Μετάβαση στο περιεχόμενο

FORTNITE X MARVEL: ZERO WAR - ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΗΔΕΝ


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6929
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Κι εγώ τα έχω πάρει... Πιο πολύ ο αδερφός μου, γιατί έχει κολλήσει με το Fortnite και ήταν καλό δόλωμα για να διαβάσει και κάτι...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  707 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Κι εγώ τα έχω πάρει... Πιο πολύ ο αδερφός μου, γιατί έχει κολλήσει με το Fortnite και ήταν καλό δόλωμα για να διαβάσει και κάτι...:lol:

Έτσι μπλέκουν τα παιδιά στα δίχτυα των κόμικς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Από ότι φαίνεται θα βγει και σε τόμο 160 σελίδων, κάποια στιγμή.

 

image.thumb.png.6a34151b0774252c7edb4a67519f6070.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λογικό θα βγει σε αυτοτελές τόμο. 4,50 ευρώ λιγάκι ακριβή τιμή για ένα κόμικ. 5 τεύχη συνολικά 22,5 ευρώ. Ίσως στα 20 πάνω κάτω στο τόμο. Ποτέ μου δεν έχω παίξει fortnite. Θα καταλαβαίνω την ιστορία?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

8 λεπτά πριν, PowerRangers8 είπε:

Ποτέ μου δεν έχω παίξει fortnite. Θα καταλαβαίνω την ιστορία?

Ναι, ουσιαστικά στο πρώτο τεύχος γίνεται ένα μεγάλο recap με αρκετά από τα σημαντικά γεγονότα του παιχνιδιού.

Το έχω ξαναπεί αλλά προσωπικά δεν θεωρώ την τιμή τόσο τσιμπημένη. Στο εξωτερικό κάθε τεύχος κάνει 5 δολάρια με το πρώτο και το τελευταίο να ανεβαίνουν στα 6 λόγω των έξτρα σελίδων που έχουν. Καταλαβαίνω όμως γιατί μπορεί να ξενίσει κάποιον. Τα κόμικς πλέον έχουν καταντήσει είδος πολυτελείας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3172
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

4 ώρες πριν, Bilis είπε:


Στο εξωτερικό κάθε τεύχος κάνει 5 δολάρια με το πρώτο και το τελευταίο να ανεβαίνουν στα 6 λόγω των έξτρα σελίδων που έχουν. Καταλαβαίνω όμως γιατί μπορεί να ξενίσει κάποιον. Τα κόμικς πλέον έχουν καταντήσει είδος πολυτελείας.

 

Ναι γνωρίζω για τις τιμές στο εξωτερικό αλλά εκεί υπάρχει περισσότερη δουλειά και μειωμένο ΦΠΑ σε αντίθεση με τη Ελλάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23549
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2944 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

6 ώρες πριν, PowerRangers8 είπε:

Λογικό θα βγει σε αυτοτελές τόμο. 4,50 ευρώ λιγάκι ακριβή τιμή για ένα κόμικ. 5 τεύχη συνολικά 22,5 ευρώ. Ίσως στα 20 πάνω κάτω στο τόμο. Ποτέ μου δεν έχω παίξει fortnite. Θα καταλαβαίνω την ιστορία?

Σύμφωνα με το γιο μου δε θα μπεις εύκολα στο νόημα, αλλά και να μπεις θα έχεις θέμα να ταυτιστείς με όλους τους χαρακτήρες από το Fortnite

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Διαβάστηκε και το φινάλε. Τελικά δεν πρόκειται για prequel όπως νόμιζα αρχικά, καθώς το τελευταίο τεύχος διαδραματίζεται κατά την διάρκεια του event με το ρομπότ και αρκετά γεγονότα του αποκτάν νέο νόημα με τις πληροφορίες που δίνει το κόμικ. Ήταν ικανοποιητικό κλείσιμο, αν και κατά την γνώμη μου η σειρά έφτασε στην κορυφή της με τα τεύχη 3 & 4. Δεν περίμενα να αποκαλύψουν τον Geno, νόμιζα θα άφηναν κάτι τέτοιας κλίμακας για κανένα μεγάλο Fortnite event. Το σχέδιο σε αυτό το τεύχος μου φάνηκε λίγο υπερβολικά παιδικό, δεν μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς έφταιγε. Γενικά όμως πρόκειται για ένα αρκετά δυνατό crossover. Ίσως απευθύνεται λίγο περισσότερο στους fans του Fortnite αλλά πιστεύω μπορούν να το απολαύσουν όλοι.
 

On 4/10/2022 στο 10:27 ΜΜ, PowerRangers8 είπε:

Ναι γνωρίζω για τις τιμές στο εξωτερικό αλλά εκεί υπάρχει περισσότερη δουλειά και μειωμένο ΦΠΑ σε αντίθεση με τη Ελλάδα.

Αυτό που εννοούσα είναι ότι μπορείς να αγοράσεις τα Αμερικάνικα τεύχη στην Ελλάδα στις ίδιες τιμές. Τουλάχιστον έτσι ίσχυε όταν είχα γράψει το μήνυμα, τώρα είναι πολύ πιθανό να έχουν αυξηθεί λόγω ακρίβειας.

 

On 4/10/2022 στο 11:27 ΜΜ, Kurdy Malloy είπε:

Σύμφωνα με το γιο μου δε θα μπεις εύκολα στο νόημα, αλλά και να μπεις θα έχεις θέμα να ταυτιστείς με όλους τους χαρακτήρες από το Fortnite

Οι χαρακτήρες στο παιχνίδι εμφανίζονται κυρίως μέσω ηχητικών μηνυμάτων ή από εμφανίσεις σε cutscenes και trailers. Σίγουρα η εμπειρία κάποιου παίκτη θα είναι διαφορετική από αυτή του μέσου αναγνώστη αλλά πιστεύω πως το characterisation στο κόμικ είναι επαρκές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4443
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Αγόρασα πριν κάνα 2 βδομάδες το 5ο τευχακι. Το διάβασα χωρίς να έχω γνώση του τι γίνεται στα προηγούμενα. Δεν μπορώ να πω ότι με κέρδισε παιδιά. Ως φανατικός λάτρης του ρετρό σχεδίου, το συγκεκριμένο αν και όμορφο, δεν με ενθουσιάζει. Είναι κι ένας από τους λόγους που συλλέγω μόνο την συλλογή της radnet και δεν έχω μπει στην διαδικασία να ακολουθήσω και το  σκληρόδετο της hachette, παρότι θα πει κάποιος ότι έχει μέσα και ρετρό ιστορίες. Σχετικά με την πλοκή, δεν δυσκολεύτηκα να μπω στο κλίμα, καθώς  η συγκεκριμένη σειρά προορίζεται για τους μικρούς μας φίλους που είναι φαν του  παιχνιδιού, οπότε είναι αρκετά κατανοητή και σε βάζει σχετικά εύκολα στο κλίμα. Βλέπουμε την συνύπαρξη των αγαπημένων ηρώων της marvel και ορισμένων ηρώων του παιχνιδιού εναντίον ενός ισχυρού εχθρού. Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Ένα τευχακι που διαβάστηκε, πήρε την θέση του στην βιβλιοθήκη και πιθανόν να μην ξαναδιαβαστει ποτέ. Καλές γιορτές με υγεία σε όλους! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.