Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 ώρες πριν, constantinople είπε:

Πολύ φοβάμαι ότι αυτό το λάθος θα πρέπει να υπάρχει σε όλα τα αντίτυπα και αν είναι έτσι θα είναι τραγικό :(

 

Φίλε Mandrake μη σε νοιάζει, κι ελπίζω να μη σε πείραξε το καλαμπούρι που έκανα με τη black Friday.

 

Κι εγώ συνηδητά επέλεξα να παραμείνω στο περίπτερο, ξαναζώντας τα παιδικά μου χρόνια. 

 

Εξάλλου, ένα ευρώ παραπάνω την εβδομάδα δεν φαίνεται... :beer:

 

Ελπίζω το λάθος να είναι μόνο στο δικό μου ή σε λίγα αντίτυπα. Μπορεί ο φίλος sap92 να μας ενημερώσει για το τεύχος που παρέλαβε, ώστε να γνωρίζουμε αν είναι γενικό το κακό; Κατά τα άλλα η εκτύπωση είναι εξαιρετική.😄

 

Υ.Γ 1 Θα επικοινωνήσω με την εταιρεία στο τηλέφωνο που έχουν για τις παραγγελίες και θα ενημερώσω τους φίλους του φόρουμ.

Υ.Γ 2 Όντως η εκτύπωση είναι εξαιρετική ενώ στο σχέδιο έχουμε ποικιλία καλλιτεχνών όπως Jack Kirby, George Tuska και John Romita!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4729
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Δυστυχώς παιδιά και στο δικό μου αντίτυπο το ίδιο!

Διπλό το Αμερικανικό τεύχος 77 - απουσία του 78.

Σε κάνα δίωρο θα τους τηλεφωνήσω και θα ενημερώσω 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εφόσον το 78 είναι το τελευταίο τεύχος του τόμου, ίσως προλάβουν, ή μάλλον θα πρέπει, να το τυπώσουν στον επόμενο τόμο του "Captain America", αρχίζοντας ο τόμος με αυτό το τεύχος. Μικρό το κακό. Ευτυχώς που δεν είναι κάποιο τεύχος ενδιάμεσα, τότε θα ήταν κάπως δύσκολο να το φτιάξουν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η δημοσίευση της ίδιας ιστορίας ούτε στα Σπαιντερμαν και Σούπερ Σπαιντερμαν δεν γινόταν. 😛 Τουλάχιστον ο Καμπανας δημοσίευε τα ίδια τεύχη, μετά την πάροδο κάποιων μηνών - χρόνων. 😆 Η radnet είτε ήθελε να δημιουργήσει ντόρο για ακόμη μια φορά, είτε ήθελε να εμπεδώσουμε το σενάριο του 77ου αμερικάνικου τεύχους. 🤔😆

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Είναι αυτό που φοβόμουν. Τέτοιου είδους λάθη είναι αυτά που γίνονται ΣΕ ΟΛΑ τα αντίτυπα. Και δεν είναι λάθος της πλάκας. Αν δεν διορθωθεί, μένει ημιτελής η σειρά. Πρέπει να το διορθώσουν και μάλιστα να μας ανακοινώσουν πως θα το διορθώσουν, διαφορετικά χάνουν την αξιοπιστία τους.

 

Οι τρόποι είναι τρεις:

 

1) Να ξανατυπωθεί ο τόμος (πολύ κοστοβόρο, δεν νομίζω να γίνει).

2) Να μπει το χαμένο δεκασέλιδο στον επόμενο τόμο του Κάπταιν Αμέρικα (το σωστότερο που μπορεί να γίνει).

3) Να τυπωθεί το χαμένο δεκασέλιδο χωριστά και να μπει μέσα στη ζελατίνα του επόμενου τόμου (η έσχατη επιλογή, είναι πιο άκομψη λύση από την 2) αλλά τουλάχιστον θα έχουμε το τεύχος που λείπει).

 

:sick:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Υπάρχει περίπτωση το λάθος να οφείλεται στους Ιταλούς; Να μην έστειλαν το 78ο τεύχος ή να το είχαν εκτυπώσει με αυτό τον τρόπο και να το έστειλαν στη radnet; Γιατί αν θυμάστε στο 4ο τεύχος του Hulk, τα έξτρα του τόμου ήταν ότι να ναι. Περιμένω μια επίσημη ενημέρωση από την εταιρεία. 

