Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τελικά μετά από ώριμη σκέψη 🤔 😆 προχώρησα σε συνδρομή 20 τευχών (37 έως 56). Το κόστος είναι 118€ ενώ η αγορά τους από το περίπτερο με τη νέα τιμή θα είναι 160€. Είναι σαν να πληρώνεις 15 τεύχη και να σου κάνουν δώρο τα υπόλοιπα 5. Καθόλου άσχημα. 

 

Υ. Γ. Να ευχαριστήσω το φίλο sap92, που μας ενημέρωσε για την αύξηση της τιμής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Mπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο ακρίβυνε το χαρτί;

Μην το πάω παραπέρα και ξεφύγει η συζήτηση.

Ας μείνουμε στο χαρτί, μιας κι αυτό μας "καίει" ως κομικσόφιλους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4439
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

16 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Mπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο ακρίβυνε το χαρτί;

Μην το πάω παραπέρα και ξεφύγει η συζήτηση.

Ας μείνουμε στο χαρτί, μιας κι αυτό μας "καίει" ως κομικσόφιλους.

Το χαρτί εντάσσεται στην κατηγορία "ανακυκλώσιμα υλικά", ότι δημιουργείται με βάση το χαρτί, τα πλαστικά κτλ. Οτιδήποτε καίει, λειτουργεί, μεταφέρει ή επεξεργάζεται με βάση το πετρέλαιο πήρε την ανιούσα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

7 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Το χαρτί εντάσσεται στην κατηγορία "ανακυκλώσιμα υλικά", ότι δημιουργείται με βάση το χαρτί, τα πλαστικά κτλ. Οτιδήποτε καίει, λειτουργεί, μεταφέρει ή επεξεργάζεται με βάση το πετρέλαιο πήρε την ανιούσα. 


Ok, κατανοητό :efxaristo:

Να μη ρωτήσω όμως για ποιο λόγο ανέβηκε το πετρέλαιο.

Δεν νομίζω να υπάρξει κάποιος να μου δώσει πειστική απάντηση :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Βλέποντας πόσες ιστορίες έγραφε ο Σταν Λη κάθε μήνα, απορώ πώς τα κατάφερνε. Η είσοδος νέων σεναριογράφων βοήθησε τους πάντες, και τον ίδιο τον Λη, και όλες οι σειρές ανέβηκαν επίπεδο.
Με τον Κίρμπυ που ζωγράφιζε κιόλας, η απορία μου είναι ακόμα μεγαλύτερη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 

Εμενα μου εχει προστεθει μια επιπλεον απορια. Πως γινεται να εχει ακριβυνει το χαρτι μονο στην Ελλάδα; 

 

Πως γινεται στην Ιταλικη σειρα που τρεχει εδω και 6 χρονια να διατηρειται σταθερη τιμη στα 7.99 ;   SUPER EROI CLASSIC - Gazzetta Store

Εχουν τοσο δυνατο αγοραστικο κοινο που κραταει ιδιες τιμες παρα τον αυξανομενο πληθωρισμο ;

:thinking:

 

 

Πριν από 1 ώρα, Laz33 είπε:

Να μη ρωτήσω όμως για ποιο λόγο ανέβηκε το πετρέλαιο.

Δεν νομίζω να υπάρξει κάποιος να μου δώσει πειστική απάντηση :)

 

Η δικια μου θεωρια ειναι οτι το ανεβαζουν σκοπιμα μεχρι να φτασει ο κοσμος σε τελμα ωστε να προοθησουν τα ηλεκτρικα αυτοκινητα και να αναγκαστουμε να χρησιμοποιουμε τις οποιεσδηποτε νεες πηγες ενεργειας εχουν στα πλανα τους.Να αναγκαστουμε δλδ να αποσυρουμε ολες τις παλιες τεχνολογιες γιατι οικονομικα δεν συμφερουν πια. Δε μιλαω για αυριο ή του χρονου αλλα για βαθος 10ετιας. 

