Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Εκεί, όπως βλέπω, έχει γίνει μια αύξηση πριν κάμποσο καιρό, από 34,9 ρεάλ σε 36,9 ρεάλ, που με μετατροπή βγαίνει από 6,19 ευρω σε 6,54 ευρώ. Η κυκλοφορία στη Βραζιλία είναι κάθε 2 εβδομάδες.

Στην Πορτογαλία το ξεκίνησαν απευθείας από 8.95 ευρώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Εκεί το χαρτί δεν αυξάνεται. Το χαρίζει κιόλας με τα εορταστικά πακέτα. Πιστεύω γιατί βγάζει ήδη υπερκερδος με αυτές τις τιμές.

 

Επίσης μια επιχείρηση τέτοιου μεγέθους σίγουρα έχει τεράστιο απόθεμα σε χαρτί, οπότε αν το αγορασμένο με αύξηση χαρτί δεν φτάσει στο πιεστήριο, δεν έχει λόγο για αύξηση. 

 

Πάντως εύλογη και εύστοχη παρατήρηση. 

Εγώ νομίζω βγάζει (ουν) ψίχουλα. Αλλιώς θα ασχολούνταν σοβαρά και όχι διεκπαιρεωτικα. Το ίδιο ισχύει και για την radnet. Κάτι που σου αποδίδει πολλά λεφτά το προσέχεις καλά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Εκεί το χαρτί δεν αυξάνεται. Το χαρίζει κιόλας με τα εορταστικά πακέτα. Πιστεύω γιατί βγάζει ήδη υπερκερδος με αυτές τις τιμές.

 

Επίσης μια επιχείρηση τέτοιου μεγέθους σίγουρα έχει τεράστιο απόθεμα σε χαρτί, οπότε αν το αγορασμένο με αύξηση χαρτί δεν φτάσει στο πιεστήριο, δεν έχει λόγο για αύξηση. 

 

Πάντως εύλογη και εύστοχη παρατήρηση. 

Εγώ νομίζω βγάζει (ουν) ψίχουλα. Αλλιώς θα ασχολούνταν σοβαρά και όχι διεκπαιρεωτικα. Το ίδιο ισχύει και για την radnet. Κάτι που σου αποδίδει πολλά λεφτά το προσέχεις καλά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

6 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Εγώ νομίζω βγάζει (ουν) ψίχουλα. Αλλιώς θα ασχολούνταν σοβαρά και όχι διεκπαιρεωτικα. Το ίδιο ισχύει και για την radnet. Κάτι που σου αποδίδει πολλά λεφτά το προσέχεις καλά. 

Άγνωστο να ξέρουμε ποσά και κέρδη (όπως το είχαμε συζητήσει και τις προάλλες). Εγώ πιστεύω δεν έχουν μεράκι και δεν τα γουστάρουν ώστε να ασχοληθούνε σοβαρά. Δεν πιστεύω δηλαδή πως ο Τερζοπουλος ή η Μαμουθ 20 χρόνια πίσω βγάζανε ΤΑ εκατομμύρια. Απλά αυτό που κάνανε το γουσταρανε τρελά γιατί και οι ίδιοι τα διαβάζανε. Γιαυτό θαυμάζαμε εκδόσεις με μεράκι. Εδώ βλέπουμε και στην Κ και στην Radnet τα χίλια μύρια αρνητικά, γιατί έχουν την παλιά νοοτροπία, τα θεωρούνε μικιμαουδες για τα παιδάκια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και ήρθε η ώρα που έπρεπε να πάρω τη μεγάλη απόφαση. Δε γινόταν δυστυχώς να συνεχίσω τη συλλογή με το 8,99 πλέον, γιατί όλο αυτό έχει γίνει τρελό κόστος. Ωραία φάση το περίπτερο ή το πρακτορείο και εκεί κάθε Τετάρτη να πάρω τον τόμο όπως έπαιρνα μικρός το Αλμανάκο μου, αλλά δε γίνεται με τις αυξήσεις πλέον να μας βγαίνει 22 ευρώ η Hachette και 36 η Radnet, ήτοι 58 ευρώ το μήνα για κόμικς χωρίς τα Disney, τα Οξύ, Anubis και τη ΛΕΦΙΚ.

