Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21496
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πλάκα θα έχει όταν με το καλό ξανά τυπωθεί ο τόμος 37 να υπάρχει σε άλλη ιστορία λάθος😀.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι, θα έπρεπε να γίνει έτσι ώστε ο ένας τόμος να συμπληρώνει τον άλλον, για να μην πάει χαμένος και ο πρώτος.😀😀

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33690
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  32
  • Reputation:   113
  • Achievement Points:  32
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

καλησπέρα. Λογω υποχρεώσεων δεν εχω καταφερει να ασχοληθω με την συλλογη καθόλου, παρα μόνο πηρα τα πρωτα 4 τευχακια, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τρόπος για να αρχίσω σιγα σιγα χωρις να χρειασεί να πουλησω νεφρό?

Συνδρομή και ταυρτοχρονα παραγγελία λίγα λίγα παλιόερα τεύχη?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

56 λεπτά πριν, spiritcrusher83 είπε:

καλησπέρα. Λογω υποχρεώσεων δεν εχω καταφερει να ασχοληθω με την συλλογη καθόλου, παρα μόνο πηρα τα πρωτα 4 τευχακια, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τρόπος για να αρχίσω σιγα σιγα χωρις να χρειασεί να πουλησω νεφρό?

Συνδρομή και ταυρτοχρονα παραγγελία λίγα λίγα παλιόερα τεύχη?

 

Είναι κάποια παλικάρια στο Facebook Marketplace που πουλάνε τις συλλογες τους. Τα 25 πρώτα τα 36 πρώτα κοκ. Κοίτα εκεί αν θες. Στα 5 6 ευρώ /τόμο. 

 

Τώρα για νεφρά ή αστραγάλους δε ξέρω, αμα σαρεσει κάτι το παίρνεις. Εμείς εδώ που σχολιάζουμε, ακολουθούμε κατά βάση από το 1ο τεύχος άλλοι από περίπτερο άλλοι με συνδρομές. Για μένα η συνδρομή αν θες τα πάντα, συμφέρει με κλειστά μάτια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Από τον τόμο 37 στον 60 μιλάμε για σχεδόν ένα εξάμηνο. Το ότι μετά από 6 μήνες δεν έκαναν αυτό που μόνοι τους είχαν δεσμευθεί να κάνουν, το βρίσκω κάπως ανησυχητικό.

Κάτι διάβασα στην ιταλική ομάδα του facebook για αύξηση τιμής στα 9 ευρώ αλλά δεν ξέρω αν πρόκειται για γεγονός ή υπόθεση.

 

2 ώρες πριν, spiritcrusher83 είπε:

καλησπέρα. Λογω υποχρεώσεων δεν εχω καταφερει να ασχοληθω με την συλλογη καθόλου, παρα μόνο πηρα τα πρωτα 4 τευχακια, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τρόπος για να αρχίσω σιγα σιγα χωρις να χρειασεί να πουλησω νεφρό?

Συνδρομή και ταυρτοχρονα παραγγελία λίγα λίγα παλιόερα τεύχη?

Στο ηλεκτρονικό κατάστημα της Radnet είναι διαθέσιμα για συνδρομή όλα τα τεύχη, με κάθε τόμο να βγαίνει στα 6,75 ευρώ και μάλιστα ολοκαίνουργιος/ αμεταχείριστος. Ίσως θα μπορούσες να ξεκινήσεις με συνδρομή των τευχών 5-24 και μετά από κάποιο διάστημα στην επόμενη εικοσάδα. Για τη συνδρομή υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής σε 3 άτοκες μηνιαίες δόσεις. Γενικά, πάντως, νεφρό δε χρειάζεται να πουλήσεις.
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  622
  • Reputation:   4647
  • Achievement Points:  644
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

4 ώρες πριν, spiritcrusher83 είπε:

καλησπέρα. Λογω υποχρεώσεων δεν εχω καταφερει να ασχοληθω με την συλλογη καθόλου, παρα μόνο πηρα τα πρωτα 4 τευχακια, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τρόπος για να αρχίσω σιγα σιγα χωρις να χρειασεί να πουλησω νεφρό?

