Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Αλλά με την prepaid κάρτα δεν μπορείς να βάλεις δόσεις...

Σωστά. Το είπα για την περίπτωση που θέλει να πληρώσει όλο το ποσό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Δεν βλέπω να το έχει αναφέρει άλλος, αλλά πρέπει να υπάρχει θέμα με τη διανομή στην επαρχία. Παίρνω επιλεκτικά κάποιους τόμους, αλλά τους τελευταίους 2 μήνες τους βρίσκω σπάνια εδώ στο Αγρίνιο και ανάλογα την περίσταση. Μπορεί μια εβδομάδα να εμφανιστούν στα περίπτερα, και μια άλλη όχι. Το Σάββατο μάλιστα βρισκόμουν στην Πάτρα και κοίταξα και εκεί σε αρκετά σημεία μήπως βρω το X-MEN που έχασα, αλλά γενικά η σειρά δεν υπήρχε σχεδόν πουθενά. Σε αντίθεση π.χ. με τη συλλογή της Hachette που την βρίσκω πάντα, όταν θέλω να αγοράσω κάποιον τόμο...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

55 λεπτά πριν, Lord Makro είπε:

Δεν βλέπω να το έχει αναφέρει άλλος, αλλά πρέπει να υπάρχει θέμα με τη διανομή στην επαρχία. Παίρνω επιλεκτικά κάποιους τόμους, αλλά τους τελευταίους 2 μήνες τους βρίσκω σπάνια εδώ στο Αγρίνιο και ανάλογα την περίσταση. Μπορεί μια εβδομάδα να εμφανιστούν στα περίπτερα, και μια άλλη όχι. Το Σάββατο μάλιστα βρισκόμουν στην Πάτρα και κοίταξα και εκεί σε αρκετά σημεία μήπως βρω το X-MEN που έχασα, αλλά γενικά η σειρά δεν υπήρχε σχεδόν πουθενά. Σε αντίθεση π.χ. με τη συλλογή της Hachette που την βρίσκω πάντα, όταν θέλω να αγοράσω κάποιον τόμο...

 

Mηπως δεν τα βρισκεις γιατι εξαντλουνται πιο γρηγορα καθοτι εβδομαδιαια σειρα ; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

44 min ago , ManaLeak13 said:

 

Mηπως δεν τα βρισκεις γιατι εξαντλουνται πιο γρηγορα καθοτι εβδομαδιαια σειρα ; :thinking:

 

Μπα... έχω πάει την πρώτη μέρα και δεν είχαν. Επίσης, έχει τύχει να υπάρχει ο προηγούμενος τόμος που είχε έρθει κανονικά και όχι ο καινούριος. Αυτά τους φέρνουν, είναι λίγο αχταρμάς μάλλον η φάση.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

14 ώρες πριν, chrisbouk είπε:

Φίλε @ ManaLeak13 , μικρή η διαφορά αλλά 10€ θυμάμαι να είχαν δώσει, όχι 10%.

Νομίζω το είχε αναφέρει ο φίλος @ olyssesmoore , οπότε εάν αληθεύει αυτό για πέρυσι ας μας πει, παρακαλώ!

 

:cheers3:

Ναι 10 ευρώ εκπτωτικό κουπόνι μου είχαν στείλει, αλλά για αγορές άνω των 20 ευρώ!

Α ρε μπαγάσα! Πού το θυμήθηκες; Εγώ το είχα ξεχάσει...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

10 ώρες πριν, Lord Makro είπε:

Δεν βλέπω να το έχει αναφέρει άλλος, αλλά πρέπει να υπάρχει θέμα με τη διανομή στην επαρχία. Παίρνω επιλεκτικά κάποιους τόμους, αλλά τους τελευταίους 2 μήνες τους βρίσκω σπάνια εδώ στο Αγρίνιο και ανάλογα την περίσταση. Μπορεί μια εβδομάδα να εμφανιστούν στα περίπτερα, και μια άλλη όχι. Το Σάββατο μάλιστα βρισκόμουν στην Πάτρα και κοίταξα και εκεί σε αρκετά σημεία μήπως βρω το X-MEN που έχασα, αλλά γενικά η σειρά δεν υπήρχε σχεδόν πουθενά. Σε αντίθεση π.χ. με τη συλλογή της Hachette που την βρίσκω πάντα, όταν θέλω να αγοράσω κάποιον τόμο...

