Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζητείται άτομο για να κάνουμε podcast με θεματολογία κόμικς


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35181
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Λοιπόν μην παρασυρθείτε από τον τίτλο, θα σας τα εξηγήσω όλα. Τελευταία έχουν κάπως πυκνώσει οι υποχρεώσεις μου και αυτό οφείλεται στο ότι πλέον παράγω πολλές εκπομπές. Συγκεκριμένα κάνω μια ραδιοφωνική εκπομπή κάθε Τετάρτη 20:00-22:00 στο radioalchemy.net, ένα μπασκετικό podcast για το basketforum.gr, ένα podcast όπου συζητάω για τα νέα των super hero movies και λέω τη γνώμη μου για νέα τρέιλερ για το superheronews.gr και ένα podcast που έχω καιρό να κάνω, το anthem.gr podcast.

 

anthem_gr_podcast_sidebar.jpg

 

Λόγω του ότι είναι δύσκολο ως ομάδα να βγάζουμε συχνά επεισόδια μαζί, ψάχνουμε guests για να επεκτείνουμε τη θεματολογία του και θεωρώ ότι τα κόμικς είναι μια καλή ιδέα. Ψάχνω λοιπόν κάποιον που θα ήθελε να κάνουμε μαζί κάποιο επεισόδιο και να συζητήσουμε ό,τι θέλει. Ξέρετε πως στα κόμικς γουστάρω σχεδόν τα πάντα, έχω γνώμη για αρκετά και έχω δίψα να μάθω περισσότερα. Σίγουρα λοιπόν θα με ενδιέφερε να κάνω επεισόδια με αρκετούς χρήστες από εδώ μέσα, το greekcomics αναφέρεται σε κάθε εκπομπή μας στο ραδιόφωνο και είναι γνωστό στο κοινό μας και θα ήθελα πολύ αν το επιθυμεί και κάποιος άλλος να συζητήσουμε και να διαλέξει εκείνος ή να διαλέξουμε από κοινού το θέμα.

 

FAQ:

 

1) Πως ηχογραφούμε;

 

Το πλέον εύκολο. Συζητάμε με μηνύματα, βρίσκουμε χρόνο που βολεύει και τους δύο, κάνουμε ένα zoom meeting και ηχογραφούμε από εκεί. Η διαδικασία της ηχογράφησης είναι δική μου, δεν ασχολείστε, αλλά βάζετε την όρεξη σας και το χρόνο σας.

 

2) Που ανεβαίνει;

 

Η δουλειά μας στο anthem.gr είναι 100% επαγγελματική, κρίμα που δεν έχουμε πολύ χρόνο. Η εκπομπή αφού ηχογραφηθεί, μοντάρεται, ανεβαίνει στο Youtube, αλλά και σε όλες τις πλατφόρμες podcast που γνωρίζετε, από το Google Podcasts, το Apple Podcasts και το Spotify μέχρι το CastBox, το Overcast και αρκετές ακόμα. Μέχρι και δική μας πλατφόρμα έχουμε!

 

3) Τι χρειάζεται να έχω από εξοπλισμό;

 

Σίγουρα ακουστικά και υπολογιστή. Η εμπειρία μου στις ηχογραφήσεις έχει δείξει ότι με κινητό υπάρχουν θέματα. Οπότε θέλετε υπολογιστή, το Zoom και ακουστικά για καλή ηχογράφηση. Αν έχετε και μικρόφωνο ακόμα καλύτερα, θα κάνουμε και δοκιμή να δούμε τον ήχο βεβαίως.

 

4) Υπάρχουν requirements στο ποιοι μπορούν να συμμετέχουν;

 

Ναι και τα θέτω εγώ. Το βασικό για μένα είναι ο συνομιλητής να είναι άνω των 18 και δεύτερον να είναι μέλος του φόρουμ με αρκετή συμμετοχή, να έχουμε μιλήσει αρκετές φορές και να έχουμε ανταλλάξει απόψεις προκειμένου να μπορώ να πω ότι τον γνωρίζω και αυτόν και τα γούστα του έστω διαδικτυακά.

 

Από εκεί και μετά αν σας ενδιαφέρει, στείλτε μου ένα μήνυμα και ρωτήστε με ό,τι παραπάνω θέλετε. I'm open to discuss. Αν δεν ενδιαφερθεί κανένας, so be it ξέρω πως είναι να έχεις άγχος ή αγωνία για μια τέτοια κίνηση και εγώ είχα πριν πάω πίσω από το μικρόφωνο στην εκπομπή μου. Αν ενδιαφερθεί κάποιος θα συζητήσουμε για το χρονικό ορίζοντα που θα το βγάλουμε καθώς υπάρχουν κι άλλα podcasts στα σκαριά. Και εννοείται αν ενδιαφερθείτε αρκετοί θα μιλήσουμε αναλυτικά και θα το βρούμε. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1876 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση! Μακάρι να είχα χρόνο να συμμετείχα, θα περνούσαμε πολύ ωραία. Επιφυλάσσομαι για το μέλλον! Είμαι σίγουρος πως θα πάει περίφημα

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35181
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

7 λεπτά πριν, Ilias είπε:

Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση! Μακάρι να είχα χρόνο να συμμετείχα, θα περνούσαμε πολύ ωραία. Επιφυλάσσομαι για το μέλλον! Είμαι σίγουρος πως θα πάει περίφημα

 

 

Ηλία είσαι σίγουρα ευπρόσδεκτος, αρχικά έλεγα στο συνεργάτη πριν λίγο καιρό ότι σε έχουμε στο greekcomics μεταξύ άλλων ονομάτων και θυμήθηκε ότι έχεις αφήσει θετική κριτική στο βιβλίο του, οπότε αν βρεις χρόνο και θέλεις να γράψουμε ένα επεισόδιο, εννοείται είμαι 100% μέσα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2211
  • Reputation:   21926
  • Achievement Points:  2250
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έχω παρακολουθήσει αρκετά επεισόδια, αν όχι όλα, στο superheronews του SHN Pod, έχετε ενδιαφέρουσες απόψεις για τα διάφορα θέματα.

Αν δεν κάνω λάθος έχει ανέβει και έκτο επεισόδιο πριν δυο μέρες, κάποια στιγμή θα το ακούσω.

Καλή δουλειά @ nikolas12

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17688
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ nikolas12 με χαρα να μοιραστω την αγαπη και το μερακι που βγαζεις σε καθε εκπομπη-podcast..

Θα επικοινωνησουμε συντομα φιλε μου:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.