Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επερχόμενη κυκλοφορία συλλογής της DC;


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Έμαθα ότι κάποιος από Ελλάδα έκλεισε την εγκυκλοπαίδεια της DC, οπότε θα την δούμε κάποια στιγμή.....:SmokingDevil:

  • Like 24
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 2
  • Read 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1946
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

On 17/12/2021 στο 5:51 ΜΜ, Valtasar είπε:

Έμαθα ότι κάποιος από Ελλάδα έκλεισε την εγκυκλοπαίδεια της DC, οπότε θα την δούμε κάποια στιγμή.....:SmokingDevil:

ποιος;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

On 17/12/2021 στο 5:51 ΜΜ, Valtasar είπε:

Έμαθα ότι κάποιος από Ελλάδα έκλεισε την εγκυκλοπαίδεια της DC, οπότε θα την δούμε κάποια στιγμή.....:SmokingDevil:

 

Της Eaglemoss?

Μάλλον αυτή λογικά.

Και αυτό το λέω για λόγους που έχω εξηγήσει παλιότερα  ---  well...shit..

 

Και κάτι σχετικό με την έκδοση.

Όσο και αν μου φάνηκε ενδιαφέρον αρχικά ένας "Ιταλός" Spider-Man  αλλο τόσο με αποθαρρύνει η τιμή σε αναλογία με τις σελίδες της ιστορίας (22).

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Μισό λεπτό, εννοείτε την συλλογή της DC, αντίστοιχη της Hachette για την Marvel; νόμιζα εγκυκλοπαιδεια τύπου ενημερωτικη ογκώδης έκδοση σαν αυτή:

 

 

Μου φάνηκε πολύ καλό για να ναι αληθινό, να μιλάτε για κανονική έκδοση της συλλογής DC. Φοβερά νέα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 17/12/2021 στο 5:51 ΜΜ, Valtasar είπε:

Έμαθα ότι κάποιος από Ελλάδα έκλεισε την εγκυκλοπαίδεια της DC, οπότε θα την δούμε κάποια στιγμή.....:SmokingDevil:

 

Αχ, βρε Πρόεδρε, φωτιές που μας άναψες! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, Tsaklas είπε:

Μισό λεπτό, εννοείτε την συλλογή της DC, αντίστοιχη της Hachette για την Marvel; νόμιζα εγκυκλοπαιδεια τύπου ενημερωτικη ογκώδης έκδοση σαν αυτή:

 

 

Μου φάνηκε πολύ καλό για να ναι αληθινό, να μιλάτε για κανονική έκδοση της συλλογής DC. Φοβερά νέα. 

 

Όχι δεν είναι εγκυκλοπαίδεια της DC αυτή που λέει ο Valtasar φίλε Παναγιώτη, και εγώ αυτό είχα καταλάβει στην αρχή. Μιλάμε για τη συλλογή της DC, κατά πάσα πιθανότητα της Eaglemoss και όχι της Hachette. Δεν υπάρχουν παραπάνω πληροφορίες πάνω στο κομμάτι, δεν ξέρουμε ποιος είναι ο εκδότης, προσωπικά υποθέτω ότι έχουν κλειστεί τα δικαιώματα και θα τη λανσάρουν του χρόνου, ίσως αφού σταματήσει αυτή της Radnet και ουσιαστικά την αντικαταστήσει. Αν προσπαθήσουν να φέρουν μία ακόμα συλλογή, τότε πάμε σε ακραίο ανταγωνισμό και δεν ξέρω πόσες θα μπορέσει να σηκώσει το αγοραστικό κοινό. Γι' αυτό και φαντάζομαι ότι θα την τρέξει μετά τη Radnet ταυτόχρονα με τη Hachette.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37632
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   80
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1015 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