 

Ολα αυτα βεβαια ειναι λογια για να λεμε,ετσι; Στα κομικς που μας ενδιαφερουν αμεσα μας χτυπανε υπουλα κατω απο τη μεση. Ειμαστε που ειμαστε λιγοι, ελπιζω να μη φτασουμε καποτε σε σημειο να πουμε : ο τελευταιας να κλεισει την πορτα :(

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

On 13/3/2022 στο 2:07 ΜΜ, theforce είπε:

... Πάντως η συνδρομή των Πορτογάλων είναι 529 ευρώ για 60 τεύχη! Ξεκίνησαν τη σειρά μέσα στην κρίση. Στη Βραζιλία επίσης υπήρξε μια μικρή αύξηση κι έχει πάει στα 6,66 ευρώ από τα 6,3.

Γενικά λόγω της κρίσης φοβαμαι ότι το "καλά" στις πωλήσεις με συνθήκες προ 6μήνου, ίσως να μην αρκεί για τις τωρινές συνθήκες. Ελπίζω να αντέξει η ελληνική σειρά με σταθερή τιμή. Κι ας διαβάζω Μόλεκιουλ Μαν, Ρεντ Γκόουστ και Εξεκιούσιονερ εναντίον Τζεβλαμπλόκουμ Θινγκ και χωρίς αρίθμηση σελίδων και χωρίς στηλη αναγνωστών κλπκλπ.

 

Με τιμή 8 και 8,5 ευρώ, δε νομίζω ότι θα συνέχιζα τη συλλογή...

 

 

On 13/3/2022 στο 2:55 ΜΜ, theforce είπε:

...

Στα 8 ευρώ, δεν ξέρω κατά πόσο θα με καλύπτει η σειρά ως έκδοση. Ας πούμε, αν είχε ξεκινήσει από τα 8 ευρώ, ίσως και να μην την ξεκινούσα.

Οι καιροί γίνονται πιο δύσκολοι και για τους αναγνώστες.


Βέβαια, για τους Πορτογάλους μου κάνει ακόμη μεγαλύτερη εντύπωση που το ξεκινάνε από τα 9 ευρώ... Για να το ξεκινάνε από τα 9 ευρώ, ή υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στο κόστος ή έχουν άλλου είδους πρόβλημα οι εκδότες :lol: .

 

On 18/4/2022 στο 2:02 ΠΜ, theforce είπε:

...

Δυσκολεύτηκα λίγο να βρω τον τόμο του Άιρον Μαν. Λόγω  της κατάστασης που επικρατεί με τις απίστευτες αυξήσεις, προσωπικά ανησύχησα που δεν το βρήκα στο περίπτερο που το αγόραζα σταθερά τόσους μήνες. Δεν το είδα ως θετική εξέλιξη. Σε συνθήκες Σεπτεμβρίου 2021 πιστεύω ότι το υπάρχον αναγνωστικό κοινό θα αρκούσε για την επέκταση της σειράς. Τώρα τα πράγματα δυσκολεύουν. Ακόμη κι αν είμαστε σε γενικές γραμμές εξασφαλισμένοι ότι θα κυκλοφορήσουν οι 60 πρώτοι τόμοι, φοβάμαι για περικοπές σε τιραζ, ποιότητα, επιμέλεια (και να λέμε τι καλή που ήταν η επιμέλεια στους πρώτους τόμους :lol: ) ή για καμιά αύξηση τιμής (πλην συνδρομητών). Και φοβάμαι πάρα πολύ για την επέκταση. Βέβαια, μέχρι το τέλος της χρονιάς που θα συμπληρωθεί η εξηντάδα, έχουμε καιρό...

 

Ήταν αναπόφευκτο... Το φοβόμουν από τον Μάρτιο. Ήλπιζα ότι λόγω συνδρομών ίσως να τη γλυτώναμε μέχρι την 60άδα, όμως τα πράγματα έχουν ξεφύγει εντελώς. Και μάλλον θα χειροτερέψουν κι άλλο. Οπότε, ήρθε το αναμενόμενο, "αύξηση τιμής (πλην συνδρομητών)"

Οι Πορτογάλοι που ξεκινησαν τη σειρά μέσα στην κρίση, κάτι ήξεραν και το ξεκίνησαν στα 9 ευρώ.

