Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 9/19/2022 at 10:17 PM, ManaLeak13 said:

Όταν βλέπω τέτοιες αγγελίες πως στεναχωριεμαι. Έφτασες βδομάδα βδομάδα ως εδώ και εν μια νυχτι τα σουτάρεις... :(

 

 

Είχα δει αντίστοιχη αγγελία σε άλλο site όπου δεν τα είχε βγάλει καν από την ζελατίνα. Ποιο το νόημα που τα αγοράζεις τότε δεν κατάλαβα.

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, daredevil21 είπε:

Πρόταση σερβιρίσματος :lol:

IMG_20220923_195134.jpg

 

Βλεπω λειπει το Νο42. Δεν πιστευω να μην το αγορασες ? :lol: (Αν και ξερω οτι εισαι συνδρομητης) :D

Τα υπολοιπα να φανταστω βρισκονται σε αλλο ραφι.

 

 

 

Παντως οι φιγουρες απο μακρια τα σπανε.Απο κοντα δε ξερω... Για μενα σιγουρακι η αποκτηση του Hulk την μεθεπομενη Τεταρτη :)

Οι 2 πρωτες δεν θα αγοραστουν.:antekale:

 

 

Ο τομος του DD τα σπαει για οσους δεν τον διαβασαν ή δεν τον αγορασαν.

Masked Marauder και Gladiator πολυ ενδιαφεροντες κακοι. Ελπιζω η μεταφραση τους αυτη τη φορα να ικανοποιησε τους περισσοτερους @ theforce  :).

O Οwl ( Άουλ παιδες της Radnet οχι Όουλ το ξαναπαμε αυτο παρτε λιγο μπροστα με τις μεταφρασεις κουρασε το πραμα) δεν ξερω τι εχει ή τι θα κανει στο μελλον , εξελισσεται στον πιο ενδιαφερον κακο μεχρι στιγμης. Ανυπομονω να διαβασω τη συνεχεια στον επομενο τομο (56).

Ο Spider-Man νομιζω μπηκε στην ιστορια μονο και μονο για διαφημιση του νεου σχεδιαστη Ρομιτα στο ευρυτερο κοινο. Ψιλοαδιαφορη η παρουσια του ,η πλοκη μπορουσε να εξελιχθει και χωρις αυτον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4439
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

 

Βλεπω λειπει το Νο42. Δεν πιστευω να μην το αγορασες ? :lol: (Αν και ξερω οτι εισαι συνδρομητης) :D

Τα υπολοιπα να φανταστω βρισκονται σε αλλο ραφι.

 

 

 

Παντως οι φιγουρες απο μακρια τα σπανε.Απο κοντα δε ξερω... Για μενα σιγουρακι η αποκτηση του Hulk την μεθεπομενη Τεταρτη :)

Οι 2 πρωτες δεν θα αγοραστουν.:antekale:

 

 

Ο τομος του DD τα σπαει για οσους δεν τον διαβασαν ή δεν τον αγορασαν.

Masked Marauder και Gladiator πολυ ενδιαφεροντες κακοι. Ελπιζω η μεταφραση τους αυτη τη φορα να ικανοποιησε τους περισσοτερους @ theforce  :).

O Οwl ( Άουλ παιδες της Radnet οχι Όουλ το ξαναπαμε αυτο παρτε λιγο μπροστα με τις μεταφρασεις κουρασε το πραμα) δεν ξερω τι εχει ή τι θα κανει στο μελλον , εξελισσεται στον πιο ενδιαφερον κακο μεχρι στιγμης. Ανυπομονω να διαβασω τη συνεχεια στον επομενο τομο (56).

Ο Spider-Man νομιζω μπηκε στην ιστορια μονο και μονο για διαφημιση του νεου σχεδιαστη Ρομιτα στο ευρυτερο κοινο. Ψιλοαδιαφορη η παρουσια του ,η πλοκη μπορουσε να εξελιχθει και χωρις αυτον.

