Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

 

Αυτό είναι το λάθος που κάνεις σε πολλά που γράφεις εδω μέσα. Υποτιμάς φοβερά αυτά που δεν σου αρέσουν και αυτούς που τα διαβάζουν. Και εγώ θεωρώ τους ΧΜΕΝ αηδίες μπροστά σε πάμπολλα άλλα κόμικ που κυκλοφορούν και μπορώ άνετα να το γράφω συνέχεια. Μα δεν το κάνω. Γιατί είναι γούστα όλα αυτά και είναι κακό να υποβαθμίζεις κάτι και αυτούς που το προτμάνε. Ας πούμε πολλοί επιλέγουν ήρωες σε αυτή τη συλλογή γιατί οι άλλοι ΔΕΝ τους αρέσουν όχι γιατί δεν μπορούν να τους πάρουν. Δεν είναι δα και έγκλημα.

Δεν νομίζω να υποτιμώ κανέναν. Τα στοιχεία είναι στοιχεία. Κάποια κόμικ είναι ανώτερα από άλλα ασχέτως προσωπικών προτιμησεων. Αλλιώς ο Μπλεκ, ο Γιατρός και ο Τιραμολα θα γινόταν ταινιες στη μεγάλη οθόνη και ο Jackman θα φορούσε γάντια τερματοφυλακα ή θα κρατούσε μουσκέτο. Τώρα για τους ΧΜΕΝ άποψη σου οκ, εμένα μια φορά και οι 4 τόμοι που έχουν κυκλοφορήσει μου άρεσαν ισαξια.

Μέχρι τώρα για κανένα τόμο δεν έχω κλάψει τα λεφτά μου όπως έκανα πχ για το τελευταίο Ιζνογκουντ και το Λουκυ Κιντ ή για το ΚΟΜΙΞ Καθημερινής που είχα πάρει τα τεύχη 9 και 10. Εκεί τι να πω με το ζόρι ότι έκανα σωστές αγορές για να μη θηξω τον εγωισμό μου; Πέταξα άσκοπα τα λεφτά μου, οκ προχωράμε, αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται όσο και αν πονάει ορισμένους. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3551 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

Δεν νομίζω να υποτιμώ κανέναν. Τα στοιχεία είναι στοιχεία. Κάποια κόμικ είναι ανώτερα από άλλα ασχέτως προσωπικών προτιμησεων. Αλλιώς ο Μπλεκ, ο Γιατρός και ο Τιραμολα θα γινόταν ταινιες στη μεγάλη οθόνη και ο Jackman θα φορούσε γάντια τερματοφυλακα ή θα κρατούσε μουσκέτο. Τώρα για τους ΧΜΕΝ άποψη σου οκ, εμένα μια φορά και οι 4 τόμοι που έχουν κυκλοφορήσει μου άρεσαν ισαξια.

Μέχρι τώρα για κανένα τόμο δεν έχω κλάψει τα λεφτά μου όπως έκανα πχ για το τελευταίο Ιζνογκουντ και το Λουκυ Κιντ ή για το ΚΟΜΙΞ Καθημερινής που είχα πάρει τα τεύχη 9 και 10. Εκεί τι να πω με το ζόρι ότι έκανα σωστές αγορές για να μη θηξω τον εγωισμό μου; Πέταξα άσκοπα τα λεφτά μου, οκ προχωράμε, αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται όσο και αν πονάει ορισμένους. 

Καλά τώρα τα έχεις μπλέξει όλα και στο λέω εγώ που είμαι μεγάλος φαν των superhero comics & superhero movies και πάω σινεμά ακόμα και σε χαζομάρες τύπου Morbius και ούτε έχω διαβάσει ποτέ Μπλεκ κλπ. Άλλο η δημοφιλία, άλλο η ποιότητα. Προφανώς τα αμερικάνικα υπερηρωικά έχουν άπειρο κοινό εδώ και πάρα πολλά χρόνια και γι'αυτό έγιναν ταινίες. Δεν έχει να κάνει με την ποιότητα του κόμικ. Τόσα άλλα indie αμερικάνικα ή ευρωπαϊκά κόμικς, μαζί με BD και άλλα πολλά είναι ποιοτικότατα κι ελάχιστα έχουν μεταφερθεί στο σινεμά ή στην τηλεόραση. Κάποια πράγματα απλά έχουν μικρότερο κοινό γιατί έτσι είναι η αγορά.