 

Έτσι πήρα την απόφαση που χρειαζόταν. Δεν πήρα απλά μία συνδρομή. Πήρα δύο. Με τα τεύχη 61 έως 80 στα 135 ευρώ και τα τεύχη 81 έως 90 στα 67,5. Σύνολο 202,5 ευρώ σε τρεις δόσεις της πιστωτικής με 67,5 σε κάθε δόση. Τσουχτερό μεν, αλλά το Δεκέμβρη παίρνω δώρο έναν ολόκληρο μισθό και τον χρησιμοποιώ για να καλύψω διάφορα, οπότε γιατί όχι και αυτό. Επίσης μετά το τρίμηνο που θα μανατζαριστεί η φάση, το έξοδο μου στο περίπτερο θα πάει μόλις στα 22 ευρώ δίνοντας μου μεγαλύτερο περιθώριο κινήσεων οικονομικά. Δυστυχώς οι αυξήσεις τιμών είναι δύσκολες και εκμεταλλεύτηκα το παραθυράκι αυτό για την αγορά μου, ωστόσο ειλικρινά δεν έβρισκα άλλο τρόπο για να το συνεχίσω. Οπότε καλώς με βρήκατε στον κόσμο των συνδρομητών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

8 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

Οπότε καλώς με βρήκατε στον κόσμο των συνδρομητών.

6 ώρες πριν, theforce είπε:

Αυτή είναι η πρώτη μου συνδρομή.

:welcome2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Οne of us. one of us. one of us.

 

All aboooard 

 

:party3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12818
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   31
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μόλις έκανα συνδρομή γ 20 τεύχη.Κερδιζεις 45 euro 💶.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26436
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πάντως είναι όντως πολύ γρήγοροι στην εξυπηρέτηση. Παρήγγειλα τελικά 5 τόμους που είχα χάσει (λόγω των προβλημάτων στη διανομή) και μου ήρθαν αμέσως στο σπίτι.

Κατά τα άλλα... άσχημη η αύξηση της τιμής, δεν βλέπω δυστυχώς να μακροημερεύει.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  422
  • Reputation:   4510
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  5
  • With Us For:  781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

3 ώρες πριν, theforce είπε:

Εκεί, όπως βλέπω, έχει γίνει μια αύξηση πριν κάμποσο καιρό, από 34,9 ρεάλ σε 36,9 ρεάλ, που με μετατροπή βγαίνει από 6,19 ευρω σε 6,54 ευρώ. Η κυκλοφορία στη Βραζιλία είναι κάθε 2 εβδομάδες.

Στην Πορτογαλία το ξεκίνησαν απευθείας από 8.95 ευρώ.

Υπάρχει κι ένα καλό στην όλη ιστορία. Η μαζική στροφή στην συνδρομή πολλών αναγνωστών, πιθανώς να μας φέρει εύκολα και την νέα επέκταση. 

Edit:καταλαθος συμπεριέλαβα και την απάντηση του @ theforce

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 λεπτά πριν, Lord Makro είπε:

Κατά τα άλλα... άσχημη η αύξηση της τιμής, δεν βλέπω δυστυχώς να μακροημερεύει.

 

Προσωπικα νιωθω 120 και τελος.

Τουλαχιστον μακαρι να συνεχισουν εστω τον Spiderman τωρα που μπαινουν τα ωραια τευχη του. Αν και ουτοπικο σεναριο.

 

Όλα απο το κοινο θα εξαρτηθουν στην τελικη ευθεια.

Αυριο στο mail τους θα εχουν μαζικοτατες παραγγελιες, αρα πολλα εσοδα. Ισως ετσι να δωσαμε ενα δυνατο παρον,για το μελλον της συλλογης.

