο απο καθε αλλο κομικ που αποκτω,προσπαθω να τα διαβαζω με το που παραλαμβανονται!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4457
  • Reputation:   34690
  • Achievement Points:  4524
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ δεν μπορώ τις στοίβες αδιαβαστα. Έχω πολύ λίγα αδιαβαστα και επειδή θέλω να διαβάζω πολλά και διάφορα όταν κάτι με ψυχαναγκαζει το σταματάω. Έτσι περιόρισα τα υπερηρωικα. Πλέον που και που παίρνω τα Spider-Man ή τα Φ4 από τη Radnet ενώ την εγκυκλοπαίδεια Marvel μετά από αρκετούς τόμους που πήρα ουσιαστικά την σταμάτησα. Θέλει πολύ δουλειά το διάβασμα αυτών των τομων και σου προκαλεί έναν ψυχαναγκασμό αν δεν είσαι πολύ fun. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  786 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγώ έκανα και το εξής λάθος. Ήθελα να τα πιάσω ανά ήρωα. Αλλά θα τα πάρω με την σειρά για να υπάρχει ποικιλία. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

6 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Εγώ έκανα και το εξής λάθος. Ήθελα να τα πιάσω ανά ήρωα. Αλλά θα τα πάρω με την σειρά για να υπάρχει ποικιλία.

Τα έχεις όλα έτσι καλά θυμαμαι; Αν δεν θέλεις να τα πιάσεις με τη σειρά κυκλοφορίας, πάρτα ανά χρονολογία. Και για να μην βαριέσαι αλλά και για να έχεις ροή πως συνδιαζονται οι ήρωες μεταξύ τους. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  786 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Τα έχεις όλα έτσι καλά θυμαμαι; Αν δεν θέλεις να τα πιάσεις με τη σειρά κυκλοφορίας, πάρτα ανά χρονολογία. Και για να μην βαριέσαι αλλά και για να έχεις ροή πως συνδιαζονται οι ήρωες μεταξύ τους. 

Έχω από το 18 και μετά. Βρήκα ένα παιδί που πουλάει τα πρώτα 17 τεύχη στα 70€ και στην ζελατίνα τους. Κάποια στιγμή θα τα χτυπήσω. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2220
  • Reputation:   22051
  • Achievement Points:  2259
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2350 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ανέβηκαν στο site τα εξώφυλλα μέχρι και το Νο75.

Φυσικά η Radnet έκανε πάλι τα μαγικά της και έβαλε στη θέση του εξώφυλλου Νο72 Spider-Man, πάλι το Νο66 Daredevil.

Το Νο72 μας το κρατάνε και από εξώφυλλο αλλά και από τίτλο κρυφό.:lol:

https://vintagecomics.gr/Volumes 46-90.htm

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4264
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

 Κοιτάζω όμως τα αδιάβαστα στην βιβλιοθήκη και με πιάνει απελπισία. Έχω καταλάβει ότι αν αρχίσω πάλι να διαβάζω μόνο κλασικους υπερηρωες και τίποτα άλλο, κάπου θα αρχίσω να βαριέμαι. Μου αρέσει πολύ η συλλογή και δεν θέλω να χάσω τεύχος, αλλά κάποιες φορές νιώθω ότι με κουράζει. Δώστε τα φώτα σας! :lol:

Δεν σε κυνηγάει κανένας.. Ριλαξ.

Είναι μαραθώνιος, δεν είναι αγώνας ταχύτητας.. 

