Μετάβαση στο περιεχόμενο

SOLARIS (ΑΘΗΝΑ - ΕΞΑΡΧΕΙΑ)


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παιδιά επειδή πηγαίνω συχνά στην στο κέντρο για comic και manga και έχω δει κάποια μαγαζιά θέλω να σας πω και εγώ διό πράγματα. Πρώτον το Solaris είναι καλό μαγαζί γιατί μπορείς να βρεις τα πάντα. Βέβαια αν θες να παραγγείλεις αργούν να σου τα φέρουν σε σχέση με άλλα μαγαζιά. Και δεύτερον μια συγκεκριμένη φιγούρα του Cole από το gears of war την έχει 22 ευρώ. Σε ένα άλλο μαγαζί εκεί κοντά την έχει 20 και στο Relax your soul την έχει 17,5. Τα συμπεράσματα δικά σας. :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά επειδή πηγαίνω συχνά στην στο κέντρο για comic και manga και έχω δει κάποια μαγαζιά θέλω να σας πω και εγώ διό πράγματα. Πρώτον το Solaris είναι καλό μαγαζί γιατί μπορείς να βρεις τα πάντα. Βέβαια αν θες να παραγγείλεις αργούν να σου τα φέρουν σε σχέση με άλλα μαγαζιά. Και δεύτερον μια συγκεκριμένη φιγούρα του Cole από το gears of war την έχει 22 ευρώ. Σε ένα άλλο μαγαζί εκεί κοντά την έχει 20 και στο Relax your soul την έχει 17,5. Τα συμπεράσματα δικά σας. :xm:

 

Αν λες τις φιγούρες Gears series 1 νομίζω στο Ρηλάξ παίζουν στα 16.90. Βέβαια οι της series 2 τις έχει όπως όλοι ένα 20αράκι.

 

Γενικά, το Solaris είναι ακριβό στις νέες φιγούρες, αλλά παίζουνε και προσφορούλες σε κάποιες φάσεις με παλιότερες που με έχουνε στείλει αδιάβαστο... :)

 

 

υγ.Αλλά έχει πιο φθηνά τα tpb των Transformers από το Relax... :P Όλα σχετικά είναι, γι'αυτό το κλειδί λέγεται "έρευνα αγοράς" ;):D

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Έχεις κάποιο δίκιο σε αυτό. Απλά αν κάνεις ερευνά αγοράς σχεδόν ποτέ δεν καταλήγεις στο Solaris. Και πάμε σε δεύτερο παράδειγμα: ένα manga το έχει το Solaris 11 ευρώ και το TILT 7. Απλά το Solaris είναι “ο παλιός” ρε παιδί μου (και ο πιο γνωστός) σε αυτή την δουλειά και για αυτό το προτιμούνε αρκετοί (είναι το πρώτο κομικάδικο που έμαθα).

 

υγ.:Ναι αναφερόμουν στις φιγούρες Gears series 1

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  5246
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  117
  • Reputation:   161
  • Achievement Points:  117
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

μια ερωτηση

 

σε μια εποχη που μπορεις να παραγγειλεις τα παντα,ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο το ιντερνετ και με την ισοτιμια ευρω=δολλαριου να ειναι υπερ μας

γιατι να ασχολουμαστε με τις αποδεδειγμενα τσιμπημενες τιμες του SOLARIS?? :thinking:

 

και το λεω εγω που εχω ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ μ αυτο το μαγαζι

 

θα ειναι παντα στη καρδια μου αλλα.........

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Στις 20 Ιουνίου, για τα 20 χρόνια λειτουργίας του μαγαζιού, θα γίνει 20% έκπτωση σε ό,τι αγοράσουμε

 

20.gif

 

 

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 20 ΧΡΟΝΩΝ Β΄ΜΕΡΟΣ

 

Σας προσκαλούμε το ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009,

 

να αγοράσετε κόμικς, φιγούρες, αγάλματα και οτιδήποτε άλλο θέλετε να αποκτήσετε και σκεφτόσασταν τη τιμή τους.

Τώρα είναι η ώρα.

 

Θέλουμε να σας προσφέρουμε 20% έκπτωση σε ότι αγοράσετε εκείνη την ημέρα

ως ανταπόδοση της υποστήριξης σας εδώ και 20 χρόνια.

 

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

 

 

 

 

 

http://www.solaris.gr/catalog/index.php

 

Συμφέρουσα προσφορά, θα κάνω μια βόλτα κατά 'κει μεριά (αν δεν έχω φύγει για διακοπές εννοείται :P)

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3067
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κάθε Τρίτη 19.30 με 20.00 στην εκπομπή

"Οι Τσιμπητές"

με τη Βασιλική Αγγουρίδη

& την Ειρήνη Δαμιανάκη, ένθετο Comics με νέα απ' την 9η τέχνη από τα παιδιά του SOLARIS

 

 

logo9.jpg

 

 

Το SOLARIS τώρα και στο Ραδιόφωνο

Κάθε Τρίτη 19.30 με 20.00 στο Radio 9 στους 98,9

και στην εκπομπή «Τσιμπητές» η Κατερίνα και ο Ανέστης από το SOLARIS σας ενημερώνουν για τις νέες εκδόσεις, τις κινηματογραφικές μεταφορές και σας κάνουν προτάσεις για σημαντικά έργα όσο αφορά τα COMICS, τα ANIME, τα MANGA και τα ANIMATION.

