Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  207
  • Reputation:   1191
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

12 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Έβαλα την εικόνα σε μηχανή αυτόματης μετάφρασης κειμένου από εικόνα.  Το 2000 αναφέρεται στις πωλήσεις ότι έπεσαν κάτω από δύο χιλιάδες και λογικά είναι εβδομαδιαία.

 

FB_IMG_1670179292242.jpg.translated.jpg

σε μηχανή αυτόματης μετάφρασης κειμένου από εικόνα.

Πες κατι για αυτο το κολπο. πως το κανεις;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  523
  • Reputation:   5471
  • Achievement Points:  526
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Όντως τα 2000 τεύχη για την Ιταλία είναι πάρα πολύ λίγα, και ενώ κυκλοφορεί μαζί με εφημερίδα ευρείας κυκλοφορίας. :thinking:Βέβαια οι συγκεκριμένες ιστορίες έχουν δημοσιευτεί στη χώρα τους πολλάκις και σε καλή ποιότητα. Αντίθετα στη χώρα μας είτε εκδόθηκαν χωρίς χρώμα, είτε ο χρωματισμός δεν ήταν ο πρωτότυπος της αμερικάνικης έκδοσης, είτε δεν δημοσιεύθηκαν ποτέ. Η δικιά μου εκτίμηση είναι ότι η σειρά πουλάει κάθε βδομάδα πανελλαδικά τουλάχιστον 1000 τόμους, αλλιώς δεν θα ήταν βιώσιμη, με το "βαρύ πυροβολικό" της έκδοσης (βλ. Spider-Man) να φτάνει τα διπλάσια αντίτυπα. Το πρόβλημα είναι ότι η εταιρεία, λόγω του μικρού μεγέθους της, δεν έχει προσωπικό που να προωθεί - διαφημίζει το προϊόν της. Το μάρκετινγκ, η διαφήμιση και η επικοινωνία είναι σχεδόν ανύπαρκτα και το βλέπεις καθημερινά στην επίσημη ιστοσελίδα της, στο facebook, στα σημεία πώλησης, στην επικοινωνία με το αναγνωστικό κοινό (βλ. στήλη αλληλογραφίας εντός των τευχών, ηλεκτρονική αλληλογραφία) κλπ. Πιστεύω ότι έχουν κάνει μεγάλο άνοιγμα στην αγορά, με πολλές συλλογές (βλ. ισολογισμό έτους 2020 με λοιπά έξοδα και ζημίες άνω των 250.000€ :damn:), με αποτέλεσμα να ολοκληρώσουν συλλογές πρόωρα (βλ. minipedia) για να ισοσκελισουν έσοδα - έξοδα. Ευτυχώς η σειρά κλασικοί υπερήρωες δεν ήταν μέσα στις περικοπές της επιχείρησης. Τους έκατσε και η αύξηση των πρώτων υλών και έδεσε το γλυκό. Γι' αυτό και η επέκταση κατά 30 τόμους και όχι 60 που θα ήταν το πιο λογικό. Αν η Radnet αντέξει μέχρι το καλοκαίρι, θα έχουμε την πολυαναμενόμενη επέκταση των κλασικών υπερηρωων. Ειδάλλως.. :crying:

 

Υ. Γ Οι φίλοι Αθηναίοι - Θεσσαλονικεις, μπορούν να μας ενημερώσουν αν οι τόμοι των κλασικών υπερηρωων αλλά και των graphic novels marvel είναι εύκολα προσβασιμοι στο αγοραστικό κοινό, στα διάφορα κεντρικά σημεία πώλησης; Γιατί εδώ στην επαρχία οι περιπτεράδες, τους έχουν καταχωνιασμενους, και πρέπει να ψάξεις για να τους βρεις ή ακόμη και να ρωτήσεις. :moutra2: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

13 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Είσαι παιχταράς! Το θεωρώ απόλυτα λογικό μετά από 6-7  χρόνια να υπάρχει μείωση στις πωλήσεις. 