Βάλε ένα πρόγραμμα. 5 ώρες την βδομάδα (1 ώρα την ημέρα) έστω και μισή ώρα σπαστά (πρωί βράδυ) πριν και μετά την δουλειά.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  786 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Ο @ Macchia nera αν δεν κάνω λάθος, είχε ρωτήσει κάποια στιγμή πως πάνε τα πράγματα από πωλήσεις στα περίπτερα. Στο μαγαζί που αγοράζω την σειρά, φέρνει τουλάχιστον 3-4 αντίτυπα πάντα. Τις τελευταίες εβδομάδες παρατηρούσα τον αριθμό των τόμων που έμεναν στο ράφι, και πολλές φορές η μόνη αγορά ήταν η δική μου. Πήγα σήμερα μετά από 2 βδομάδες, μιας και ήμουν εκεί κοντά, να πάρω τους τόμους 65 και 66 που μου λείπανε. Να τονίσω ότι το μαγαζί κρατάει πάντα τουλάχιστον 4 με 5 νούμερα πίσω, δηλαδή από 61-62. Σήμερα λοιπόν έλειπαν όλα εκτός από μόλις 1 τεύχος νο 65 με τους f4. Όχι ρε γαμωτο λέω, έγινε επιστροφή. Ρωτάω λοιπόν τον άνθρωπο και μου λέει ότι δεν έχει κάνει κάποια επιστροφή. Παιδιά είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Εξαντλήθηκαν όλοι οι τόμοι. Έχασα τον daredevil, αλλά χάρηκα που πουλάει η σειρά και έχουμε ελπίδες για επέκταση. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4264
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, daredevil21 είπε:

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Ο @ Macchia nera αν δεν κάνω λάθος, είχε ρωτήσει κάποια στιγμή πως πάνε τα πράγματα από πωλήσεις στα περίπτερα. Στο μαγαζί που αγοράζω την σειρά, φέρνει τουλάχιστον 3-4 αντίτυπα πάντα. Τις τελευταίες εβδομάδες παρατηρούσα τον αριθμό των τόμων που έμεναν στο ράφι, και πολλές φορές η μόνη αγορά ήταν η δική μου. Πήγα σήμερα μετά από 2 βδομάδες, μιας και ήμουν εκεί κοντά, να πάρω τους τόμους 65 και 66 που μου λείπανε. Να τονίσω ότι το μαγαζί κρατάει πάντα τουλάχιστον 4 με 5 νούμερα πίσω, δηλαδή από 61-62. Σήμερα λοιπόν έλειπαν όλα εκτός από μόλις 1 τεύχος νο 65 με τους f4. Όχι ρε γαμωτο λέω, έγινε επιστροφή. Ρωτάω λοιπόν τον άνθρωπο και μου λέει ότι δεν έχει κάνει κάποια επιστροφή. Παιδιά είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Εξαντλήθηκαν όλοι οι τόμοι. Έχασα τον daredevil, αλλά χάρηκα που πουλάει η σειρά και έχουμε ελπίδες για επέκταση. 

Κι έλεγα δεν το είχε προσέξει κανένας το ερώτημα μου.. Σωραίος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  786 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

5 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Κι έλεγα δεν το είχε προσέξει κανένας το ερώτημα μου.. Σωραίος.

Το είχα προσέξει φίλε μου απλά όταν τα έπαιρνα μόνο εγώ τα τεύχη  για κάποιο καιρό, λέω άστο τι να γράψω.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5628
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2048 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

13 ώρες πριν, Manitou είπε:

Ε όχι! Και τώρα τι θα κάνω 2 κιλά σπόρια που πήρα!!!!:lol:

 

Ε ψιτ αλήθεια οι τόμοι του Hulk είχαν καμία βελτίωση από τους αρχικούς?

Φίλε Manitou. Ο συγκεκριμένος τόμος του Hulk είναι ευκαιρία για επανεκκίνηση. Έχουμε την πρώτη εμφάνιση του Abomination (Έκτρωμα :antekale:) :lol: και την πρώτη συνάντηση του πράσινου γίγαντα με τον Silver Surfer. Όσον αφορά το σχέδιο, τα τρία πρώτα τεύχη (Tales to Astonish #89-91) είναι του Gil Kane και μετά αναλαμβάνει η φοβερή Marie Severin. Συστήνεται. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10072
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

13 ώρες πριν, Manitou είπε:

Ε όχι! Και τώρα τι θα κάνω 2 κιλά σπόρια που πήρα!!!!:lol:

 

Ε ψιτ αλήθεια οι τόμοι του Hulk είχαν καμία βελτίωση από τους αρχικούς?