Συντονιστείτε και ενημερωθείτε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Συμπτωματικά, το πέτυχα κι εγώ πριν λίγες μέρες και κάθισα και άκουσα τη χθεσινή εκπομπή (προχθέσινη ίνα ακριβολογήσω :D). Μη φανταστείτε ότι τις Τρίτες ολόκληρη η εκπομπή είναι αφιερωμένη στα κόμικς. Συνήθως υπάρχει μία πεντάλεπτη ενημέρωση για τα τεκταινόμενα του χώρου από τα παιδιά του Solaris. :beer:

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12685
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  42
  • Reputation:   208
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

τα διαβασα αυτα που ειπατε με προσοχη.Η αληθεια ειναι οτι προβληματα με συμπεριφορας και αυρας υπαρχουν παντου sto jemma everywhere. τελοσπαντων εχει αρκετα mANGA που δεν εχει αλλου τελευταια πηγαινω που και που. ενεκα καιτης κρισης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  16500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  177
  • Reputation:   459
  • Achievement Points:  177
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4733 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ειδα στο sait τους οτι κανουν πτωσεις σε ολα τους τα προιοντα !! ετσι τους πηρα τηλεφωνο και μου ηπαν οτι στα αμερικανικα comic κανουν εκπτωσση 10% !!! οποτε τα marvel απο 3.9 πανε 3.5 και τα dc απο2.95 σε 2.65 περιπου!!!! :valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino::valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα Comic Shops της Αθήνας, μέρος 4ο: Solaris

 

post-556-0-29246000-1337722265_thumb.jpg

 

Το Solaris, έχω τους δικούς μου λόγους για να το έχω στην καρδιά μου. Ήταν το πρώτο, εξειδικευμένο μαγαζί για κόμικ που άρχισα να επισκέπτομαι!

 

Προς τα τέλη του Λυκείου και όντας ακόμη κάτοικος Παπάγου, έχω αρχίσει ήδη τις πρώτες βόλτες στο κέντρο και το λιώσιμο στα καταστήματα με Cd's. Και δώστου περπάτημα και δώστου λεωφορεία,μετρό και ιστορίες και δώστου...φαλήρισμα χαρτζηλικίου.

 

Τα κόμικ...είχα δεν είχα ξαναρχίσει τότε να τ' ανοίγω.

 

Η Modern Times θυμάμαι είχε κάνει μια τελευταία "εκδοτική προσπάθεια" στον καιρό της 1ης Spidey ταινίας και είχε εκδόσει τα 6 πρώτα τεύχη του Ultimate Spider-man...που δεν ολοκλήρωναν ΚΑΝ το 1ο story arc! (Μιλάμε για...οργανωμένα πράματα).

 

Στο ξεκίνημα την φοιτητικών χρόνων και έχοντας μείνει εκεί, αποφάσισα να τα ξανανοίξω τα ρημαδιασμένα(!) πάνελ με τα μπαλονάκια. Άρχισα λοιπόν να ψάχνω την συνέχεια του στα επόμενα tpb volumes, μιας και μου 'χε κινήσει την περίεργεια.

 

Και να σου το SOLARIS!

 

Δεν θυμάμαι αν μου το σφύριξαν ή το ανακάλυψα τυχαία.

 

Πάντως αν μία πατάς..μετά δεν ξεκολλάς!

Πόσο μάλλον τώρα που είμαστε και γειτονάκια.

 

Ακόμα κι αν πλέον δεν δύνασαι να πατάς τόσο συχνά όσο παλιότερα, πως γίνεται να ξεχάσεις το πρώτο κομιξάδικο που πάταγες;

 

Σε μια απ΄τις καθιερωμένες βόλτες λοιπόν (και ξοδέματα περιουσίας!) αράξαμε και τα είπαμε με τα παιδιά του Solaris.

 

Σε αυτή τη συνέντευξη πήρε μέρος όλη η ομάδα του SOLARIS.

 

Η ιδιοκτήτρια Δέσποινα Παπαδοπούλου απάντησε σε ερωτήσεις που αφορούσαν με τη δημιουργία του παλιότερου, εξειδικευμένου μαγαζιού για κόμικς και οι Κατερίνα Σουφατζόγλου, Άκης Τριανταφύλλου, Ανέστης Τσαλατσάνης, συμμετείχαν εκφράζοντας τις προτιμήσεις τους!