 

Υ. Γ. Συμφωνώ με το φίλο costantinople ότι πρέπει αλλά και προλαβαίνουν να εκδώσουν την ιστορία που λείπει, με τον 48ο τόμο, αν οφείλεται σε αυτούς το λάθος. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τσέκαρα τις Ιταλικές πηγές μου και εκεί ο τόμος ήταν σωστός. Εξάλλου εάν δεις τέτοιο σοβαρό πρόβλημα μέσα στον τόμο, ζητάς από τους Ιταλούς να σου στείλουν το σωστό πριν το τυπώσεις, αλλιώς και πάλι το λάθος δικό σου είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σε επόμενο στάδιο βλέπω να ανοίξουμε τον τόμο του καπταιν Αμέρικα και να βρούμε μέσα τον προηγούμενο, τον τόμο που κυκλοφορεί τώρα με τον σπαιντερμαν. Υπομονή και κατανόηση ναι, αλλά καμια ώρα... :pesta:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

2 λεπτά πριν, hudson είπε:

Πάντως ο Captain America τα "τραβάει" τα προβληματάκια, στον πρώτο τόμο δεν υπήρχε αριθμός στη ράχη, τώρα αυτό, μετά...;; :lol:

 

Και μετά έλεγα εμένα γκαντέμη, με αυτά που έχω τραβήξει έναν χρόνο τώρα. Τελικά υπάρχουν και χειρότερα! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35735
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   195
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1529 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Κ το δικό μου έχει 2 φορές το 77.

Πώς θα κινηθείτε; Το τηλέφωνο είναι η καλύτερη λύση;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35735
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   195
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1529 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  50

3 λεπτά πριν, ilias73 είπε:

Κ το δικό μου έχει 2 φορές το 77.

Πώς θα κινηθείτε; Το τηλέφωνο είναι η καλύτερη λύση;

Τελικά δεν άντεξα κ πήρα τηλέφωνο.

Μου είπε η κυρία ότι το γνωρίζουν, είναι λάθος του εξωτερικού κ ότι εξετάζεται ο τρόπος της διόρθωσης του.

Ανέφερε ότι οι συνδρομητές θα εξυπηρετηθούν άμεσα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κρίμα γιατί νόμιζα ότι μου έτυχε συλλεκτικό τεύχος 😭. Θα το χρυσοπλήρωναν οι συλλέκτες για να το αποκτήσουν!! 😂

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Αν εκτυπώθηκε στο εξωτερικό και το λάθος το έκακαν οι ξένοι τότε εκείνοι θα πληρώσουν και το λάθος (γιατί ως γνωστόν, τα λάθη πληρώνονται!),

 

Αν ξανατυπώσουν τον τόμο, ας μην κυκλοφορήσει στα περίπτερα αυτός τώρα και ας βγει κάποιος άλλος στη θέση του μέχρι να μπορέσει να κυκλοφορήσει σωστός. Διαφορετικά ας μας πουν πως θα το αντιμετωπίσουν για να ησυχάσουμε κι εμείς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1702 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και το δίλημμα για εμάς τους επισκέπτες του περιπτέρου παραμένει: Να πάμε να αγοράσουμε τον Κάπτεν έχοντας επίγνωση του προβλήματος ή να τον αφήσουμε περιμένοντας μελλοντική διόρθωση σε επανακυκλοφορία του διοθωμένου τόμου?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όπως φαίνεται ο τόμος δεν θα διορθωθεί. Το λάθος περιλαμβάνει μόνο το 10% των σελίδων του (λείπει 1 από τα 10 τεύχη)και μάλλον θα μπει σε μελλοντικό τόμο). Οπότε προτείνω αγορα μια και οι υπόλοιπες ιστορίες είναι πολύ καλές.

 

Εν τω μεταξύ βέβαια μεσολαβεί μία εβδομάδα και περιμένω ότι θα έχει υπάρξει επίσημη ανακοίνωση για το πως θα αποκτήσουμε τις 10 χαμένες σελίδες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45733
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

4 hours ago, constantinople said:

[...] Αν δεν διορθωθεί, μένει ημιτελής η σειρά. Πρέπει να το διορθώσουν και μάλιστα να μας ανακοινώσουν πως θα το διορθώσουν, διαφορετικά χάνουν την αξιοπιστία τους. [...]