 

Kαι προφανώς πάντα στην τέχνη υπάρχει η υποκειμενικότητα και κανείς δεν είναι ο απόλυτος κριτής που αποφασίζει τι αξίζει και τι όχι, όσο κι αν μας φαίνεται πασιφανές μερικές φορές ότι το α είναι καλύτερο από το β για τα προσωπικά μας γούστα. Παραμένουν γούστα. Με το ζόρι θα τους πείσεις οτι είναι πεταμένα λεφτά; 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

56 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Με το ζόρι θα τους πείσεις οτι είναι πεταμένα λεφτά; 

 

 

Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν οτι πεταει τα λεφτα του. Ουτε να υποτιμησω καποιον.

Ειπα τα τευχη ταδε και ταδε που αγορασα ηταν πεταμενα λεφτα. Και οτι για κανενα τευχος της SEC δεν εχω μετανιωσει στιγμη που το απεκτησα.

 

Το οτι μεταφερεται κατι στην οθονη και αν εχει επιτυχια ή οχι ευθυνονται χιλιοι δυό παραγοντες. 

Αμα αξιζει κατι και εχει κοινο το κανουν ταινια. Δεν νομιζω να ειναι κολλημενοι με αποκλειστικα οτι δημιουργουν οι αμερικανοι.Παραδειγμα ο Αστεριξ που εκανε τοσες ταινιες. Η ο ΛΛ που εγινε καρτουν. Γιατι δεν κανανε τον Σεραφινο καρτουν ας πουμε ; :thinking:

 

Δεν ειμαι καθολου προκατειλημμένος,αν αυτο υπαινίσσονται καποιοι.Εχω δοκιμασει να διαβασω διαφορα κομικς(οπως και βιβλια παλιοτερα). Αλλα μου αρεσαν και αλλα τα εκλεισα στην 2η σελιδα.

Δεν ειχα διαβασει ποτέ μου Marvel βλεπεις με κερδισαν. Δεν ειχα διαβασει ποτέ μου Αστεριξ, επισης το ιδιο. Δεν ειχα διαβασει ποτέ μου λογαχο Μαρκ,βρηκα 2 τευχη που ειχε ο πατερας μου απο τον Μικρο Ηρωα, ουτε την 1η σελιδα δεν αντεξα. Το κλεισα και ειπα ρε πατερα τι μ@ιες πηγες και αγορασες. Δεν διαβασα ποτέ μου ΤενΤεν δοκιμασα ενα τυχαιο τευχος σε pdf δεν αντεξα πανω απο 5 σελιδες.Με πηρε ο υπνος.

 

Βλεπεις εγω στα λεω οπως εχουν.Αμα δεν αρεσουν σε καποιους,οκ. Δεν μπορουμε να συμφωνουμε με τους παντες. Ουτε να :clap2:,να λεμε ωραια εκδοση και να λεμε λογια στον αερα, ετσι για να φαινομαστε καλοι στους αλλους.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4453
  • Reputation:   34668
  • Achievement Points:  4520
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

20 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν οτι πεταει τα λεφτα του. Ουτε να υποτιμησω καποιον.

.

Το λες και το κάνεις σταθερά. Ψάξε τι γράφεις από εδώ και από εκεί. Στα Ντίσνεϋ στα BD στις εκδόσεις μικρου ήρωα. Παντού. Δεν στο λέω μόνο εγώ. Μπορεί να είναι ο τρόπος που εκφράζεσαι. Μπορεί το πάθος σου για τα υπερηρωικα. Πάντως το κάνεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

34 min ago , ManaLeak13 said:

Δεν διαβασα ποτέ μου ΤενΤεν δοκιμασα ενα τυχαιο τευχος σε pdf δεν αντεξα πανω απο 5 σελιδες.Με πηρε ο υπνος.