 

post-556-0-89444700-1337722270_thumb.jpg

 

Καλησπέρα παιδιά!

 

Για αρχή,από πότε χρονολογείται το έτος ίδρυσης του Solaris;

 

-Το Solaris πρωτοάνοιξε τις πόρτες του την 26/10/1989.

 

Σε τι εξειδικεύεται το μαγαζί; Πέρα από κόμικ δηλαδή, τι άλλο μπορεί να βρει κανείς σε ποικιλία, στο Solaris;

 

-Το SOLARIS διαθέτει ο,τιδήποτε αφορά τα κόμικς. Δηλαδή, οτιδήποτε κόμικς-περιοδικά κυκλοφορούν στην Ελλάδα και την πλειοψηφία αυτών που κυκλοφορούν σε Αγγλία και Αμερική καθώς επίσης Tpbs, Hardcovers, φιγούρες, ημερολόγια, αφίσες απλές αλλά και μεταξοτυπίες.

 

Από και πέρα, T-Shirts, Mugs, Magnets, Wall Scrolls, Statues, Keychains, Anime DVD's αλλά και είδη αποθήκευσης κόμικς, art books & πάσης φύσεως Collectibles.

 

Επίσης διαθέτουμε μια πολύ ενημερωμένη και μεγάλη βιβλιοθήκη από Manga Comics και οτιδήποτε κυκλοφορεί στα ελληνικά από βιβλία επιστημονικής φαντασίας, φαντασίας, τρόμου και μια αρκετά μεγάλη ποικιλία στα Αγγλικά.

 

Πως ήταν τότε η κατάσταση στις πωλήσεις κόμικ και στο πως αντιμετωπίζονταν απ' τον κόσμο;

 

-Να σου πω.

 

Όσον αφορά τα μεταγλωττισμένα στα ελληνικά κόμικς που ακολουθούσαν περισσότερο την Ευρωπαϊκή σχολή, θεωρώ ότι βίωναν τη δική τους άνοιξη τότε.

 

Και η Βαβέλ και το Παραπέντε και η Μαμούθ που ήταν οι πρωτοπόροι στο είδος ανέπτυξαν το πεδίο των κόμικς πάρα πολύ.

 

post-556-0-72843400-1337722278_thumb.jpg

 

 

Και μην ξεχνάς όλα αυτά σε μια Ελλάδα που έβλεπε Bilal & Hugo Pratt και τα χαρακτήριζε καραγκιοζάκια.

 

Αντίθετα τα αμερικάνικα κόμικς στα Αγγλικά ήταν δυσεύρετα. Μόνο κάποια συγκεκριμένα περίπτερα διέθεταν λίγους τίτλους και μη φανταστείς ότι μπορούσες να βρεις μια συνέχεια.

 

Έπαιρνες δηλαδή το #3 και μετά έβρισκες το #5 τεύχος.

Κάπως έτσι ήταν τα πράγματα.

 

Όταν άνοιξα το SOLARIS και με βρίσκανε σιγά σιγά οι συλλέκτες, μου μεταφέρανε όχι μόνο την ανακούφιση τους στο ότι θα μπορούσαν επιτέλους να έχουν έναν τίτλο με όλα τα τεύχη του αλλά και την ευγνωμοσύνη τους.

 

Παραδείγματος χάριν, έμπαιναν μέσα και όταν συνειδητοποιούσαν ότι αυτό το μαγαζί είχε αυτό που ζητούσαν και πολλά παραπάνω, έβλεπες ένα τεράστιο χαμόγελο χαράς, αστράφταν τα μάτια τους και πέφτανε με τα μούτρα να ανακαλύψουν έναν δικό τους παράδεισο, στην Ελλάδα, στην Αθήνα.

 

Απίστευτο!

 

Όσον αφορά τις πωλήσεις, τα δύο πρώτα χρόνια ήταν χαμηλές...έως πολύ χαμηλές.

 

Αλλά βλέπεις η διαφήμιση από στόμα σε στόμα λειτουργεί πιο άμεσα και πιο δυνατά κι έτσι από τον τρίτο χρόνο και μετά έγινε μια πραγματική έκρηξη!

 

Tι events διοργανώνει/έχει διοργανώσει το Solaris; Και τι μπορούμε να περιμένουμε στο άμεσο μέλλον από το Solaris;

 

-Κάθε χρόνο έχουμε τουλάχιστον 3 εκπτωτικές μέρες όπου διαθέτουμε συγκεκριμένα είδη με μεγάλες εκπτώσεις.

 

Όπως στις 17 Μαρτίου που ήταν η "ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥ ΠΕΛΑΤΗ" και διαθέσαμε με 30% έκπτωση σε ξενόγλωσσα Tpbs, Hardcovers, Manga & Figures.

 

Θα ακολουθήσουν κι άλλες τέτοιες μέρες. Επίσης σε ειδικά ράφια έχουμε καθημερινά προσφορές με μεγάλη έκπτωση και πολύ μεγάλες προσφορές σε statues και άλλα.