42 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Όχι δεν είναι εγκυκλοπαίδεια της DC αυτή που λέει ο Valtasar φίλε Παναγιώτη, και εγώ αυτό είχα καταλάβει στην αρχή. Μιλάμε για τη συλλογή της DC, κατά πάσα πιθανότητα της Eaglemoss και όχι της Hachette. Δεν υπάρχουν παραπάνω πληροφορίες πάνω στο κομμάτι, δεν ξέρουμε ποιος είναι ο εκδότης, προσωπικά υποθέτω ότι έχουν κλειστεί τα δικαιώματα και θα τη λανσάρουν του χρόνου, ίσως αφού σταματήσει αυτή της Radnet και ουσιαστικά την αντικαταστήσει. Αν προσπαθήσουν να φέρουν μία ακόμα συλλογή, τότε πάμε σε ακραίο ανταγωνισμό και δεν ξέρω πόσες θα μπορέσει να σηκώσει το αγοραστικό κοινό. Γι' αυτό και φαντάζομαι ότι θα την τρέξει μετά τη Radnet ταυτόχρονα με τη Hachette.

Τώρα να χαρώ ή να κλάψω ; Φανταστική συλλογή αλλά όπως και της HACHETE απαιτεί πολύ χώρο... Πάντως άμα πάρει επέκταση και της radnet ζήτω που καηκαμε.. θα τρέχουν τρεις κόμικ συλλογές ταυτόχρονα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Ops αρχίζει και χοντραίνει το πράγμα . Νομιζω ότι μετά τον κατακλυσμό της marvel μια dc είναι ότι πρέπει . Συγκινήθηκα τώρα . 
ξερει κάποιος εάν η συλλογή ξεκινήσει από τα πρώτα τεύχη της dc η είναι ανάμεικτες ιστορίες χωρίς χρονολογική σειρά ? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, nikos99 είπε:

Ops αρχίζει και χοντραίνει το πράγμα . Νομιζω ότι μετά τον κατακλυσμό της marvel μια dc είναι ότι πρέπει . Συγκινήθηκα τώρα . 
ξερει κάποιος εάν η συλλογή ξεκινήσει από τα πρώτα τεύχη της dc η είναι ανάμεικτες ιστορίες χωρίς χρονολογική σειρά ? 

 

Ανάμεικτες ιστορίες χωρίς χρονολογική σειρά. Ακριβώς όπως της Hachette σκέψου, σκληρόδετη, με αφιερωματάκια, ιστορίες από πολλούς ήρωες, και καλά οι καλύτερές τους. Εδώ μπορείτε να δείτε αναλυτική λίστα με τους τίτλους:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_Graphic_Novel_Collection

 

Δεν ξέρω βέβαια αν θα φέρουν της Hachette, αλλά δε νομίζω, ξεκίνησε πρόσφατα και έχουν βγει λίγα τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ας ελπίσουμε ότι θα έχουμε την ίδια πλάτη με την Eaglemoss να κουμπώσουν οι τόμοι από το Zavvi. Ψάχνουμε λοιπόν για χρήματα, χώρο, δικηγόρο για το διαζύγιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, nikolas12 είπε:

 

Ανάμεικτες ιστορίες χωρίς χρονολογική σειρά. Ακριβώς όπως της Hachette σκέψου, σκληρόδετη, με αφιερωματάκια, ιστορίες από πολλούς ήρωες, και καλά οι καλύτερές τους. Εδώ μπορείτε να δείτε αναλυτική λίστα με τους τίτλους:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_Graphic_Novel_Collection

 

Δεν ξέρω βέβαια αν θα φέρουν της Hachette, αλλά δε νομίζω, ξεκίνησε πρόσφατα και έχουν βγει λίγα τεύχη.

Και για να έρθει το Flashpoint, αν είναι αυτή η συλλογή και βγουν με την ίδια σειρα, θα γεράσουμε χαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Για να δουμε, γιατι πολυ Marvel εχει πεσει τωρα τελευταια. Μακαρι να ξερουμε περισσοτερες πληροφοριες με την νεα χρονια. Αν ειναι να αντικαταστησει της radnet παντως (ειδικα αν ειναι απο την ιδια την radnet), προς τελη 22 το βλεπω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Από τη μία με χαροποιεί το γεγονός (σαν DCάκιας), από την άλλη με προβληματίζει για όλους τους λόγους που έχουμε πει κατά καιρούς (Ελλάδα, μικρό αγοραστικό κοινό, πολλές συλλογές κτκ κτλ).

