Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσους απ΄τους 30 πρώτους τόμους της συλλογής Marvel Κλασικοί Υπερήρωες αγοράσατε;


Laz33

Πόσους απ΄τους 30 πρώτους τόμους της συλλογής Marvel Κλασικοί Υπερήρωες αγοράσατε;  

64 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32934
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Kλασικό θέμα δημοσκόπησης.

Μιας και φτάσαμε στα μισά, ευκαιρία να πάρουμε μια ιδέα για τις πωλήσεις που κάνει η συλλογή της Radnet.

 

657947365_.thumb.JPG.ed5dd33f72010dfa1df2a7f8a1dfef30.JPG

 

Προσωπικά έχω πάρει 8 τόμους.

Τους 5 του Spider-Man κι έναν από Fantastic Four, Hulk και Daredevil :)

Έτσι κι αλλιώς είχα αποφασίσει απ΄την αρχή ότι θ΄αγοράζω επιλεκτικά, οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να τους πάρω όλους, μιας και κάποιοι ήρωες δεν μ΄αρέσουν.

 

Πάντως η σειρά αξίζει. Θεωρώ οι φανς των υπερηρωικών πρέπει να τη στηρίξετε φουλ.

Οι υπόλοιποι κάνουμε ό,τι μπορούμε :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95049
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έχω πάρει και τους 30 τόμους και σκοπεύω (εκτός βέβαια απροόπτου) να αγοράσω και τους υπόλοιπους που θα κυκλοφορήσουν. :) 

 

Παρά τα όποια λάθη, που εμφανίζει στην μετάφραση και στο τύπωμα, δεν μπορούμε παρά να βγάλουμε το καπέλο στην παρούσα έκδοση, η οποία καταφέρνει να συγκεντρώσει τις πρωτόλειες δουλειές των ηρώων, που έγραψαν τις δικές τους σελίδες στην παγκόσμια ιστορία της Ένατης Τέχνης. Μία σειρά, που πρέπει να αντιμετωπίζεται κι από την σκοπιά του ιστορικού - συλλεκτικού ενδιαφέροντος. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Θεωρώ οι φανς των υπερηρωικών πρέπει να τη στηρίξετε φουλ.

 

Ποτέ δεν ημουν φαν των υπερηρωικων ,ισα ισα, που τα κατεκρινα κιολας.

Περα απο Ντισνευ και τα Λουκυ Λουκ τιποτα αλλο δεν μου χε κεντρισει το ενδιαφερον,αν και εχω διαβασει και άλλα διαφορα.

 

Η σειρα με εκανε να αλλαξω αποψη και χαιρομαι για αυτο :)

 

Πλεον στηριζω Marvel και κατακρινω τα Ντισνευ. Πως αλλαζουν οι καιροι :lol: 

 

30/30 για μενα

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Εγώ είχα πάρει τον πρώτο τόμο από το περίπτερο όταν κυκλοφόρησε η συλλογή και την λάτρεψα! Αλλά λόγω οικονομικών δεν μπορώ να συμβαδίζω με την εβδομάδα που κυκλοφορούν... Έτσι τους τόμους 2-4 τους πήρα όταν γύρω στο black Friday που στο email μου,μου έστειλε η Radnet εκπτωτικό κουπόνι 10 ευρώ... Και μετά από αρκετό καιρό βρήκα τα χρήματα και έκανα την συνδρομή για τους τόμους 5-24... Με μόνο ελλάτωμα τον τόμο 16 που ήταν αρκετά ταλαιπωρημένη η ράχη, όπως και το αντίτυπο που μου έστειλαν για αλλαγή...

Τους υπόλοιπους λογικά όταν ξαναμαζέψω τα χρήματα...(θέλω να πιστεύω ότι θα είναι πριν τον Αύγουστο...)

Αλλά και αν μου δοθεί η ευκαιρία (από θέμα οικονομικών) θα αγοράσω και τους υπόλοιπους... Αφήστε που σκέφτομαι να μαζέψω χρήματα να τους ξαναπάρω από την αρχή για να τους έχω διπλούς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32934
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

Πλεον στηριζω Marvel και κατακρινω τα Ντισνευ. Πως αλλαζουν οι καιροι :lol:

 

To να στηρίζεις Marvel το καταλαβαίνω.