Την ποια;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94908
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

21 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Εν τω μεταξύ βέβαια μεσολαβεί μία εβδομάδα και περιμένω ότι θα έχει υπάρξει επίσημη ανακοίνωση για το πως θα αποκτήσουμε τις 10 χαμένες σελίδες...

 

Λέτε να στείλουν στα emails των συνδρομητών ένα μεταφρασμένο pdf από το τεύχος? :D 

 

Όσοι δεν έχουμε κάνει συνδρομή ας προσέχαμε! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36273
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  37
  • Reputation:   245
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Παιδιά εμένα με την αύξηση και τα επαναλαμβανόμενα λάθη με χάσανε....δεν έχω χάσει τεύχος μέχρι και το τελευταίο αλλά σε κάποιο σημείο ξεχειλίζει το ποτήρι... Ενδεχομένως να είδαν ότι πουλάει η Μάρβελ λόγω της hachette και σου λέει εδώ είναι η αρπαχτη...δεν είναι απαραίτητα κακό αλλά κάντο στοιχειωδώς σωστά... άλλαξαν μέχρι και την τιμή στα τεύχη που έχουν ήδη τυπωθεί! Απλά τραγικό! Κρίμα...  Μονόδρομος λοιπόν να συνεχίσω επιλεκτικά μόνο την άλλη σειρά που πραγματικά κατά την γνώμη μου αξίζει κάθε ευρώ... Πραγματικά κρίμα γιατί μας γέμισαν στην αρχή προσδοκίες αλλά... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

15 min ago , Lykid said:

Παιδιά εμένα με την αύξηση και τα επαναλαμβανόμενα λάθη με χάσανε....δεν έχω χάσει τεύχος μέχρι και το τελευταίο αλλά σε κάποιο σημείο ξεχειλίζει το ποτήρι... Ενδεχομένως να είδαν ότι πουλάει η Μάρβελ λόγω της hachette και σου λέει εδώ είναι η αρπαχτη...δεν είναι απαραίτητα κακό αλλά κάντο στοιχειωδώς σωστά... άλλαξαν μέχρι και την τιμή στα τεύχη που έχουν ήδη τυπωθεί! Απλά τραγικό! Κρίμα...  Μονόδρομος λοιπόν να συνεχίσω επιλεκτικά μόνο την άλλη σειρά που πραγματικά κατά την γνώμη μου αξίζει κάθε ευρώ... Πραγματικά κρίμα γιατί μας γέμισαν στην αρχή προσδοκίες αλλά... 

 

Φίλε Lykid, αν πράγματι σ'αρέσουν τα Μάρβελ, αυτή εδώ η σειρά είναι μονόδρομος γιατί πιάνει όλους τους ήρωες από την αρχή. Λάθη μπορεί να γίνουν παντού. Σημασία έχει να το διορθώσουν. Εμείς κρατάμε την αναπνοή μας να ανανεωθεί η σειρά τώρα που καλυτερεύουν όλες οι ιστορίες, οπότε αν τώρα που γίνονται όλες καλύτερες εσύ διακόψεις, θα χάσεις.

 

Εξάλλου αναρωτιέμαι μήπως έβαλαν το τεύχος επίτηδες 2 φορές μέσα στον τόμο για να το... εμπεδώσουμε! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Οι ανθρωποι φαινεται ξεκαθαρα πως δεν ηταν ετοιμοι να αναλαβουν την εβδομαδιαια κυκλοφορια. Αυτα τα τυπωσαν λαθος στην Ρουμανια τα ακουω βερεσε.Εστω οτι εγινε,το δεχομαι. Εφτασε ο τομος πριν 2-3-4 βδομαδες Ελλαδα.Δεν ανοιγουν εναν να τον ξεφυλλισουν να δουν τι δουλεια εγινε. Αντε βουρ στειλτα διανομη, μονο ποσα θα βγαλουμε αυτη τη βδομαδα ειναι στο μυαλο τους;;  Το "πως θα ικανοποιησουμε αυτους που μας συντηρουν" δεν περναει καν σαν σκεψη. 

