Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

  

On 12/24/2022 at 4:13 PM, karolos79 said:

Και βέβαια γίνεται 

11+10=21

12+9=21

.....

.....

16+5=21 :lol:

 

Αν και αυτά είναι εξελιγμένα συστήματα, μόνο για προχωρημένους παίχτες! :)

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

 

 

 

Οπότε τώρα θα τον αγοράσεις τον #37 ή όχι;  :thinking:

Το "Οκ. τότε" πήγε στο ότι δεν είναι πια και τόσο καθάρματα να παριστάνουν τους άσχετους για τον #37.
Παραμένουν απαράδεκτοι στο συγκεκριμένο, αλλά όχι όσο νόμιζα μετά την παρανόηση. Οπότε, δίνω τόπο στην οργή, αλλά τον #37 δεν τον αγοράζω.
Πάντως, το διθυραμβικό σχόλιο θα το γράψω, γιατί με τη συνδρομή μού έφτιαξαν τη διάθεση και αποκατέστησαν την εμπιστοσύνη μου στις ηλεκτρονικές αγορές από ελληνικές εταιρείες κόμικς.

Ζήτω η Radnet!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Γίνεται συνδρομή για 21 τεύχη; Από πότε;:thinking::lol:

Εγώ πάντως, για 21 τεύχη έκανα συνδρομή (αρχικά, γιατί μετά έκανα και συμπληρωματική μέχρι τον 90). Έκανα συνδρομή για τους 62-81 συν το 1. Εντάξει, δεν πάνε σερί οι 21 τόμοι, αλλά εγώ 21 ζήτησα, 21 πήρα. :D:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα από κάποιους φίλους εδώ ότι η αποστολή 4 τόμων στις συνδρομές θα παγιωθεί. Εγώ θεωρώ ότι το έκαναν λόγω εορτών για να μη μπουκώσει η courier λόγω της αυξημένης κίνησης στις αποστολές. Δηλαδή περιμένω ξανά παραλαβή την εβδομάδα των Φώτων ή την μετά. Εύχομαι διάψευση και να παραλάβουμε όλοι την ερχόμενη. 

 

 

Σχετικά με την "Υπόθεση 37" 😅.

Έχω όλους τους τόμους αλλά σε διάβασμα βρίσκομαι στον 17(το κάνω με την σειρά).Έχω μέλλον ακόμα.

Πίστευα ότι μέχρι να φτάσω στον 37 θα τον είχα παραλάβει. Τελικά αυτό θα συμβεί όταν θα φοράμε καλοκαιρινά. Και επειδή τυγχάνει να είμαι λίγο ψυχαναγκαστικός με τις συλλογές(όπως οι περισσότεροι πιστεύω) αλλά και με την σειρά που τα διαβάζω, σκέφτομαι αν αξίζει να αγοράσω τον 37 από τώρα μήπως γίνει καμιά στραβή και τον μεταφέρουν στον 120 ή τον 150 ή ακόμα χειρότερα αλλάξουν την απόφασή τους και προσθέσουν την 10η ιστορία σε κάποιον άλλον τόμο. Μέχρι να παραλάβουμε τον 37 σκέφτομαι να μη διαβάσω καθόλου Captain America.(sorry παιδιά αλλά πιο ψυχαναγκαστικός πεθαίνω).

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

22 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Μέχρι να παραλάβουμε τον 37 σκέφτομαι να μη διαβάσω καθόλου Captain America.(sorry παιδιά αλλά πιο ψυχαναγκαστικός πεθαίνω).

 

Αμα δεν διαβασεις ομως τον Καπτεν ,περα οτι θα χασεις καποιες πολυ καλες ιστοριες με τον Ρεντ Σκαλ, χανεις και την συνεχεια με τους Avengers.