Το να κατακρίνεις τα ντίσνεϋ που σου άρεζαν, γιατί; :thinking:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

9 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Τους υπόλοιπους λογικά όταν ξαναμαζέψω τα χρήματα...(θέλω να πιστεύω ότι θα είναι πριν τον Αύγουστο...)

Αλλά και αν μου δοθεί η ευκαιρία (από θέμα οικονομικών) θα αγοράσω και τους υπόλοιπους...

 

Παρτους ολους μη το σκεφτεσαι ,το χεις διαπιστωσει και μονος οτι αξιζουν. 

 

Νομιζω διαθετουν συνδρομη σε 3 δοσεις ,δε θα σου φανει το ιδιο απο το να τα δωσεις ολα μονομιας, εφοσον αποφασισες να μην το πας βδομαδα-βδομαδα.

 

Αμα περιμενεις μεχρι τον Αυγουστο για να διαβασεις τις συνεχειες καλα κρασια, θα χει χειμωνιασει  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  787 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Να πω και εγώ με την σειρά μου την δική μου ιστορία με την συλλογή μας. Ξεκίνησα την συλλογή από τον τόμο 18(daredevil) . Λίγο καιρό πριν την κυκλοφορία του συγκεκριμένου τόμου, είχα ολοκληρώσει την παρακολούθηση της σειράς και ήμουν ενθουσιασμένος. Ήθελα να μάθω κι άλλα πράγματα για τον συγκεκριμένο ήρωα και είδα στο κανάλι mostly Unboxing ότι κυκλοφορεί ο τόμος. Πάνε σχεδόν 10+χρόνια που είχα σταματήσει να διαβάζω κόμικς(μεγάλη μου αγάπη το μικυ μαους με 1.5 € καθώς και κάποια anubis με θεματολογία marvel που κυκλοφορούσαν στα περίπτερα τότε ). Θέλετε λίγο η εφηβεία, λίγο το φορτωμένο πρόγραμμα με τα φροντιστήρια, το παράτησα εντελώς. Φτάνουμε λοιπόν στην στιγμή που αποφασίζω να πάρω τελικά τον τόμο 18. Τον ανοίγω... και αυτό ήταν! Άρχισα να ξεφυλλίζω τον τόμο και αμέσως σκέφτηκα πόσο σωστά έπραξα που ξαναμπήκα σε αυτό το όμορφο ταξίδι των κόμικ. Από τότε τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Φτάσαμε στον τόμο 30, μου λείπουν οι πρώτοι 17, κάποια στιγμή όταν μου το επιτρέψουν τα οικονομικά μου θα τους πάρω κι αυτούς. Όταν τελειώσει η σειρά δεν ξέρω αν θα ξανασχοληθω πάλι με τα κόμικ, το μόνο που ξέρω είναι ότι χαίρομαι που βάζω στην βιβλιοθήκη αυτή την υπέροχη συλλογή , καθώς επίσης και που μέσα από την συλλογή ανακάλυψα αυτό το φανταστικό φόρουμ! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

10 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

To να στηρίζεις Marvel το καταλαβαίνω.

Το να κατακρίνεις τα ντίσνεϋ που σου άρεζαν, γιατί; :thinking:

 

Γιατι τα νεα Ντισνευ (της Καθημερινης) οχι δε διαβαζονται, δε ξεφυλλιζονται ! Δεν μαρεσει τιποτα ,απο το εκδοτικο κομματι τις ιστοριες, ολα γενικοτερα ειναι χαλια. Μονο το Μικυ Μαους γλυτωνει καπως τον διασυρμο.

 

Εννοειται διαβαζω τα παλια ,εριξα ιδρωτα αιμα (και πολυ πολυ χρημα) να ολοκληρωσω το ΚΟΜΙΞ. Οταν βρισκω χρονο (κυριως τα καλοκαιρια) τα ξεκιναω διαβασμα απο την αρχη. Και καθε τοσο , ολο και καποια προσθηκη θα γινει στη συλλογη.

