Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επερχόμενη κυκλοφορία συλλογής της DC;


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

10 λεπτά πριν, nikos99 είπε:

Όσο για το κόστος δεν υπάρχει πρόβλημα έχω κάτι χρυσά δόντια του Παππού για ώρα ανάγκης . 

 

Μήπως μπορείς να με δανείσεις έναν χρυσό γομφίο? :please:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

11 λεπτά πριν, nikos99 είπε:

Α ρε προεδρε ανάψες  φωτιές  με την ανακοίνωση και δεν είναι και πρωταπριλιά για να το ρίξουμε στην πλάκα . Εάν πάντως είναι 200 + οι τόμοι μάλλον οι κληρονόμοι μου θα ολοκληρώσουν την σειρά . Όσο για το κόστος δεν υπάρχει πρόβλημα έχω κάτι χρυσά δόντια του Παππού για ώρα ανάγκης . 

 

Να ξέρεις οι χρυσές λίρες της προ-γιαγιάς της Σμυρναίας είναι ισάξιες με 500 ευρώ.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως λίγο που χάζευα τι δίνει η Eaglemoss, αν θεωρητικά αυτή είναι η συλλογή που θα έρθει, έχω περιέργεια πως ιστορίες που είναι Special Issues όπως το Crisis of Infinite Earths ή το Brightest Day θα κυκλοφορούσαν εδώ στα περίπτερα. Γιατί μόνο από την τιμή, αυτά δεν πωλούνται σε περίπτερο όσο καλή και να είναι η έκδοση. Μόνο αν σπάσουν σε κομμάτια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Έχω πει τι και πως και γιατί μου αρέσει η συλλογή DC της Hatchette περισσότερο,οπότε δεν θα πω για αυτό.Θα πω όμως πως τώρα που είδα λίγο της Eaglemoss περισσότερο,είδα πως στην αρχική Αγγλική έκδοση τα πρώτα δυο τεύχη που έβγαλε (αυτά που είναι φθηνότερα σε τιμή γνωριμίας) ήταν το Batman Hush Part 1 και  Batman Hush Part 2.

 

Αν θυμάστε όσοι από εμάς που παίρνουμε τη συλλογή Marvel της Hatchette,τα δύο πρώτα τεύχη ήταν επίσης φθηνότερα,τοAmazing Spider-Man: Η Επιστροφή και το Iron Man: Εξτρέμις.Το δεύτερο σε μερικούς δεν άρεσει και ήθελαν να το προσπεράσουν.

 

Ε λοιπόν εδώ βγαίνει η Eaglemoss καί λεει: "Όχι μωρή κουφάλα,θα πάρεις το δεύτερο τεύχος,κάτι πρέπει να βγάλω και εγώ"  :lol:  

 

Ή 

 

Αναγνώστης παίρνοντας το πρώτο τεύχος: "Τελικά δεν με ενδιαφέρει η συλλογή,θα μείνω στο Μίκυ Μάους"

 

Eaglemoss: "Και πριν φύγεις,πάρε και το δεύτερο τευχος,μην έχεις την ιστορία μισή,κρίμα είναι."

 

Αλλά εντάξει,γενικά όμως το Batman Hush τα σπάει.

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Ε λοιπόν εδώ βγαίνει η Eaglemoss καί λεει: "Όχι μωρή κουφάλα,θα πάρεις το δεύτερο τεύχος,κάτι πρέπει να βγάλω και εγώ"  :lol:  

 

Ή 

 

Αναγνώστης παίρνοντας το πρώτο τεύχος: "Τελικά δεν με ενδιαφέρει η συλλογή,θα μείνω στο Μίκυ Μάους"

 

Eaglemoss: "Και πριν φύγεις,πάρε και το δεύτερο τευχος,μην έχεις την ιστορία μισή,κρίμα είναι."

 

Αλλά εντάξει,γενικά όμως το Batman Hush τα σπάει.

 

Πιο καλά δεν μπορούσε να το περιγράψει κάποιος

 

Ντάξει και λίγα λες για το Hush. Ο μόνος λόγος που δεν το έχω είναι το οικονομικό.

