Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποια σειρά του περιοδικού Non-Stop Comics σας αρέσει περισσότερο και θα θέλατε να τη δείτε σε αυτόνομη έκδοση;


Laz33

Ποια σειρά του περιοδικού Non-Stop Comics σας αρέσει περισσότερο και θα θέλατε να τη δείτε σε αυτόνομη έκδοση;  

53 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Eπειδή στη δημοσκόπηση που έκανε η εκδοτική Μικρός Ήρως τα αποτελέσματα θεωρήθηκαν "περίεργα" και αμφισβητήσιμα από σημαντική μερίδα μελών του φόρουμ μας, είπα να κάνω μια δημοσκόπηση εδώ μέσα να δω αν όντως ισχύουν οι τάσεις του αγοραστικού κοινού :)

 

Ρώτησα επίσης και αν αγοράζετε το περιοδικό :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35181
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Προστέθηκαν άλλες δύο ερωτήσεις από τη δημοσκόπηση του Μικρού Ήρωα. Προσωπικά ψήφισα Λάργκο-Kill or be Killed που τα θεωρώ και τα δύο εξαιρετικά κόμικ, ο Στορμ στην αρχή του ΜΠΛΕΚ μου άρεσε, πλέον βαριέμαι, ενώ ο Ντρεντ μου αρέσει γενικά, αλλά οι ιστορίες του Non Stop Comics και του ΜΠΛΕΚ είναι συμπληρωματικές για τα γούστα μου. Προφανώς το αγοράζω, προφανώς θέλω σε κάθε τεύχος ολοκληρωμένο Λάργκο και η πρότασή μου αν θέλουν να κάνουν μια αλλαγή είναι κάπως σύνθετη, θα ήθελα και περισσότερες σελίδες και αν είναι δυνατόν λιγότερους ήρωες τύπου να έχουμε ολοκληρωμένο Λάργκο, ένα τεύχος Kill or Be Killed και ένα τεύχος από μια ξένη σειρά με 20 σελίδες συν αν γίνεται κάποια ελληνική δημιουργία με λίγες σελίδες, άρα να πάμε περίπου στις 120 σύνολο (50-55 Λάργκο, 20-22 KOBK, 20-22 η ξένη, 10-12 αφιερώματα, εξώφυλλα οπισθόφυλλα και 5-10 το ελληνικό κόμικ). Βέβαια με την αύξηση της τιμής του χαρτιού, ίσως το κόστος να γίνει απαγορευτικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3124
  • Reputation:   23738
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Υπάρχει μία λογική βέβαια να τελειώνει σε κάθε τεύχος ένα Στορμ, και αυτή είναι να ολοκληρωθεί μία ώρα αρχύτερα. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94927
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η αλήθεια είναι ότι, ενώ έχω και τα τρία τεύχη του "Non-Stop Comics" που έχουν μέχρι στιγμής κυκλοφορήσει, δεν έχω διαβάσει κανένα. :( 

 

Εμπειρικά, λοιπόν, θα επιλέξω το Λάργκο, σαν τον τίτλο που θα ήθελα να έβλεπα σε αυτόνομη έκδοση, αλλά και το "Killed or be killed", για το οποίο έχω ακούσει και διαβάσει πολύ καλές κριτικές, χωρίς, όμως, να το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου. Όπως έχω ξαναπεί, ο Δικαστής Ντρεντ μου άρεσε πολύ στις "Ολοκληρωμένες Υποθέσεις" του, αλλά οι ιστορίες που φιλοξενούνταν στο "Μπλεκ" δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποίησαν. Από την άλλη ο Στορμ διαθέτει ένα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ σχέδιο, αλλά λίγα ήταν τα σενάρια, που μου κίνησαν το ενδιαφέρον.

 

Όσον αφορά την ύλη του περιοδικού, δεν με πειράζουν οι στήλες που αφορούν τα κόμικς, αν και στον 21ο αιώνα, πλέον, μία τέτοια πρακτική μοιάζει παρωχημένη. :P Το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι όσες ιστορίες φιλοξενούνται, θα ήθελα να ολοκληρώνονται στο κάθε τεύχος. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21926
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Οι περισσότεροι πιστεύω ότι αυτό που θέλουμε είναι κάθε τεύχος να έχει ολοκληρωμένες ιστορίες.

Όποια και να αυτονομηθεί θα αφήσει χώρο για τις υπόλοιπες.

Το περιοδικό καλώς ή κακώς είναι διμηνιαίο, που σημαίνει ότι υπάρχει μεγάλη αναμονή για την συνέχεια της κάθε ιστορίας. Προσωπικά αυτό με ενοχλεί.

 

Επίσης αυτό που έχω να πω είναι:

 

Spoiler

Λάργκο και... αφράτο παντεσπάνι!!:lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Νομίζω τ'αποτελέσματα είναι σαφή.

Και αποδεικνύεται ότι δεν είμαστε μόνο 5-6 άτομα που γουστάρουμε Λάργκο :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.