 

Τα μονα που αγοραζω απο καινουρια ειναι τα Απαντα του Σκαρπα καθε καλοκαρι. Δεν τρελαινομαι στο εκδοτικο κομματι (ειδικα την τσαπατσουλια που εγινε με τα διαφορετικα μεγεθη :grr: )

Αλλά σαν ιστοριες δεν μπορω να μην τις παραδεχτω.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32934
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

@ ManaLeak13

Α, ok.
Δεν κατάλαβα ότι μιλούσες μόνο για τα καινούρια ντίσνεϋ :)

 

 

@ daredevil21

Πάλι καλά που ξανάπιασες τα κόμικς σ΄αυτήν την ηλικία.

Δεν έχασες πολλά.

Εγώ σκέψου τα σταμάτησα στο Λύκειο και τα ξανάπιασα στα... 33 μου :oops:

Φρόντισα πάντως να καλύψω το χαμένο χρόνο.

Σ΄αυτά τα 5-6 τελευταία χρόνια που ασχολούμαι, έχω διαβάσει πολύ περισσότερα κόμικς απ΄όσα διάβασα στην παιδική μου ηλικία.

Δεν πιστεύω πάντως ότι θα σταματήσεις τα κόμικς όταν τελειώσει η συλλογή της radnet.

Είναι μην μπει το "μικρόβιο". Απ΄τη στιγμή που μπήκε δύσκολα φεύγει :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  304
  • Reputation:   2444
  • Achievement Points:  367
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1121 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Εγώ πάντως πήρα συγκεκριμένες ιστορίες. Πήρα κλασικά το πρώτο τεύχος με τις πρώτες ιστορίες του Spider-Man, μέτα αυτό με τις πρώτες ιστορίες του Hulk και αμέσως μετά των Avengers, ενώ το τελευταίο που αγόρασα είναι το νο. 1 του Captain America. Σκόπευα και δκοπεύω ακόμα να πάρω και το 16 (Χαλκ εναντίον του Πράγματος) και το 6 (1η ιστορία Iron-Man) αλλα δυστηχώς κάποιος μπαταξής με πρόλαβε και τα πήρε αυτός από το περίπτερο της γειτονιάς:Suspicious:. Όμως θα τα παραγγείλω από τον περιπτερά μου οσονούπω (μη νομίζει ότι θα μου τη γλιτώσει). Τέλος κι εγώ τόσα χρόνια με τα Γαλλοβελγικά, τα Ντίσνεϋ και τις Φρουτοπίες είπα να φρεσκάρω λίγο τη συλλογή μου προσθέτοντας έτσι και κάποια υπερηρωικά. Ευχαριστούμε λοιπόν και μπράβο στη Radnet, πολύ καλή η πρωτοβουλία της (σχεδιάζω νς πάρω και τον πρώτο τόμο των X-MEN) :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  901
  • Reputation:   8684
  • Achievement Points:  999
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Όνειρο ζωής και μεγάλο απωθημένο μου, αυτό που ήταν αυτονόητο για τις υπόλοιπες χώρες, το να κυκλοφορούν δηλαδή οι ιστορίες της Μάρβελ με χρονολογική σειρά. Φυσικό επακόλουθο λοιπόν να αγοράζω όλους τους τόμους, για να απολαύσω τα αυτονόητα, έστω και με καθυστέρηση 40 χρόνων.

Η σειρά ξεκίνησε να εκδίδεται με λογική συλλογής... ορυκτών, με εκνευρίζουν τα λάθη στην επιμέλεια (ουσιαστικά έχω σταματήσει να διαβάζω τα άρθρα των Ιταλών), βρίσκω αστεία την επιμονή στα αμετάφραστα ονόματα γραμμένα στα ελληνικά ακόμη και σε ακραίες περιπτώσεις κι επίσης δεν μου αρέσει τόσο πολύ η γραμματοσειρά. Όμως ως έκδοση έχω την αίσθηση ότι βελτιώνεται, ενώ όσον αφορά την επιμονή στα ξένα ονόματα και τη γραμματοσειρά, δε βλέπω ουσιαστικές διαφορές από την "αντίπαλη" συλλογή. Η μετάφραση γενικά είναι πολύ καλή, οι ιστορίες δημοσιεύονται όλες, πολύ καλή ποιότητα εκτύπωσης και μεγάλο μέγεθος, σχεδόν σε διαστάσεις Omnibus, που κάνει τη μεγάλη διαφορά κατά τη γνώμη μου.
Επίσης, παρόλο που ξεκίνησε με νοοτροπία συλλογής... Ορυκτών, έχει τέτοια συνοχή λόγω θεματολογίας/ σκεπτικού (χρονολογική σειρά) που ως συλλογή κόμικς την τοποθετώ υψηλότερα από τον "σκληρόδετο" ανταγωνισμό.

