Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ας στειλει και κανενας αλλος ή ας παρει τηλεφωνο γιατι πολυ πιθανο τα e-mails να πανε "στρειτ του δε τρασ μπιν" οπως θα εγραφε και ο μεταφραστης.

Ειδικα τα δικα μου που τους εχω ταραξει στις αλλαγες...Μαλλον ειμαι το μαυρο προβατο των συνδρομητων :lol:

 

Αν και αμα εχει ηδη τυπωθει, θα ειναι αδυνατο να γλυτωσουμε απο την γκαφα τους αυτη τη φορα. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Το γ@μ0τ0 είναι ότι αν είχαν βάλει τα εξώφυλλα των τόμων πολύ πιο μπροστά στις σελίδες τους, όπως έκαναν παλιά, θα τους είχαμε ειδοποιήσει πολύ πριν και θα το είχαμε προλάβει. :moutra2:

 

Όποιος συνδρομητής παραλάβει πρώτος να μας ενημερώσει αν στη γωνία ο τόμος του Χουλκ έχει τους Χ-ΜΕΝ αντί για τον Χουλκ! :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αν παρατηρήσετε αυτό το λάθος με τον τόμο 67 του Hulk υπάρχει στα εξώφυλλα 65 ως 69 στο τέλος κάθε τόμου που διαφημίζει τους επόμενους τόμους (τον 70 του Thor τον έχει κανονικά).

Τους 65-66 τους τύπωσαν σωστά, άρα υποθέτω ότι και τους 67 ως 69 το ίδιο.

Απλά επειδή μάλλον δεν τον έχουν ακόμα στα χέρια τους (αν είδατε δεν τον έχουν ανεβάσει ακόμα στο eshop τους) βάλανε στο site τη λάθος εκδοχή, εκ παραδρομής θέλω να πιστεύω.

Αυτή η είναι η αισιόδοξη σκέψη μου.:)

 

Για να σκεφτώ και λίγο απαισιόδοξα τώρα!! :lol:.

Θα πω ότι η καθυστέρηση στο ανέβασμα των επόμενων τόμων στο eshop τους και στην αποστολή στους συνδρομητές οφείλεται στο ότι κάνανε λάθος στο τυπογραφείο και δεν ξέρουν τώρα πως να το διορθώσουν.

 

Πάντως κλείνω προς την αισιόδοξη σκέψη μου...;) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 27/1/2023 στο 11:36 ΜΜ, PowerRangers8 είπε:

Όσοι απορείτε για το  Marvel Hachette 67ος τόμος - € 5,00 έχω μιλήσει με τον πωλητή του. Είπε ότι μόλις αγόρασε το τόμο το τσέκαρε και το βρήκε κακέκτυπο αλλά δεν μπορούσε να το αλλάξει γιατί στο μοναδικό περίπτερο στη γειτονιά του υπήρχε μόνο ένας τόμος αντί 3-4 όπως συνήθως. Αν θυμόμαστε καλά για μερικούς μήνες για περίεργο λόγο κάθε περίπτερο είχε μόνο 1-2 τεύχη αντί 4-5. Ήταν μεγάλη ατυχία. Έστειλε μειλ στο σαιτ της Hachette   για αλλαγή όπως ξέρουμε τον τρόπο. Αφού ο ίδιος ήταν ο μόνος που λείπει συνεχώς κάθε μέρα ενημέρωσε τους δικούς του για το κουριερ να του το  φέρει το νέο και να του δώσει πίσω το κακέκτυπο. Ήρθε ο κουριερ, έφερε το ''σωστό'' νέο και έφυγε χωρίς να πάρει το ελαττωματικό. Ο πωλητής έπαθε λίγο σοκ αλλά τι να κάνει, να το ρίξει στα σκουπίδια? Έτσι αποφάσισε να ανεβάσει τη αγγελία του περιγράφοντας την κατάσταση όπως ήταν έτσι και να το πάρει κάποιος που ή δεν έχει πρόβλημα με τα λάθη ή λατρεύει τις ιστορίες με τα βαμπίρ. Δεν είχε σκοπό να εξαπατήσει κανέναν. Ήταν και είναι ειλικρινής στην αγγελία του.