 

Ποιο Τεντέν ήταν αυτό γιατί αν ήταν απ'αυτά που υποψιάζομαι δεν έπεσες σε χαρακτηριστικό δείγμα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  629
  • Reputation:   3254
  • Achievement Points:  652
  • Days Won:  1
  • With Us For:  911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

31 min ago , ManaLeak13 said:

Αμα αξιζει κατι και εχει κοινο το κανουν ταινια. Δεν νομιζω να ειναι κολλημενοι με αποκλειστικα οτι δημιουργουν οι αμερικανοι.Παραδειγμα ο Αστεριξ που εκανε τοσες ταινιες. Η ο ΛΛ που εγινε καρτουν. Γιατι δεν κανανε τον Σεραφινο καρτουν ας πουμε ; :thinking:

 

 

Χαχαχα ρε συ μην λες κάτι που δεν ισχύει απλά για να ενισχύσεις την λογική σου. Δηλαδή με αυτή την λογική ο Howard the Duck, ή πιο πρόσφατα οι Guardians of the Galaxy είχαν κοινό και έγιναν ταινίες; Προφανώς και δεν είχαν. Αλλά για άλλους λόγους το καθένα, τα μετέφεραν στον κινηματογραφό. Το ένα ήταν επιτυχία, το άλλο παταγώδης αποτυχία. Ότι κάτι που έχει κοινό, θα το εκμεταλλευτούν και σε άλλα μέσα, δεν είναι κανένα τρομερό επιχείρημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

35 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Ποιο Τεντέν ήταν αυτό γιατί αν ήταν απ'αυτά που υποψιάζομαι δεν έπεσες σε χαρακτηριστικό δείγμα...

Δεν ειμαι σίγουρος νομίζω αυτό με τους Πικαρος. Με ζάλισε πολύ και η γραμματοσειρά που χρησημοποιουνε. Tην ίδια ακριβώς παρατηρησα και σε ένα Μπλέικ κ Μορτιμερ που προσπάθησα να διαβάσω χθες βράδυ (κίτρινη σφραγίδα;;). Μπορώ να πω ότι με αποσυντόνιζε κιόλας απ την ανάγνωση. Επίσης δε μου άρεσε, προσπέρασα τις σελίδες μέχρι το τέλος και το έκλεισα.

 

Δηλαδη με λίγα λόγια απορρίφθησαν λόγο σχεδίου και γενικότερης παρουσίασης. Σεναριακά,όσο μπόρεσα να διαβάσω πριν τα αφησω, δεν.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4252
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν οτι πεταει τα λεφτα του. Ουτε να υποτιμησω καποιον.

 

Δεν ειχα διαβασει ποτέ μου Marvel βλεπεις με κερδισαν. Δεν ειχα διαβασει ποτέ μου Αστεριξ, επισης το ιδιο. Δεν ειχα διαβασει ποτέ μου λογαχο Μαρκ,βρηκα 2 τευχη που ειχε ο πατερας μου απο τον Μικρο Ηρωα, ουτε την 1η σελιδα δεν αντεξα. Το κλεισα και ειπα ρε πατερα τι μ@ιες πηγες και αγορασες. Δεν διαβασα ποτέ μου ΤενΤεν δοκιμασα ενα τυχαιο τευχος σε pdf δεν αντεξα πανω απο 5 σελιδες.Με πηρε ο υπνος.

 

Βλεπεις εγω στα λεω οπως εχουν.Αμα δεν αρεσουν σε καποιους,οκ. Δεν μπορουμε να συμφωνουμε με τους παντες. Ουτε να :clap2:,να λεμε ωραια εκδοση και να λεμε λογια στον αερα, ετσι για να φαινομαστε καλοι στους αλλους.

Εδώ είχες πει ότι το ιταλικό σπάιντερμαν των 22 σελίδων είναι πεταμένα λεφτά.

Δεν το λες με αυτό τον τρόπο όμως γιατί προσβάλλεις αυτόν που το έχει αγοράσει, ασχέτως αν του αρέσει ή όχι. Καθένας κάνει κουμάντο στην δική του τσέπη.

Και εγώ δεν θα αγόραζα αρκετά από τα κομικς που αγοράζουν τα παιδιά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τα μείωνα δημοσίως για ένα και μόνο λόγο, το αν ένα κόμικ αρέσει ή όχι, είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.

