Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  209
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  236
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

εγώ λέω ότι θα συνεχίσει άνετα η συλλογή .την κότα με το χρυσό αυγό δεν τη σφαζεις

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η δικιά μου άποψη είναι ότι θα συνεχίσει μάλλον αλλά με κάποιους ήρωες μόνο, για αυτό δεν βάζουν ακόμα συνδρομή γιατί θα πρέπει να ξέρει ο συνδρομητής ποιους τόμους θα παραγγείλει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Νομίζω ότι οι Ιταλοί δεν σπάνει τη σειρά. Ή όλοι οι ήρωες ή τίποτα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5830
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Constantinople ο τόμος των Avengers ήρθε κανονικά στο Κερατσίνι. Δεν ξέρω τι σκάλωμα έφαγε ο Πειραιάς (κέντρο)
Στην χειρότερη περίπτωση που δεν το βρείς κάνε μια παραγγελία απο Gb Publishing να στο στείλουν στα Καμίνια στο υποπρακτορείο.
 
Εγώ πιστεύω θα συνεχίσει η συλλογή μετά τον 60 τόμο, και μάλιστα θα είναι η καλύτερη διαφήμιση η προσφορα του Captain μαζί με X - Men στα 8ε!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17684
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Constantinople  κι αν στην χειροτερη δεν βρεις ακρη πες μου εγκαιρα να σου κρατησω μια κοπια εγω που μενω Αθηνα και τα βρισκουμε οταν ανεβεις στο κλεινων αστυ..:beer: 

Αυτα γινονται..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

20 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

TIIII ????  :oops:  Πολύ άσχημο σημάδι.

 

Πολύ φοβάμαι ότι αυτό σημαίνει ότι δεν ανανέωσαν την σειρά και μετά τον τόμο 60 τέρμα. :(

 

 

Έτσι ήταν από την αρχή αρχή της κυκλοφορίας, οπότε μη σε ανχωνει αυτό.

Εξάλλου όπως όλοι ξέρουμε το site τους το χουν εντελώς παρατημένο. Εδώ καλά καλά στην παρουσίαση του Hulk έχουν ακόμα τον τόμο του Thor (ούτε που πρόκειται να τον αλλάξουν). Και εννοείται ποτέ δε θα προσθέσουν περιγραφές για τους υπόλοιπους (Aurengers, Daredevil, Cap, X-Men) :lol:.

Αμ το άλλο που αύξησαν τις τιμές στα 8ευρο αλλά στο site δεν αύξησαν την συνδρομή για μια βδομάδα που το πας; :lol:

Εγώ μια φορά είμαι αρκετά αισιόδοξος όσον αφορά την επέκταση Στον 45 θα προσθέσουν στην τελευταία σελίδα τα επόμενα που ακολουθούν και ίσως έτσι ενημερώσουν στο κοινό (που δε ψάχνεται) την επέκταση. Εμείς που τους κυνηγάμε, ίσως το μάθουμε λίγο νωρίτερα. Οταν τον παραλάβω, φαντάζομαι μετά τις 20 Αυγούστου, θα το κοιτάξω αν υπάρχει αλλαγή και θα ενημερώσω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2043 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 2/8/2022 στο 9:14 ΠΜ, constantinople είπε:

Να αναφέρω εδώ ότι στον Πειραιά ο τόμος 42 των Avengers δεν έχει κυκλοφορήσει σε κανένα περίπτερο και έχω ρωτήσει ακόμη και στα πιο κεντρικά. Τον έχω παραγγείλει στον περιπτερά μου και μου είπε ότι θα μου τον φέρουν την Παρασκευή μαζί με τον 43, αλλά η κατάσταση της διανομής είναι άθλια. Πως να κάνει πωλήσεις η σειρά όταν δεν βγαίνει στα περίπτερα και μάλιστα του Πειραιά που είναι κεντρικότατο μέρος; Δεν ξέρω αν έχουν αραιώσει την κυκλοφορία στις πόλεις προς όφελος της επαρχίας λόγω του καλοκαιριού, αλλά όχι να μην βγαίνει και καθόλου! :(

Φίλε Constantinople, πως να κάνει πωλήσει η σειρά, όταν έχουμε αντίστοιχα φαινόμενα, από τους "επαγγελματίες" περιπτεραδες, όπως στο παρακάτω ντοκουμέντο :trixes: 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