 

Διοργανώνουμε και signings με έλληνες κομίστες που θέλουν να παρουσιάσουν τη δουλειά τους.

 

post-556-0-87740900-1337722284_thumb.jpg

 

Τι ηλικίες έχουν αυτοί που αγοράζουν κόμικ; Υπάρχει ακόμη ο τύπος των 30-40φέυγα, που λέει οτι ψάχνεται και έχει κόλλημα;

 

-Οι πελάτες μας είναι από 7 έως 70 χρονών.

 

Πάντα υπάρχει αυτός ο τύπος του 30-40φεύγα, μη σου πω ότι υπάρχει και ο τύπος 50φεύγα που ψάχνεται ακόμα περισσότερο από τους άλλους.

 

Όσοι μπαίνουν στο Solaris, είναι ενημερωμένοι και ψαγμένοι αναγνώστες, ξέροντας από πριν τι θα πάρουν ή μπαίνουν και πολλοί έτσι απλά για να ρωτήσουν, ξεφυλλίσουν κλπ.;

 

-Ναι υπάρχουν αρκετοί που μπαίνουν απλά να ξεφυλλίσουν και να ρωτήσουν.

 

Έχουμε όμως και πολύ ψαγμένους πελάτες που γνωρίζουν εκπληκτικές λεπτομέρειες και ψάχνουν συγκεκριμένα κόμικς αλλά και αρκετούς που ρωτάνε, για να μάθουν περισσότερα για τα κόμικς και τις κυκλοφορίες τους.

 

Έχει τύχει να γίνεται κανονικό φροντιστήριο για αρχαρίους, με δασκάλους εμάς και τη συμμετοχή συλλεκτών που μπορεί να βρίσκονται στο SOLARIS εκείνη τη στιγμή.

 

Οι περισσότεροι αγοράζουν μηνιαία τεύχη; Μήπως προτιμούν καλύτερα,τα trade paperbacks, omnibus κλπ; Αν αγοράζουν, ξέρουν πότε βγαίνουν ή τα παραγγέλνουν από πριν;

 

-Οι περισσότεροι αγοράζουν μηνιαίους τίτλους που όχι μόνο ξέρουν ακριβώς πότε βγαίνουν αλλά πόσα εξώφυλλα έχει το συγκεκριμένο τεύχος και πόσα αντίτυπα έχει βγει από το καθένα εξώφυλλο.

 

Προπαραγγέλνουν 3 μήνες πριν τα τεύχη τους και περιμένουν με λαχτάρα πότε θα τα πάρουν στα χέρια τους.

 

Υπάρχουν βέβαια και αρκετοί πελάτες που προτιμούν τα TPBs και αυτό γιατί τους τη σπάει να περιμένουν μήνα με το μήνα να δουν τι θα συμβεί, ποιος θα νικήσει, ποιος θα προδώσει, ποιος θα φάει τα μούτρα του.

 

Πόσοι αγοράζουν φανατικά φιγούρες; Υπάρχει αυτο που λέμε η έννοια του συλλέκτη ή οι περισσότεροι παίρνουν μια φιγούρα κάθε τότε,είτε για τον εαυτό τους είτε για δώρο;

 

-Υπάρχουν ακόμα συλλέκτες στις φιγούρες απλά τελευταία έχουν λιγοστέψει αισθητά.

 

post-556-0-57723100-1337722292_thumb.jpg

 

Οι περισσότεροι είναι αγόρια ή κορίτσια; Tα κορίτσια τι προτιμούν συνήθως; Να υποθέσω manga;Και αν ναι ποιους τίτλους Manga;

 

-H πλειοψηφία των πελατών μας είναι αγόρια.

 

Τα κορίτσια όπως προφήτευσες ναι, αγοράζουν manga.

 

Ένας τίτλο που αγοράζουν είναι το Loveless.

 

Ποια εταιρεία προτιμούν οι αναγνώστες απ΄τις δύο πιο μεγάλες (DC, Marvel) και τι συμβαίνει αντίστοιχα στο εξωτερικό;

 

-Οι περισσότεροι εδώ προτιμούν τη Marvel.

 

Όσο για έξω, επί πολλά χρόνια κύριος πρωταγωνιστής ήταν η Marvel αλλά σήμερα με μια επιτυχημένη κίνηση της DC τα πράγματα έχουν αλλάξει κάπως.

 

Υπάρχει πολύ μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ τους και η προτίμηση των αναγνωστών είναι μοιρασμένη.

 

Επίσης η Image δείχνει να έχει σημάδια ανόδου...

 

Εσείς στο Solaris ποια απ΄τις δύο προτιμάτε περισσότερο και ποια σας έχει ξενερώσει περισσότερο ανά τα χρόνια;

 

Δέσποινα: Προτιμάω τη Vertigo.

 

Ακης: Προτιμάω τη Marvel, ιδιαιτέρως τους X-Men. Έχω δυσαρεστηθεί με τη DC.