Ακόμα και στον πατέρα σου απαξίωσες τον λογαχό Μαρκ, που λογικά του αρέσει. Και έμενα μου άρεσε μικρός και είχα διαβάσει αρκετά τεύχη, γιατί να έρθω εδώ και να βλέπω κάποιον να τα αποκαλεί μα..κιες και πεταμένα λεφτά;

 

edit

 ⇓

:confuse:

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

21 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Ακόμα και στον πατέρα σου απαξίωσες τον λογαχό Μαρκ, που λογικά του αρέσει.

Δεν τα διαβασε ποτε. Μου χε απαντησει " α ετσι τα πηρα" :lol:

Αμα τα θελει κανενας ευχαριστως του τα πουλαω. Δεν τα θελω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πουλάκι μου, απ'τη μια λες ότι είναι μ@ιες κι απ'την άλλη θες να τα μοσχοπουλήσεις! :kabouris:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3131
  • Reputation:   23795
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2969 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αν κάποιος μπορεί να μου πει από που ξεκινάει η θεματολογία καφενείου να κάνω το διαχωρισμό. Φαγωθήκατε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35238
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Είπα τελικά να σκανάρω και να ανεβάζω πιο τμηματικά κάποιους τόμους, οπότε ξεκινάμε με τον τόμο 61 τον πρώτο μετά την προγραμματισμένη επέκταση της συλλογής με τη νέα ιστορία του Spider-Man! Κυκλοφορεί αυτήν την Παρασκευή αν και ενδέχεται να βρεθεί από αύριο σε πρακτορεία και κέντρα Τύπου.

 

MARVELCLASSICS_0061.jpg  MARVELCLASSICS_0061z.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ακούσατε, ακούσατε! :aria:

 

Ενημερώθηκαν τα 2 άρθρα μου που περιέχουν τα στοιχεία των τόμων της ιταλικής σειράς σε παράθεση ανά ήρωα και σε χρονολογική παράθεση.

 

Πλέον περιέχουν τα στοιχεία και των 300 τόμων της ιταλικής σειράς, καθώς και τις αναμενόμενες ημ/νίες κυκλοφορίας στην Ελλάδα μέχρι τον τόμο 90!

 

Επίσης ενημερώθηκε το ποστ με τα περιεχόμενα όλων των άρθρων και συγκριτικών παρουσιάσεων τόμων που έχω κάνει μέχρι σήμερα και προστέθηκαν λινκς και προς τα reviews των τόμων του @ nikolas12  

 

Επί τη ευκαιρία, ίσως θα ήταν καλό να μπει ένα λινκ προς το "ποστ με τα περιεχόμενα των άρθρων" στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος, για να τα βρίσκουμε εύκολα χωρίς ψάξιμο!

 

:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  629
  • Reputation:   3254
  • Achievement Points:  652
  • Days Won:  1
  • With Us For:  911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λόγω γιορτών, το επόμενο τεύχος κυκλοφορεί κανονικά Παρασκευή ή αύριο Πέμπτη; Ρωτάω μήπως ξέρει κανείς σίγουρα, γιατί το δικό τους site δεν το εμπιστεύομαι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  901
  • Reputation:   8682
  • Achievement Points:  999
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ενημέρωση: Για όποιον ενδιαφέρεται για συνδρομή και προτιμά παραλαβή σε smartpoint- smartpoint locker, χθες παρέλαβα με αυτόν τον τρόπο. Γίνεται! Θα γραψω αργότερα πιο αναλυτικά στην κουβεντούλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Χριστούγεννα! Η εποχή των θαυμάτων! Το όνειρο του theforce για παράδοση σε smartpoint έγινε πραγματικότητα! :party3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Mόλις επικοινώνησα με την Radnet και μου επιβεβαίωσαν ότι πλέον θα παραλαμβάνουμε τους τόμους ανά 4 κάθε φορά!