Οχι εξακολουθούν να έχουν τον Χουλκ μεσα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   26482
  • Achievement Points:  4708
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

6 hours ago, daredevil21 said:

Εγώ έκανα και το εξής λάθος. Ήθελα να τα πιάσω ανά ήρωα. Αλλά θα τα πάρω με την σειρά για να υπάρχει ποικιλία. 

 

Ετσι ακριβώς! Χρειάζεται να υπάρχει ποικιλία. Πάντως, η συχνότητα κυκλοφορίας είναι τέτοια που θεωρώ λογικό να μην προλαβαίνει κάποιος που παίρνει όλους τους τόμους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56245
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εγώ λόγω ελλείψεως χρόνου διαβάζω προς το παρόν μόνο τα Θωρ, τους άλλους απλά τους ξεφυλλίζω αναπολώντας τις εποχές του Καμπανά και άλλων συναφών εκδόσεων!  :fiou:

Αυτό βέβαια δεν αλλάζει το ότι περιμένω τους επόμενους 2 τόμους (κι ας είναι Χουλκ/Άιρον Μαν) εναγωνίως!! :mafia:

 

Επί τη ευκαιρία να υπενθυμίσω ότι έχω κάνει preview των 2 τόμων που θα παραλάβουμε εδώ (Χουλκ 5) κι εδώ (Άιρον Μαν 7):cheers4:

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4202
  • Reputation:   32931
  • Achievement Points:  4381
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2877 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Προσωπικά δεν αγοράζω πολλά κόμικς (μέσο όρο 4-5 το μήνα) ώστε να προλαβαίνω να τα διαβάζω.

Όχι ότι διαβάζω μόνο 4-5 κόμικς το μήνα βέβαια.

Μ'αρέσει να ξαναδιαβάζω τ'αγαπημένα μου. Αυτός είναι ένας ακόμα λόγος που δεν θέλω ν'αγοράζω πολλά καινούρια (ώστε να έχω χρόνο και για επαναλήψεις).

 

Μέχρι το καλοκαίρι που μας πέρασε διάβαζα περίπου 10 ώρες την εβδομάδα, χοντρικά περίπου 35-40 κόμικς το μήνα.

Από Σεπτέμβριο που ξεκίνησα καθημερινή 8ωρη (στην πράξη 9ωρη, μπορεί και 10ωρη) δουλειά, μειώθηκαν οι ώρες διαβάσματος.

Βασικά μόνο τα Σ/Κ πλέον έχω χρόνο και όρεξη για διάβασμα, άντε και καμιά Τετάρτη που είναι λίγο πιο χαλαρή μέρα στη δουλειά και δεν κουράζομαι τόσο.

Πλέον διαβάζω περίπου 3-4 ώρες την εβδομάδα, δηλαδή περίπου 10-15 κόμικς το μήνα.

Κι αυτά χωρίς να έχω μικρό παιδί.

Πραγματικά απορώ εσείς που έχετε πως βρίσκετε χρόνο (και κυρίως όρεξη) να διαβάζετε κόμικς :thinking:

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  760
  • Reputation:   7190
  • Achievement Points:  774
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2953 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Όρεξη υπάρχει πάντα γιατί είναι το χόμπι μας, το γουστάρουμε και μας δίνει ενέργεια από την γλυκιά νοσταλγία των παιδικών μας χρόνων.

 

Ο χρόνος είναι όντως πρόβλημα. Εγώ με οικογένεια, 10 ώρες δουλειά ημερησίως και 2-3 φορές την εβδομάδα αθλητισμό με το ζόρι και πολύ προσπάθεια βρίσκω 3-4 ώρες την εβδομάδα.