 

Κατερίνα: Μου αρέσει η Vertigo και με έχει ξενερώσει η Marvel .

 

Ανέστης: Προτιμάω τη DC και μου τη σπάει(!) η Marvel.

 

Υπήρξε ποτέ στην Ελλάδα,πραγματικά "Χρυσή εποχή" για τα κόμικ; Ποια περίοδο αγόραζε ο κόσμος περισσότερο και πως είναι τώρα τα πράγματα;

 

-Η πρώτη χρυσή εποχή των μεταγλωττισμένων στα ελληνικά κόμικς όπως σου είπα πριν ήταν 1985-1989 και των καθαρά ελληνικών και Αμερικάνικων κόμικς η δεύτερη χρυσή εποχή ξεκίνησε το 1995 και ολοκληρώθηκε το 2006.

 

Τώρα τα πράγματα απλά συντηρούνται, οι συλλέκτες συνεχίζουν να αγοράζουν με τον ίδιο ενθουσιασμό απλά δεν βλέπουμε πολλούς νέους πελάτες με τον ενθουσιασμό που βλέπαμε τότε.

 

Το κατέβασμα κόμικ απ΄το ίντερνετ, έχει επηρεάσει τις πωλήσεις; Ή οι περισσότεροι συνεχίζουν να αγοράζουν και απλά τα παραγγέλνουν από Αmazon πχ;

 

-Από παλιά αλλά και τώρα, κάποιος κόσμος παραγγέλνει από την Amazon και κάποιος άλλος κατεβάζει κόμικς αλλά αυτό δεν έχει επηρεάσει τις πωλήσεις.

 

Αυτό συμβαίνει γιατί οι άνθρωποι που αγαπούν τα κόμικς δεν θέλουν απλά να τα διαβάσουν αλλά επιστρατεύουν πολλές άλλες αισθήσεις. Αισθήσεις όπως την αφή, το να έρθουν σε επαφή με το χαρτί, την όσφρηση, να μυρίσουν το μελάνι...

 

Οπότε κι όπως καταλαβαίνεις, συντελείται μια μικρή ιεροτελεστία στη διάρκεια του διαβάσματος τους.

 

Απλά κάποιοι μπορούν να βλέπουν στο internet αν τους αρέσει μια καινούργια σειρά ή όχι και αν τους αρέσει μας την παραγγέλνουνε.

 

Αν όχι, απλά τη διαβάζουν on line.

 

Για τα ελληνικά κόμικ και τους Έλληνες καλλιτέχνες, ενδιαφέρεται ο κόσμος; Τι προτιμούν συνήθως; Fanzines, graphic novels ή σειρές;

 

-Ναι, ενδιαφέρονται πολύ και έχουμε πολλούς πελάτες μιας και πέρα των Αμερικάνικων έχουμε ρίξει ισότιμα το βάρος και στα Ελληνικά κόμικς, από τα οποία προτιμούν συνήθως τα graphic novels.

 

post-556-0-58971000-1337722298_thumb.jpg

 

Ποιο κόμικ event/crossover περιμένετε πως και πως, ποιο θεωρείτε το καλύτερο και ποιο τη μεγαλύτερη απογοήτευση των τελευταίων χρόνων; Aντίστοιχα για τα indie;

 

-Περιμένουμε εναγωνίως το Avengers vs X-men, θεωρούμε καλύτερο το Civil War και μας απογοήτευσε το Fear Itself.

 

Όσο για τα ανεξάρτητα, καλύτερο το Asterios Polyp και χειρότερο το War of The Independents.

 

Αγαπημένοι Έλληνες δημιουργοί και αγαπημένα ελληνικά κόμικ; Από όσα ελληνικά βγήκαν τελευταία τι θα προτείνατε με κλειστά μάτια και για ποιο προσεχές ελληνικό κόμικ ανυπομονείτε;

 

Δέσποινα:

Αγαπημένος μου είναι ο Μιχάλης Διαλυνάς και αγαπημένο κόμικ το Feathers του Έκτορα.

 

Επίσης προτείνω:

To "Ποιος σκότωσε τον κύριο Χ;" των Θ.Ανδριόπουλος & Θ. Γκιόκας

 

Και "Το Γιούσουρι & άλλες φανταστικές ιστορίες" των Θ. Πέτρου & Δ. Βανέλλης.

 

Όσο για καινούρια δεν ανυπομονώ καθόλου για κάποιο συγκεκριμένο, αλλά είμαι με τις κεραίες μου ενεργές για να ανακαλύψω τη νέα σοδειά!

 

Άκης:

Αγαπημένοι μου είναι οι Γ.Ρουμπούλιας, Β.Καπάδαη, Διαλυνάς και Αρκάς ενώ αγαπημένο κόμικ...Όλα του Αρκά!

