Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες κυκλοφορίες από την ΜΑΜΟΥΘ COMIX (2022)


Θοδωρής Καραπάνος

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πριν από 1 ώρα, hudson είπε:

Παρατηρώντας τα ISBN των τελευταίων "Λούκυ Λουκ" βλέπω ότι όλα έχουν τις ίδιες διαστάσεις 21x28.

Άρα το καινούριο θα είναι σε μέγεθος σαν τα προηγούμενα. Δεν ξέρω πως προέκυψε ότι θα είναι μεγαλύτερο.

Πολλά από τα δικά μου Λούκυ Λουκ( ακόμη και κάποια σύγχρονα), έχουν μέγεθος 21x 27.5! Αλλά και στην παρουσίαση του @ YOSHIMITSU  αναφέρονται αυτές οι διαστάσεις :cheers3:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Άρα απλά παίζει που θα πέσει το μαχαίρι στο τυπογραφείο...

  • Like 6
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 21/11/2022 στο 6:11 ΜΜ, hudson είπε:

Νάτο και το ISBN του Λούκυ Λουκ

(ISBN:978-960-321-589-9). Λούκυ λουκ 89 - Η Κιβωτός του Ραντανπλάν / Achde
   

Έπαθα για μισό δευτερόλεπτο εγκεφαλικό,  :cheers5:      Επανήλθα, όλα καλά!  :Nurse:

 

Εκπληκτικό μάρκετινγκ ωστόσο, φοβερή συγκυρία! 

Επεξεργασία από Paris
  • Αστείο 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μου στελνει ενας ινμποξ μου λεει ,φιλαρακι σου δινω το Ραντανπλαν 14 και το Αστεριξ 36 που ψαχνεις στα 12/30 ευρω. Εφτυσα αιμα λεει για να τα βρω... Τοτε τι μου τα πουλας ρε μεγαλε; :thinking:

 

Δε παει καλα ο κοσμακης...ζηταει οτι ναναι για το καθετι πλεον. Ζουν εκτος πραγματικοτητας ,εκτος ελληνικης κοινωνιας σε ενα παραλληλο συμπαν που το ωρομισθιο ειναι 300 ευρω. Μιλαμε για ΜΑΜΟΥΘ που παντα επανακυκλοφορει τευχη! Το αστεριξ βγηκε το 2016 απο που και ως που το πουλανε 30 και 40 ευρω ?  Μου ηρθε να τον βρισω αλλα δεν εχω τετοια παιδεια και απλώς τον καληνυχτισα ευγενικα.

 

Κυρα-Μαμουθ παρε μπροστα κανε καμια επανεκδοση γιατι εχει ξεφτυλιστει το θεμα,πραγματικα. :Ungry:

Πλεον μιλαμε για ντροπη ,οχι για αισχροκερδεια.

 

 

 

EDIT : Πηρα την πρωτοβουλια και εστειλα email στη ΜΑΜΟΥΘ με το σκρινσοτ της συνομιλιας μου για να δει ποσο εχει ξεφτυλιστει η κατασταση ,ωστε να προβει συντομα σε επανεκδοσεις. Γιατι μου φαινεται δεν εχουν ιδεα τι γινεται στο secondary market.

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Oρίστε και η απαντηση της εταιριας στο email μου. Νομιζω λογια για να λεμε,αλλά έστω κάτι ειναι και αυτο.Αναμενουμε τις κινησεις τους :)

 

 

 

Screenshot_20221124_114714_com.microsoft.office.outlook.jpg

  • Like 16
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

40 min ago , ManaLeak13 said:

Oρίστε και η απαντηση της εταιριας στο email μου. Νομιζω λογια για να λεμε,αλλά έστω κάτι ειναι και αυτο.Αναμενουμε τις κινησεις τους :)

 