 

Επρεπε αλλιως να το διαχειριστουν εφοσον δυσκολευονται. Ο κοσμος αργα ή γρηγορα θα τους καληνυχτισει.Δεν υπαρχει μονοπωλιο σε αυτα.

Για εμενα επρεπε να παρουν την αδεια να ενωνουν τα τευχη και να κυκλοφορουν σαν ενα μινι trade μια φορα στις 15 ή στο μηνα.

Πχ Spiderman 1-15+Annual 1. Στο επομενο Thor Journey into mystery #89-119 + Annual 1 κοκ. 

 

9 μηνες που το αγοραζουμε , μας εχουν σπασει τα νευρα με τα διαρκη λαθη τους ! Καποια στιγμη δεν θα παει αλλο...

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1212
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι δεν θα γινει καμια αλλαγη στον επομενο τομο και απλα θα χαθουν 10 σελιδες?

 

ps. Ηθελα και συνδρομη τρομαρα μου, μην και χασω το κελεπουρι το τευχος :shit2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

9 λεπτά πριν, Lykid είπε:

Παιδιά εμένα με την αύξηση και τα επαναλαμβανόμενα λάθη με χάσανε....δεν έχω χάσει τεύχος μέχρι και το τελευταίο αλλά σε κάποιο σημείο ξεχειλίζει το ποτήρι... Ενδεχομένως να είδαν ότι πουλάει η Μάρβελ λόγω της hachette και σου λέει εδώ είναι η αρπαχτη...δεν είναι απαραίτητα κακό αλλά κάντο στοιχειωδώς σωστά... άλλαξαν μέχρι και την τιμή στα τεύχη που έχουν ήδη τυπωθεί! Απλά τραγικό! Κρίμα...  Μονόδρομος λοιπόν να συνεχίσω επιλεκτικά μόνο την άλλη σειρά που πραγματικά κατά την γνώμη μου αξίζει κάθε ευρώ... Πραγματικά κρίμα γιατί μας γέμισαν στην αρχή προσδοκίες αλλά... 

Δεν θα τους "κάνω τη χάρη" να σταματήσω τη συλλογή της σειράς, έχοντας ξοδέψει ένα σεβαστό ποσό για την αγορά 35 τευχών έως τώρα, γνωρίζοντας ότι στη συνέχεια οι ιστορίες και οι εικονογραφησεις γίνονται όλο και καλύτερες. Απλά θα γίνω πιο απαιτητικός και θα επισημαίνω τις όποιες παραλείψεις στην εταιρεία. Αν κάνουμε το ίδιο όλοι μας, νομίζω ότι θα τους αναγκάσουμε να πλησιάσουν το τέλειο. Αν εξαιρέσεις τους FF, όπου το μελάνι είναι περισσότερο από ότι θα έπρεπε και ελάχιστες (2 ή 3) θολές σελίδες σε 2 τόμους της συλλογής, γενικά είμαι ευχαριστημένος. Παραβλέπω κάποια λάθη στα άρθρα και στα έξτρας. Το τελευταίο που έγινε ήταν όντως χοντράδα και δεν δικαιολογείται για μια εταιρεία με τόσες πολλές εκδόσεις. Ας δούμε πως θα τα "μπαλωσουν" και στη συνέχεια το συζητάμε. Γενικά δεν είναι καλό να παίρνουμε αποφάσεις "εν θερμώ", που ίσως μελλοντικά μετανιώσουμε. Επίσης αναφέρεις την Hachette ως παράδειγμα. Όμως προσωπικά σε τόμους που αγόρασα από τη σειρά graphic novels της Marvel, έτυχα λίγες θολές - διπλοτυπομενες σελίδες, κάτι που με ενόχλησε, αλλά το θεωρώ φυσιολογικό αφού εκτυπώνονται χιλιάδες τεύχη. Ουδείς τέλειος. 

 

Υ. Γ. 1 Για να μη παρεξηγηθώ, δεν υποστηρίζω την εταιρεία και δεν δίνω συγχωροχαρτι, άπλα θεωρώ ότι λάθη έγιναν, γίνονται και θα γίνονται, αρκεί να υπάρχει θέληση για να διορθώνονται. 