Πάντως μπράβο που μπήκε σε τέτοιο κόπο για τον ανιψιό του, όπως λέει και στην αγγελία του. :P

 

 

capture2.jpg

 

On 28/1/2023 στο 3:10 ΠΜ, hudson είπε:

Αν παρατηρήσετε αυτό το λάθος με τον τόμο 67 του Hulk υπάρχει στα εξώφυλλα 65 ως 69 στο τέλος κάθε τόμου που διαφημίζει τους επόμενους τόμους (τον 70 του Thor τον έχει κανονικά).

Τους 65-66 τους τύπωσαν σωστά, άρα υποθέτω ότι και τους 67 ως 69 το ίδιο.

Απλά επειδή μάλλον δεν τον έχουν ακόμα στα χέρια τους (αν είδατε δεν τον έχουν ανεβάσει ακόμα στο eshop τους) βάλανε στο site τη λάθος εκδοχή, εκ παραδρομής θέλω να πιστεύω.

Αυτή η είναι η αισιόδοξη σκέψη μου.:)

 

Για να σκεφτώ και λίγο απαισιόδοξα τώρα!! :lol:.

Θα πω ότι η καθυστέρηση στο ανέβασμα των επόμενων τόμων στο eshop τους και στην αποστολή στους συνδρομητές οφείλεται στο ότι κάνανε λάθος στο τυπογραφείο και δεν ξέρουν τώρα πως να το διορθώσουν.

 

Πάντως κλείνω προς την αισιόδοξη σκέψη μου...;) 

Παιδιά τους είχα ενημερώσει με email στις 9/12/2022 για το λάθος στους τόμους 65,66,67.  Να είστε αισιόδοξοι.:spidey:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Πάντως μπράβο που μπήκε σε τέτοιο κόπο για τον ανιψιό του, όπως λέει και στην αγγελία του. :P

 

Εμενα το ξαδερφακι μου μολις εκλεισε τους 6 μηνες ζωης και εχει τα Χαμενα Επεισοδια (μη ρωτατε πως). Μου ζητησε (μη ρωτατε πως) να του κανω μια εξυπηρετησουλα να τα δωσω στα 170 ευρω γιατι δεν εχει ακομα ΙΒΑΝ :lol:

5 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Παιδιά τους είχα ενημερώσει με email στις 9/12/2022 για το λάθος στους τόμους 65,66,67.  Να είστε αισιόδοξοι.

 

Πηγε 12 το μεσημερι και δεν εχω λαβει ακομα απαντηση στο mail μου.

Ισως η θεωρια μου οτι με στελνουν στα spam να ισχυει τελικα...

 

8 ώρες πριν, hudson είπε:

Θα πω ότι η καθυστέρηση στο ανέβασμα των επόμενων τόμων στο eshop τους και στην αποστολή στους συνδρομητές οφείλεται στο ότι κάνανε λάθος στο τυπογραφείο και δεν ξέρουν τώρα πως να το διορθώσουν.

 

Αν εγινε κατι τετοιο και ακομα να απολυσουν τον υπαιτιο τι να πω... Γεια σου ρε Ελλαδαρα με τους βισματιες σου.:dimis2:

 

8 ώρες πριν, hudson είπε:

Τους 65-66 τους τύπωσαν σωστά, άρα υποθέτω ότι και τους 67 ως 69 το ίδιο.

Διορθωση. Εμεις τους τονισαμε το λαθος και τους τυπωσαν σωστα.

Ο 69 εξ ορισμου ειναι ΧΜΕΝ αρα δεν μας απασχολει.

67 68 υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να μας διελυσαν ολη τη συλλογη μας απο τη γνωστη τους απροσεξια.

 

Ας παραλαβουμε πρωτα και επειτα θα δουμε τι κανουμε.

