Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  289
  • Reputation:   2321
  • Achievement Points:  351
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1094 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Γνωρίζει κανείς εάν έχουν δημοσιευτεί οι ιστορίες από το Iron Man #55 :thinking:

Επεξεργασία από Λούντβιχ Φον Ντρέηκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13495
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, Λούντβιχ Φον Ντρέηκ είπε:

Γνωρίζει κανείς εάν έχουν δημοσιευτεί οι ιστορίες από το Iron Man #55 :thinking:

 

Φιλε ειμαστε ακομα στο Tales of Suspense 86...

 

Aν επεκταθει διαδοχικα η σειρα το #55 ισως βγει σε καμια 3ετια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, ManaLeak13 said:

 

Φιλε ειμαστε ακομα στο Tales of Suspense 86...

 

Aν επεκταθει διαδοχικα η σειρα το #55 ισως βγει σε καμια 3ετια. 

 

Και για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι Τόμος 183, Iron Man 19. Δηλαδή έχουμε πολύ ψωμί ακόμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  523
  • Reputation:   5471
  • Achievement Points:  526
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, Λούντβιχ Φον Ντρέηκ είπε:

Γνωρίζει κανείς εάν έχουν δημοσιευτεί οι ιστορίες από το Iron Man #55 :thinking:

Το Iron-man #55 δημοσιεύθηκε στην άλλη συλλογή, Marvel Graphic Novels, στον τόμο #80 (Death of Captain Marvel). Δεν χρειάζεται να περιμένεις 3 χρόνια. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έτσι επειδή με τρώει, είπα να ρωτήσω την Radnet για ενδεχόμενη επέκταση πάνω από τους 90 τόμους. Με έτρωγε από τη στιγμή που είδα ότι στην Ιταλία έχουν φτάσει τόσο μακριά και εδώ είμαστε ευγνώμονες που θα πάμε στους 90. 

Η απάντησή τους ήταν αυτή:

 

"Αγαπητέ κύριε, η επέκταση πέραν των 90 τόμων είναι κάτι για το οποίο προσπαθούμε αλλά δεν είναι βέβαιο. Σας ευχαριστούμε για την πίστη σας στην σειρά και ευελπισθούμε πως θα είμαστε σε θέση στο μέλλον να κυκλοφορήσουμε αντίστοιχη σειρά από την άλλη μεγάλη οικογένεια υπερηρώων των ΗΠΑ."

  • Like 17
  • Μπέρδεμα 1
  • Respect 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55385
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Άρα έχουν σκοπό να βγάλουν και την σειρά της DC. Αλλά ελπίζω να μην την βγάλουν εις βάρος της παρούσας σειράς, δηλαδή να σταματήσουν τα Marvel για να βγάλουν τα DC. Θα είναι ότι χειρότερο και εκεί θα χρειαστεί να κινητοποιηθούμε όλοι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33873
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πάντως το ύφος του mail τείνει προς το τέλος της σειράς.Για αυτό πέταξε και το τυράκι της DC. Ίσως για να τους συμφέρει θα έπρεπε όλοι οι περιστασιακοί αναγνώστες να έπαιρναν όλους τους τόμους πράγμα δυστυχώς ανέφικτο. Επίσης είναι πολύ άσχημο το γεγονός ότι δεν μπορουμε να μάθουμε τι πουλάει το κάθε τι. Και δεν εννοώ μόνο αυτή τη σειρά. Δηλαδή σε μια εποχή που η πληροφορία τρέχει σε όλα εμείς δεν μπορούμε να έχουμε την πιο βασική πληροφορία για το χόμπυ μας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Υπάρχει αντίστοιχη της DC που ξεκινάει χρονολογικά απ την αρχή? Ή εννοούν της eaglemoss? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Όντως υπήρξε επιφυλακτικότητα στην απάντησή τους και αυτό λίγο με ανησυχεί αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι νωρίς και γι'αυτό δεν έχουν ξεκάθαρη απάντηση. 

Αν στη σειρά της Marvel υπάρχει νωχελικότητα στις πωλήσεις , σε αντίστοιχη σειρά της DC θα είναι κάτω από το 50%. 