 

Πάντως στο Ρίο (της Πάτρας όχι το ντε Τζανέιρο!) σε ένα περίπτερο είδα χθες ότι ακόμα έχει τους X-Men ! Και ξέρω ότι αυτό το περίπτερο έχει αρκετά παλιότερα τεύχη...

Το περίπτερο αυτό είναι το πρώτο περίπτερο που θα βρεις στο δεξί σου χέρι μετά τον κόμβο, έχοντας το αριστερό σου χέρι στο νοσοκομείο του Ρίου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6946
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Σίγουρα έχουν μειωθεί οι ποσότητες στην διανομή.

 

Εγώ έχω 4 περίπτερα σε ακτίνα βολής από το σπίτι που έφερναν στις αρχές (γύρω στο 10 - 20) από 5-6 τεύχη κάθε εβδομάδα και έβρισκες και 2-3 παλαιότερους τόμους κάθε Παρασκευή.

 

Τώρα φέρνουν από 1 τεύχος και τα 4 περίπτερα. Ένας επιπλέον λόγος που γράφτηκα συνδρομητής ήταν και αυτός. Αν δεν πήγαινα Παρασκευή έπρεπε να ψάξω και στα 4 για να βρω το τεύχος.  

 

Με αποκορύφωμα τον τόμο 43 Spiderman που δεν τον βρήκα πουθενά και πήγα στο Golden Hall στο press gallery που φέρνει 20 κομμάτια και τον βρήκα.

 

Έχει και αρκετά παλαιά τεύχη εκεί για όποιον θέλει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πάντως στο Αίγιο, από όπου είμαι δεν βλέπω πλέον αντίτυπα της συλλογής...

Κι ο μόνος λόγος που κάνω συνδρομή είναι λόγω της έκπτωσης που μου έρχεται πιο φθηνά συνολικά... Κι ας καταβάλω ολόκληρο το ποσό ή να το καταβάλω όταν το μαζέψω κι έχουν προχωρήσει κάπως τα τεύχη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μάλλον αυξήθηκαν οι συνδρομές τόσο πολύ που δεν τους περισσεύουν για τα περίπτερα :P :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πάνω που ελεγα τις προαλλες για υποκλοπες, σκαει σημερα το πρωϊ μηνυμα στο κινητο.

 

Εκεινη τη στιγμη δεν το δωσα σημασια γιατι ειχα δουλεια αλλά μετα που το διαβασα με προσοχη μου κοπηκαν τα ποδια!

Μπηκα στην cosmote ειδα απωλεια 2κατι ευρω.Παταω αμεσως φραγη ,ντυνομαι και βουρ στο καταστημα. Μου λεει το παλικαρι εκει ευτυχως ηρθες εγκαιρα οι περισσοτεροι το αγνοουν και πατανε διαγραφη και τους τραβαει συνεχως λεφτα.Μου εκανε φραγη σε ολα τα 5ψηφια που κανουν χρεωση στον παραληπτη. Θελει πολυ προσοχη με τα προσωπικα στοιχεια μας παιδια. 

 

Ημουνα ετοιμος σημερα να κανω καταθεση ονλαιν για ανανεωση συνδρομης.Ηταν καμπανακι; δε ξερω...

Αντικαταβολη , πληρωμη προσωπο με προσωπο και ας χρεωθω παραπανω. Αμα αυτο μου εξασφαλιζει να εχω το κεφαλι μου ησυχο, το προτιμω.

 

 

 

 

Screenshot_20221031_114444_com.google.android.apps.messaging.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6946
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Φιλε Manaleak,

 

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο φτιάξε μια virtual card τύπου Revolut ή άνοιξε λογαριασμό Paypal.

 

Έτσι ελέγχεις και σε ειδοποιούν για κάθε πληρωμή και τις ακυρώνεις με το κινητό σου αν θες επί τόπου.

 

Δεν γίνεται, κατά τη γνώμη μου πάντα, σήμερα να μην πληρώνεις ηλεκτρονικά, είναι μεγάλη ευκολία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Βγαίνω λίγο από το θέμα των υποκλοπών που έθιξε ο @ ManaLeak13 . Εχθές βρέθηκα στη Νέα Σμύρνη. Εκεί, έκανα την περιπτεροβόλτα μου, σε τρία περίπτερα. Ε, λοιπόν, ένα τρομερό πράγμα να μην υπάρχει πουθενά κάποιος τόμος- ενώ πριν το καλοκαίρι που είχα πάει τελευταία φορά, είχε δύο- τρία έκαστο. Γενικότερα, ούτε στα περίπτερα της περιοχής μου έχει τόσο μεγάλο πλήθος, όσο παλαιότερα. Έχω τέσσερα περίπτερα πολύ κοντά στο σπίτι μου κι ενώ μέχρι πρότινος όλα έφερναν τακτικά τρία περίπου αντίτυπα, πλέον, βρίσκεις ένα ή δύο το πολύ. Πολύ παράξενο αυτό....:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6946
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Η μείωση των αντιτύπων δείχνει πως  η Ραντνετ ξέρει πια πόσο πουλάει και τυπώνει αναλόγως.