 

Πχ στον τομο που εχουμε μονο οι συνδρομητες (#63) , στο 3ο τευχος εξαφανιζεται χωρις να δωσει το λογο στην ομαδα. Δεν θα πω περισσοτερα για να μη κανω σποιλερς. Ομως ,ειχαμε διαβασει στον τομο 48 του Καπτεν στο τελευταιο τευχος για ποιον ακριβως λογο και γιατι εφυγε απο τα κεντρικα. Και σε εκεινο το τευχος σου αφηνει Cliffhanger την ιστορια , την οποια θα την διαβασουμε στον #76 !

 

Διαβασετα ολα κανονικοτατα, οταν φτασεις στο διπλοτυπο τευχος απλα το διαβαζεις ονλαιν και ξεμπερδευεις. Οπως σου ειπαμε και τις προαλλες δεν χανεις καμια ροη της γενικοτερης πλοκης του ηρωα. Σε εισαγει στους Them το evil group που θα το δεις στον 48 τομο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

28 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Διάβασα από κάποιους φίλους εδώ ότι η αποστολή 4 τόμων στις συνδρομές θα παγιωθεί. Εγώ θεωρώ ότι το έκαναν λόγω εορτών για να μη μπουκώσει η courier λόγω της αυξημένης κίνησης στις αποστολές. Δηλαδή περιμένω ξανά παραλαβή την εβδομάδα των Φώτων ή την μετά. Εύχομαι διάψευση και να παραλάβουμε όλοι την ερχόμενη. 

 

 

Σχετικά με την "Υπόθεση 37" 😅.

Έχω όλους τους τόμους αλλά σε διάβασμα βρίσκομαι στον 17(το κάνω με την σειρά).Έχω μέλλον ακόμα.

Πίστευα ότι μέχρι να φτάσω στον 37 θα τον είχα παραλάβει. Τελικά αυτό θα συμβεί όταν θα φοράμε καλοκαιρινά. Και επειδή τυγχάνει να είμαι λίγο ψυχαναγκαστικός με τις συλλογές(όπως οι περισσότεροι πιστεύω) αλλά και με την σειρά που τα διαβάζω, σκέφτομαι αν αξίζει να αγοράσω τον 37 από τώρα μήπως γίνει καμιά στραβή και τον μεταφέρουν στον 120 ή τον 150 ή ακόμα χειρότερα αλλάξουν την απόφασή τους και προσθέσουν την 10η ιστορία σε κάποιον άλλον τόμο. Μέχρι να παραλάβουμε τον 37 σκέφτομαι να μη διαβάσω καθόλου Captain America.(sorry παιδιά αλλά πιο ψυχαναγκαστικός πεθαίνω).

Διάβασε τον τόμο όταν έρθει η σειρά του και πες ότι δεν τυπώθηκε ποτέ το τελευταίο τεύχος ή ότι δεν υπήρξε ποτέ. Και όταν έρθει η ώρα να φτάσει ολοκληρωμένος ο τόμος στα χέρια μας, πες ότι είναι ένα έξτρα επετειακό τεύχος που είχε εκδόσει η Μάρβελ. Στη ροή των ιστοριών δεν θα έχει επιπτώσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

21 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Διαβασετα ολα κανονικοτατα, οταν φτασεις στο διπλοτυπο τευχος απλα το διαβαζεις ονλαιν και ξεμπερδευεις. Οπως σου ειπαμε και τις προαλλες δεν χανεις καμια ροη της γενικοτερης πλοκης του ηρωα. Σε εισαγει στους Them το evil group που θα το δεις στον 48 τομο.

 Εννοείς να διαβάσω ολόκληρο τον τόμο online ή την τελευταία ιστορία? Αυτό που με ανησυχούσε είναι η σύνδεσή του με τους Avengers. 

 

17 λεπτά πριν, theforce είπε:

Διάβασε τον τόμο όταν έρθει η σειρά του και πες ότι δεν τυπώθηκε ποτέ το τελευταίο τεύχος ή ότι δεν υπήρξε ποτέ. Και όταν έρθει η ώρα να φτάσει ολοκληρωμένος ο τόμος στα χέρια μας, πες ότι είναι ένα έξτρα επετειακό τεύχος που είχε εκδόσει η Μάρβελ. Στη ροή των ιστοριών δεν θα έχει επιπτώσεις.