 

Διαβάζω τους Κλασσικούς Υπερήρωες μόνο σταθερά αυτή τη στιγμή (2 ώρες περίπου ανά εβδομάδα) και μερικά από τα αγαπημένα μου για ποικιλία (Μπλείκ Μορτιμερ, Ζαγκορ, Μιστερ Νο, Martin Mystere, Reckless, Hellboy κλπ).

 

Διαβάζω και βιβλία στο kindle στο τρένο 1 ώρα περίπου την ημέρα όταν μετακινούμαι προς και από τη δουλειά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35244
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2050 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ ακόμη να παραλάβω τους τόμους προσωπικά και με έχει τσαντίσει που έφτασε Παρασκευή, το τεύχος κυκλοφορεί στα περίπτερα και εγώ ακόμη περιμένω να έρθει η συνδρομή και αν δεν έρθει το ΣΚ θα πρέπει να διαβάσω άλλο τόμο και να σπάσω το ρυθμό που είχα. Τεσπά ελπίζω μέχρι τις 6 που σχολάω να έχω παραλάβει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  901
  • Reputation:   8683
  • Achievement Points:  999
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

1η παραλαβή: Αποστολή σε Smartpoint, όπως το είχα ζητήσει, έγκαιρη ενημέρωση, 4 τόμοι. Φοβερός ενθουσιασμός!

2η παραλαβή: Αποστολή στο σπίτι μου, τηλεφώνημα από τον κούριερ όταν ήταν έξω από την πόρτα, και αυτό επειδή δεν έβρισκε το κουδούνι (αλλιώς θα χτυπούσε κατευθείαν, χωρίς άλλη ειδοποίηση), 2 τόμοι. Τέλος πάντων...

3η παραλαβή: Κυκλοφόρησε ο τόμος στα περίπτερα, αλλά ούτε καν μήνυμα ότι ξεκίνησε η διαδικασία παράδοσης στον ταχυδιανομέα. Δεν ξέρω πού και πότε θα παραλάβω. Όλο και χειροτερεύει το πράγμα...

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  786 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

7 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Εγώ ακόμη να παραλάβω τους τόμους προσωπικά και με έχει τσαντίσει που έφτασε Παρασκευή, το τεύχος κυκλοφορεί στα περίπτερα και εγώ ακόμη περιμένω να έρθει η συνδρομή και αν δεν έρθει το ΣΚ θα πρέπει να διαβάσω άλλο τόμο και να σπάσω το ρυθμό που είχα. Τεσπά ελπίζω μέχρι τις 6 που σχολάω να έχω παραλάβει...

Τόμος νο45, ο οποίος τυγχάνει να είναι του θωρ. Ότι πρέπει για διάβασμα. Ε @ constantinople  καλά δεν τα λέω? :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

37 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Εγώ ακόμη να παραλάβω τους τόμους

Θα σε στεναχωρήσω, μαζί και όλους τους υπόλοιπους, έναν τομο θα παραλάβουμε αυτή τη φορά. Το λόγο δεν τον ξέρω. 

 

Όταν συζητούσαμε πριν καιρό περί αποστολών και σας είχα πει έχουν πακέτο συνεργασίας, νομίζω τώρα επιβεβαίωνομαι και επίσημα. Αποκλύεται για έναν τομο που πληρώθηκαν 6.75, μείον το ΦΠΑ, να έδωσαν +3 μεταφορικά για τον καθέναν μας. Δεν έχει νόημα η κίνηση αυτή. Αρα οι αποστολές τους είναι δωρεάν βάση προπληρωμένης συμφωνίας! 

 

 

Κάτι θα παίχτηκε σιγουρα για να μην ήρθε και ο τόμος του Αιρονμαν, τουλάχιστον. Προσωπικα πίστευα ότι θα λαβουμε 67 68 69...οκ προχωράμε. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.