Σχετικά με τους φόβους μου, φαίνεται πως τελικά επιλέχθηκε η λύση της αύξησης τιμής μόνο και όχι με συνδυασμό περαιτέρω μείωσης ποιότητας. Θα το δούμε στην πορεία.

Πάντως, κι εγω τελικά πήρα την αύξηση πιο ελαφριά από ότι τον Μάρτιο που το περίμενα...

Συνδρομή δεν θα κάνω γιατί πάντα δίνω κάτι στο κούριερ, ό,τι κι αν φέρνει, οπότε δεν θα ειχα τελικά σημαντικό οικονομικό όφελος.


Θα συνεχίσω στα 8 ευρώ λοιπόν, και από το περίπτερο. Όμως νομίζω ότι θα αρχίσω να γίνομαι πιο απαιτητικός. Αν δεν μένω ικανοποιημένος από αυτό που αγοράζω, θα αρχίσω να κόβω τίτλους που δεν με ενθουσιάζουν.

Ειδικά αν συνεχιστούν και τα παρατράγουδα στο χρώμα, θα αρχίσουν οι περικοπές. Πρώτος θα φύγει ο Ντεαρντεβιλ. Θα μείνω μάλλον πιστός σε Σπάιντερμαν και ΦΦ (παρόλο που στον Σπάιντερμαν υπάρχει πρόβλημα χρώματος τελευταία), ενώ στα υπόλοιπα θα υπάρξουν επιλεκτικές αγορές. Έτσι το σκέφτομαι, ΑΝ δω κατι πολύ αρνητικό που να επιμένει.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δεν ξέρουμε πόσο θα αντεξουν και οι Ιταλοί. Οι συνθηκες της τελευταιας χρονιας ειναι εντελώς διαφορετικές, ειδικά το τελευταιο εξάμηνο. Οι Πορτογάλοι που ξεκινησαν τη συλλογή τον Μάρτιο, μέσα στην κρίση, την ξεκινησαν από τα 9 ευρώ.

 

Για το χαρτί, το πρόβλημα είχα διαβασει ότι ειναι παγκόσμιο.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Λόγω παραθέσεων που είχα προσθέσει, για να δείξω τι φοβόμουν εδώ και μηνες, το σχόλιό μου για την αύξηση πέρασε στην "Κουβεντούλα".

Μια και η κουβέντα όμως γίνεται εδώ, ξαναγραφω το σχόλιο χωρις τις παραθέσεις.

 

Ήταν αναπόφευκτο... Το φοβόμουν από τον Μάρτιο. Ήλπιζα ότι λόγω συνδρομών ίσως να τη γλυτώναμε μέχρι την 60άδα, όμως τα πράγματα έχουν ξεφύγει εντελώς. Και μάλλον θα χειροτερέψουν κι άλλο. Οπότε, ήρθε το αναμενόμενο, "αύξηση τιμής (πλην συνδρομητών)"

Οι Πορτογάλοι που ξεκινησαν τη σειρά μέσα στην κρίση, κάτι ήξεραν και το ξεκίνησαν στα 9 ευρώ.

Σχετικά με τους φόβους μου, φαίνεται πως τελικά επιλέχθηκε η λύση της αύξησης τιμής μόνο και όχι με συνδυασμό περαιτέρω μείωσης ποιότητας. Θα το δούμε στην πορεία.

Πάντως, κι εγω τελικά πήρα την αύξηση πιο ελαφριά από ότι τον Μάρτιο που το περίμενα...

Συνδρομή δεν θα κάνω γιατί πάντα δίνω κάτι στο κούριερ, ό,τι κι αν φέρνει, οπότε δεν θα ειχα τελικά σημαντικό οικονομικό όφελος.


