Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

54 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Ερώτηση:

Που βρίσκει κανείς τεύχος που έχασε κατά την κυκλοφορία του;

 

Φυσικό μέρος όπως περίπτερο πχ

Ευχαριστώ! 

 

@ Bilis  Εννοώ το τεύχος 9 μετά την Παρασκευή,που μπορώ να το βρω; 

Χωρίς να κάνω παραγγελία online και να δώσω παραπάνω σε μεταφορικά.

 

Α οκ. Απ' ότι έχω δει, τα παλιά τεύχη μένουν στα περίπτερα παραπάνω από μία εβδομάδα. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν συμβαίνει ακόμη αυτό. Μπορεί να ήταν προωθητική ενέργεια για τα πρώτα τεύχη μόνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

7 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Α οκ. Απ' ότι έχω δει, τα παλιά τεύχη μένουν στα περίπτερα παραπάνω από μία εβδομάδα. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν συμβαίνει ακόμη αυτό. Μπορεί να ήταν προωθητική ενέργεια για τα πρώτα τεύχη μόνο.

 

Και αν το κάνουν θα είναι στα κεντρικά.Βέβαια για μένα είναι κανά δίωρο  πήγαινε-έλα να πάω στην Ομώνοια να δω.Αν το κάνω και δεν το βρω θα ξενίσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σήμερα πέρασα από Ομόνοια και στο σταντ της αρχής της Πανεπιστημίου είχε το Iron man, και τα 2 τελευταία φ4 (τόμοι 7 και 9). Εγώ ως πρεζάκι πέρασα μπας και βγήκε το 10 από Τετάρτη αλλά τζίφος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

 Εννοώ το τεύχος 9 μετά την Παρασκευή,που μπορώ να το βρω; 

Χωρίς να κάνω παραγγελία online και να δώσω παραπάνω σε μεταφορικά.

Επειδη εχω αγορασει ολα ως τωρα τευχος τευχος απο περιπτερα ,παντα πετυχαινα και 1-2 τομους που ειχαν ξεμεινει απο την προηγουμενη βδομαδα. Στη χειροτερη μπορεις να το βρεις σε καποιο γκρουπακι με αγοραπωλησειες ή στη ΛΕΦΙΚ αν το εχουν καποια στιγμη.

:cheers2:

 

Εφοσον μενεις Αθηνα δεν υπαρχει επιλογη παραλαβη απο το καταστημα της Radnet ? Στο σαιτ τους λενε Νεα Φιλοθεη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

57 λεπτά πριν, MARIELOS είπε:

Σήμερα πέρασα από Ομόνοια και στο σταντ της αρχής της Πανεπιστημίου είχε το Iron man, και τα 2 τελευταία φ4 (τόμοι 7 και 9). Εγώ ως πρεζάκι πέρασα μπας και βγήκε το 10 από Τετάρτη αλλά τζίφος.

 

Είναι και το σταντ τύπου στη Πλατεία Ομονοίας,που είναι και η είσοδος για το μετρό.Θα δοκιμάσω εκεί. 

 

8 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Επειδη εχω αγορασει ολα ως τωρα τευχος τευχος απο περιπτερα ,παντα πετυχαινα και 1-2 τομους που ειχαν ξεμεινει απο την προηγουμενη βδομαδα. Στη χειροτερη μπορεις να το βρεις σε καποιο γκρουπακι με αγοραπωλησειες ή στη ΛΕΦΙΚ αν το εχουν καποια στιγμη.

:cheers2:

 

Εφοσον μενεις Αθηνα δεν υπαρχει επιλογη παραλαβη απο το καταστημα της Radnet ? Στο σαιτ τους λενε Νεα Φιλοθεη

 

Απλά στα γνωστά για εμένα περίπτερα δεν έχω πετύχει κάτι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35116
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  47
  • Reputation:   190
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

Ερώτηση:

Που βρίσκει κανείς τεύχος που έχασε κατά την κυκλοφορία του;

 

Φυσικό μέρος όπως περίπτερο πχ

Ευχαριστώ! 

 

@ Bilis  Εννοώ το τεύχος 9 μετά την Παρασκευή,που μπορώ να το βρω; 

Χωρίς να κάνω παραγγελία online και να δώσω παραπάνω σε μεταφορικά.

