Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λαρισαίος αντιδήμαρχος που έχει πάθος με τα κόμικς…[Γ.Α., www.larissanet.gr, 20/05/2022]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  622
  • Reputation:   4647
  • Achievement Points:  644
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Μετρά δεκαετίες με συνεπή παρουσία σε συνδικαλισμό, πολιτικούς και κοινωνικούς αγώνες, τοπική αυτοδιοίκηση… Ο αντιδήμαρχος Γιώργος Σούλτης τα τελευταία έξι χρόνια εργάζεται πάμπολλες ώρες σε κρίσιμους τομείς της Δημοτικής Αρχής. Όμως κάτι που δεν είναι ιδιαίτερα γνωστό γι’ αυτόν έχει να κάνει με το πάθος του για τα κόμικς….

 

larisseos antidimarxos.jpg

 

Μάλιστα, στο LA Comics Festival Vol4 που πρόκειται να ανοίξει τις πύλες του ο Γ. Σούλτης θα μιλήσει την Παρασκευή 27 Μαΐου από τις 6.00 μ.μ. έως τις 7.00 μ.μ. – μαζί με τον Soloup (κατά κόσμον Αντώνη Νικολόπουλο) και τον Μέλανδρο Γκανά – με θέμα «Η Εξέλιξη των Ελληνικών Κόμικς. Από τη Βαβέλ μέχρι τη Σύγχρονη Δυναμική τους Παρουσία».

 

Μια άλλη πλευρά για τον Λαρισαίο αντιδήμαρχο που έχει να κάνει με μια μεγάλη του αγάπη…

 

ΠΗΓΗ:

 

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • chrisbouk changed the title to Λαρισαίος αντιδήμαρχος που έχει πάθος με τα κόμικς…[Γ.Α., www.larissanet.gr, 20/05/2022]

  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ειμαι Λαρισαιος και δηλωνω απογοητευμενος που η πολη μου δεν εχει ουτε ενα κομιξαδικο :(

 

Δυσκολοι καιροι βεβαια ,αλλα ειναι πικρα να βασιζεσαι σε περιπτερα ή online μαγαζια για τα καινουρια τευχη που θες. 

 

Οχι οτι με χαλαει το E-shop ή το Public, αλλά δεν φερνουν παντα αυτα που θελω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

12 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Ειμαι Λαρισαιος και δηλωνω απογοητευμενος που η πολη μου δεν εχει ουτε ενα κομιξαδικο

Ένα κομιξάδικο που υπήρχε κοντά στον Άγιο Νικόλαο έκλεισε; Ανθίμου Γαζή αν θυμάμαι καλά απέναντι από το Λύκειο. Είχα πάρει τα δυο πρώτα Έλρικ και το πρώτο Nibelungen της Helm τότε. Πάνε χρόνια όπως καταλαβαίνεις. Έχω οκτώ χρόνια που έφυγα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13523
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

40 λεπτά πριν, v hunter d είπε:

Ένα κομιξάδικο που υπήρχε κοντά στον Άγιο Νικόλαο έκλεισε; Ανθίμου Γαζή αν θυμάμαι καλά απέναντι από το Λύκειο. Είχα πάρει τα δυο πρώτα Έλρικ και το πρώτο Nibelungen της Helm τότε. Πάνε χρόνια όπως καταλαβαίνεις. Έχω οκτώ χρόνια που έφυγα....

 

Δεν μου ρχεται πως ονομαζοταν, αλλά ναι εχει κλεισει. 

8 χρονια ε ? Εγω πιστευα οτι ειναι κλειστο τουλαχιστον 15 ! 

Μικρος το ειχα επισκευτει ,γυμνασιο κοντα, ειχα φυγει ακλαφτος με τις τιμες. 8-10 ευρω ΚΟΜΙΞ που στα περιπτερα τα πετυχαινες ακομα μεχρι και με 2.10 ,με λιγο ψαξιμο. Οπότε οπως καταλαβαινεις ημουν προκατελλημενος,δεν αγορασα ποτε κατι απο εκει. Αλλά ηταν ωραιο σαν μαγαζι. Ανοιγες τα συρταρια και ειχε μεσα διαφορα. Πολυ μικρο ομως σε χωρο.

 

Ανοιξε βεβαια ενα σχετικα καινουριο κοντα, απεναντι απο το 4ο Λυκειο να σου δωσω να καταλαβεις, στο δρομο διαγωνια απο εκεινο το μαγαζι που λεμε.  Δεν εχω ιδεα τι πουλανε,αμα πουλανε κιολας, κυριως ασχολουνται με independent περιοδικα , με μαθηματα σχεδιου , με ερασιτεχνικες δουλειες . Δεν ειναι του γουστου μου κατι τετοιο...

Μια φορα το επισκευτικα προ κοβιντ , δεν ειχε κατι ενδιαφερον. Καποια ελαχιστα μεταχειρισμενα, αλλά δεν ρωτησα για τιμες,ουτε ειχαν γραμμενες πανω τα τευχη.

 

 

Γενικα στην Ελλαδα μην ψαχνουμε προκοπη με τετοια. Και μερακι να εχει καποιος να επενδυσει ,δυστυχως θα κλεισει ακλαφτο...

 

Ιδανικα θα ηθελα να υπαρχει ενα σε καθε μεγαλη πολη που να πας να προμηθευεσαι το εβδομαδιαιο Μικυ Μαους σου, το Λουκυ Λουκ , τα Marvel της Radnet και γενικοτερα ότι καινουριο κυκλοφορει. Επισης να υπαρχει και ειδικο section με παλια τευχη.

Ουτοπικο σενεριο  φυσικα για μια χωρα υπο διαλυση...

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  371
  • Reputation:   2642
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Ιδανικα θα ηθελα να υπαρχει ενα σε καθε μεγαλη πολη που να πας να προμηθευεσαι το εβδομαδιαιο Μικυ Μαους σου, το Λουκυ Λουκ , τα Marvel της Radnet και γενικοτερα ότι καινουριο κυκλοφορει. Επισης να υπαρχει και ειδικο section με παλια τευχη.

Ουτοπικο σενεριο  φυσικα για μια χωρα υπο διαλυση...

Αυτό ήταν ουτοπικό σενάριο και τα χρόνια που δεν ήταν η χώρα υπό διάλυση(τα χρυσά 90's και τα πρώτα 00's). Τα κόμικς ήταν περιοδικά για παιδιά και ως εκ τούτου ελάχιστοι ασχολούνταν σοβαρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.