Θα συνεχίσω στα 8 ευρώ λοιπόν, και από το περίπτερο. Όμως νομίζω ότι θα αρχίσω να γίνομαι πιο απαιτητικός. Αν δεν μένω ικανοποιημένος από αυτό που αγοράζω, θα αρχίσω να κόβω τίτλους που δεν με ενθουσιάζουν.

Ειδικά αν συνεχιστούν και τα παρατράγουδα στο χρώμα, θα αρχίσουν οι περικοπές. Πρώτος θα φύγει ο Ντεαρντεβιλ. Θα μείνω μάλλον πιστός σε Σπάιντερμαν και ΦΦ (παρόλο που στον Σπάιντερμαν υπάρχει πρόβλημα χρώματος τελευταία), ενώ στα υπόλοιπα θα υπάρξουν επιλεκτικές αγορές. Έτσι το σκέφτομαι, ΑΝ δω κατι πολύ αρνητικό που να επιμένει.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 ώρες πριν, Laz33 είπε:


Ok, κατανοητό :efxaristo:

Να μη ρωτήσω όμως για ποιο λόγο ανέβηκε το πετρέλαιο.

Δεν νομίζω να υπάρξει κάποιος να μου δώσει πειστική απάντηση :)

 

Η ερώτησή σου είναι πολύ καλή. Η απάντηση είναι μία, καθόλου πειστική, αλλά ταυτόχρονα απόλυτα κατατοπιστική.

Politics. Όλο το ζουμί είναι η διαχείριση/ανατίμηση/μεταφορά/διανομή της ενέργειας. Όλα για αυτό γίνονται. Ανέκαθεν. Ή όπως το έλεγαν παλιά εξαπανέκαθεν πάντα . 

 

Τελείως αναμενόμενη η ανατίμηση. Άργησε κιόλας.

 

Θα ήθελα να σχολιάσω και κάτι που έγραψε ο @ nikolas12  Πιο πάνω.

Με αφορμή αυτή τη συλλογή, αλλά και άλλα που διαβάζω σε άλλα μέρη, αλλά και κάποια που διάβασα σε μια συζήτηση για αναγνώστες ή συλλέκτες, πρέπει να ξεπεράσουμε τα δεσμά που λέγονται "αγοράζω τα πάντα ακόμα και αν δεν μπορώ για να μην έχω τρύπες στη συλλογή μου". Παιδιά όλα μια ιδέα είναι. Αν σκεφτείς πόσα μαζεύουμε και δεν τα ξαναδιαβάζουμε ποτέ. Εγώ προσωπικά εδώ και πολύ πολύ καιρό έχω ξεπεράσει αυτά τα δεσμά. Αγοράζω ότι μου αρέσει χωρίς να έχω ψυχαναγκασμούς. Την παρούσα σειρά την παρακολούθησα μέχρι που βαρέθηκα (κάπου στον τόμο 17. Από εκεί και πέρα αγόρασα 2-3 τόμους που ήθελα. Δεν θα κάτσω να πάρω πράγματα που θα διαβάσω με το ζόρι μην τυχόν και έχω τρύπες. Είναι και αυτό μια σκέψη

 

 

Επεξεργασία από Manitou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Για τη διατήρηση της υψηλής ποιότητας λένε. Σφραγισμένος τόμος και βλέπω αυτό το έκτρωμα μέσα;;;  Έλα τώρα μας κοροϊδεύουν και στα μούτρα μας :out:

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20220603_125031.jpg

IMG_20220603_125026.jpg

IMG_20220603_125022.jpg

IMG_20220603_125014.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μόλις πήρα στα χέρια μου τον 35ο τόμο της σειράς. Από το πρώτο ξεφύλλισμα, παρατήρησα ότι σχέδια και χρώματα είναι εξαιρετικα👏, όπως και το πολύ ωραίο εξώφυλλο👍. Καλή ανάγνωση σε όλους. 