6 min ago , karolos79 said:

Φίλε Constantinople, πως να κάνει πωλήσει η σειρά, όταν έχουμε αντίστοιχα φαινόμενα, από τους "επαγγελματίες" περιπτεραδες, όπως στο παρακάτω ντοκουμέντο :trixes: 

 

Φίλε Κάρολε, δεν φταίνε οι περιπτεράδες. Είναι θέμα διανομής. Ο περιπτεράς μου το ζήτησε από τον διανομέα του να του το φέρει την επόμενη μέρα και αυτός του απάντησε ότι ο τόμος 42 δεν έχει έλθει καθόλου στο πρακτορείο διανομής του Πειραιά. :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2043 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Φίλε Κάρολε, δεν φταίνε οι περιπτεράδες. Είναι θέμα διανομής. Ο περιπτεράς μου το ζήτησε από τον διανομέα του να του το φέρει την επόμενη μέρα και αυτός του απάντησε ότι ο τόμος 42 δεν έχει έλθει καθόλου στο πρακτορείο διανομής του Πειραιά. :wall:

Θα συμφωνήσω για την περίπτωση αυτή, αλλά γενικά το "θάψιμο" που πέφτει στα περίπτερα, της σειράς αυτής και της hachette, μας κάνει κάθε φορά να γινόμαστε "αρχαιολόγοι" για να βρίσκουμε κάποιο τόμο. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

56 min ago , karolos79 said:

Θα συμφωνήσω για την περίπτωση αυτή, αλλά γενικά το "θάψιμο" που πέφτει στα περίπτερα, της σειράς αυτής και της hachette, μας κάνει κάθε φορά να γινόμαστε "αρχαιολόγοι" για να βρίσκουμε κάποιο τόμο. :lol:

 

Σωστό! Τελικά το βρήκα πριν λίγο σε περίπτερο άλλης περιοχής του Πειραιά (Καμίνια) που πήγα για δουλειά. Φαίνεται ότι μόνο στο κέντρο του Πειραιά δεν κυκλοφόρησε... και κατά ειρωνεία εκεί είναι που πάω να βρω συνήθως ότι τεύχη δεν υπάρχουν στα περιφερειακά περίπτερα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #43 βρίσκεται κοντά μας κι ανέβηκε στην βάση. :) 

 

MARVELCLASSICS_0043.jpg  MARVELCLASSICS_0043z.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  209
  • Reputation:   1207
  • Achievement Points:  236
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

επιτελους φευγει ο Ditko και ερχεται ο John  Romita

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5830
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

34 min ago , SPAWN said:

επιτελους φευγει ο Ditko και ερχεται ο John  Romita

 

Αντε σιγά σιγά να φεύγει και ο Σταν Λι!! χαχα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  160
  • Reputation:   1728
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Παιδιά εδω στη Πάτρα τα δυο περίπτερα που βρισκω τη συλλογή είναι σε άδεια.  Οπότε καταλαβαίνεται οτι θα εχω πρόβλημα να βρω το τεύχος με τους Τέσσερις Φανταστικούς. Μήπως απο τα μέρη μου γνωρίζει κανεις που να το βρω η αν  μπορεί το αγοράσει διπλό κ μέσω πμ βρισκόμαστε ωστε να το παρω πληρώνοντας τον.  Ολα αυτά  γιατί με αυτά που εχω διαβάσει για τις αποστολές με έχουν κανει σκεπτικο στο να μπλέξω με ταχυδρομεία κ λ π....

Επεξεργασία από tomas good
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35735
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  31
  • Reputation:   195
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

6 ώρες πριν, tomas good είπε:

Παιδιά εδω στη Πάτρα τα δυο περίπτερα που βρισκω τη συλλογή είναι σε άδεια.  Οπότε καταλαβαίνεται οτι θα εχω πρόβλημα να βρω το τεύχος με τους Τέσσερις Φανταστικούς. Μήπως απο τα μέρη μου γνωρίζει κανεις που να το βρω η αν  μπορεί το αγοράσει διπλό κ μέσω πμ βρισκόμαστε ωστε να το παρω πληρώνοντας τον.  Ολα αυτά  γιατί με αυτά που εχω διαβάσει για τις αποστολές με έχουν κανει σκεπτικο στο να μπλέξω με ταχυδρομεία κ λ π....

