Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φιγούρες Marvel - Νέα Συλλογή


Dipanoula

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36781
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  20
  • Reputation:   127
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα στην ομάδα 

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, απλά έπεσε στην αντίληψη μου μια νέα συλλογή με φιγούρες της Marvel που ξεκινά και δεν έχω καμία πληροφορία. Με ενδιαφέρει και θα ήθελα να με διαφωτίσετε αν γνωρίζετε. Καταρχάς αξίζει? Τα επόμενα τεύχη τι τιμή έχουν και κάθε πότε κυκλοφορεί? 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

 

Screenshot_20211021_161057_com.facebook.katana.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

10 λεπτά πριν, Dipanoula είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα 

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, απλά έπεσε στην αντίληψη μου μια νέα συλλογή με φιγούρες της Marvel που ξεκινά και δεν έχω καμία πληροφορία. Με ενδιαφέρει και θα ήθελα να με διαφωτίσετε αν γνωρίζετε. Καταρχάς αξίζει? Τα επόμενα τεύχη τι τιμή έχουν και κάθε πότε κυκλοφορεί? 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

 

Screenshot_20211021_161057_com.facebook.katana.jpg

 

ΑΑΑΑ ώστε κυκλοφορεί αυτό?? Δεν το περίμενα...

Νομίζω πως αυτή η σειρά άφορα όλους τους χαρακτήρες του Marvel Cinematic Universe και κάθε τεύχος ''δίνει'' μια φιγούρα κάθε ήρωα/ηρωίδα/κακού. Σιγουρα μετα το πρωτο τευχος η τιμη θα ειναι καπου στα 7ε ή στα 10ε

Ποιας έκδοσης είναι, για να το ψάξω?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Μόλις γύρισα από περίπτερο (κέντρο τύπου για την ακρίβεια, σίγουρα θα το είχε) και βλέπω αυτό. Νταξει σίγουρα ήταν κάπου μπροστά μου και ούτε θα το πρόσεξα. 

 

Όχι άλλη Μαρβελ ρε παιδιά, δεν έχουμε άλλα λεφτά :lol: σίγουρα θα πάρω την φιγουρα του Iron Man, βλέπω όμως στην φώτο ότι η επόμενες θα είναι στα 14.99 οπότε δεν πιστεύω να επενδύσω. Αντε σε πολύ αγαπημένους χαρακτήρες να κάνω μια εξαίρεση.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36781
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  20
  • Reputation:   127
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Μόλις γύρισα από περίπτερο (κέντρο τύπου για την ακρίβεια, σίγουρα θα το είχε) και βλέπω αυτό. Νταξει σίγουρα ήταν κάπου μπροστά μου και ούτε θα το πρόσεξα. 

 

Όχι άλλη Μαρβελ ρε παιδιά, δεν έχουμε άλλα λεφτά :lol: σίγουρα θα πάρω την φιγουρα του Iron Man, βλέπω όμως στην φώτο ότι η επόμενες θα είναι στα 14.99 οπότε δεν πιστεύω να επενδύσω. Αντε σε πολύ αγαπημένους χαρακτήρες να κάνω μια εξαίρεση.

15?!Μας κατέστρεψαν.. Δύσκολο να επενδύσω σε όλη τη συλλογή, ωστόσο βλέπω στην ξένη έκδοση πολύ ποιοτικές φιγούρες 

 

Από ποια εταιρία κυκλοφορεί? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Πολύ πολύ πολύ Marvel βλέπουμε...

Ούτε μια σταγόνα της DC... ούτε ενός indie... (καλά άντε 1-2 μόνο σταγόνες)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33858
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν θέλετε φιγούρες DC στα παιχνιδαδικα έχει πολύ ποιοτικές και σαφώς ανώτερες από τις αντίστοιχες της Marvel. Εγώ θα τσιμπήσω έναν Spiderman όταν βγει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

4 λεπτά πριν, Dipanoula είπε:

15?!Μας κατέστρεψαν.. Δύσκολο να επενδύσω σε όλη τη συλλογή, ωστόσο βλέπω στην ξένη έκδοση πολύ ποιοτικές φιγούρες 

 

Από ποια εταιρία κυκλοφορεί? 