Η λογικη λεει θα αυξανουν καθε τρις και λιγο την τιμη για να κραταν βιωσιμη τη σειρα (γιατι ολο και περισσοτεροι περιστασιακοι αναγνωστες θα αποχωρουν απο τις διαδοχικες αυξησεις που κανουν). Εμεις εδω του φορουμ μια φορα το καναμε το καθηκον μας. Απο εκει και περα δεν μπορουμε να κανουμε κατι περαιτερω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Τελικά εκτός από την συνδρομή που έκανα για τους τόμους 45-64(135€) , έκανα μια συνδρομή για τους τόμους 65-84(135€) και συνδρομή για τους τόμους 85-90(40.50€)!

Ευτυχώς είχα κάνει καλή αποταμίευση και τα μάζεψα, γιατί δεν έχω κάποια σταθερή δουλειά... Κι αυτή που κάνω δεν είναι full time...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Η καραμέλα της αύξησης των τιμών λόγω αύξησης του πετρελαίου πρέπει κάποτε να τελειώσει.

Η τιμή πετρελαίου έχει πέσει σχεδόν στα επίπεδα προ "κρίσης". Σήμερα έβαλα βενζίνη με 1.77€ το λίτρο.

 

Αλλά κλασικά στην Ελλάδα βρήκαν αφορμή για κερδοσκοπία και την εκμεταλλεύτηκαν :moutra2:

Απατεώνες.

Ούτε ο πόλεμος φταίει, ούτε ο κορονοιός για την ακρίβεια.

Πολιτικά παιχνίδια είναι αυτά...

 

Τώρα όσον αφορά τη Radnet, τραγική που τόσο σύντομα προβαίνει σε νέα αύξηση.

Είχα σκοπό ν'αρχίσω να μαζεύω και τα Fantastic Four, αλλά μετά απ'αυτό σπάστηκα και απ'τον τόμο #61 και μετά θα παίρνω μόνο τα Spider-Man...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Η καραμέλα της αύξησης των τιμών λόγω αύξησης του πετρελαίου πρέπει κάποτε να τελειώσει.

Η τιμή πετρελαίου έχει πέσει σχεδόν στα επίπεδα προ "κρίσης". Σήμερα έβαλα βενζίνη με 1.77€ το λίτρο.

 

Αλλά κλασικά στην Ελλάδα βρήκαν αφορμή για κερδοσκοπία και την εκμεταλλεύτηκαν :moutra2:

Απατεώνες.

Ούτε ο πόλεμος φταίει, ούτε ο κορονοιός για την ακρίβεια.

Πολιτικά παιχνίδια είναι αυτά...

 

Τώρα όσον αφορά τη Radnet, τραγική που τόσο σύντομα προβαίνει σε νέα αύξηση.

Είχα σκοπό ν'αρχίσω να μαζεύω και τα Fantastic Four, αλλά μετά απ'αυτό σπάστηκα και απ'τον τόμο #61 και μετά θα παίρνω μόνο τα Spider-Man...

 

Welcome to my club (ονλυ σπάιντερμαν)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26436
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

6 min ago , olyssesmoore said:

Τελικά εκτός από την συνδρομή που έκανα για τους τόμους 45-64(135€) , έκανα μια συνδρομή για τους τόμους 65-84(135€) και συνδρομή για τους τόμους 85-90(40.50€)!

Ευτυχώς είχα κάνει καλή αποταμίευση και τα μάζεψα, γιατί δεν έχω κάποια σταθερή δουλειά... Κι αυτή που κάνω δεν είναι full time...

 

Δυνατός!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Πάντως στην Ιταλία το χρονικό διάστημα μεταξύ των 2 απανωτών αυξήσεων, νομίζω ότι ήταν ακόμη μικρότερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

7 min ago , Laz33 said:

Είχα σκοπό ν'αρχίσω να μαζεύω και τα Fantastic Four, αλλά μετά απ'αυτό σπάστηκα και απ'τον τόμο #61 και μετά θα παίρνω μόνο τα Spider-Man...