Δυστυχώς δεν έχει αγοραστεί, αν παρατηρήσεις μου λείπουν επίσης και τα  44,45. Τελικά δεν είχα κάνει συνδρομή, αν λες τότε που το συζητούσαμε με την αύξηση της τιμής. Η περίπτωση μου είναι λίγο "ιδιαίτερη" ας πούμε . Το κατάστημα που αγοράζω τα τεύχη δεν είναι και τόσο κοντά στο σπίτι μου, και επειδή το συγκεκριμένο μαγαζί έφερνε πάντα τουλάχιστον 3 τεύχη την εβδομάδα, όποτε μου τυχαιναν δουλειες εκεί κοντά, έπαιρνα και τα τεύχη. Συνήθως τα έπαιρνα 2 μαζί. Έχει τύχει και φορά που είχα καιρό να πάω εκεί και είχα πάρει 4 τεύχη, σαν μίνι συνδρομητής θα μπορούσες να πεις 😂.Όσο για τα πρώτα 17 τεύχη, ήμουν άτυχος καθώς ανακαλυψα την σειρά αργά. Οταν μαζέψω το ποσό που χρειάζεται, θα παραγγείλω σίγουρα όσα τεύχη μου λείπουν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4439
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

 

 

Παντως οι φιγουρες απο μακρια τα σπανε.Απο κοντα δε ξερω... Για μενα σιγουρακι η αποκτηση του Hulk την μεθεπομενη Τεταρτη :)

Οι 2 πρωτες δεν θα αγοραστουν.:antekale:

 

 

Όσο περισσότερο τις ψάχνουμε, τόσο περισσότερα ψεγάδια θα βρίσκουμε. Νομίζω ότι δεν πρέπει να περιμένουμε εξαιρετική δουλειά σε μια μαζική παραγωγή φιγουρων. Πάντως μιας και πιάσαμε το θέμα, νομίζω πως ο φίλος @ constantinople είχε μακράν την καλύτερη ιδέα. Να πάρουμε τις φιγούρες όσων ηρώων υπάρχουν στην συλλογή  μας και να τους βάλουμε μπροστά από τα αντίστοιχα τεύχη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

8 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Δυστυχώς δεν έχει αγοραστεί, αν παρατηρήσεις μου λείπουν επίσης και τα  44,45. Τελικά δεν είχα κάνει συνδρομή, αν λες τότε που το συζητούσαμε με την αύξηση της τιμής. Η περίπτωση μου είναι λίγο "ιδιαίτερη" ας πούμε . Το κατάστημα που αγοράζω τα τεύχη δεν είναι και τόσο κοντά στο σπίτι μου, και επειδή το συγκεκριμένο μαγαζί έφερνε πάντα τουλάχιστον 3 τεύχη την εβδομάδα, όποτε μου τυχαιναν δουλειες εκεί κοντά, έπαιρνα και τα τεύχη. Συνήθως τα έπαιρνα 2 μαζί. Έχει τύχει και φορά που είχα καιρό να πάω εκεί και είχα πάρει 4 τεύχη, σαν μίνι συνδρομητής θα μπορούσες να πεις 😂.Όσο για τα πρώτα 17 τεύχη, ήμουν άτυχος καθώς ανακαλυψα την σειρά αργά. Οταν μαζέψω το ποσό που χρειάζεται, θα παραγγείλω σίγουρα όσα τεύχη μου λείπουν. 