Συνδρομή και ταυρτοχρονα παραγγελία λίγα λίγα παλιόερα τεύχη?

Παρακολουθείς το σαϊτ της εκδοτικής τις προσφορές και ταυτόχρονα αποφασίζεις ποιοί είναι οι αγαπημένοι σου ήρωες με την σειρά που αξίζει να πληρώσεις γιαυτούς.

Τώρα νομίζω έχει προσφορά Iron Man  5,65 € ο τόμος ένα πακετάκι Iron Man, οπότε εάν σ αρέσει, είναι η καλύτερη τιμή που έχει γίνει ποτέ για καινούργιο Iron man της σειράς αυτής.

Και περιμένεις την επόμενη πεντάδα προσφοράς  (ή εξάδα δεν θυμάμαι καλά).

Εγώ περιμένω να βγάλει κι άλλες πενταδες που της μείνανε και να πάρουμε όλοι τα πάνω μας, κι εμείς κι αυτοί, με αυτή την τιμή.

Αν θες πιο σύντομα να μαζέψεις τα τεύχη ολων των ηρώων, όλου του αρχικού σύμπαντος, η καλύτερη τιμή και άνεση είναι η συνδρομή.

 

 :cheers3:

 

Edit: Μάλλον η τιμή του φίλου @ theforce ισχύει 6,75 € ο τόμος. Δές το

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5485
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2022 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 3/12/2022 στο 6:51 ΜΜ, spiritcrusher83 είπε:

καλησπέρα. Λογω υποχρεώσεων δεν εχω καταφερει να ασχοληθω με την συλλογη καθόλου, παρα μόνο πηρα τα πρωτα 4 τευχακια, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τρόπος για να αρχίσω σιγα σιγα χωρις να χρειασεί να πουλησω νεφρό?

Συνδρομή και ταυρτοχρονα παραγγελία λίγα λίγα παλιόερα τεύχη?

Καλημέρα. Καλώς ήρθες στην παρέα της συλλογής των κλασικών υπερηρωων. Θα συμφωνήσω με τους "προλαλησαντες" ότι η συνδρομή της Radnet είναι η πιο οικονομική πρόταση για να αποκτήσεις όλους τους τόμους (στους 20 τόμους πληρώνεις τους 17), ενώ έχεις και δωρεάν μεταφορικά. Επίσης παρ' όλο που μπήκε ο Δεκέμβριος, υπάρχει ακόμη στην ιστοσελίδα vintagecomics.gr, η πολύ συμφέρουσα προσφορά των 5 τόμων του Iron-man. Όμως αν την επιλέξεις, θα έχεις θέμα με τις συνδρομές, γιατί συμπεριλαμβάνονται οι τόμοι του  Iron-Man σε αυτές. Επίσης ενημερωτικά υπήρχε προσφορά τον Οκτώβριο και για πακέτο 5 τόμων Spider-Man. Επομένως η Radnet κατά διαστήματα βγάζει προσφορές αρκεί να μπαίνεις στην ιστοσελίδα τους ή να επισκέπτεσαι αυτό το forum για οποιαδήποτε νέα πληροφορία. Προσωπικά από φίλους του forum, ενημερώθηκα για την αύξηση της τιμής από 6,99€ στα 7,99€ στον 37ο τόμο και έκανα συνδρομή στα 118€, πριν διαμορφωθεί στα 135€. :clap2:

 

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

12 ώρες πριν, theforce είπε:

Από τον τόμο 37 στον 60 μιλάμε για σχεδόν ένα εξάμηνο. Το ότι μετά από 6 μήνες δεν έκαναν αυτό που μόνοι τους είχαν δεσμευθεί να κάνουν, το βρίσκω κάπως ανησυχητικό.

 

Αν το καλοσκεφτείς εμπορικά δεν έχουν κανένα λόγο να επανατυπώσουν ένα ολόκληρο τόμο για 10 σελίδες. 

Οι τακτικοί αναγνώστες:

α) Θα τα πάρουν όλα ούτως ή άλλως.

β) Είναι ήδη δυσαρεστημένοι με τις πολλές τσαπατσουλιές της radnet σε όλα τα επίπεδα.