Τώρα αν κάποιος εκδότης αποφάσισε αυτή την κίνηση, ή ξέρει κάτι παραπάνω από εμάς σε σχέση με τις πωλήσεις κόμικ στην Ελλάδα, ή έχει λεφτά για πέταμα.

 

Αν είναι η συλλογή της "Hachette" μπορεί να έκανε το deal η "Anubis", έχει τα κονέ :lol:

Αν είναι η συλλογή της "Eaglemoss" θα προτιμούσα πάλι την Anubis ή την "Οξύ" που έχουν και κάποια εμπειρία στα υπέρ ηρωικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36258
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  13
  • Reputation:   96
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1422 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

26 min ago , hudson said:

Από τη μία με χαροποιεί το γεγονός (σαν DCάκιας), από την άλλη με προβληματίζει για όλους τους λόγους που έχουμε πει κατά καιρούς (Ελλάδα, μικρό αγοραστικό κοινό, πολλές συλλογές κτκ κτλ).

Τώρα αν κάποιος εκδότης αποφάσισε αυτή την κίνηση, ή ξέρει κάτι παραπάνω από εμάς σε σχέση με τις πωλήσεις κόμικ στην Ελλάδα, ή έχει λεφτά για πέταμα.

 

Αν είναι η συλλογή της "Hachette" μπορεί να έκανε το deal η "Anubis", έχει τα κονέ :lol:

Αν είναι η συλλογή της "Eaglemoss" θα προτιμούσα πάλι την Anubis ή την "Οξύ" που έχουν και κάποια εμπειρία στα υπέρ ηρωικά.

Γενικά τι διαφορά έχουν μεταξύ τους;

Υπάρχει κάποια διαφορά στο τι προτιμούν να δημοσιεύσουν;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πιστεύω η Οξύ θα κάνει τη μετάφραση για να πάρει το αίμα της (και τις χαμένες πωλήσεις της) πίσω από την Anubis που την έχει πατήσει στο πάτωμα.Αν  είναι της Eaglemoss τότε ελπίζω πως και της Hatchette θα βγει κάποτε.Έχω αναφέρει παλιώτερα γιατί μπορεί η κυκλοφορία της συλλογής της Eaglemoss να με ξινίσει λίγο (όχι γιατί είναι DC αλίμονο) και ένας λόγος είναι:

 

Γιατί οι τελοιομανείς θα πληρώσουν διπλά ή θα νοιώσουν πως κάτι τους λείπει αν δεν βγουν και τα συνοδευτικά Specials,Deluxes,Upsells και πάει λέγοντας.Ένω με της Hatchette δεν πληρώνεις παραπάνω λεφτά παρά μόνο τη κεντρική συλλογή και είσαι κομπλέ.

 

@ solan1ne

 

Της Eaglemoss κάθε τεύχος έχει και ένα τεύχος από της Χρυσή,Αργυρή ή Χάλκινη εποχή των κόμικ από την DC ανάλογα τον πρωταγωνιστικό χαρακτήρα,ομάδα ή σημαντικό πρόσωπο/τοποθεσία σε μια κεντρική ιστορία κτλ

 

Συν τα συνοδευτικά που ανέφερα πιο πάνω που ανάλογα τι παίρνεις μπορεί να είναι διπλάσια της τιμής ενός τεύχους.Δεν είναι αναγκαστικά αλλά φέρουν το όνομα "DC Graphic Novel Collection" στο εξώφυλλό τους.Και βασίζεται πολύ (μέχρι ένα σημείο τουλάχιστον) στην Τριάδα,Σούπερμαν,Μπατμαν,Γουεντερ Γούμαν.Και τα τεύχη της όσο προχωράει η συλλογή ακριβαίνουν,από 10 σε 14 λίρες.