 

Πραγματικα ειχα την εντυπωση οτι τα μαζευες απο την αρχη και οτι εγινες συνδρομητης στο 36 που αλλαξανε την τιμη :confuse: Ψαξε αγγελιες στο FB σε γκρουπακια κλπ εχω δει πολλοι πουλανε τα πρωτα. Ηταν ενας σιγουρα ειχε τα πρωτα 25. Αμα τα εχει ακομα απουλητα ευκολα τσιμπας τα 17 :mafia:

 

Δεν νομιζω να εξαντληθουν συντομα οπότε εχεις χρονο να τα βρεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4439
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μόλις τώρα, ManaLeak13 είπε:

 

Πραγματικα ειχα την εντυπωση οτι τα μαζευες απο την αρχη και οτι εγινες συνδρομητης στο 36 που αλλαξανε την τιμη :confuse: Ψαξε αγγελιες στο FB σε γκρουπακια κλπ εχω δει πολλοι πουλανε τα πρωτα. Ηταν ενας σιγουρα ειχε τα πρωτα 25. Αμα τα εχει ακομα απουλητα ευκολα τσιμπας τα 17 :mafia:

 

Δεν νομιζω να εξαντληθουν συντομα οπότε εχεις χρονο να τα βρεις.

Έχω τσεκάρει κάποια και σε ευχαριστώ πολύ. Απλά έχω μια τρέλα,αν μπορώ να την πω έτσι. Θέλω να είναι καινούρια τα τεύχη, να τα βγάλω εγώ από την ζελατίνα. Νομίζω πως με καταλαβαίνεις :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

48 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Έχω τσεκάρει κάποια και σε ευχαριστώ πολύ. Απλά έχω μια τρέλα,αν μπορώ να την πω έτσι. Θέλω να είναι καινούρια τα τεύχη, να τα βγάλω εγώ από την ζελατίνα. Νομίζω πως με καταλαβαίνεις :lol:

 

Ε,τοτε μονο απο την εταιρια θα τα βρεις ετσι. Οκ, σιγα και εμεις ετσι τα πηραμε. Απλα 1 1 δεν μας φανηκε. Τωρα εχεις να δωσεις μια 150ρα. Φαινεται καπως...

 

Για μας που τα αγοραζουμε ολα η συνδρομη ειναι εξαιρετικη λυση. Ξεχνας το ανχος του περιπτερου + 25 ευρω εκπτωση. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  62
  • Reputation:   430
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4519 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

17 hours ago, StefanosPap said:

 

Είχα δει αντίστοιχη αγγελία σε άλλο site όπου δεν τα είχε βγάλει καν από την ζελατίνα. Ποιο το νόημα που τα αγοράζεις τότε δεν κατάλαβα.

Mπορει και να μην τα αγοραζει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σήμερα Τετάρτη 28/9/22 εθεάθη στα σημεία τύπου της Ομόνοιας (η γνωστή πλατεία στο κέντρο των Αθηνών) και των γύρων δρόμων,

ο τόμος της πολύ γνωστής μας πλέον συλλογής Marvel Κλασικοί Υπερήρωες,  Νούμερο 49, IRON MAN 6, Η Επιστροφή του Τιτάνιουμ Μαν!

Υποθέτω και σε άλλα σημεία που φέρνουν ημερήσιο, εβδομαδιαίο και μηνιαίο τύπο στην πρωτεύουσα και όχι μόνο.

Όποιος έχει πρόσβαση στα συγκεκριμένα μέρη μπορεί να τον προμηθευτεί από σήμερα.:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, hudson είπε:

Σήμερα Τετάρτη 28/9/22 εθεάθη στα σημεία τύπου της Ομόνοιας (η γνωστή πλατεία στο κέντρο των Αθηνών) και των γύρων δρόμων,

ο τόμος της πολύ γνωστής μας πλέον συλλογής Marvel Κλασικοί Υπερήρωες,  Νούμερο 49, IRON MAN 6, Η Επιστροφή του Τιτάνιουμ Μαν!

Υποθέτω και σε άλλα σημεία που φέρνουν ημερήσιο, εβδομαδιαίο και μηνιαίο τύπο στην πρωτεύουσα και όχι μόνο.

Όποιος έχει πρόσβαση στα συγκεκριμένα μέρη μπορεί να τον προμηθευτεί από σήμερα.:)

 

Oι τυχεροι στην Αθηνα τα βρισκουν απο σημερα ενω καποιοι απο εμας που ειμαστε συνδρομητες θα τα παραλαβουμε Δευτέρα ή Τριτη. Υπερτατη αδικια :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Παρακαλώ αν κάποιος φίλος παραλάβει τους τόμους 49 και 50 από συνδρομή, να ενημερώσει.