γ) Σε μελλοντική αντίστοιχη συλλογή ΠΑΛΙ θα επενδύσουν γιατί έχουν το μικρόβιο.

 

Οι περιστασιακοί αναγνώστες είτε δεν το έχουν πάρει καν χαμπάρι είτε δεν τους νοιάζει καθόλου. 

 

Οπότε πέραν του σωστού και του δίκαιου ηθικά και επαγγελματικά, πες μου ΕΝΑ λόγο για να τυπώσουν ολόκληρο τον τόμο. Και δεν λέω να είχαμε εγώ και εσύ την εταιρία, αλλά όπως τους βλέπεις να κινούνται στον χώρο γενικά. 

Εγώ πιστεύω ότι έπρεπε την ιστορία να την έβαζαν σαν έξτρα 10 σελίδες στον επόμενο τόμο του Καπ. Έτσι θα υπήρχαν όλες οι ιστορίες και με τη σειρά.

Τώρα δύσκολα τα πράγματα.,

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

..., πες μου ΕΝΑ λόγο για να τυπώσουν ολόκληρο τον τόμο..

Ο ένας και μοναδικός λόγος είναι ότι δεσμεύτηκαν και το ανακοίνωσαν από μόνοι τους. Κι εγώ θα θεωρούσα πιο λογικό το να τυπώσουν την ιστορία στον επόμενο τόμο Cap, που θα ερχόταν μετά από τρίμηνο σχεδόν. Δεν ξέρω όμως γιατί δεν το έκαναν. Είχαν προλάβει κιόλας να τον τυπώσουν; Τόσο μπροστά είναι στις εκτυπώσεις; Υπάρχει υποχρέωση να μην προστίθενται σελίδες σε έναν τόμο λόγω συμβολαίου; Μου φαίνεται δύσκολο. Φοβόντουσαν ότι η σειρά θα παρουσιάσει καθυστέρηση, ας πούμε κατά μια βδομάδα; Ε, και; Έχει ξαναγίνει και θα ξαναγίνει.

Μήπως έχει υπάρξει μπέρδεμα με τη συγκεκριμένη ιστορία που να οφείλεται στους Ιταλούς (να μην την έστειλαν καν, για παράδειγμα); Αν η ιστορία είχε δοθεί, έχει μεταφραστεί κλπ και απλά έγινε μπέρδεμα στην εκτύπωση, δεν ξέρω πώς να εξηγησω το ότι δεν έχει βρεθεί ακόμη λύση, είτε αυτή που θεωρούσαμε οι αναγνώστες ως πιο λογική ή αυτη που πρότεινε με δική της πρωτοβουλία η Radnet.

Είναι θέμα χρημάτων; Δε βρίσκει λεφτά για να τυπώσει έναν έξτρα τόμο; Αν αυτός είναι ο λόγος, τότε δεν είναι καλός οιωνός.

Η επίσημη δικαιολογία, ότι η καθυστέρηση έγινε για να μην καθυστερήσει η σειρά από τον 60 στον 61, δε με καλύπτει. Μάλλον με ανησυχεί.

Και είναι ένας λόγος που, ενώ είχα αρχισει να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο συνδρομής λόγω της δυσκολίας να βρω τον τελευταίο Σπάιντερμαν, το άφησα πάλι στην άκρη.

 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Καλησπέρα σε όλους παιδιά. Τον τελευταίο καιρό δεν είμαι τόσο ενεργός στο φόρουμ, σε ότι έχει να κάνει με τον σχολιασμό της συλλογής, ωστόσο αγοράζω κανονικά τους τόμους από το περίπτερο και παρακολουθώ όλα τα σχόλια σας. Εκανα μια μικρή έρευνα και βρήκα λοιπόν ότι η συλλογή στην Ιταλία θα σταματούσε επειδή οι πωλήσεις είχαν διαμορφωθεί περίπου στις 2 χιλιάδες τεύχη. Που πιστεύετε ότι βρισκόμαστε εμείς? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

8 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Καλησπέρα σε όλους παιδιά. Τον τελευταίο καιρό δεν είμαι τόσο ενεργός στο φόρουμ, σε ότι έχει να κάνει με τον σχολιασμό της συλλογής, ωστόσο αγοράζω κανονικά τους τόμους από το περίπτερο και παρακολουθώ όλα τα σχόλια σας. Εκανα μια μικρή έρευνα και βρήκα λοιπόν ότι η συλλογή στην Ιταλία θα σταματούσε επειδή οι πωλήσεις είχαν διαμορφωθεί περίπου στις 2 χιλιάδες τεύχη. Που πιστεύετε ότι βρισκόμαστε εμείς? 