 

Δεν έχω καθόλου τον 37 😥. Από ό,τι καταλαβαίνω είναι απαραίτητος. 

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

:beersanta:

 

Λοιπόν, εδώ είναι η ιστορία που λείπει από τον τόμο #37 σε CBR και σε PDF για να τη διαβάσετε στην ώρα της:

 

Tales of Suspense 078.cbr

 

Tales of Suspense 078.pdf

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, ajuli είπε:

Δεν έχω καθόλου τον 37 😥. Από ό,τι καταλαβαίνω είναι απαραίτητος. 

 

Βαρια κουβεντα για το "απαραιτητος". Εχει καποιες ωραιες ιστοριες με τους Sleepers. Καποιες απο το παρελθον του Καπ με τον Μπακι. Θα σε γελασω περασαν τοσοι μηνες απο τοτε που το διαβασα. Οσο περναει ο καιρος ολο και δεν θυμαμαι τι διαβασαμε στις αρχες. Καποιες φορες που πιανω να ξεφυλισσω τα αρχικα μου φαινονται καποια σαν να τα βλεπω 1η φορα !

 

Εγω θα σου προτεινα να μην τον αγορασεις και να περιμενεις να μας τον δωσουν. Οκ θα διαβασεις 9 τευχακια online,δεν ειναι ευχαριστο αλλά δεν αξιζει και να παρεις ελαττωματικο προϊον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ένας ψυχολόγος εδώ μέσα θα έκανε περιουσία..

Αρκεί να διαβάσει την "υπόθεση 37".

 

:lol:

 

Καλά Χριστούγεννα!!!

:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

Οσο περναει ο καιρος ολο και δεν θυμαμαι τι διαβασαμε στις αρχες. Καποιες φορες που πιανω να ξεφυλισσω τα αρχικα μου φαινονται καποια σαν να τα βλεπω 1η φορα !

 

Αυτό είναι το κομμάτι που για μένα κάνει τα κόμικς πολύτιμα. Όσα έχω δεν τα διαβάζω μόνο μια φορά. Μετά από καιρό έτσι θα ξαναδιαβάσω και τους Κλασικούς. 

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

Εγω θα σου προτεινα να μην τον αγορασεις και να περιμενεις να μας τον δωσουν. Οκ θα διαβασεις 9 τευχακια online,δεν ειναι ευχαριστο αλλά δεν αξιζει και να παρεις ελαττωματικο προϊον.

 

Αυτό σκέφτηκα αρχικά. Επειδή η Radnet μπορεί να το πάει ακόμα πιο μετά από τον 90 , αν μου την δώσει μέχρι να φτάσω στον 37 διαβάζοντας, τότε θα σκεφτώ να τον παραγγείλω. 

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ξέχωρα από την αύξηση τιμής που έχει λίγο μονοπωλήσει την συζήτηση τελευταία,βλέπω δεν έχει σχολιαστεί ότι συμπληρωσαμε τις πρώτες 50 ιστορίες του πιο διάσημου υπερηρωα. Η βελτίωση της σειράς είναι εντυπωσιακή, ενώ έχουμε και την εμφάνιση του εμβληματικου κινγκπιν. Ανυπομονώ για την συνέχεια με μεγάλη ανυπομονησία. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38096
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  57
  • Reputation:   450
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  1
  • With Us For:  919 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 23/12/2022 στο 3:54 ΜΜ, karolos79 είπε:

 

Υ. Γ. 1 Ντροπή και αίσχος :Ungry: στους Ιταλούς που έχουν μόνο 3 τόμους Daredevil στην 7η 50αδα τους. Άκου φτάνουν μέχρι το #162. Δηλαδή 4 μόνο τεύχη από Frank Miller!!! Ουστ ξεδιάντροποι. :out: :lol: Υποσημείωση : Ο Miller ξεκινά από το #158. Το τεύχος #162 δεν μετράει γιατί είναι σε σχέδιο του Steve Ditko.