Εντάξει, δεν υπήρχε περίπτωση να πουν τπτ άλλο. Δεν μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω πέρα από την επανέκδοση παλιών εκδόσεων. Το μόνο που μπορεί να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να μην υποκύπτει ο κόσμος σε αγγελίες τέτοιου είδους.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4440
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Κάθε φορά που πηγαίνω στο μίνι μάρκετ του χωριού μου για τα καθημερινά ψώνια, πάντα κάθομαι τουλάχιστον ένα 5λεπτο στο σημείο που είναι ο τύπος και χαζεύω τα περιοδικά ντισνευ, μικυ μαους Ντόναλντ και με πιάνει κάθε φορά το ίδιο αίσθημα νοσταλγίας, όταν θυμάμαι πριν 12- 13 χρόνια, ως μαθητής δημοτικού τότε, που περίμενα την Παρασκευή να τα αγοράσω γεμάτος χαρά. Το συγκεκριμένο κατάστημα δεν φέρνει τις συλλογές κόμικ της marvel από radnet και hachette ή συλλογές μοντελισμού,αλλά θα βρεις πολλά από τα ωραία που κυκλοφορούν αυτη την περίοδο(τερματοφυλακας γιατρός, epifany comics και πολλά άλλα). Σήμερα ήταν όμως μια μέρα διαφορετική. Πηγαίνοντας στο σημείο με τα περιοδικά, κάτι είχε αλλάξει. Τα μάτια μου πέσανε αμέσως σε ενα συγκεκριμένο τεύχος. Ο αστεριξ στους Ολυμπιακούς αγώνες. Να σημειώσω εδώ ότι είχα κάνει ένα τεράστιο διάλειμμα 12 ετών από τα κόμικ και ξεκίνησα πάλι από την συλλογή κλασικοί υπερήρωες της radnet. Το τεύχος του αστεριξ αγοράστηκε με συνοπτικές διαδικασίες. Το πρώτο μου BD όπως έχω δει κατά καιρούς να γράφετε. Έχω φτάσει στην μέση της ανάγνωσης, και μπορώ να πω πως είμαι ενθουσιασμένος με αυτό που διαβάζω και βλέπω. Πήρα λοιπόν μια σημαντική απόφαση. Καθότι ο πατέρας μου ήταν μεγάλος λάτρης του λουκυ Λουκ, και είχε στην κατοχή του κάποια κόμικ του, τα οποία δυστυχώς δεν ξέρω που, κι αν υπάρχουν πια, και εγώ είχα κάπου στα 200 dvd του ιζνογκουντ, αποφάσισα από εδώ και στο εξής να αγοράζω κάθε καινούρια έκδοση από Λούκυ λουκ, αστεριξ και ιζνογκουντ,καθώς και οποια επανέκδοση αυτών από εδώ και στο εξής. Δεν μπαίνω στην διαδικασία να τα αποκτήσω όλα από την αρχή, γιατί ήδη η συλλογή της radnet απαιτεί ένα σεβαστό ποσό. Όποτε σταματήσει η κυκλοφορία της, ή είμαι λίγο πιο άνετος οικονομικά, θα αναζητήσω όσα μπορώ να βρω. Αυτά από εμένα, ελπίζω να μην σας κούρασα. 