Αν ισχύουν τα νούμερα και υποθέσουμε ότι εμείς ακολουθούμε τη συλλογή με την ίδια θέρμη των γειτόνων μας (παρόλη τη διαφορά στην κουλτούρα κόμιξ μας) τοτε αναλογικά οι πωλήσεις σε εμάς θα είναι στο 1/6 όσο η σχέση των πληθυσμών μας. Άρα κοντά στα 330 τεύχη την εβδομάδα. Άρα 1300 τεύχη περίπου το μήνα. Μιλάμε για έναν συνολικό τζιρο κοντά στα 10500 ευρώ το μήνα. Πόσο από αυτό άραγε είναι το κέρδος? Και πόσοι άνθρωποι μπορούν να απασχοληθούν με κάποιο είδους μισθό ώστε να επιμεληθουν την έκδοση? Αν όλα τα παραπάνω αυθαίρετα που υπολόγισα ως άλλος κύριος Τσιλιβικης ισχύουν, εδώ κρύβονται πολλές απαντήσεις για οοοοολα αυτά που απασχολούν τη συλλογή κατά καιρούς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν είναι 1.300 πωλήσεις τον μήνα, είναι πολύ καλό νούμερο για Ελλάδα και για τέτοια συλλογή. 

Η Radnet εξάλλου δεν ζει μόνο από τους Κλασικούς Υπερήρωες. Έχει κι άλλες εκδόσεις. 

Αν ισχύει τότε είμαστε πολύ καλά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55429
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Υπάρχει τρόπος να βρούμε πόσα αντίτυπα πουλάει η συλλογή; Δεν δημοσιεύονται κάπου αυτά τα στοιχεία;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αποκλειεται 330 τευχη τη βδομαδα , σε ολη την επικρατεια ! Μιλαμε για νουμερο τιποτα ,οχι αστεια. 

2000 αντιτυπα ισως ειχαν φτασει να πωλιουνται στους τελευταιους τομους. Δεν νομιζω οταν η σειρα ηταν στον τομο 60 να πουλαγε μονο τοσο. Κατι δε μου κολλαει με τα νουμερα γενικοτερα.

:thinking:

 

Δηλαδη αμα η SEC πουλαει ας πουμε 300-350 εβδομαδιαια, κατι εκδοσεις των 20-30 ευρω τυπου ποπαυ ή Sandman ποσα πουλησαν ρε παιδια? 50?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55429
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

2 min ago , ManaLeak13 said:

κατι εκδοσεις των 20-30 ευρω τυπου ποπαυ ή Sandman ποσα πουλησαν ρε παιδια? 50?

 

Ξέρεις κανέναν που πήρε τον Ποπάυ; :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Kατω από την συγκεκριμένη φωτογραφία είδα το σχόλιο περί 2000 αντιτύπων. Αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω αν είναι εβδομαδιαία ή μηνιαία αυτά τα νούμερα. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ιταλικα, να μας διαφωτίσει 

FB_IMG_1670179292242.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33895
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

9 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Υπάρχει τρόπος να βρούμε πόσα αντίτυπα πουλάει η συλλογή; Δεν δημοσιεύονται κάπου αυτά τα στοιχεία;

Τεράστια ερώτηση. Γενικά για ΟΛΕΣ τις εκδόσεις υπάρχει κάπου να δούμε τι πουλάει στην Ελλάδα και πόσο? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις τώρα, constantinople είπε:

Ξέρεις κανέναν που πήρε τον Ποπάυ; :)

 

Προσωπικα, οχι :lol: Ξερω ομως πολλοι εδω μεσα το αγορασαν :D

 