 

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μεγιστοποιεί το κέρδος της και να μακροημερεύει η σειρά.

 

Το κακό είναι πως προβλέπω σε 2-3 μήνες τα τεύχη πάνω από το 20-30 να είναι εξαντλημένα.

 

Οπότε αν κάποιος θέλει να συμπληρώσει τη συλλογή ας χτυπήσει τώρα όσο προλαβαίνει ....

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5481
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν από 2 ώρες, έλαβα e-mail από τη radnet, για αποστολή δέματος. Λογικά μου στέλνουν τους τόμους #55 και 56, με τους οποίους ολοκληρώνω τη συνδρομή. Φαίνεται ανυπομονούν να ξανακάνω συνδρομή. :)

Θα "κάνω τον δύσκολο" λίγες ημέρες και δεν θα ανανεώσω άμεσα, μήπως μου στείλουν κάποιο εκπτωτικο κουπόνι. :D

Πέραν της πλάκας, είναι καλό που ως συνδρομητές θα είμαστε 2 τεύχη μπροστά, σε σχέση με την κυκλοφορία περιπτέρου. :mafia:

Υ. Γ. Θεωρώ ότι η αύξηση των συνδρομητών το τελευταίο διάστημα, έπαιξε καθοριστικό ρόλο, στο να γειρει η πλάστιγγα, υπέρ της επέκτασης της συλλογής, κατά 30 τεύχη από τη radnet. Συναφως εκτιμώ ότι αν όλοι ανανεώσουμε τις συνδρομές μας, θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα και το καλοκαίρι του 2023. Άλλωστε οι μήνες του καλοκαιριού, προσφέρονται για ενασχόληση με το αγαπημένο μας χόμπι.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

14 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Πριν από 2 ώρες, έλαβα e-mail από τη radnet, για αποστολή δέματος. Λογικά μου στέλνουν τους τόμους #55 και 56, με τους οποίους ολοκληρώνω τη συνδρομή. Φαίνεται ανυπομονούν να ξανακάνω συνδρομή. :)

Θα "κάνω τον δύσκολο" λίγες ημέρες και δεν θα ανανεώσω άμεσα, μήπως μου στείλουν κάποιο εκπτωτικο κουπόνι. :D

Πέραν της πλάκας, είναι καλό που ως συνδρομητές θα είμαστε 2 τεύχη μπροστά, σε σχέση με την κυκλοφορία περιπτέρου. :mafia:

Υ. Γ. Θεωρώ ότι η αύξηση των συνδρομητών το τελευταίο διάστημα, έπαιξε καθοριστικό ρόλο, στο να γειρει η πλάστιγγα, υπέρ της επέκτασης της συλλογής, κατά 30 τεύχη από τη radnet. Συναφως εκτιμώ ότι αν όλοι ανανεώσουμε τις συνδρομές μας, θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα και το καλοκαίρι του 2023. Άλλωστε οι μήνες του καλοκαιριού, προσφέρονται για ενασχόληση με το αγαπημένο μας χόμπι.

 

 

Και εμενα μου στείλανε μειλ λίγο μετα τις 2.00..Μπηκανε και αυτοι στη διαδικασια τοσο νωρις να στειλουν ενα τομο μοναχό του...Δε το σκεφτηκα ομως εξυπνα οπως εσυ. Σωστα το σκεφτηκες βεβαια, αλλά μην ελπίζεις και πολλά.Νομιζω ειναι καποιος απ την παρέα μας ,που εχει κανει ηδη 2 φορες συνδρομη (δε θυμαμαι για να τον παραθεσω). Αμα το δει θα μας διαφωτησει καλύτερα. Στην καλυτερη να παρουμε παλι "δωρο" κανενα παραμυθακι σαν το αλλο το minipedia με το λιονταρακι. :lol:

 

 

Εκανα πριν λιγο την παραγγελια μου μηπως τους προλαβω και στειλουν και σε μενα τον 56 καθοτι ληγω στον 55. Με αντικαταβολη φυσικα για να χω το κεφαλι μου ησυχο,υστερα απο το χουνερι που πηγα να παθω σημερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Πάνω που ελεγα τις προαλλες για υποκλοπες, σκαει σημερα το πρωϊ μηνυμα στο κινητο.

