Μετάβαση στο περιεχόμενο

Madame Web (2024)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35244
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

206d5998f3a61661dc744e9a0f73b0fb.jpg

 

Αντιγράφω από το άρθρο του superheronews.gr:

 

Η Sony Pictures γνωστοποίησε πριν από μερικές ώρες ότι το Madame Web είναι προγραμματισμένο να κάνει πρεμιέρα στις κινηματογραφικές αίθουσες των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής στις 14 Φεβρουαρίου του 2024.

 

madame-web-social.jpg

 

Στα κόμικς η Madame Web είναι μια ηλικιωμένη τυφλή γυναίκα που πάσχει από χρόνια νευρομυϊκή νόσο που κάνει δύσκολη την μετακίνηση και την αναπνοή και ως εκ τούτου συνδέεται με ένα σύστημα υποστήριξης ζωής που μοιάζει με αράχνη ιστού. Μέσω της ψυχικής της όρασης μπορεί να προβλέψει το μέλλον, να διαβάσει το νου και να φέρει σε πέρας παραψυχικές εγχειρήσεις. Οι Denny O'Neil και John Romita Jr. είναι οι δημιουργοί του χαρακτήρα που έκανε το ντεμπούτο του τον Νοέμβριο του 1980 στο 210ο τεύχος του The Amazing Spider-Man.

 

Οι Dakota Johnson και Sydney Sweeney έχουν κλείσει να πρωταγωνιστήσουν στην ταινία. Η S.J. Clarkson έχει αναλάβει να κάνει τη σκηνοθεσία και οι Matt Sazama και Burk Sharpless έχουν γράψει το σενάριο ενώ η Kerem Sanga έχει γράψει το προηγούμενο προσχέδιο σεναρίου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35244
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Βγήκε το πρώτο τρέιλερ και αν και η Dakota Johnson είναι ψιλοτραγική επιλογή, γενικά φαίνεται πολύ ελπιδοφόρο και ενδιαφέρον σαν concept.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to Madame Web (2024)
  • 3 months later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Το είδα σήμερα. Θα μου πείτε, είσαι γενναίος, τρέιλερ, reviews και first reactions ήταν ενδεικτικά του πόσο κακό θα είναι. Σίγουρα, αλλά λέω ας πάω έτσι για την εμπειρία του σινεμά έστω που γενικά μ'αρέσει, καθώς και για την παρέα.

 

Δυστυχώς ήταν αρκετά απογοητευτικό. Το κόνσεπτ ήταν πράγματι ενδιαφέρον, με τα οράματα στο μέλλον και να προσπαθούν να προλάβουν καταστάσεις πριν γίνουν κλπ, θύμισε και λίγο Final Destination που μ'αρέσει, γενικώς σε ενδιέφερε τι γίνεται και το καστ ήταν αρκετά καλό. Σε αντίθεση με το Morbius δηλαδή που βαρέθηκα. Παρόλα αυτά όλα τα υπόλοιπα ήταν για τον κάδο. Μοντάζ; Άθλιο και μπερδεμένο. Εφέ; Εξίσου ακατανότητα και μέτρια. Το αποκορύφωμα ήταν ο κακός, δεν ξέρω γιατί, αλλά ο Ezekiel Sims μας προέκυψε Σοράγια Μοντενέγκρο. Δεν κάνω πλάκα, είχαν ηχογραφήσει ξανά όλες τις ατάκες του από πάνω και σε ορισμένες στιγμές δεν κουνούσε καν το στόμα του την ώρα που μιλούσε. Απορώ γιατί, άλλαξε τόσο πολύ το σενάριο στην πορεία που έπρεπε να πάρουν τέτοια δραστικά μέτρα για να το μπαλώσουν; Τι να πω. Από εκεί και πέρα οι όποιες συνδέσεις με Spider-Man και γενικώς το source material ήταν απλά απέλπιδες προσπάθειες να αναπτερώσουν το ενδιαφέρον το κοινού, με αστεία αποτελέσματα. Χώρια που η ταινία είναι μέχρι το και πέντε ένα origin στόρι, όποιο προθωητικό υλικό υπόσχεται στολές κλπ, είναι τελείως παραπλανητικό. 4/10

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35244
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

10 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Το είδα σήμερα. Θα μου πείτε, είσαι γενναίος, τρέιλερ, reviews και first reactions ήταν ενδεικτικά του πόσο κακό θα είναι. Σίγουρα, αλλά λέω ας πάω έτσι για την εμπειρία του σινεμά έστω που γενικά μ'αρέσει, καθώς και για την παρέα.

 

Ειλικρινά αν δεν ήθελα να έχω δει ό,τι super hero movie υπάρχει, θα το σκίπαρα, τώρα κλαίω που θα πρέπει να προσθέσω μια ταινία στη λίστα για όταν κυκλοφορήσει σε ηλεκτρονική μορφή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πήγα κι εγώ σήμερα και είδα την ταινία. Πραγματικά την απόλαυσα. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε περισσότερο από το Morbius.Ίσως λόγω χειρότερων κριτικών από το Morbius να με εξέπληξε θετικά...

Μου άρεσε πολύ οι συνδέσεις με τον Peter Parker - Spiderman, παρότι κόψανε όλες τις αναφορές για αυτόν ώστε να έχουν μια ταινία μόνο με το origin της Madame Web. Μου προκάλεσε αγωνία να δω, γιατί ήθελα να δω και αυτές τις κομμένες σκηνές συν ότι θα ήθελα και μια συνέχεια με τις δευτερεύουσες θηλυκές ηρωίδες.

 

Πιστεύω ότι όσοι έχουν σχέση με τα κόμιξ θα τους αρέσει περισσότερο... Και ήταν αρκετά κοντά στα κόμιξ από θέμα εμφάνισης...

 

Βαθμολογία: 7/10

 

Υ.γ. Ειδικά η Dakota Johnson με την στολή του ασθενοφόρου ήταν αρκετά αισθησιακή σε σχέση με τις ταινίες των "50 shades of grey "

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5753 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Την είδα (ευτυχώς όχι στο σινεμά) και δεν μου προκάλεσε καμμιά έκπληξη  η καινούργια υπερηρωική πατάτα της Sony.  Σίγουρα όχι τόσο άθλιο όσο το Morbius, αλλά πάλι αρκετά κακό. Σαν  ιδέα δεν ήταν άσχημο, δηλαδή με αφορμή αυτή την ταινία η δημιουργία ενός σύμπαντος με αραχνοηρωίδες, αλλά δυστυχώς πάει άπατο παρά τη φιλότιμη προσπάθεια της Johnson. Λιγοστή η δράση, μέτριο το σενάριο (το μόνο που άρεσε ήταν οι συνδέσεις με τον Πάρκερ), ενώ ο Εζεκίελ ήταν μεγάλη απογοήτευση...... 

 

Βαθμολογία 3/10 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.