 

Αυτό ακριβώς αναφέρει, και εξυμνεί τους περίπου 2000 πιστούς αναγνώστες που απέμειναν οι οποίοι όμως δεν επαρκούσαν για την συνέχεια της κυκλοφορίας.  Και όπως καταλαβαίνω μιλάει για 2000 αναγνώστες ανά εβδομαδιαίο τεύχος, αριθμός πολύ μικρός για την κομιξομάνα Ιταλία με εξαπλάσιο πληθυσμό από την Ελλάδα και νοοτροπία φιλοκομιξιστική. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, SPAWN είπε:

σε μηχανή αυτόματης μετάφρασης κειμένου από εικόνα.

Πες κατι για αυτο το κολπο. πως το κανεις;

Χρησιμοποίησα αυτό το site.

Aπλά η εικόνα να είναι ευθυγραμμισμένη και ευκρινής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, MARIELOS είπε:

 

Αυτό ακριβώς αναφέρει, και εξυμνεί τους περίπου 2000 πιστούς αναγνώστες που απέμειναν οι οποίοι όμως δεν επαρκούσαν για την συνέχεια της κυκλοφορίας.  Και όπως καταλαβαίνω μιλάει για 2000 αναγνώστες ανά εβδομαδιαίο τεύχος, αριθμός πολύ μικρός για την κομιξομάνα Ιταλία με εξαπλάσιο πληθυσμό από την Ελλάδα και νοοτροπία φιλοκομιξιστική. 

 

Μιλαμε ομως για μια σειρα που εχει πιασει τους 300 τομους κυκλοφοριας...Για μενα ειναι πολυ λογικο οι περισσοτεροι αρχικοι αναγνωστες να εχουν αποχωρησει και να αγοραζουν μονο τους 1-2 αγαπημενους τους ηρωες. Οχι για θεμα οικονομικο αλλά για θεμα χωρου. Εγω με μολις 60 τομους και κοιταω απο τωρα πως θα τα στριμωξω για τα 90 (και ισως 120 σε περιπτωση επεκτασης) και δεν βγαινουν τα κουκια. Κατι πρεπει να φυγει. Ας φανταστουμε τωρα 200 και 300 τομους ! 

Το κοινο τους οταν ξεκινησε η σειρα ειμαι σιγουρος οτι ηταν 5ψηφιο και οχι με το  νουμερο 1 μπροστα ! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55372
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

40 min ago , ManaLeak13 said:

Εγω με μολις 60 τομους και κοιταω απο τωρα πως θα τα στριμωξω για τα 90 (και ισως 120 σε περιπτωση επεκτασης) και δεν βγαινουν τα κουκια.

 

Προβλέπω τα Μίκυ Μάους να πηγαίνουν στην αποθήκη... :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Βλέπω αναφέρετε την επανεκτύπωση του τεύχους 37. Πήραν συνδρομητές το 60 και δεν το είχε μέσα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55372
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

To θέμα έχει εξαντληθεί στις προηγούμενες σελίδες του ποστ. Ξεκίνα να διαβάζεις από εδώ.

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, constantinople είπε:

Προβλέπω τα Μίκυ Μάους να πηγαίνουν στην αποθήκη... :)

 

Τα Μικυ Μαους ειναι χρονια στα ντουλαπια.

4 ραφια εχω στα ντουλαπια , τα 2 με ολα τα ΚΟΜΙΞ τα αλλα 2 με ολα τα υπολοιπα ντισνευ.

Με το πακετο που ειχα αγορασει πριν κανα μηνα, δεν κουνιουνται καν! Εκει αν ερθουν άλλα ειναι που θα εχω ΤΟ θεμα :lol:

 

Η συλλογη ομως αυτη της αξιζει να βρισκεται σε βιβλιοθηκη ! Μεχρι τα 120 καααααπως θα τα βολεψω. Αν ακολουθησουν άλλα ,θα πανε στα 2 ραφια που εχω τη βιβλιοθηκη Μπαρκς. Αυτα που θα καταληξουν ομως ; ...αγνωστο :(.Προσθετονται και οι τομοι Σκαρπα καθε καλοκαιρι, ασε ! Δεν μας σκεφτονται καθολου οι εκδοτικες :lol: 

Αφου δεν επεσαν να με πλακωσουν ολα περισι με τα 6.2 ριχτερ, καλα ημαστε ακομα. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 hours ago, SPAWN said:

σε μηχανή αυτόματης μετάφρασης κειμένου από εικόνα.