Μόνο ένα ελαττωματικό τεύχος έχει πέσει μέχρι στιγμής στα χέρια μου, με διπλοεκτύπωση εικόνας και κειμένου σε 2 σελίδες του πρώτου τόμου του Άιρον Μαν. Και φυσικά η ελαττωματική σελίδα του Σπάιντερμαν στην πρώτη εμφάνιση του Σκορπιού, που είναι γενικευμένο το πρόβλημα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35244
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αν και στην αρχή το πήγαινα πιο επιλεκτικά, τελικά τους αγόρασα όλους τους τόμους. Τους έχω διαβάσει όλους εκτός από Thor και Daredevil. Με έχει όμως κάπως κουράσει το δίπολο Hachette-Radnet γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω άλλα κόμικς που έχω για να κάνω το keep up με όλους τους τόμους. Οπότε αν ανακοινωθεί καμία συνέχεια συν συλλογή της DC δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβω να τις ακολουθώ όλες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  787 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Αν και στην αρχή το πήγαινα πιο επιλεκτικά, τελικά τους αγόρασα όλους τους τόμους. Τους έχω διαβάσει όλους εκτός από Thor και Daredevil. Με έχει όμως κάπως κούραση το δίπολο Hachette-Radnet γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω άλλα κόμικς που έχω για να κάνω το keep up με όλους τους τόμους. Οπότε αν ανακοινωθεί καμία συνέχεια συν συλλογή της DC δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβω να τις ακολουθώ όλες.

Σε ποια συλλογή της dc αναφέρεσαι? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35244
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μόλις τώρα, daredevil21 είπε:

Σε ποια συλλογή της dc αναφέρεσαι? 

 

Είχε υπάρξει μια φήμη και μια συζήτηση και εντός του φόρουμ ότι μάλλον θα υπάρξει και συλλογή της DC στα περίπτερα. Δεν είναι κάτι οριστικοποιημένο βέβαια. Αλλά αν σκάσει κι αυτή, πόσες συλλογές μπορείς να σηκώσεις συν κανονικές εκδόσεις;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  352
  • Reputation:   3017
  • Achievement Points:  357
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με κίνδυνο λιθοβολισμού από τα παιδιά του φόρουμ έχω το θράσος να ποστάρω σε αυτό το τόπικ. :lol: Έχω πάρει μόνο τον πρώτο τόμο του Σπάιντερ-Μαν. Δεν συνέχισα την συλλογή κυρίως λόγω οικονομικών μιας και έχω αφοσιωθεί πλήρως στην συλλογή της Χασέτ, αλλά και επειδή αυτό το διάστημα θέλω να μαζέψω λεφτά μήπως και πάρω από το εξωτερικό το πακέτο με όλα τα μάνγκα του Demon Slayer (ήδη εδώ και καιρό τώρα ψάχνω να βρω μία δικαιολογία για να ξεκινήσω κάποιο μάνγκα). Στους τόμους του Σπάιντερ-Μαν που κυκλοφόρησαν τελικά κατάφερα και δεν υπέκυψα στον πειρασμό, αλλά δεν ξέρω αν θα μου συμβεί το ίδιο και για τους τόμους των Χ-ΜΕΝ που θα κυκλοφορήσουν. Παρόλα αυτά όμως εννοείται ότι η σειρά της Radnet αξίζει για όποιον αποφασίσει να πάρει τους τόμους είτε όλους είτε επιλεκτικά. Φτάνοντας στα μισά της συλλογής πλέον πιστεύω ότι η σειρά θα φτάσει σίγουρα την 60άδα. Σε όλα τα παιδιά του φόρουμ, καλή συνέχεια! :up:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26492
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Έχω πάρει 9 τόμους, κυρίως τους πρώτους από κάθε σειρά (για ιστορικούς λόγους) μια που τα περισσότερα τα έχω σε αμερικάνικες εκδόσεις. Μακάρι αυτή η συλλογή να έβγαινε μερικά χρόνια (ή μάλλον δεκαετίες :D ) πριν! Όσον αφορά τη συνέχεια, έχω καταλήξει να παίρνω τα Spider-Man και Daredevil.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95049
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

48 λεπτά πριν, Lord Makro είπε:

Όσον αφορά τη συνέχεια, έχω καταλήξει να παίρνω τα Spider-Man και Daredevil.