Εγω παντως δεν θα το αφησω ετσι οπως εκανε πχ ο @ Manitou  που πηρε κακετυπο τομο Spiderman και ειπε οκ δεν βαριεσαι σιγα. Θα το κανω θεμα. Αν το κανετε και ολοι οι υπολοιποι ισως εχουμε καποια δραση. Ειδαλλως θα με βγαλουν γραφικο και δε θα μου δωσουν σημασια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

32 min ago , ManaLeak13 said:

Πηγε 12 το μεσημερι και δεν εχω λαβει ακομα απαντηση στο mail μου.

Ισως η θεωρια μου οτι με στελνουν στα spam να ισχυει τελικα...

 

Αποκλείεται να πήγε στο spam το e-mail ενός συνδρομητή! Οι συνδρομητές είναι πολύτιμοι και τους προσέχουν ιδιαίτερα! :ego:

 

Απλά αρχειοθέτησαν το e-mail σου στα μεγάλα τους αρχεία! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Έχω πάρει σπόρια και αναμένω τα σχόλια μετά τις παραλαβές. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Καλή ιδέα! Πάω να πάρω κι εγώ δυο σακουλάκια ηλιόσπορους! :popcorn2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

24 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Καλή ιδέα! Πάω να πάρω κι εγώ δυο σακουλάκια ηλιόσπορους! :popcorn2:

Στη βόρεια Ελλάδα τα λέμε μαύρα σπόρια να ξέρεις...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

@ Manitou φίλε για σ΄ένα σπαταλάμε τόσο μελάνι, το ξέρουμε ότι διασκεδάζεις διαβάζοντας τέτοια σχόλια.

Μόνο κρητικές και αναλύσεις πάνω στην ιστορία κάθε τόμου καταντάει βαρετό, ενώ έτσι δεν πλήττεις. :lol:

Τι μας νοιάζει αν οι ιστορίες του Spider-Man ή του Thor εξελίσσονται προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο!!

Tο βασικό θέμα είναι αν ήρθε ο courier ή το λογότυπο πάνω στον τόμο γράφει Marvel και όχι DC εκ παραδρομής.:lol:

(πάντως θα ήθελα κατά λάθος κάποιος τόμος αντί για Marvel να γράφει DC):D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 28/1/2023 στο 5:50 ΜΜ, hudson είπε:

@ Manitou φίλε για σ΄ένα σπαταλάμε τόσο μελάνι, το ξέρουμε ότι διασκεδάζεις διαβάζοντας τέτοια σχόλια.

Μόνο κρητικές και αναλύσεις πάνω στην ιστορία κάθε τόμου καταντάει βαρετό, ενώ έτσι δεν πλήττεις. :lol:

Τι μας νοιάζει αν οι ιστορίες του Spider-Man ή του Thor εξελίσσονται προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο!!

Tο βασικό θέμα είναι αν ήρθε ο courier ή το λογότυπο πάνω στον τόμο γράφει Marvel και όχι DC εκ παραδρομής.:lol:

(πάντως θα ήθελα κατά λάθος κάποιος τόμος αντί για Marvel να γράφει DC):D

@ hudson είχα γράψει κάπου δύο συλλογές και καμιά 100αρια σελίδες  σχόλια πιο πίσω  ότι ξεκίνησα να διαβάζω υπερηρωικα μόνο και μόνο για να συμμετέχω σε αυτό το πανηγύρι. Η ζωή χωρίς καλαμπουρι είναι ανούσια. Τα πολύ ενεργά μέλη του φόρουμ δεν είμαστε δα και καμιά χιλιάδα. Οπότε ναι ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ αφάνταστα με όλα αυτά. Με την καλή έννοια. Και ενώ βαρέθηκα τα υπερηρωικα τα συνεχίζω (σε ένα μέρος τους πια) (και) για να καταλαβαίνω τι γίνεται εδώ. Το βλέπω σαν να πίνω μια μπύρα με φίλους. Γελάω διαφωνώ συζητώ. Μια χαρά. Μόνο κριτικές και αναλύσεις θα ήταν βαρετό. Για αυτό άλλωστε η φίλη μας η Radnet φροντίζει το κοινό της. :beer:

 

Έχω και βοήθεια όμως...

