Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23548
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2944 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

6 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

Τι θα γίνει με το νέο πακέτο ρε παιδιά, σε όλους θυμάμαι ερχόταν ρολόι και από τότε που έκανα συνδρομή, μου φέρανε τσακ μπαμ το πρώτο και τώρα το δεύτερο κοντεύουμε να το πάρουμε αφού φτάσει το πρώτο εκ των τευχών στα πρακτορεία...

Μόλις παρέλαβα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μόλις παρέλαβα και εγώ.

Εντύπωση πάντως μου έκανε ότι στο πακέτο γράφει "παράδοση Τρίτη-Τετάρτη".

Είναι κάτι που το είχα ζητήσει σε μήνυμα που τους έστειλα με τη νέα συνδρομή που έκανα (71-90).

Και να που το πρόσεξαν.

Βέβαια δεν ξέρω αν είναι τυχαίο γιατί βλέπω πως και άλλοι παρέλαβαν σήμερα (βλ. @ Kurdy Malloy πιο πάνω).

Αν και ημέρα παράδοσης γράφει Τρίτη 17/01/23 το μεσημέρι (δλδ χθες).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και εγώ μόλις παρέλαβα. Μου ήρθαν οι τόμοι 65 και 66 και είδα ότι ότι ο τόμος 70 θα είναι ο εντέκατος του Thor με την κύρια ιστορία να τον φέρνει αντιμέτωπο με την Enchantress.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Ενημέρωση  Παρέλαβα επιτέλους 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ ακόμα τίποτα :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  217
  • Reputation:   2067
  • Achievement Points:  267
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και εγώ παρέλαβα εν τέλη...ξαναεστειλα email επειδή μου είπαν θα επικοινωνούσαν με την ταχυδρομική...

Στο email απάντησαν και έστειλαν και το trucking number της παραγγελίας στο οποίο φαινόταν ότι η ταχυδρομική παρέλαβε χτες, ενώ εκείνοι μου είπαν ότι το είχαν στείλει από 11...τώρα εκείνοι ξεχάστηκαν η κούριερ κάπου χάθηκε...δεν ξέρω ... η αλήθεια είναι ότι ένα σπρώξιμο το ήθελε το όλο πράγμα ... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

9 ώρες πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Συμφωνώ ο κ Παχνέλης εξαιρετικός άνθρωπος και καλός καλλιτέχνης.

 

Τελείως απαράδεκτος όμως επιμελητής εκδόσεων και παντελώς άσχετος και αδιάφορος ως προς  την Μαρβελ που θα έπρεπε να ενδιαφερθεί μιας και αυτή ήταν η εργασία του.

 

Γενικά πολλά κακώς κείμενα των ύστερων εκδόσεων Καμπανά οφείλονται στην ασχετοσύνη του.

 

Και προσωπικά πια στην ηλικία μου (μετά τα 45) με ενοχλούν πολύ οι αδιάφοροι και κακοί επαγγελματίες σε οποιοδήποτε πόστο.

 

Ας είχε τη θέση του ένας φαν της Μαρβελ με στοιχειώδης ικανότητες επιμελητή και οργάνωσης  ....

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Η κατάσταση στο μικρό Σπαιντερμαν έγινε σαφώς καλύτερη με τον ερχομό του κ. Παχνελη στην Καμπανας. Ήταν αυτός που έβαλε τάξη στον αχταρμά που επικρατούσε στο περιοδικό. Ήταν αυτός που καθιέρωσε την αναγραφή του αριθμού της αντίστοιχης αμερικάνικης έκδοσης στην πρώτη σελίδα κάθε ιστορίας και στη συνέχεια σε ξεχωριστό πλαίσιο στις τελευταίες σελίδες του περιοδικού, ώστε να γνωρίζουμε τη σειρά δημοσίευσης στην Αμερική. Μειώθηκαν στο ελάχιστο οι επαναλήψεις των ιστοριών και τα "άλματα πίσω - μπρός". Το μόνο ατόπημα επανέκδοσης ιστοριών, ήταν η σειρά Marvel Team-up, αλλά μάλλον αναπόφευκτα έγινε η επιλογή αυτή, διότι οι άλλες σειρές του Spider-Man είχαν προχωρήσει και δημοσίευαν τις πιο πρόσφατες της Αμερικής. Μερική λύση στο πρόβλημα έδωσε η αγορά των δικαιωμάτων της σειράς Web of Spider-Man. 