 

Μας κατέστρεψαν ήδη. Σιγά μη δώσω 15ε για κάθε τεύχος. Ναι έχουν ποιοτικές φιγούρες αλλά 15ε... με τίποτα!

Μου αρκεί μόνο και μόνο η Hachette.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4η συλλογή "Marvel"!!!, καλά το τερμάτισαν:antekale:.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Βρήκα αυτό το ξένο σαιτ με τη σειρά ''marvel movie collection'' . Φοβάμαι πως η τιμη 15ε είναι το λιγότερο πρόβλημα που θα μας απασχολεί αν θέλουμε να την συνεχίζουμε...

 

https://www.heroesassemble.com/marvel-movie-collection-1933-c.asp

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

6 λεπτά πριν, PowerRangers8 είπε:

Βρήκα αυτό το ξένο σαιτ με τη σειρά ''marvel movie collection'' . Φοβάμαι πως η τιμη 15ε είναι το λιγότερο πρόβλημα που θα μας απασχολεί αν θέλουμε να την συνεχίζουμε...

 

https://www.heroesassemble.com/marvel-movie-collection-1933-c.asp

 

Αν ισχύει ότι είναι αυτή η συλλογή και με αυτή τη σειρά, τότε η μόνο φιγούρα που ίσως να έπαιρνα, είναι στο Νο88.

Κααααλά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38025
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  35
  • Reputation:   230
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 Στρατηγικός σχεδιασμός μηδέν, ρίχνεις στην είδη κορεσμένη και περιορισμένη αγορά και 4η συλλογή σχετικά με την Marvel. Επίσης η τιμή είναι πολύ υψηλή και αν προσέξετε στα μελλοντικά τεύχη η τιμή δεν είναι σταθερή υπάρχουν και πιο ακριβές φιγούρες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

5 λεπτά πριν, APOLONAS είπε:

 Στρατηγικός σχεδιασμός μηδέν, ρίχνεις στην είδη κορεσμένη και περιορισμένη αγορά και 4η συλλογή σχετικά με την Marvel. Επίσης η τιμή είναι πολύ υψηλή και αν προσέξετε στα μελλοντικά τεύχη η τιμή δεν είναι σταθερή υπάρχουν και πιο ακριβές φιγούρες. 

Κάποιες από τις μελλοντικές φιγούρες είναι ειδικές εκδόσεις που μάλλον δεν θα δούμε στην Ελλάδα. Η λογική πάντως είναι ότι βγάζουν Marvel επειδή είναι το μεγαλύτερο franchise στον πλανήτη εδώ και αρκετά χρόνια. Οι φιγούρες μπορεί να βρουν κοινό και στους θαυμαστές των ταινιών ή τους συλλέκτες, δεν απευθύνονται σε κομιξόφιλους. Πραγματικά, δεν θα εκπλησσόμουν καθόλου αν έβγαινε και 5η συλλογή Marvel. Μην πω πως είναι και αναμενόμενο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Και η συλλογή είναι από την Eaglemoss,που σημαίνει ότι μπορεί να βγάλει τη συλλογή Graphic Novel της DC στην Ελλάδα η Eaglemoss αν θέλει.Αυτό γιατί μπορεί να μπει στην Ελλάδα από ότι φαίνεται με τη συλλογή αυτή.Κάτι που δεν θα με τρελάνει τουλάχιστον αρχικά για λόγους που εχω αναφέρει.

 

Ερώτηση: Στην άλλη όχθη των Κλασσικών Υπερηρώων έλεγαν για μεταφρασμένα ηχητικά εφέ και τίτλους σε μια φάση. Και ρωτώ είναι όντως δύσκολο ή αρκετά περισσότερη δουλειά να μεταφράσεις των τίτλο μιας ιστορίας ώστε να χρειάζεται παραπάνω χρήματα;

 

Είχα δεδομένη την μετάφραση τίτλου γιατί είναι μαζί με την ιστορία που θα μεταφραστεί.Και αν ο μεταφραστής δεν το κάνει πως είναι λόγω επιλογής.

