Μετάβαση στο περιεχόμενο

DC League of Super-Pets (2022)


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

DC_League_of_Super-Pets.jpg

 

Ένα ενδιαφέρον project είναι του DC League of Super-Pets και αντιγράφω από superheronews.gr:

 

Η σύνοψη του φιλμ είναι:

 

Στο DC League of Super-Pets, ο Krypto the Super-Dog και ο Superman είναι αχώριστοι φίλοι, μοιράζονται τις ίδιες υπερδυνάμεις και πολεμούν το έγκλημα στη Metropolis δίπλα δίπλα. Όταν ο Σούπερμαν και τα υπόλοιπα μέλη της Justice League απαγάγονται, ο Krypto πρέπει να πείσει μια ομάδα ζώων από καταφύγιο, τον Ace το κυνηγόσκυλο, τον PB το γουρουνάκι, την Merton τη χελώνα και τον Chip τον σκίουρο-να μάθουν τις δικές τους νέες δυνάμεις και να τον βοηθήσουν να σώσει τους υπερήρωες.

 

Οι Dwayne Johnson, Kevin Hart, Kate McKinnon, John Krasinski, Vanessa Bayer, Natasha Lyonne, Diego Luna, Keanu Reeves, Marc Maron και Jameela Jamil είναι στο καστ. Η Seven Bucks Production θα βρίσκεται στην παραγωγή. Οι Johnson, Dany Garcia και Hiram Garcia θα έχουν καθήκοντα παραγωγού και οι John Requa, Glenn Ficarra και Nicholas Stoller θα έχουν χρέη ειδικού παραγωγού. Το πρότζεκτ θα κάνει πρεμιέρα στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής στις 20 Μαΐου του 2022.

 

Ο Jared Stern (The Internship, The Watch) έχει γράψει το σενάριο και θα κάνει τη σκηνοθεσία μαζί με τον Sam Levine (Penn Zero: Part-Time Hero). Στην παραγωγοί θα είναι και οι Οι Warner Bros. Pictures και Warner Bros. Animation.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα την ταινία και ευτυχώς εκπληρώθηκαν οι προσδοκίες μου. Πρόκειται ίσως από τις πιο ευχάριστες ταινίες της χρονιάς. Φαίνεται η προσπάθεια να βγει μια ταινία η οποία να είναι διασκεδαστική. Ούτε να πρέπει να βασίζεται σε κάποιο continuity για να βγάζει νόημα, ούτε να ψάχνει να κάνει κάτι περίεργο για να πιάσει τους πιο ψαγμένους. Είναι αυτό που πρέπει να είναι μία animated ταινία για super κατοικίδια. Καλό animation, προβλεπόμενο αλλά όχι κουραστικό σενάριο, ωραίο χιούμορ και πολύ πετυχημένες επιλογές στο voice acting. Ίσως εκτός από μια που θέλω να αναλύσω παρακάτω. Για την ταινία θα πρότεινα και στο σινεμά να πάει μια οικογένεια με παιδιά να την δει καθώς σίγουρα θα περάσει καλά. Στην Ελλάδα έρχεται 8 Σεπτεμβρίου στις αίθουσες.

 

Η φωνή που με προβλημάτισε ήταν του Dwayne Johnson. Μπορεί να φταίει και ότι τον τρώμε πολύ στην μάπα αλλά ειδικά στην αρχή της ταινίας δεν άντεχα να τον ακούω. Βέβαια για ακόμα μία φορά μίλησε το The Rock Effect. Δηλαδή ξεκινάς να βρίζεις την ύπαρξη του Johnson, μετά απλά τον ανέχεσαι και στο τέλος της ταινίας καταλήγεις να λες ότι οκ καλός ήταν. Σίγουρα του πήγαιναν και πιο πολύ οι σκηνές που ο Krypto είναι ήρωας και όχι τόσο το κατοικίδιο. Αλλά αυτό είναι και προσωπικό θέμα. Μπορεί άλλοι να μην έχουν κανένα πρόβλημα.

 

Τελευταίο και το βάζω μέσα σε spoiler γιατί είναι το 2ο after credit scene. Αν και το ανέβασε και μόνος του ο Rock στο Instagram.

Spoiler

Σε αυτή τη σκηνή ο Superman παίζει με τον Krypto και εμφανίζεται ο Black Adam με τον σκύλο του, τον Anubis. Ο Johnson παίζει στην ουσία 3 ρόλους από τους 4. Δεν παίζει μόνο τον Supes. Το συγκεκριμένο ήταν αρκετά τραγικό σαν θέαμα, αν και για να είμαι δίκαιος έπαιξε ένα ωραίο αστείο με το τι είναι anti-hero τελικά, αλλά ελπίζω ότι ήταν απλά ένα κακό αυτοσαρκαστικό αστείο του Johnson. Ειδικά από την στιγμή που είδα την σκηνή για κάτι τέτοιο μου έκανε σαν αίσθηση. Αν όμως είναι teaser ότι στο sequel θα υπάρχουν αυτοί οι χαρακτήρες και θα τους παίζει κιόλας ξεπερνάμε το στάδιο του τραγικού.

 

Πάντως δύσκολα πιστεύω ότι δεν θα υπάρξει sequel. Εφόσον δεν έχει αυτοκαταστραφεί και συνεχίζει να υπάρχει η WBD βέβαια

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το συγκεκριμένο project δεν είναι από αυτά που θα λάμβανα πολύ σοβαρά υπ' όψιν, ωστόσο οι επιλογές πολύ δυνατών ονομάτων όπως ο The Rock, o Kevin Hart, o John Krasinski, ο Keanu Reeves και άλλοι με οδήγησε στο να πιστέψω ότι κάτι καλό μαγειρεύεται. Εν τέλει αυτό που είδα είναι μια διασκεδαστική ταινία τόσο για μικρά παιδιά όσο και για μεγαλύτερους σε ηλικία. Μου άρεσε πολύ το concept του να έχουν αιχμαλωτισμένη τη Justice League αλλά και τον Lex Luthor και ουσιαστικά να έχουν ζωάκια με υπερδυνάμεις που μοιάζουν με τις δικές τους να μάχονται μεταξύ τους.

 

Επίσης η κατάληξη που ο κάθε ήρωας παίρνει το δικό του ζωάκι είναι πολύ όμορφη και προσφέρει και ένα ωραίο μήνυμα. Το animation ενώ μου άρεσε για τα ζώα που απαρτίζουν την ομάδα, δε μου άρεσε στο πως απέδωσαν τους ήρωες, αλλά γενικά ήταν ικανοποιητικό και οι μάχες επίσης πολύ δυνατές. Τέλος ενώ το voice acting και ειδικά ο Reeves σαν Batman είχαν τη φάση τους, μου φάνηκε ότι οι Rock και Hart ενώ ήταν πολύ καλοί, λειτούργησαν περισσότερο σαν κράχτες και δεν ταίριαζαν οι φωνές τους με τον χαρακτήρα που ενσάρκωναν. Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά θέλω ο χαρακτήρας να ταιριάζει στη φωνή (βλέπε Sonic) και εδώ δεν το ένιωσα τόσο. Κατά τ’ άλλα είναι μια διασκεδαστική ταινιούλα και προτείνεται.
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.