 

Της Hatchette πάλι είναι ακριβώς όπως της συλλογής Marvel που έχει.(Kεντρική Ιστορία χωρίς το έξτρα τεύχος από παλιώτερη εποχή,άκουσα πως της Eaglemoss για να χωρέσει το έξτρα αυτό τευχάκι μειώνουν από την κεντρική ιστορία.Αλλά δεν είμαι σίγουρος.)

 

Έχει βάλει ιστορία που στης Eaglemoss είναι Special στην κεντρική της συλλογή. (Για τους περίεργους τελοιομανείς,καλή ώρα) Το Sinestro Corps War.

 

 

Κάπως έτσι είναι στην Αγγλία από όπου ξεκίνησαν και οι δύο.

Αν με ρωτήσεις ποια προτιμώ,καταλαβαίνεις από το τρόπο που γράφω (της Hatchette).

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Με δύο σειρές ενεργές της Marvel, μία της DC στην ίδια πολυτέλεια μοιάζει εξαιρετικό γεγονός. :valt:

 

Το πρόβλημα, βέβαια, όλοι το γνωρίζουμε και είναι το κόστος. Ακόμα και στο δεκάρικο να βγει (που είναι εξευτελιστική τιμή για μία σειρά αντάξια της ποιότητας της Συλλογής Marvel) και πάλι δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να το αντέξουμε εμείς που δεν είμαστε επιλεκτικοί με τους τόμους και συλλέγουμε κι άλλους τίτλους. :thinking: Ένας ευχάριστος πονοκέφαλος, λοιπόν. :) 

 

Το μόνο που μας σώζει είναι μία...κληρονομιά! :D 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  893 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Γιατί τα 10 ευρώ είναι εξευτελιτική τιμή? Ας μην ξεχνάμε ότι είναι σειρά που κυκλοφορεί στα περίπτερα, όποτε έχει διαφορετικά περιθώρια κέρδους για τον εκδότη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

12 λεπτά πριν, diotsoumas είπε:

Γιατί τα 10 ευρώ είναι εξευτελιστική τιμή?

 

Ε, όπως και να το κάνουμε τα 10€ δεν είναι πολλά χρήματα για μία έκδοση που έχει την πολυτέλεια του σκληρόδετου, με ωραίο χαρτί, καλή εκτύπωση και που φιλοξενεί ωραίες ιστορίες και πλούσιο συνοδευτικό υλικό. Υπάρχουν τόσες άλλες εκδόσεις εκεί έξω, που είναι υποδεέστερης ποιότητας και κοστίζουν πιο ακριβά.  :) 

 

Δεν μπαίνω στην διαδικασία να ασχοληθώ με τα περιθώρια κέρδους του εκδότη. Σαν αναγνώστης-συλλέκτης το τελικό προϊόν νομίζω ότι μου κοστίζει τίμια. 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33242
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  66
  • Reputation:   308
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

20 λεπτά πριν, diotsoumas είπε:

Γιατί τα 10 ευρώ είναι εξευτελιτική τιμή? Ας μην ξεχνάμε ότι είναι σειρά που κυκλοφορεί στα περίπτερα, όποτε έχει διαφορετικά περιθώρια κέρδους για τον εκδότη.

Καθίστε βρε παιδιά να βγει με το καλό και θα μαλώσουμε μετά για την τιμή! Με δεδομένη πάντως την κυκλοφορία της marvel-hachette δε νομίζω πως υπάρχουν περιθώρια για μεγαλύτερη τιμή. Ίσα ίσα που θα πρέπει να είναι ανταγωνιστική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Τρομερά ευχάριστα νέα αυτά. Προσωπικά,  απ' όσο έχω ασχοληθεί με το θέμα, έχω την αίσθηση πως η Eaglemoss, έχει ποιοτικότερη συλλογή απ' αυτήν της Hachette. Βέβαια, μπορεί να σφάλω, καθώς δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος με το θέμα. Όμως, παρ' ότι προτιμώ την DC απ' την Marvel δεν θα ήθελα επ' ουδενί  να διακοπεί η συλλογή της Radnet, καθώς μέσω αυτής γνώρισα τους Φ4 και τον Σπαϊντερμαν και γενικά ήρθα σε επαφή με τον κόσμο της Marvel. Οπότε, μακάρι να κυκλοφορήσει η συλλογή της DC(όποια απ' τις δύο), όμως ας μην σταματήσει η συλλογή της Radnet. Όπως και να 'ναι, κάθε νέα έκδοση καλοδεχούμενη.