Γενικά στην Πάτρα υπάρχει πρόβλημα με την συγκεκριμένη έκδοση,μια τα έχουν κ δύο όχι.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο του τεύχους #44 ανέβηκε στην βάση. :) 

 

MARVELCLASSICS_0044.jpg  MARVELCLASSICS_0044z.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  160
  • Reputation:   1728
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Τελικά όπως λεει κ το τραγούδι θα παρω σβάρνα ολες τις συνοικίες κ θα χαζεύω τα πρόσωπα των περιπτεράδων λέγοντας τους αν έχουν το τεύχος με τους Τέσσερις Φανταστικούς. Ερε εμπειρίες που θα αποκομίσω.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

12 ώρες πριν, tomas good είπε:

Τελικά όπως λεει κ το τραγούδι θα παρω σβάρνα ολες τις συνοικίες κ θα χαζεύω τα πρόσωπα των περιπτεράδων λέγοντας τους αν έχουν το τεύχος με τους Τέσσερις Φανταστικούς. Ερε εμπειρίες που θα αποκομίσω.....

Φίλε δεν ξέρω πόσα σημεία πώλησης υπάρχουν κοντά στην περιοχή σου αλλά εγώ όταν τους το ζήτησα μέσω email μου έστειλαν μια λίστα με όλα τα σημεία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  160
  • Reputation:   1728
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Φιλε μου σε ευχαριστώ για τη πληροφορία θα την έχω στα υπόψιν αν  ξαναμπώ σε τέτοιο λούκι. Τελικά το βρήκα στη τέταρτη προσπάθεια αναζήτησης που έκανα κ όλα καλά.

Επεξεργασία από tomas good
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2043 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Screenshot_2022-08-19-17-57-06-331_com.android.chrome.thumb.jpg.e5ec59ef73ddf2d2d212660156aca3ee.jpg

Αντε πάλι τα ίδια με τις ημερομηνίες:trixes: Πλάκα σπάνε στη radnet. 

:minigun:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

21 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Αντε πάλι τα ίδια με τις ημερομηνίες:trixes: Πλάκα σπάνε στη radnet. 

 

Κι έχει πλάκα, που ακριβώς από πάνω αναγράφουν τις σωστές ημερομηνίες! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Εδώ και τουλάχιστον 3 σερί τόμους, η σειρά έχει αρχίσει να ξεφεύγει. Τα αριστουργήματα της Μάρβελ έρχονται το ένα πίσω από το άλλο!

 

Τόμος 44: Ένας τόμος- κόσμημα για τη βιβλιοθήκη. Ο ορισμός του έπους και του μεγαλείου στα κόμικς!

Αυτή τη φορά υπήρχαν διαφορές μεταξύ της έκδοσης της Radnet και της Hachette (τόμος 58), όσον αφορά στο χρώμα. Της radnet είναι πιο πιστή στο πρωτότυπο. Και γενικότερα μου άρεσε πιο πολύ η εκτύπωσή της σε σχέση με της Hachette. Στις μεταφράσεις, της radnet λόγω μεγαλύτερου χώρου (χάρη στο μεγαλύτερο μέγεθος των σελίδων και των μπαλονιών) και επομένως μεγαλύτερης άνεσης, είναι πιο πιστή και στο πρωτότυπο κείμενο, αλλά με ορθογραφικά λάθη.

Η επιμονή /εμμονή της μεταφράστριας να αφήνει αμετάφραστα όλα τα ονόματα, οδηγεί και σε αστεία αποτελέσματα, όπως εδώ:

1504267322_WhatsAppImage2022-08-19at13_01_362.thumb.jpeg.b54bd49c65deaf83e80d8b6818d8c354.jpeg

Δεν απαντάνε στην Κρυσταλ γιατί έπρεπε να ξεκινήσει με το πρώτον και το δεύτερον.

 

Η κυκλοφορία ανα 2 εβδομάδες με ενοχλεί. Αν αυτη η συχνότητα ήταν σε βάθος χρόνου, δε νομίζω πως θα άντεχα να συνεχίσω τη σειρά μέχρι το τέλος.