 

https://www.gb-publishingservices.gr/index.php?route=product/category&path=123_166


"Για αποστολή και παραλαβή σε συνεργαζόμενο σημείο πώλησης δεν υπάρχει χρέωση"
Δίκτυο Διανομής
https://www.gb-publishingservices.gr/diktyo-dianomis

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

7 λεπτά πριν, Riddick είπε:

https://www.gb-publishingservices.gr/index.php?route=product/category&path=123_166


"Για αποστολή και παραλαβή σε συνεργαζόμενο σημείο πώλησης δεν υπάρχει χρέωση"
Δίκτυο Διανομής
https://www.gb-publishingservices.gr/diktyo-dianomis

 

 

Θα με πιστέψεις αν σου πω πως επειδή έχει ιστοσελίδα η συλλογή (που μπορείς να πάρεις τεύχη από εκεί) πίστευα οτι δεν θα υπήρχε στο gbpublishing;

 

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Θεμα τυχης νομιζω παιδια. Στο δικο μου παντα αξιοπιστο ψιλικατζιδικο εχει αυτη τη στιγμη τα τευχη 7 και 8. Ισως και εκ παραδρομης βεβαια καθως το 9 δεν του το εφεραν ποτε και του εφεραν ξανα το 7. Τους ενημερωσε ο ανθρωπος για το λαθος και ελπιζω να του φερουν την Παρασκευη εστω μαζι με το αλλο. Αν οχι θα κοιταξω αλλου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Σήμερα παρέλαβα το 8 που για κάποιο λόγο δεν είχε φέρει ο περιπτεράς μου, ευτυχώς ήθελα να παραγγείλω και κάτι WRC γιατί αλλιώς ξυρίζουν ελαφρώς τα μεταφορικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Σε όλα τα ψιλικατζίδικα και περίπτερα, βρίσκω 1 ή και τα 2 προηγούμενα. Έχω βρει όμως ένα περίπτερο στο Σύνταγμα, Όθωνος και Φιλελλήνων γωνία, που έχει σχεδόν όλα τα προηγούμενα (μόνο το 1ο δεν είχα δει πριν μια βδομάδα). Επίσης, για οποιοδήποτε προηγούμενο τεύχος που τυχόν δεν υπάρχει εκείνη τη στιγμή, ο περιπτεράς δέχεται παραγγελίες. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι κλείνει στις 4:00 το μεσημέρι (πλην Σαββάτων, που πάει μέχρι τα ξημερώματα. Κυριακή κλειστά)

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε αρκετά περίπτερα της περιοχής μου μπορεί να τύχει να βρω 1-2 τεύχη και τον τόμο που βγήκε 2 βδομάδες πριν. Λογικά κάπου εκεί, μέχρι δύο βδομάδες, είναι το διάστημα που μπορεί να βρει κάποιος τον τόμο που έχασε αν είναι τυχερός βέβαια και δεν τα έχουν πάρει όλα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32412
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Kι εγώ που πήρα τον 9ο τόμο την Κυριακή είδα ότι είχε μείνει ένα αντίτυπο απ΄τον τόμο 8 με τον Θορ.

 

Σε άλλα νέα στο site της εκδοτικής δείχνει ότι ο τόμος 11 με τον Spider-Man θα κυκλοφορήσει κανονικά, σε μια βδομάδα δηλαδή (στις 17/12) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε ξέρω αν είχατε ενημέρωση στο e-mail σας ή το έχει αναφέρει ήδη κάποιος, αλλά με το κουπόνι που έδινε σε e-mail η "Radnet" λόγω της Black Friday, μπορούσε κάποιος να βάλει και συνδρομή με 10€ φθηνότερα, επομένως έβγαινε στα 108€! Το δοκίμασα και μειώνεται αλλά δεν έφτασα να την κάνω διότι είχα δώσει πάλι παραγγελίες με κόμικς και είχα επιπλέον υποχρεώσεις, οπότε είμαι ακόμη με τη διανομή περιπτέρου... Αν σας έχει έρθει κουπόνι και δεν το πήρατε χαμπάρι, ίσως ισχύει ακόμη!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, Mandrake είπε:

Δε ξέρω αν είχατε ενημέρωση στο e-mail σας ή το έχει αναφέρει ήδη κάποιος, αλλά με το κουπόνι που έδινε σε e-mail η "Radnet" λόγω της Black Friday, μπορούσε κάποιος να βάλει και συνδρομή με 10€ φθηνότερα, επομένως έβγαινε στα 108€! Το δοκίμασα και μειώνεται αλλά δεν έφτασα να την κάνω διότι είχα δώσει πάλι παραγγελίες με κόμικς και είχα επιπλέον υποχρεώσεις, οπότε είμαι ακόμη με τη διανομή περιπτέρου... Αν σας έχει έρθει κουπόνι και δεν το πήρατε χαμπάρι, ίσως ισχύει ακόμη!

Προς το παρον προτιμω να αγοραζω τομο τομο απ τα περιπτερα γιατι μετα τα προσφατα τραγικα που αντίκρισα δεν εμπιστευομαι οτι ο διανομεας θα μου φερει σπιτι αυτο ακριβως που θελω. Ξερω χανω λεφτα ετσι αλλα τουλαχιστον κερδιζω την ηρεμια μου.

Αυτο με το κουπονι 1η φορα το ακουω παντως !

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Λοιπόν με λίγη τύχη κατάφερα και πήρα το τεύχος 9.Τώρα έχω νέο "milestone",ως το τεύχος 10 και στη καλύτερη ως το τεύχος 12. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32412
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 ώρα πριν, O Φρατζάτος είπε:

Λοιπόν με λίγη τύχη κατάφερα και πήρα το τεύχος 9.Τώρα έχω νέο "milestone",ως το τεύχος 10 και στη καλύτερη ως το τεύχος 12. 

 

 

Πόσες φορές έχω πει "τέλος τα κόμικς, από δω και πέρα θα διαβάζω όσα έχω και το πολύ να παίρνω το καινούριο Λούκυ Λουκ και Αστερίξ όταν βγαίνει".
Και κάθε φορά στο μήνα, βαριά στο 2μηνο, έσπαγα κι άντε πάλι απ΄την αρχή.

Σίγουρα έχω μειώσει τις αγορές μου τον τελευταίο χρόνο αλλά δεν πιστεύω ότι θα καταφέρω ποτέ να τις σταματήσω εντελώς.
Νομίζω δεν είναι λύση να τα κόψεις μαχαίρι.
Μπορείς να τα περιορίσεις σε 1η φάση.
Αν έδινες ας πούμε 50€ το μήνα για κόμικς, τώρα μπορείς να δίνεις 25€.
Εκτός κι αν είσαι υπερβολικά ζορισμένος οικονομικά. Εκεί πάω πάσο. Εννοείται να τα κόψεις.

Τώρα όσον αφορά τη radnet, αν είναι να σταματήσεις στο 10, εγώ θα σου΄λεγα να πάρεις και το 11 έστω.
Είναι ο 2ος τόμος Spider-Man, θα έχουμε 1η εμφάνιση Λίζαρντ, Ελέκτρο και Ενφόρσερς. Δεν χάνεται αυτός ο τόμος.
Μήνες τον περιμένω να βγει :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαβάζοντας όλα τα σχόλια που σχετίζονται με την εν λόγω σειρά, δεν μπορώ να διαλέξω στρατόπεδο. Συμφωνώ και με τους φίλους που οργίζονται με τα λάθη και τις απροσεξίες, αλλά συμφωνώ και με τους φίλους που παίρνουν το θέμα πιο χαλαρά, αφού στην τελική πρόκειται για κόμικς.

Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι στο θέμα της προσοχής και της επιμέλειας, οι συντελεστές της Hachette έθεσαν τον πήχη πολύ ψηλά! Και ας μην έχουν ακόμα site εν έτει 2021:PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

19 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Πόσες φορές έχω πει "τέλος τα κόμικς, από δω και πέρα θα διαβάζω όσα έχω...
Και κάθε φορά [...] έσπαγα κι άντε πάλι απ΄την αρχή.

 

Η ιστορία της ζωής μου. :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 λεπτά πριν, Indian είπε:

Η ιστορία της ζωής μου.