Πες κατι για αυτο το κολπο. πως το κανεις;

 

Και στο Google Lens γίνεται στα κινητά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55372
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα τους τόμους 59 & 60.

 

Και ναι, γουστάρω που εκεί στην Radnet αυτοτρολλάρονται! Αυτή η λεζάντα είναι όλα τα λεφτά:

 

20221205_215406.thumb.jpg.4b50efecd0cde22a5e3c2fcfb1c5245d.jpg :lol: :lol: :lol:

 

Αυτή η συλλογή εξελίσσεται σε ότι καλύτερο έχω αγοράσει τα τελευταία χρόνια! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Λοιπόν, βλέπω ότι είχα χάσει τρεις σελίδες σχόλια, οπότε έκατσα σήμερα να τα διαβάσω και οριστέ μερικές παρατηρήσεις μου( εννοείται ότι κάποια από αυτά που λέω συζητήθηκαν και προηγουμένως):

  1. Όσον αφορά τον τόμο #37 του Captain America, θεωρώ τεράστια και περιττή σπατάλη χαρτιού, να τυπωθεί ξανά ο τόμος. Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει και τόοοοσο πολύ να έχω μία δεκασέλιδη, που απ' ότι διαβάζω είναι και μέτρια. Δεν θα έλεγα όχι να τη βλέπαμε σε κάποιον άλλο τόμο, αλλά να τυπωθεί από την αρχή ένας ολόκληρος τόμος, για δέκα σελίδες, είναι απλά κατασπατάληση πόρων. Προτιμώ, να δώσουν περισσότερη βαρύτητα, σε άλλα θέματα της έκδοσης, τα οποία είναι ΒΑΣΙΚΑ, όπως η ύπαρξη περιεχομένων, σε τόμους δίχως αρίθμηση, πράγμα που τα καθιστά άχρηστα. Ευελπιστώ ότι η νέα σειρά τόμων, θα το έχει διορθωμένο αυτό( όσο ζω ελπίζω).
  2. Τα λογιστικά που ανέβασε ο φίλος @ karolos79 παρουσιάζουν, τρομερό ενδιαφέρον! Γνωρίζουμε την πηγή;
  3. @ constantinople , όπως είπε κι ο @ Laz33 ο Ποπαϋ πρέπει να σημείωσε μεγάλη εμπορική επιτυχία! Προσωπικά τον αγόρασα και θα συνεχίσω να στηρίζω αυτό το αξιόλογο εκδοτικό εγχείρημα!
  4. Όσο και να συμφωνώ με όσους έγραψαν, ότι αποκλείεται να ισχύουν τόσο χαμηλά νούμερα, εάν δεν έχουμε πρόσβαση στα λογιστικά της εταιρείας, δεν μπορούμε να κρίνουμε έτσι αυθαίρετα! Βέβαια σε περιπτώσεις όπως οι δικές μας, νομίζω επιβάλλεται αυτή η πιο "μπακαλίστικη" , μα αποτελεσματική μέθοδος.
  5. Επειδή νομίζω, ο @ Manitou ρώτησε κάποια στιγμή, αν υπάρχει κάπου που να αναρτώνται τέτοια στοιχεία, γνωρίζω ότι ο Τερζόπουλος το έκανε μια περίοδο( 1999-2006 αν θυμάμαι καλά), όταν εξαγοράστηκε από τον ΔΟΛ. Από το 2007 κι έπειτα έβγαζε μόνο το γενικό νούμερο που πούλησαν από Disney περιοδικά, εν αντιθέσει με την προηγούμενη επταετία που υπήρχαν αναλυτικά οι αριθμοί του κάθε περιοδικού.
  6. @ constantinople , να 'σαι καλά, μου έφτιαξες την ημέρα με αυτό!:lol: ΑΠΙΘΑΝΟ:respect: στον υπεύθυνο!!!!!!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

10 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

ο Ποπαϋ πρέπει να σημείωσε μεγάλη εμπορική επιτυχία! Προσωπικά τον αγόρασα και θα συνεχίσω να στηρίζω αυτό το αξιόλογο εκδοτικό εγχείρημα!