Παντως πριν μπω συνδρομητης (τομος 36), στο περιπτερο που πηγαινα εφερνε 5-6 τομους, παντα εξαντλουνταν. Πηγαινα κατα τις 2 παρα συνηθως και προλαβαινα τους 2-3 τελευταιους. Το βραδυ ή αν περνουσα τυχαια μες τη βδομαδα,γιοκ. Μηδεν.Κουλουρι.3 φορες μου χε τυχει να παω σε αλλο. Οι τομοι που ξεμεναν στα ραφια ηταν συνηθως του Θωρ και του Αιρον μαν. Σπαιντερμαν ΦΦ Ντ.Ντ Αβειντζερς δεν εβλεπες ουτε για δειγμα Κυριακη Δευτερα. Ξεμεναν μονο οι χτυπημενοι που τους πετουσαν οπως ναναι αυτοι της διανομης...

 

Αμα πουλαει 1 περιπτερο , ψιλοεμπορικο θα το λεγα οχι ομως απο τα βασικα σποτ της πολης, 6 στανταρ τομους δεν θα πουλανε ολα μαζι συνολικα 25-40 ; Με προχειρα μαθηματικα η Λαρισα εχει το 1/8 του κοινου της Radnet σε ολη την Ελλαδα :lol: Δεν βγαινουν τα νουμερα παιδια, ειναι κατα πολυ παραπανω οι πωλησεις, 1000 μινιμουμ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ πηγαίνω σε ένα μίνι μάρκετ της γειτονιάς το οποίο φέρνει 3 αντίτυπα κάθε εβδομάδα. Είμαι συνδρομητής αλλά πάντα περνάω να τσεκάρω από περιέργεια. Ξεπουλά πάντα, αντίθετα με της Hachette που εχθές είδα 9 τεύχη διαφορετικών ιστοριών να έχουν ξεμείνει. 

Μπορεί να μη σημαίνει τίποτα αυτό αλλά δειγματοληπτικά είναι θετικό γιατί πιο παλιά πάντα έβρισκα τόμους στο ράφι.

Τα νούμερα δεν τα γνωρίζει κανείς και όλοι κάνουμε υποθέσεις αλλά στατιστικά είναι ελπιδοφόρα. 

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Σύμφωνα με όσα μας είπε ο @ beyonder45  εδώ, κάποιοι τόμοι πουλούσαν πάνω από 3.000 αντίτυπα (πριν από ένα χρόνο τουλάχιστον).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αποκλείεται να πουλάνε μόνο 300 αντίτυπα την εβδομάδα.

Και στο δικό μου περίπτερο που φέρνει 4-5 κομμάτια, σε μια βδομάδα έχουν εξαφανιστεί όλα. Ειδικά κάτι Spider-Man και FF.

Στάνταρ πουλάνε τετραψήφιο νούμερο.

Αλλιώς σιγά μην έβγαιναν οικονομικά.

Δεν μιλάμε για έκδοση βιβλιοπωλείου. Μιλάμε για έκδοση περιπτέρου με μεγάλο τιράζ.

 

 

36 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Ξέρεις κανέναν που πήρε τον Ποπάυ; :)

 

Παρών :)

Κι αν δεις στην ενότητα με τις φωτογραφίες υπάρχουν αρκετοί ακόμα.

Θεωρώ τα πήγε καλά ο 1ος τόμος.

Αλλά δεν ξέρω πόσο καλά θα τα πάνε οι επόμενοι, μιας και τα σχόλια για τον 1ο τόμο ήταν ανάμεικτα :thinking:

Κι εγώ προσωπικά δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος, οπότε δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να αγοράζω τη σειρά :(

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Νομιζω δεν εχει νοημα ποσο πουλαει αν πουλαει και τι κερδος υπαρχει. Ας αφησουμε την εκδοτικη να ανυσηχει για αυτα.

 

Βγηκε τομαρα Spider-man και κανενας δε σχολιασε κατι για τις ιστοριες.

Εχουμε 1η επισημη εμφανηση της M.J. εχουμε το γιο του Jameson με δυναμεις,επιστροφη του Ράϊνο και 2 τευχη με τον Λίζαρντ. Ειχαμε και το Annual 3 την προσπαθεια των Avengers να ενταξουν τον αραχνακια στο ροστερ τους.