 

Πάντως βάζουν και οι δύο τους κράχτες μπροστά όπως και να χει. Είτε είναι ο Spidey, είτε είναι ο Batman. Επιχειρηματικά βέβαια, πιο έξυπνο αυτό της Eaglemoss

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Aυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το πιθανολογούμενο "τέλος" της Radnet. Από όσο καταλαβαίνω είναι η σειρά με τις καλύτερες βάσεις στην Ελλάδα. Κοστίζει τόσο όσο, είναι πολύ περισσότερο φιλικό στις νεαρές ηλικίες, έχει ιστορικό συλλεκτικό χαρακτήρα, αλλά αποτελείται κυρίως από αυτοτελείς ιστορίες και βρίσκεται κυριολεκτικά παντού. Από τις εικόνες στα σημεία πώλησης εικάζω ότι πάει πολύ καλά και ξεχνάτε κάτι. Οι περισσότερες εκδόσεις δεν κόβουν κοινό, αλλά δημιουργούν κοινό. Παράδειγμα: Πότε πουλούσε καλύτερα η Μαμούθ; Όταν είχε σε σταθερή βάση 12-15 ενεργές σειρές ή τώρα που κάνει επανεκδόσεις στη χάση και τη φέξη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Κι εγώ απορώ που καταδικάσατε από τώρα τη σειρά της radnet :thinking:
Πιο πιθανό θεωρώ να πάει άκλαφτη η σειρά της DC παρά να διακοπεί της radnet.
Kαλώς ή κακώς η Μarvel πουλάει περισσότερο.
Προσωπικά πάντως αν βγει η σειρά της Eaglemoss, ζήτημα να πάρω 5-6 τόμους.
Βασικά πέρα από Superman και Batman δεν μ΄ενδιαφέρει άλλος ήρωας της DC.
Aπό Superman και Batman οι περισσότερες top ιστορίες έχουν ήδη βγει στην Ελλάδα και τις έχω (ή τις έχω διαβάσει έστω).
Oπότε δεν βρίσκω και πολύ νόημα σε μια τέτοια συλλογή.
Περισσότερο απευθύνεται σε εξειδικευμένο κοινό παρά στη μάζα :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Θα συμφωνήσω με αυτά που λέτε, αλλά μετά τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας του "Μικρού Ήρωα" κατάλαβα ότι όλα είναι πιθανά και ότι η γνώμη που επικρατεί σε αυτό το φόρουμ μπορεί τελικά να μην συμβαδίζει με την άποψη των πολλών. Μπορεί να λέμε ότι η συλλογή της "Radnet" θα πάει άκλαφτη μόλις βγει της "DC", μπορεί η συλλογή της "DC" να μην πουλήσει τελικά, μπορεί η "Marvel/Hachette" να χάσει ένα μέρος του κοινού της. Στην αρχή της κυκλοφορίας της "Hachette" πολλοί προδίκαζαν εδώ μέσα το τέλος της στους 20 τόμους και να που πάμε για 120 τόμους. Με τα "Disney", τι κράξιμο έχει πέσει εδώ μέσα για κάποιες επιλογές της "Καθημερινής" και όμως αυτή το χαβά της, που σημαίνει ότι μάλλον ο τρόπος της πουλάει.

Τελικά ότι και να λέμε εμείς....  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  187
  • Reputation:   1767
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5757 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Λόγω του ότι έχω πάνω από πενήντα τόμους της Αγγλικής συλλογής της Eaglemoss, αν είναι αυτή τελικά που θα εκδοθεί, προσωπικά θα παίρνω τόμους που δεν έχω, με την ελπίδα ( όπως έγραψε κάποιος νωρίτερα ) να ταιριάζουν οι ράχες.

   Σε γενικές γραμμές πάντως οι τόμοι της επικεντρώνονται στην τριάδα της DC με αρκετές εμφανίσεις από τους υπόλοιπους της JL και ελάχιστες από τους ήρωες 'β διαλογής. Η ποιότητα είναι στα ίδια επίπεδα με τη Hachette, μεγάλο συν το ρετρό τεύχος που κλείνει κάθε τόμο. 

    Η επιλογή των ιστοριών είναι εξαιρετική, ενώ το γεγονός πως η DC έχει πολύ παραπάνω αυτοτελείς τόμους - Graphic Novels από την Marvel είναι πολύ σημαντικό γι'αυτους που θα αγοράζουν τη συλλογή επιλεκτικά.

   Θεωρώ πως υπάρχει κοινό να στηρίξει μια τέτοια προσπάθεια, αν η τιμή είναι ανταγωνιστική και υπάρξει καλή υποστήριξη και διανομή, χωρίς να εξαρτάται ή να υποσκάψει τις συλλογές της Marvel.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες . Δεν βρίσκω το λόγο να σταματήσει κάποια σειρά όλες έχουν το δικό τους κοινό και διαφορετική πορεία . Όλοι οι καλοί παντού χωράνε . Ακριβή εικόνα για τις πωλήσεις δεν έχω αλλά αυτό που βλέπω είναι ότι τα περίπτερα έχουν κομμάτια και υπάρχουν και συνδρομές . Η hachette έχει ήδη ανακοινωσει τα επόμενα 60 , μέχρι να βγει η DC η Radnet θα έχει προχωρήσει στα επόμενα 20 η και παραπάνω όποτε δεν βλέπω κάτι να σταματάει και δεν θα ήθελα κάτι να σταματήσει . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  731
  • Reputation:   6922
  • Achievement Points:  745
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Από την προσφορά δημιουργείται και ζήτηση (κοινό).