Υ. Γ. 2 Ευτυχώς που υπάρχει και η Hachette και θα πάρουμε μια μικρή γεύση από Miller (Marvel Graphic Novels τόμος #89 Daredevil: Marked for Murder, τεύχη #158-161 και #163-167). :mafia: 

Υ. Γ. 3 Αν δεν είχαμε την επίσημη συλλογή, ίσως να μην δημοσιευόταν ποτέ στη χώρα μας :moutra2:το τεύχος #163 όπου ο πράσινος γίγαντας (βλ. Hulk) ξυλοφόρτωσε τον Daredevil. (ο Καμπανάς, μετά τη δημοσίευση των πρώτων τευχών, συνέχισε από το #164)

 

:hi:Γειά σας αγαπητοί φίλοι, Χρόνια Πολλά και Καλές Γιορτές σε όλους!  :beersanta:  :cheers5:

Υγεία, Ευτυχία, Δημιουργία... και πολλά κόμικς!

 

Παίρνοντας ως αφορμή το παραπάνω σχόλιο καθώς και άλλα παλιότερα σχόλια φίλων εδώ στο φόρουμ κατά καιρούς, ότι περιμένουν πώς και πώς το Daredevil: Marked for Murder από την Hachette για να διαβάσουν τις πρώτες ιστορίες του Daredevil από τον Frank Miller στη χώρα μας, αναρωτιέμαι: Κανείς δεν έχει υπόψη του τον μεγάλο τόμο DAREDEVIL by FRANK MILLER & KLAUS JANSON Vol.1 που κυκλοφόρησε από τις εκδόσεις "οξυ";

 

Όχι μόνο περιέχει όλα τα τεύχη που θα έχει το τομάκι της Hachette (και συνεπώς και την ιστορία με τον Hulk που αναφέρει ο φίλος karolos79) αλλά περιέχει επιπλέον και τα #168-172 με την πρώτη εμφάνιση της Ηλέκτρας (!!!), δημιουργήματος εξ' ολοκλήρου του Miller, καθώς και την επιστροφή των Kingpin και Bullseye μεταξύ άλλων. Επίσης περιέχει και τα  Peter Parker: the Spectacular Spider-Man #27 & 28, που σηματοδοτούν και την πρώτη ενασχόληση του Miller σαν σχεδιαστή με τον τυφλό μας υπερήρωα, καθώς στις συγκεκριμένες ιστορίες συνεργάζεται με τον αγαπημένο μας Spidey, που έχει μείνει επίσης προσωρινά τυφλός! (The blind leading the blind... :lol:)

 

Τα λέω όλα αυτά, επειδή ο τόμος αυτός δεν είναι και πολύ παλιός (έχει ημερομηνία κυκλοφορίας Δεκέμβριο του 2017) και δεν έχω δει να αναφέρεται πολλές φορές εδώ μέσα, ιδίως σε ανάλογα με τα παραπάνω σχόλια, αλλά φυσικά μπορεί και να κάνω λάθος. :Pοι "παλιοί" τί λένε; :xm:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Τα θελουμε ως μερος της μεγαλη ιδεας που ειναι αυτη συλλογη. 

Τευχος 1 - Τευχος ;;;

 

Και εγω ανυπομονω να διαβασω το συγκεκριμενο run του Frank Miller :beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38096
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  57
  • Reputation:   450
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  1
  • With Us For:  919 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

Τευχος 1 - Τευχος ;;;

 

Τί εννοείς; :)

Ποιά τεύχη του Daredevil έχει κάνει ο Miller; Ποιά τεύχη έχει μέσα αυτός ο τόμος; Ή κάτι άλλο που δεν κατάλαβα;

Επεξεργασία από COMICUS
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

22 λεπτά πριν, COMICUS είπε:

Τί εννοείς; :)

Ποιά τεύχη του Daredevil έχει κάνει ο Miller; Ποιά τεύχη έχει μέσα αυτός ο τόμος; Ή κάτι άλλο που δεν κατάλαβα;

 

To topic αυτο αφορα την σειρα Μαρβελ Κλασσικοι Υπερηρωες που ειναι αντιγραφη της Ιταλικης Super Eroi Classic (SEC). Ολοι οι ηρωες ξεκινησαν να κυκλοφορουν απο το 1ο τους τευχος. Και προχωραμε. Οσο παει.Οσο το στηριξει η Ελληνικη αγορα.Αυτη τη στιγμη εχουμε διαβασει ολο το 1966 και προχωραμε στα τευχη του 1967 (εκτος απ τους ΧΜΕΝ που βρισκονται στο 1966). 

Ο Μiller αναλαμβανει πολυ αργοτερα τον Daredevil. Προς το παρον μας μαγευει ο Stan Lee :div:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38096
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  57
  • Reputation:   450
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  1
  • With Us For:  919 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χεχεεε οκ, κατάλαβα! :xm: και συμφωνώ απόλυτα.

Απλά έτσι όπως το έγραψες νόμιζα πως ήταν κάποια ερώτηση. :lol:

 

Τα γνωρίζω όλα αυτά, τα παίρνω κι εγώ όλα ανελλιπώς, δεν έχω χάσει τεύχος. Το όνειρο μου είναι να φτάσει αυτή η συλλογή τουλάχιστον μέχρι και τα μέσα των 90's, όπως έχουν πει κι άλλοι φίλοι εδώ. Δύσκολο .... αλλά, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 hours ago, COMICUS said:

Κανείς δεν έχει υπόψη του τον μεγάλο τόμο DAREDEVIL by FRANK MILLER & KLAUS JANSON Vol.1 που κυκλοφόρησε από τις εκδόσεις "οξυ";

 

Κάθε φορά που μπαίνω στην διαδικασία να αγοράσω τον συγκεκριμένο τόμο, η εμπειρία είναι δραματική. Τον βρίσκω με το ζόρι και όταν το καταφέρνω είναι σε τραγική κατάσταση. Είτε είναι αυτό από κατάστημα είτε σε εκθέσεις. Μάλιστα την μια φορά που το παρήγγειλα από το γνωστό πορτοκαλί κατάστημα και δεν μπορούσε να είναι σε χειρότερη κατάσταση, μόλις το επέστρεψα ντράπηκε μέχρι και η υπάλληλος που το είδε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38096
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  57
  • Reputation:   450
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  1
  • With Us For:  919 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωωωωχχχ... σε καταλαβαίνω. Έχω παρόμοιες εμπειρίες. Δυστυχώς, το ότι έχει αρκετά μεγάλο μέγεθος (336 σελίδες) και παράλληλα δεν έχει σκληρό εξώφυλλο, σίγουρα δε βοηθάει. Επίσης, είναι πολύ πιθανό στο γνωστό πορτοκαλί κατάστημα, να έχουν πολυδιαβαστεί οι τόμοι και φυσικά όχι με τη δέουσα προσοχή. Δοκίμασες να επικοινωνήσεις κατευθείαν με την ΟΞΥ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φίλε COMICUS σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Τον είχα δει στο παρελθόν σε ιστοσελίδες για κόμικς αλλά δεν γνώριζα το περιεχόμενο του. Το δίλημμα είναι η αγορά του συγκεκριμένου τόμου των εκδόσεων Οξύ (σε 2 ιστοσελίδες βρέθηκε στα 25€ και 29€) ή του σκληροδετου τόμου της Hachette (11€); Σίγουρα δεν υπάρχει σύγκριση για το ποιος τόμος είναι πιο πλήρης. Όμως η αναφορά του φίλου StefanosPap για την κατάσταση των τόμων που κυκλοφορούν, με βάζει σε σκέψεις. Πως είναι δυνατόν μια μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων να πουλάει ελαττωματικους τόμους. Πριν λίγες ημέρες αγόρασα τόμους της Anubis που κυκλοφόρησαν το 2010-2011 από το myboxes.gr και τους παρέλαβα σε άριστη κατάσταση (έκανα και αντίστοιχη δημοσίευση εδώ στο forum marvel graphic novels). Όσοι έχουν τον τόμο μπορούν να ενημερώσουν για την ανθεκτικοτητα του; Περιέχει έξτρα πληροφορίες; 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Eγώ τον τόμο Daredevil της Οξύ τον πρόλαβα στο public με 70% έκπτωση και σε πολύ καλή κατάσταση :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