Απ τα μικυ μαους για χαβαλε παιδακι,στα Λουκι Λουκ και στο ΚΟΜΙΞ Τερζοπουλου εφηβος,στην πληρη εγκαταλειψη για 15 χρονια,στην αναζητηση ΚΟΜΙΞ για κλεισιμο συλλογης περισι,στα Marvel πλεον φετος. Δεν τελειωνουμε ποτε !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Να πω ένα μπράβο στον @ Laz33  γιατί είσαι ο πρώτος που βλέπω που αναφέρεσαι στον Υπερ-Σκράλ ως "ο Υπερ-Σκραλ"  και όχι απλα "ένα Υπερ-Σκραλ". Γιατί ανήκει στον Kl'rt (προφέρεται Κλερτ) ο τίτλος κατα τη γνώμη μου.Οι άλλοι κατα τη γνώμη μου είναι κάπως δεύτεροι,κομπάρσοι .

 

Α και θυμάσαι που σου έλεγα για το Silver Surfer Parable που είχε σχεδιάσει ο Moebius; Τελικά είναι στην Αγγλική της έκδοση και γενικώς στη συλλογή της Hatchette,στο τεύχος Marvel Masters: Stan Lee.

 

 

@ ManaLeak13  Φαντάζομαι τι αφρούς θα έβγαζεις αν έβλεπες (ή όταν τους είδες αν τους έχεις πάρει) την πρώτη εκδοχή των τευχών 13 και 14 της Hatchette,Wolverine (1984) και Daredevil: Αναγέννηση (Born Again) αντίστοιχα.

 

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

26 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Φαντάζομαι τι αφρούς θα έβγαζεις αν έβλεπες (ή όταν τους είδες αν τους έχεις πάρει) την πρώτη εκδοχή των τευχών 13 και 14 της Hatchette,Wolverine (1984) και Daredevil: Αναγέννηση (Born Again) αντίστοιχα.

 

Οχι φιλε δεν εχω ασχοληθει καθολου με τους τομους της Hachette γιατι 1ον οταν ξεκινησαν εσπρωχνα οτι ειχα και δεν ειχα για το ΚΟΜΙΞ και 2ον δεν με τραβαει επειδη περιεχουν ιστοριες χωρις χρονολογικη σειρα. Αυτο που με κερδισε στη Radnet ειναι που το ξεκιναει απο την αρχη και οσο παει, καλα να ειμαστε να αγοραζουμε :cheers2:

 

Απο Marvel ασχετος ημουνα ,τους τελευταιους μηνες ψαχτηκα αρκετα ομως.Οτι ηξερα ηταν απο ταινιες που εχω δει πριν το 2012 και οτι animated series εβλεπα μικρος δεκαετια 90 στην TV. Το αγαπημενο μου βεβαια ηταν το αντιπαλο δεος ο Batman στο Star !

 

Tι ακριβως γινεται σε αυτους τους 2 τομους δεν εχω ιδεα !

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

11 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Οχι φιλε δεν εχω ασχοληθει καθολου με τους τομους της Hachette γιατι 1ον οταν ξεκινησαν εσπρωχνα οτι ειχα και δεν ειχα για το ΚΟΜΙΞ και 2ον δεν με τραβαει επειδη περιεχουν ιστοριες χωρις χρονολογικη σειρα. Αυτο που με κερδισε στη Radnet ειναι που το ξεκιναει απο την αρχη και οσο παει, καλα να ειμαστε να αγοραζουμε :cheers2:

 

Απο Marvel ασχετος ημουνα ,τους τελευταιους μηνες ψαχτηκα αρκετα ομως.Οτι ηξερα ηταν απο ταινιες που εχω δει πριν το 2012 και οτι animated series εβλεπα μικρος δεκαετια 90 στην TV. Το αγαπημενο μου βεβαια ηταν το αντιπαλο δεος ο Batman στο Star !

 

Tι ακριβως γινεται σε αυτους τους 2 τομους δεν εχω ιδεα !

 

Από τυπογραφικό στο τεύχος 14 απλά ένα εξώφυλλο ενώς "τευχακιού"  μέσα ήταν τυπωμένο ανάποδα (για την ακρίβεια ήταν το Daredevil (1963) τεύχος 233),τουλάχιστον σε εμένα ήταν,αλλά δεν εννοούσα αυτό.