Θα μάθουμε πιστεύω όταν φτάσουμε στους 75 τόμους. Στη χειρότερη θα έχουμε όλοι μια χρυσή συλλογή 90 τόμων(παρηγοριά στον άρρωστο😋). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9669
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

27 min ago , Γιαννης Σ said:

Υπάρχει αντίστοιχη της DC που ξεκινάει χρονολογικά απ την αρχή? Ή εννοούν της eaglemoss? 

Νομίζω υπάρχουν μόνο οι αμερικάνικες εκδόσεις της ίδιας της DC που έχουν τα πάντα όλα χρονολογικά. 

 

H D.C. τα βγάζει χωρισμένα στις «εποχές» των Αμερικάνικων κόμικς, δηλαδή Golden Age, Silver Age και Bronze Age.

A1XtAEESPDL.thumb.jpg.24f3a90cb8a755200e9e8420bbe5c073.jpgA11DF3dpFxL.thumb.jpg.73dccebd64e9456a4571a4a9af25a030.jpg915dpgpNVyL.thumb.jpg.5829e99e610faa02818329fec5d3b8a2.jpg
Βγαίνουν και σε σκληρόδετα omnibus και σε τόμους με μαλακό εξώφυλλο (λιγότερες σελίδες, περισσότεροι τόμοι).

v9a0cxxwdje91.thumb.webp.85996a75adf1ef8d4e8bdc8393756f4e.webp

 

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σιγά μην ξέρουν από τώρα αν θα ανανεώσουν μετά τους 90 τόμους.

Είναι πολύ νωρίς.

Μην αγχώνεστε και μην σκέφτεστε απαισιόδοξα :)

 

 

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

εκεί θα χρειαστεί να κινητοποιηθούμε όλοι...

 

Να βγούμε στους δρόμους :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55385
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

24 min ago , Γιαννης Σ said:

Υπάρχει αντίστοιχη της DC που ξεκινάει χρονολογικά απ την αρχή? Ή εννοούν της eaglemoss? 

 

Εννοούν την αντίστοιχη συλλογή που βγάζει στην Ιταλία η ίδια εφημερίδα που βγάζει και τους Κλασσικούς Υπερήρωες:

 

https://www.comicsbox.it/serie/SELLDC

 

Φυσικά δεν είναι χρονολογική. Κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ δύσκολο να γίνει με τα DC και δεν ξέρω κατά πόσον θα είχε και ενδιαφέρον.

 

Βγάζει όμως πολλές ιστορίες της DC (δυστυχώς πολλές από αυτές έχουν βγει ήδη στην Ελλάδα) και έχει φτάσει ήδη στον τόμο 90.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για εμένα που είμαι και dcάκιας, είναι ευχάριστο το γεγονός ότι σκέφτονται να κυκλοφορήσουν και συλλογή της DC.

Πιστεύω πάντως ότι δεν πρέπει να είναι ή μία ή άλλη.

Κάλλιστα θα μπορούσαν να συνυπάρχουν και οι δύο συλλογές.

Άλλο το κοινό της μίας και άλλο της άλλης.

Φυσικά στη χώρα μας το ποσοστό είναι κάπου στο 70-30 υπέρ της Marvel, ίσως και παραπάνω, αλλά υπάρχει και κόσμος που θέλει DC.

 

Πάντως και εγώ που τους είχα ρωτήσει πριν από καιρό αν θα έβγαζαν συλλογή της DC , μου απάντησαν ότι

"Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι ανακοινώσιμο, ωστόσο το ερευνούμε".

 

Άντε με το καλό

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13495
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ορίστε και το λινκ για να χαζέψετε τα εξωφυλλα της αντιστοιχης σειρας της DC. Αν ασχοληθουν με DC, αυτη η σειρα ειναι που θα βγάλουν γιατι συνεργάζονται με την Ιταλικη Gazzetta.

 

Le leggende DC - Gazzetta Store

 

Εννοειται ευπροσδεκτα ,αλλά οχι σε βαρος της αλλης σειρας. Δε θα ηθελα σε καμια περιπτωση να δω τη μια Παρασκευη Marvel την επομενη DC.

 

Αν βγει θα παρω μονο τα Flash του Geoff Jones και τα Crisis. Συνδρομες ή οτιδηποτε αλλο, ουτε κατα διανοια. Παντως προτιμω να μην βγουν καθόλου και να συνεχισουμε στους 120, 150 κοκ. Δυσκολα να αντεξει η αγορα την ταυτοχρονη κυκλοφορια.