 

Έναν τόμο το δίμηνο παίρνεις και σπάστηκες που θα δίνεις παραπάνω ένα ευρώ; :lefta:

 

Τι να πούμε εμείς που τους παίρνουμε όλους; Και λέμε και χαλάλι η αύξηση αν πρόκειται έτσι να μακροημερεύσει η σειρά;

 

Άμα δεν θες (ή δεν μπορείς) να παίρνεις τους 4Φ πες το και άσε τις δικαιολογίες! :ego:

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2675
  • Achievement Points:  414
  • Days Won:  1
  • With Us For:  727 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Έναν τόμο το δίμηνο παίρνεις και σπάστηκες που θα δίνεις παραπάνω ένα ευρώ; :lefta:

 

Τι να πούμε εμείς που τους παίρνουμε όλους; Και λέμε και χαλάλι η αύξηση αν πρόκειται έτσι να μακροημερεύσει η σειρά;

 

Άμα δεν θες (ή δεν μπορείς) να παίρνεις τους 4Φ πες το και άσε τις δικαιολογίες! :ego:

 

Ε, καλά. Μη τον βάλεις και τιμωρία στη γωνία όρθιο με το ένα πόδι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως έχει την πλάκα του να ακούς συνέχεια ότι φταίει αυτό οπότε αύξηση, φταίει το άλλο οπότε 2η αύξηση, αλλά αν δεν υπάρχουν αυτά που οδηγήσαν στις αυξήσεις δεν προκύπτει μείωση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

4 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Έναν τόμο το δίμηνο παίρνεις και σπάστηκες που θα δίνεις παραπάνω ένα ευρώ; :lefta:

 

Τι να πούμε εμείς που τους παίρνουμε όλους; Και λέμε και χαλάλι η αύξηση αν πρόκειται έτσι να μακροημερεύσει η σειρά;

 

Άμα δεν θες (ή δεν μπορείς) να παίρνεις τους 4Φ πες το και άσε τις δικαιολογίες! :ego:

 

 

Έναν τόμο το μήνα παίρνω κατά μέσο όρο, όχι έναν το δίμηνο.

 

Δεν είναι τόσο το 1€ αύξηση. Είναι η κοροϊδία που μ'εκνευρίζει.

Κρίμα πάντως, γιατί μόλις χθες πήρα το FF και είχα σκοπό να πάρω και τα επόμενα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Προσωπικα νιωθω 120 και τελος.

Τουλαχιστον μακαρι να συνεχισουν εστω τον Spiderman τωρα που μπαινουν τα ωραια τευχη του. Αν και ουτοπικο σεναριο.

 

Όλα απο το κοινο θα εξαρτηθουν στην τελικη ευθεια.

Αυριο στο mail τους θα εχουν μαζικοτατες παραγγελιες, αρα πολλα εσοδα. Ισως ετσι να δωσαμε ενα δυνατο παρον,για το μελλον της συλλογης.

Η λογικη λεει θα αυξανουν καθε τρις και λιγο την τιμη για να κραταν βιωσιμη τη σειρα (γιατι ολο και περισσοτεροι περιστασιακοι αναγνωστες θα αποχωρουν απο τις διαδοχικες αυξησεις που κανουν). Εμεις εδω του φορουμ μια φορα το καναμε το καθηκον μας. Απο εκει και περα δεν μπορουμε να κανουμε κατι περαιτερω.

 

Η radnet από όσο έχω καταλάβει, είναι από τις εταιρείες που κινούνται καλύτερα με συνδρομές παρά με περίπτερο, όπως πχ η DeAgostini κλπ. Οπότε, η στροφή μας προς τη συνδρομή, ακόμη και ημών των αναγνωστών που αγοράζαμε όλους τους τόμους σε ακριβότερη τιμή από το περίπτερο, θα την ωφελήσει περισσότερο. Αν μειώσει τους έξτρα 150σέλιδους τόμους που αναγκαστικά τυπώνει για τα περίπτερα και τελικά μένουν απούλητοι, και μας βάλει όλους τους αγοραστές της σειράς σε "συνδρομητικό" κλίμα, θα της βγει σε καλό και θα είναι πιο πιθανή επέκταση ή μια σταθερότητα της τιμής .
Η Hachette έχει εξαφανιστεί από την περιοχή μου εδώ και πάρα πολλούς μήνες. Η Radnet συνεχίζει να εμφανίζεται σε περίπτερα και ψιλικατζιδικα, τα οποία παραμένουν απούλητα μέχρι να επιστραφούν. Έχει φύρα. Τώρα που μας μαντρώνει ολους, θα της κάνει καλό.

