Μετάβαση στο περιεχόμενο

Argail: Απολογισμός 15ετίας


Argail

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6612
  • Achievement Points:  1745
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6280 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για όσους δεν με γνωρίζουν είμαι ο Χαρίτος (ναι αυτό είναι το μικρό μου), 

Είμαι φαν και συλλέκτης κόμικς πολλά χρόνια και τον Φλεβάρη του 2007 ψάχνοντας στο ίντερνετ για διάφορες πληροφορίες έπεσα σε αυτό το φόρουμ στο οποίο έγινα μέλος και δειλά δειλά άνοιξα κάποια θέματα, μου έτυχε μία μεγάλη δυσκολία (διάγνωση)με τον πατέρα μου το Μάιο του 2007 η οποία ολοκληρώθηκε στις 12/12 του 2007 όπου και μας άφησε. Όλο εκείνο το διάστημα έβγαζα την ένταση μου και ξεχνιόμουν μέσα από αυτό το φόρουμ, αυτό με έκανε να δεθώ αρκετά με πολλά από τα παιδιά εδώ και να κάνουμε πολύ καλή παρέα κι από κοντά, πήγαμε και τις εκδρομούλες μας, ψωνίζαμε και τα κόμικς μας, μια χαρά.

Πέρασα και για 2 φεγγάρια από την ΔΟ αλλά ήταν πολύ κακό το timing δυστυχώς και δεν έμεινα για πολύ. 

Τον Νοέμβριο του 2009 έμεινα άνεργος και αυτό είχε επίπτωση και στις αγορές μου και στην ψυχολογία μου αλλά και στην συμμετοχή μου εδώ. Έκανα κάποιες προσπάθειες αλλά δεν μου έβγαινε.

Μετά γνώρισα την πλέον γυναίκα μου και μετά από λίγο καιρό αρχίσαμε να ψάχνουμε για σπίτι να μείνουμε μαζί, αφού λοιπόν φύγαμε από τα πατρικά μας δεν είχα τον χώρο να μεταφέρω την συλλογή μου (που αριθμούσε τότε πάνω από 2000 κομμάτια) έτσι πέρασαν τα χρόνια κατά καιρούς εμφανιζόμουνα και έκανα και κάποιες αγορές όμως δεν είχα το βασικό κομμάτι της συλλογής μου μαζί και αυτό πάντα με κράταγε πίσω στο να ψάξω ελλείψεις να διαβάσω αυτό που θέλω.

Τον περασμένο Νοέμβριο μετακομίσαμε σε δικό μας σπίτι και 2 μήνες μετά κατάφερα να φτιάξω μια μεγάλη βιβλιοθήκη και ξεκίνησε η μετακόμιση της συλλογής, έχω πλέον εδώ το 95%, μια μικρή κούτα μένει για να τα έχω όλα και είμαι πολύ χαρούμενος που μπορώ να ξεφυλλίσω τα κόμικς μου, να δω με σιγουριά τι ελλείψεις έχω αλλά και να διαβάσω όποιο μου κάνει κέφι ρε παιδάκι μου.

Νομίζω πως αυτό μου αναπτέρωσε πολύ την αγάπη μου για το χόμπι!

Χαίρομαι αφάνταστα που αυτή η παρέα είναι ακόμη εδώ, με καινούρια μέλη και την ίδια αγάπη για το χόμπι μας και εύχομαι και τα επόμενα 15 χρόνια να συνεχίσουν έτσι!

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12965
  • Reputation:   94885
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Φίλε Χαρίτο, ομολογώ ότι δεν σε ήξερα, καθότι αρκετά παλαιότερος από εμένα στο φόρουμ, αλλά μου έχει μιλήσει για εσένα με τα καλύτερα λόγια ο @ Valtasar . Ειλικρινά χαίρομαι πολύ για την "επιστροφή" σου στην παρέα μας, μιας παρέας που βοήθησες κι εσύ στο να δημιουργηθεί με την προσφορά σου στο GC όλα αυτά τα χρόνια. Είναι πολύ αισιόδοξο και δίνει κουράγιο στους νεότερους να βλέπουμε την επάνοδο μελών σαν κι εσένα.

 

Χαίρω πολύ, λοιπόν, για την γνωριμία κι εύχομαι να μην συντρέξουν άλλοι άσχημοι λόγοι, που θα σε στερήσουν ξανά από εδώ. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14137
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

4 ώρες πριν, Argail είπε:

 

Φίλε Argail( Χαρίτο), είναι πολύ ευχάριστο να βλέπουμε εμείς οι νεώτεροι, τους "Βετεράνους" του φόρουμ να επιστρέφουν με ενεργό συμμετοχή, όμορφες παρουσιάσεις και πολλά σχόλια. Άσχημα όλα αυτά που σού έτυχαν την τελευταία δεκαπενταετία, που σέ ανάγκασαν να μειώσεις  τις αγορές σου αλλά και να ψυχρανθείς με το χόμπι σου( τα κόμικς) . Ελπίζω η(δυναμική) επιστροφή σου, να μην είναι προσωρινή( προσωπικά, όπως έχω δηλώσει κιόλας, απολαμβάνω τις παρουσιάσεις σου πάρα πολύ) και γιατί να μην είναι κατάλληλο το timing αυτή τη φορά ώστε να γυρίσεις και να  μείνεις για καιρό στη Δ.Ο. :cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35177
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Είναι πολύ ωραίο να επιστρέφουν παλιά μέλη στην παρέα του GreekComics, ειδικά όσοι έβαλαν το δικό τους λιθαράκι μέσω της ΔΟ, αλλά θεωρώ ακόμα πιο ωραίο να αναζωογονείται το ενδιαφέρον σου για ένα χόμπι όπως αυτό. Καλώς ήρθες πίσω στην παρέα Χαρίτο, εύχομαι να συνεχίσεις να συμβάλλεις ενεργά στις συζητήσεις :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4509
  • Achievement Points:  467
  • Days Won:  5
  • With Us For:  780 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν θα σου πω καλώς ήρθες φίλε χαρίτο, καθώς από την δική μου οπτική γωνία δεν έφυγες ποτέ ουσιαστικά από εδώ. Πάντα ενα κομμάτι του εαυτού σου ήταν σε αυτή την ομάδα. Δύο χιλιάδες κομμάτια φανερώνουν έναν άνθρωπο με τεράστια αγάπη για το χόμπι που λέγεται κόμιξ και αυτό το συναίσθημα δύσκολα χάνεται. Να είσαι γερός εσύ και η οικογένεια σου και η ομάδα εδώ θα είναι. Οι καιροί είναι περίεργοι αλλά αυτή η ομάδα για μένα έχει ενα στόχο : να βγάλει στην επιφάνεια το παιδί που έχουμε μέσα μας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν το είχα δει αυτό εδώ, εύχομαι με τη σειρά μου τέλος στις αναποδιές σου φίλε Χαρίτο και επειδή έχω δει την εργασία που κατέβαλες εκείνα τα χρόνια, γνωρίζω πολύ καλά πως είσαι απ' τους ανθρώπους που δε μπορούν να βγάλουν από μέσα τους την αγάπη αυτή για τα κόμικς! Να είσαι καλά, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να βρεις επιτέλους και να διαβάσεις τα αγαπημένα σου κόμικς! :beer: Κι αν έχεις βάλει κάτι στις αναζητήσεις σου και τύχει να το πετύχω κάπου, να είσαι σίγουρος ότι θα ενημερώσω! :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.