Επεξεργασία από daredevil21
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33242
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  66
  • Reputation:   308
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Κάθε φορά που πηγαίνω στο μίνι μάρκετ του χωριού μου για τα καθημερινά ψώνια, πάντα κάθομαι τουλάχιστον ένα 5λεπτο στο σημείο που είναι ο τύπος και χαζεύω τα περιοδικά ντισνευ, μικυ μαους Ντόναλντ και με πιάνει κάθε φορά το ίδιο αίσθημα νοσταλγίας, όταν θυμάμαι πριν 12- 13 χρόνια, ως μαθητής δημοτικού τότε, που περίμενα την Παρασκευή να τα αγοράσω γεμάτος χαρά. Το συγκεκριμένο κατάστημα δεν φέρνει τις συλλογές κόμικ της marvel από radnet και hachette ή συλλογές μοντελισμού,αλλά θα βρεις πολλά από τα ωραία που κυκλοφορούν αυτη την περίοδο(τερματοφυλακας γιατρός, epifany comics και πολλά άλλα). Σήμερα ήταν όμως μια μέρα διαφορετική. Πηγαίνοντας στο σημείο με τα περιοδικά, κάτι είχε αλλάξει. Τα μάτια μου πέσανε αμέσως σε ενα συγκεκριμένο τεύχος. Ο αστεριξ στους Ολυμπιακούς αγώνες. Να σημειώσω εδώ ότι είχα κάνει ένα τεράστιο διάλειμμα 12 ετών από τα κόμικ και ξεκίνησα πάλι από την συλλογή κλασικοί υπερήρωες της radnet. Το τεύχος του αστεριξ αγοράστηκε με συνοπτικές διαδικασίες. Το πρώτο μου BD όπως έχω δει κατά καιρούς να γράφετε. Έχω φτάσει στην μέση της ανάγνωσης, και μπορώ να πω πως είμαι ενθουσιασμένος με αυτό που διαβάζω και βλέπω. Πήρα λοιπόν μια σημαντική απόφαση. Καθότι ο πατέρας μου ήταν μεγάλος λάτρης του λουκυ Λουκ, και είχε στην κατοχή του κάποια κόμικ του, τα οποία δυστυχώς δεν ξέρω που, κι αν υπάρχουν πια, και εγώ είχα κάπου στα 200 dvd του ιζνογκουντ, αποφάσισα από εδώ και στο εξής να αγοράζω κάθε καινούρια έκδοση από Λούκυ λουκ, αστεριξ και ιζνογκουντ,καθώς και οποια επανέκδοση αυτών από εδώ και στο εξής. Δεν μπαίνω στην διαδικασία να τα αποκτήσω όλα από την αρχή, γιατί ήδη η συλλογή της radnet απαιτεί ένα σεβαστό ποσό. Όποτε σταματήσει η κυκλοφορία της, ή είμαι λίγο πιο άνετος οικονομικά, θα αναζητήσω όσα μπορώ να βρω. Αυτά από εμένα, ελπίζω να μην σας κούρασα. 

Το ίδιο προσπαθώ να κάνω κι εγώ. Ότι επανεκδίδεται από μαμούθ και κυκλοφορεί στα περίπτερα το τσιμπάω😋

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Asterix τα 31 πρωτα (χοντρικά) ειναι ένα προς ένα. Και εγω πρόσφατα τα απεκτησα (δηλαδη τα πηρα όλα μαζί πακετο). Πιστευω θα σου αρεσουν οπως αρεσαν σε ολους μας. Για Λουκυ Λουκ τι να πω... κακως τα ειχες παραμελησει , τωρα που μεγαλωσα τα εκτιμω περισσοτερο και τα θεωρω ανώτερα απο τα Ντισνευ που τα ειχα ποιος ξερει τι μεχρι περιπου το 2020.

 

Ειχα 1-65, 71, 72 απο ΛΛ και 6,11 απο Αστεριξ. Με κανα 150 περιπου απεκτησα ολα οσα υπαρχουν (εκτος απο τον παπυρο του Καισαρα που ζητανε κατι λαμογια 30 και 40 ευρω:Ungry:)

 

Απλά οι επανεκδοσεις να ξερεις ,απο οσα διαβαζω κυριως απο τον @ Laz33  που ειναι πιο ψαγμενος, εχουν χειροτερες μεταφρασεις. Καποια τουλαχιστον. Α και τα Αστεριξ γραφουν στα εξωφυλλα Σχεδιο Γκοσινι Σεναριο Ουντερζο :wall: 

Αν δεν σε ενοχλει αυτο προχωρα δυνατα ! 

Ειδαλλως τα παλια τευχη της Μαμουθ κατα βαση 3 ευρω θα τα βρεις μεταχειρισμενα. Εγω τα Αστεριξ τα βρηκα στα 1.70 το ενα :D

 

Και προσοχη μη πεσεις στη λουπα να δωσεις για μεταχειρισμενο πανω απο 5 ευρω. Ολα θα επανακυκλοφορησουν και όλα βρισκονται !