 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5615
  • Achievement Points:  538
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2043 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είμαι από τους προνομιούχους, λόγω συνδρομής, που έχω στην κατοχή μου, εδώ και σχεδόν 1 μήνα, τον συγκεκριμένο τόμο. Θεωρώ ότι είναι ο κορυφαίος τόμος έως τώρα, όχι μόνο των FF αλλά και συνολικά της σειράς κλασικοί υπερήρωες.

Τα σχέδια του Jack Kirby και τα μελάνια του Joe Sinnott αγγίζουν την τελειότητα!!! Ο Stan Lee στα καλύτερα του. :div:

 

Όσον αφορά τη radnet, η ποιότητα εκτύπωσης του τόμου είναι εξαιρετική και αψεγάδιαστη. :clap2:

Εύχομαι να παραμείνει σε αυτά τα επίπεδα. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη σταδιακή βελτίωση της συλλογής. 

Περιμένω το κερασάκι στην τούρτα, που θα είναι η ανακοίνωση της επέκτασης της συλλογής, για επιπλέον 60 τόμους. 

 

Υ. Γ. Ακόμη και αν αρκετοί έχουν τα συγκεκριμένα τεύχη, από τη συλλογή της Hachette, προτείνω την αγορά του τόμου με κλειστά τα μάτια, για τους παραπάνω λόγους, παρόλο που οι FF δεν ήταν η πρώτη μου επιλογή στα υπερηρωικα κόμικς. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5255
  • Reputation:   56162
  • Achievement Points:  5427
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

4 hours ago, karolos79 said:

Screenshot_2022-08-19-17-57-06-331_com.android.chrome.thumb.jpg.e5ec59ef73ddf2d2d212660156aca3ee.jpg

Αντε πάλι τα ίδια με τις ημερομηνίες:trixes: Πλάκα σπάνε στη radnet. 

 

3 hours ago, Indian said:

Κι έχει πλάκα, που ακριβώς από πάνω αναγράφουν τις σωστές ημερομηνίες! :lol:

 

Κάποιο αυτοματοποιημένο script πρέπει να έχει η σελίδα που προσθέτει 7 ημέρες αυτόματα για την αναγραφή της ημ/νίας και κάθε φορά πρέπει να το διορθώνουν χειροκίνητα. Αλλιώς δεν εξηγείται...

 

43 min ago , karolos79 said:

Υ. Γ. Ακόμη και αν αρκετοί έχουν τα συγκεκριμένα τεύχη, από τη συλλογή της Hachette, προτείνω την αγορά του τόμου με κλειστά τα μάτια, για τους παραπάνω λόγους, παρόλο που οι FF δεν ήταν η πρώτη μου επιλογή στα υπερηρωικα κόμικς. 

 

Κατανοώ ότι κάποιοι που έχουν τον τόμο της Hachette μπορεί να μην πάρουν αυτόν εδώ (όλα τα τεύχη που περιέχει υπάρχουν κι εκεί), αλλά αν σας άρεσε η ιστορία του τόμου της Hachette και θέλετε να συνεχίσετε να βλέπετε πως εξελίσονται οι ιστορίες των 4Φ μετά αυτή την κορυφαία ιστορία, τότε είναι μονόδρομος η αγορά όλων των τόμων 4Φ της Radnet από δω και πέρα! (Και δε θα χάσετε... :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Όντως ωραία ιστορία αυτή με τον Γκαλάκτους. 

Την έχω βέβαια απ'την Hachette, δεν υπάρχει περίπτωση να την πάρω κι απ'τη Radnet.

Ψήνομαι πάντως να πάρω τους 2 επόμενους τόμους 4Φ της Radnet. Μέχρι περίπου το τεύχος #60 βλέπω καλές κριτικές.

Βέβαια τα συγκεκριμένα τεύχη (#52-60) θα τα βγάλει και η Hachette, σε έναν τόμο μάλιστα (τόμος #101: Fantastic Four - Doomsday).

Αλλά θα κυκλοφορήσει σ'ένα χρόνο περίπου (καλοκαίρι του '23), δεν νομίζω να'χω υπομονή να περιμένω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, theforce είπε:

Η επιμονή /εμμονή της μεταφράστριας να αφήνει αμετάφραστα όλα τα ονόματα, οδηγεί και σε αστεία αποτελέσματα, όπως εδώ:

1504267322_WhatsAppImage2022-08-19at13_01_362.thumb.jpeg.b54bd49c65deaf83e80d8b6818d8c354.jpeg

Δεν απαντάνε στην Κρυσταλ γιατί έπρεπε να ξεκινήσει με το πρώτον και το δεύτερον.