 

Άρχισαν οι ανατιμήσεις. Screenshot_2022-06-03-14-54-12-494_com.android.chrome.thumb.jpg.9e5f9beecbbf7699a85dde05bf47b821.jpgScreenshot_2022-06-03-14-54-48-723_com.android.chrome.thumb.jpg.b2b0b89152a7c7ed7d854ef888886ce3.jpg

 

Υπάρχει όμως ακόμη αυτό.... 

Screenshot_2022-06-03-14-56-06-319_com.android.chrome.thumb.jpg.637e75523758ef686f862fa4630a3377.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ αγόραζα μόνο spidey και η αύξηση του 1 ευρώ, δεν είναι τεράστια αλλά είναι αύξηση. ¨Ήμουν ήδη σκεπτικός στο να σταματήσω και το 7ευρω λόγω οικονομικών δυσκολιών, ήρθε λοιπόν η Radnet να με βγάλει από την δύσκολη θέση.

Όσο για ποιο λόγο ακριβαίνουν όλα, είναι βάση παγκοσμίου σχεδίου των "διοικούντων". Δεν θα επεκταθώ γιατί some people are not ready to be unplugged... The truth is out there...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

9 ώρες πριν, Manitou είπε:

Η ερώτησή σου είναι πολύ καλή. Η απάντηση είναι μία, καθόλου πειστική, αλλά ταυτόχρονα απόλυτα κατατοπιστική.

Politics. Όλο το ζουμί είναι η διαχείριση/ανατίμηση/μεταφορά/διανομή της ενέργειας. Όλα για αυτό γίνονται. Ανέκαθεν. Ή όπως το έλεγαν παλιά εξαπανέκαθεν πάντα .

 

Καλά, το ότι η αύξηση στα καύσιμα (και γενικότερα) είναι θέμα πολιτικής, είναι το μόνο σίγουρο.
Απλώς ψάχνω μια ακόμα πιο κατατοπιστική απάντηση.
Ο ManaLeak έριξε λίγο "ψωμάκι" μ΄αυτό που είπε σχετικά με την "πράσινη ανάπυξη".

Κι εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω. Πάνε να προωθήσουν νέες, ντεμέκ οικολογικές, τεχνολογίες. Και για να μας πείσουν ότι είναι η μόνη λύση του μέλλοντος, ακρίβυναν ό,τι σχετίζεται με ορυκτά καύσιμα.

Τέλος πάντων, ας μην το συνεχίσω. Δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος για τέτοιες αναλύσεις :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Εγώ αγόραζα μόνο spidey και η αύξηση του 1 ευρώ, δεν είναι τεράστια αλλά είναι αύξηση. ¨Ήμουν ήδη σκεπτικός στο να σταματήσω και το 7ευρω λόγω οικονομικών δυσκολιών, ήρθε λοιπόν η Radnet να με βγάλει από την δύσκολη θέση.

Όσο για ποιο λόγο ακριβαίνουν όλα, είναι βάση παγκοσμίου σχεδίου των "διοικούντων". Δεν θα επεκταθώ γιατί some people are not ready to be unplugged... The truth is out there...

 

Μαλλον φιλε δεν σε τραβαει και τοσο η σειρα γιαυτο ψαχνεις υποσυνειδητα αφορμη να την σταματησεις...Ο Σπαιντερμαν βγαινει το γρηγοροτερο μια φορα ανα 6 βδομαδες. Αρα ουσιαστικα το 1 ευρω δεν ειναι το προβλημα. Σε καταλαβαινω ομως απολυτα οπως το σκεφτεσαι. Δεν ειναι θεμα χρηματων ειναι και θεμα αν αυτο που αγοραζεις αξιζει τα λεφτα που δινεις.

Ο καθενας κανει το δικο του κουμαντο στα οικονομικα του,οπότε δε σε αδικω καθολου που σκεφτεσαι να σταματησεις την αγορα.

 

Μολις εστειλα email ζητωντας να μου γινει αλλαγη στον προβληματικο τομο. Η απαντηση τους θα κρινει κατα πολυ και για μενα τη συνεχιση ή οχι.