 

Υ. Γ. Για το Σούπερ Σπαιντερμαν ισχύουν αυτά που αναφέρεις αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι ο κ. Παχνελης ήταν αποκλειστικά υπεύθυνος για την επιμέλεια του περιοδικού. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Κάποιοι είχαν πει ότι η συλλογή των κλασικών υπερηρώων θα ήθελαν να τερματιστεί μέχρι να φτάσουν οι τίτλοι λίγο πριν το 2000 , όπου το σχέδιο ακόμη θεωρείται ρετρό...

 

Αλλά εγώ θέτω το άλλο ερώτημα. Αντί να τερματιστεί με βάσει την χρονολογία,να ξεκινήσουν άλλοι τίτλοι που δεν έχουμε δει...

Πχ ghost rider,nick fury ,ant -man και άλλοι τίτλοι που δεν έχουμε δει...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Κάποιοι είχαν πει ότι η συλλογή των κλασικών υπερηρώων θα ήθελαν να τερματιστεί μέχρι να φτάσουν οι τίτλοι λίγο πριν το 2000 , όπου το σχέδιο ακόμη θεωρείται ρετρό...

 

Αλλά εγώ θέτω το άλλο ερώτημα. Αντί να τερματιστεί με βάσει την χρονολογία,να ξεκινήσουν άλλοι τίτλοι που δεν έχουμε δει...

Πχ ghost rider,nick fury ,ant -man και άλλοι τίτλοι που δεν έχουμε δει...

 

 

Mακαρι να συνεχισει οσο πιο πολυ μπορεσει. Εγω θα προσπαθησω να τα παρω ολα. Απο εκει και περα αν φτασουμε σε σημειο (σε καμια 10ετια στο μελλον βεβαια) με τα συνχρονα σχεδια, θα σταματησω.

 

Ghost Rider δεν ξερω αμα εχει σχεση με το τωρινο συμπαν της Μαρβελ που διαβαζουμε.Μου φαινεται οτι ειναι ακυρος. Θα ηθελα να διαβασω ομως τα τευχη του Sub-Μariner που κυκλοφορουσαν παραλληλα με τον Hulk στα Tales of Astonish. 

Ο Ant-man ειχε άλλα τευχη περα απο τα αρχικα Tales to Astonish? Εχω την αισθηση οτι με το που μπηκε στους Avengers σταματησε η σειρα του και αντικατασταθηκε απο τον Namor. Δεν θα ηθελα να τον ειχαμε σε ξεχωριστη σειρα. Μου αρκει στους Εκδικητες.:)

 

Εν τελη , νομιζω πως οι Ιταλοι κανανε τη σωστοτερη επιλογη με την προσθηκη των Silver Surfer, Dr.Strange και των Defenders. :up:

 

 

Oσο για τα τευχη του Καμπανα που αναφερονται πιο πανω, θα πω την "κακια" μου, τα θεωρω (sorry hardcore fans) για πεταμα.Αν οχι για πεταμα (γιατι ακουγεται καπως), σιγουρα αναξια συλλογης. Αμα μου τα δινανε τσαμπα θα τα πουλαγα στη στιγμη....Εννοειται θα τα διαβαζα ολα, αλλα δεν εχουν καμια αξια για μενα εφοσον ειναι με οτι ναναι μεταφρασεις ονοματα,χρωματα και χρονολογικες σειρες. Ουτε καν τα αυθεντικα εξωφυλλα.