 

 

Αν τον μετέφραζε σωστά όπως έπρεπε, δηλαδή Τράϊτον, δεν θα χαμε αυτό το μπέρδεμα. Αλλά οι μεταφραστές εξακολουθούν να αγνοούν τις βασικές προφορές και τους τονισμους της αγγλικής γλώσσας. 

Ας το δεχτεις και εσύ (και όλοι μας φυσικα) ότι τα ονόματα θα μένουν στα αγγλικά. Ε, κάντε όμως σωστή τη δουλειά σας κύριοι μεταφραστες!!! Μας έχουν πονέσει τα μάτια με τα λάθη σας τόσους μήνες! Είχα κουραστεί να διαβάζω Ζέμο και Ζέμο, πέθανε τελικά ο άνθρωπος ηρέμησε αυτός ηρεμησα και εγώ μαζί του! (θα ακολουθήσουν μήνες και μηνες ατέλειωτοι που θα τρώμε στη μάπα το Μαγκνέτο...):crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  897
  • Reputation:   8657
  • Achievement Points:  995
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

14 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Αν τον μετέφραζε σωστά όπως έπρεπε, δηλαδή Τράϊτον, δεν θα χαμε αυτό το μπέρδεμα. Αλλά οι μεταφραστές εξακολουθούν να αγνοούν τις βασικές προφορές και τους τονισμους της αγγλικής γλώσσας. 

Ας το δεχτεις και εσύ (και όλοι μας φυσικα) ότι τα ονόματα θα μένουν στα αγγλικά. Ε, κάντε όμως σωστή τη δουλειά σας κύριοι μεταφραστες!!! Μας έχουν πονέσει τα μάτια με τα λάθη σας τόσους μήνες! Είχα κουραστεί να διαβάζω Ζέμο και Ζέμο, πέθανε τελικά ο άνθρωπος ηρέμησε αυτός ηρεμησα και εγώ μαζί του! (θα ακολουθήσουν μήνες και μηνες ατέλειωτοι που θα τρώμε στη μάπα το Μαγκνέτο...):crying:

Στην Hachette τον μετέφρασαν Τρίτωνα και όλα ήταν μια χαρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

10 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Όντως ωραία ιστορία αυτή με τον Γκαλάκτους. 

Την έχω βέβαια απ'την Hachette, δεν υπάρχει περίπτωση να την πάρω κι απ'τη Radnet.

Ψήνομαι πάντως να πάρω τους 2 επόμενους τόμους 4Φ της Radnet. Μέχρι περίπου το τεύχος #60 βλέπω καλές κριτικές.

Βέβαια τα συγκεκριμένα τεύχη (#52-60) θα τα βγάλει και η Hachette, σε έναν τόμο μάλιστα (τόμος #101: Fantastic Four - Doomsday).

Αλλά θα κυκλοφορήσει σ'ένα χρόνο περίπου (καλοκαίρι του '23), δεν νομίζω να'χω υπομονή να περιμένω :)

Όμως στην έκδοση της Hachette δεν θα περιλαμβάνει το Annual....(Νομίζω το #3 κατά σειρά)

Σε σχόλιό μου το είχα αναφέρει και η πιο οικονομική ήταν η λύση της Radnet,αν ήθελες να τα έχεις όλη αυτή την σημαντική ιστορία με silver surfer, Galactus και doctor Doom!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Πριν από 1 ώρα, olyssesmoore είπε:

Όμως στην έκδοση της Hachette δεν θα περιλαμβάνει το Annual....(Νομίζω το #3 κατά σειρά)

Το 3ο Annual περιλαμβάνεται στον τόμο της Hachette. Μήπως εννοείς το 4ο που εκδόθηκε ανάμεσα στα 56 & 57; Αυτό νομίζω λείπει από τον επόμενο τόμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Το 3ο Annual ήταν αυτό με τον γάμο. Στην Radnet το διαβάσαμε στον τόμο 38 στη Hachette δεν γνωρίζω σε ποιον, αλλά σίγουρα κυκλοφόρησε. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.