 

Ιζνογκουντ εχω το δικο σου σκεπτικο , γιατι εκει και αν εχουν ξεφυγει οι τιμες, αλλα μας βλεπω 60 χρονων να λεμε ποτε θα βγει επανεκδοση. Πηρα το Νο1 (ξαναπηρα γιατι ετυχε να το εχω απο παλια) για να τα πιασω με το νεο φορματ εξωφυλλου, το μετανιωσα, δεν βλεπω να τα συνεχιζουν.

 

27 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Όποτε σταματήσει η κυκλοφορία της

Φαε τη γλωσσα σου :lol:

 

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 12
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4440
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 λεπτό πριν, ManaLeak13 είπε:

Asterix τα 31 πρωτα (χοντρικά) ειναι ένα προς ένα. Και εγω πρόσφατα τα απεκτησα (δηλαδη τα πηρα όλα μαζί πακετο). Πιστευω θα σου αρεσουν οπως αρεσαν σε ολους μας. Για Λουκυ Λουκ τι να πω... κακως τα ειχες παραμελησει , τωρα που μεγαλωσα τα εκτιμω περισσοτερο και τα θεωρω ανώτερα απο τα Ντισνευ που τα ειχα ποιος ξερει τι μεχρι περιπου το 2020.

 

Ειχα 1-65, 71, 72 απο ΛΛ και 6,11 απο Αστεριξ. Με κανα 150 περιπου απεκτησα ολα οσα υπαρχουν (εκτος απο τον παπυρο του Καισαρα που ζητανε κατι λαμογια 30 και 40 ευρω:Ungry:)

 

Απλά οι επανεκδοσεις να ξερεις ,απο οσα διαβαζω κυριως απο τον @ Laz33  που ειναι πιο ψαγμενος, εχουν χειροτερες μεταφρασεις. Καποια τουλαχιστον. Α και τα Αστεριξ γραφουν στα εξωφυλλα Σχεδιο Γκοσινι Σεναριο Ουντερζο :wall: 

Αν δεν σε ενοχλει αυτο προχωρα δυνατα ! 

Ειδαλλως τα παλια τευχη της Μαμουθ κατα βαση 3 ευρω θα τα βρεις μεταχειρισμενα. Εγω τα Αστεριξ τα βρηκα στα 1.70 το ενα :D

 

Και προσοχη μη πεσεις στη λουπα να δωσεις για μεταχειρισμενο πανω απο 5 ευρω. Ολα θα επανακυκλοφορησουν και όλα βρισκονται !

 

Φαε τη γλωσσα σου :lol:

 

 

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Οι κλασικοι υπερηρωες με βάλανε στην διαδικασία να αγοράσω κόμικ μετά από 12 χρόνια, καταλαβαίνεις οπότε πόσο σημαντικη είναι αυτή η σειρά για εμένα. Αλλά ας μην ξεφύγω μιας και μιλάμε για εκδόσεις μαμούθ εδώ 

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

6 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Οι κλασικοι υπερηρωες με βάλανε στην διαδικασία να αγοράσω κόμικ μετά από 12 χρόνια, καταλαβαίνεις οπότε πόσο σημαντικη είναι αυτή η σειρά για εμένα. Αλλά ας μην ξεφύγω μιας και μιλάμε για εκδόσεις μαμούθ εδώ

Εγω ειχα παρατησει τα παντα (δηλαδη κατα 99,9% τα Ντισνευ που αγοραζα) το 2009. Το 2020 με επιασε στην καραντινα να ολοκληρωσω το ΚΟΜΙΞ. Μετα ξαναπιασα ΛΛ /Αστεριξ κλπ και ειπα τι εχεις αφησει ρε τοσα χρονια ;;;

Καλά ναι, η σειρα της Μαρβελ ειναι η αγαπημενη μου, την εχω πολυ πιο ψηλα απο την οποιαδηποτε αλλη εκδοση.Προτεραιοτητα στις αγορες μου ειναι αυτα, ολα τα υπολοιπα μπαινουν σε δευτερη μοιρα αγορών.