32 λεπτά πριν, doom είπε:

Eγώ τον τόμο Daredevil της Οξύ τον πρόλαβα στο public με 70% έκπτωση και σε πολύ καλή κατάσταση :P

 

Σιγουρα θα αναφερεσαι στην περιοδο του περσινου black friday που τα δινανε ή πιο σωστα τα χαριζανε στα -50 -70%.

Ο συγκεκριμενος τομος εκανε 12.50 και το Infinity Gauntlet στα 11.50 (τα εχω σημειωμενα γιαυτο θυμαμαι ακομα τιμες). Δυστυχως με καραντινες τεστ σκαναρισματα κλπ, ολο το ανεβαλα και ποτε δεν αποκτηθηκαν :crying: 

 

Πλεον δεν ξερω το λογο, δεν βλεπω τετοιες εκπτωσεις. Αντε κανα 25 30% μαξ. Και γενικα δεν βλεπω να βγαινουν εκδοσεις :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

12 min ago , ManaLeak13 said:

 

Σιγουρα θα αναφερεσαι στην περιοδο του περσινου black friday που τα δινανε ή πιο σωστα τα χαριζανε στα -50 -70%.

Ο συγκεκριμενος τομος εκανε 12.50 και το Infinity Gauntlet στα 11.50 (τα εχω σημειωμενα γιαυτο θυμαμαι ακομα τιμες).

 

Οι τιμές που αναφέρεις είναι με -50%. Αρχικά είχαν και τα δύο -70%, για λίγα τεμάχια. Μετά εμφανίστηκαν ως εξαντλημένα, και αργότερα ξαναέγιναν διαθέσιμα αλλά με -50%. Νομίζω πως το είχα πάρει 7,50.

Επεξεργασία από doom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 hours ago, COMICUS said:

Δοκίμασες να επικοινωνήσεις κατευθείαν με την ΟΞΥ;

 

Αυτές ήταν οι φωτογραφίες που είχα στείλει κατευθείαν στην ΟΞΥ. Χωρίς να πάρω απάντηση. Όπως είπα και πριν, όταν βλέπω ακόμα και σε εκθέσεις τόμους σε κακή κατάσταση, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ περαιτέρω. Αλλά για να μην αποθαρύνω εντελώς κάποιον που τον θέλει, μπορεί απλά να ήμουν εγώ άτυχος και να έπεσα σε τέτοια φουρνιά. Απλά αναφέρω τι έτυχε σε μένα. Βέβαια και σε άλλη έκδοσή τους, μου είπε φίλος ότι πέτυχε σε έκθεση σε όχι τόσο καλή κατάσταση τους αντίστοιχους τόμους. ΙΣΩΣ, να είναι μια τακτική τους για να ξεφορτωθούν ελαττωματικούς τόμους. Αλλά το λέω με κάθε επιφύλαξη, γιατί γενικά δεν είχα παράπονο προηγουμένως από την συγκεκριμένη εκδοτική.