 

Αν έχεις δει ένα τεύχος πως είναι τυλιγμένο σε ζελατίνα κλπ,έχει ενα χαρτάκι από πίσω με τη τιμή του,mail της μεταφορικής και το όνομα του τεύχους.

 

Ε αυτό το χαρτάκι απλά υπάρχει μαζί με το τεύχος και φεύγει με τη ζελατίνα,αλλά όταν πρωτοβγήκαν τα τεύχη 13 και 14 κάποιος είχε τον γαλαξιακό εγκέφαλο και το κόλλησε το χαρτί πάνω στο τεύχος.Με αποτέλεσμα αν κάποιος το τραβήξει και δεν προσέξει,να σκιστεί το οπισθόφυλλο.  

 

Αν προσέξεις και χρησιμοποιήσεις μωρομάντυλο,φεύγει και ευτυχώς για εκείνη την φουρνιά/πρώτη έκδοση των τευχών αυτών ήταν μόνο από όσο ξέρω.Που σημαίνει πως ευτυχώς δεν θα το ξαναδούμε (θέλω να ελπίζω) και τα δικά μου ήταν εντάξει/έφυγε το χαρτί χωρίς πρόβλημα.

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5481
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Χαράς Ευαγγέλια. Παραμονή Χριστουγέννων θα έχουμε άλλο ένα τεύχος της σειράς. Επιτέλους μετά από καιρό δεν έχουμε καθυστερήσεις στην κυκλοφορία και αποκταμε ρυθμό ανάγνωσης ιστοριών.😁

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1946
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

On 10/12/2021 στο 9:50 ΜΜ, Metatron89 είπε:

Διαβάζοντας όλα τα σχόλια που σχετίζονται με την εν λόγω σειρά, δεν μπορώ να διαλέξω στρατόπεδο. Συμφωνώ και με τους φίλους που οργίζονται με τα λάθη και τις απροσεξίες, αλλά συμφωνώ και με τους φίλους που παίρνουν το θέμα πιο χαλαρά, αφού στην τελική πρόκειται για κόμικς.

Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι στο θέμα της προσοχής και της επιμέλειας, οι συντελεστές της Hachette έθεσαν τον πήχη πολύ ψηλά! Και ας μην έχουν ακόμα site εν έτει 2021:PPP:

    H σειρά αυτή βγήκε με σκοπό ,να φέρει πάλι κοντά μας τα πρώτα τεύχη γνωστών ηρώων. Η συλλογή αυτή έχει τεύχη που τα πρωτότυπα είναι σπάνια και συλλεκτικά.Υποτίθεται έχει ιστορική και συλλεκτική αξία. Είναι σαν ένα βιβλίο ιστορίας να αναφέρει λάθος σημαντικές ημερομηνίες.Αν είναι να υπάρχουν σοβαρά λάθη τότε ποιος ο λόγος να τα αγοράσει κάποιος και να μην αγοράσει κάποια άλλα κόμιξ που μπορεί να έχουν και καλύτερες ιστορίες. Η εκδοτική είναι σα να ακυρώνει το ξεχωριστό στοιχείο που έχει αυτή η έκδοση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Δεν ξέρω σε ποιους εν τέλει απευθύνεται η συλλογή, αλλά στη Θεσσαλονίκη μου έφυγε ο πάτος να βρω τον τόμο 10. Και εδώ έρχεται το μεγάλο θέμα που είναι η διανομή. Πάω από εκεί που τα παίρνω συνήθως, δε βρίσκω το 10, ψάχνω από εδώ, από εκεί, καλά που πήγα στη μάνα μου και το βρήκα στη γειτονιά της. Σήμερα πάω πάλι στο περίπτερο της γειτονιάς μου και αντί να βρω το 11 βρήκα το 10 :damn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  524
  • Reputation:   5481
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το πρόβλημα τελικά είναι γενικό με τη διανομή. Πριν λίγες μέρες έστειλα e-mail στη radnet. Τους έγραψα τα εξής:  Ήθελα να σας ενημερώσω ότι ο αριθμός τόμων που έρχονται στα περίπτερα - μίνι μάρκετ στο Διδυμότειχο Έβρου είναι σχεδόν μηδενικός. Ενώ στα πρώτα τεύχη της σειράς υπήρχαν 3-4 τεύχη σε συγκεκριμένο μίνι-μάρκετ, από το τεύχος 6 και μετά φέρνουν 1 αντίτυπο. Ευτυχώς για μένα δεν έχω χάσει τεύχος, γιατί πηγαίνω κάθε Σάββατο για αγορά, όμως δεν είναι δυνατόν σε μια πόλη 9000 κατοίκων να υπάρχει αυτό το πρόβλημα διανομής. Μάλιστα τώρα που θα κυκλοφορήσει το Spider-Man δεν ξέρω αν θα προλάβω να το αγοράσω. Σε δεύτερο κεντρικό μαγαζί έχω διαπιστώσει ότι φέρνουν τα τεύχη με καθυστέρηση μίας εβδομάδας. Επίσης πως θα διευρυνθεί το αναγνωστικό κοινό των κόμικς, όταν υφίσταται αυτό το πρόβλημα διανομής.