 

 

Ευελπιστω η SEC να συνεχισει οσο πιο μακρυα μπορεσουμε, για να δουμε την πραγματικη σειρα της Silver Age of Comics.:pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

27 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Strange.thumb.jpg.321fea9f11c04f1d18335e66b9db3bcf.jpg

Αγαπητέ κύριε @ constantinople όταν μετά από 4 ταυτόχρονα πάει στον 1, ε λογικό θα πει κανείς να της φανεί... Strange :lol:

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

41 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Αγαπητέ κύριε @ constantinople όταν μετά από 4 ταυτόχρονα πάει στον 1, ε λογικό θα πει κανείς να της φανεί... Strange :lol:

"Τhat was Fantastic"  η Σου με τον αδερφό της...:lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, theforce είπε:

Αγαπώ τον Σπάιντερμαν, αλλά το περιεχόμενο αυτού του τόμου δεν μπορώ να το συγκρίνω με κανέναν άλλον τίτλο. Είναι κορυφαία στιγμή των 4Φ και ολόκληρης της σειράς. Αφήνει πολύ πίσω τον ανταγωνισμό.

:div:

 

Αντε να τα γραφει και κανενας αλλος οχι μονο εγω !  

 

4 ώρες πριν, theforce είπε:

Ο τόμος 65 με τους 4 Φανταστικούς, έχει προβλήματα στην εκτύπωση. Νόμιζα ότι είχαμε τελειώσει με αυτά. Δεν αφορά όλες τις σελίδες. Ενώ υπάρχουν σελίδες με απίστευτη λεπτομέρεια, ξαφνικά η ποιότητα πέφτει απότομα. Απώλεια λεπτομερειών, μαυρίλα παντού. Μεγάλα προβλήματα στην ιστορία με τον Μπλάστααρ, όπως πχ στο δισέλιδο με τον Ρίτσαρντς στην αρνητική ζώνη. Είμαστε πια στο 2023 και έχω απαιτήσεις από μια συλλεκτική σειρά. Όταν βλέπω τέτοια εικόνα, εκνευρίζομαι.

Ναι ε; Δεν το παρατηρησα καθολου γιατι με συνεπηρε το story. Αλλά για να το λες σε πιστευω. Δεν θυμαμαι να πετυχα καποιο καρέ που να με χάλασε.

 

4 ώρες πριν, theforce είπε:

Άλλο ένα θετικό για όσους είναι υπέρ των ελληνοποιήσεων, ο Sentry μεταφράστηκε ως Φύλακας (μάλλον το προτιμώ από το Φρουρός που μεταφραζόταν ως τώρα και σίγουρα περισσότερο από κάποιο... Σέντρυ ή Σέντρι )

Μπουυυυυ !

Σίνιστερ Σέντρι και ξερο ψωμι ! 

:down:

 

Εμένα (οπως και στον τομο του D.D που επεται) με ξενερωσαν πολυ τα δεκαδες μικρολαθακια τους. Δεν ξερω αμα τον διαβασες ή αν τα δωσες σημασια. 

Η προχειροδουλεια της Radnet κλασικα και αναμενομενα συνεχιζεται ακάθεκτη.:clap2:

 

 

Αντε ας πω και την καθιερωμενη μου πλεον ατάκα.

Απο Τριτη να ετοιμαζομαστε για τις παραλαβες :mafia:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

11 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Αντε ας πω και την καθιερωμενη μου πλεον ατάκα.

Απο Τριτη να ετοιμαζομαστε για τις παραλαβες :mafia:

Δεν θέλω να απογοητεύσω τους φίλους συνδρομητές αλλά προβλέπω αποστολή των τόμων την επόμενη βδομάδα, διότι στο e-shop της Radnet δεν έχουν ανεβάσει κάποιο εξώφυλλο από τους #67 και #68. Μακάρι να διαψευσθώ. :notalk:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55422
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, karolos79 said:

Δεν θέλω να απογοητεύσω τους φίλους συνδρομητές

 

Είμαι συνδρομητής και απογοητεύτηκαααααα :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Δεν θέλω να απογοητεύσω τους φίλους συνδρομητές αλλά προβλέπω αποστολή των τόμων την επόμενη βδομάδα, διότι στο e-shop της Radnet δεν έχουν ανεβάσει κάποιο εξώφυλλο από τους #67 και #68. Μακάρι να διαψευσθώ. :notalk:

 

Θα το ξέχασαν. Τα καλό-λαδωμένα γρανάζια της μηχανής Radnet δουλεύουν και τυπώνουν non stop comics (pun intended)..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Δεν θέλω να απογοητεύσω τους φίλους συνδρομητές αλλά προβλέπω αποστολή των τόμων την επόμενη βδομάδα, διότι στο e-shop της Radnet δεν έχουν ανεβάσει κάποιο εξώφυλλο από τους #67 και #68. Μακάρι να διαψευσθώ. :notalk:

Εδω και 1.5 + βαλε χρονο ασχολουμαστε. Εχει δει ποτε κανενας καποιον να συντονιζει το site ? Οποτε θυμουνται χαιρονται. Η απουσια στο eshop τους πραγματικα δεν μου λεει κατι. Κανονικοτατα θα μας τα στειλουν θα το δεις. 

 

Λιγο το διβδομαδο με κουρασε, θα προτιμουσα 4αδες καθε μηνα.

 

3 ώρες πριν, constantinople είπε:

Είμαι συνδρομητής και απογοητεύτηκαααααα :crying:

Δεν μασας εσυ :lol:

 

 

ΕDIT : Αν γίνεται να μεταφερθουν τα τελευταια ποστ στο άλλο νημα 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ρε παιδιά μην το χαλάτε και αυτό το θέμα με τους κούριερ. Ας το αφήσουμε να διαβάζουμε τις πολύ ωραίες κριτικές. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

20 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Ναι ε; Δεν το παρατηρησα καθολου γιατι με συνεπηρε το story. Αλλά για να το λες σε πιστευω. Δεν θυμαμαι να πετυχα καποιο καρέ που να με χάλασε.

Αυτή είναι η εικόνα όπως την έχω βρει στο ίντερνετ. Αυτό που είδα στον τόμο που διάβασα, υστερεί πολύ σε σχέση με αυτή την εικόνα.

1386727490_.thumb.png.7105ebba0f3b4fe2ec984e9341b9a34c.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εν τελη μαλλον επιβεβαιωνεται ο @ karolos79  . Δεν ελαβα mail σημερα. Ισως παμε για την επομενη βδομαδα οι παραλαβες.

 

Ο, γούελ :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39455
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  38
  • Reputation:   310
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 1/5/2022 στο 12:56 ΜΜ, ManaLeak13 είπε:

Για οποιον φιλο τα θελει αλλά αργησε να ξεκινησει , ειναι πολυ καλη ευκαιρια !

 

Ή για καποιον που αγοραζε μονο Spiderman στην αρχη ,μετανοιωσε που εχασε τα υπολοιπα και δεν κανει το ανοιγμα να τα παραγγειλει απο την εταιρια

 

:)

 

Ναι, μας πουλαει παπατζιλικι στην περιγραφη οτι ταχα εβγαλε τις ζελατινες για να τα ελενξει.Κουραφεξαλα,ολα τα διαβασε αλλά νομιζει ημαστε κουτορνιθια.Οκ.

Παρολα αυτα απο 170 στα 140 (+κανα 10ρι μεταφορικα ; ) δεν ειναι ασχημα . 

 

 

:beer:

 

 

Χωρίς τίτλο.png

 

Μάλιστα για δες τι βρίσκει κανείς όταν διαβάζει τυχαία πράγματα στο φόρουμ. Το θυμάμαι αυτό

 

Να πω εδώ μιαςς και είμαστε μία παρέα (αν και δεν χρωστάω καμία εξήγηση σε κανέναν και είμαι 1000% σίγουρος ότι αυτός που τα πήρε ολοκαίνουργια εκτός ζελατινας και τα χάρηκε) ότι δεν ήταν παπατζιλίκι. Ναι λοιπόν ήταν 100% αδιάβαστα και αυτός ήταν ένας από τους (βαισκούς) λόγους που έφυγαν. Η πλάκα είναι ότι από την συλλογή της Hachette που επέλεξα να συνεχίσω ενώ έχω αγοράσει όλους τους τόμους μέχρι σήμερα (πόσοι είναι 87?) έχω διαβάσει μόνο τους 3. Ενας από τους λόγους που μετανιώνω που την συνέχισα και αυτή την σειρά προφανώς είναι ότι τα υπερηρωικα δεν μου λενε τίποτα πια. Λες να τους πουλήσω?