 

Θα δειξει το μελλον....προς το παρον σημερα βγηκε ο τομος 57 με ιστοριαρες Χ-ΜΕΝ , οσοι το αμελησατε παρτε το !

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Από μια ματιά που έριξα στη συλλογή της DC είδα ότι από τους 90 τόμους που έχουν βγει ως τώρα στην Ιταλία, πάνω από 25 τους έχουμε δει στα ελληνικά.

Ακόμα, παρατήρησα ότι έχει πολύ New 52. Από Justice League έχει βγάλει σχεδόν όλα τα τεύχη από αυτό το σύμπαν, το ίδιο νομίζω και για τον Batman.

Αν τελικά τη δούμε στην Ελλάδα τη συλλογή, θα δούμε επιτέλους και το Crisis on Infinite Earths και το 2ο μέρος του All Star Superman που η "Anubis" μας το έδωσε μισό, αλλά και πολλές άλλες ωραίες ιστορίες από το σύμπαν της DC.

 

Πάντως αφού από ότι φαίνεται άντεξαν και δεν έκανε κακό η μία συλλογή Marvel στην άλλη (βλ. Radnet/Hachette), δεν βλέπω το λόγο να κάνει η DC στη Marvel. Όποιος είναι Marvel θα συνεχίσει να παίρνει Marvel, δεν θα στραφεί τώρα ξαφνικά στη DC. Το μόνο που μπορεί να συμβεί είναι να μην πάει καλά η συλλογή της DC (που το απεύχομαι) γιατί δυστυχώς δεν υπάρχει μεγάλο κοινό στη χώρα μας.

Καλό είναι να υπάρχει μια ισορροπία στις εκδόσεις μας στην Ελλάδα και από τη μία εταιρία και από την άλλη.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δε θα αγοράσω αυτη τη σειρά της DC, αν τελικά κυκλοφορήσει, για τον ίδιο λόγο που δεν αγοράζω την -πραγματικά- αντιστοιχή της, που είναι το Marvel Graphic Novels. Θέλω ιστορίες με χρονολογική σειρά και όχι έναν ποιοτικό αχταρμά. Είναι το ίρτζι μου, που έλεγε ο Βέγγος ως Θρασύβουλας σε μια ταινία.


Πάντως, μου φαίνεται παράξενο να σταματήσει η σειρά στην Ελλάδα την ώρα που συνεχώς βρίσκουμε όλο και περισσότερες χώρες να την ξεκινούν. Τόσο ανάποδοι είμαστε πια;
Από την άλλη, ακόμη κι αν σταματήσει η σειρά από τη Radnet, θεωρώ πιθανό να βρεθεί άλλος εκδότης να τη συνεχίσει, έστω και όχι άμεσα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 λεπτά πριν, theforce είπε:

Πάντως, μου φαίνεται παράξενο να σταματήσει η σειρά στην Ελλάδα την ώρα που συνεχώς βρίσκουμε όλο και περισσότερες χώρες να την ξεκινούν. Τόσο ανάποδοι είμαστε πια;
Από την άλλη, ακόμη κι αν σταματήσει η σειρά από τη Radnet, θεωρώ πιθανό να βρεθεί άλλος εκδότης να τη συνεχίσει, έστω και όχι άμεσα.

 

Αυτό είναι κάτι που δεν το έχω ψάξει και ελπίζω να υπάρχουν εκδοτικές εταιρείες στη γωνία να περιμένουν να τη συνεχίσουν αν χρειαστεί. Και επιπλέον αν δεν υπήρχε ανταπόκριση δεν θα υπήρχε παράταση. Δεν νομίζω να μειώνονται οι πωλήσεις όσο προχωρούν οι τόμοι αλλά να αυξάνονται. 

Είμαι αισιόδοξος για την συνέχεια.

Τώρα όσον αφορά την DC μου ακούγεται ενδιαφέρουσα επειδή εκτός Μπάτμαν και Σούπερμαν δεν γνωρίζω πολλά για τους υπόλοιπους υπερήρωες. Ίσως και να την αγόραζα αλλά όχι παράλληλα με την Marvel. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13495
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

12 ώρες πριν, ajuli είπε:

Δεν νομίζω να μειώνονται οι πωλήσεις όσο προχωρούν οι τόμοι αλλά να αυξάνονται. 