 

Όσοι τυχον δεν το πηρατε, κακως, ισα που προλαβενετε να πετάξτε μεχρι το περιπτερο πριν να εξαντληθει!:spidey:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όταν είχα ρωτήσει να μου δώσουν σημεία πώλησης, μου έδωσαν 37 σημεία. 6 στην περιοχή μου και 31 στον διπλανό δήμο. Αν αυτά τα 37 σημεία πουλάνε ας πούμε μινιμουμ 3 τόμους τότε μιλάμε για 111 αντίτυπα. Να πουλάει 300 την βδομάδα πανελλαδικά αποκλείεται.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, daredevil21 είπε:

Kατω από την συγκεκριμένη φωτογραφία είδα το σχόλιο περί 2000 αντιτύπων. Αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω αν είναι εβδομαδιαία ή μηνιαία αυτά τα νούμερα. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ιταλικα, να μας διαφωτίσει 

FB_IMG_1670179292242.jpg

Βρήκα την δημοσίευση

edit. Πρόκειται για μείωση των πωλήσεων κάτω από τις 2 χιλιάδες. Πιθανολογώ την βδομάδα.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι, λέει πως <2000 είναι οι πωλήσεις ανά τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, daredevil21 είπε:

Kατω από την συγκεκριμένη φωτογραφία είδα το σχόλιο περί 2000 αντιτύπων. Αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω αν είναι εβδομαδιαία ή μηνιαία αυτά τα νούμερα. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος ιταλικα, να μας διαφωτίσει 

FB_IMG_1670179292242.jpg

Έβαλα την εικόνα σε μηχανή αυτόματης μετάφρασης κειμένου από εικόνα.  Το 2000 αναφέρεται στις πωλήσεις ότι έπεσαν κάτω από δύο χιλιάδες και λογικά είναι εβδομαδιαία.

 

FB_IMG_1670179292242.jpg.translated.jpg

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

12 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Καλημέρα. Καλώς ήρθες στην παρέα της συλλογής των κλασικών υπερηρωων. Θα συμφωνήσω με τους "προλαλησαντες" ότι η συνδρομή της Radnet είναι η πιο οικονομική πρόταση για να αποκτήσεις όλους τους τόμους (στους 20 τόμους πληρώνεις τους 17), ενώ έχεις και δωρεάν μεταφορικά. Επίσης παρ' όλο που μπήκε ο Δεκέμβριος, υπάρχει ακόμη στην ιστοσελίδα vintagecomics.gr, η πολύ συμφέρουσα προσφορά των 5 τόμων του Iron-man. Όμως αν την επιλέξεις, θα έχεις θέμα με τις συνδρομές, γιατί συμπεριλαμβάνονται οι τόμοι του  Iron-Man σε αυτές. Επίσης ενημερωτικά υπήρχε προσφορά τον Οκτώβριο και για πακέτο 5 τόμων Spider-Man. Επομένως η Radnet κατά διαστήματα βγάζει προσφορές αρκεί να μπαίνεις στην ιστοσελίδα τους ή να επισκέπτεσαι αυτό το forum για οποιαδήποτε νέα πληροφορία. Προσωπικά από φίλους του forum, ενημερώθηκα για την αύξηση της τιμής από 6,99€ στα 7,99€ στον 37ο τόμο και έκανα συνδρομή στα 119€, πριν διαμορφωθεί στα 135€. :clap2:

 

118€ ήταν η αρχική τιμή της συνδρομής 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

28 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Έβαλα την εικόνα σε μηχανή αυτόματης μετάφρασης κειμένου από εικόνα.  Το 2000 αναφέρεται στις πωλήσεις ότι έπεσαν κάτω από δύο χιλιάδες και λογικά είναι εβδομαδιαία.

 

FB_IMG_1670179292242.jpg.translated.jpg

Είσαι παιχταράς! Το θεωρώ απόλυτα λογικό μετά από 6-7  χρόνια να υπάρχει μείωση στις πωλήσεις. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21496
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αν όντως ίσχυε αυτό που γράφει για το ότι δεν θα μπορέσουν μετά τον 300 τόμο να συνεχίσουν λόγω μείωσης του αγοραστικού κοινού και αύξησης του κόστους παραγωγής κτλ, δεν καταλαβαίνω τι άλλαξε!!