Daredevil1.jpg

Daredevil2.jpg

Daredevil3.jpg

Daredevil4.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Φίλε COMICUS σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Τον είχα δει στο παρελθόν σε ιστοσελίδες για κόμικς αλλά δεν γνώριζα το περιεχόμενο του. Το δίλημμα είναι η αγορά του συγκεκριμένου τόμου των εκδόσεων Οξύ (σε 2 ιστοσελίδες βρέθηκε στα 25€ και 29€) ή του σκληροδετου τόμου της Hachette (11€); 

 

 

Το βρήκα στο βιβλιοπωλείο Evripidis με 17,49 € online. Έχει 30% έκπτωση. 

 

 

 

Εν τω μεταξύ το Daredevil-Born Again πάλι του Μίλερ δεν έχει κυκλοφορήσει στα ελληνικά? Εκτός της σειράς της Hachette που ξέρω ότι κυκλοφόρησε, δεν έχω βρει άλλή εκδοτική. 

 

 

 

Υ.Γ. Για όποιον ενδιαφέρεται για παλιούς τόμους των Κλασικών Υπερηρώων να ξέρετε ότι μπορεί να βρει στην Turnaround Bookstore(online μόνο κατάστημα) σε παλιές τιμές. Δηλαδή 6,99€ και 7,99€. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38096
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  57
  • Reputation:   450
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  1
  • With Us For:  919 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Φίλε COMICUS σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Τον είχα δει στο παρελθόν σε ιστοσελίδες για κόμικς αλλά δεν γνώριζα το περιεχόμενο του. Το δίλημμα είναι η αγορά του συγκεκριμένου τόμου των εκδόσεων Οξύ (σε 2 ιστοσελίδες βρέθηκε στα 25€ και 29€) ή του σκληροδετου τόμου της Hachette (11€); Σίγουρα δεν υπάρχει σύγκριση για το ποιος τόμος είναι πιο πλήρης. Όμως η αναφορά του φίλου StefanosPap για την κατάσταση των τόμων που κυκλοφορούν, με βάζει σε σκέψεις. Πως είναι δυνατόν μια μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων να πουλάει ελαττωματικους τόμους. Πριν λίγες ημέρες αγόρασα τόμους της Anubis που κυκλοφόρησαν το 2010-2011 από το myboxes.gr και τους παρέλαβα σε άριστη κατάσταση (έκανα και αντίστοιχη δημοσίευση εδώ στο forum marvel graphic novels). Όσοι έχουν τον τόμο μπορούν να ενημερώσουν για την ανθεκτικοτητα του; Περιέχει έξτρα πληροφορίες; 

 

 

Να' σαι καλά φίλε karolos79. Νόμιζα ήταν γνωστά τα περιεχόμενα του. Κατά τη γνώμη μου δεν τίθεται κανένα δίλημμα για την απόκτηση του, δεδομένου του ότι έχει σχεδόν το διπλάσιο μέγεθος από τον τόμο της Hachette. Όσον αφορά την τιμή, όταν πρωτοκυκλοφόρησε, έκανε 25 ευρώ, ίσως και λόγω μεγέθους, αλλά έκτοτε το έχω πετύχει κι εγώ κατά καιρούς, όπως κι ο φίλος doom ακόμα και κάτω από τη μισή τιμή. Τόσο που καταριόμουν που βιάστηκα να τον πάρω μόλις βγήκε :moutra2: Τώρα όσον αφορά την κατάσταση... αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. :papas:

 

Φίλε ManaLeak13 κρίμα ρε συ... :( αξίζουν και τα δύο φουλ!

Φίλε StefanosPap, έχω σοκαριστεί με τις φωτογραφίες που παραθέτεις! :collapse: Νομίζω ότι σε ένα σημείο τον τόμο τον έχουν ξεκάθαρα δαγκώσει! Τί κόσμος κυκλοφορεί... :lol: Απλά φαντάζομαι ότι εφόσον τον επέστρεψες, θα μπορούσες μετά να τον αγοράσεις από την οξυ σε καλύτερη κατάσταση.