 

Αυτό που δεν έγινε μέχρι τώρα στην Ελλάδα με τη μίζερη νοοτροπία που υπήρχε και υπάρχει.

 

Τόσο καιρό δεν έβγαιναν έκδοσεις γιατί είμασταν λίγοι και καλά  οι αναγνώστες, οπότε χωρίς εκδόσεις γινόμασταν ακόμα λιγότεροι.

 

Τώρα που βγαίνουν εκδόσεις ξαφνικά υπάρχουν και αναγνώστες ...  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

9 λεπτά πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Τώρα που βγαίνουν εκδόσεις ξαφνικά υπάρχουν και αναγνώστες ...  

Άλλο ένα παράδοξο της ελληνικής αγοράς, μετά και από τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης του Μικρού Ήρωα. Κάτι όμως που μάλλον δεν έχουμε λάβει υπ' όψιν είναι το γεγονός ότι λόγω του περσινού lockdown, μάλλον το αναγνωστικό κοινό στην Ελλάδα αυξήθηκε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το 2022 η DC σχεδιάζει να κυκλοφορήσει 4 ταινίες

(έχω την εντύπωση οι περισσότερες σε μια χρονιά που έχει κυκλοφορήσει ως τώρα)

Ίσως αυτός να είναι και ένας από τους λόγους που αποφάσισε κάποιος εκδότης στη χώρα μας να φέρει μια από τις συλλογές της DC.

Οι ταινίες είναι:

1. The Batman 4/3/22

2. Black Adam 29/7/22

3. The Flash 4/11/22

4. Aquaman and the Lost Kingdom 16/12/22

(οι ημερομηνίες μπορεί να αλλάξουν όπως γίνεται συνέχεια τα τελευταία χρόνια λόγο της γνωστής κατάστασης)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Τελικά τι έγινε με αυτή την σειρά;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

24 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Τελικά τι έγινε με αυτή την σειρά;:thinking:

 

Έλα ντε. Επιχειρηματικά σκεπτόμενος είναι αυτοκτονία να τη λανσάρουν τώρα. Μπορεί να κλείσανε δικαιώματα για Χ χρόνια και απλώς να περιμένουν τη λήξη της Radnet ή της Hachette για να τη βγάλουν στην αγορά. Γιατί με τέτοιες ανατιμήσεις, κόστη, έξοδα, θα είναι παράλογο να βγάλουν μία ακόμα συλλογή κόμικς, ενώ το διαθέσιμο εισόδημα συρρικνώνεται. Θα δούμε τι θα γίνει και αν θα γίνει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

7 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Έλα ντε. Επιχειρηματικά σκεπτόμενος είναι αυτοκτονία να τη λανσάρουν τώρα. Μπορεί να κλείσανε δικαιώματα για Χ χρόνια και απλώς να περιμένουν τη λήξη της Radnet ή της Hachette για να τη βγάλουν στην αγορά. Γιατί με τέτοιες ανατιμήσεις, κόστη, έξοδα, θα είναι παράλογο να βγάλουν μία ακόμα συλλογή κόμικς, ενώ το διαθέσιμο εισόδημα συρρικνώνεται. Θα δούμε τι θα γίνει και αν θα γίνει...

Εν τω μεταξύ και η μαμά DC περνά κρίση αυτή τη στιγμή. Οπότε, δύσκολο μου φαίνεται να έρθει τώρα η συλλογή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Απ' όσο γνωρίζω, η Eaglemoss έχει χρεοκοπήσει και έχει σταματήσει όλες τις δουλειές της οπότε το πιθανότερο είναι να υπάρχουν προβλήματα με τα δικαιώματα στην Ελλάδα. Απ' ότι φαίνεται, συλλογή DC θα δούμε μόνο αν έρθει αυτή της Hatchette ή καμιά εταιρεία σαν την Radnet κάνει την έκπληξη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

34 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Απ' όσο γνωρίζω, η Eaglemoss έχει χρεοκοπήσει και έχει σταματήσει όλες τις δουλειές της οπότε το πιθανότερο είναι να υπάρχουν προβλήματα με τα δικαιώματα στην Ελλάδα. Απ' ότι φαίνεται, συλλογή DC θα δούμε μόνο αν έρθει αυτή της Hatchette ή καμιά εταιρεία σαν την Radnet κάνει την έκπληξη.