 

Θα σας πρότεινα επίσης το Κουλούρι #1 & #2 ενώ ανυπομονώ για το "Γράφοντας με εικόνες".

 

Κατερίνα:

Αγαπημένοι καλλιτέχνες οι Μ.Λαγουβάρδος, Τ. Μαραγκός, Γ.Δαλκίδης και αγαπημένα ελληνικό κόμικ τα Krak comics και Galaxia.

 

Επίσης προτείνω Galaxia και...ανυπομονώ για το νέο Galaxia!

 

Ανέστης:

Προτίμηση μου ο Τ.Μαραγκός ενώ για κόμικ θα πω κι εγώ το Krak comics.

 

Θα πρότεινα το Logicomix και ανυπομονώ για το νέο Krak comics.

 

Θέλετε να μας πειτε και μερικά απ΄τα πιο αγαπημένα αμερικάνικα και ευρωπαικα κόμικ, όλων των εποχών;

 

Δέσποινα:

Από ευρωπαικά "Η Μπαλάντα της Αλμυρής Θάλασσας" του Hugo Pratt, "Γιορτή των Αθανάτων" του Bilal και "Μεταβαρώνοι".

 

Άκης:

Από τα ευρωπαικά "Μεταβαρώνοι" και από αμερικάνικα New X-Men του Grant Morrison (σ.σ.: Δώσε man!)

 

Κατερίνα:

Αγαπημένο μου ευρωπαικό το Blacksad και από αμερικάνικα το Midnight Nation.

 

Ανέστης:

Σε αμερικάνικα το Kingdom Come και για ευρωπαϊκά δεν μπορώ δυστυχώς να πω κάτι γιατί δεν διαβάζω.

 

Οι εντυπώσεις σας απ΄το ComicDom-Con Anthens;

 

-Για το ComicDom, χρειάζεται αναμφίβολα να πω συγχαρητήρια στα παιδιά που το διοργανώνουν, την άψογη δουλειά που κάνουν, για το κουράγιο τους και για τον ενθουσιασμό τους.

 

Πιστεύω ότι όλο και περισσότερος κόσμος θα το επισκέπτεται.

 

post-556-0-31142700-1337722305_thumb.jpg

 

Ποια η γνώμη για τις κινηματογραφικές μεταφορες κόμικ; Εχουν βoηθήσει την διάδοση των κόμικ ή τα έχουν σπιλώσει χειρότερα στα μάτια, του mainstream κοινού;

 

Κάποιες μεταφορές έχουν γίνει με άψογη πιστότητα ως προς το κόμικ και αυτό βοήθησε πάρα πολύ στο να διευρυνθεί ο κύκλος των αναγνωστών.

 

Σε αντίθεση με τις κακές μεταφορές που παρέσυραν και το αντίστοιχο κόμικ σε μαύρη τρύπα.

 

Ποια ταινία είναι η αγαπημένη σας και ποια θεωρείτε την καλύτερη των τελευταίων χρόνων; Ποιές είναι οι προσδοκίες και οι προβλέψεις σας για Avengers, Dark Knight Rises και Amazing Spider-man;

 

Δέσποινα:

Θεωρώ καλύτερο το V for Vendetta.

Όσο για τις άλλες προτιμώ να μην κάνω προβλέψεις...θα περιμένω πρώτα να τις δω.

 

Άκης:

Προτιμώ το Sin City.

Οι προσδοκίες είναι πολύ υψηλές και για τις 3 ταινίες, με πιο επίφοβη την Amazing Spider-man.

 

Κατερίνα:

Αγαπημένο μου το The Crow και προβλέπω για φέτος ότι και οι 3 θα είναι καταπληκτικές!

 

Ανέστης:

Οι 300 και το Dark Knight είναι σίγουρα μέσα στις καλύτερες που βγήκαν τα τελευταία χρόνια.

 

Προβλέπω θετικά αποτελέσματα για Avengers και Dark Knight Rises αλλά όχι για το Amazing Spider-man.

 

post-556-0-83098900-1337722308_thumb.jpg

 

Για το τέλος, θα θέλατε να πείτε κάτι παραπάνω για τα κόμικς;

 

Δέσποινα:

Θα ήθελα απλά να κάνω κάποιες ερωτήσεις στο κοινό των κόμικς που κάνω κι εγώ στον εαυτό μου.