 

Πολύ ευχάριστα νέα, γιατί πλέον και νωρίτερα θα τους έχουμε (κάθε πακέτο θα έχει τους τόμους ενός ολόκληρου μήνα!) και λιγότερα ντράβαλα θα έχουμε με τους ντελιβεράδες! :)

 

Πάμε να δούμε λοιπόν τι θα έχει η επόμενη τετράδα που θα παραλάβουμε κατά τα μέσα του Γενάρη:

 

  FF 14) Τόμος  65 - 20/01/2023 - 128 σελίδες - Fantastic Four #60-64 (σελίδες ιστορίας: 20+20+20+20+20=100)
DD 06) Τόμος  66 - 27/01/2023 - 128 σελίδες - Daredevil #26-30 (σελίδες ιστορίας: 20+20+20+20+20=100)
HU 05) Τόμος  67 - 03/02/2023 - 128 σελίδες - Tales to Astonish #89-98 (σελίδες ιστορίας: 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10=100)
 IM 07) Τόμος  68 - 10/02/2023 - 128 σελίδες - Tales of Suspense #87-95 (σελίδες ιστορίας: 12+12+12+12+12+12+12+12+12=108)

 

Στον τόμο 6 του Ατρόμητου έχω κάνει preview εδώ, στον τόμο 5 του Χουλκ έχω κάνει συγκριτική παρουσίαση εδώ, στον τόμο 7 του Άιρον Μαν έχω κάνει preview εδώ, και για τον τόμο 14 των Τεσσάρων Φανταστικών θα σας φτιάξω ένα preview λίαν συντόμως! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  901
  • Reputation:   8682
  • Achievement Points:  999
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Όλο και καλύτερο το θέμα με τις συνδρομές! Πολύ ευχάριστη ειδηση η παραλαβή τετραδων!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

ΤΟΜΟΣ FANTASTIC FOUR Νο.14 (και τόμος Νο.65 της συλλογής)

 

Για να δούμε τι θα δούμε στον επόμενο τόμο των 4Φ που θα κυκλοφορήσει στα περίπτερα στις 20 Ιανουαρίου 2023 και ευελπιστούμε εμείς οι συνδρομητές να τον έχουμε παραλάβει (μαζί με τους επόμενους 3 τόμους της σειράς) μια εβδομάδα νωρίτερα!

 

Όλο το υλικό που περιέχει παρουσιάζεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα!

 

 

           Fantastic Four Νο.60                    Fantastic Four Νο.61                   Fantastic Four Νο.62

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0014_STORIA_60.thumb.jpg.2fefe15109a5944e8c768a9dfab4c6d7.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0014_STORIA_61.thumb.jpg.bc4bb409c1bc62b7de4cbc2beb19dd80.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0014_STORIA_62.thumb.jpg.498ccdaabec504fb96342a69ea50697a.jpg

 

          Fantastic Four Νο.63                    Fantastic Four Νο.64

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0014_STORIA_63.thumb.jpg.e80cc32d8d4e73269f8f0aca94e47311.jpg Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0014_STORIA_64.thumb.jpg.07dd3335b14b82707a58a0c11b1d73c4.jpg

 

Το πρώτο τεύχος του τόμου ολοκληρώνει την ιστορία του Δρ Ντουμ, Στα επόμενα 3 θα δούμε μια ιστορία με τον Σάντμαν, την αρνητική ζώνη και τους Inhumans,

 

Στο τελευταίο τεύχος του τόμου θα δούμε μια ιστορία με τους Kree που θα τελειώσει στον επόμενο τόμο...

 

Super_Eroi_Classic_Fantastici_Quattro_0014_c3.thumb.jpg.90cb845ad49afdd385a0b52f1d1e9993.jpg

 

Στον Ιταλικό τόμο υπήρχε κι ένα γκάλοπ για τον αγαπημένο μας ήρωα, σεναριογράφο, σκιτσογράφο και inker, το οποίο έκλεινε με ένα ερώτημα για το ποιον άλλον ήρωα θα θέλαμε να προστεθεί στη συλλογή. Άραγε θα το δούμε κι εδώ; :thinking: (χλωμό το βλέπω!)

 

:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  754
  • Reputation:   7160
  • Achievement Points:  768
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2952 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Φυσικά και θα υπάρχει το γκάλοπ  φίλε constantinople, μεταφρασμένο χάλια και όχι για να το συμπληρώσουμε.