 

Εκεινη τη στιγμη δεν το δωσα σημασια γιατι ειχα δουλεια αλλά μετα που το διαβασα με προσοχη μου κοπηκαν τα ποδια!

Μπηκα στην cosmote ειδα απωλεια 2κατι ευρω.Παταω αμεσως φραγη ,ντυνομαι και βουρ στο καταστημα. Μου λεει το παλικαρι εκει ευτυχως ηρθες εγκαιρα οι περισσοτεροι το αγνοουν και πατανε διαγραφη και τους τραβαει συνεχως λεφτα.Μου εκανε φραγη σε ολα τα 5ψηφια που κανουν χρεωση στον παραληπτη. Θελει πολυ προσοχη με τα προσωπικα στοιχεια μας παιδια. 

 

Ημουνα ετοιμος σημερα να κανω καταθεση ονλαιν για ανανεωση συνδρομης.Ηταν καμπανακι; δε ξερω...

Αντικαταβολη , πληρωμη προσωπο με προσωπο και ας χρεωθω παραπανω. Αμα αυτο μου εξασφαλιζει να εχω το κεφαλι μου ησυχο, το προτιμω.

 

 

 

 

Screenshot_20221031_114444_com.google.android.apps.messaging.jpg

Αν κ δεν μου έχει τύχει, ψάχνοντας στο διαδίκτυο είδα ότι αυτή η κολόνια κρατάει χρόνια. Μπήκα λοιπόν στο σαιτ του παροχου μου, vodafone και έκανα φραγή στα 5ψηφια από 19 και 54.

 

IMG_20221031_204657.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ασχημα τα νεα παιδια...Μπηκα για να χαζεψω στο ιταλικο γκρουπακι του FB Super Eroi Classic Fans τα επομενα τευχη και διαπιστωσα οτι η σειρα σταματαει στον τόμο 300! Γενικά πολυ δυσαρέσκεια στα ποστ των Ιταλων.Αν κατάλαβα καλά στελνουν αιτησεις στην εταιρια να αναιρεσει την αποφαση.

Άμα σε μία χωρα με 7πλασιο πληθυσμο δεν πουλαει η καλυτερη σε κυκλοφορια μη omnibus σειρα,δεν μας βλεπω καλά ουτε εδω.

:crying:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Έτσι κι αλλιώς δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να φτάσει τους 300 τόμους εδώ στην Ελλάδα... :P

 

  • Like 3
  • Λύπη 2
  • Διαφωνώ 2
  • Ουδέτερο 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

18 λεπτά πριν, Lord Makro είπε:

Έτσι κι αλλιώς δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να φτάσει τους 300 τόμους εδώ στην Ελλάδα... :P

 

 

Δεν το ξερουμε αυτο. Οσο υπαρχει η σειρά ελπιζεις. Τώρα με την (οριστική;) διακοπη, θα μπορουνε αραγε οι δικοί μας να αγοράζουν δικαιώματα; Ή δε θα τα δινουνε οι αλλοι...

Μαλλον 90 και τελος και για μας,αν και δυσοιωνη η πρόβλεψη μου.:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πολύ παράξενη και ξαφνική η απόφαση των Ιταλών. Εκεί που είχαν ανακοινώσει τον Spectacular Spider-Man για Νο.301, τραβάνε την πρίζα.

 

Πάντως η Ελληνική σειρά μπορεί να συνεχίσει μέχρι το 300 αν την αγοράζει ο κόσμος. Θα δείξει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5481
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Όντως είναι λυπηρή η είδηση διακοπής της σειράς στην Ιταλία. Εμάς όμως δεν χρειάζεται να μας προβληματίζει. Έχουμε άφθονο υλικό έκδοσης έως το 300ο τεύχος. Συνεχίζουμε να στηρίξουμε την ελληνική έκδοση της radnet με ανανέωση συνδρομών. 