 

:havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

να παραθεσω ενα γεγονος σημερινο  

το πρωτο τευχος το πηρα απο περιπτερο και μετα αρχισα 20αδες συνδρομης απο την εταιρια 

εκανα και μια ανανεωση εχθες απο το 41 μεχρι 60 

σημερα με πηραν απο την εταιρια και μου ειπαν οτι το 41 το εχω ηδη στην προηγουμενη συνδρομη (20 αδα )   οποτε με ξεκινανε απο το 42 και μου επιστρεψανε τα χρηματα του 41 ........

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

20 λεπτά πριν, nikos99 είπε:

να παραθεσω ενα γεγονος σημερινο  

το πρωτο τευχος το πηρα απο περιπτερο και μετα αρχισα 20αδες συνδρομης απο την εταιρια 

εκανα και μια ανανεωση εχθες απο το 41 μεχρι 60 

σημερα με πηραν απο την εταιρια και μου ειπαν οτι το 41 το εχω ηδη στην προηγουμενη συνδρομη (20 αδα )   οποτε με ξεκινανε απο το 42 και μου επιστρεψανε τα χρηματα του 41 ........

 

Εγώ δε θα σταθω στην καλή τους πρόθεση, που μπραβο τους, αλλά στο γεγονός ότι δεν ειπαν/ρώτησαν άμα θέλεις να πάει η συνδρομη από το 42-61... 

Λέτε αραγε να πάει για φούντο η σειρά; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

H ανατίμηση σε τόμους που έχουν κυκλοφορήσει είναι απαράδεκτη πάντως. Δεν ξέρω αν κάνουν ανατυπώσεις που κοστίζουν, αλλά έλεος, το στοκ τους πουλάνε. Έτσι θέλουν να βγάλουν κέρδος, καταλαβαίνω να ανεβαίνει η τιμή 1 ευρώ με τα υπάρχοντα κόστη, αλλά οι πρώτοι ξέρω 30τόσοι τόμοι τυπώθηκαν με άλλη τιμή χαρτιού και άλλα κόστη πρώτων υλών, εκεί είναι θέμα κερδοσκοπίας.

 

Όσον αφορά το ακριβό πετρέλαιο που λένε πολλοί, πέραν της ενεργειακής κρίσης που υπάρχει λόγω πολέμου, εμπλέκεται και το περιβαλλοντικό (που το τι έρχεται, το φαντάζεστε), αλλά και η κερδοσκοπία. Να πούμε ότι και τώρα η αύξηση της βενζίνης είναι αποτέλεσμα κερδοσκοπίας, αφού η πρώτη ύλη πήγε στο διυλιστήριο πριν μήνες, άρα πληρώνουμε την αύξηση της τιμής παλιότερα επεξεργασμένης βενζίνης με βάση την αύξηση της πρώτης ύλης που αγοράζεται σήμερα καθώς και ΕΦΚ επί των αυξήσεων. Τέσπα πολυπαραγοντικό θέμα, μην το αναλύσω εδώ.

 

Πάντως μια συνδρομή λέω να την τσιμπήσω από τον τόμο 40 και μετά, πλέον συμφέρει, αλλά αυτό το μήνα δεν έχω πληρωθεί ακόμα, άρα ίσως κάνω υπομονή και ελπίζω να μην ανατιμηθεί η τιμή της συνδρομής.

  • Like 12
  • Ουδέτερο 1
  • Respect 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

48 min ago , Mandrake said:

102524058_Radnet.thumb.jpg.9befbe950878727ccde806f15a5a80d9.jpg

 

Εχει ορθογραφικό μέχρι και στο χαρτί για την ανανέωση της συνδρομής: Τον Στιβ Ντίτκο τον λέει Ντίκτο!  :wow:

 

Το έκαναν επίτηδες φυσικά, για να μην ξεχνάμε το έξτρα παιχνίδι "βρες το λάθος επιμέλειας" που περιέχει κάθε τεύχος και κάνει θραύση στο φόρουμ μας!  :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2264 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπάρχουν κι άλλα λάθη :)

Επεξεργασία από doom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5475
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Εγώ δε θα σταθω στην καλή τους πρόθεση, που μπραβο τους, αλλά στο γεγονός ότι δεν ειπαν/ρώτησαν άμα θέλεις να πάει η συνδρομη από το 42-61... 