 

Επειδή λοιπον όταν κάποιος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι έχοντας αγοράσει κόμικς κακέτυπα αρκετές φορές (λευκές σελίδες, κακοτυπωμένα ή διπλοτυπωμένα, κακοκομμένα ή σκισμένα από το κοπίδι, αχνά μελάνια ή άλλα αντί άλλων χρώματα, χτυπημένα ή να λείπει το μισό τεύχος αν το πιστεύεις αυτό δηλαδή) το πρώτο που κάνω πάντα είναι να τα ξεφυλίζω ή αν έχουν ζελατίνα να την βγάζω πριν απομακρυνθώ από το περίπτερο που τα αγοράζω και να τα ελέγχω. Εάν τύχει κάτι στραβό μου είναι εξαιρετικά εύκολο να το αλλάξω επιτόπου ειδικά με τον φίλο μου τον περιπτερά. Για δοκίμασε τώρα όποιος έχει τα Hachette σφραγισμένα ανοίγει για να διαβάσει και βρίσκει κακέτυπο (κακοκομμένος Captain Britain = Marvel Hachette 67ος τομος - € 5,00 - Vendora.gr) ή αν θυμάμαι καλά αγοράζεις τόμο του Θωρ και βρίσκεις μέσα Captain America? Τι  κάνεις φιλαράκο τώρα μετά από τόσο καιρό? Από ποιον ζητάς τα ρέστα και που αλλάζεις εξαντλημένους ή άφαντους τόμους?

 

Θα πρότεινα να το κάνετε και εσείς μάλιστα σε οτιδήποτε αγοράζετε. Ενα παράδειγμα σε ένα μαγαζί ο άλλος άνοιξε κουτί με iPods που μόλις είχε αγοράσει και δεν υπήρχαν μέσα τα ακουστικά.

 

Ωστόσο άσχετ κάποιοι τα διαβάζουν 10 φορές και είναι σαν να βγήκαν μόλις από το τυπογραφείο και άλλοι τα έχουν σε ζελατίνα αλλά είναι λες και πέρασε ο τυφώνας κατρίνα από πάνω τους. Πάντως αυτά ναι ήταν 100% αδιάβαστα λυπαμαι αν σε απογοήτευσα.

Επεξεργασία από ATHANATOS
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

On 27/1/2023 στο 12:43 ΜΜ, ATHANATOS είπε:

Πάντως αυτά ναι ήταν 100% αδιάβαστα λυπαμαι αν σε απογοήτευσα

Μάλλον τον εαυτό σου απογοήτευσες που επένδυσες μήνες σε μια σειρά που δεν σου άρεσε εξαρχής. Μη ψάχνεις να βρεις άλλοθι ρίχνοντας τις "ευθύνες" σε εμένα που σχολίασα το προφανές. Έχω αγοράσει πολλές εκατοντάδες τεύχη (σε βαθμό που έχω χασει πλέον το μετρημα) και επίτρεψέ μου να γνωρίζω καλύτερα από σένα, κατά πόσο ισχυρίζονται όλοι ότι τα τεύχη τους είναι σε "κατάσταση περιπτέρου-αδιάβαστα". Και πόσοι πουλάνε αερολογίες περί "φυσιολογικής φθοράς χρόνου". 