 

 

Spoiler

Εν τω μεταξύ αυτό το φόρουμ μέ έχει καταστρέψει! Μπήκα εδώ disneyάκιας και πλέον σε λιγότερο από μία ώρα έχω σχολιάσει σε τρία διαφορετικά τόπικ υπερηρωικών:lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πάντως μην νομίζει κανείς πως η έκδοση της Hatchette είναι ίδια με της Eaglemoss,του εναντίον,έχουν αισθητές διαφορές,και η κάθε διαφορά τους τις πλεονεκτεί.

 

Δεν το αισθάνθηκα αυτό ποτέ με βιντεοπαιχνίδια που αγόραζα,αλλά τελικά ο ανταγωνισμός εμπόρων είναι καλός για τον καταναλωτή.

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@ Θοδωρής Καραπάνος  

 

Spoiler

Και να είναι μόνο ο σχολιασμός καλά θα ήταν. :P 

 

Εγώ που είμαι πάνω από 10 χρόνια στο φόρουμ έχω χρεοκοπήσει! Αναπολώ τις εποχές που αγόραζα μόνο τα Disney! Τεράστια ζημιά μιλάμε!!!  :lol: 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13500
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

36 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Εν τω μεταξύ αυτό το φόρουμ μέ έχει καταστρέψει! Μπήκα εδώ disneyάκιας και πλέον σε λιγότερο από μία ώρα έχω σχολιάσει σε τρία διαφορετικά τόπικ υπερηρωικών:lol:

Παρομοιως! Τα βραδια πριν τον υπνο ανοιγω τα ντουλαπια να διαβασω κανενα ντισνευ ή κανα Λουκι Λουκ και το επιστρεφω στη θεση του :lol::lol: Και εχω κοντα στα χιλια γαμοτι μου :lmao:

Μαλλον ειμαι σε φουλ Marvel φαση αυτους τους μηνες.

 

37 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

δεν θα ήθελα επ' ουδενί  να διακοπεί η συλλογή της Radnet

Γιατι ρε παιδια λετε οτι θα διακοπει ? Αν υποθεσουμε οτι την αναλαβει η Radnet ισως εχει την ανεση να κυκλοφορει 2 σειρες παραλληλα. Απο οτι βλεπω οι τομοι μια χαρα πουλανε,οχι τιποτα τρελο, αλλα για μενα καλυτερα των αρχικων προσδοκιων. Αν την αναλαβει αλλη εκδοτικη επισης no problem. :gnews:

 

Δεν μπορω να στηριξω και τις 2 σειρες, αλλα τους must have τομους θα προσπαθησω να τους τσιμπησω 

 

:havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33242
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  66
  • Reputation:   308
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτό το άσπρο στους τόμους της hachette μόνο εμένα χαλάει; Της eaglemoss το μαύρο πολύ πιο ωραίο. Και οι ράχες αλφαδιά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Αν γινει το τρελό και κυκλοφορήσει άμεσα μια τέτοια συλλογή (είτε hachette είτε eaglemoss) , προσωπική γνώμη η συλλογή της radnet θα φάει μια ωραία ταφόπλακα. Διότι πριν ένας κομικσάκιας θυσιάσει την υπεροχη συλλογη της Marvel, θα κόψει το έξοδο της radnet.

 

Από κει και πέρα, και με δεδομένο οτι ηδη δωσαμε 600 ευρω για τη συλλογη Marvel και ειναι να δωσουμε άλλα τόσα, νομίζω οτι δε θα μπορούσα να στηρίξω 100% μια τετοια προσπαθεια. Ειναι πολλα καρπουζια σε μια μασχαλη.