 

(για να μεταβώ "απρόσκλητος" στην acs)

:gun2:

 :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6936
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ο owl στο daredevil είναι μία αντιγραφή του πολύ δημοφιλή στα 60ς Penguin εχθρού του Batman.

 

Κάνει αργότερα ένα πολύ ωραίο πέρασμα και από Spiderman με κόντρα για τον έλεγχο του υποκόσμου με Κινγκμπιν και Hammerhead.

 

O τίτλος απογειώνεται με το φανταστικό σχέδιο του Wood και τις καλαίσθητες αλλαγές που επιφέρει στην στολή και τον τρόπο που σχεδιάζει τον dd.

 

Μετά συνεχίζει ο Ρομιτα μέχρι το 18 που τον βάζουν να σχεδιάσει τη θρυλική εποχή του ανθρώπου αράχνη.

 

Και μετά ο υπέροχος Gene Colan γίνεται το σήμα κατατεθέν του ήρωα έως το 100+.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εφτασαν οι τομοι 49 + 50 στους συνδρομητες? :( 

Επεξεργασία από diotsoumas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καμία ειδοποίηση. :moutra2: Οι Αθηναίοι μπορούν να μας ενημερώσουν; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55393
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ούτε φωνή ούτε ακρόαση. :Ungry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εγω παιδια το πηρα αποφαση. Θα τα διαβαζω Τριτη απογευμα στην καλυτερη.

Ουσιαστικα τον 1ο τομο αργοτερα απο τους υπολοιπους και τον 2ο αν εχω χρονο την ιδια μερα με τα περιπτερα.

 

Ξενερα στο φουλ , δεν γνωριζω τι ρυθμους παραγωγης εχουν αλλά 5 μερες μετα απο την κυκλοφορια στα περιπτερα ?

Δε ξερω...Ειναι λιγο καπως...Κανονικα θα επρεπε 5 μερες νωριτερα, τελος παντων... Δεν ειναι κατι τοοοσο τραγικο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

14 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Εγω παιδια το πηρα αποφαση. Θα τα διαβαζω Τριτη απογευμα στην καλυτερη.

Ουσιαστικα τον 1ο τομο αργοτερα απο τους υπολοιπους και τον 2ο αν εχω χρονο την ιδια μερα με τα περιπτερα.

 

Ξενερα στο φουλ , δεν γνωριζω τι ρυθμους παραγωγης εχουν αλλά 5 μερες μετα απο την κυκλοφορια στα περιπτερα ?

Δε ξερω...Ειναι λιγο καπως...Κανονικα θα επρεπε 5 μερες νωριτερα, τελος παντων... Δεν ειναι κατι τοοοσο τραγικο.

Δεν ήταν πάντα με καθυστέρηση η αποστολή των τόμων για τους συνδρομητές. Έχω παραλάβει τόμους πολύ νωρίτερα από την κυκλοφορία τους. Ίσως το πρόβλημα προέκυψε με τη δεκαπενθήμερη κυκλοφορία της συλλογής το μήνα Αύγουστο. Σίγουρα ξενερωσαμε οι περισσότεροι, αλλά λόγω του οικονομικού κέρδους (με συνδρομή πληρώνεις 17 από τους 20 τόμους), προσωπικά θα ανανεώσω και ευελπιστώ να βελτιωθεί η κατάσταση. 

 

Υ. Γ.  Στο 47ο τόμο του Daredevil, στην τελευταία ιστορία που επιμελήθηκε ο Gene Colan, έχουμε αλλαγή στη μάσκα του ήρωα. Αφήνει ακάλυπτα τα αυτιά. 