 

 

Επείσης ποιος σκέφτηκε στην Ανούμπις να ονομάσει το House of X & Powers of X απλά Οίκος του Χ;

Ορισμός του βαρετού αλλά πρακτικού.  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πολυ μα πολυ λαθος timing κατα τη γνωμη μου. Ναι το κοινο εχει ψηθει με τη νεα συλλογη της Radnet(με επιπλεον κερδος κοινο ντισνευ και BD) αλλα υπαρχει και η Hachette και η πανοπλια. Παρα πολυ δυσκολα να παρουν και αυτο οση οικονομικη ανεση και να εχει ο καθενας. Μιλαμε για 15 ευρω/τευχος οχι 2 και 3. 

Σαν μεγεθος δεν αξιζει τα λεφτα του για κανενα λογο.

Προσωπικα θα απεχω,ακομα και απο το τευχος "γνωριμιας"

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34879
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

μαρκος κουραστηκα.jpg

 

Τέταρτη συλλογή Marvel στα ελληνικά μεν και αν μπορούσα πχ να υπολογίσω το μπάτζετ μου ώστε να το απορροφήσω κι αυτό όπως ο μέσος Έλληνας την ανατίμηση θα το έκανα, αλλά το κόστος των 15 ευρώ είναι πραγματικά απαγορευτικό. Συν ότι στο σαλόνι μου δεσπόζει στο κουτί της μια υπέροχη συλλογή από επίσημες φιγούρες του MCU που μου έχουν φέρει δώρο από το εξωτερικό, άρα δε νιώθω τρελή ανάγκη να την αγοράζω. Το χέρι μου θα άρχιζε να με τρώει αν τα σχέδια βασίζονταν σε κόμικ και όχι σε αποδόσεις χαρακτήρων από το MCU, τώρα το πολύ να πάρω 2-3 χαρακτήρες που μου αρέσουν. Και κάτι τελευταίο. Θέλετε να βγάλετε συλλογή Eaglemoss στα ελληνικά, ΦΕΡΤΕ ΜΑΣ ΤΑ GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ DC ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ, ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΣΥΛΛΟΓΗ MCU ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ; Δε με νοιάζει να έμενα έτσι:

 

μαρκος λεφτα.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36781
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  20
  • Reputation:   127
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

39 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

μαρκος κουραστηκα.jpg

 

Τέταρτη συλλογή Marvel στα ελληνικά μεν και αν μπορούσα πχ να υπολογίσω το μπάτζετ μου ώστε να το απορροφήσω κι αυτό όπως ο μέσος Έλληνας την ανατίμηση θα το έκανα, αλλά το κόστος των 15 ευρώ είναι πραγματικά απαγορευτικό. Συν ότι στο σαλόνι μου δεσπόζει στο κουτί της μια υπέροχη συλλογή από επίσημες φιγούρες του MCU που μου έχουν φέρει δώρο από το εξωτερικό, άρα δε νιώθω τρελή ανάγκη να την αγοράζω. Το χέρι μου θα άρχιζε να με τρώει αν τα σχέδια βασίζονταν σε κόμικ και όχι σε αποδόσεις χαρακτήρων από το MCU, τώρα το πολύ να πάρω 2-3 χαρακτήρες που μου αρέσουν. Και κάτι τελευταίο. Θέλετε να βγάλετε συλλογή Eaglemoss στα ελληνικά, ΦΕΡΤΕ ΜΑΣ ΤΑ GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ DC ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ, ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΣΥΛΛΟΓΗ MCU ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ; Δε με νοιάζει να έμενα έτσι:

 

μαρκος λεφτα.jpg

Μετά από αυτή τη δήλωση καταλάβεις πως πρέπει να ανεβάσεις φώτο με τις φιγούρες από το εξωτικό ?