 

Εγώ γιατί να απογοητευτώ εξάλλου;:confuse: Την σειρά την ακολουθώ από το 1ο τεύχος και την ευχαριστιεμαι το ίδιο εδώ και 1.5 χρονο. Το ότι ο καθένας αγοράζει και πουλάει, δικαίωμα του, ποσώς με ενδιαφέρει. Ισα ίσα που εγώ τα πρότεινα κιόλας σε οσα παιδιά του φόρουμ που δεν τα έχουν. Αλλά προφανως και δεν θα το διάβασες αυτό, μάλλον γιατί βλέπεις ακομα μπροστά σου τα φαντάσματα της Radnet να σε καταδιωκουν. :lol:

 

 

On 27/1/2023 στο 12:43 ΜΜ, ATHANATOS είπε:

Αυτό άραγε θεωρείται εξαπάτηση; Το έχω απορία καιρό. :thinking:

Εγώ λέω ναι. Τι ισχύει όμως, αμα ξέρει κάποιος πιο ειδικός, ας μας πει. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Αυτό άραγε θεωρείται εξαπάτηση; Το έχω απορία καιρό. :thinking:

Εγώ λέω ναι. Τι ισχύει όμως, αμα ξέρει κάποιος πιο ειδικός, ας μας πει. 

Αν δεν περιγράφει ότι είναι ελαττωματικό ναι, είναι εξαπάτηση. Δεν ξέρω όταν δημιούργησε την αγγελία τι έγραφε. Τώρα γράφει ότι έχει τυπογραφικά λάθη και το έχει ρίξει στα 5 ευρώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

33 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Αν δεν περιγράφει ότι είναι ελαττωματικό ναι, είναι εξαπάτηση. Δεν ξέρω όταν δημιούργησε την αγγελία τι έγραφε. Τώρα γράφει ότι έχει τυπογραφικά λάθη και το έχει ρίξει στα 5 ευρώ.

 

Για πιο λόγο να αγοράσει κάποιος misprint τεύχος; Θα μου πεις ο καθένας όπως γουστάρει. 

 

Άμα είχε κανένα Detective Comics 27, 

Amazing Fantasy 15 σε misprint τότε άλλαζε η συζήτηση :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θα ήθελα να αναφερθώ στην αγοραπωλησία κόμικς που κυκλοφορούν ακόμη στην αγορά. Ναι μεν δικαίωμα του καθενός είναι η αγορά ή η πώληση κόμικς μέσω διαδικτύου, αλλά θεωρώ ότι κάνει κακό στις εταιρείες που τα εκδίδουν και κατ' επέκταση στη συνέχιση των συγκεκριμένων εκδόσεων. Επομένως προσωπικά διαφωνώ με τους φίλους του forum που αναπαράγουν τέτοιου είδους διαφημίσεις πώλησης κόμικς, των σειρών κλασικοί υπερήρωες και graphic novels της Marvel, μάλιστα την ώρα που όλοι μας ευελπιστούμε για επέκταση των προαναφερθεντων συλλογών. 

 

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε τον Hulk, γνωστό μέλος των ΧΜΕΝ. 

 

Γλύτωσαμε την ασχετοσύνη τους 2 τόμους πριν, ξανά μανά τα ίδια θα έχουμε παλι;:wall: 

 

Θα μας στείλει στο Arkham Asylum αυτή η Radnet δεν αντέχω άλλο

 

:trixes::trixes:

 

 

 

Screenshot_20230127_193044_com.android.chrome.jpg

 

 

Μόλις έστειλα mail - κόλαφο στην Radnet. Με πέτυχαν σε άσχημη μέρα, τα άκουσαν για όλα τα λάθη τους απόψε. 

:moutra2:

Μόνο για τον τόμο 37 δεν ανέφερα  γιατί είπαμε τους δίνουμε το μπενεφιτ οφ δε ντάουτ. Προς το παρόν. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 27/1/2023 στο 7:32 ΜΜ, karolos79 είπε:

Θα ήθελα να αναφερθώ στην αγοραπωλησία κόμικς που κυκλοφορούν ακόμη στην αγορά. Ναι μεν δικαίωμα του καθενός είναι η αγορά ή η πώληση κόμικς μέσω διαδικτύου, αλλά θεωρώ ότι κάνει κακό στις εταιρείες που τα εκδίδουν και κατ' επέκταση στη συνέχιση των συγκεκριμένων εκδόσεων. Επομένως προσωπικά διαφωνώ με τους φίλους του forum που αναπαράγουν τέτοιου είδους διαφημίσεις πώλησης κόμικς, των σειρών κλασικοί υπερήρωες και graphic novels της Marvel, μάλιστα την ώρα που όλοι μας ευελπιστούμε για επέκταση των προαναφερθεντων συλλογών. 