Eγω παλι νομιζω ισχυει το αναποδο. Μη κρινεις με βαση εσενα που τα ανακαλυψες το καλοκαιρι και τα πηρες ολα τσακ μπαμ! :clap2:(σε ψησα λιγακι εγω και οι υπολοιποι για FF,Thor κλπ που ελεγες αστα, δεν)

Το 99% θα πει ποοοο αστο ρε, ειναι πολλα τα λεφτα και θα το ξεχασει. Φαντασου καποιος να τα ανακαλυψει προς τις γιορτες στον τομο 60(που θα εχει και δωρο τον 37 του Καπτεν). Θα θελει κοντά 500 ευρω να τα παρει ολα απ την αρχη...Άρα τι θα παρει μονο; Τα Spider-man. Ή το πιο πιθανο,τιποτα...

Εξαλλου μια βολτα στο Marketplace να κανεις, θα βρεις διαφορα παλικαρια που πουλανε εδω και μηνες τους τομους τους. Τα πρωτα 25 τα πρωτα 36 κλπ. Στα 4-5 ευρω το καθενα...Αυτοι ειναι κοινο που μας χαιρετησε προ πολλου....

 

Οι συνδρομητες και αυτοι που αγοραζουν since day 1 ειμαστε, μη περιμενετε επομενους, και αν υπαρξουν θα ειναι η εξαιρεση. Αν τα οικονομικα της Radnet ειναι οκ με ολους εμας, θα πορευτουν με επεκταση/επεκτασεις. Αν οχι.... Γιαυτο παντα λεω παμε βδομαδα - βδομαδα, αγοραστε και βλεπουμε. 

 

12 ώρες πριν, ajuli είπε:

Είμαι αισιόδοξος για την συνέχεια.

 Και εγω :) Οπως ημουν και πριν την ανανεωση του καλοκαιριου.

 

 

12 ώρες πριν, ajuli είπε:

Τώρα όσον αφορά την DC μου ακούγεται ενδιαφέρουσα επειδή εκτός Μπάτμαν και Σούπερμαν δεν γνωρίζω πολλά για τους υπόλοιπους υπερήρωες. Ίσως και να την αγόραζα αλλά όχι παράλληλα με την Marvel. 

Τα περισσοτεερα ειναι ιστοριες μετα το 2000 ,με το μοντερνο σχεδιο. Δε ξερω κατα πόσο αρεσει στον κοσμο. Εμενα μια φορα όχι. Αν μιλουσαμε για Batman με εισαγωγικες ιστοριες των κακων ,origin stories κλπ , θα εμπαινα στην ιντριγκα. Το New52 πως το λενε και τα παραλληλα συμπαντα με ομοφιλοφιλους Superman δεν ειναι για μενα. Flash που εγραψα πιο πανω οτι θα παρω (ειναι τομοι της 2ης 50αδας) εχουν ιστοριες των 80's.Παλι καλα! Που και αυτα σπαστα runs ειναι.

Άσε που οπως σωστα ειπε ο @ theforce  ειναι ανακατες ιστοριες δεν εχεις ροη οπως στη SEC. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55385
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Νομίζω ότι οι 2η σειρά θα βγει κυρίως για να πιάσουν και διαφορετικό κοινό. Της DC με το μοντέρνο σχέδιο θα την αγοράζουν και παιδιά που μπορεί να μην αγοράζουν τη σειρά της Μάρβελ επειδή έχει "αρχαίες ιστορίες".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, το οικονομικό είναι σημαντικός λόγος για κάποιον να μη ξεκινήσει την συλλογή ή να είναι επιλεκτικός. 

Ωστόσο υπάρχουν αρκετοί που αγοράζουν διάσπαρτα από το περίπτερο. 

Η βαρύτητα των κριτηρίων της Radnet δεν ξέρω αν θα πέσει στις συνδρομές ή στις street πωλήσεις. 

Εβδομάδα-εβδομάδα είναι το ιδανικό να το ευχαριστιόμαστε και μακάρι να μην είχα μάθει ποτέ για την Ιταλική έκδοση. Δύσκολο να ξέρεις ότι υπάρχει συνέχεια αλλά κάπου αλλού. 