16749223911383598668898113113189.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4 ώρες πριν, Manitou είπε:

Στη βόρεια Ελλάδα τα λέμε μαύρα σπόρια να ξέρεις...:lol:

Και εγώ βορειοελλαδίτης είμαι, από Μακεδονία, και όντως μαύρα σπόρια τα λέμε.

Εδώ στην Αθήνα πάντως που ζω τα τελευταία 20 και χρόνια, έχω ξεχάσει βασικές λέξεις της βόρειας Ελλάδας. Έγινα και εγώ Αθηναίος, τρομάρα μου:lol:.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών αλλά όπως φαίνεται εμείς οι συνδρομητές θα παραλάβουμε τους επόμενους τόμους μετά την κυκλοφορία στα περίπτερα του 67ου με τον Hulk. :moutra2:

Φαίνεται ότι εκεί στη radnet, οι γιορτινές διακοπές τους κράτησαν κατιτίς περισσότερο :beersanta:  και άργησαν να τους εκδώσουν. 

image.thumb.png.e6b583ecb69971e70daec3d8f2ab18c9.png

Θα μου πείτε τι πιο σύνηθες. :lol:

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

On 28/1/2023 στο 1:03 ΜΜ, Manitou είπε:

Έχω πάρει σπόρια και αναμένω τα σχόλια μετά τις παραλαβές. :lol:

Ποπ κορν μόνο:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Φαίνεται ότι εκεί στη radnet, οι γιορτινές διακοπές τους κράτησαν κατιτίς περισσότερο :beersanta:  και δεν πρόλαβαν να εκδώσουν τους επόμενους τόμους. 

 

Επειδη κατα πασα πιθανοτητα οι 67 68 τυπωθηκαν με το λαθος logo , 2 τινά  μπορουν ναισχυουν .

1) Αργησαν τις συνδρομες (ισως και την Παρασκευιατικη κυκλοφορια) προσπαθωντας να το σωσουν στα εκδοτηρια.Μονο το εξωφυλλο ειναι λαθος εξαλλου, το ξανατυπωνεις ,αφαιρεις ,ξανακολας. Διαδικασια μεν, αλλά πρεπει να σωσεις το λαθος σου. Και αυτη τη φορα σωζεται πιο ευκολα απο την περιπτωση 37.

2) Ειδαν το λαθος, κλασικα δεν θα κανουν καμια κινηση και θα στειλουν στους συνδρομητες 4αδα με 69 70 να "χρυσωσουν" το χαπι με την ελπιδα να πουμε "νταξει μωρε δεν εγινε κατι. Να αυτοι οι 2 επομενοι τομοι ειναι οπως πρεπει". 

 

Ε-mail που συνηθως λαμβαναμε τις Τριτες,δεν ηρθε ακομα(τουλαχιστον οχι σε εμενα). Αρα κατι σημαινει αυτο, κατι συμβαινει και καθυστερουνε τις αποστολες αυτη τη φορα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

39 min ago , ManaLeak13 said:

Επειδη κατα πασα πιθανοτητα οι 67 68 τυπωθηκαν με το λαθος logo , 2 τινά  μπορουν ναισχυουν .

 

1) Αργησαν τις συνδρομες (ισως και την Παρασκευιατικη κυκλοφορια) προσπαθωντας να το σωσουν στα εκδοτηρια.Μονο το εξωφυλλο ειναι λαθος εξαλλου, το ξανατυπωνεις ,αφαιρεις ,ξανακολας. Διαδικασια μεν, αλλά πρεπει να σωσεις το λαθος σου. Και αυτη τη φορα σωζεται πιο ευκολα απο την περιπτωση 37.

 

2) Ειδαν το λαθος, κλασικα δεν θα κανουν καμια κινηση και θα στειλουν στους συνδρομητες 4αδα με 69 70 να "χρυσωσουν" το χαπι με την ελπιδα να πουμε "νταξει μωρε δεν εγινε κατι. Να αυτοι οι 2 επομενοι τομοι ειναι οπως πρεπει". 

 

Τα ανωτέρω θα ίσχυαν αν υπήρχε εκεί κάποιος που να νοιάζονταν για τέτοια θέματα.