 

Υ. Γ. Το καλό με τη δική μας έκδοση είναι η ίδια η εταιρεία. Και εξηγούμαι. Η radnet είναι μια νεοσύστατη εταιρεία (ιδρύθηκε το 2018) με λίγους υπαλλήλους. Αν η έντυπη έκδοση της σειράς κλασικοί υπερήρωες παραμείνει κερδοφόρα και οι απαιτήσεις κερδοφορίας της εταιρείας παραμείνουν χαμηλές λόγω οικονομικών συνθηκών, περιορισμένου αναγνωστικού κοινού στη χώρα μας και μεγέθους εταιρείας, τότε δεν έχουμε λόγους να ανησυχούμε για πιθανή διακοπή της. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Γνωρίζουμε αν ισχύει το ίδιο και για τη συλλογή της DC που βγάζει η ίδια εκδοτική, αν δλδ αποφάσισαν να την σταματήσουν σε επόμενα τεύχη;

Γιατί αν ισχύει και για της DC τότε μπορεί να υπάρχει κάποιο θέμα με την εκδοτική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

8 λεπτά πριν, hudson είπε:

Γνωρίζουμε αν ισχύει το ίδιο και για τη συλλογή της DC που βγάζει η ίδια εκδοτική, αν δλδ αποφάσισαν να την σταματήσουν σε επόμενα τεύχη;

Γιατί αν ισχύει και για της DC τότε μπορεί να υπάρχει κάποιο θέμα με την εκδοτική.

 

Aπο οτι διαβασα στα σχολια (οτι μετεφρασε το app δηλαδη) αυτο απορουσανε μερικοι. Πως γινεται να συνεχιζουν την DC και οχι την SEC (super eroi classic). Αλλοι λεγανε καντε επεκταση αλλους 20 τομους με τιμη πχ 12.99 να δειτε πως θα παει. Η γενικη ιδεα ειναι οτι στελνουνε μαζικα μεϊλ στην εταιρια να αναιρεσει την αποφαση και να το ξανασκεφτουν. Η εταιρια ισχυριζεται οτι δεν "βγαινει" λογω της μεγαλης αυξησης του χαρτιου. Το πως "βγαινει" για τη DC ομως και οχι για τη SEC ειναι το θεμα ; :thinking: 

Ισως παιζονται αλλα που εμεις δεν τα ξερουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πωπωπω, τι χάνει κανείς για να παρακολουθεί αποσπασματικά το φόρουμ...:NoNo: Ταράχθηκα με την είδηση! Ναι, ναι ταράχθηκα πολύ, καθώς δεν περίμενα τέτοιες εξελίξεις στη γειτονική μας Ιταλία. Επειδή, είχα διαβάσει κι εγώ ότι θα περιμέναμε επέκταση( όπως λέει ο φίλος @ constantinople παραπάνω), δε μπορούσα να φανταστώ ότι θα σταματούσε έτσι απότομα. Ούτε στην Ελλάδα δεν έχουμε δει τόσο ξαφνικές διακοπές σειρών, με σταθερό αναγνωστικό κοινό! Νομίζω επίσης, ότι πρώτη φορά στα χρονικά βλέπουμε τη διακοπή της ξένης έκδοσης πριν την ελληνική! Κρίμα, πολύ κρίμα! Τώρα θα μπαίναμε στη δεκαετία του '80 και θα βλέπαμε μεγαλύτερο πλουραλισμό στους ήρωες, πιο διαφορετικές ιστορίες( ξέρετε καλύτερα από εμένα, ότι τότε άρχισε η "ενηλικίωση" των κόμικς) κι επίσης πολύ ενδιαφέροντες νέους δημιουργούς. Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι δε περίμενα ότι θα κατάφερναν να φτάσουν στο σήμερα, μιας που η Marvel, έβγαλε άπειρους τίτλους από το '80 και μετά, με αποτέλεσμα να καθίσταται σχεδόν αδύνατο να κυκλοφορήσουν όλοι σε μία συλλογή! Πάντως, στην Ελλάδα, εκτός απροόπτου, θα τερματιστεί η σειρά το 2027. Τέλεια! θα βγαίνει τότε ο τελευταίος Σκάρπα και μαζί ο τελευταίος τόμος της Radnet! :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Πολύ παράξενη και ξαφνική η απόφαση των Ιταλών. Εκεί που είχαν ανακοινώσει τον Spectacular Spider-Man για Νο.301, τραβάνε την πρίζα.

 

Πάντως η Ελληνική σειρά μπορεί να συνεχίσει μέχρι το 300 αν την αγοράζει ο κόσμος. Θα δείξει.

Δεν ξέρω για εμάς. Τις προάλλες συζητούσαμε ότι έχουν μειωθεί τα αντίτυπα στα διάφορα περίπτερα του καθενός. Το έχω παρατηρήσει και εγώ στο δικό μου. Κάποιος φίλος είπε ότι η RADNET πλέον τυπώνει όσα χρειάζεται και ότι έχουν αυξηθεί και οι συνδρομές. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει καθότι δεν έχουμε εικόνα από τις πωλήσεις της εταιρείας.