Έχεις δίκιο πάντως σε αυτό που λες! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Θα διαφωνησω με το Νικόλα στο θεμα του οτι ειναι κακο που βασιζονται σε χαρακτηρες του MCU. Εμενα αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που σκεφτομαι να τα αγορασω ολα, γιατι υπηρχε ηδη σειρα με μινι φιγουρες απο τον κοσμο των κομικς παλαιοτερα στην Ελλαδα. Μιας και λατρευω το MCU αυτη η επιλογη με ψηνει περισσοτερο. Στα 10 ευρω θα μου ηταν ενα must buy, στα 15 ειναι αλμυρη και πιθανον θα κανω επιλογες.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Νομίζω ότι αυτή η συλλογή είναι πια για όποιον έχει μπάρμπα στην Καισάρεια...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Παντως σημερα που πηγα στο περιπτερο δε βρηκα κατι, ουτε και στο ιντερνετ λιγο που εψαξα, από πού ειναι η φωτογραφία?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

6 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

μαρκος κουραστηκα.jpg

 

Τέταρτη συλλογή Marvel στα ελληνικά μεν και αν μπορούσα πχ να υπολογίσω το μπάτζετ μου ώστε να το απορροφήσω κι αυτό όπως ο μέσος Έλληνας την ανατίμηση θα το έκανα, αλλά το κόστος των 15 ευρώ είναι πραγματικά απαγορευτικό. Συν ότι στο σαλόνι μου δεσπόζει στο κουτί της μια υπέροχη συλλογή από επίσημες φιγούρες του MCU που μου έχουν φέρει δώρο από το εξωτερικό, άρα δε νιώθω τρελή ανάγκη να την αγοράζω. Το χέρι μου θα άρχιζε να με τρώει αν τα σχέδια βασίζονταν σε κόμικ και όχι σε αποδόσεις χαρακτήρων από το MCU, τώρα το πολύ να πάρω 2-3 χαρακτήρες που μου αρέσουν. Και κάτι τελευταίο. Θέλετε να βγάλετε συλλογή Eaglemoss στα ελληνικά, ΦΕΡΤΕ ΜΑΣ ΤΑ GRAPHIC NOVELS ΤΗΣ DC ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ, ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΣΥΛΛΟΓΗ MCU ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ; Δε με νοιάζει να έμενα έτσι:

 

μαρκος λεφτα.jpg

 

Μπα όχι συλλογή  GN DC της Eaglemoss,της Hatchette καλύτερα,για πολλούς λόγους.Βέβαια η συλλογη gn της DC θα ήταν προτιμότερη από αυτήν εδώ σίγουρα.

 

Θέλω να δω τι θα είναι η αναπόφευκτη πλέον πέμπτη συλλογή Μάρβελ στην Ελλάδα τώρα.  

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37940
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  6
  • Reputation:   38
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  928 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από ομάδα στο Facebook λένε ότι κυκλοφόρησε

FB_IMG_1634912793725.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

2 λεπτά πριν, tzaflidisp είπε:

Από ομάδα στο Facebook λένε ότι κυκλοφόρησε

FB_IMG_1634912793725.jpg

Έχει γίνει ήδη σχετικό θέμα για αυτό. Με παραξενεύει το λογότυπο της DeAgostini καθώς δεν είδα σχετικό βίντεο στο κανάλι της στο YouTube. Εκτός βέβαια αν η συλλογή δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα ακόμη και η φωτογραφία προέρχεται "εκ των έσω".