Μονο και μονο που ειναι επιμελεια Phantom ξερεις απο πριν οτι θα αγορασεις κατι που σεβεται τον αναγνωστη. Ο μοναδικος λογος που δεν το πηρα ειναι το φορματ σε στριπ γιατι δεν μπορω να το βλεπω να ξεχωριζει απο τα υπολοιπα στη βιβλιοθηκη. Αλλίως θα ηταν σιγουρο buy. Αυτο ειναι θεμα καθαρα δικο μου οχι της εκδοσης βεβαια :) 

Και εγω Θοδωρη το πιστευω πηγε παρα πολυ καλα. Το ανεφερα (μαζι με τον Sandman) ως τις πιο ακριβες εμπορικες εκδοσεις που κυκλοφορουν αυτο τον καιρο,που σιγουρα πηγαν δυνατα στις πωλησεις σαν μετρο συγκρισης με την SEC.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  523
  • Reputation:   5471
  • Achievement Points:  526
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

14 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Λοιπόν, βλέπω ότι είχα χάσει τρεις σελίδες σχόλια, οπότε έκατσα σήμερα να τα διαβάσω και οριστέ μερικές παρατηρήσεις μου( εννοείται ότι κάποια από αυτά που λέω συζητήθηκαν και προηγουμένως):

  1. Όσον αφορά τον τόμο #37 του Captain America, θεωρώ τεράστια και περιττή σπατάλη χαρτιού, να τυπωθεί ξανά ο τόμος. Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει και τόοοοσο πολύ να έχω μία δεκασέλιδη, που απ' ότι διαβάζω είναι και μέτρια. Δεν θα έλεγα όχι να τη βλέπαμε σε κάποιον άλλο τόμο, αλλά να τυπωθεί από την αρχή ένας ολόκληρος τόμος, για δέκα σελίδες, είναι απλά κατασπατάληση πόρων. Προτιμώ, να δώσουν περισσότερη βαρύτητα, σε άλλα θέματα της έκδοσης, τα οποία είναι ΒΑΣΙΚΑ, όπως η ύπαρξη περιεχομένων, σε τόμους δίχως αρίθμηση, πράγμα που τα καθιστά άχρηστα. Ευελπιστώ ότι η νέα σειρά τόμων, θα το έχει διορθωμένο αυτό( όσο ζω ελπίζω).
  2. Τα λογιστικά που ανέβασε ο φίλος @ karolos79 παρουσιάζουν, τρομερό ενδιαφέρον! Γνωρίζουμε την πηγή;
  3. @ constantinople , όπως είπε κι ο @ Laz33 ο Ποπαϋ πρέπει να σημείωσε μεγάλη εμπορική επιτυχία! Προσωπικά τον αγόρασα και θα συνεχίσω να στηρίζω αυτό το αξιόλογο εκδοτικό εγχείρημα!
  4. Όσο και να συμφωνώ με όσους έγραψαν, ότι αποκλείεται να ισχύουν τόσο χαμηλά νούμερα, εάν δεν έχουμε πρόσβαση στα λογιστικά της εταιρείας, δεν μπορούμε να κρίνουμε έτσι αυθαίρετα! Βέβαια σε περιπτώσεις όπως οι δικές μας, νομίζω επιβάλλεται αυτή η πιο "μπακαλίστικη" , μα αποτελεσματική μέθοδος.
  5. Επειδή νομίζω, ο @ Manitou ρώτησε κάποια στιγμή, αν υπάρχει κάπου που να αναρτώνται τέτοια στοιχεία, γνωρίζω ότι ο Τερζόπουλος το έκανε μια περίοδο( 1999-2006 αν θυμάμαι καλά), όταν εξαγοράστηκε από τον ΔΟΛ. Από το 2007 κι έπειτα έβγαζε μόνο το γενικό νούμερο που πούλησαν από Disney περιοδικά, εν αντιθέσει με την προηγούμενη επταετία που υπήρχαν αναλυτικά οι αριθμοί του κάθε περιοδικού.
  6. @ constantinople , να 'σαι καλά, μου έφτιαξες την ημέρα με αυτό!:lol: ΑΠΙΘΑΝΟ:respect: στον υπεύθυνο!!!!!!

