Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο Ανεμοπόρος


Stargazer_07

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35082
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  4
  • Reputation:   21
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τίτλος: Ο ΑΝΕΜΟΠΟΡΟΣ

Σενάριο: Μιχάλης Δαγκλής

Σχέδιο: Μιχάλης Δαγκλής

Εκδοτική: αυτοέκδοση

Ημερομηνία Έκδοσης: Απρίλιος 2022

Τεύχη: 1

Κατηγορία: Σειρά/Συνεχόμενα

Τύπος Έκδοσης: Ράχη με μαλακό εξώφυλλο

Περιεχόμενο: Περιπέτεια

Σελίδες: 83

Μέγεθος: 13x20

Χρώμα: Ασπρόμαυρο

Προέλευση: Ελληνική

Ονομαστική Τιμή: 10 €

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πέρα από την συγγραφή, αποφάσισα να κάνω και την προσπάθεια μου στο κόμικ.
Το αποτέλεσμα είναι 'Ο Ανεμοπόρος' - μια μετα-αποκαλυπτική περιπέτεια δράσης, με κάποια στοιχεία scifi.
Είναι κάτι που επιθυμούσα καιρό και το έφτιαξα με πολύ μεράκι και αγάπη, παρότι μου πήρε πολύ χρόνο και με δυσκόλεψε αρκετά. Ωστόσο δεν το μετανιώνω στιγμή. Δούλεψα την κεντρική ιστορία και εμπλούτισα τον κόσμο, έτσι ώστε θα μπορούσε να σταθεί και σε μορφή μυθιστορήματος. Έχω σκοπό να το κάνω τριλογία, αν και αυτό θα εξαρτηθεί καθαρά από την ανταπόκριση του κοινού.


Πρόκειται για αυτοέκδοση, στις 83 σελίδες. Όποιος το επιθυμεί ας μου στείλει pm εδω, ή καλύτερα στο προφίλ μου στο facebook (facebook.com/mike.daglis/).
H τιμή του είναι 10 ευρώ. Παρακάτω παραθέτω την περίληψη. Ευχαριστώ.

 

Ο παλιός κόσμος δεν υπάρχει πια.

Σε μια περίοδο 100 χρόνων ο φλοιός της γης υποχώρησε βυθίζοντας το μεγαλύτερο κομμάτι γης στο νερό. Ελάχιστοι επέζησαν και η καθημερινότητα έγινε διαρκής αγώνας επιβίωσης. Τα επίπεδα οξυγόνου του νερού αυξήθηκαν, επιτρέποντας μια νέα περίοδο ‘γιγαντισμού’ στην θαλάσσια ζωή. Πελώρια πλάσματα κυριαρχούν τώρα στους ωκεανούς, την στιγμή που στους αιθέρες αλωνίζουν επικίνδυνοι πειρατές. Μέσα σε όλο αυτό το χάος, ο Ανεμοπόρος παλεύει να βρει φάρμακα για τον πατέρα του, ταξιδεύοντας με το υδροπλάνο του στα πιο επικίνδυνα μέρη της βυθισμένης Ελλάδας. Η αναζήτηση του θα τον φέρει μπροστά σε μια σοκαριστική αλήθεια για τον κόσμο και ένα κίνδυνο που έρχεται να απειλήσει την εναπομείνασα ανθρωπότητα.

Συλλέξτε τον πρώτο τόμο του ‘Ανεμοπόρου’

 

 

εξώφυλλο σωστό.jpg279416241_783852025927429_3354478095616538477_n.thumb.jpg.906654379620af3b8ffda7d01c6190f7.jpg

20220501_114138.thumb.jpg.89fc93d261a4bee65d93da2c7216115d.jpg20220501_114228.thumb.jpg.3cda305a8bef9b833d9d08c85e758a96.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από Stargazer_07
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94909
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο. :) 

 

Το μόνο πρόβλημα είναι στο σκανάρισμα των εξώφυλλων. Θα πρέπει να είναι σκαναρισμένα στα 300 dpi και να έχουν διαστάσεις ύψους 2000 px (ή τουλάχιστον να πλησιάζουν τα 2000 px μιας και το φορμάτ του κόμικ είναι στενόμακρο). 

 

Επίσης, καλό θα ήταν να γράψεις δύο λόγια για το έργο σου, όπως έκανες στα "Δελτία Τύπου".

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35082
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  4
  • Reputation:   21
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

14 ώρες πριν, Indian είπε:

Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο. :) 

 

Το μόνο πρόβλημα είναι στο σκανάρισμα των εξώφυλλων. Θα πρέπει να είναι σκαναρισμένα στα 300 dpi και να έχουν διαστάσεις ύψους 2000 px (ή τουλάχιστον να πλησιάζουν τα 2000 px μιας και το φορμάτ του κόμικ είναι στενόμακρο). 

 

Επίσης, καλό θα ήταν να γράψεις δύο λόγια για το έργο σου, όπως έκανες στα "Δελτία Τύπου".

 

 

:beer:

Ευχαριστώ! Αυτό με το σκάνερ με δυσκολεύει λίγο μιας και δεν έχω. Θα το κοιτάξω με την 1η ευκαιρία όμως. Προς το παρόν τα ανεβασα καποια πανελ σε καλύτερη αναλυση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94909
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

10 ώρες πριν, Stargazer_07 είπε:

Ευχαριστώ! Αυτό με το σκάνερ με δυσκολεύει λίγο μιας και δεν έχω. Θα το κοιτάξω με την 1η ευκαιρία όμως. Προς το παρόν τα ανεβασα καποια πανελ σε καλύτερη αναλυση.

 

Ωραία. :) 

 

Όταν καταφέρεις να το σκανάρεις στις προδιαγραφές που ορίζει το φόρουμ, τότε θα προχωρήσουμε στο πινακάκι για να περαστεί στην βάση μας. ;) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.