 

Πάντως η εν λόγω μεγάλη αλυσίδα, πουλάει πολλούς ελαττωματικούς τόμους γιατί στα περισσότερα καταστήματά της διατηρεί και αναγνωστήριο (και καλά κάνει φυσικά!) αλλά από ότι φαίνεται ο κόσμος δεν σέβεται το προϊόν. :( (ιδίως όταν δεν σκοπεύει να το πληρώσει). Νομίζω ότι αν του φερθείς καλά του τόμου :Pη ανθεκτικότητά του είναι μια χαρά.

Ο τόμος δεν έχει πολλά έξτρα, παρά μόνο ένα εισαγωγικό σημείωμα από τον ίδιο τον Frank Miller που το έγραψε το 2000, και 6 σελίδες στο τέλος με το αυθεντικό σενάριό του, δακτυλογραφημένο στη γραφομηχανή καθώς και ένα εξώφυλλο μίνι-αφισέτα από τους Miller και Janson. Έχει 336 σελίδες και συνολικά περιέχει 16 τεύχη (Φεβρουάριος 1979 - Ιούλιος 1981) ενώ της Hachette μόνο 9.

 

Συγγνώμη για την μακροσκελέστατη ανάρτηση, αλλά δεν ξέρω ακόμα πώς να κάνω πολλαπλή παράθεση και δεν ήθελα να στείλω πολλά μηνύματα. Κλείνοντας, ας ελπίσουμε να κάνει άλλη μια επέκταση μέχρι τους 400 η ιταλική συλλογή, ώστε να φτάσει και -γιατί όχι- να ξεπεράσει τα συγκεκριμένα τεύχη που γενικά είναι διαμάντια... και φυσικά να γίνει κανένα θαύμα και να τα φτάσουμε σε μερικά χρονάκια και εμείς :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

4 min ago , COMICUS said:

Νομίζω ότι σε ένα σημείο τον τόμο τον έχουν ξεκάθαρα δαγκώσει!

 

Θα πείναγε ο κακομοίρης! :gyros:

 

Spoiler

Αναγνωστήριο πορτοκαλί καταστήματος => :turkey:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38096
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  57
  • Reputation:   450
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  1
  • With Us For:  919 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

χαχαχαχαχαχαααα... :lol: τα βάζεις και σε εικόνες... και έχω λιώσει!:lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1366
  • Reputation:   9820
  • Achievement Points:  1382
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

2 hours ago, COMICUS said:

Συγγνώμη για την μακροσκελέστατη ανάρτηση, αλλά δεν ξέρω ακόμα πώς να κάνω πολλαπλή παράθεση και δεν ήθελα να στείλω πολλά μηνύματα.

Κάτω από κάθε ποστ υπάρχει και το κουμπάκι (+) της πολλαπλής παράθεσης, απλά το πατάς σε όσα μηνύματα θέλεις να απαντήσεις και μετά πατάς στο μικρό παραθυράκι που εμφανίζεται και γράφει «Quote X posts». 

IMG_20221229_015731.jpg.8e5c979f39aad7af8fc686d0a3760c24.jpgIMG_20221229_015653.thumb.jpg.d79a589f29c6a864e5d7fc1b517f9e82.jpg

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 23/12/2022 στο 8:38 ΜΜ, daredevil21 είπε:

Αγόρασα πριν λίγο τον τόμο από το περίπτερο και εχω μερικές παρατηρήσεις. 

1. Η ζελατίνα ήταν πολύ πιο λεπτή και ψεύτικη σε σχέση με τις άλλες φορές. 

2. Για πρώτη φορά ο τόμος δεν είχε  καθόλου μυρωδιά πετρελαίου. 

3. Μου φάνηκε ότι εξώφυλλο και οπισθόφυλλο είναι λίγο πιο χοντρά σε σχέση με τους προηγούμενους τόμους. 

Όντως η ζελατίνα είναι χαμηλότερης ποιότητας και το χαρτί είναι λίγο πιο παχύ. Η μυρωδιά παραμένει η ίδια. 

Μέχρι και το αυτοκόλλητο της τιμής μικρυναν. 

IMG_20221229_074858.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.