 

Αν θες κοιτα και τα Ραντανπλαν , τα 5 πρωτα εχουνε πολυ γελιο. Τα υπολοιπα και ειναι εξαφανισμενα και δεν αξιζουν. Αμα εισαι completionist μονο ψαχτα. Αλλιώς τα λες και πεταμενα λεφτα...

 

:beer:

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κάποια εξαντλημένα Asterix με 4,00-5,00 ευρώ σε άριστη κατάσταση όπως λέει

εδώ.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4440
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

@ Laz33 έχεις καμιά πληροφορία αν θα δούμε τον καουμπόη πριν φύγει το 22?

  • Like 6
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

7 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

@ Laz33 έχεις καμιά πληροφορία αν θα δούμε τον καουμπόη πριν φύγει το 22?

 

Είχαν πει στον constantinople ότι θα βγει γύρω στις 26/12 (από βδομάδα δηλαδή), αν και προσωπικά κρατάω πολύ μικρό καλάθι.

Σήμερα πάντως τους έστειλα ένα μήνυμα με συγχαρητήρια για το Μπλέικ & Μόρτιμερ και την εξαιρετική δουλειά που έγινε στη μετάφραση/επιμέλεια (που φτάσαμε, να δίνουμε συγχαρητήρια για τα αυτονόητα) και τους ρώτησα αν σκοπεύουν να βγάλουν κι άλλο άλμπουμ και πότε.

Για να δούμε τι θα απαντήσουν :thinking:

 

Α, πέταξα και τη σπόντα μου για την όχι και τόσο καλή μετάφραση στο τελευταίο Ιζνογκούντ.

Τώρα αν παρεξηγηθούν και σταματήσουν να μου μιλάνε, θα πρέπει να μαθαίνετε εσείςτα νέα της εκδοτικής :D

  • Like 13
  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έχω μια απορία, γιατί κάθε φορά αναφερόμαστε στον πληθυντικό απευθυνόμενοι στην εκδοτική (τους ρώτησα, μου απάντησαν, τους έστειλα κτλ), αφού είναι μόνο ένα άτομο πλέον. Θα έπρεπε να λέμε: τον ρώτησα, του έστειλα, μου απάντησε κτλ.:lol:

  • Like 6
  • Αστείο 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Είναι πληθυντικός ευγενείας! :)

  • Like 4
  • Respect 2
  • Αστείο 5
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

4 ώρες πριν, hudson είπε:

Έχω μια απορία, γιατί κάθε φορά αναφερόμαστε στον πληθυντικό απευθυνόμενοι στην εκδοτική (τους ρώτησα, μου απάντησαν, τους έστειλα κτλ), αφού είναι μόνο ένα άτομο πλέον. Θα έπρεπε να λέμε: τον ρώτησα, του έστειλα, μου απάντησε κτλ.:lol:

 

Σεβόμαστε τον όγκο της δουλειάς τους :lol:

  • Like 4
  • Αστείο 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πραγματικά όμως, για έναν άνθρωπο είναι αρκετή δουλειά.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πάντως, η ΜΑΜΟΥΘ έχει αρκετούς εξωτερικούς συνεργάτες, όπως γραφίστα, διαφορετικούς μεταφραστές και τυπογράφο ( φαντάζομαι υπάρχουν κι άλλοι που δεν γνωρίζουμε). Οπότε ναι, ένας ο Κουτρουλάρης, δεν τα κάνει όλα μόνος του όμως :)

 

 

On 19/12/2022 στο 4:32 ΜΜ, daredevil21 είπε:

@ Laz33 έχεις καμιά πληροφορία αν θα δούμε τον καουμπόη πριν φύγει το 22?

Πάντως, γραφιστικά είναι έτοιμο! Μάλλον θα είναι στο τυπογραφείο.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34882
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Πραγματικά όμως, για έναν άνθρωπο είναι αρκετή δουλειά.