Πάντως, και να ήταν αυτή η μόνη συλλογή σχετική με την Marvel στην αγορά, δεν νομίζω να την έπαιρνα. Απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό και πιστεύω πως θα πάει καλά ασχέτως με το ότι κυκλοφορούν άλλες 3 συλλογές βασισμένες στο ίδιο franchise.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   856
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1153 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Δέν νομίζω να πάει άπατη η συλλογή. Θα κάνει μεγάλο γκέλ στο νεολαίο κοινό που κατακλύζει τις αίθουσες καθώς και σε όψιμους εραστές των κόμικ. Αυτοί άνετα θα "θυσίαζαν" τόμους απο Hachette - Radnet μιας και σε αυτές τις φιγούρες θα βρούν τον πραγματικό λόγο για τον οποίο αρχικά πειραματίστηκαν αγοράζοντας κάποιο έντυπο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  259
  • Reputation:   1393
  • Achievement Points:  281
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πάντως εδώ στον Βόλο που είμαι εγώ πήγα σε τρία περίπτερα και με κοιτούσαν σαν να είχα κεραίες δεν ήξεραν και δεν τους ήρθε τίποτα σχετικά με αυτή την συλλογή,είδα και εγώ στο fb ότι βγήκε η συλλογή αλλά που είναι ρε παιδιά :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Deagostini ε; Θέλω να μου πείτε όποιοι το πάρουν το συνοδευτικό τευχάκι πως είναι,μαλακό εξώφυλλο; "ημίσκληρο" όπως των περιοδικών της Phase Productions; θέλω να δω αν είναι σαν μια παλιώτερη συλλογή της deagostini με φιγούρες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  417
  • Reputation:   3171
  • Achievement Points:  463
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1498 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Περίεργο. Σήμερα πήγα στο περίπτερο για το απογοητευτικό τόμο της Hachette και δεν βρήκα αυτό το περιοδικό. Ούτε από άλλα δυο στη γειτονιά. Μήπως δεν κυκλοφορεί επίσημα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1291
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Είναι εξαιρετικό νέο το γεγονός ότι μια σειρά της Eaglemoss μπαίνει στην ελληνική αγορά. Ακόμα κι αν - κατά τη γνώμη μου - είναι η λάθος, παίρνοντας ως δεδομένο ότι υπάρχουν στο εμπόριο ακόμα τρεις συλλογές της Marvel την ίδια χρονική περίοδο. Ελάχιστοι είναι οι συλλέκτες εκείνοι οι οποίοι θα αντέξουν να ολοκληρώσουν και τις τέσσερις και σίγουρα πια η μια λειτουργεί ανταγωνιστικά εναντίον της άλλης. Δεν ξεκίνησα τη στολή του Iron Man γιατί προτίμησα την Επίσημη Συλλογή Graphic Novel, δεν θα ξεκινήσω τη συλλογή με τις φιγούρες διότι ξεκίνησα τη σειρά Κλασικοί Υπερήρωες. Απλά μαθηματικά είναι, η τσέπη δεν αντέχει.

 

Από εκεί και πέρα - και για να επανέλθω στην πρώτη μου φράση - είναι εξαιρετικό νέο ότι η βρετανική Eaglemoss μπαίνει στην ελληνική αγορά, διότι είναι η εταιρεία η οποία εκδίδει την περίφημη DC Comics Graphic Novel Collection καθώς και την The Legend of Batman Graphic Novel Collection. Ίσως αυτό να είναι ένας προπομπός, ένα προμήνυμα για να ακολουθήσει η έκδοση μιας εκ των δύο αυτών σειρών στο μέλλον. Οψόμεθα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

3 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

Deagostini ε; Θέλω να μου πείτε όποιοι το πάρουν το συνοδευτικό τευχάκι πως είναι,μαλακό εξώφυλλο; "ημίσκληρο" όπως των περιοδικών της Phase Productions; θέλω να δω αν είναι σαν μια παλιώτερη συλλογή της deagostini με φιγούρες.

Μαλακό είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  674
  • Reputation:   3545
  • Achievement Points:  675
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 ώρα πριν, Tsaklas είπε:

Μαλακό είναι.

Το περίμενα να πω την αλήθεια.Ευχαριστώ!

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36781
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  20
  • Reputation:   127
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 21/10/2021 στο 8:50 ΜΜ, Dipanoula είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα 

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, απλά έπεσε στην αντίληψη μου μια νέα συλλογή με φιγούρες της Marvel που ξεκινά και δεν έχω καμία πληροφορία. Με ενδιαφέρει και θα ήθελα να με διαφωτίσετε αν γνωρίζετε. Καταρχάς αξίζει? Τα επόμενα τεύχη τι τιμή έχουν και κάθε πότε κυκλοφορεί? 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

 

Screenshot_20211021_161057_com.facebook.katana.jpg

Τελικά βρε παιδιά το βρήκε κανείς? Αξίζει? Να μας στείλε καμιά εικόνα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.