 

 

 Αφού η DC είναι με μοντέρνο σχέδιο δεν θα την αγόραζα. Θα μου άρεσε μόνο αν ήταν κάτι αντίστοιχο με αυτή της Marvel. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

On 25/11/2022 στο 7:35 ΜΜ, ajuli είπε:

"Αγαπητέ κύριε, η επέκταση πέραν των 90 τόμων είναι κάτι για το οποίο προσπαθούμε αλλά δεν είναι βέβαιο. Σας ευχαριστούμε για την πίστη σας στην σειρά και ευελπισθούμε πως θα είμαστε σε θέση στο μέλλον να κυκλοφορήσουμε αντίστοιχη σειρά από την άλλη μεγάλη οικογένεια υπερηρώων των ΗΠΑ."

Πως μεταφράζω την παραπάνω απάντηση της Radnet (και με βάσει την παρ' ολίγο διακοπή της στην Ιταλία)

 

"Προσπαθούμε για την επέκταση πέρα των 90 τόμων, αλλά -όχι επειδή δεν πάει καλά σε πωλήσεις στη χώρα μας, αντιθέτως- επειδή όμως η disney , :oops:η Marvel ήθελα να πω, μας ζητάει υπέρογκα ποσά για τα δικαιώματα (βλέπεις πουλάει και ότι έχει ζήτηση ανεβαίνει και η τιμή), αδυνατούμε να ανταπεξέλθουμε και για αυτό στρεφόμαστε στο αντίπαλο δέος, που είναι η DC και εφόσον είναι στα αζήτητα, έχουν πολύ χαμηλότερα δικαιώματα."

 

Το ίδιο πιστεύω ότι έγινε και στην Ιταλία, αλλά επειδή εκεί έχουν πολύ μεγαλύτερο αναγνωστικό κοινό, θα συνεχίσουν.

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν θα συνεχίσουν και εδώ, μπορεί στο τέλος να βρεθεί κάποιος τρόπος.

 

Ελπίζω και η συλλογή της Marvel να επεκταθεί πέραν των 90 τόμων (γιατί και εγώ την αγοράζω και μ΄αρέσει), αλλά και να βγει και η συλλογή της DC.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13495
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Mε αφορμη την τρεχουσα κυκλοφορια του 3ου τομου και οντας απ τους αγαπημενους μου ηδη παρα τα μολις 15 τευχη, αφηνω εδω αυτο το υπεροχο remix για να ακουτε οσο τους διαβαζετε !

 

Α, και για να μην ξεχνιομαστε...Τζαγκερνοτ στο εξωφυλλο,Τζαγκερνατ-τευχος 12, επιστροφη στην κανονικοτητα-τευχος 13. Αν νομιζατε θα γλυτωνατε απο τους μεταφραστες της Radnet , κουνια που σας κουναγε.:lol:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κατά περίεργο λόγο σήμερα μου ήρθε sms από την ACS για αποστολή του δέματος.

Αύριο θα το παραλάβω.

Λογικά θα είναι οι τόμοι #59 και #60, μάλλον μαζί και ο τόμος #37 Captain America.

Για να δούμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παρέλαβα σήμερα την συνδρομή μου τους τόμους 59 και 60. Και αφού ξετύλιξα το δέμα διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε ο τόμος 37 που υποτίθεται θα συνόδευε τον τόμο 60. 

 

Παρέλαβε κάποιος άλλος σήμερα? Μήπως ισχύει μόνο για τα περίπτερα? 

Δεν ξέρω την λογική τους. Και πρέπει να περιμένω ως αύριο για να τους καλέσω. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ίσως να μην είναι ακόμα έτοιμος ο 37, σε δύο εβδομάδες που θα κυκλοφορήσει κανονικά στα περίπτερα να τον έχουν.

Λογικά στους συνδρομητές θέλω να πιστεύω ότι θα μας έρθει με επόμενη παράδοση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   975
  • Achievement Points:  112
  • Days Won:  0
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξαναεπισκέφτηκα την ιστοσελίδα τους και στην σημείωση που αναφέρει για την επανεκτύπωση του τόμου 37 ενώ πριν λίγες μέρες διευκρίνιζε ότι θα κυκλοφορούσε μαζί με τον τόμο 60, η διευκρίνηση αφαιρέθηκε και πλέον αναφέρεται ότι θα κυκλοφορήσει με μεταγενέστερο τόμο. 