 

I know, εγώ σαν όγκο δουλειάς εννοώ το να κάθεται να απαντάει σε εμάς τους πικραμένους του GreekComics

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μου απάντησαν απ'τη Μαμούθ.

Θα βγει κι άλλο Μπλέικ & Μόρτιμερ.

Δεν είπαν ποιο, αλλά φαντάζομαι θα βγάλουν το επόμενο χρονολογικά άλμπουμ μετά τα Αργύρια, δηλαδή τον Όρκο των Πέντε Λόρδων, μιας και είναι ανεξάρτητη ιστορία που δεν πατάει σε προηγούμενη.

Μου είπαν θα βγει μέσα στο '23, αλλά γι'αυτό έχω τις επιφυλάξεις μου.

Σημασία έχει ότι έχουν σκοπό να συνεχίσουν τη σειρά :awesome:

Αλλιώς θα μου έλεγαν κάτι του τύπου "δεν έχουμε κάτι ανακοινώσιμο" ή "ελπίζουμε να βγάλουμε κι άλλο άλμπουμ στο μέλλον" κτλ.

 

  • Like 14
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13506
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Μου απάντησαν απ'τη Μαμούθ.

Θα βγει κι άλλο Μπλέικ & Μόρτιμερ.

Δεν είπαν ποιο, αλλά φαντάζομαι θα βγάλουν το επόμενο χρονολογικά άλμπουμ μετά τα Αργύρια, δηλαδή τον Όρκο των Πέντε Λόρδων, μιας και είναι ανεξάρτητη ιστορία που δεν πατάει σε προηγούμενη.

Μου είπαν θα βγει μέσα στο '23, αλλά γι'αυτό έχω τις επιφυλάξεις μου.

Σημασία έχει ότι έχουν σκοπό να συνεχίσουν τη σειρά :awesome:

Αλλιώς θα μου έλεγαν κάτι του τύπου "δεν έχουμε κάτι ανακοινώσιμο" ή "ελπίζουμε να βγάλουμε κι άλλο άλμπουμ στο μέλλον" κτλ.

 

 

Για το ΛΛ σου ανεφεραν κατι ;

 

Παντως το σεναριο που σου λεγα περι κυκλοφοριας λογω γιορτων και μαρκετινγκ εφυγε ακλαφτο :lol:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

4 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Για το ΛΛ σου ανεφεραν κατι ;

 

Παντως το σεναριο που σου λεγα περι κυκλοφοριας λογω γιορτων και μαρκετινγκ εφυγε ακλαφτο :lol:

 

Δεν τους ρώτησα για το ΛΛ.

Σου είπα πάντως. Μην περιμένεις να το δεις πριν τις γιορτές.

Καταρχάς πότε είχε σχέσεις η Μαμούθ με το μάρκετινγκ;

Εδώ βγάζει νέο άλμπουμ και μας το λέει μια μέρα πριν ή κάποιες φορές αφού κυκλοφορήσει :lol:

Το νέο ΛΛ κατά πάσα πιθανότητα πάει για Γενάρη.

  • Like 9
  • Αστείο 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

9 hours ago, Laz33 said:

Καταρχάς πότε είχε σχέσεις η Μαμούθ με το μάρκετινγκ;

 

Επειδή οι τίτλοι που βγάζει πουλιούνται μόνοι τους !!!

  • Like 9
  • Αστείο 3
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Υπέροχα νέα ότι θα δούμε σύντομα νέα ιστορία "Μπλέικ και Μόρτιμερ".

Λέτε να πήγαν, ας πούμε, καλά σε πωλήσεις τα τελευταία άλμπουμ και να αποφάσισε η Μαμούθ να τη συνεχίσει τη σειρά;;

Και ήμουν τόσο σίγουρος ότι θα ξανά δούμε καινούριο τόμο σε 5-10 χρόνια.

 

Και το 2023 να να μην είναι και να πάει για 2024, ευχαριστημένοι θα είμαστε.