 

Αν πραγματικά τα κόμικς είναι τέχνη και ξέροντας ότι η τέχνη διευρύνει τη συνείδηση, τότε τα κόμικς στην πλειοψηφία τους διευρύνουν τη συνείδηση;

 

Η διασταύρωση σε μερικούς ήρωες με κάποιο είδους ζώου είναι παλιά υπόθεση;

 

Κι αν ναι, τότε γιατί οι καλλιτέχνες την αναπαράγουν σαν υπνωτισμένοι; Αυτό τι εξυπηρετεί;

 

Γιατί οι σεναριογράφοι αναπαράγουν τη χαμηλή συχνότητα των συναισθημάτων και όχι την ανεπτυγμένη συχνότητα;

 

Συγκεκριμένα γιατί συνεχώς βία και σεξ και όχι χαρά και αγάπη;

 

Γιατί οι καλλιτέχνες χρησιμοποιούν τη σκοτεινή γκάμα των χρωμάτων;

 

Και τέλος, η βιομηχανία των κόμικς είναι ανεξάρτητη από την κυρίως πολιτικο-οικονομικη-θρησκευτική πεποίθηση του πλανήτη;

 

Κι αν δεν είναι ανεξάρτητη, αυτό τότε τι εξυπηρετεί και ποιους;

 

Πραγματικά...πάρα πολύ καλές προσθήκες, οι ερωτήσεις που έθεσες προς εμάς και όσους διαβάζουν κόμικς.

 

Σε έβαζαν σε προβληματισμούς και σκέψεις και μας δίνουν ιδέες για ανάλυση/συζήτηση σε επόμενα post!

 

Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα και τα υπόλοιπα παιδιά του Solaris για το χρόνο σας.

 

Θα τα ξαναπούμε κι από κοντά!

 

Υ.Γ: thanks και για τη βοήθεια με photos!

 

post-556-0-08766000-1337722256_thumb.jpg

 

 

 

INFO BOX

 

Το Solaris θα το βρείτε στο κέντρο στην οδό Μπόταση 6, κοντά στην πλ.Κάνιγγος.

 

Tηλέφωνο:210 38 41 065

Fax:210 38 41 065

 

email:info@solaris.gr

Site:www.solaris.gr

 

Ωράρια Λειτουργίας

Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο: 9:00-15:30

Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 9:00-14:30 και 17:00-20:30

 

 

Κωνσταντίνος "Pilgrim" Τσώκος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Solaris έχει δύο ειδών σακούλες: μια πλαστική ημιδιάφανη και μία χάρτινη η οποία είναι κυρίως για δώρα.

 

post-556-0-30936200-1348677555_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

.... καταγράφουμε και τις σακούλες?!?!?!?.....

 

οκ :) μέσα :) γιατί όχι... :) σε 20-30 χρόνια θα έχει κι αυτή η πληροφορία το γούστο της :best::cool:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

στο σαιτ τους δεν πουλανε τευχακια, ε;;;

εψαξα και δν βρηκα...θελει μονο τηλεφωνικως μαλλον;;;πως θα μαθουμε τις τιμες;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μονάχα τηλεφωνικώς αλλά καλύτερα να πας από'κει όταν ξανακατέβεις. Έχει back issues με 0.5,1.0,1.5€. Όχι ιδιαίτερα γνωστά, αλλά και πάλι. Έχει πράμα ετών.

 

:update: Flashback Διαφημισούλα από το Kapow #4:

 

post-556-0-57564100-1348861608_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ :P

 

 

Το ξέρατε;
Το Solaris κλείνει τα 24 του χρόνια και θα το γιορτάσουμε διπλά.
Με γλυκά και.. γλυκές τιμές!
Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου, μαζί με τα κεράσματα, θα έχουμε 20% έκπτωση σε όλα μας τα είδη (εκτός από υπάρχουσες προσφορές και ήδη κρατημένα).
Σας περιμένουμε όλους!

 

 

 

 

:party4:  :party2:

Επεξεργασία από saveapenguin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-556-0-17398000-1392564652_thumb.jpg


Δύο ημέρες! 20% έκπτωση! Στο Solaris!

Την Παρασκευή 21 και το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου θα έχουμε 20% έκπτωση σε όλα μας τα είδη (εκτός από ήδη υπάρχουσες προσφορές και ήδη κρατημένα).

Σας περιμένουμε όλους!




:update:




index.php?app=core&module=attach&section


Νασέν

Γιώργος Γιαλούρης

Andy's Publishers, 2013
165 σελ.
ISBN 978-960-565-040-7
Τιμή € 14,00

Νεοελληνική πεζογραφία - Διήγημα - Επιστημονική φαντασία

Είναι εφικτή η επιβίωση σε άλλους πλανήτες ή ακόμη και σε αστεροειδείς; Πώς θα είναι η ζωή του ανθρώπου μετά από χιλιάδες χρόνια και τι εργαλεία θα του έχει δώσει η τεχνολογία για να αναμετρηθεί με τη μοίρα του; Ζωντανές πόλεις, αστρικές πύλες και εκατομμύρια κατοικημένοι κόσμοι. Εναλλακτικά σύμπαντα που επικοινωνούν με το δικό μας. Μία ματιά στο σύμπαν μέσα από τέσσερις ιστορίες επιστημονικής φαντασίας, που έρχονται να αμφισβητήσουν την παραδοσιακή αντίληψη του χρόνου και την πορεία του ανθρώπινου πολιτισμού.


post-556-0-22865300-1394112922_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95055
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις τώρα είδα ότι άλλαξαν το στυλ του site τους...!