 

Τα στοιχεία του ισολογισμού της Radnet, δημοσιεύονται στην ιστοσελίδα της εταιρείας radnet.gr

Screenshot_2022-12-08-15-55-14-992_com.android.chrome.thumb.jpg.ca60964d733005f597e8a4fc9c2388f7.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Φορτωσαν μετα απο τοσους μηνες τα επομενα τευχη !

:dimis:

 

Οποιος εχει ορεξη ας μπει να χαζεψει τι ακολουθει :)

 

Αν και ολοι μας ,να υπενθυμισω, κοιταμε απο εδω  Super Eroi Classic :: ComicsBox

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55372
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

5 min ago , ManaLeak13 said:

Αν και ολοι μας ,να υπενθυμισω, κοιταμε απο εδω  Super Eroi Classic :: ComicsBox

 

Αν εδώ δεν κοιτάει κανένας, να τα σβήσω: :moutra2:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Τα ξανακοιταξα πιο αναλυτικα, οι ραχες απο το 65 και μετα ολες κιτρινες !

Ελπιζω να ειναι μονο λαθος στο σαϊτ και μη δουμε κανα τετοιο εκτρωμα, γιατι μετα θα εχουμε σοβαρα θεματα...

 

Κοιταξα και τα προσεχως του τομου 60, ετσι δυστυχως ειναι....Ολα εχουν το Logo των ΧΜΕΝ... Εντομεταξυ κανεις απο μας τους συνδρομητες δεν το πηρε χαμπαρι τοσες μερες!

 

Καταπιαμε στο αβαβά τη ραχη στον #52 , μη ξαναχουμε παλι τα ιδια δεν μπορω. Κατι πρεπει να γινει, δε ξερω τι :moutra2:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

On 8/12/2022 στο 4:22 ΜΜ, constantinople είπε:

 

Αν εδώ δεν κοιτάει κανένας, να τα σβήσω: :moutra2:

 

 

Ξεκίνα!

Επεξεργασία από olyssesmoore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ειμαι ο μονος που οι λεζαντες στα εξωφυλλα θυμιζουν πλεον παλιες ελληνικες τηλεταινιες?

 

ΑΝ Η ΑΣΓΚΑΡΝΤ ΠΕΣΕΙ...!

ΔΙΑΙΡΕΜΕΝΟΙ...ΠΕΦΤΟΥΜΕ

Ο ΤΡΕΛΑΜΈΝΟΣ ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ!

 

:dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55372
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Περιμένω στους επόμενους τόμους να δω:

 

ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ (σε crossover με τον Submariner!)

ΑΜΑΡΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ (σε ιστορία Μαγκνέτο/Scarlet Witch/Quicksilver)

κλπ κλπ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εμένα πάλι μου ήρθε το "THE ΚΟΠΑΝΟΙ" (με τους Avengers)! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καμικάζι τσαντάκιας με τον Γκοστ Ράιντερ! :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55372
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

"ΤΑ ΤΟΥΒΛΑ" με Luke 'Power Man' Cage και Iron Fist. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ενας ακόμα φιλος της σειρας βλεπω μας καληνυχτιζει....δυστυχως.:(

Είναι η τιμή,ο χώρος,το περιεχόμενο,το εκδοτικό κομμάτι ή συνδιασμος όλων αυτων, ο παραγοντας που τα παρατάνε ;:thinking:

 

Ενας φίλος του φορουμ κατι ειχε γραψει τις προαλλες οτι τα ψαχνει απο την αρχη, το ανεβαζω και επ αυτης της ευκαιριας. 300 ευρω 56 τευχη =5,3/τευχος το λες και ψιλοτσαμπα. Ειδικα αμα εισαι στην περιοχη του και δεν θα χρειαστει να πληρωσεις μεταφορικα! Δινει και δωρο 6 φιγουρες , μιλαμε για σουπερ πακετο οχι αστεια. 

 

Πάντως αμα κανουν αυτες τις χαζομαρες να εχουν τους ΧΜΕΝ στη ραχη στους τομους των FF,DD και του Hulk ίσως να μαι και εγω ο επομενος που θα αποχωρησει μετά τη ληξη της συνδρομης μου. Δεν μπορω να αγοραζω μια εκδοση που δεν με σεβεται,όσο υπερτέλειο και αν ειναι το περιεχομενο της :moutra2:. Πραγματικά το απεύχομαι σαν σεναριο.