Όχι, όχι :oops: πες ότι δεν το έγραψα. Μαμούθ μην διαβάσεις την τελευταία πρόταση, το 2023 θέλουμε το νέο άλμπουμ, ούτε χρόνο παραπάνω:please::lol:.

Και για να γίνω και λίγο πλεονέκτης βγάλε και τα πρώτα που είναι εξαντλημένα.:)

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

21 hours ago, Laz33 said:

Θα βγει κι άλλο Μπλέικ & Μόρτιμερ.

Μου είπαν θα βγει μέσα στο '23, αλλά γι'αυτό έχω τις επιφυλάξεις μου.

 

Μήπως σου είπαν ότι θα βγει μετά το Πάσχα; :)

  • Like 1
  • Αστείο 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4440
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πήγα χθες περίπτερο να αγοράσω τον σπαιντερμαν από ραντνετ και πέτυχα λίγο πιο πέρα το αστεριξ στους ολυμπιακούς αγώνες (το οποίο το πήρα και το λάτρεψα) καθώς και το τεν τεν ο ναός του ήλιου. Αξίζει το τεν τεν? Δεν έχω διαβάσει τίποτα αλλά συμπαθητικό φάνηκε από το εξώφυλλο. 

Επεξεργασία από daredevil21
  • Like 11
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55398
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ο Ναός του Ήλιου είναι πολύ καλό αλλά αν δεν διαβάσεις πρώτα το 1ο μέρος "Οι 7 Κρυστάλλινες Μπάλες" θα χάσεις όλο το build-up προς την κατάληξη που είναι Ο Ναός του Ήλιου.

 

Και πίστεψε με, παρόλο που ο Ναός του Ήλιου διαβάζεται και μόνος του, δεν συγκρίνεται με την εμπειρία να έχεις διαβάσει πριν τις 7 Κρυστάλλινες Μπάλες και να ξέρεις τι έχει προηγηθεί πριν φτάσουν στο Περού...

  • Like 9
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4440
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

34 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Ο Ναός του Ήλιου είναι πολύ καλό αλλά αν δεν διαβάσεις πρώτα το 1ο μέρος "Οι 7 Κρυστάλλινες Μπάλες" θα χάσεις όλο το build-up προς την κατάληξη που είναι Ο Ναός του Ήλιου.

 

Και πίστεψε με, παρόλο που ο Ναός του Ήλιου διαβάζεται και μόνος του, δεν συγκρίνεται με την εμπειρία να έχεις διαβάσει πριν τις 7 Κρυστάλλινες Μπάλες και να ξέρεις τι έχει προηγηθεί πριν φτάσουν στο Περού...

Οποτε πρέπει να παραγγείλω κι αυτό το τεύχος αν είναι να πάρω και τον ναό του ήλιου. Ευχαριστώ πολύ! 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  417
  • Reputation:   4440
  • Achievement Points:  461
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

@ constantinople αγοράστηκε ο τεν τεν και σε μερικές μέρες θα παραγγείλω και τις 7 κρυστάλλινες μπάλες λογικά. Κάτι άλλο τώρα που θα ήθελα να θίξω. Σχετικά με τις επανεκδόσεις. Αυτές τις μέρες έχει τύχει να περάσω από πολλά καταστήματα που φέρνουν τύπο στην περιοχή μου (μένω επαρχία) και είδα ότι όλα έχουν φέρει τις τελευταίες επανεκδόσεις αστεριξ και τεν τεν. Σοφή κίνηση θεωρώ, μέσα στις γιορτές όλο και κάποιος θα τα τσιμπήσει, όπως εγώ καλή ώρα. Το θέμα είναι ότι με αυτή την κίνηση πιστεύω ότι είναι απίθανο να δούμε κάποια άλλη επανέκδοση αυτές τις γιορτινές μέρες σε συνδυασμό κιόλας με την κυκλοφορία του νέου λουκυ Λουκ. Πάμε για νέες επανεκδόσεις από Φεβρουάριο? Μακάρι να διαψευστώ. Καλό υπόλοιπο γιορτών σε όλους με υγεία!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.