Επειδή έχει πάρει κάποιες συλλογές της Eaglemoss η Deagostini (όπως για παράδειγμα αυτή με τις φιγούρες της Marvel) μπορεί να βγάλει και της DC, που αν δεν κάνω λάθος σε κάποιες χώρες το κάνει. Αν έχει πάρει ήδη τα δικαιώματα, γιατί όχι! Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Άσχετα αν η Eaglemoss έχει κλείσει. Το θέμα είναι ότι το κόστος μιας τέτοιας ενέργειας είναι απαγορευτικό με την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα μας και όχι μόνο.

Πιο εφικτό είναι να έρθει της Hachette που θα υπάρχει μια συνεργασία απλώς με μια ελληνική εκδοτική (μετάφραση/επιμέλεια μόνο) χωρίς να επιβαρυνθεί με παραπάνω έξοδα η εγχώρια εταιρία, το κόστος παραγωγής θα είναι της Hachette (βλ. Marvel/Hachette/Anubis), παρά να τα αναλάβει μόνη της μια ελληνική εκδοτική (βλ. Marvel/Radnet). Το ίδιο βέβαια μπορεί να κάνει και η Deagostini, να δώσει την μετάφραση μόνο και να αναλάβει όλα τα υπόλοιπα.

Πάντως η Anubis δεν σκέφτεται να αναλάβει κάποια συλλογή DC (από ότι μου είπαν).

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Μόνο εγώ συμπέρανα ότι το αρχικό μήνυμα του Valtasar αναφερόταν τελικά στην επανέκδοση της εγκυκλοπαιδειας DC comics απο την anubis ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Μόνο εγώ συμπέρανα ότι το αρχικό μήνυμα του Valtasar αναφερόταν τελικά στην επανέκδοση της εγκυκλοπαιδειας DC comics απο την anubis ;

Ναι, θα μπορούσε, αλλά ο τίτλος του θέματος αφορά κάποια συλλογή, όχι εγκυκλοπαίδεια. Νομίζω ότι πρέπει να μας λύσει την απορία ο ίδιος ο @ Valtasar .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Οτι και να ετοιμαζοταν, ετσι οπως πανε τα πραγματα γενικως περισσοτερο ακουγεται σαν ανεκδοτο να βγει κατι τοσο μεγαλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

O Valt στο πρώτο του ποστ γράφει τη λέξη εγκυκλοπαίδεια και τις πρώτες μέρες υπήρξε ένα μπέρδεμα. Ωστόσο εννοεί συλλογή της DC όπως της Eaglemoss και αυτό το ξέρω γιατί μου το είχε πει λίγες μέρες πριν το γράψει σε μια συνάντηση μας στη Λέσχη. Δε μπορώ να σας πω περισσότερα λεπτομέρειες πάνω στο τι και ποιος γιατί είναι μια πληροφορία που πάει από στόμα σε στόμα, απλά αυτό που μου ειπώθηκε τότε από το Γιώργο ήταν ότι υπήρξε εκδότης που ψάχτηκε να βγάλει μια συλλογή της DC στα περίπτερα έχοντας δει τη Hachette και τελικά είχαν κλείσει τα δικαιώματά της από άλλη εταιρία. Τα δικαιώματα πχ της Εγκυκλοπαίδειας της DC ήταν και είναι στην Anubis, δε φύγανε. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σε μια επικοινωνία που είχα λίγο καιρό πριν με την "Radnet", τους ρώτησα αν σκοπεύουν να βγάλουν κάποια στιγμή στο μέλλον συλλογή με ήρωες της DC. 

Η απάντηση τους ήταν ότι δεν υπάρχει κάτι ανακοινώσιμο ακόμα, ωστόσο το ερευνούν.

Αν η "Radnet" στις ανακοινώσεις/απαντήσεις της είναι σαν την "Μαμούθ", δλδ σου λέει άρες μάρες κουκουνάρες και πρέπει να περάσουν δέκα και βάλε χρόνια για να πραγματοποιηθεί αυτό που σου έχει πει και αν..., τότε δεν παίζει καμιά συλλογή της DC από μεριά της. Αλλά αν είναι πιο αξιόπιστη και σοβαρή, τότε μπορεί κάτι να γίνει. Μακάρι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.