Αν και δεν ακολουθώ την σειρά όπως εσείς, (μόνο spidey) είναι κρίμα να μην συνεχιστεί τουλάχιστον μέχρι τους 300 τόμους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

O μονος τροπος για να μαθουμε αν επηρεαζεται η ελληνικη σειρα ειναι η επικοινωνια με την εταιρια. Που καποιος κακοπροαιρετος θα πει οτι δεν εχουν ιδεα οτι η Ιταλικη διακοπτεται.Οχι εγω,καποιος κακοπροαιρετος.

 

 

 

φιλιώ-φιλιω.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Θα έλεγα καλύτερα να μην ανακινήσουμε τέτοια θέματα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Θα έλεγα καλύτερα να μην ανακινήσουμε τέτοια θέματα...

 

Συμφωνω.Ας το μαθουνε οταν ερθει η στιγμη. Προς το παρον 90 και βλεπουμε. Εχουμε δρομο μπροστα μας.

 

Εξαλλου δεν αποκλυεται να συνεχισει η Ιταλικη αν δεχθει πιεσεις, αναλαβει αλλη εκδοτικη, πολλα γινονται.Πιστευω θα το μαθουμε συντομα.

 

Ακομα και επιλεγμενους ηρωες να συνεχισουμε μετα (ενα σεναριο που ακουσαμε πριν πολυ καιρο) ,εγω παλι θα συνεχισω να τα αγοραζω. :)

Αρκει η τιμη να μεινει εκει, σε νορμαλ επιπεδα. Ειπαμε δεν εξισωνονται οι μισθοι Ιταλιας-Ελλαδας. Για το παλικαρι τον Ιταλο τα 13 15 τη βδομαδα που ζητησε να παει η σειρα μπορει να ειναι σαν 7 ευρω για μας... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Λίγο μετά το Marvel Graphic Novels της Hachette, σταματά και το Super Eroi Classic της RCS. Δε μπορεί να είναι σύμπτωση.

Η κατάσταση με την αύξηση του κόστους παραγωγής πρέπει να είναι τρομακτική. Αν και έχω την εντύπωση ότι η SEC σταματά όχι λόγω ζημιών αλλά επειδή τα κέρδη τώρα πια ειναι πάρα πολύ μικρά.

Τέλος πάντων, ίσως όταν ξαναφτιάξουν τα πράγματα στην Ευρώπη, οι SEC να συνεχίσουν από εκεί που έμειναν. Οι Ιταλοί έχουν και το πλεονέκτημα ότι ασχολείται ένας άνθρωπος που αγαπάει πολύ αυτή τη σειρά και το κυνηγάει όσον αφορά την επιβίωσή της.

Αυτό που φοβάμαι για την ελληνική έκδοση είναι ότι η ιταλική αύξηση από τα 7 στα 8 ευρώ δε φάνηκε αρκετή. Οι Ιταλοί αναγνώστες προτείνουν από μόνοι τους επιπλέον αύξηση, στα 10 ή και στα 13 ευρώ!

Φαίνεται πως η RCS δε μπαίνει καν στη διαδικασία μιας δοκιμαστικής περιόδου στα 10 ευρώ γιατί θεωρεί ότι θα αποτύχει έτσι κι αλλιώς. Για την Ελλάδα, μια τέτοια απόφαση για νέα αύξηση θα ήταν σίγουρα ανώφελη.

Ελπίζω ότι για την ελληνική έκδοση, τα 8 ευρώ θα κρατήσουν ζωντανούς τους Κλασικούς Υπερήρωες  μέχρι να ομαλοποιηθεί η κατάσταση στην Ευρώπη, αν και φοβάμαι ότι αυτό θα πάρει κάμποσο καιρό.

 

EDIT: Αρχικά έγραψα ότι η σειρά Super Eroi Classic είναι της ΡΑΝΙΝΙ, όμως νομίζω ότι το σωστό είναι ότι η έκδοση είναι της Rizzoli-Corriere della Sera Media Group (RCS) γι' αυτό και το διόρθωσα.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  159
  • Reputation:   1708
  • Achievement Points:  164
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ασ ελπίσουμε τουλάχιστον να ολοκληρώσουμε  τα run του kirby στα F.F κ Thor καθως κ to Uncanny

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.