IMG_20221002_130522.thumb.jpg.52e346f9880530383536e12141a16bf0.jpg

 

IMG_20221002_130449.thumb.jpg.9eaafd8a1116055054a357b316f3351b.jpgΔεν ξέρω αν έγινε σκόπιμα ως πρόταση αλλαγής της στολής (το θεωρώ απίθανο), αλλά μου θύμισε τον κακό χαμό που έγινε στο the Amazing Spider-Man, την εποχή που σχεδίαζε τον τίτλο ο Erik Larsen (1990), όταν η Marvel είχε τη "φαεινή" ιδέα :trixes: να αντικαταστήσει το μπλε χρώμα, στην κλασική στολή του Spider-Man, με το μαύρο. Αποτέλεσμα της αλλαγής αυτής, η μη απεικόνιση των μυών του ήρωα (βλ. εξώφυλλο #340).

image.thumb.png.3f0271f5dbca1126c24b8d49074dd3ee.png

 

Καταλαβαίνετε τη έγινε στη συνέχεια....

:pesta:

Σε δύο μήνες επανέφεραν το μπλε - κόκκινο της στολής. :clap2:

 

Amazing_Spider-Man_Vol_1_340.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εκ παραδρομής ανέβασα το ίδιο εξώφυλλο. Ορίστε το  the Amazing Spider-Man #343  (επιστροφή στην κανονικοτητα) :ok:

Amazing_Spider-Man_Vol_1_343.thumb.jpg.5116d32a2b1d2587e564fc9edab63140.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  118
  • Reputation:   902
  • Achievement Points:  123
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

7 hours ago, karolos79 said:

Υ. Γ.  Στο 47ο τόμο του Daredevil, στην τελευταία ιστορία που επιμελήθηκε ο Gene Colan, έχουμε αλλαγή στη μάσκα του ήρωα. Αφήνει ακάλυπτα τα αυτιά. 

 

Είναι πιο λογικό αυτό, για κάποιον που χρειάζεται (και) τα αυτιά του για να "δει". Κανένα εμπόδιο.

Ωραία παρατήρηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μου ηρθε το πρωι mail απο την εταιρια οτι παρεδοσαν το δεμα στην ACS. 

Ακόμα αργοτερα δηλαδη απο την προηγουμενη φορά (τοτε ηταν Τεταρτη!). Δηλαδη η παραλαβη θα γινει στην καλυτερη την Τεταρτη ή την Πεμπτη, αναλογως τα κεφια της μεταφορικης.

 

Σε λιγο θα φτασουμε να παιρνουμε τους τομους ενω κυκλοφορουν οι επομενοι :moutra: Ξαναλεω δεν ειναι κατι το τραγικο, αλλά ειναι σπασιμο να περιμενεις κατι και να στο αργουν (χωρις λογο θεωρω).

 

:havefun:

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  622
  • Reputation:   4647
  • Achievement Points:  644
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

αργουν (χωρις λογο θεωρω).

Φίλε @ ManaLeak13 , θα 'χουν κάποιον λόγο σίγουρα που αργούν. 

Απλώς εμείς δεν τον γνωρίζουμε.

 Ποιός δεν θέλει να τελειώνει με την δουλειά του και να μην αφήνει εκκρεμότητες που συσσωρεύονται;

Δεν γνωρίζουμε τον λόγο αλλά μπορούμε να κάνουμε εικασίες.

Εάν καθυστερούν για να γλυτώσουν δρομολόγια και έτσι να γίνει οικονομία;

Για 'μένα καλύτερα να μου φέρει μια φορά τους τόμους δύο δρομολογίων (ακόμη και τριών) - κι ας είναι αργοπορημένοι σε σχέση με το περίπτερο - προκειμένου να εξασφαλιστεί η εταιρεία σε σχέση με την σειρά αυτή και να κάνει κι άλλη επέκταση!