 

:coffee:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

11 λεπτά πριν, Tasos είπε:

Αυτό το άσπρο στους τόμους της hachette μόνο εμένα χαλάει; Της eaglemoss το μαύρο πολύ πιο ωραίο. Και οι ράχες αλφαδιά!

 

Φαντάζομαι γιατί κανει ωραία αντίθεση με το μαύρο της συλλογής Marvel και γιατί μπλε και άσπρο είναι τα χρώματα του σήματος της DC.   

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13500
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

6 λεπτά πριν, christs είπε:

Αν γινει το τρελό και κυκλοφορήσει άμεσα μια τέτοια συλλογή (είτε hachette είτε eaglemoss) , προσωπική γνώμη η συλλογή της radnet θα φάει μια ωραία ταφόπλακα. Διότι πριν ένας κομικσάκιας θυσιάσει την υπεροχη συλλογη της Marvel, θα κόψει το έξοδο της radnet.

Αναλογως πως το σκεφτεται ο καθενας (και φυσικα αναλογως την τσεπη του). Την συλλογη της Hachette δεν την ακουμπαω γιατι εχει τευχη μπερδεμενα, εμενα μαρεσει να διαβαζω με χρονολογικη σειρα για να βλεπω πως εξελισσονται οι ηρωες και τα storylines. Επισης το modern age σχεδιο δεν με τραβαει καθολου στο ματι να το διαβασω.Θελω να εχει μπαλονακια με πολλα λογια :lol:

Δεν εχω ιδεα πως θα ειναι αυτοι οι τομοι της DC αλλα αμα ειναι ετσι πολυ δυσκολα να παρω εστω κ εναν. Ισως το flashpoint paradox αμα ποτε κυκλοφορησει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

18 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Αναλογως πως το σκεφτεται ο καθενας (και φυσικα αναλογως την τσεπη του). Την συλλογη της Hachette δεν την ακουμπαω γιατι εχει τευχη μπερδεμενα, εμενα μαρεσει να διαβαζω με χρονολογικη σειρα για να βλεπω πως εξελισσονται οι ηρωες και τα storylines. Επισης το modern age σχεδιο δεν με τραβαει καθολου στο ματι να το διαβασω.Θελω να εχει μπαλονακια με πολλα λογια :lol:

Δεν εχω ιδεα πως θα ειναι αυτοι οι τομοι της DC αλλα αμα ειναι ετσι πολυ δυσκολα να παρω εστω κ εναν. Ισως το flashpoint paradox αμα ποτε κυκλοφορησει.

 

Τότε άστο το έργο γιατί έτσι ακριβώς έιναι,δεν είναι σαν της Radnet με χρονολογική σειρά.Και αν ήταν..τότε σε λυπάμαι γιατί τις DC οι ιστορίες ξεκινάνε πριν από το 1960.

 

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

20 λεπτά πριν, christs είπε:

...προσωπική γνώμη η συλλογή της radnet θα φάει μια ωραία ταφόπλακα.

 

Λυπάμαι που το λέω, αλλά αυτό φαντάζομαι κι εγώ... :( 

 

Αν η έκδοση της DC κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με την Συλλογή Marvel, το μόνο που θα μείνει (ίσως) για να κρατήσει την σειρά της radnet είναι το γεγονός ότι ασχολείται περισσότερο με το ιστορικό κομμάτι του Οίκου των Ιδεών (που ικανοποιεί τους λάτρεις των αναμνήσεων), παρά με φρέσκο υλικό κι επιλεγμένες ιστορίες. Γιατί από ποιότητα... :sad1:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Α ρε προεδρε ανάψες  φωτιές  με την ανακοίνωση και δεν είναι και πρωταπριλιά για να το ρίξουμε στην πλάκα . Εάν πάντως είναι 200 + οι τόμοι μάλλον οι κληρονόμοι μου θα ολοκληρώσουν την σειρά . Όσο για το κόστος δεν υπάρχει πρόβλημα έχω κάτι χρυσά δόντια του Παππού για ώρα ανάγκης . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.