 

 

 

μαρβελ.png

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5171
  • Reputation:   55372
  • Achievement Points:  5342
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Έλα τώρα, μην ακούω ότι θα σταματήσουμε μια συλλογή επειδή έχει τους Χ-ΜΕΝ απέξω αντί τους FF κλπ. 

 

Να κοιτάτε την εσωτερική ομορφιά και όχι το περιτύλιγμα! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Έλα τώρα, μην ακούω ότι θα σταματήσουμε μια συλλογή επειδή έχει τους Χ-ΜΕΝ απέξω αντί τους FF κλπ. 

 

Να κοιτάτε την εσωτερική ομορφιά και όχι το περιτύλιγμα! :ego:

 

Όλα μετρανε. Άλλα πιο πολυ άλλα λιγοτερο. Αν δω ραχη ΧΜΕΝ (δηλαδη ολα κιτρινα) στους αλλους τομους, θα το σκεφτω πολυ σοβαρα αν θα συνεχισω. Τελειο περιεχομενο εννοειται, δεν μπορω ομως να βλέπω μια αρλουμπα στη βιβλιοθηκη γιατι αυτοι εχουν εναν υπερασχετο στην επιμελεια ! Ήδη η λευκη ραχη στον 52 εχει αρχισει να με εκνευριζει οταν τα κοιταω.

 

Τους ειδοποιησε κανενας αραγε ; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

23 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Ενας ακόμα φιλος της σειρας βλεπω μας καληνυχτιζει....δυστυχως.:(

Είναι η τιμή,ο χώρος,το περιεχόμενο,το εκδοτικό κομμάτι ή συνδιασμος όλων αυτων, ο παραγοντας που τα παρατάνε ;:thinking:

 

Ενας φίλος του φορουμ κατι ειχε γραψει τις προαλλες οτι τα ψαχνει απο την αρχη, το ανεβαζω και επ αυτης της ευκαιριας. 300 ευρω 56 τευχη =5,3/τευχος το λες και ψιλοτσαμπα. Ειδικα αμα εισαι στην περιοχη του και δεν θα χρειαστει να πληρωσεις μεταφορικα! Δινει και δωρο 6 φιγουρες , μιλαμε για σουπερ πακετο οχι αστεια. 

 

Πάντως αμα κανουν αυτες τις χαζομαρες να εχουν τους ΧΜΕΝ στη ραχη στους τομους των FF,DD και του Hulk ίσως να μαι και εγω ο επομενος που θα αποχωρησει μετά τη ληξη της συνδρομης μου. Δεν μπορω να αγοραζω μια εκδοση που δεν με σεβεται,όσο υπερτέλειο και αν ειναι το περιεχομενο της :moutra2:. Πραγματικά το απεύχομαι σαν σεναριο.

 

 

 

μαρβελ.png

 

Εδώ να δεις τσάμπα πράμα. 33 τομάκια, 4 ευρώ το ένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13489
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Εδώ να δεις τσάμπα πράμα. 33 τομάκια, 4 ευρώ το ένα.

 

Ξεφτυλισμα του προϊοντος....Δηλαδη αμα δεν σαρεσει ο Spiderman (που αρεσει στους παντες) τι σοι πας και τα αγοραζεις ρε ανθρωπε ? :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, constantinople είπε:

"ΤΑ ΤΟΥΒΛΑ" με Luke 'Power Man' Cage και Iron Fist. :)

Δεν κρατήθηκα...

 

The-Bricks.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

33 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Ενας ακόμα φιλος της σειρας βλεπω μας καληνυχτιζει....δυστυχως.:(

Είναι η τιμή,ο χώρος,το περιεχόμενο,το εκδοτικό κομμάτι ή συνδιασμος όλων αυτων, ο παραγοντας που τα παρατάνε ;:thinking:

μαρβελ.png

Θα είχε ενδιαφέρον να τον ρωτήσεις. Νομίζω ότι δεν θα είχε πρόβλημα να σου απαντήσει.

 

Πες του ότι είμαστε συλλέκτες που ανησυχούμε για το μέλλον της σειράς και θα θέλαμε να μάθουμε τον λόγο που σταμάτησες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.