 

Δεν υπάρχει, οπότε αν τυπώθηκε λάθος το εξώφυλλο απλά θα μας το σερβίρουν και δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς εκεί ούτε καν για ένα λεπτό (πόσο ώρα θέλει να πει το αφεντικό "φτου πως βγήκε έτσι, τέλος πάντων πες τους άλλη φορά να προσέχουν"; :thinking: ).

  • Like 10
  • Λύπη 3
  • Respect 2
  • Αστείο 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6936
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

οι τόμοι θα είναι DIY

 

θα κυκλοφορήσουν λάθος με αυτοκολλητάκι να το φτιάχνεις μόνος σου να χαίρεσαι, 

 

Να σου αρέζει που λένε και πιο Βόρεια ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4439
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Τα ανωτέρω θα ίσχυαν αν υπήρχε εκεί κάποιος που να νοιάζονταν για τέτοια θέματα.

 

Δεν υπάρχει, οπότε αν τυπώθηκε λάθος το εξώφυλλο απλά θα μας το σερβίρουν και δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς εκεί ούτε καν για ένα λεπτό (πόσο ώρα θέλει να πει το αφεντικό "φτου πως βγήκε έτσι, τέλος πάντων πες τους άλλη φορά να προσέχουν"; :thinking: ).

Αυτό μου θυμίζει τον τύπο που έχει την καφετέρια στο χωριό που μένω. Ήταν μη επαγγελματίας με πολλούς πελάτες, από την συμπεριφορά μέχρι την εξυπηρέτηση. Οταν οι πελάτες αυτοί σταμάτησαν να πηγαίνουν, έλεγε άσχημα πράγματα γι αυτούς, αντί να σκεφτεί τι έκανε λάθος και τους έχασε. Έτσι νιώθω ότι μας αντιμετωπίζει η Radnet αν δουν  λάθος εξώφυλλα και πουν ελα μωρέ μια χαρά είναι, τα αγοράζουν όλα αυτοί. Αν φάνε όμως ένα ομαδικό μαύρισμα και δεν πάει κανείς να αγοράσει τέτοιο τόμο, να τους δω μετά αν θα προσέχουν να είναι όλα τέλεια. Θα μου πει κάποιος, αν δεν αγοράσει κανείς τον λάθος τόμο, θα σταματήσει η κυκλοφορία. Να κάνουν συνεχώς ανατιμήσεις στην συλλογή ξέρουν, να δώσουν λίγο παραπάνω βάση στις λεπτομέρειες ενώ βλέπουν ότι ο κόσμος παρά την αύξηση στηρίζει(με συνδρομή κιόλας) δεν ξέρει.  Και να σας πω και κάτι τελευταίο. Αγόρασα προχθές τον 1ο  μου τομο από την συλλογή της Hachette. Δεν γίνεται αυτές οι 2 συλλογές να έχουν μόνο 2 ευρώ διαφορά. Τους αγαπώ τους κλασικούς υπερήρωες,αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα κάνω τα στραβά μάτια στο overpriced προϊόν που προσφέρουν. Τα είπα και ησύχασα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1 ώρα πριν, daredevil21 είπε:

Και να σας πω και κάτι τελευταίο. Αγόρασα προχθές τον 1ο  μου τομο από την συλλογή της Hachette. Δεν γίνεται αυτές οι 2 συλλογές να έχουν μόνο 2 ευρώ διαφορά.

Σσσσ...:notalk: μη μιλάς για Hachette σε αυτό το topic

Spoiler

:lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Τα ανωτέρω θα ίσχυαν αν υπήρχε εκεί κάποιος που να νοιάζονταν για τέτοια θέματα.

 

Δεν υπάρχει, οπότε αν τυπώθηκε λάθος το εξώφυλλο απλά θα μας το σερβίρουν και δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς εκεί ούτε καν για ένα λεπτό (πόσο ώρα θέλει να πει το αφεντικό "φτου πως βγήκε έτσι, τέλος πάντων πες τους άλλη φορά να προσέχουν"; :thinking: ).