Αυξήθηκαν ξαφνικά οι πωλήσεις πάνω από τις 2000, μειώθηκε το κόστος παραγωγής!!

Και μην μου πείτε ότι εξαιτίας των πολλών mail και υπογραφών των αναγνωστών, αλλάξανε γνώμη και ως δια μαγείας "βγαίνουν" οικονομικά και θα συνεχίσουν τη σειρά.

Αν προσέξετε σε κάποιο σημείο γράφει ότι "το νέο απόθεμα που θα αγοραστεί μετά τους 300 τόμους, θα τους αναγκάσει να αυξήσουν την τιμή και αυτοί δεν ξέρουν πόσο". Που σημαίνει ότι θα αγοραστεί πολύ ακριβά το νέο απόθεμα (ίσως εννοεί τα δικαιώματα, λέω τώρα εγώ).

Ακόμα, δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε μια Ιταλία των 60.000.000 κατοίκων, πουλάει η συλλογή μόνο 2000 τεύχη. Τόσο πολύ τη βαρέθηκαν ή τόσο μικρό ποσοστών Marvelάκιδων υπάρχει στη χώρα!!

Και συνεχίζει η συλλογή της DC (αν και μετά τα 100 τεύχη δεν ξέρουμε αν θα συνεχίσει, ή μήπως ξέρουμε;). Βέβαια εδώ το απόθεμα μπορεί να το αγοράζουν σε πολύ συμφέρουσα τιμή (άλλες οι τιμές τις DC, άλλες της disney, εε! της Marvel ήθελα να πω, αμάν βρε τις μπερδεύω αυτές τις δύο ή... μία πλέον:))

Σε εμάς δλδ των 10.000.000 τι πουλάει 200 τεύχη;;;

 

Κάτι δεν πάει καλά... :thinking::P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Επίσης, αν πουλάει μόνο 2000 τεύχη στην Ιταλία, πώς γίνεται τόσες χώρες να ξεκινανε τη σειρά; Το τελευταίο εξάμηνο, μέσα στην κρίση και την αύξηση του κόστους παραγωγής κατά 40-50%, τουλάχιστον 3 χώρες ξεκίνησαν τη σειρά (Πορτογαλία, Γαλλία, Πολωνία). Ακόμη και οι προηγούμενες χώρες, ακόμη και η Ελλάδα, θα ξεκινούσαν τη σειρά αν γνώριζαν ότι στην Ιταλία πουλάει μόνο 2000 τεύχη την εβδομάδα; Ακόμη κι αν δεν υπήρχε κρίση, το ρίσκο θα ήταν πολύ μεγάλο.. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5175
  • Reputation:   55429
  • Achievement Points:  5346
  • Days Won:  266
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

9 hours ago, hudson said:

Και μην μου πείτε ότι εξαιτίας των πολλών mail και υπογραφών των αναγνωστών, αλλάξανε γνώμη και ως δια μαγείας "βγαίνουν" οικονομικά και θα συνεχίσουν τη σειρά.

Αν προσέξετε σε κάποιο σημείο γράφει ότι "το νέο απόθεμα που θα αγοραστεί μετά τους 300 τόμους, θα τους αναγκάσει να αυξήσουν την τιμή και αυτοί δεν ξέρουν πόσο". Που σημαίνει ότι θα αγοραστεί πολύ ακριβά το νέο απόθεμα (ίσως εννοεί τα δικαιώματα, λέω τώρα εγώ).

 

Ακριβώς αυτό. Διαβάζω τώρα ότι από τον τόμο 301 θα γίνει μια σημαντική αύξηση στην τιμή του περιοδικού. Προς το παρόν όλοι υποθέτουν και περιμένουν να δουν πόση θα είναι. Από το αν συνεχίσουν οι πωλήσεις στη νέα τιμή θα εξαρτηθεί το αν θα συνεχίσει η σειρά μετά το 351...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.