  • Like 10
  • Λύπη 1
  • Αστείο 1
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Άμα δεν θες (ή δεν μπορείς) να παίρνεις τους 4Φ πες το και άσε τις δικαιολογίες! :ego:

 

Aμα τους ηθελε πραγματικα πραγματικα τους χτυπαγε μια παραγγελια σημερα βραδυ οσο ειναι ακομα στα 7.99 . Η βασικα καθε βδομαδα τοσο καιρο που βγαινουν. Πλεον ο καθε ηρωας θα κυκλοφορει ανα 2 μηνες , οποτε για οσους παιρνουν μονο στον Σπαιντι ,κλαιν μαιν, θα δωσουν 9 ευρω στον τομο 72, καλο Μαρτιο...

 

Μαλλον δεν τον πολυκαινε τα μαρβελ,γενικοτερα. Ο καθενας εννοειται οτι τον ευχαριστει και απο το σκεπτικο που το βλεπει. Για μενα πχ τα μπλουμπερι 13 ευρω ή ξερω γω κατι εκδοσεις της Αnubis που βλεπω πολλα παιδια εδω μεσα να αγοραζουν , με αφηνουν παγερα αδιαφορο. Αν μου τα χαριζαν μονο θα τα επαιρνα και μετα θα γκρινιαζα μου τελειωνει ο ελευθερος χωρος :moutra2: 

Ελεγα να επαιρνα πριν μηνες και κατι τεν τεν. Λεω ασε τα τεν τεν και τα ben 10 και στηριξε εδω αυτο που σαρεσει πραγματικα.Γιατι το να ακουλουθεις 20 σειρες ταυτοχρονα ,πρεπει να σαι κανας μεγαλομετοχος σε εταιρια ! Οπότε ενα και να αξιζει (τροπος του λεγειν "αξιζει", με τα χιλια λαθη καθε βδομαδα...)

 

@ olyssesmoore  Και εγω ετσι το ειδα. Εκοψα αυτη τη βδομαδα κατι εξοδους, θα κοψω λιγο τις επομενες μερες, καπως θα το ρεφαρω. Δυστυχως μας αναγκαζουν να στερουμαστε 2-3 βασικες χαρες για να απολαμβανουμε αυτα που αγαπαμε. Μαλλον νταβατζιλικι, αλλα τι να κανεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, theforce είπε:

 

Η radnet από όσο έχω καταλάβει, είναι από τις εταιρείες που κινούνται καλύτερα με συνδρομές παρά με περίπτερο, όπως πχ η DeAgostini κλπ. Οπότε, η στροφή μας προς τη συνδρομή, ακόμη και ημών των αναγνωστών που αγοράζαμε όλους τους τόμους σε ακριβότερη τιμή από το περίπτερο, θα την ωφελήσει περισσότερο. Αν μειώσει τους έξτρα 150σέλιδους τόμους που αναγκαστικά τυπώνει για τα περίπτερα και τελικά μένουν απούλητοι, και μας βάλει όλους τους αγοραστές της σειράς σε "συνδρομητικό" κλίμα, θα της βγει σε καλό και θα είναι πιο πιθανή επέκταση ή μια σταθερότητα της τιμής .
Η Hachette έχει εξαφανιστεί από την περιοχή μου εδώ και πάρα πολλούς μήνες. Η Radnet συνεχίζει να εμφανίζεται σε περίπτερα και ψιλικατζιδικα, τα οποία παραμένουν απούλητα μέχρι να επιστραφούν. Έχει φύρα. Τώρα που μας μαντρώνει ολους, θα της κάνει καλό.