Άλλωστε την συνδρομή την επέλεξα και 'γω λόγω της οικονομίας που μου κάνει - αλλά και της καλύτερης κατάστασης των τευχών 

 

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 λεπτά πριν, chrisbouk είπε:

Για 'μένα καλύτερα να μου φέρει μια φορά τους τόμους δύο δρομολογίων (ακόμη και τριών) - κι ας είναι αργοπορημένοι σε σχέση με το περίπτερο - προκειμένου να εξασφαλιστεί η εταιρεία σε σχέση με την σειρά αυτή και να κάνει κι άλλη επέκταση!

 

Eννοειται αυτο. Πανω απ ολα μας ενδιαφερει να εχουν εσοδα ωστε να εχουμε κιαλλες επεκτασεις! 

Εφοσον δεν ειμαστε μεσα στην εταιρια δεν ξερουμε τι συμβαινει ή τι συμφωνιες εχουν γινει με την ACS.

 

Ισως αυτη τη φορα παραλαβουμε 3 τομους, ποιος ξερει :thinking:

 

Για μενα μια φορα η ανανεωση της συνδρομης που ληγει στο 55 ειναι δεδομενη. Ηδη εχω κανει τα κουμαντα μου για τα 135 ευρω που χρειαζονται :). Δε στεκομαι σε καθυστερησεις αποστολων ειδικα τωρα που ξεκινανε οι αγαπημενοι μου X-MEN :mafia:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Επιτέλους στάλθηκαν σήμερα οι τόμοι. :dance:

Λογικά Τετάρτη ή Πέμπτη θα έρθουν στην πόλη μου. Παρασκευή ετοιμάζω έφοδο στην acs. :gun2:     :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η Radnet ανέβασε στο e-shop της τα τεύχη #51-60

όποιος θέλει μπορεί να πάρει μια ιδέα από τα επόμενα εξώφυλλα

https://radshop.gr/el/69-marvel

 

Ενδεικτικά παραθέτω το εξώφυλλο του

Τόμου 51 X-Men 1

image.thumb.jpeg.8d9a2bb40d67726cdddc3880c4f66404.jpeg

(φωτογραφία από το radshop)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55393
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ξεκινήστε την έρευνα για ορθογραφικά και ενημερώστε να επικοινωνήσω για ό,τι χρειάζεται διόρθωση !!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55393
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Έχω καλά νέα δια τους συνδρομητάς. Αυτή τη φορά πρόκειται να παραλάβουμε μεμιάς ΤΕΣΣΕΡΙΣ (4) τόμους:

 

49. IRON MAN 6: Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ TITANIUM MAN! 
50. AVENGERS 6: ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΦΙΔΙΟΥ! 
51. X-MEN 1: Η ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΜΟΧΘΗΡΩΝ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΩΝ! 
52. SPIDER-MAN 9: ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΓΚΟΜΠΛΙΝ! 

 

:mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Χλωμο, εγω παρελαβα σημερα μονο 49 & 50 :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55393
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Περίεργο! Εγώ τηλεφώνησα στην Turnaround και μου είπαν ότι θα παραλάβω αύριο δύο shipments μαζί, 2 τόμους ο καθένας. Μου έδωσαν και τα δύο tracking number! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13502
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις τώρα, constantinople είπε:

Περίεργο! Εγώ τηλεφώνησα στην Turnaround και μου είπαν ότι θα παραλάβω αύριο δύο shipments μαζί, 2 τόμους ο καθένας. Μου έδωσαν και τα δύο tracking number! 

 

H αληθεια ειναι οτι και εγω παρελαβα πρωτη φορα 2 μειλ (ενα τη Δευτερα και ενα την Τριτη) οτι εφυγε η αποστολη. 

Ισως εχουμε διπλη αποστολη αυτη τη φορα αν και περιεργο μου φαινεται.Γιατι δηλαδη να μην τα στειλουν ενα δεμα μονομιας ;:thinking:

Ακομα βεβαια δεν εχω ειδοποιηθει απο την ACS , ευελπιστω αυριο :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σε αυτη την περιπτωση, υποψιαζομαι οτι θα λαβω ενα ακομα δεμα αυριο μεθαυριο! Xmen here I come :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.