Λέτε αραγε να πάει για φούντο η σειρά; :thinking:

Αν η εταιρεία δεν έχει αποφασίσει ακόμη την επέκταση της σειράς, λογικό είναι να ανανεώσει τη συνδρομή του φίλου nikos99 έως το 60ο τεύχος. Εγώ πάντως δεν θα το χαρακτήριζα καλή πρόθεση, αλλά ως επαγγελματισμο που επιδεικνύουν οι εργαζόμενοι της radnet. Να λέμε και τα θετικά της εταιρείας. Σίγουρα στο θέμα επιμέλειας στο περιεχόμενο των τευχών, θα μπορούσαν να πάνε καλύτερα. Όμως όπως είχα γράψει σε παλιότερη ανάρτηση μου, δεν υπάρχει ακόμη εμπειρία σε τέτοιου είδους εκδόσεις και γι' αυτό υπήρχαν τόσα προβλήματα αρχικά, τα οποία έχουν ελαττωθει αισθητά. 

Υ. Γ. 1 Έως αυτή τη στιγμή που μιλάμε η συνδρομη παραμένει στα 118€. Αυτό το μεταφράζω ως στοχευμενη κίνηση της radnet στο να προσελκύσει σταθερούς πελάτες, επιβραβευοντας τους συνδρομητές της. 

Θεωρώ ότι είναι στη σωστή κατεύθυνση η ενέργεια αυτή, γιατί αποκτώντας σταθερό πελατολόγιο θα μπορέσει να επενδύσει και να επεκτείνει της όποιες εκδόσεις της. (Δεν αναφέρομαι μόνο για τους κλασικους υπερήρωες). 

Υ. Γ. 2 Στη χώρα μας η συνδρομή είναι κάτι που δεν το έχουμε συνηθίσει. Μέσα σε αυτούς βάζω και τον εαυτό μου. Αρχικά ήμουν πολύ επιφυλακτικός με την προοπτική της συνδρομής, αλλά διαβάζοντας σχόλια από φίλους του φόρουμ και λόγω των οικονομικών δεδομένων, προχώρησα σε αυτή, τη χθεσινή ημέρα. Μάλιστα εξεπλάγη ευχάριστα, όταν σήμερα έλαβα e-mail από την εταιρεία, ότι έστειλε τα πρώτα τεύχη με courier. 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Εχει ορθογραφικό μέχρι και στο χαρτί για την ανανέωση της συνδρομής: Τον Στιβ Ντίτκο τον λέει Ντίκτο!  :wow:

 

Το έκαναν επίτηδες φυσικά, για να μην ξεχνάμε το έξτρα παιχνίδι "βρες το λάθος επιμέλειας" που περιέχει κάθε τεύχος και κάνει θραύση στο φόρουμ μας!  :)

 

 

Αφού δε λέει Τικτόκ καλά είμαστε... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55391
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τικτόκ θα ήταν πολύ προφανές... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Έχει μία λογική να παραμείνει η συνδρομή στην ίδια τιμή. Στέλνοντας περισσότερο κόσμο στη συνδρομή εξασφαλίζεις ότι θα αγοράζεται η συλλογή πλήρης και ενδέχεται να τονωθούν λιγότερο εμπορικοί ήρωες. Θα χτυπήσω κι εγώ μία συνδρομή και βλέπουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Tσιμπησα και εγω συνδρομουλα γιατι το κερδος των 40 ευρω ειναι πια σεβαστο.Άλλο 8 αλλο 6...Δεν συμφερει απο το περιπτερο πια παροτι μαρεσε η βολτουλα καθε Παρασκευη. :)

 

Μπορει καποιος που ειναι ηδη συνδρομητης να μου πει με ποια κουριερ τα στελνουν και ανα ποσους τομους τη φορα ? Εχω την εντυπωση ανα 3 αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.

