Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλύτερη Υπερηρωική Ταινία του 2021;


Bilis

Ποια είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη υπερηρωική ταινία που κυκλοφόρησε το 2021;  

25 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5268
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

5 ταινίες Marvel και 2 DC φέτος οπότε έχουμε μεγάλο εύρος επιλογών (ας μην κοροϊδευόμαστε, ξεκάθαρα θα κερδίσει ο Spider-Man). :lol:  Αν υπάρχει κάποια μικρότερη ταινία που μου διέφυγε, πείτε μου στα σχόλια. Και όχι, δεν ξέχασα το Thunder Force, απλώς ήμουν σίγουρος ότι δεν θα το ψηφίσει κανένας. :lol:

Προσωπικά, έχω την εντύπωση πως δεν έχω γράψει κριτική για καμία από αυτές τις ταινίες πλην του Spider-Man. Εκτός από το Justice League που δεν έχω δει, η μόνη που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ήταν το The Suicide Squad του James Gunn. Πέρασα πολύ καλά στον κινηματογράφο και το στυλ καθώς και η σκηνοθεσία του Gunn κάνουν την ταινία να ξεχωρίζει. Μπορεί ο Spider-Man να είναι καλύτερος (πιθανόν να τον δω και δεύτερη φορά για να αποφασίσω) αλλά με την ψήφο μου θα υποστηρίξω το The Suicide Squad.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3551 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εντάξει πιστεύω ο Σπαιντερμαν παίζει μπάλα με άδειο τέρμα σε αυτό το debate. Αντε να πεις ότι το Justice League ήταν εξίσου επικό, κάτι που περιμέναμε καιρό, μας δικαίωσε κλπ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με την εμπειρία του Spider-Man No Way Home. Για μένα πάντα. Σίγουρα θα το δω 2η, ίσως και 3η φορά. 

 

Κατά τ άλλα η κατάταξη μου θα είναι ως εξής:

1. Spider-Man No Way Home 

2. Zack Snyder's Justice League 

3. Shang Chi 

4. The Suicide Squad 

5. Eternals 

6. Black Widow 

7. Venom 2, με τεράστια διαφορά από τα παραπάνω 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14140
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Είδα το Black Widow, το Eternals και το Spiderman:No Way Home. Προσωπικά, απ' τις τρεις αυτές ταινίες ξεχώρισα τους Eternals. Μού φάνηκε πως η ώρα πέρασε σαν νερό, αντίθετα με τη Μαύρη Χήρα που από ένα σημείο κι έπειτα παρακαλούσα να τελειώσει. Το σπαϊντερμαν, μού άρεσε πολύ όμως χρειαζόταν γνώσεις κι από προηγούμενες ταινίες, τις οποίες δεν είχα. Οπότε ψηφίζω τους Αιώνιους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37632
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   81
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1041 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Που είναι το wonder woman 1984 . Η ταινία ήταν λίγο χάλι αλλά δείξτε στην βασίλισσα Νταϊάνα το σεβασμό που της αξίζει 😂. Παρόλα αυτά το Σπάιντερμαν ήταν σίγουρα το καλύτερο !! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3551 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

39 λεπτά πριν, Barry Allen είπε:

Που είναι το wonder woman 1984 . Η ταινία ήταν λίγο χάλι αλλά δείξτε στην βασίλισσα Νταϊάνα το σεβασμό που της αξίζει 😂. Παρόλα αυτά το Σπάιντερμαν ήταν σίγουρα το καλύτερο !! 

Δεν είναι φετινό, παγκοσμίως βγηκε Δεκέμβριο του 2020. (αν και στην Ελλάδα λόγω κλειστών σινεμά το είδαμε τέλη Μαΐου που άνοιξαν τα σινεμά) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37632
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   81
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1041 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Δεν είναι φετινό, παγκοσμίως βγηκε Δεκέμβριο του 2020. (αν και στην Ελλάδα λόγω κλειστών σινεμά το είδαμε τέλη Μαΐου που άνοιξαν τα σινεμά) 

Α συγνώμη δικό μου λάθος :oops:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35242
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Προφανώς τα έχω δει όλα και εννοείται η ψήφος πάει στον Spider-Man. Μακράν η πιο πολυαναμενόμενη ταινία της χρονιάς, φτιαγμένη για όλους εμάς που τον αγαπάμε. Τώρα η δική μου κατατάξη είναι η εξής:

 

1. Spider-Man: No Way Home για όλους τους λόγους που αναφέραμε

2. The Suicide Squad, άλλη μια πολύ δυνατή προσπάθεια του James Gunn στο υπερηρωικό είδος με αντισυμβατικούς ήρωες, πέρασα πολύ καλά βλέποντάς την 

3. Zack Snyder's Justice League, αν και με κούρασαν οι Release The Snyder Cut, ειδικά μετά από αυτήν έγιναν Restore the Snyder Verse, προσωπικά την βρήκα πολύ ωραία, αν και ήταν μεγάλη σε διάρκεια. Γούσταρα τους χαρακτήρες που είχε και τις εξελίξεις

4. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings επιτέλους μια ενδιαφέρουσα martial arts ταινία με υπερήρωες. Δεν το περίμενα καλό το Shang-Chi, αλλά τελικά μου άρεσε και περιμένω συνέχεια.

5. Eternals όμορφο οπτικά, με μερικούς ενδιαφέροντες χαρακτήρες τίποτα παραπάνω

6. Black Widow αυτή η ταινία βγήκε απλά για να έχει η Σκάρλετ και ένα σόλο πόνημα και να μας δώσει 2-3 νέους χαρακτήρες για τα mini series της Marvel, μέχρι εκεί.

7. Venom: Let There Be Carnage όσο περνάνε οι μέρες και το ξαναθυμάμαι, τόσο φεύγει ο ενθουσιασμός μου, ειδικά όσο ενθυμούμαι πόσο φοβερός χαρακτήρας είναι ο Carnage στα κόμικ. Νομίζω εν καιρώ θα θυμόμαστε περισσότερο την post-credit scene.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2220
  • Reputation:   22034
  • Achievement Points:  2259
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ψήφισα "Zack Snyder's Justice League" και ο λόγος είναι γιατί είναι η μοναδική ταινία από αυτές που είδα προς το παρόν.

Πιστεύω βέβαια ότι αν τις είχα δει όλες, μάλλον πρώτη θα έβαζα το "Spider-Man" μετά "Justice League" και μετά τις υπόλοιπες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Αύριο θα δω το Spider-Man: No Way Home και θα πω τη γνώμη μου.

Λάτρεψα τους Eternals και Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings γιατι ήταν τόσο διαφορετικές ταινίες από αυτές που συνηθίσαμε τους Εκδικητές πάνω από 10 χρόνια. Ανυπομονώ πολύ για το 2ο μέρος και των δυο ταινιών. Καιρός πια που έχουν γίνει πολλές αλλαγές. Όποιος τους κράξει επειδή δεν έχει Αιρον Μαν ή Θορ είναι κολλημένος και δεν λέει να δίνει τη ευκαιρία στους νέους ήρωες.

Μεγάλη πατάτα το Venom: Let There Be Carnage που δεν περίμενα τόσο χαλια. Καλά που δεν πήγαμε σινεμά γιατί αμφιβάλλαμε πολύ γι αυτή τη ταινία.

Οκ ήταν το Black Widow αλλά τις περισσότερες φόρες ήταν τόσο Οικογενειακές Ιστορίες που σχεδόν με έπαιρνε ο ύπνος.

Δεν ξετρελάθηκα με το The Suicide Squad αλλά αρκετά καλύτερη ταινία από τη πατάτα του 2016.

Το Zack Snyder's Justice League ήταν πολύωρη ταινία που αναγκάστηκα να χαλάσω 4 ώρες αλλά άξιζε ο κόπος.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Επιλέγω το Spider-Man: No Way Home μόνο και μόνο για νοσταλγικούς λογούς (και ήταν ο παιδικός αγαπημένος μου ήρωας από το SpiderMan and His Amazing Friedns). Ήταν πολύ φοβερή ταινία, Με αυτό το όμορφο φινάλε κλείνει η τριλογία και ξεκινά η δεύτερη με νέα αρχή. Όσοι θα πάτε να τη δείτε, μην ξεχνάτε το post credit scene και το τραιλερ του Doctor Stranger 2 (μετά τους τίτλους τέλους).

Αν δεν θα υπήρχε αυτή η ταινία ή θα πήγαινε στο 2022, θα επέλεγα το Eternals.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  221
  • Reputation:   1334
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  3
  • With Us For:  660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

The Suicide Squad & Spider-Man: No Way Home

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.