Αν η radnet θέλει να με κάνει συνδρομητή, να μου δώσει επιλογή να πάρω όλα τα επόμενα spiderman πακέτο. Αν το κάνει τότε θα κάνω κι εγώ την συνδρομή μου. Μειώνει αυτή τα αντίτυπα στα περίπτερα, παίρνω κι εγώ τον ήρωα που με ενδιαφέρει πιο πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Έχουμε χαλάσει και το τοπικ, όλα αυτά έπρεπε να τα συζητάμε στο άλλο στην "Κουβεντούλα". Μήπως να τα μεταφέρει ο admin;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

7 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Αν η radnet θέλει να με κάνει συνδρομητή, να μου δώσει επιλογή να πάρω όλα τα επόμενα spiderman πακέτο

 

Μεχρι το 90 θα βγουν αλλα 3 (+1 αυτο που ερχεται την Παρασκευη). Ειναι δυνατον να σε κανει συνδρομητη για 4 τευχη ; :lol:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

5 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Μεχρι το 90 θα βγουν αλλα 3 (+1 αυτο που ερχεται την Παρασκευη). Ειναι δυνατον να σε κανει συνδρομητη για 4 τευχη ; :lol:

Να τα κάνει 10, δεν με νοιάζει, ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ :lol::spidey_yeah_that:

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

34 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Aμα τους ηθελε πραγματικα πραγματικα τους χτυπαγε μια παραγγελια σημερα βραδυ οσο ειναι ακομα στα 7.99 . Η βασικα καθε βδομαδα τοσο καιρο που βγαινουν. Πλεον ο καθε ηρωας θα κυκλοφορει ανα 2 μηνες , οποτε για οσους παιρνουν μονο στον Σπαιντι ,κλαιν μαιν, θα δωσουν 9 ευρω στον τομο 72, καλο Μαρτιο...

 

Μαλλον δεν τον πολυκαινε τα μαρβελ,γενικοτερα. Ο καθενας εννοειται οτι τον ευχαριστει και απο το σκεπτικο που το βλεπει. Για μενα πχ τα μπλουμπερι 13 ευρω ή ξερω γω κατι εκδοσεις της Αnubis που βλεπω πολλα παιδια εδω μεσα να αγοραζουν , με αφηνουν παγερα αδιαφορο. Αν μου τα χαριζαν μονο θα τα επαιρνα και μετα θα γκρινιαζα μου τελειωνει ο ελευθερος χωρος :moutra2: 

Ελεγα να επαιρνα πριν μηνες και κατι τεν τεν. Λεω ασε τα τεν τεν και τα ben 10 και στηριξε εδω αυτο που σαρεσει πραγματικα.Γιατι το να ακουλουθεις 20 σειρες ταυτοχρονα ,πρεπει να σαι κανας μεγαλομετοχος σε εταιρια ! Οπότε ενα και να αξιζει (τροπος του λεγειν "αξιζει", με τα χιλια λαθη καθε βδομαδα...)

 

@ olyssesmoore  Και εγω ετσι το ειδα. Εκοψα αυτη τη βδομαδα κατι εξοδους, θα κοψω λιγο τις επομενες μερες, καπως θα το ρεφαρω. Δυστυχως μας αναγκαζουν να στερουμαστε 2-3 βασικες χαρες για να απολαμβανουμε αυτα που αγαπαμε. Μαλλον νταβατζιλικι, αλλα τι να κανεις...

 

Δεν είπα ποτέ ότι καίγομαι να πάρω τους FF ή ότι είμαι φαν της Marvel.

Αν ίσχυε αυτό δεν θα με απέτρεπε η αύξηση να συνεχίσω ν'αγοράζω τους τόμους.

Με πειράζει το ότι βλέπουμε παντού αυξήσεις τιμών και οι δικαιολογίες πάντα οι ίδιες αόριστες (και κάποιες πλέον αβάσιμες: κορονοιός, πόλεμος, πετρέλαιο κτλ).

 

Πάντως σαν εμένα είναι κι άλλοι.

Οπότε εμείς οι περιστασιακοί αναγνώστες της σειράς, μετά τη νέα αύξηση θα γίνουμε ακόμα πιο περιστασιακοί :(

 

Και στην τελική ο καθένας έχει τα γούστα του και ξοδεύει τα (λιγοστά) λεφτά του εκεί που του αρέσει.