 

Σηκώνει κουβέντα αυτό. Αν κάποιος θέλει να γίνει ενεργός συλλέκτης και να αποκτήσει τα προηγούμενα τεύχη, ξέρει και μόνος του τι να κάνει. Εννοείται ότι θα ψάξει και στα μεταχειρισμένα για να του έρθει φθηνότερο το μάζεμα των προηγούμενων τόμων, δεν περιμένει εμάς. Το ότι προτείνουμε μια αγγελία σε τιμή ευκαιρίας δεν είναι κατά ανάγκη κακό. Το κάνουμε για να τον βοηθήσουμε εφόσον έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον να πάρει κάποιους τόμους. Εν τέλει ο κάθε αγοραστής αποφασίζει τι θα αγοράσει με βάση το δικό του σκεπτικό.

 

 

On 27/1/2023 στο 7:34 ΜΜ, ManaLeak13 είπε:

Μόλις έστειλα mail - κόλαφο στην Radnet. Με πέτυχαν σε άσχημη μέρα, τα άκουσαν για όλα τα λάθη τους απόψε. 

:moutra2:

Μόνο για τον τόμο 37 δεν ανέφερα  γιατί είπαμε τους δίνουμε το μπενεφιτ οφ δε ντάουτ. Προς το παρόν. 

Δώσε πόνο!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

2 hours ago, ManaLeak13 said:

Την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε τον Hulk, γνωστό μέλος των ΧΜΕΝ. 

 

 

Χαχαχαχαχ το τερμάτισαν πάλι :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Όσοι απορείτε για το  Marvel Hachette 67ος τόμος - € 5,00 έχω μιλήσει με τον πωλητή του. Είπε ότι μόλις αγόρασε το τόμο το τσέκαρε και το βρήκε κακέκτυπο αλλά δεν μπορούσε να το αλλάξει γιατί στο μοναδικό περίπτερο στη γειτονιά του υπήρχε μόνο ένας τόμος αντί 3-4 όπως συνήθως. Αν θυμόμαστε καλά για μερικούς μήνες για περίεργο λόγο κάθε περίπτερο είχε μόνο 1-2 τεύχη αντί 4-5. Ήταν μεγάλη ατυχία. Έστειλε μειλ στο σαιτ της Hachette   για αλλαγή όπως ξέρουμε τον τρόπο. Αφού ο ίδιος ήταν ο μόνος που λείπει συνεχώς κάθε μέρα ενημέρωσε τους δικούς του για το κουριερ να του το  φέρει το νέο και να του δώσει πίσω το κακέκτυπο. Ήρθε ο κουριερ, έφερε το ''σωστό'' νέο και έφυγε χωρίς να πάρει το ελαττωματικό. Ο πωλητής έπαθε λίγο σοκ αλλά τι να κάνει, να το ρίξει στα σκουπίδια? Έτσι αποφάσισε να ανεβάσει τη αγγελία του περιγράφοντας την κατάσταση όπως ήταν έτσι και να το πάρει κάποιος που ή δεν έχει πρόβλημα με τα λάθη ή λατρεύει τις ιστορίες με τα βαμπίρ. Δεν είχε σκοπό να εξαπατήσει κανέναν. Ήταν και είναι ειλικρινής στην αγγελία του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

5 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε τον Hulk, γνωστό μέλος των ΧΜΕΝ. 

 

Γλύτωσαμε την ασχετοσύνη τους 2 τόμους πριν, ξανά μανά τα ίδια θα έχουμε παλι;:wall: 

 

Θα μας στείλει στο Arkham Asylum αυτή η Radnet δεν αντέχω άλλο

 

:trixes::trixes:

 

 

 

Screenshot_20230127_193044_com.android.chrome.jpg

 

Δεν καταλαβαίνω την έκρηξη σου. Το λέει και ο τίτλος του τόμου άλλωστε:  Έρχεται το έκτρωμα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.