 

Μου απάντησαν ότι ο αριθμός των τευχών σε κάποιο σημείο πώλησης εξαρτάται από τα τεύχη που διατίθενται. Όταν μετά από κάποιες βδομάδες δεν υπάρχει ζήτηση σε κάποιο μαγαζί - περίπτερο, τότε σταματούν την προμήθεια του. Τέλος μου είπαν ότι μπορώ να τα παραγγείλω. 

 

Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι έχουν περιορίσει τα αντίτυπα που εκδίδουν σε μεγάλο βαθμό και επανατροφοδοτούν σημεία πώλησης με παλιότερα τεύχη. Μετά από αυτή την εξέλιξη ανησυχώ για το μέλλον της σειράς.

Όπως και να έχει εμείς ως αναγνώστες των marvel κόμικς και νοσταλγοί των δεκαετιών 80 και 90 πρέπει να στηρίξουμε την έκδοση και να τη διαδώσουμε σε νεότερους αναγνώστες με την ελπίδα της ολοκλήρωσης των 60 τόμων αλλά και γιατί όχι την επέκταση της. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως κι εγώ την Παρασκευή που πήγα να βρω τον τόμο, 1 κομμάτι βρήκα εκεί που πηγαίνω συνήθως. Φέρνει κιόλας γενικά comics και αυτής της σειράς. Ενώ σε άλλα περίπτερα δεν πέτυχα ούτε ένα. Χωρίς να μένω και κάπου που να είναι τέρμα θεού

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35735
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   195
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1508 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εγώ τους πήρα τηλέφωνο για την  συνδρομή , συγκεκριμένα δεν μου έβγαζε επιλογή για τρεις δόσεις κ ζήτησα οδηγίες.

Όσο πήραν εσάς άλλο τόσο κ μένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  622
  • Reputation:   4647
  • Achievement Points:  644
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

21 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Όπως και να έχει εμείς ως αναγνώστες των marvel κόμικς και νοσταλγοί των δεκαετιών 80 και 90 πρέπει να στηρίξουμε την έκδοση και να τη διαδώσουμε σε νεότερους αναγνώστες με την ελπίδα της ολοκλήρωσης των 60 τόμων αλλά και γιατί όχι την επέκταση της. 

Συμφωνώ απόλυτα,  γιατί βλέπω και στην Αθήνα σε κεντρική γειτονιά όπως η δική μου, ο περιπτεράς μου να έχει το κάθε νέο τεύχος μέσα κρατημένο για μένα κι έξω τίποτε. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Κεντρικό περίπτερο του Πειραιά έφερε 6 αντίτυπα και πήρα το τελευταίο. Εντάξει, ο συγκεκριμένος τόμος ούτε παραγγελία να ήταν, έχει μέσα ιστορίες με την προέλευση της Σαύρας και του Ηλέκτρο που είναι κακοί και στην ταινία Spiderman που βγήκε πριν 3 μέρες στους κινηματογράφους!

 

Επί τη ευκαιρία την είδα σήμερα και έπαθα πλάκα, είναι ό,τι καλύτερο έχει βγάλει η Μάρβελ, με τη μια έκπληξη να διαδέχεται την άλλη :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.