Εγώ παράδειγμα προτιμώ να σταματήσω να παίρνω τους FF και να πάρω πχ μια επανέκδοση Λούκυ Λουκ ή ΤενΤεν, παρότι έχω όλα τα άλμπουμ στην παλιά έκδοση.

 

Και πριν κάποιος προλάβει να πει ότι αυτό είναι χαζό (ν'αγοράσεις κάτι που το έχεις ήδη σε άλλη έκδοση, απ'το ν'αγοράσεις κάτι που δεν το έχεις σε καμία) να πω ότι για μένα δεν είναι καθόλου χαζό.

Τα FF και γενικώς τα Marvel της Radnet, τα διαβάζω μια φορά και ζήτημα αν θα τα ξαναδιαβάσω μια ακόμα στο μέλλον.

Ενώ τις αγαπημένες μου BD σειρές τις κάνω επανάληψη κάθε τόσο.

Άρα (για μένα επαναλαμβάνω) έχει περισσότερο νόημα να τις αγοράζω και 2η φορά σε άλλη έκδοση :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1366
  • Reputation:   9820
  • Achievement Points:  1382
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3075 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  1

4 hours ago, ManaLeak13 said:

Μαλλον δεν τον πολυκαινε τα μαρβελ,γενικοτερα. Ο καθενας εννοειται οτι τον ευχαριστει και απο το σκεπτικο που το βλεπει. Για μενα πχ τα μπλουμπερι 13 ευρω ή ξερω γω κατι εκδοσεις της Αnubis που βλεπω πολλα παιδια εδω μεσα να αγοραζουν , με αφηνουν παγερα αδιαφορο. Αν μου τα χαριζαν μονο θα τα επαιρνα και μετα θα γκρινιαζα μου τελειωνει ο ελευθερος χωρος :moutra2: 

Τα Μπλούμπερυ δεν κάνουν 13 ευρώ, τα τελευταία 2 διπλά τεύχη που έβγαλε η Μαμούθ (δηλαδή 4 άλμπουμ) κοστίζουν 9,80€ και με έκπτωση τα παίρνεις από την πρωτοπορία στα 7,35€ δηλαδή 3,67€ για κάθε άλμπουμ. Και είναι χορταστικά, θέλεις αρκετή ώρα να τα διαβάσεις και το σχέδιο είναι υπέροχο. Αξίζουν φουλ τα λεφτά τους για όποιον θέλει να διαβάσει ένα καλό γουέστερν κόμικ. 
Για την τιμή μάλλον μπερδεύτηκες με τα Μπλέικ και Μόρτιμερ γιατί εκείνα έχουν αρχική τιμή 12,80€ και 13,30€ (τα δύο πιο πρόσφατα που έβγαλε η Μαμούθ).

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2675
  • Achievement Points:  414
  • Days Won:  1
  • With Us For:  727 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

Πάντως έχει την πλάκα του να ακούς συνέχεια ότι φταίει αυτό οπότε αύξηση, φταίει το άλλο οπότε 2η αύξηση, αλλά αν δεν υπάρχουν αυτά που οδηγήσαν στις αυξήσεις δεν προκύπτει μείωση...

Αυτά με τις μειώσεις είναι για τίποτα φτωχαδάκια. Εδώ είμαστε κάτι σαν το Κατάρ οπότε δε μας νοιάζει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

9 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Αν η radnet θέλει να με κάνει συνδρομητή, να μου δώσει επιλογή να πάρω όλα τα επόμενα spiderman πακέτο. Αν το κάνει τότε θα κάνω κι εγώ την συνδρομή μου. Μειώνει αυτή τα αντίτυπα στα περίπτερα, παίρνω κι εγώ τον ήρωα που με ενδιαφέρει πιο πολύ.

Πιθανόν να τα βγάλει κάποια στιγμή (σε ένα χρόνο από τώρα :D) προσφορά πακέτο, όπως έκανε τον Οκτώβριο για τους πρώτους 5 τόμους. Αυτή τη στιγμή στο e-shop της Radnet έχει τους αντίστοιχους του Iron-man με 29€.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.