 

Είπε αυτός που έχει στο avatar του τον... Iron-Man! :poke2:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56262
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τους έχω πάρει φυσικά όλους, αν και έχω βρει τον χρόνο να διαβάσω μόνο τους τόμους του ΘΩΡ.

 

Από τους άλλους διαβάζω μόνο τα άρθρα, τα οποία έχουν βελτιωθεί αισθητά φίλε theforce. Υπάρχουν βέβαια κάποια που είναι ακόμη αδιάφορα, αλλά υπάρχουν και πολύ καλά: π.χ. ρίξε μια ματιά στο άρθρο του πρόσφατου τόμου (Daredevil #2) για τα ψευδώνυμα που αναγκάζονταν να χρησιμοποιήσουν οι δημιουργοί εκείνη την εποχή λόγω διώξεων κλπ. 

 

Επίσης το πρώτο άρθρο κάθε τόμου που περιγράφει τις περιεχόμενες ιστορίες και λέει και μερικά trivia γι'αυτές είναι ό,τι πρέπει για μας που τις έχουμε διαβάσει στο παρελθόν και δεν έχουμε τον χρόνο για να τις ξαναδιαβάσουμε :) (αλλά για όσους δεν τις έχουν διαβάσει... είναι spoiler! Διαβάστε τις μετά το διάβασμα του τόμου).

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  64
  • Reputation:   437
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Aγορασα και θα συνεχισω να αγοραζω ολους τους τομους εκτος απο Θωρ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5268
  • Reputation:   56262
  • Achievement Points:  5440
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

29 min ago , beyonder45 said:

Aγορασα και θα συνεχισω να αγοραζω ολους τους τομους εκτος απο Θωρ

 

Οι πρώτοι 2 τόμοι Θωρ ήταν όντως χάλια, αλλά οι επόμενοι είναι καλοί. Δοκίμασε να πάρεις τον τελευταίο που βγήκε. Θα εκπλαγείς από τη διαφορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  64
  • Reputation:   437
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 min ago , constantinople said:

 

Οι πρώτοι 2 τόμοι Θωρ ήταν όντως χάλια, αλλά οι επόμενοι είναι καλοί. Δοκίμασε να πάρεις τον τελευταίο που βγήκε. Θα εκπλαγείς από τη διαφορά.

Ειμαι παλιος,ο Θωρ δεν μου αρεσε ποτε,ουτε στις ιστοριες των 70's που ηταν στα χαι του.Δεν πειραζει,αν ολοι οι φαν των υπερηρωικων κομικ αγοραζουν ολους τους τομους εκτος απο εναν τιτλο,θα υπαρξει σιγουρα επεκταση περαν των 60 τομων

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4459
  • Reputation:   34704
  • Achievement Points:  4526
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ αγόρασα 22 από τους 30. Τους πρώτους 15 και μετά συνεχίζω spiderman daredevil και πολύ επιλεκτικά Φ4 μέχρι να βαρεθω. Την χάρηκα πολύ την όλη φάση αλλα από ένα σημείο και πέρα με κούρασαν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1852 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχω αγοράσει όλους τους τόμους και λογικά θα συνεχίσω να τους αγοράζω.

Η αλήθεια είναι ότι ο Θωρ στην αρχή εμένα μου άρεσε, αλλά μετά έγινε επαναλαμβανόμενο ...hulk δεν μου άρεσε ποτέ...spider man μακράν το καλύτερο...F4 ακολουθεί..iron man είναι μικρές ιστορίες και της διαβάζω ευχάριστα ... Captain America οι ιστορίες στο τέλος μου άρεσαν...Avengers ο τρίτος τόμος ήταν καλός, οι άλλοι κακοί έως μέτριοι... daredevil δεν ενθουσιάστηκα και δεν είμαι και πολύ δεμένος με τον ήρωα .