 

Το λεω γιατι σιγουρα θα λειπω εκτος για διακοπες καποιο διαστημα, να ξερω πως να συννενοηθω με την κουριερ οταν δεν θα με βρουν στο σπιτι.

Ελπιζω να μην πετανε χυμα το δεμα στην πορτα της πολυκατοικιας και σου στελνουν ενα σμς οτι παραδωθηκαν... Προτιμω να περπατησω ή να οδηγησω μεχρι τα κεντρικα να τα παραλαβω με ασφαλεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  214
  • Reputation:   2284
  • Achievement Points:  233
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

8 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Μπορει καποιος που ειναι ηδη συνδρομητης να μου πει με ποια κουριερ τα στελνουν και ανα ποσους τομους τη φορα ? Εχω την εντυπωση ανα 3 αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.

 

 

Με ACS και τα στέλνουν ανάλογα με τα κέφια τους. Έχει τύχει και δύο τομάκια και τρία τομάκια και μία φορά τέσσερα τομάκια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις τώρα, Andysaurus είπε:

Με ACS και τα στέλνουν ανάλογα με τα κέφια τους. Έχει τύχει και δύο τομάκια και τρία τομάκια και μία φορά τέσσερα τομάκια. 

 

Σε ενημερωνουν με sms αμα δε σε βρουν ή σε παιρνουν καποιο τηλ ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  214
  • Reputation:   2284
  • Achievement Points:  233
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Γενικά η ACS τεχνολογικά είναι πιο εξελιγμένη από τις υπόλοιπες courier αφού με το που ξεκινάνε σε ενημερώνουν στο viber και σου δίνουν την επιλογή αν δεν θα είσαι σπίτι να επιλέξεις άλλη ημερομηνία παράδοσης. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4439
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το σκέφτομαι και εγώ για συνδρομή πλέον. Ίσως εν μέρει να είναι και καλύτερα. Θα πονεσει η τσέπη γιατί θα τα δώσουμε όλα μαζεμένα, αλλά για ένα 5μηνο σχεδόν μετά μόνο θα λαμβάνουμε. Το πιο σημαντικό είναι βέβαια ότι όσο πιο πολλές οι συνδρομές, τόσο περισσότερο αυξάνονται οι πιθανότητες της επέκτασης. Η εταιρία  θα έχει πλέον πιο σταθερά δείγματα του αγοραστικου κοινού της. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13501
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

37 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Το σκέφτομαι και εγώ για συνδρομή πλέον. Ίσως εν μέρει να είναι και καλύτερα. Θα πονεσει η τσέπη γιατί θα τα δώσουμε όλα μαζεμένα, αλλά για ένα 5μηνο σχεδόν μετά μόνο θα λαμβάνουμε. Το πιο σημαντικό είναι βέβαια ότι όσο πιο πολλές οι συνδρομές, τόσο περισσότερο αυξάνονται οι πιθανότητες της επέκτασης. Η εταιρία  θα έχει πλέον πιο σταθερά δείγματα του αγοραστικου κοινού της.

 

Αυτο ακριβως σκεφτηκα και εγω. 160 με 118 (120 θα πληρωσω εγω ζητησα με αντικαταβολη) ειναι διαφορά σεβαστη. Θα τσουξει στο σκασιμο αλλα μετα ξεμπερδευουμε μεχρι τελη Οκτωβριου. Βαλε στα υπερ οτι θα διαβαζουμε και τους τομους νωριτερα. Αμα ετσι βοηθαμε και στην επεκταση, ακομα καλυτερο κινητρο !

Την εκανα απο σημερα Κυριακη γιατι απο Δευτερα το φοβηθηκα μηπως το πανε 138....Αν και αμα ηταν θα το ειχαν αλλαξει ηδη.Αλλά better safe than sorry ή οπως θα το μετεφραζαν μπετερ σειφ δαν σορι.:)

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.