Το ποιο? Τι εννοείς αφεντικό? Τι εννοείς προσέχουν?

Ένας είναι ρε. Λαμβάνει μεταφράζει τυπώνει και φύγαμε!!!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

1) Αργησαν τις συνδρομες (ισως και την Παρασκευιατικη κυκλοφορια) προσπαθωντας να το σωσουν στα εκδοτηρια.Μονο το εξωφυλλο ειναι λαθος εξαλλου, το ξανατυπωνεις ,αφαιρεις ,ξανακολας. Διαδικασια μεν, αλλά πρεπει να σωσεις το λαθος σου. Και αυτη τη φορα σωζεται πιο ευκολα απο την περιπτωση 37.

 

Πως θα το κάνουν αυτό με τα εξώφυλλα; Γίνεται; Άπαξ και κολλήθηκε πως θα το ξεκολλήσουν με αυτοματοποιημένο τρόπο; Και μετά πως θα το ξανακολλήσουν; Είναι σχεδιάσμενα τα μηχανήματα να κολλάνε σκέτα εξώφυλλα σε κομμένα κολλημένα τεύχη;

Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω. Μου φαίνεται δύσκολο. 

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1 λεπτό πριν, Macchia nera είπε:

Πως θα το κάνουν αυτό με τα εξώφυλλα; Γίνεται; Άπαξ και κολλήθηκε πως θα το ξεκολλήσουν με αυτοματοποιημένο τρόπο; Και μετά πως θα το ξανακολλήσουν; Είναι σχεδιάσμενα τα μηχανήματα να κολλάνε σκέτα εξώφυλλα σε κομμένα κολλημένα τεύχη;

Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω. Μου φαίνεται δύσκολο. 

Η "Μαμούθ" το κάνει χρόνια τώρα. Μη με ρωτάς πως, αυτοί ξέρουν...:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 λεπτά πριν, hudson είπε:

Η "Μαμούθ" το κάνει χρόνια τώρα. Μη με ρωτάς πως, αυτοί ξέρουν...:)

Ένα παράδειγμα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

30 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Ένα παράδειγμα;

 

Μόλις αγοράστηκε. Τιμή σε ευρώ  χρονολογία έκδοσης 1991.

 

Όλα γίνονται άμα έχεις την τεχνογνωσία. 

 

 

IMG_20230131_215434.jpg

IMG_20230131_215402.jpg

IMG_20230131_215445.jpg

IMG_20230131_215456.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

28 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Ένα παράδειγμα;

Η Β' έκδοση του Τεντέν τεύχη 1 ως 12, αν δεν κάνω λάθος, ενώ στο εξώφυλλο γράφει "Μαμούθκόμιξ" μέσα γράφει "Πατάκης". Είχε πάρει η Μαμούθ όλο το στοκ από τον Πατάκη (που για ένα διάστημα είχε αυτός τα δικαιώματα του Τεντέν) και απλώς άλλαξε τα εξώφυλλα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωραία αυτό που μένει να δούμε είναι αν όντως συνέβη αυτό με την Ραντνετ και αν θα αφήσουν ίχνη της γκάφας τους στα τεύχη..

Είμαι έτοιμος

 

images.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4439
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Καλημέρα σε όλους, όλα καλά! 

FB_IMG_1675317917828.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

10 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Καλημέρα σε όλους, όλα καλά! 

FB_IMG_1675317917828.jpg

Ε όχι! Και τώρα τι θα κάνω 2 κιλά σπόρια που πήρα!!!!:lol:

 

Ε ψιτ αλήθεια οι τόμοι του Hulk είχαν καμία βελτίωση από τους αρχικούς?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

33 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Ε όχι! Και τώρα τι θα κάνω 2 κιλά σπόρια που πήρα!!!!:lol:

 

Ε ψιτ αλήθεια οι τόμοι του Hulk είχαν καμία βελτίωση από τους αρχικούς?

Έννοια σου κι απ'ότι έχω καταλάβει δε θα πάνε χαμένοι, έρχονται κι άλλοι τόμοι:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.