Υ. Γ. 2 Ίσως οι νεότεροι να μην έχουν συνηθίσει σε εκδοτικά λάθη, αλλά δεν πρέπει να συγκρίνουμε ανόμοιες εκδόσεις. Άλλο η εβδομαδιαία (βλ. Radnet), άλλο η δεκαπενθημερη (βλ. Hachette) και άλλο η έκτακτη (βλ. Anubis - Οξύ). 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6617
  • Achievement Points:  1745
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6281 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν αγοράζω την σειρά, γενικά έχω κόψει τα υπερηρωικά εδώ και χρόνια με κάποιες εξαιρέσεις ίσως κάποιων graphic novels.

Παρακολουθώ όμως την συζήτηση με ενδιαφέρον, και έχω την εξής άποψη για το θέμα με το λάθος τύπωμα, αν εγώ ήθελα μόνο αυτό το τεύχος το οποίο πλήρωσα και δεν θέλω να πάρω άλλο είναι πολύ λάθος να βάλει το λάθος σε άλλο τόμο, δεν μπορεί να με υποχρεώσει να πάρω κάτι που δεν θέλω για να διορθώσει το λάθος του ο εκδότης. Η μόνη πραγματική λύση είναι επιστροφή των κακέκτυπων και αντικατάσταση ή αν θέλει να κινηθεί αλλιώς δυνατότητα επιστροφής χρημάτων σε όποιον δεν θέλει κάποια άλλη λύση(όπως να μπει σε άλλο τόμο ή να δοθεί σαν μικρό τεύχος), όταν μου πουλάς αυτό για τόσο πρέπει να είναι αυτό για τόσο.

:beer:

Επεξεργασία από Argail
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  633
  • Reputation:   4729
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

5 ώρες πριν, constantinople είπε:

Εξάλλου αναρωτιέμαι μήπως έβαλαν το τεύχος επίτηδες 2 φορές μέσα στον τόμο για να το... εμπεδώσουμε! :)

Έτσι είναι!

Στην σελίδα τους αναγγέλλει: 5 - 9 τεύχη κάθε τόμος!

 

5-9 tefxoi Screenshot_2022-06-08-14-26-15-177_com.android.chrome.jpg.12e190ea4d73774f7215717543ebff0b.jpg

 

Ο τόμος 37 είχε 10 τεύχη....κι επειδή θέλουν αυτά που λένε να είναι σωστά....:lol:

Τι να κάνουν, τι να κάνουν....

Βάλανε διπλό, ένα τεύχος κομβικό για το εμπεδώσουμε και να γίνει και τζέρτζελο πάλι!

 

:lol:

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

29 min ago , chrisbouk said:

Έτσι είναι!

Στην σελίδα τους αναγγέλλει: 5 - 9 τεύχη κάθε τόμος!

 

Οπότε και με 9 τεύχη πάλι hi-end είναι! Ρε παιδί μου οι σημερινοί αναγνώστες με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένοι! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Aν πάντως σας παρηγορεί αυτό, και η Hachette βλέπω έκανε πρόσφατα ένα σοβαρό λάθος επιμέλειας.

Δεν ξέρω αν συνέβη σε όλα τα αντίτυπα, αλλά ο τόμος #71 τυπώθηκε ανάποδα όπως θα δείτε στο παρακάτω βίντεο :)

 

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Το δικό μου αντίτυπο είναι κανονικότατο! 

 

Οπότε το συγκεκριμένο είναι κακέκτυπο. Απ'τ'αυτί και στον εκδότη να στ'αλλάξουν!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 λεπτό πριν, constantinople είπε:

Το δικό μου αντίτυπο είναι κανονικότατο! 

 

Οπότε το συγκεκριμένο είναι κακέκτυπο. Απ'τ'αυτί και στον εκδότη να στ'αλλάξουν!

 

Δεν είναι δικό μου.

Έχω πάνω από μισό χρόνο να πάρω τόμο της Hachette :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το είδα πρόσφατα το βιντεάκι και λέω κοίτα να δεις πως έτυχε σε παρουσίαση τόμου να βρεθεί κακέκτυπο.:oops: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45733
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το κακέκτυπο της Radnet θα είναι αυτό που θα περιλαμβάνει το 10ο τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.