Άρα λογικά δεν θα πρόλαβαν να τον εκτυπώσουν και θα το κάνουν αργότερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55385
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι επειδή έγινε η επέκταση των 30 τόμων που προκάλεσε μια χρονική διακοπή στη ροή των τόμων προτίμησαν να μην τυπώσουν τώρα τον τόμο 37 και να επικεντρωθούν στο να μην υπάρξει χρονική παύση μεταξύ της κυκλοφορίας των τόμων 60 & 61. Οπότε θα ανατυπώσουν τον 37 κάποια άλλη στιγμή που ακόμη δεν ξέρουν ποια θα είναι. Η εντύπωση που έχω είναι ότι θα αργήσει.

 

Άλλαξαν και στην σελίδα της vintagecomics.gr εκεί που έλεγαν ότι θα κυκλοφορήσει με τον τόμο 60, τώρα λέει ότι θα κυκλοφορήσει μελλοντικά.

 

Εγώ λέω να περιμένουμε να βγουν πρώτα οι τόμοι 61 & 62 και μετά να κάνουμε ένα campaign να τηλεφωνάμε και να τους ρωτάμε πότε θα δώσουν τον 37.

 

Επειδή διαφορετικά... μην τυχόν και στο τέλος μας πουν ότι θα δοθεί με τον τόμο 90 και άμα ξαναγίνει επέκταση έχουμε πάλι τα ίδια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

1 λεπτό πριν, constantinople είπε:

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι επειδή έγινε η επέκταση των 30 τόμων που προκάλεσε μια χρονική διακοπή στη ροή των τόμων προτίμησαν να μην τυπώσουν τώρα τον τόμο 37 και να επικεντρωθούν στο να μην υπάρξει χρονική παύση μεταξύ της κυκλοφορίας των τόμων 60 & 61. Οπότε θα ανατυπώσουν τον 37 κάποια άλλη στιγμή που ακόμη δεν ξέρουν ποια θα είναι. Η εντύπωση που έχω είναι ότι θα αργήσει.

 

Άλλαξαν και στην σελίδα της vintagecomics.gr εκεί που έλεγαν ότι θα κυκλοφορήσει με τον τόμο 60, τώρα λέει ότι θα κυκλοφορήσει μελλοντικά.

 

Εγώ λέω να περιμένουμε να βγουν πρώτα οι τόμοι 61 & 62 και μετά να κάνουμε ένα campaign να τηλεφωνάμε και να τους ρωτάμε πότε θα δώσουν τον 37.

 

Επειδή διαφορετικά... μην τυχόν και στο τέλος μας πουν ότι θα δοθεί με τον τόμο 90 και άμα ξαναγίνει επέκταση έχουμε πάλι τα ίδια...

Στο πενταετες:antekale:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13495
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Χθες ελαβα το mail απο την εταιρια για την αποστολη. Μακαρι αυριο να δω σμσ απο την ACS να εχω υλικο για το ΣΚ :mafia:

 

Για τον 37 δεν εχω να σχολιασω κατι...οκ δεν προλαβανε, το δεχομαι, δεν με ενοχλει που δεν θα τον εχουμε αμεσα.

Αυτο βεβαια δεν αποτελει δικαιολογια, γιατι αν καποιος θελει να σταματησει τη συλλογη για τους δικους του λογους θα μεινει με ελαττωματικο τομο στην κατοχη του.

 

Για πειτε εσεις που παραλαβατε, μετα τον 64 τα πανε σωστα ή εχουμε ανακατατάξεις ;

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

3 ώρες πριν, hudson είπε:

Λογικά θα είναι οι τόμοι #59 και #60, μάλλον μαζί και ο τόμος #37 Captain America.

Για να δούμε...

Δεν ξέρω αν το έχεις προσέξει, αλλά στο σάιτ της Radnet πλέον αναφέρει ότι ο τόμος #37 θα κυκλοφορήσει σε μελλοντικό τόμο... Δηλαδή πλέον δεν αναφέρει τον τόμο #60...:sad1:

Λέτε να έχει συμβεί κάτι;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.