 

Μόνο για να το δούμε χαχαχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πλάκα θα΄χει να μας πουν να στείλουμε τις απαντήσεις μας στο γκάλοπ, και μετά σε επόμενο τόμο να δημοσιευθούν αυτούσια και μεταφρασμένα τα αποτελέσματα των Ιταλών! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Kαι οι προτιμησεις του κοινου ειναι :

Ταρατατζουμ ταρατατζουμ

 

Ο Silver Surfer ,ο Dr.Strange και οι Defenders !

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  754
  • Reputation:   7160
  • Achievement Points:  768
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2952 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

Και οι προτιμήσεις του ελληνικού κοινού ήταν Captain Marvel, Inhumans και Luke Cage 

 

όμως εμείς θα δημοσιεύσουμε περιπέτειες των  Silver Surfer , Dr.Strange και Defenders γιατί έτσι ....

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1745
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σελίδες απο τον επόμενο τομο. Όσοι δεν αγοράζουν Θωρ να βάλουν μπρος αμέσως. Δε  λεω οι F.F γράφουν ιστορία, ο Spiderrman είναι ο Spiderrman, αλλά ο Θωρ, ο Θωρ ειναι έπος.....φυσικά δεν εχει καμία σχέση με τις χαζό ταινιες τις dIsney

 

20221223_162228.thumb.jpg.2ce0be45f3a5d48180bfce866cd7c08e.jpg20221223_162245.thumb.jpg.0fbded0291eab6ef08cb12543b3a60e0.jpg20221223_125349.thumb.jpg.e6266265b8a40e235049ac27604d2980.jpg20221223_162407.thumb.jpg.847d2d5fb98b15af8510079f78d55b82.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ο Thor αποτελει και για μένα η τεράστια έκπληξη της συλλογής. Άλλα πίστευα άλλα βλέπω να ξετυλίγονται μπροστά μου τόμο-τομο. 

 

 Με το που έφυγε από το Journey into mystery, εκτόξευση :boom:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35238
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Λόγω του ότι την ερχόμενη εβδομάδα θα λείψω για κάποιες μέρες, ανεβάζω από τώρα το εξώφυλλο του επόμενου τόμου στη βάση που λογικά θα βγει την άλλη Παρασκευή. Επίσης αύριο θα ανέβει και το αφιέρωμα στο τελευταίο Spider-Man :) 

 

MARVELCLASSICS_0062.jpg  MARVELCLASSICS_0062z.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

8 hours ago, nikolas12 said:

Επίσης αύριο θα ανέβει και το αφιέρωμα στο τελευταίο Spider-Man

 

Άντε, το περιμένω να το προσθέσω στον κατάλογο! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17718
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3430 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Fantastic Four 53 (Δημοσιεύτηκε μόλις στον τόμο 53)πάρτε μια γεύση από το πρότυπο και από την επανέκδοση στα ΕλληνικάIMG_20221224_134537.thumb.jpg.8e90dcd24d12ad5104ea56bcc05bb9dd.jpg

Θα ήθελα να ρωτήσω οποίος ξέρει αν το πιο κάτω Iron Man no 154. (01.1982) 

Έχει εκδοθεί στα Ελληνικά από κάποια εκδοτική;;

IMG_20221224_134712.thumb.jpg.bd7726b1efde256251afa130cb8d53a9.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5267
  • Reputation:   56237
  • Achievement Points:  5439
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 min ago , albert said:

Θα ήθελα να ρωτήσω οποίος ξέρει αν το πιο κάτω Iron Man no 154. (01.1982) 

 

Μ'αρέσει που λες "όποιος ξέρει" αντί να με ρωτήσεις κατευθείαν! :lol:

 

Δημοσιεύθηκε στο Σπάιντερμαν του Καμπανά #349, ημ/νια κυκλοφορίας 26-01-1988

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17718
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3430 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, constantinople είπε:

 

Μ'αρέσει που λες "όποιος ξέρει" αντί να με ρωτήσεις κατευθείαν! :lol:

 

Δημοσιεύθηκε στο Σπάιντερμαν του Καμπανά #349, ημ/νια κυκλοφορίας 26-01-1988

Ε εντάξει.. Μπορεί να το έβλεπε πρώτος κ να απανταγε και ο @ Lord Makro .Όπως και να ζει σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.