Πολύ καλύτερο έτσι...! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Όντως έχει γίνει πολύ ωραίο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Από το fb του καταστήματος. Για τους καλλιτέχνες που ζουν ανάμεσά μας:

1294578_727577043992436_6108566315311925074_o.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

http://solaris.gr/νικητές-του-διαγωνισμού-για-τα-25-χρόνια


Μπραβο σε ολους και κυριως στα μελη μας

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3508 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Έχω μια απορία, καθώς βαριόμουν να διαβάσω δύο σελίδες (ναι τόσο πολύ βαριόμουν!). Να υποθέσω πως δεν πουλάει Ντίσνευ, ετσί;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Φαντάσου όμως να βαριόμασταν όλοι και να μη σου απαντούσε κανείς. ;) Από ελληνικά βιβλιοθήκες Καρλ Μπαρκς και ΚΟΜΙΞ και ίσως και κάποια τομάκια στα αγγλικά. Σύντομα, αν όχι ήδη, θα μπορείς και να παραγγείλεις και τεύχη από τις νέες σειρές disney της IDW. 

Επίσης έχε υπόψη σου ότι το ίδιο ισχύει για όλα τα κομικσάδικα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3508 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Φαντάσου όμως να βαριόμασταν όλοι και να μη σου απαντούσε κανείς.

Φρικτό! :P

 

Πάντως σε ευχαριστώ γαι την απάντηση και όντως με ενδιαφέρει να δω τα νέα τεύχη της IDW! Με την πρώτη ευκαιρία θα περάσω κι εγώ από εκεί... :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26498
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

http://solaris.gr/νικητές-του-διαγωνισμού-για-τα-25-χρόνια

 

Μπραβο σε ολους και κυριως στα μελη μας

 

Πολύχρονο το κατάστημα!

Βλέπω διάφορα γνώριμα ονόματα στους νικητές... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μια επίσκεψη την κάναμε για το Free Comic Book Day! Ωραίο μαγαζί, ικανοποιητική ποικιλία, πολύ καλή εξυπηρέτηση! ;) Και του χρόνου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Aπό τη σελίδα του Facebook:

 

11222645_847382752011864_6964591379849697542_n.jpg11745824_847382802011859_7545551749194203391_n.jpg

 

Τόμοι Marvel & DC με έκπτωση 50% καθώς και εκατοντάδες τευχάκια με 0,50 και 1,00 ευρώ τώρα στο SOLARIS!
Όποιος προλάβει....πρόλαβε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Προχθεσινή ανακοίνωση του Solaris στο φβ

===
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Αγαπημένοι φίλοι και πελάτες,
καθώς η κοινωνική κατάσταση, λόγω των εξελίξεων, είναι πρωτόγνωρη, όσοι επιθυμείτε να συνεχίσετε τις συνδρομές σας, πρέπει να μας το δηλώσετε ότι θέλετε με ένα e-mail ή ένα τηλέφωνο.
Σε μια μελλοντική δεύτερη ανακοίνωση, θα σας ενημερώσουμε σχετικά με την προκαταβολή που θα χρειαστεί να αφήσετε για τα τεύχη, τους τόμους και τα υπόλοιπα είδη.
Αν δεν έχουμε καμία ειδοποίηση από εσάς μέχρι αυτή την Πέμπτη 16 Ιουλίου 2015, θα καταλάβουμε ότι διακόπτετε την συνδρομή σας.
Με την ελπίδα ότι όλα θα πάνε καλά, γιατί πάντα υπάρχει μια παράλληλη πραγματικότητα χωρίς προβλήματα, σας χαιρετούμε.

===

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ox...δεν ανανέωσα τις συνδρομές μου :wow:

Καλά δεν πειράζει έτσι και αλλιώς ούτε για λογαριασμό νερού δεν υπάρχουν λεφτά  :P

 

 

Πάντως αν και ναι οι τιμές στο Solaris είναι τσιμπημένες, δεν έχω παρατηρήσει άλλα προβλήματα. Πάντα οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετική απέναντί μου και αντίθετα εγώ τους ταλαιπώρησα πολλές φορές. Και μάλιστα σε κάποιες λεπτομέρειες όπως τα 3D τεύχη της DC και τα FCBD τεύχη, μου τα βρήκανε χωρίς καν να τους ενημερώσω ότι θα προτιμούσα τα 3d εξώφυλλα όταν ακόμα και στην ΑΜΕΡΙΚΑ! είχαν πρόβλημα στόκ  :)

 

That being said....αυτό για σας μπορεί να θεωρείται προφανές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπάρχει κάποιος λόγος που ένα κατάστημα βάζει την ίδια τιμή επάνω στην τιμή;

 

Δηλαδή ότι έχει τόσο όσο κάνει και από εμένα δεν πρόκειται να το πάρεις φθηνότερα;  :wall:

 

post-29811-0-34130100-1444851515_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.