 

Αν έπρεπε να κόψω κάποια η σειρά θα πήγαινε 

 

Daredevil 

Hulk

Avengers 

Thor 

Captain America

Iron Man

F4

Spiderman 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4203
  • Reputation:   32934
  • Achievement Points:  4382
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2878 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Noμίζω οι περισσότεροι συμφωνούμε ότι Spider-Man και F4 (μ΄αυτή τη σειρά) είναι οι 2 καλύτερες σειρές της συλλογής.

Από κει και κάτω διαφοροποιούνται οι απόψεις.

 

Αν τα πράγματα ήταν ιδανικά θα έπαιρνα Spider-Man, Daredevil και επιλεκτικά κάποια F4.
Αλλά επειδή δεν είναι, αποφάσισα να συνεχίσω μόνο με τα Spider-Man :(

Βέβαια υπάρχει πάντα η δυνατότητα στο μέλλον και ανάλογα της οικονομικής μου κατάστασης να πάρω κάποιους τόμους που έχασα :)

 

Όσον αφορά το μέλλον της σειράς το βλέπω ευοίωνο.

Αν κάνουμε και μια σύγκριση των αποτελεσμάτων με την αντίστοιχη δημοσκόπηση που είχε γίνει για τους 30 πρώτους τόμους της συλλογής Hachette, θα δούμε ότι δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Είχε λίγο παραπάνω πωλήσεις εκείνη η συλλογή αλλά μην ξεχνάμε ότι βγήκε 1η (άρα ο ενθουσιασμός του κόσμου ήταν μεγαλύτερος), κυκλοφορούσε ανά 2 βδομάδες και όχι μία, συν ότι η σχέση ποιότητας/τιμής ήταν ελαφρώς καλύτερη.

Οπότε μ΄αυτά τα δεδομένα θεωρώ πως σίγουρα θα δούμε να ολοκληρώνεται η 60άδα στη radnet και αρκετά πιθανό να υπάρξει και ανανέωση για κάποιους επιπλέον τόμους :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, Lelis είπε:

Αν έπρεπε να κόψω κάποια η σειρά θα πήγαινε 

 

Daredevil 

Hulk

Avengers 

Thor 

Captain America

Iron Man

F4

Spiderman 

 

Aκριβως(σχεδον) το ιδιο και εγω. Μονο που θα κανα τραμπα Daredevil με Thor

 

Ο λογος που συμπαθησα με αυτη τη συλλογη τον Daredevil ειναι οτι (ως τωρα) οι κακοι ειναι εγκληματιες ,κακοποιοι χωρις υπερδυναμεις.(Παραβλεπω την απαραδεκτη ιστορια με τον Purple Man)

Θυμιζει λιγο αστυνομικο νουαρ παρα υπερηρωικο.

Στην αρχη και εγω  το ιδιο ,ελεγα αν κοψω καποιον ,θα ναι ο πρωτος.Ομως πλεον μου αλλαξε την αποψη.

 

Μακαρι να μην αναγκαστουμε να κοψουμε κανεναν και να μπορεσουμε διαβασουμε τουλαχιστον τα 100 πρωτα τευχη καθε ηρωα :)

Τα pdf δεν τα μπορω καθολου. Εχουμε και μια ηλικια :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Σήμερα πήρα και τον 30ο. Όπως έγραψα δε μου άρεσαν ούτε τα μισά κόμικς αλλά μου αρέσει που βλέπω την εξέλιξη ενός σύμπαντος που 60 χρόνια μετά είναι πιο φρέσκο και ζωντανό από ποτέ. Μου αρέσει που θα βλέπω την ακμή και την παρακμή ηρώων και ανάποδα, την καταξίωση και την απαξίωση σειρών. Βαρετά τεύχη, ενδιαφέροντα τεύχη, επαναλαμβανόμενη πλοκή και δράση, πρωτότυπη πλοκή και όλα αυτά σε κάτι που σίγουρα δεν είναι το αγαπημένο μου είδος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26492
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

22 hours ago, Indian said:

 

Είπε αυτός που έχει στο avatar του τον... Iron-Man! :poke2:

 

 

Άμα έχεις τα... άπαντα ρε φίλε :lol: :antekale:

(λέμε τώρα :P )

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.